Esmaspäev, detsember 23, 2013

Pullerits: Mis on lahti sprindipoistega?

See, kes suusatamist ei vaata, lööb kaks kärbest ühe hoobiga. Esiteks säästab aega, mis on olulisim taastumatu ressurss, ja teiseks säästab närve, kuna ei saa Eesti sprinterite sõidust negatiivseid emotsioone – ja närvirakud pidi ka olema taastumatud, kui teadlased vahepeal just suuri edusamme pole teinud (erinevalt Eesti sprinteritest).

Pilt ei ole üksnes kurb. Pilt on katastroofiline. Viimati Asiago MK-etapil kogunes kõigil Eesti meesuusatajatel (naistest ei räägi, sest olgem ausad: noilt ei maksa midagi suurt loota) ajasõidu kiireimale kaotust üle kuraditosina sekundi. Ja sprinditeates jäädi parimaile poolfinaalis (kena lohutus küll...; tegelikult on tegu sisuliselt ikka eelsõidu ja ajasõiduga) alla rohkem kui minutiga.

Milles on asi?

Eksimine suusavalikul?

Käib alles vormi kogumine? Vara veel tulemust teha, ootame olümpiani?

Vead ja puudujäägid varasemate aastate treeningtöös?

Peatreeneri vahetus, mistõttu kõigest paari kuu järel tema käe all ongi raske kvalitatiivset arenguhüpet loota?

Võimed ei lubagi enamat?

Kes teab?
******
Jaanus Laidvee on Poison Spider Mesa Trail, Moab, Utah. 22. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Moodne suusasprint - paaristõugetega, ikka paaristõugetega. Meeste sprinditeade Asiago MK-etapil. Foto autor: AFP/Scanpix

44 Kommentaarid:

At 12:29, Anonymous Anonüümne said...

Küll see mälu on ikke lühike.
Olid ju ajad, kus professor hooaja algul sügavmõttelise näo ja hauataguse häälega andis teada, et sangar on tippvormis x päeval kell 14.31. Hooaja algul koguti tagumisi kohti, raviti rahvuslikke kehaosi. Enne x päeva tehti sügavas metsas testtreening, mille järgselt professor juba veidi rõõmsamal häälel andis teada, et kõik on korras ja lubatud päeval on sangar tippvormis. Nii läkski, ja mitte ainult korra.
Oodake natuke, küll õiged ajad ja kohad tulevad. Varsti antakse teile rumalatele teada.

 
At 13:41, Anonymous Anonüümne said...

Viimane asjalik tulemus oli ju ka sprinteritel Oslo MM 2011. Peale seda on toimunud tulemuste mõttes taandareng.

Huvitaval kombel on sellel lehel ka näha aastaga 2011 algavat "auku".

 
At 13:41, Anonymous Anonüümne said...

See leht:
http://www.team75plus.com/statistics

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

Miskit on mäda selles (suusa)riigis

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Materjali puudus ei muud.
Pikalt iganenud treeningsüsteemi järgi harjutamine.

 
At 21:47, Anonymous Anonüümne said...

eesti suusatajatel tasuks pildile pääsemiseks ajastada tippvorm olümpia või MM asemel môneks vähemtähtsamaks MK etapiks. saaks pildile, häid kohti, ehk natuke raha ka. millegipärast on meie suusatajatel ainutähtis vaid suurvõistluste tulemus. Ei tea, kas selle pôhjuseks on Kristina oreool kui vōistlejast, kellel on saavutatud kôik, mis saavutada vôimalik, ehkki MK üldvōitu ei saanud ta kunagi. Seega, head sprinterid, kohtume Lahtis!

 
At 23:39, Anonymous Anonüümne said...

Tuline kahju, et Pullerits rivist väljas! Lahvatanud Ööjooksu särgiskandaal vajaks hädasti kajastamist.

 
At 23:47, Anonymous Anonüümne said...

Ammu ei saa aru, miks on vaja meie väikeriigil spetsiaalset sprindikoondist arendada? Teeb seda mõni riik veel? Ehk piirduks nö tavalise koondisega. Pole ju ka selliseid tulemusi olnud, millest õigustust leida.

 
At 01:32, Anonymous Anonüümne said...

Selleks, et tõestada Eesti suurust. Sprindikoondis on Eesti "riistapikendus".

 
At 07:57, Anonymous Anonüümne said...

Vastupidavusaladel imesid reeglina ei sünni. Selline ongi meie suustajate keskmine tase, parematel päevadel läheb veidi paremini. Küsimus on andes, kas on midagi loota või ei ole. Kõik see, millest räägitakse, (kohe tuleb, võimalik treeneri vahetus, uued treeningvahendid, metoodika) on häma.

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

Nõus 07:57 ja lisaks veel juurde, et soeses nii mõnegi skandaaliga ei juleta ilmselt ka "tulega mängida".

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Eesti "sprindikoondise" (koondis eeldaks ikka mingit valikut - kellest?) ebaedu ümber käiv - nii peavoolu ajakirjanduses kui ka kommentaariumides - mille järjekordne ere näide on ka Pulleritsu siinne ülejala valmisvisatud "artikkel" - näitab kui palju Eesti ühiskond vajab võõrutusravi. Võõrutusravi pikaajalisest dopingutarvitamiseks, selle kaasnähtustest, dopingule rajatud mõttemallidest ja praktikatest. Laupäevahommikuti TV-st Eesti suusatajate võitlust poodiumikohtade pärast saime vaadata ainult seetõttu, et NL ajal ENSVs väljaarendatud dopinguteaduse ja -tarbimise taristu NL lagunemisega ei kadunud, vaid võttis hoopis tugevamad tuurid üles. Terve Eesti vajaks võõrutusravi. Sest Eesti ei ole terve.

Palju on irratsionaalsust. Nii tippspordi kui ka harrastajate tasandil. Inimesed jooksevad maratoni -5% isikliku rekordi tempoga, nimetavad seda tempotrenniks. Ja nii kuni kümmekond maratoni aastas. Nii paremaks ei saada.

Kahjuks Pullerits viimasel ajal piirdub küsimuste õhkuviskamisega, üritamatagi neile vastuseid leida.

 
At 13:54, Blogger Priit Pullerits said...

...viimase paari kuu sündmuste valguses on kõik need siinsed küsimused minu jaoks väheolulised. Kes teab, see teab, ja kes ei tea, süüdistagu mind pealegi edasi...

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

Kahjuks ei tunne enamus, ka Pullerits, tõde ära isegi siis, kui sellele otsa komistavad.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Häid jõule, Priit.

P.

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

Aivar Rehemaa Kuutsemäe lumel.

http://www.kuutsemae.ee/est/index.php?part=news&id=174

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

Teeks võistluse, kes viskab sprindipoiste üle parima nalja?

* Mis on vahet Veikko Täärilt ja Toomas Kümmelil? Täär on parem näitleja.

* Mida tuleks teha, et Eesti sprindikoondis MK-etappidele enam turistidena ei sõidaks? Osta kõigile äriklassi lennupiletid.

Naljakas? 8)))))))))

 
At 12:44, Anonymous Anonüümne said...

"Ema, kes on suusataja?"
"See, mu poeg, on selline elukutse - teha Eestile häbi."

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

Erksama vaimuga ühiskonnaelu jälgijad on ammu tähele pannud, et tegelik elu ja meedias esitatu mõnigi kord ei lähe üksteisega kokku. Ajaleht näiteks võib kirjutada, et majanduses on õudne kriis, töötud ehitusmehed ja tohutult kukkunud ehitushinnad. Aknast välja vaadates võib aga näha, kuidas ehitusplatsil töö käib, kõige odavamagi ehitustöö mees sõidab mersuga ja pakkumiskutsetele ei viitsi keegi vastatagi. Delfi serveerib uudise, et tõenäosuse järgi tuleb varsti lund ja Tartu maratonil saame suusatada. Aknast välja heidetud pilk kinnitab küll vastupidist. Kuid eks meedia tähtis ülesanne olegi rahva meeleolu ja vaimu üleval hoida.
Projitseerides mõttesilma siiski nn musta stsenaariumi kohaselt edasi, mis siis ikkagi 18.01, 02.02, 08.02, 16.02, 2.03, 8.03.2014 toimuma hakkab?
EKJL kestvusjooksu alarühma peatreener Toomas Tarm kirjutab lõppevat aastat kokku võttes: "Jooksjad oleks vaja rohkem tuua maanteelt suvel staadionile ja kevadel-sügisel krossirajale,sest need on üldjuhul arendavamad." Peatreener Tarm ütleb siin välja väga õige mõte. Krossijooks on üldjuhul arendavam kui asfaltteel "tiksumine". Krossijooksu võimalusi on Eestis liiga vähe. T. Tarm märgib, et "kindlasti on ruumi jooksukalendri korrastamisel, samuti võiks olla rohkem häid ning atraktiivseid staadioni- ja krossijookse." Kas meie suured talvemaratonid - mille ärajäämise tõenäosust 2014.a tuleb lugeda mitte just väikeseks - võiksid saada soodsaks võimaluseks arendavat krossijooksu meie spordiharrastajate laiematele massidele tutvustada. Lühidalt, mõte ja ettepanek oleks korraldada (lume puudumisel) Tartu talvekross 63 km, jne

 
At 20:35, Blogger Priit Pullerits said...

25. detsember: MTBga 1:27.25. Üle mitme pika aja sai end väljas liigutatud.

 
At 13:38, Anonymous Anonüümne said...

Keegi kooliõpetaja Zach Bitter Madisonist, Wisconsini osariigist USAst on jooksnud 168 km 11:47:21 ja samas 12 tunniga üle 100 miili (täpsemalt 101 miili). http://running.competitor.com/2013/12/news/zach-bitter-ran-100-miles-in-less-than-12-hours_91741
Tegu on maailmarekordiga. Võrdluseks, kiireim eestlane sellel alal 2013 kulutas 168 km läbijooksmiseks 3 tundi rohkem aega.

 
At 14:37, Anonymous Anonüümne said...

- Sprindipoisid osalevad täie mansaga kõikidel MK etappidel. Võistleksid vähem ja teeksid rohkem trenni, saaks ka 60-ndatest kohtadest kaugemale?
- Nad ju rakendavad T.Tarmi õpetust, et parim trenn on võistlus.

 
At 18:15, Anonymous Anonüümne said...

Asiagost

Rada oli selline pudru, et suurt midagi oodata suhteliselt rasketelt Eesti poistelt ei maksaks. Lisaks tuldi Davosist ülevalt pisut allapoole ning midagi on vist viltu ka nende aklimatiseerumistega. Vist pole varem ka nii palju mäestikulaagreid olnud, kes teab.
Ilmselt pole ka sellise raja jaoks sobivaid suuski Eestlastel ning määrimisinnovatsiooni on vähem kui teistel koondistel.
Aklimat ja ebasobiv (olematu) rada pigem, aga lisaks ka see, et konkurendid panid ikka üsna hästi vaba-klassika segastiilis. Vaatame uue aasta esimeste startide pealt. Sotši tingimused võivad kahjuks olla küllaltki sarnased.

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

Head ja usutavad põhjendused.
Kas siiski MK sarja asemel poleks kohasem Ida-Euroopa karikasari, mille osavõistlus äsja peeti Krasnogorskis. Aklimatiseerimise jamad jääksid ära ja kohale saab Moskva rongiga..

 
At 23:14, Anonymous Anonüümne said...

"Jooksja" dets number: Jalgrattasõnastik (Kas tunned jalgratturite slängi). Tšainik, atrõõv, küljekas jt sõnad. Tsitaate on vahetatud. Kujundusliku möksiga üle valatud nagu Jooksjal kombeks. Kaanel keegi iluuisutaja tšikk, kes ka jooksvat.

 
At 11:49, Blogger Priit Pullerits said...

See Jooksja jalgrattasõnastik on hale vari võrreldes sellega, mis me üheskoos siin blogis hiljuti kokku panime. Veelkordne tõestus, kuidas meie ühised jõupingutused siin teevad ära ükskõik kellele ükskõik kui läikivate kaante vahel. Kollektiivis ja ühtsuses peitub jõud. Tänan kõiki häid abilisi!

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole hale vari, väärt lugemine on. Muus osas saab Jooksjast samuti hea lugemiskogemuse, soovitan! Kestis kauem kui see "Maratoni" nimega sprindiväljaanne ja pidin üsna pea välja laenutama

 
At 11:48, Blogger Unknown said...

qihang0904,michael kors
louis vuitton handbags
michael kors outlet online
vans shoes sale
ray ban outlet
toms outlet
soccer shoes
michael kors handbags
hollister jeans
louis vuitton handbags
true religion outlet
tommy hilfiger outlet stores
swarovski jewelry
adidas
ray ban sunglasses
coach factory outlet
nike huarache
michael kors handbags
nike roshe runs uk
louis vuitton handbags
toms shoes
michael kors bags
michael kors
coach outlet store online
oakley vault
ray ban sunglasses
lebron james shoes 2015
true religion outlet
louis vuitton
kate spade handbags
jordan 11
michael kors
michael kors outlet
jordan retro 11
ray ban sunglasses
louis vuitton bags
timberland outlet
coach outlet
q

 
At 03:06, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:08, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:12, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:15, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:13, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 04:57, Blogger Unknown said...

cheap oakley sunglasses
ray ban sale
nike outlet
prada outlet
nike sneakers
swarovski crystal
ralph lauren polo shirts
cheap oakley sunglasses
michael kors usa
wellensteyn coats
true religion jeans
air force one shoes
lululemon outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
ralph lauren
true religion sale
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
canada goose outlet
instyler ionic styler,instyler,instyler ionic styler pro
cheap ugg boots
air jordan 11 free shipping
swarovski outlet
hollister pas cher
cleveland cavaliers
cheng1203

 
At 06:35, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 02:38, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
ugg boots
ugg australia
canada goose outlet
ed hardy outlet
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
uggs on sale
abercrombie & fitch
hollister clothing
tods sale
true religion jeans outlet
kobe 10
timberlands
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
ugg outlet
oakley sunglasses
ray ban outlet
nike air huarache
louis vuitton bags
celine bags
kate spade purses
louis vuitton bags
lebron james basketball shoes
louis vuitton outlet stores
michael kors handbags
longchamp handbags
rolex watches
oakley outlet
burberry outlet online
gucci handbgs
ralph lauren outlet
kobe 8
canada goose
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
burberry sale
cheap toms shoes
coach factory outlet
cheap oakleys

 
At 10:55, Blogger Unknown said...

hollister shirts
fitflops sale clearance
coach outlet
longchamp outlet
coach outlet
michael kors handbags
hollister canada
herve leger dresses
burberry sunglasses
swarovski outlet
ugg boots uk
air force 1 shoes
lululemon uk
polo pas cher
coach outlet online
jordan pas cher
supra shoes sale
coach outlet online
ugg outlet
true religion outlet
ralph lauren polo shirts
adidas uk store
ray-ban sunglasses
chrome hearts outlet
true religion sale
cheap jordans
ugg boots
pandora outlet
abercrombie and fitch
oakley sunglasses sale
coach outlet online
michael kors outlet
hollister uk
cheap mlb jerseys
christian louboutin uk
20160812caihuali

 
At 22:20, Blogger fattoma said...

http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-8.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-7.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-6.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-5.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-4.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-3.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-2.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies.html
http://www.prokr.net/2016/09/thermal-insulation-companies-17.html

 
At 04:05, Blogger Unknown said...

russell westbrook shoes
nike air force
nike prestos
adidas online shop
kobe 9
jordan shoes
ysl handbags
supreme hoodie
yeezy boost 350 v2
kyrie 4

 
At 05:30, Blogger Unknown said...

www0525

michael kors outlet
dolce and gabbana
marc jacobs outlet
swarovski outlet
michael kors outlet online
oakley sunglasses
polo shirts
oakley sunglasses
cheap jordans
ray ban sunglasses

 
At 10:39, Blogger Farhan Tanvir said...

The article is very helpful, thanks for sharing information
Automobile Image Editing

 
At 20:53, Blogger rehabgad1 said...

Good write-up. I definitely love this site. Keep it up
https://cms.1msite.com/protected/oms.do
https://www.goodnightjournal.com/author/rehabgad/
http://prokr111.freeblog.biz/
http://magic2web.com/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 
At 15:51, Blogger شركة نقل عفش واثاث said...


Furniture moving company in Khobar
Al-Fursan United Company for moving furniture in Al-Khobar offers you the best furniture moving services in Al-Khobar with the latest technologies and modern methods. We also use a winch to lift furniture and rely on our distinguished work team, as it is known for its experience and skill in transportation and is committed to us and to the customer to preserve the movables and transport them safely. Therefore, a furniture moving company in Khobar is one of the best furniture moving companies in the Kingdom

https://www.alfursanalmutahida.com/post/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D9%87-%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AB%D8%A7%D8%AB-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%AE%D8%A8%D8%B10542663360%D8%B4%D8%B1%D9%83%D9%87-%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D9%84%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AB%D8%A7%D8%AB

 
At 00:48, Blogger شركة نقل عفش واثاث said...

Furniture moving company

Furniture moving company in Jubail and Al-Ahsa is the best in the world of transportation tested by many customers, as the furniture moving company is also in Al-Khobar, to which everyone can testify with its efficiency, experience and ideal prices. The best for the customer without wasting time without any damage or lack of work, the transportation services provided by the Middle East Company are integrated services to move furniture with high efficiency

نقل عفش بالجبيل
نقل عفش بالخبر
نقل عفش بالدمام

 

Postita kommentaar

<< Esileht