reede, juuni 01, 2012

Pullerits: Mida rattarallil totaalselt valesti tegin?

Teisipäeval proovisin Tartu nn jooksumaratonil haigeks jäänud, kuid vahepeal intensiivselt ravitud parema põlvega joosta. Saja meetri järel lõpetasin ära ja pöördusin koju tagasi. Ei ole minust laupäevasel Tartu 10 km jooksul startijat, ja kes teab, äkki ei saa minust enam kunagi jooksjat. Kas tunda kahju?

Aga loobuma peabki tipus! Pärast Tartu jooksumaratoni rekordtulemust 1:33.56 ei ole mul enam midagi tõestada. See, olen veendunud, oli ilus ja vägev lõppakord.

Kas see tähendab, et nüüd tuleks rohkem rattasõidule keskenduda?

Selleks tasub viimast sõitu Tartu rattarallil rohkem analüüsida. Seda olengi teinud. Ja jõudnud ühele olulisele järeldusele.

Jah, tõepoolest, tagumised neli hammasratast, nagu selgitas eile Tartu A&T Spordis välja mu Scotti ratast parandanud endine rattaproff Raivo Maimre – ta väitis, et mu Scott oli uuest peast kindlasti rohkem väärt kui sealsamas kaupluses 1600 eurot maksnud Cube –, olid täiesti lahti pudenenud. Maimre ütles, et sellist asja juhtub harva, aga kui ta oma mälus pisut sobras, tuli talle meelde, et vististi oli tedagi kunagi sama häda tabanud. Kuid sellest hoolimata, et tagumised kiiremad hammasrattad olid rivist väljas, oleksin pidanud sõitma rattarallit teistmoodi.

Ortopeed-traumatoloog Leho Rips, kes mu põlvele ravikuuri koostas – kõndida põlv lubab, ka rattaga sõita, aga joosta absoluutselt ei kannata –, küsis rattarallil pärast Elvast läbisõitu Hellenurme kandis, kas on kerge. «On küll!» vastasin talle. Tõesti, mõtlesin ise ka tollal, et näe, ongi jalgrattasõit mugavussport, nagu olen varem korduvalt rääkinud.

Otepää ümbruse mägedel tundsin end tõusudel ootamatult hästi ja tugevalt, pidevalt nihkusin ettepoole – ja siit jõudsingi järeldusele, mida valesti tegin.

Sõitsin liiga tagasihoidlikult. Nihkusin korduvalt grupi keskelt umbes kümnendale positsioonile, misjärel lasin jala sirgu ja jätkasin grupis veeremist. Miks? Sest puudus eneseusk, ja puudus ka kogemus, et veelgi ettepoole minna. Aga nüüd olen aru saanud, mida oleksin pidanud tegema: oleksin pidanud tõusudel agressiivsemalt ründama.

Mäletan ühte pikka tõusu paar kilomeetrit enne Otepääd, kui sõitsin seda «raske rauaga», kuhu olin keti viimaks peale saanud. Hoolimata raskest käigust tõusin suurt pingutamata piki grupi vasakut serva umbes 7.-8. kohale ja siis, ehk 200 meetrit enne tõusu lõppu, lasin tempo alla ja võtsin vaguralt rivvi. Kuid just seal oleks pidanud juurde panema! Just seal oleks tulnud hooga üles vändata ja grupi liidrid endaga kaasa tõmmata. See oleks gruppi elavdanud, ja mis peamine – küllap oleks see aidanud suurt gruppi rohkem kildudeks rebida.

Selliseid tõuse oli veel ja veel. Kui niiviisi paaril tõusul aktiivselt tempot kruvida – sest tundsin end tõesti neil kergelt –, poleks me hiigelgrupp nii suurena lõpuni veerenud. Kindlasti oleksin pidanud aktiivsemalt ründama ka Põlva maantee lõpu tõusul enne Tartu-Võru maanteele jõudmist, mitte rahulduma pelgalt grupi peasse jõudmisega.

Sedasi gruppi loksutades oleks tagant kindlasti mehi pudenenud ja finišis olnuks lootust paremale kohale. (Jah, kui ka tehnika oleks paremini vastu pidanud...)

Liigne tagasihoidlikkus ei tulnud sedapuhku küll kasuks.

Lõpuküsimus tuleb aga Raivo Maimrelt: kui suurel tuuril saab profisõitja stardinumbri 13, siis kuidas paljud neist numbri seljale kinnitavad ja mida kohtunikud enamasti seepeale kostavad?
Gaslamp Quarter, San Diego, California. 7. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Peagrupi järgne Priit Pulleritsu grupp "loksumas" Tartu rattarallil. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Peagrupi järgne Priit Pulleritsu grupp Otepääl. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Grupp rattureid tõusmas rattarallil Otepää ainsa valgusfooriga ristmiku suunas. Foto autor: Kristjan Teedema, Scanpix Baltics
Foto 4: Priit Pullerits (paremal) autasustamas rattarallil kuuenda koha saanud Caspar Austat. Foto autor: Kristjan Teedema, Scanpix Baltics

56 Kommentaarid:

At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

Kohta sa vast oluliselt parandanud ei oleks, küll aga oleks grupp väiksemaks ehk jäänud!

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

http://www.sportful.it/blog/wp-content/uploads/2010/07/number.jpg

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Ja oleks veel meelde tulnud et distantsil peab sööma-jooma regulaarselt ,vaatamatta selle kas on janu/nälg või mitte , võib-olla oleksid üksi grupil eest äragi sõitnud..

Ah mis siin õpetada-on mõni asigi siin maailmas mis kunagi ei muutu :)

 
At 13:04, Anonymous Anonüümne said...

On äärmiselt kurb kuulda, et loobud jooksmisest. Ma loodan, et see häda möödub ja kui saad pisut ravi on võimalik jätkata. TRR vead ei olnud fataalsed, kui neid üldse vigadeks saab nimetada. Isegi kui sa oleks läinud pundi ette sikutama ei oleks see kedagi maha jätnud, sest kõige suurem vaenlane oli ilm ehk tuuletus. Ise lõpetasin ka esmest korda 11 osaluskorra jooksul peapundis (aeg 3.02). Pidevalt rippusin viimaste seas ehk olin kummipaela otsas kuid maha ei jäänud. Pole ka ise nii kerget tunnet enne tundnud kui sellel rallil. Jõudu edaspidiseks ja jätka kõikide aladega.

 
At 13:38, Blogger Priit Pullerits said...

12:39 - 13. numbri küsimus väga efektse pildi abil lahendatud! Teie võit! Palju õnne!

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

Aga, mida kohtunikud selle peale kostavad?

 
At 16:13, Blogger Madis said...

Kuule Priit, misasi see Can Diego on?

 
At 17:24, Anonymous Anonüümne said...

Jooskmine ongi jama.

 
At 20:35, Anonymous Anonüümne said...

Milline peab olema õige jooksutehnika, kas kand enne maha või päkk?

 
At 20:43, Blogger Andrus said...

Kurb lugu selle põlvega, huvitav oleks teada, mis diagnoos sulle pandud on. Kunagi oli endal umbes samalaadne salapärane valu rinnus, mis ei lasknud samuti ei joosta ega suusatada. Rattaga aga seevastu sai sõidetud küll. Käisin ka arsti juures, kus asja uuriti, kuid midagi ebaharilikku nad ei leidnud. Läks aega umbes kolm kuud ning see salapärane valu kadus iseenesest. Loodan, et septembri lõpuks on sul põlv korras, sest muidu läheb suusarajal keeruliseks, paljalt rattasõiduga sa suusatada küll ei jaksa. Hea, et sa selle põlve teema siin välja tõid tegelikult, sest see paneb iseennastki mõtlema, et kui sport meeldib ning sa soovid sellega pikemat aega tegeleda, siis tuleb asja mõistusega ja rahulikult võtta.

 
At 22:26, Blogger Madis said...

Jooksutehnika oleneb sellest, millega jooksed. Kas barefoot või üldlevinud jooksujalatsiga. Paljajalu joostes kaua kanda esimesena maha panna ei ole võimalik :-) BTDTNA

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

http://www.sportsscientists.com/2008/04/running-technique-footstrike.html

The vast majority (75%) of the elite runners land on the heel
About 1 in four (24%) runners landed on the mid-foot
Only 4 out of 283 runners landed on the forefoot

Mis on õige - looduse poolt peaks jooksma üle päka, reaalsus aga hoopis midagi muud.

 
At 23:07, Anonymous Anonüümne said...

kergelt üle kanna-jalalaba väliskülje päkale-----pikamaajooks-------madalamlt ja tihedama sammuga,vt.st. jälgi triatlonitippe,milline ökonoomsus.

 
At 23:12, Anonymous Anonüümne said...

Miks ei peaks rattatrenni pealt jõudma suusatada. Kui vaadata meie võistluste statistikat, siis on seal rattamehed küllaltki headel positsioonidel. Tõsi, velo-penskarite seltsiõhtute asemel võiks nati maastikusõitu ka harrastada - äkki hakkas USAs meeldima?

 
At 07:01, Anonymous Anonüümne said...

varem sõitsin ka maastike,enam ei kuna lõhub hjrmsat moodi tehnikat,vahel ka ennast,ise sitane,ratas veel rohkem,kahju hakkas sõbrast,kallis ka veel.Nüüd kiman omaette,vaja kuskil käia 100-150versta,ilus ilm-ikka rattaga,olenevalt teeoludest mtb või mnt---maanteesõitude külakuhjad hirmutasid ka ära---aitab,kaldun triatloni poole.Kui lund on panen suuska,aga võhma alustala on JOOKS.HD.

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

PP suurim viga oli see, et stardis kohe esimesse gruppi ei jõudnud-julgenud sõita. Seal oleks PP õige koht olnud, müüd loksus ta vales grupis. Siis poleks teemaks ka järjekorde mugav rattasõit.

 
At 13:20, Anonymous Anonüümne said...

PP koht eliitgrupis??
Sügisene rattamarton, mis pole päris grupisõit, kus tuleb jõuda ikka ise vajutada, näitab tegelikult väga hästi, kes mis kohal paikneb. See ülikergel rajal toimunud rattaralli pole mingi mõõdupuu.

 
At 17:05, Blogger Priit Pullerits said...

Loodan, et täna Tartus 10 km rajal jooksjaile ratta seljast infot jagades neid ei seganud. Kinnitan, et andsin infot kõigile võrdselt ja ergutasin kõiki, keda tundsin, ühtemoodi, kedagi eelistamata.

 
At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

Kas põlved juba terved et sellise ilmaga(tuulekülm +7..+8) paljalt linna peal hängid?!

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

PP,
tubli kirjutis selle noorte kehakultuurituse teemal. tegelikult võiks seda probleemi veel vanmatelegi inimestele laiendada kui vaid kutsealuse ealised noored. Kui need jeeli jeeli mitte memmekad tööl käima hakkavad ning leiavad, et nende õhtune väsimus on selline, et ei suuda enam sportima minna, siis läheb ju 10-20 aasta pärast rahva tervis sootuks käest.


Üks "kontori" osa oli paar päeva tagasi TV6-s, kus need kontori tegelased tegid kätekõverdusi ja kui siis paks neeger neid mingi ca 25 tegi ja sellega üle kontori mees oli, vaatasid kõik teda kui mindagi ebamaist ja suure saavutusega hakkama saanut. Tore iroonia ju.

13:20

 
At 20:00, Anonymous Anonüümne said...

haaa-haaa-haaa. hea huumor priit. ma olin ka seal grupis, selle ilmaga ja tuulevaikusega poleks see grupp küll ribadeks läinud. loksusin ise grupi keskel (mina olengi tegelikult eesti harrastusrattaspordi kõige suurem viil ja tirrilaskja) ja nägin, et grupp läks kohati tõusudel ikka pikaks ketiks (see tõusuvõtmine oleks lausa teine teema, see kuidas vennad vaevu liikudes rauad paremal üritavad mäkke saada on hea vaatepilt), aga laskumistel jooksis kõik kinni tagasi. aga olen järgmine aasta ka stardis, (siis 10x täis, kuldmärk käes ja enam eluga riskima ei lähe), loodan sinuga samas pundis olla ja tahaks näha kuidas sa siis seal otepää kandis punte ribadeks sõidad ;-)
raul

 
At 21:56, Blogger Madis said...

Naistealal, tänasel (03.06) Tallinna Rulluisumaratonil, oli lõpetanud meeste arv 136. Lõpetanud naisi oli 49. Äkki ei ole ikka naisteala?

 
At 11:32, Blogger Priit Pullerits said...

Madis, vaata naiste protsenti sel võistlusel, see on umbes 30, ma ei usu, et suusas või rattas või jooksus (v.a kepikõnd) naiste protsent nii suur on.

 
At 12:09, Anonymous Anonüümne said...

No näete, PP usk on täitsa metsas.


SEB 30.Tartu Jooksumaraton 23km
13.05.2012 16:23:55

Mehi 1695 Keskmine vanus 37
Naisi 430 Keskmine vanus 33

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Ja veel uskumisest:


Stardi statistika
SEB 30.Tartu Jooksumaraton 10km
13.05.2012 16:23:55

Mehi 562 Keskmine vanus 33
Naisi 578 Keskmine vanus 31

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

10 km jooks on naiste ala. Tõestatud. PP ei jookse kunagi üle 10 km järelikult PP on n...

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

Stardi statistika 30.Tartu Rattaralli 66kmMehi 1560 Keskmine vanus 37
Naisi 580 Keskmine vanus 34

- 66 km rattaralli naiste pross on umbes 30


Nüüd aitab! Kuidas sihukest hülgemöla võib üks blogipidaja üldse ajada kes ühtegi fakti ei suvatse kontrollida kuid ülbab, et tema on ainus, kes teeb reporteri tööd? Siin on näha must-valgelt, et fakte kontrollivad blogi lugejad ja blogipidaja ajab mingit tuvastamata ufojuttu. Siin ei ole kahtlust, et blogipuiaja on seemnesööjate klubist!

Kust jookseb piir

 
At 13:27, Blogger Madis said...

Mida me sellest siis järeldada saame?
Seda, et kõik alad hakkavad muutuma "naistealadeks". Viimane aeg lõpetada, enne kui päris naistekaks kätte läheb, Priit :-)

 
At 14:09, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, sepad, unustage need rahvaürituste naistealad, nagu 10 km jooks ja 66 km rattasõit ja TM lühike maa. Need ongi naiste ja laste alad, loomulikult seal on naisi palju, sest õiged mehed teevad pikka distantsi. Tegin selle eest isegi Peep Pahvile peapesu, et miks ta rattaralli ajal naiste ala tegi. Eelloetletutest ainus näide, mis kõlbab ses kontekstis, on Tartu 23 km jooks, ja seal, pange tähele, on naiste protsent kõvasti-kõvasti alla 20! Seda on ikka väga vähe võrreldes rulluisu 30 protsendiga. Olge argumenteerimisel ikka korrektsed, seda vähest saab ju ikka teilt ehk paluda?

 
At 14:26, Anonymous Anonüümne said...

Krt! Meees. Millises ülikoolis on õppejõuks matavõhik? - Vastus TÜ-s mitte EKA-s! Kes on see mees? See on PP. Mees ei oska isegi prossa arvutada :D :D :D.

23 km distantsil oli naisi 430 2125-st mis on (ime - ime :) 20,2%. Võta või jäta, Priit marss 5b-sse!

Järgmine kord ära võta sõna reaalaladel ja ära kasuta KUNAGI oma argumentides numbreid! Paistad usutavam, tõsiselt. Aja lihtsalt demagoogiat ja tavaretoorikat nagu su sõberpoliitikud kes sul ennast intervjueeruida lubavad.

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Ei viitsi küll arvutama hakata, kuid kas 20,2% (TJM pika raja naiste hulk [kõvasti alla 20%?]) on sellest 30%-st statistiliselt oluliselt erinev?
Kui ei ole, siis, nagu Ülikooli õppejõud härra Priit Pullerits isegi teab, kuna kahtlemata on ta teadustöö metoodikaga kursis, ei ole TJM pikk jooks vähem naiste ala kui rulluisutamine.

Mainiks ka ära, et TJM-l oli väga kõrge koha peal 35-aastane endine aeroobikatreener, naine muuhulgas. Mõni macho kaotas talle ikka pikalt.

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

Palun vabandust. Langesin lõksu. Rulluisusõidul oli naiste osatähtsus 26%, mitte 30%, nagu ma ühe humanitaari tekstist julgelt uskusin.

See suurendab tõenäosust, et statistiliselt ei ole vahe oluline, veelgi.

 
At 14:42, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd kus ülikoolil uus rektor, hakkab ta ka ehk kaadri pädevust hindama!

 
At 15:28, Anonymous Anonüümne said...

Madis - eilne Orienteerumise lühiraja eestikas on absoluutne naistekas - 37%. Statistika annab uue põhjuse, miks PP kunagi naistega metsa ei roni. Füüsis nõrk ja kardab naisi!

 
At 15:39, Anonymous Anonüümne said...

Selleks, et tegu oleks naistealaga, peaks ju enamus osalejaid naised olema. Nt. missivõistlus on naisteala, rulluisutamine ei ole.

 
At 17:32, Anonymous Anonüümne said...

Kui jutt juba naistealadele läks, siis nädalavahetusel toimunud öisel Xdreamil (mis on siis poolteist korda pikem Priidu poolt raskeks ja ohtlikuks peetud tavalisest Xdreamist) olid 45% tiime naiste- või segatiimid (sorri, üksikute inimeste kohta masinkujul loetavat infot polnud). A-rajal oli protsendiks 28. Seega Xdreami A-rada on naisteala ja B-rada midagi veel hullemat?

Margus

 
At 18:00, Anonymous Anonüümne said...

Heureka! Piinlik vaikus PP poolt tähendab ainult üht - argumentatsioon on otsas. Miks tembeldab Priit alasid meeste ja naistealadeks? ma usun, et leidsin vastuse. Saagim oleks seda öelnud ilma igasugustes numbrites tuhnimata, vastus on armukadeduses. Priidule ei anta luba tegeleda aladega, kus naised silma jäävad. Võtame nt orienteerumise. Lähed metsa, võsa äraeksinud naisi täis - no mida nad seal otsivad - Saagim teaks kohe - MEHI! Siin ei ole muud varianti. Mäletan isegi, et kui viimane kord sai metsa kaetud, siis oli raske naiste tagant metsa näha, kõik paluvad muudkui teed juhatada ja juhuks kui ära eksivad küsivad veel ka mobla nr... Pärast seda aitab. Ei mingit metsajooksu. Kujutage ette, oled juba kodus oma naise kaisus ja siis mobla heliseb ning küsib abi metsast väljumiseks? Kodust saadetakse selle kõne peale otseteed metsa ja palutakse enam tagasi mitte ilmuda. Vot nii. Mõsitan Priitu. Ma oleks siis naiste alade defineerimisega veel karmim. Paneks valuläve kuhugi 5% kanti. Siis ei ummista need spordiala ära, kuigi mõistlik oleks nulltolerants. Ei mingeid naisi. Siis võid kindel olla.

 
At 18:20, Anonymous Anonüümne said...

Priit palun tungivalt suusaliit ajakirjanduslikult jälle ette võtta. Tänases Kuku raadio kell 17.00 saates Päevapilk andis kommentaari M. Hernits. Nii jaburat juttu ei tahaks küll enam kuulda. On tunne, et seal (suusaliidus) pole ikkagi midagi muutunud.
Teet

 
At 18:49, Anonymous Anonüümne said...

Teet, milles jaburus seisnes? Kahjuks pole sõnavõtt järelkuulatav, vähemalt mitte veel.

 
At 21:23, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge, sepad, unustage need rahvaürituste naistealad, nagu 10 km jooks ja 66 km rattasõit ja TM lühike maa. Need ongi naiste ja laste alad, loomulikult seal on naisi palju, sest õiged mehed teevad pikka distantsi.

PP soovahetusoperatsioon toimus kusagil 2006 ja 2007 aasta jooksumaratonide vahelisel perioodil.

ain

 
At 22:36, Anonymous Anonüümne said...

Naistealad, meestealad, lastealad. Neegrite alad ning valgete meeste alad.
Mis edasi? Kes on järgmised kes tuleks hukka mõista lisaks 10 km jooksjatele, rulluisutajatele, naistele, neegritele, sotsidele, homodele jne (nimekirja võib igaüks ise jätkata).

Mees - mis su peas toimub? Olid trennis kui mõistust jagati?

Kui tahad MEES olla siis mine oma jutuga metsa paljakäsi karuga tüli norima, mitte ära sõida liibuvates pükstes ringi.

Siim

 
At 23:01, Anonymous Anonüümne said...

Tervise andmed pidid olema ju salajased ain? Tänapäevasel IT ajastul on langenud varjav sirm isegi turvatud andmebaasidelt. Seda mitte tänu KAPO nuhkimisele, vaid itimeeste pohhuismile. Pole enam reaalteaduseid jagavaid patsipoisse, vaid on lobeda koodikribamisoskusega bitinärijad kes teevad elementaarseid tehnilisi apse ning keskenduvad vaid kvantiteedile ja bugide genereerimise rohkusele. Tean mida räägin sest uppusin ka ise nende põrsaste tõttu sügavale töösse (mitte sigade spasse) nii, et silmaalused läksid juba siniseks. Tänu kõvale enesepiitsutamisele pidasin hinge kinnipidades vastu kuni avastasin, et... Vemmal on efektiivne lahendus. Silme alt kadus ületöötamisest tekkinud sina, nahk muutus siidjaks ja tähelepanu muutus itipõssade "saavutuste" suhtes teravamaks kui eales varem. Tõsi kõrvalnähuna on probleeme naistealadel kaasategemisega kuna telefoninumbri jagamine ei lase treeningule keskenduda. Ilmselt kolin rahvatantsutrenni, seal tõrjub partner ülejäänud huvilised must eemale;-)

 
At 23:26, Anonymous Anonüümne said...

Alles see oli, kui alfaisane Pareikot hukka mõistis.

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Tuulelipp. Samuti võiks tõsta mälu mahtu.

 
At 23:50, Anonymous Anonüümne said...

Võiks aga ei tõsta.

 
At 00:13, Blogger Priit Pullerits said...

Päris huvitav on vaadata, kuidas te siin üksteist tühja koha pealt üles keerate. Jutt oli ikka rattarallil grupi lõhkumisest, aga see tegevus käib siin enamikule sõnavõtjaile üle jõu, siis hakatakse ärbeldes teemat tekitama mingi tühja-tähja ümber...

 
At 08:25, Anonymous Anonüümne said...

Ei toimu siin mingit tühja koha pealt üleskeeramist. Mehed omavahel rahulikult arutades jõudsid otsusele, et rulluisutamine ei ole naiste ala ja kõik, kes arvavad, et on, on eided.

 
At 09:06, Blogger Madis said...

No ei ole pääsu naistest. Tahame või mitte. On nad juba tõstmises ja suusahüpetes sees. Tahes tahtmata suureneb ka seejärel nende osakaal.

 
At 09:21, Anonymous Anonüümne said...

Autor laskub veidi äärmustesse jah. Küll aga võiks nõustuda laias laastus sellise ideega, et kõik töövõimelised täiskasvanud mehed, kellele meditsiinitaustaga inimesed ei ole tervise säästmiseks mingeid ettekirjutusi teinud, võiksid ikka täies mahus distantsidel osaleda.
Aga et rulluiskamine kuidagi meestele ei sobi, maeitea.. Mul jääb rulluskamata pigem aukartusest selle ala vastu. Sellega tõsisemalt tegeledes on ikka üsna raju alaga tegu. Vähemalt kõrvalt tundub.

 
At 09:26, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, eriti PP, mis teil naiste vastu on ja miks on mingi spordiala naistealaks sildistamine (demagoogiline võte muide) halvustav?
Las igaüks teeb seda mida tahab, pole vaja oma komplekse teiste (endast erinevate) inimeste ja alade peale välja elada.
Minge parem ravile või elage end sportides välja.
M

 
At 10:25, Anonymous Anonüümne said...

Mis on tühi-tähi, kas sigade spa? Tean vähemalt ühte blogipidajat, kes sellel teemal pikalt ja laialt on seletanud.

M- naisteala ei ole halvustav. Naisteala on ala kus saab palju naisi lantida. Antud juhul on väga selgelt üles kerkinud probleem, et naised jäävad ridva külge ka ilma õnge ja landita. Sellest tuleneb ettevaatlik varjund naistealadesse.

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

"Priit Pullerits ütles...

Kuulge, sepad, unustage need rahvaürituste naistealad, nagu 10 km jooks ja 66 km rattasõit ja TM lühike maa. Need ongi naiste ja laste alad, loomulikult seal on naisi palju, sest õiged mehed teevad pikka distantsi. Tegin selle eest isegi Peep Pahvile peapesu, et miks ta rattaralli ajal naiste ala tegi. Eelloetletutest ainus näide, mis kõlbab ses kontekstis, on Tartu 23 km jooks, ja seal, pange tähele, on naiste protsent kõvasti-kõvasti alla 20! Seda on ikka väga vähe võrreldes rulluisu 30 protsendiga. Olge argumenteerimisel ikka korrektsed, seda vähest saab ju ikka teilt ehk paluda?
14:09"

"Priit Pullerits ütles...

Päris huvitav on vaadata, kuidas te siin üksteist tühja koha pealt üles keerate. Jutt oli ikka rattarallil grupi lõhkumisest, aga see tegevus käib siin enamikule sõnavõtjaile üle jõu, siis hakatakse ärbeldes teemat tekitama mingi tühja-tähja ümber...
00:13"

Kas see ongi retoorika, mida maksumaksja raha eest ülikoolis PP käe all õppida saab?

 
At 10:31, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:31, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:32, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:32, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 

Postita kommentaar

<< Esileht