esmaspäev, detsember 29, 2008

Pullerits: Olümpiavõitjast häiritud nädal

Vana aasta lõpul on aus mõned asjad üles tunnistada, et uuele aastale puhtama südamega vastu minna. Nimelt: kuulasin konkurente, kes on siin soovitanud, et kerge õlu pärast treeningut on edasiseks hea. Ka Noole Erki, olümpiavõitja, viskas enne me 800 meetri duelli jõululaupäeva hommikul moka otsast, et oli eelmisel õhtul Otepää kandis, kuhu oli hiljuti maja soetanud - see on vist uudis? -, mõned õlled teinud. Aga võitis mind sellegipoolest.

Otsustasin ka siis reede õhtul, kui olin teinud raske paaristõuketrenni (25 km, sellest ligi 10 km Tähtvere tõusudega sprindirajal, kus pidin ennast küll lühikestest, aga järskudest tõusudest üles kangutama, nii et süda läks lõpuks kergelt pahaks), et ostan taastumiseks pudeli õlut. Pakkusin naisele ka, aga tulemus oli, et järgmise päeva hommikul lõigutrenni minnes ei tundnud endas üldse tahtmist ega jaksu. Niisiis, mulle sellised alternatiivsed taastumismeetodid, mille mõni mees tahab muuta meinstriimseks, ei istu.

Kuid Margus Aderi koostatud plaan sai ikkagi täidetud.

E ja T - puhkus (taastumine laupäevasest jooksutrennist [lõigud 7x200 m] ja valmistumine duelliks Erki Noolega)
K - 800 meetri jooks 2.14,8
N - 1:56 - suusatamine 24 km (vaba) + jooks 2 km
R - 2:05 - suusatamine 25 km (kl, paaristõuked) + jooks 2 km
L - 1:37 - suusatamine 20 km (vaba, selle sees 5+6+7+8 min lõigud, paus 4 min kerget suusatamist) + jooks 2 km
P - 2:36 - suusatamine 4 km (vaba) + 34 km (kl, paaristõuked) + jooks 2 km

Kokku tuli eelmisel nädalal treeninguaega 8:16, suusakilomeetreid 107 ja jooksu 9 km. Nii vähe sellepärast, et võiduajamine Erki Noolega tegi nädala esimese kolme päeva osas suured korrektiivid.

Margus Aderi plaanid alanud nädalaks näevad ette rohkem tööd kvaliteedi kallal. Kerge planeerida, raske ellu viia. Eile oli Tartu dendropargis nii libe, et lendasin ühel laskumisel valusalt istuli. Tartu kandis on radade kvaliteet nii hull, et lausa riskantne on treenida. Aga nuriseda ei tohi, sest Tallinna mehed istuvad kuuldavasti suisa musta maa peal kinni.

Tegelikult tahaks juba võistelda. Kas pole nii?
******
Monument Valley, Utah-Arizona. 4. juuli 2008. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Sakslane Axel Teichmann juhib eilses Tour de Ski 15 km klassikasõidus Šveitsi esindaja Dario Cologna ees. Foto autor: AFP / Scanpix
Foto 2: Eilse Tour de Ski 15 km klassikasõidu grupifiniš, vasakul Andrus Veerpalu ja Aivar Rehemaa. Foto autor: Reuters / Scanpix

8 Kommentaarid:

At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

panimegi PP õlut tarbima :)
eelmine nädal 12 h ja 185 km ja 8 pudelit õlut. Lihas oli kogu aeg hea lõtv ja konditsioonis, see nädal pole kahjuks aega nii palju trenni teha piirdun ehk 6 tunniga. Alati paneb mind imestama see aeg ja energia ehk kuidas sa suudad töö kõrvalt nii ajaliselt kui füüsiliselt teha 12-13 tundi nädalas trenni.

 
At 16:37, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
ära Sina õlut, ok´alkoholi pruugi! Sul on üks spetsiifiline omapära, mis ei luba alkot tarbida. Nimelt oled sa oma mõtlemise poolest "Naine, ok´eit" ja seda tüüpi moor, kes mehe kallal iga joodud õllekese pärast otsatult võtab, keda ainuüksi alkolõhn iiveldama ajab ja ise pitsist viinast purju jääb. See on nüüd selge ja tõestatud. Jäta see kraam ikka tõeliste isaste tarbida.

Kaheksasajajooksust. Sa tee ikka ennem otsustavat võistlust lõike, ja kangi, ja ei tea mida veel ja ikka topelt.
Tähelepanek, kui sa oleks need 7x200 tegemata jätnud, oleksid rahulikult Noolt võitnud. Aga Emasena, pablad Sa ka siin üle ja astud jälle ja jälle ikka vanale rehale - võistled oma võistlemise varem ära! Aga naisele nõu anda...

 
At 19:21, Anonymous Anonüümne said...

Mis nimelist õlut sa jõid? Meie kaubandusvõrgus müüakse enamjaolt jooke, mis õlle nime ei vääri ja selles võib ollagi asja tuum.
Hindrek

 
At 10:06, Blogger dr Holden said...

Vanad sportlased ikka ütlesid, et sportlase taastumisprotsess algab siis, kui sportlane avab teise õlle. Kui sa isegi ühegi hakkama ei saa, pole midagi teha, taastumist kui sellist lihtsalt ei toimu. :))))

Aga jah, olen ise teatud asjaoludel juba pikka aega pealinnas ja nühin musta maad. Loodan vähemalt, et kvaliteetselt, sest lõike ei tee ja sprindis võistlemas ei käi. Treeningtunnid kogunevad vaikselt.

 
At 15:27, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, ma arvasin, et see siin on ikka spordimeeste blogi ja spordimehed käivad siin koos, aga näe, pahaaimamatult olen vist mingite õlujoodikute kokkutuleku organiseerinud. Palun vabandust!

 
At 00:00, Blogger dr Holden said...

Sina, spordimees, võistle! Ja hävita kõik, mis kogutud.
Meie, "õlujoodikud" (suurepärane uudissõna ajakirjanikult, kas pole?), teeme trenni ja taastume. Poolteise kuu pärast näeme, kes keda jne.

 
At 04:36, Blogger chenlina said...

kate spade
coach outlet
tory burch outlet
louis vuitton handbags
adidas yeezy
toms outlet
michael kors outlet
jordan shoes
kate spade
louis vuitton outlet stores
adidas shoes
vans shoes sale
kevin durant shoes 7
timberland boots
polo outlet
tory burch outlet
louis vuitton handbags
fake watches
coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
christian louboutin outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
giuseppe zanotti
true religion jeans sale
replica watches
coach outlet
jordan 3 white cenment
air jordan 13
coach outlet store online
michael kors outlet online sale
fitflops shoes
tory burch handbags
ray ban sunglasses discount
replica watches
gucci handbags
christian louboutin shoes
michael kors outlet
nike roshe run women
cheap ray ban sunglasses
chenlina20160729

 
At 05:16, Blogger jeje said...

Nike Shox Deliver basket nike cortez homme 2017 joue le même jeu et va se battre. Les chaussures pour asics gel lyte v beige femmes Nike Dunk fleur de prunier viendra à nike air max 1 gs femme l'intérieur d'une couleur rose pâle, la captivante tout noir air max nike thea femme avec des détails gris, les femmes de tous asics gel lyte 3 argent les âges Nike Dunk revenu noir massif. Les gens air jordan 11 femme prix aujourd'hui ne savent pas quand il a commencé, air jordan 44 la technologie Lunarlite a disparu dans les chaussures Nike, asics gel kinsei 4 femme et les baskets Lunar Technology ont également progressivement commencé à diminuer.

 

Postita kommentaar

<< Esileht