esmaspäev, oktoober 06, 2008

Pullerits: Mis jama nüüd lahti?

Nüüd on küll IT-mehi vaja! Hirmus palju on tulnud signaale, et viimased postitused ei ole nähtavad. Või on vale pealkirja all vale lugu. Või on Šmiguni postitus kadunud. Või ei tea mis... igatahes õige see asi ei ole. Lasin reedel Postimehe sporditoimetuses kolleegil siseneda oma arvutist blogisse ja Internet Exploreri kaudu ilmus rahamaksmise loo all hoopis Kalle Muuli maratonilugu. Vahepealt oli Šmiguni kirjutis kadunud. Samast arvutist blogisse Mozilla Firefoxi kaudu minnes oli aga kõik omal kohal. Milles asi?

Muuli kirjutise tõstsin siia tema koostatud doc-failist. Šmiguni kirjutise lõin otse bloggerisse. Rene Orumaniga algava rahakirjutise tõstsin siia oma doc-failist. Ega saa ju küsimus olla pelgalt Orumani eesnime viimase e peal olevas kriipsus? Šmiguni loos polnud ühtegi kriipsuga tähte, et see samuti kaduma oleks pidanud minema.

Ja et kaod on suured, seda näitab ka loetavus alates reedest. Lugejate loendur on registreerinud ainult paarkümmend külastust. (Ja ärgu küünikud hakaku siin rääkima, et lugejad ongi jalga lasknud...)

Kuni lahendust ei ole, palun sisenege siia Mozilla Firefoxi alt ja vaadake, kas siis on kõik kirjutised olemas. Nähtavad peaks olema: Teisipäev - Kas sportlastele peaks maksma?; Kolmapäev - Šmigun taas raha peal!; Esmaspäev - Kuidas ma oma elus esimest korda maratoni jooksin.

Aga ikkagi: mida teha, et mitte sõltuda nii palju arvutist, mis on inimkonna kõige suurem vaenlane (kui ta otsustab vaenutegevust alustada)?
******
Goblin Valley, Utah, 29. juuni 2008. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

20 Kommentaarid:

At 08:56, Anonymous Anonüümne said...

Mina ei näe Shmiguni lugu, kasutan Google Chrome'i. Küll aga sain selle loo ära loetud Postimehe kaudu.

 
At 09:05, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kommentaarides on paaril korral ka vihjatud, et Sa ei tohi teksti kopeerida otse Wordist. Aga no kesse lihtsat lugejat kuulab... Tee "copy" kõigepealt Notepadi või mõnda muusse "algelisse" tekstiredaktorisse ja alles seejärel tõsta sealt edasi blogi adminkeskkonda. Selgituse, milliseid "jamasümboleid" otse kopimine kaasa toob, annavad toimetuse itimehed.

 
At 10:25, Anonymous Anonüümne said...

hää autor võiks nüüd puusalt lugude tulistamise kõrval leida hetke aega ka sisekaemuseks. kui lugejad andsid esimeste probleemide korral viiskalt märku, et blogi pole kõigile korrektselt leotav, siis said nad kohe vastu näppe. pole minu asi kontrollida, kas ja kuidas jutt loetav on, praalis auväärt sulesepp. see pidi hoiatuseks olema kõigile - mina olen esimene eesti ja teen mis tahan, teie olete teine eesti ja kuidas te julgete mind õpetama tulla. keep going!

 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Tere! Jah, see Wordist copy-paste võib probleeme tekitada, ntx on IE-ga näha midagi taolist "....[if !supportEmptyParas]...." , samas kui Mozillaga seda ei ole. Kuid mõnikord on ka lihtlabane põhjus - vaadatakse vana pilti, mis oma brauseri cache's. See tähendab et tuleks oma brauseris pressida Refresh/Reload. Blogide korral pole seda küll ise täheldanud, värskendamise saab ju panna peale ka serveri poolt.

 
At 14:17, Blogger MargusN said...

kasutage hoopis rss-i ning pole probleeme ;)
brauserite cache on ka saatanast ning tekitab pigem jama kui kasu...

 
At 00:48, Anonymous Anonüümne said...

Wordist otse kopeerimine on kõikide sisuhaldusliideste arendajate õudusunenägu.

 
At 10:36, Anonymous Anonüümne said...

Kui Sin tõesti huvitab, mis jama lahti on, kasuta http://validator.w3.org/ , see ütleb. Ja ütleb kaunis palju.

Muide, mõne asja võiks sisuhaldaja ikka kah ära teha. Nagu näiteks teksti korralikult encodida (& asendada & -ga jne)

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

Noneh, encodimisel ikka & asemel &amp ; (tühiku peab semikooloni eest ära võtma, a siis ta seda sõnana "amp" enam ei näita..)

 
At 08:30, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 08:32, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 08:35, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 08:37, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 04:30, Blogger chenlina said...

gucci outlet
louis vuitton handbags
air jordans
louis vuitton outlet stores
christian louboutin outlet
jordan retro 11
coach canada
michael kors outlet
christian louboutin outlet
north face outlet
cheap nfl jerseys
louis vuitton
cheap oakley sunglasses
replica watches
celine outlet
louis vuitton outlet
jordan 13
air jordans
true religion outlet
michael kors outlet
ralph lauren
coach factory outlet
ray ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
designer handbags
asics outlet
adidas ultra boost
burberry outlet
christian louboutin outlet
lebron james shoes 13
toms outlet
coach outlet
michael kors handbags
kd 8 shoes
jordan 6
ralph lauren outlet
replica rolex watches
louis vuitton outlet
jordan 3
chenlina20160729

 
At 08:07, Blogger Unknown said...

rolex watches
michael kors handbags
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
bottega veneta outlet
coach outlet
louis vuitton outlet
true religion outlet
lacoste pas cher
canada goose jackets
20170214lck

 
At 11:26, Blogger Unknown said...

replica watches
adidas nmd
birkenstocks
ferragamo shoes
instyler max
longchamps
chicago bulls
michael kors handbags
michael kors handbags sale
rolex replica watches

 
At 10:20, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors outlet
canada goose
nhl jerseys
lions jerseys
fitflops shoes
chaussure louboutin
versace shoes
abercrombie and fitch kids
ed hardy outlet
michael kors
2017.3.29

 
At 08:57, Blogger Unknown said...

jimmy choo
replica rolex
coach outlet
michael kors handbags
coach handbags
ray ban sunglasses
kate spade outlet
nike factory outlet
coach outlet
cincinnati bengals jerseys

 
At 22:22, Blogger omar ail said...

I like all of the points you have made
https://sites.google.com/site/antiinspect1/home
https://myspace.com/oali.amr/mixes/streammix-721981
https://www.tumblr.com/blog/oaliworld
3altayr.com

 
At 11:17, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
longchamp handbags
adidas nmd runner
canada goose jackets
nike chaussure femme
nike factory outlet
kate spade outlet
ralph lauren uk
ed hardy clothing
cheap nfl jerseys
mbt

 
At 14:59, Blogger lamiss ibrahim said...

I definitely love this site.
http://prokr.greatwebsitebuilder.com/
http://lamissibrahim.doodlekit.com/blog
http://prokr.wallinside.com/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 

Postita kommentaar

<< Esileht