kolmapäev, veebruar 18, 2009

Pullerits: Kuidas jalad uuesti alla saada?

Eile kohtasin Klubi Tartu Maraton peakorteri ees Veikko Tääri, hunnik puusuuski kaenla all. On tal ikka amet. Küsisin, kas ta Tallinna maratonile tuleb. Ta ütles, et ei saa, sest peab näitlema. Aga ta lubas tulla 27. veebruaril Haanjasse laskesuusavõistlusele. Margus Ader on mind ka sinna starti palunud. Eelmine aasta startis Täär seal nagu rakett. Seekord ei kavatse ma ta pöörase tempoga kaasa minna. Püüan pigem püssi õiget pidi palgesse saada.

Üks asi on küll imelik. Kui Tamsalu ja Alutaguse maraton ei jätnud organismi mingit jälge, siis Tartu maraton osutus ikkagi vaks kangemaks pingutuseks. Nii mitugi kohta, näiteks sisemised reielihased, annavad tänini tunda, et on kõvasti vatti saanud. Õlgade krigin-kragin hakkab õnneks vähemaks jääma ning vasak ranne ei tee ka enam liigestest valu.

Esmaspäeval puhkasin, teisipäeva õhtupoolikul panin taas suusad alla. Sõna otseses mõttes uimerdasin Tähtvere spordipargi ovaalil vabatehnikas 17 ringi ehk 14,5 km tunni ja ühe minutiga ning pidin üksjagu vaeva nägema, et üldse püsti püsida. Tasakaal läks täiesti käest ära, nii kui valvsuse kaotasin. Nagu olnuks esimest korda talvel suuskadel. Tasakaalu tagasi saamiseks sõitsin ligi pool aega üksnes jalgadega. Olek ja minek olid võrdlemisi ebakindlad. Õhtul tuli hirmus uni peale, nii et magama heites sain totaalse haamri. Nagu oleks mingi kahetunnise kõva trenni teinud.

Treenida nüüd küll ei tohi. Margus Ader saatis ka Koreast juhised, et üle pooleteise tunni ei maksa suuskadel päevas olla, tempo olgu maksimaalselt PV1 ning enne Tallinna maratoni võtku ma sel nädalal kuni kaks puhkepäeva. Neljapäeval-reedel lubas ta siiski mõned kiirendused sekka teha.

Niisiis, vaadake, et teiegi nüüd harjutama ei hakka, tundugu seisund kui hea tahes - see võib olla petlik. Sest fakt on see, et enam treeningutega mitte midagi parandada ei anna. Edasiste võistluste saatuse otsustavad eeskätt taastumisvõime ning võistluse enda ajal enesesund ja tahtejõud. On mul õigus?

Foto 1: Priit Pullerits üritab Kuutse TPs rinnanumbri taha kinnitatud Dexali geeli kätte saada, rebib numbri katki ja kukub peaaegu külili. Foto autor: Rainer Rannala, Scanpix
Foto 2: Priit Pullerits lõpetamas Kunnar Vahi järel ja Aivar Käeseli ees Tartu maratoni 155. kohaga. Foto autor: Rainer Rannala, Scanpix
Fot0 3: Andrus Ansip lõpetab Tartu marationi 594. kohaga, aeg 4:04.42. Tema järel Meelis Meringo. Foto autor: Rainer Rannala, Scanpix
******
Amboy, Route 66, California. 9. juuli 2008. Pildistanud Priit Pullerits.

36 Kommentaarid:

At 10:50, Blogger dr Holden said...

Mis me siis sellest artiklist teada saame ja järeldame?

Kahetunnine ja veidi peale kestev organismi võimete piiripealne sõit ei tee sulle midagi, üle 3,5h võtab aga põdema - sinu treeningutes on puudu pikad otsad, pikimad treeningud jäävad 2,5h kanti.

Ise tegin eile Harku metsas 2:48 rahulikult uisustiilis (37.5km, HR av 133), sõidutehnikal polnd häda midagi, kõik organismi osad käitusid nagu vaja, uni tuli hää, aga täna väsimust pole. Aga minu eesmärk on ka teine kui sul, lähen nimelt 28. veebruaril Kalevipoja uisumaratoni 100km sõidule. See peaks minu jaoks kestma ca 5-6h ja olema kokkuvõttes tunduvalt raskem kui äsjane TM.

Kahetunnised suusasutsud (nn kohalikud maratonid) ei paku eriti pinget, seal jaksab iga mats lajatada. Miks muidu olid paljud mind Alutagusel võitnud TM-il ikka pikalt tagapool.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Dr. Holdenile ei ole mul küll väga midagi vastu panna aga, et olla Haanjas heas vormis teen eelnevalt 90km pikkuse tühjendussõidu. Kui aus olla siis peale TM pole ma suuskadele saanud, viga üritan täna parandada.
Mulle ka näib, et Priidul puudus treeningutes korralik pikk suusasõit pühapäeva hommikul.

eero

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

Kuule vaata ! Pildil ,sinu ees sõitev nr. 264 tuleks disklaff panna :))Nagu pildilt paistab ,ei ole tema suuskadel nõutud 2 kleepsu(viinane lendab just minema)

 
At 16:25, Anonymous Anonüümne said...

Priit - taastumine on juba viimased 20 aastat, alanud ikka teisest õllest:)

Aga üks teema Sulle uurimiseks, äkki saad isegi maskotistaatuse ja mitteametlikuks kulumiskindluse testijaks!

Norrakad sõidavad SWIX-iga, Rootslased CRAFT-iga, Soomlased HALTI-ga, Itaallased FILA-ga. Ja Eestlased? Täpselt kõige selle samaga. Miks meil on selline firma nagu Ilves Extra, kui selle firma kombet kannab ainult peaminister ja presitendiproua. Vaadake maratoni pilte, mõni üksik ISC müts ja püksipaar!!! Kellele toodab see firma spordirõivaid?

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Minu arust tuleks praegu maratoni kuuma rauda edasi taguda. Inimesed loevad, lapsed näevad jne. siis niigi masenduses ühiskond saaks ka end liigutama. Vahet pole kas näitleb Täär, ujub Luhats või demagooditseb Pullerits. Igasugust terviseliikumist tuleb meedias levitada. Kui kingasaamisel jääb inimesele vaid võlad ja tervis siis viimase kaotusel on Eesti eriti sügavas augus.

Maraton vol. 2 Haanjas näeme raisk või midagi sellist.

Eesti tervise eest!

 
At 20:08, Blogger sk8erboi said...

16.25le - Ilves Extra toodab lätlastele. põhiliselt :) aga muidu pp on sul andmed õiged olnud siiani :)

mis kohta või aega prognoos (MA) tallinna maratoniks ette näeb ka?

 
At 23:03, Blogger Raiko said...

Mind pani jälle mõtlema see koht: [..]tempo olgu maksimaalselt PV1[..]. Kuidas Sa, Priit, kavatsed sellest tsoonist ilma pulsokata kinni pidada? Kas tunnetad tõesti oma organismi niiii hästi või oled saatanale sõrme andnud ja kasutad siiski pulsokat? :)

 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Maratonihunt
http://sport.err.ee/suusk.php?0565313

 
At 03:42, Blogger Unknown said...

20156.9dongdong
hollister clothing store
burberry outlet online
michael kors outlet
abercrombie
louis vuitton outlet
tory burch outlet online
burberry outlet
michael kors outlet online
louis vuitton outlet
polo ralph lauren
christian louboutin sale
coach factory outlet
cheap jerseys
louis vuitton uk
louis vuitton handbags
christian louboutin
abercrombie outlet
celine
coach factory outlet online
hermes birkin bag
black timberland boots
hollister
kate spade handbags
michael kors
abercrombie
ralph lauren
louis vuitton outlet
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
tory burch outlet
gucci
coach outlet

 
At 03:48, Blogger Unknown said...

qihang0630louboutin pas cher
true religion sale
true religion
burberry scarf
jordan pas cher
michael kors handbags
air max 90
coach outlet store online
hollister clothing store
michael kors handbag
coach outlet
chaussure louboutin
coach outlet online
nike blazer low
cheap oakleys
kate spade
air max shoes
kate spade handbags
michael kors
longchamp soldes
oakley sunglasses
ed hardy clothing
michael kors outlet online
cheap beats
longchamp outlet
ralph lauren
soccer shoes
tory burch outlet online
rolex watches
polo ralph lauren outlet
cheap jordans for sale
ray bans
replica watches
chanel online shop
coach outlet online
christian louboutin outlet
q

 
At 12:02, Blogger Unknown said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 08:49, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 08:52, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 08:55, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:01, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 04:24, Blogger Unknown said...

20151126xiaodaige
ugg outlet uk
cheap nike shoes
discount oakley sunglasses
nobis jacket
mizuno running shoes
cyber monday 2015
miami heat
tiffany and co
north face outlet
tory burch outlet online
oakland raiders
lebron shoes
michael kors handbags outlet
timberland shoes
michael kors factory online
new orleans saints
prada sneakers
michael kors handbags
moncler outlet
vans shoes
adidas outlet
arizona cardinals
fred perry polo shirts
chanel outlet store
cheap oakley sunglasses
calvin klein outlet
karen millen uk
tiffany and co
mlb jerseys
michael kors uk
oakley outlet store
coach handbags outlet
winter coats
ed hardy clothing
the north face outlet

 
At 17:04, Blogger Unknown said...

2016-5-24 leilei
michael kors outlet clearance
burberry outlet
coach outlet online
true religion
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
michael kors handbags
coach outlet
ugg sale
hermes outlet
nike free run black
oakley sunglasses
vans outlet
nike huarache
timberland boots
nike huarache white
birkenstock
cheap jordans
ed hardy uk
canada goose jackets
louis vuitton bags
the north face
ray ban sunglass,ray ban sunglasses,ray ban outlet,cheap ray bans,cheap ray ban sunglasses,cheap ray bans,ray bans
michael kors handbags
cartier watches for sale
cheap oakley sunglasses
adidas pure boost
oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet
kate spade outlet
kate spade outlet
pandora jewelry
longchamp bag
ray ban sunglasses
vans shoes
louboutin pas cher
christian louboutin shoes
armani exchange
kobe 9

 
At 10:51, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
timberland boots
hollister clothing store
nike roshe run shoes
hollister clothing
canada goose coats
lebron shoes
prada sunglasses for women
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses
longchamp solde
babyliss pro
prada handbags
lululemon outlet
michael kors outlet
rolex watches
michael kors factory outlet
coach outlet clearance
tiffany and co
rolex watches
burberry outlet sale
mulberry bags
michael kors wallet
ugg outlet online
ralph lauren pas cher
vans outlet
instyler
yeezy boost 350
moncler jackets
bottega veneta outlet online
uggs outlet
new balance outlet
calvin klein underwear
adidas shoes
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
20160812caihuali

 
At 04:35, Blogger chenlili said...

true religion sale
ugg outlet online
cheap jordan shoes
ugg australia
michael kors handbags
montblanc pens
adidas yeezy
coach factory outlet
rolex submariner price
cheap air jordans
louis vuitton canada
miami heat jerseys
louis vuitton bags
ugg boot uk
adidas factory outlet
coach outlet online
ed hardy clothing
michael kors outlet online
true religion jeans
louis vuitton handbags
tory burch outlet online
michael kors outlet clearance
ugg boots
vans sneakers
ugg outlet online
michael kors purses
coach outlet
coach canada
celine handbags
nike outlet store
adidas nmd
michael kors outlet clearance
tods outlet online
coach outlet store online clearances
gucci outlet
adidas superstar trainers
polo ralph lauren
oakley sunglasses
ugg boots
chenlili20160829

 
At 14:16, Blogger fattoma said...

http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-21.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-20.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-19.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-18.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-16_12.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-16.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-15.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-13_12.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-13.html
http://www.prokr.net/2016/09/eliminate-cockroaches-12.html

 
At 12:22, Blogger chenlili said...

supra sneakers
adidas yeezy 350
michael kors outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
fitflops sale clearance
timberland boots
uggs outlet
canada goose sale
true religion jeans
hzx20161226

 
At 09:03, Blogger Unknown said...

toms outlet
true religion jeans outlet
polo ralph lauren
tory burch shoes
fitflops shoes
ferragamo shoes
new balance shoes
north face outlet
thomas sabo uk
polo ralph lauren
20170106caihuali

 
At 18:05, Blogger Unknown said...

مكافحة حشرات بجدة
مكافحة العته بجده
شركة مكافحة البق بجدة
شركة مكافحة الفئران جدة
شركة مكافحة الصراصير بجدة
شركة مكافحة النمل الابيض بجدة
شركة رش مبيدات بجدة
شركة مكافحة حشرات بجدة
شركات مكافحة الحشرات فى جدة

 
At 18:06, Blogger Unknown said...

شركة مكافحة حشرات بجدة
شركة تنظيف بجدة
شركة تنظيف خزانات بجدة
شركة عزل خزانات بجدة
كشف تسربات المياه بجدة
شركة مكافحة البق بجدة
شركة رش مبيدات بجدة
مكافحة العته بجده
شركة مكافحة الصراصير بجدة

 
At 18:06, Blogger Unknown said...

شركة تنظيف شقق بجدة
شركة مكافحة النمل الابيض بجدة
شركة مكافحة الفئران جدة
شركة نظافة بجدة
شركة تنظيف فلل بجدة
شركة تنظيف بالبخار بجدة
شركة تنظيف منازل بجدة

 
At 18:07, Blogger zedan awad said...

مكافحة حشرات بجدة
شركة مكافحة حشرات بجدة
شركة تنظيف بجدة
شركة نظافة بجدة
شركة تنظيف خزانات بجدة
نقل عفش جدة
شركة رش مبيدات بجدة


شركة رش مبيدات بجدة
نقل عفش جدة
شركة تنظيف خزانات بجدة
شركة مكافحة الفئران جدة

 
At 18:08, Blogger zedan awad said...

شركة تنظيف بجدة
شركة مكافحة حشرات بجدة
شركة تنظيف شقق بجدة
شركة تنظيف كنب بجدة
شركة مكافحة البق بجدة
شركة مكافحة الصراصير بجدة
شركة مكافحة النمل الابيض بجدة
مكافحة العته بجده

 
At 09:24, Anonymous Cara Mengobati Sinusitis Tanpa Operasi said...

Nice Article ;)

Pengobatan Efektif Atasi Masitis
Pengobatan Infeksi Kulit Selulitis
Obat Untuk Sembuhkan Radang Rahim
Pengobatan Atasi Aritmia
Cara Mengobati Ablesio Retina Tanpa Operasi
Pengobatan Untuk Mengatasi Infeksi Rahim

 
At 11:08, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
true religion outlet store
canada goose jackets
canada goose outlet
ralph lauren outlet
canada goose outlet
nike presto
polo ralph lauren outlet
pandora charms outlet
longchamp outlet
louboutin outlet

 
At 00:59, Blogger seocom said...

أفضل الشركات بدبي والامارات
إن نظافة المنازل من الأمور التي تؤرق الكثير من السيدات لأنها تكلف الكثير من الجهد والوقت ويفضل الكثير الاعتماد على الشركات الخاصة بتقديم هذه الخدمة ومن بين هذه الشركات التي سوف يتم تقديمهم في السطور التالية.
شركة تنظيف المنازل دبي

نظافة المنازل من المشكلات التي تسبب إزعاج لدى الكثير من الأشخاص وعلى وجه خاص للسيدات لأنهم هم من يتولوا مهمة تنظيف المنازل وهذا الأمر يكلفهم وقت وجهد وعناء وفي بعض الأحيان تكون النتيجة غير مرضية وفي نفس الوقت يكون الاهتمام بنظافة المنزل لأن النظافة مرتبطة بشكل مباشر بصحة أفراد الأسرة ولكن من هذه اللحظة لا داعي للقلق لأن شركة تنظيف المنازل بدبي تقدم خدمات التنظيف على أعلى مستوى من الكفاءة والجودة فسوف تحصلون معنا على منزل نظيف وصحي مريح للعيشة ولا يمثل أي خطر لأفراد الأسرة لذلك تعاونوا معنا الآن لتحصلوا على أفصل خدمة تنظيف بمدينة دبي.


شركة تنظيف المنازل الشارقة


تعمل شركة تنظيف المنازل بالشارقة وفقاً للمعايير العالمية لأمور التنظيف حيث أن الشركة تقوم باستخدام أفضل أنواع المنظفات والمعقمات صديقة البيئة وهذه المواد المصرح بها من وزارة الصحة

شركة تنظيف المنازل عجمان

تمتلك شركة تنظيف المنازل بعجمان الكثير من المميزات التي تجعلها اختياركم الأول ونحن على دراية كاملة بأن هناك عدد كبير من المؤسسات والشركات التي تعمل في هذا المجال ولكن من الصعب أن تكون بكفاءة وجدارة شركتن


شركة تنظيف المنازل ابوظبي

تستخدم شركة تنظيف المنازل بأبو ظبي أحدث المعدات والمنظفات الآمنة التي يتم استخدامها أثناء التنظيف ومن أحدث الأجهزة التي يتم استخدامها هو جهاز بخار الماء الذي يستخدم لتنظيف الكنب والمجالس والسجاد والستائر وكل أنواع المفروشات بكفاءة عالية، وليس هذا فقط بل أن الشركة توفر معدات متخصصة لتنظيف وجلي البلاط والسيراميك، وتوفر الشركة مجموعة كبيرة من الملمعات التي يتم استخدامها لتنظيف الواجهات الزجاجية.


شركة تنظيف المنازل العين


أهم ما يميز شركات اتنظيف المنزل بالعين أنها تقدم كل ما يخص التنظيف وكل ما يحتاجه العملاء الكرام حيث أن الشركة تقدم خدمة تنظيف الكنب والمجالس بكفاءة عالية مستخدمة أجهزة بخار الماء كما أن الشركة تقوم بتقديم خدمة تنظيف السجاد وكافة أنواع المفروشات وليس هذا فقط بل أن أسعار الشركة من أرخص الأسعار الموجودة على الساحة لذلك بادر الآن للتعاون معنا لكي تقوم بالاستفادة من تخفيضات وعروض الشركة.

 
At 01:11, Blogger seocom said...

شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة مكافحة النمل الابيض بالرياض
شركة مكافحة الصراصير بالرياض
شركة مكافحة الفئران بالرياض
شركة تركيب طارد حمام بالرياض
شركات رش مبيدات بالرياض
شركات كشف تسربات المياه بالرياض
شركات عزل الاسطح بالرياض
شركات تنظيف بالرياض
شركة غسيل مكيفات بالرياض

 
At 01:28, Blogger seocom said...

فنى تركيب ستائر بالرياض
فني تركيب باركية بالرياض
فني تركيب غرف نوم بالرياض
فنى تركيب غرف بالرياض
تركيب غرف نوم صينى بالرياض
فنى تركيب اثاث ايكيا بالرياض
نجار بالرياض
فني نجار بالرياض
نجار غرف نوم بالرياض
فني تركيب اثاث ايكيا بالرياض

 
At 01:27, Blogger anosh said...

شركة تنظيف بالقصيم
شركة تنظيف منازل بالقصيم
شركة تنظيف فلل بالقصيم
شركة تنظيف شقق بالقصيم
شركة تنظيف مجالس بالقصيم
شركة مكافحة حشرات بالقصيم
https://fcnsc.com/combating-insects-qassim/

 
At 22:44, Blogger rehabgad1 said...


Good write-up. I definitely love this site. Keep it up

http://prokr112.pen.io/
http://prokr123.webstarts.com/
http://prokr1235.bravesites.com/#builder
http://andemh.com/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 
At 08:32, Blogger يارا said...

فني دش بالمدينة المنورة
فني سباك بالمدينة المنورة
فني كهربائي بالمدينة المنورة
كهربائي بالمدينة المنورة
كهربائي بجدة
كهربائي جده
كهربائي منازل بالمدينة المنورة
كهربائي منازل جدة

 
At 10:20, Blogger يارا said...

معلم بلاط بجدة
مبلط سيراميك في جدة
ارقام مبلطين في جده
نجار بجدة
معلم نجارة جدة

 

Postita kommentaar

<< Esileht