neljapäev, detsember 28, 2006

Pullerits: Tartu maraton tuleb koju

No nii: kui miski muu pole teid veel korralikult treenima pannud, siis arvestage nüüd, et kui järelejäänud ajaga tegemata töö järele suudate teha - mis on muidugi vähetõenäoline -, siis äkki, kui suudate piisavalt kiiresti sõita, pääsete Tartu maratonil koguni telepilti. Sest ETV-l on kavas teha sealt teleülekandeid.

Kui asja Indrek Kelgult, Klubi Tartu Maraton juhatuse esimehelt täpsemalt uurida üritasin, vastas ta teleülekande kohta, et see on võimalik, aga kuni lepingut alla kirjutatud ei ole, siis ta eriti rääkida ei taha. See oli tüüpiline ärimehelik jutt seesuguses olukorras, aga mu kogemus on õpetanud, et ega seda eriti kuulata tasu, mistõttu jätkasin tuimalt küsimustega pommitamist.

Nii saingi Kelgult teada, et ülekanne on loomulikult kavas reaalajas, aga mitte ühes terves jutis algusest lõpuni, vaid lülitustena rajalt. Kui küsisin, kas need tulevad 5-10 minuti pikkused ülekandelõigud, vastas ta, et ei, plaanis on ikka pikemad lülitused.

Miks mitte kogu võistlust algusest lõpuni üle kanda, selle kohta kostis Kelk järgmist: "Põhiprobleem on see, et meie televaataja pole vist valmis pühapäeva hommikul neli tundi järjest telerist suusatamist vaatama."

Kelk tunnistas, et tegelikult oli Tartu maratonilt teleülekanne plaanis juba 2004. aastal, aga siis jäi maraton lume puudusel ära. Ta meenutas, et otselülitusena oli tookord planeeritud start ja finish; see, mis toimus rajal, oli plaanis panna eetrisse salvestatud materjalina.

2004. aasta maratoni nurjumine oli Kelgu sõnul põhjuseks, miks kahel eelmisel maratonil otsepilt tootmata jäi. "2004. aasta ärajäämine lõi jalad võdisema," tunnistas ta. Selles mõttes, täpsustas Kelk, et tavaliselt pärast maratoni ärajäämist järgmisel korral osalejate arv kahaneb, mis ei innusta korraldajaid suuri projekte enam ette võtma. Ent Tartu maratonil juhtus vastupidine: pärast 2004. aastat osalejate arv hoopis tõusis, mis Kelgu väitel on maailmapraktikas ainulaadne.

Kui olin selle eelinfo hankinud, võtsin ühendust ETV sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeriga, et lisa pärida. Ega temagi väga laialt asja välja kuulutada tahtnud, sest liiga palju on igasuguseid riskifaktoreid ja töö alles käib. Näiteks käib asjaajamine, et tellida Soomest helikopterikaamera, sest seesugustest suusasõitudest ilma selleta õiget ülekannet ei tee, seletas ta. Saanilt telepildi tootmisega saab ETV ise hakkama, kinnitas Kaljuveer: nad panevad kaameramehe saanile istuma ja asi tehtud. Võib-olla tuleb saanikaameraid koguni kaks, lisas ta. Samuti on Kaljuveeri sõnul vaja kontrollida, kas raja igast punktist ikka signaal läbi tuleb.

"Logistiliselt ja tehniliselt teostuselt on see väga raske, võib-olla isegi raskem kui MK-etapi ülekanne," väitis ta. Selleks, et ettevõtmine õnnestuks, on ta kohtunud Vasaloppeti tehnilise meeskonnaga, et nendelt oskusteavet hankida. Vasaloppet on väheseid suurmaratone, mida TV-s algusest lõpuni üle kantakse.

Hoolimata sellest, et Kaljuveeri väitel sajaprotsendilist kindlust plaanide õnnestumise kohta anda veel ei saa, kinnitas ta, et eetriajad on juba planeeritud. Kokku tervelt kolm ja pool tundi: start, siis lõpuosa finishini välja ning umbes 13.30-14.30 (umbes seepärast, et ta sõitis parajasti praamiga ja ütles selle aja peast) n-ö tavasuusatajate finish. Seega siis, kui Kaljuveeri mälu ei petnud, peavad harrastajad lõpetama telepilti pääsemiseks maratoni nelja ja poole ning viie ja poole tunni vahepeal.

"Kui me oleme suusamaa, peaks tegema Tartu maratonilt ülekande," resümeeris Kaljuveer, miks ta on otsustanud oma meeskonnaga võtta ette võistluse transleerimise. Seda kõigest kolm nädalat pärast Otepää MK-etappi, mis tema sõnul võtab ETV spordiülekannete meeskonnalt nagunii elumahlad välja.

***

Värsket teavet Tõnu Kinksilt ka Otepää suusaraja kohta. Ta ütles täna veerand 12 ajal, et suusatajaid on rajal suusk-suusas kinni, kogu aeg hingab keegi kuklasse. Ta võrdles liiklustihedust Tartu maratoniga. Sellegipoolest olid ka Andrus Veerpalu ja Kristina Šmigun täna hommikupoolikul rajal käinud.

Rajal on Kinksi kinnitusel pikkust kokku umbes kilomeeter: 500 meetrit ühes suunas ja siis 500 meetrit teises suunas tagasi - nagu suusatunnelis, võrdles ta. Paraku pikemaks praegu rada teha ei anna, sest kunstlumi saab otsa. Ta avaldas lootust, et kui laupäeval õnnestub lund juurde toota, siis äkki annab midagi ära teha, aga enne küll mitte.

Foto 1: Fotol on kaamera. Foto autor: Peeter Langovits / Postimees / Scanpix
Foto 2: Fotol on Marko Kaljuveer. Foto autor: Marina Puškar / Postimees / Scanpix
Foto 3: Fotol on Andrus Veerpalu ja Kristina Šmigun. Foto autor: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

29 Kommentaarid:

At 10:18, Anonymous Anonüümne said...

Olid rajal KÄINUD, just nimelt. Tegelt' võiks nii kõvade tegijate heaks korraks ka raja ametlikuks treeninguks kinni panna, selge ju, et kolonni tempo pole päris see, mida neil vaja.

 
At 07:05, Anonymous Anonüümne said...

good this post, i like it!!

Autobusu Nuoma -----
pigus mobilieji telefonai -----
mobilieji telefonai -----
darbas anglijoje

 
At 05:27, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 05:28, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:31, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 03:18, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:21, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:24, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 12:26, Blogger chenlili said...

mcm bags
chanel bags
sac louis vuitton
rolex watches
ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
ralph lauren uk
michael kors
washington wizards jerseys
louis vuitton outlet
hzx20161226

 
At 11:01, Blogger Unknown said...

cheap jerseys
michael kors handbags
coach handbags
yeezy boost
nike store
oakley sunglasses
oakley sunglasses
kate spade handbags
oakley sunglasses
coach factory outlet online
20170419caiyan

 
At 08:55, Blogger Unknown said...

replica watches
ugg outlet
coach factory outlet
cheap nike shoes
coach outlet store
true religion outlet
patriots jerseys
coach handbags
broncos jerseys
cheap oakley sunglasses

 
At 05:49, Blogger eric yao said...

Coach Outlet Store Online Kate Spade Outlet Cheap Jordans Coach Purses Coach Outlet Kate Spade Outlet Nike Air Max Shoes Red Bottom Shoes Adidas Yeezy Boost 350 Adidas Original

 
At 10:10, Blogger Unknown said...

www0416cheap oakley sunglasses
kate spade outlet
fitflops sale clearance
coach outlet
oklahoma city thunder
reebok outlet
jordan shoes
skechers shoes
tods outlet
raiders jerseys

 
At 12:10, Blogger Unknown said...

qzz0419
fitflops sale clearance
coach outlet
michael kors outlet clearance
adidas superstar women
air huarache
polo ralph lauren
converse all-stars
coach outlet store online
giuseppe zanotti
nike outlet store

 
At 04:01, Blogger raybanoutlet001 said...

golden state warriors jerseys
coach outlet
ecco outlet
basketball shoes
true religion outlet
chicago bulls jersey
cheap basketball shoes
michael kors outlet
polo lacoste
mbt shoes outlet
zzzzz2018.4.27

 
At 08:14, Blogger yanmaneee said...

moncler jackets
james harden shoes
nike air max 2018
lebron shoes
yeezy boost 350 v2
jordan 4
yeezy 500
nike max
nike shoes
off white clothing

 
At 11:19, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
ralph lauren outlet
christian louboutin sale
moncler jackets
true religion outlet
nike shoes
supreme new york
dsquared
moncler jackets
hugo boss outlet
cheap snapbacks

 
At 17:19, Blogger Unknown said...

20180627xiaoke
coach factory outlet
jimmy choo sunglasses
kate spade
ralph lauren
michael kors outlet clearance
isabel marant outlet
adidas shoes
pandora charms
pandora jewelry
bcbg dresses

 
At 04:32, Blogger Unknown said...

www0705

manolo blahnik outlet
kate spade outlet
air max 90
fitflops sale clearance
ugg boots
swarovski outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
polo ralph lauren
diesel jeans

 
At 09:06, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.7.13
moncler online
jordan shoes
christian louboutin sale
coach outlet
polo ralph lauren outlet
red bottom shoes
coach factory outlet
reebok shoes
canada goose uk
christian louboutin shoes

 
At 07:41, Blogger Unknown said...

yeezy boost 350 v2
nike air max 2018
oakley
adidas iniki
hermes belts
nike huarache
cheap mlb jerseys
yeezy 500 blush
goyard tote
air max

 
At 05:02, Blogger jeje said...

mulberry handbags
moncler jackets
pandora jewelry
moncler uk
nike soldes femme
supreme clothing
uggs outlet
vibram five fingers
air max 90
true religion outlet

 
At 09:58, Blogger Unknown said...

qzz0725
prada handbags
tory burch outlet
polo outlet
burberry outlet
coach outlet
kate spade outlet
soccer shoes
canada goose jackets
barbour jackets
kobe 9

 
At 06:38, Blogger Unknown said...

www0803prada shoes
ugg boots
golden goose
supreme new york
mbt
ralph lauren outlet
moncler online outlet
off white clothing
ray ban sunglasses
true religion outlet

 
At 05:13, Blogger jeje said...

Une nouvelle air jordan scarpe basket solution dans laquelle vous avez gagné asics gel lyte atmos de l'argent ira au monde réel de air jordan 5 oreo ebay l'utilisation. Cette chaussure fonctionne basket nike femme cortez tous les composants qui sont adidas zx flux pas cher la redoute utilisés sur les types les basket nike pas cher blanche plus chers de Nike. Chacun acheter nike requin france de nous a des zones chaussures nike femme presto de notre corps que nous n'aimons pas. adidas zx flux prix maroc

 
At 05:53, Blogger Unknown said...

www0912canada goose outlet
jordan shoes
adidas yeezy
clarks shoes
prada shoes
canada goose outlet
christian louboutin outlet
ugg boots
north face
supreme clothing

 
At 01:48, Blogger steve said...


https://www.bfirstseo.com/تسليك-مجارى-بالرياض/
و افضل افضل شركة تنظيف بالدمام

شركة شفط بيارات بالرياض
تنظيف بيارات بالرياض

 

Postita kommentaar

<< Esileht