Lehed

esmaspäev, juuni 04, 2007

Pullerits: Aga kukkumised?

Lubasin kirjutada rattaralli kukkumistest - kirjutan. Aga andke aega enne põhitöö valmis saada. Seni lugege mu tänast Tartu Postimehe kolumni rahvaspordiürituste võistluseks pööramise tupikteest: http://tartu.postimees.ee/040607/tartu_postimees/sport/264364.php

15 kommentaari:

  1. Anonüümne10:21

    Jutt oli ilus ja õige, kuid sellega raputasid endale tuhka pähe. Siin blogis sai kogu tants ja trall sellest alguse, et kuidas Sa kirjutasid enda treeningutest. Ostsid kalli suusavarustuse, küsisid tippspetsialistidelt nõu jne. Või kuidas Sa jooksid lõike kiiremini kui soovitati. Tuleb tuttav ette? Ja kui palju tekkis neid, kes tahtsid juba põhimõtte pärast Pulleritsule ära teha. Artiklis olid kõik valupunktid väga hästi esile toodud. Seepärast rõhutataksegi aegajalt, et ega ratas sõida, vaid mees. Seepärast ma sõidan ka rattavõistlustel suht ettevaatlikult ja lasen kõiksugu kaskadöörid heameelega mööda, sest parem kaotada mitmeid kohti kui ennast lõhkuda.
    Nüüd tuleb hakata enda keedetud suppi sööma. Tuleb teha selgitustööd, et kõik sellised üritused peaksid olema spordipeod, mitte kohad kus võisteldakse end ribadeks. Kuigi jah - enam seda rongi vist eriti ei peata, sest võistlusväliselt võivad inimesed sellest kõigest aru saada ja nõustuda, kuid peale stardipauku ikkagi kõik loomastuvad. See on umbes samasugune probleem nagu liikluskultuur ja alkoholi tarbimine Eestis. Teooriast saavad kõik aru, aga praktika lonkab.

    VastaKustuta
  2. Prohvet, väga hea kommentaar!
    Olen ise ka mõelnud, et kui teatud tase, millest enam paremaks minna ei saa, on käes, et mis siis küll teha - kas on mõtet jätkata. Selles ongi nende rahvaspordiürituste tippspordistumise valus küsimus: et lõpmatuseni paremaks minna ei saa ja kunagi nagunii võitma ei hakka - millal siis treeningutes järgi anda, ja kas õnnestub üldse järgi andagi, sest spordimehe vaim ei lase seda naljalt teha.
    Tõsi see on, et TPMi kirjutis on üksjagu mu enda peas tekkinud küsimustest kantud, ehkki tõele au andes tuleb öelda, et konkreetselt pani mu mõtted liikuma üks vestlus Jaan Veerannaga.
    Aga praegu neile küsimustele rohkem ja tõsiselt ei mõtle - Eestis on veel küllaga mehi, kes tuleb kotti panna. Kas kuulsite?!

    VastaKustuta
  3. Anonüümne20:40

    Ei ole just eriti tõsiseltvõetav see PM artikkel, kui autor ise risti vastupidiselt talitab.

    tsitaat:
    Enamik, eriti keskealised mehed, pingutavad nahast välja seetõttu, et nooruses jäid sportlikud unistused täitmata.

    Peeglist peaks vist just selline mees Teile vastu vaatama?

    On ju üsna loogiline, et tippspetsialistide näpunäidete järgi treenides läheb igaüks paremaks.

    Kahju, et oma MINA esiletõstmine on blogis saanud võitu spordirahvast harivatest teemadest. Nimetaksin seda siinkohal lõpetuseks ande raiskamiseks.

    VastaKustuta
  4. Nõustus 100% kõigepealt Pulleritsu artikliga Postimehes ja siis Prohveti jutuga ja ka Pulleritsu enda kommentaariga siin :) - just nii ongi.
    Igal asjal on praktika ja on ka teooria. Eestis ja eestlaste jaoks on see rahvaspordis just nii ja mitte kuidagi teisiti need asjad paigas miski pärast.

    "Lahinguväljal näeme, raisk!" :)

    VastaKustuta
  5. Anonüümne13:23

    Mida see Veeranna Jaan siis sellist rääkis, et sellised mõtted blogipidajale pähe tulid? Mul tekkisid sellised mõtted umbes kolm aastat tagasi, vaadates, kuida mõned rahvaspordiüritusel vere ninast välja pingutavad, et 456. koha asemel 455. koht saada. Seejuures ei ole paljudel ka selleks vajalikku aeroobset põhj all. Tervisespordiga ei seal enam midagi tegemist. Tervisesporti teeb ehk viimane kolmandik osalejatest. Samas üritusi reklaamitakse ikka kui tervisespordiüritusi. Keegi võiks parem inimesi tervislikult sportima õpetada.

    VastaKustuta
  6. Viimasel ajal jääb rahvaspordivõistlustelt üks asi silma (eriti rattasport).
    Rahvas tuleb kokku, teeb sõidu ära, sööb supi, kihutab koju tagasi ja siis internetti (sportinfo, velo.clubbers) kiruma või ka kiitma. Küll on supp lahja, rada liiga lihtne või keeruline, teised ei oska sõita jne. Huvitav mis saaks rahvavõistlustest siis kui internet ära võtta.
    Nädal aega enne võistlust ei saaks hakata teineteist üles kütma. Arutada millise kummiga rajale minna, milliseks ilm võib keerata jne. Ja pärast poleks kuskil oma rõõmu või viha välja valada.
    Uus meedia annab võimaluse pidevalt konkurentidega mõtteid vahetada ja oma "vaenlase" parem tundmine on kindlasti üks motivaator, miks ma tahan paremini ja rohkem treenida. Seepärast pole ma ka nõus hakkama Rootsi rahvasportlaseks, kes 50 kilomeetrise rattamaratoni läbib kuue tunniga. Vahepeal marju korjates ja linde kuulates.
    Aeg-ajalt on kuulda (eeskätt võistluste korraldajatelt), et rahvaspordivõistlustest ei räägita teles, ajalehes, raadios piisavalt. Polegi vaja. Hiljutisel Tallinna rattamaratonil jõudsin finiśisse võitjast veerand tundi hiljem ja mind ei huvitanud absoluutselt, kes esikoha sai. Aga väga suure huviga loeks selle Haanja mehe kommentaare, kellega enamuse trassist koos kihutasin.

    Pika jutu mõte on selles, et minu arvates on just sporditeemaliste foorumite tekkimine suurendanud inimeste huvi spordi vastu. Nüüd ei ole võistlus pelgalt pingutus ja tulemus, vaid ka jagatud emotsioonid ning see toobki inimesed kohale.

    VastaKustuta
  7. Anonüümne22:48

    anc, väga hea ja õige tähelepanek! Minu arust kümnesse tabatud.

    VastaKustuta
  8. Anonüümne08:46

    Ühinenen ancu mõttega rahvaspordi ja uue meedia seotusest. Isiklikult mind küll uus meedia ei motiveeri üritusest osavõtma ja pingutama, kuid uus meedia on kindlasti täitnud ära selle teema juures nishi, mis tavameedial on katmata jäänud. Seni on mul ikka omad üritusest millest ma osa võtan ja kust minu osavõttu meedia ei mõjuta, kuid uus meedia aitab leida mõtte/saatuse kaaslasi ning aegajalt mõne ühise teema ka kollektiivselt pulkadeks lahata.

    VastaKustuta
  9. Les baskets Air Jordan cinq ont fini non seulement asics gel glorify test un grand succès depuis leur création, mais ils ont également été un grand succès, principalement grâce au succès que le phénomène du basketball avait quand il les portait. Cela va changer en fonction de leur âge. Les travailleurs de la construction sont souvent tenus basket nike air max 90 premium de porter ces chaussures spécialement conçues par leurs employeurs. Flywire est comme un fil qui place sur l'espadrille pour ajouter beaucoup plus de soutien et de durabilité de la chaussure. Ils offrent toutes les mêmes chaussure nike homme air fonctionnalités que les anciens Kelty FC 3.0 et 2.0, avec quelques bonus qui peuvent rendre nos aventures en plein air beaucoup plus amusantes. A l'origine, il était absolument le domaine de culte pour les divinités représentant les guerres, l'âge du bronze & ldquo; air jordan flight flex pas cher Nike & quot; dieux ou déesses.

    VastaKustuta