Siis saab sellise lühikese matkavideo, mis vist võiks pretendeerida sellele, et olla mu seni parim ja paeluvaim reisivideo. Või kuidas teile tundub?
Olge hoiatatud: vaadake ette, et taustamuusika kummitama ei jää!
Ja muide: isegi Postimees soostus selle avaldama mu vastava loo juures.
Fotol Paria Rimrocksi piirkonna kõige kuulsam toadstool ehk kiviseen. Foto autor: Priit Pullerits
Loodetavasti maksavad hästi.
VastaKustutaTaustamuss on kräpp.
VastaKustutaÄhkiv taustahääl ja ketiklõbin on jah asjalikum. Muss on peen kunst. Sellises kohas ei tasu ühe palga jamada. Tuleb komponeerida kiiresti vhelduvate paladega popurrii.
KustutaTulleb õige tunnetus sisse panna, keera ulmet või vesterni juurde, kuid, kurat, eesti mees teeb ikka süldipeo puudutusega klimberduse.
KustutaTeremin annab väga õige tunnetuse. Sellega mängi või karulaane jenkat, ikka on õige saund.
KustutaPM-s on mingid pehmod. Konstruktiivse ettepaneku eemaldavad tuimalt kommentaaridest sest osundatud oli vea autoritele väga kaudsel viisil. Uskumatult pugejalik leht. Priit , kuidas sa saad selliste lömitajatega koos toimetada. Leht fikseerib nürilt probleemi aga keegi ei nõua selle korrastamist. Ajakirjandus on kaotanud igasuguse oma valvekoera rolli. See on nagu pisike hääletu sülekoer, kes ebamugavas olukorras natuke niheleb ja siis istub vaikselt süles edasi. Ütleme, nii, et see värk on ikka täitsa p.....s. Olen väga pettunud, lehes, lehe omanikus ja Priidus!
VastaKustutaMillest jutt? Palun valgustada!
Kustutahttps://elu24.postimees.ee/8137940/fotod-piilub-piirde-tagant-tallinlase-tahelepanu-koitis-pooleldi-peidus-naiv-valgusfoor/comments sai mainitud, et tegu on kobarkäkiga ja projekteerija on ilmselt juhilubadeta kastirattur. Kiirusel 30 km/h viadukti alt ristmikule sõites sirab täiskuuna kenasti näkku roheline tuli mis on mõeldud hoopis parempöördeks aga mitte peateed mööda sõitmiseks kuid kuna peatee punane valgusfoori tuli on suure jämeda posti taga peidus siis instiktiivselt juhindud liikumisel rohelisest siravast kuust. Punane peatee tuli ilmub nähtavale täpselt stopjoonel kui seda nähes ehmatad ja seisad piduripedaalile. Jah kastirattur, kes teeb mööda sõiduteed vasakpööret maksimaalse kiirusega 20 km/h näeb seda sekundikese varem jõuab peaaegu normaalselt seisma jääda. Autoga sõitmisel seal esimest korda on aga see foor nähtamatu, eriti veel kui ka päikesesirm varjab viadukti alla sõites sõiduraja kohal olevat foorituld. Teisel korral sa tõesti tead neid projekteerimise normide kohaselt tehtud lollusi ja oskad oma tähelepanu suunata õige nurga alla aga selline idiootsus päädib tollel ristmikul kindlasti suure hulga avariidega. Kahju, et praegusest selgitavast kommentaarist oluliselt lühema versiooni õrnahingeline PM toimetus ära koristas. PM asi on mitte vorpida vabandava tekstiga artikleid vaid nõuda aru, et millal see jama korda tehakse. Ehituses on tavaline, et midagi läheb pekki ja midagi tuleb ümber teha sest projekteerija on inimene ja eksib aga antud juhul oli kellegil väga kiire ja lihtsalt vilistati vigadele. Kahju, et ka PM-l oli kiire artikli vorpimisega ja väga kriitilisi küsimusi ei julgetud küsida. Kui nähti aga neid kommentaarides siis koristati tuimalt ära.
KustutaPriit, esimesed lumehelbed on maha sadanud ja viimane aeg on pöörata blogi sellele algsele teele. Siin üks hea ja korralik mädapaise millele ka Eesti (spordi)ajakirjandus võiks oma fookuse suunata. Oleme ju ikkagi põline suusarahvas. Õõvastav porr on FIS-is täie hooga käimas! Siin viide soomekeelsele artiklile: https://yle.fi/a/74-20114882
VastaKustutaIslandi pealinnas korraldatakse FIS-i kongressi, kus liikmessuusaliidud hääletasid äsja katusorganisatsiooni juhatuse koosseisu üle. Üks uutest juhatuse liikmetest on Liibanoni suusaliidu esindaja Freddy Keirouz.
KustutaKeirouzi valiku üle rõõmustavad mitme riigi esindajad. Üks neist on San Marino suusaliidu president Gianluca Gatti.
FIS-i dokumentide järgi sai San Marino suusaliit FIS-ilt viie aasta jooksul (2018–2022) toetusi 177 617 eurot, mis moodustas kümnendiku Soome suusaliidule saadud toetustest.
- Meie rahastus tuleb FIS-ilt ja San Marino olümpiakomiteelt. Olen FIS-i abiga rahul, kuid see võiks olla suurem, ütleb San Marino suusaliidu president Gatti.
Intervjuus räägib ta, et San Marinos on praegu viis FIS-i litsentsiga aktiivset suusatajat. Neist neli on mäesuusatajad ja üks murdmaasuusataja. San Marinos peaaegu olematu võistlejate arvu põhjus on ilmne: San Marinos ei saja piisavalt lund.
Loomulikult ei olnud San Marinos konkurentsi. Selle asemel korraldas riigi suusaliit märtsikuu kolmel nädalavahetusel Itaalias San Marino mäesuusatamise meistrivõistlused. Tegemist oli lahtiste meistrivõistlustega, millest said osa võtta ka teiste riikide sportlased. Osalejate arv varieerus alade kaupa paarikümnest ligi sajani, kuid San Marinost oli stardiputkas näha vaid üht inimest.
Meeste slaalomis ja suurslaalomis osalenud Matteo Giannini krooniti mõlemal spordialal oma riigi meistriks, kuigi saavutas slaalomis 51 võistleja seas 47. ja suurslaalomis 27. koha. Giannini jäi võitjast maha slaalomis 20 ja suurslaalomis 30 sekundiga.
1996. aastal otsustas FIS-i kongress hakata süstemaatiliselt toetama väikesi suusariike. Praegusel kujul on abistamissüsteem kehtinud aastast 2012. Seega on San Marinot toetatud kogu programmi kehtivusaja ehk 28 aastat, tagasihoidlike tulemustega.
Esimehel on aga tulevikuvisioon: Ehitame San Marinosse suusatamiseks plastikmäge, et lapsi meie tegevustesse kaasata. Mäe hind on üle miljoni euro, ütleb juhataja.
Rahvusvaheline Suusaliit jagab igal aastal igale oma hääleõiguslikule liikmesriigile 20 000 eurot baastoetust.
Lisaks võivad riigid saada erinevas suuruses toetusi kolme mõõdiku alusel: MM-il osalenud, FIS-i korraldatud võistlustel osalenud sportlased ning aktiivsena registreeritud ja FIS-i litsentsi omavad sportlased.
Yle raportist selgub, et 75 hääleõiguslikust liikmesriigist 26 korraldasid eelmisel hooajal FIS-i litsentsiga võistlusi maksimaalselt 3. Alžeeria, Boliivia, Lõuna-Aafrika Vabariik, Küpros, Maroko, Mehhiko, Mongoolia, Montenegro, Nepal, Pakistan, Põhja-Korea ja Taiwan ei korraldanud ühtegi FIS-i võistlust, st riikidel polnud isegi rahvuslikke meistrivõistlusi.
Märtsis pidi Mehhiko Itaalias Dobbiacos pidama mäesuusatamise riiklikud meistrivõistlused. Võistlused jäid aga leinaaja tõttu ära, sest 1981. aastal Mehhiko suusaliidu asutanud poplaulja Hubertus von Hohenlohe ema suri veebruaris.
Dobbiaco asub Mehhiko pealinnast 9957 kilomeetri kaugusel. 3000 elanikuga Itaalia küla on olnud Mehhiko meistrivõistluste baas alates 2017. aastast.
FIS-i veebisaidi andmetel on Mehhiko suusaliidul 50 aktiivset FIS-i litsentsiga suusatajat.
- Üritame alustada rullsuusatamist. See on ainuvõimalik "talvispordiala", millega Mehhikos tegeleda saaks.
Aastatel 2018–2022 sai Mehhiko suusaliit FIS-ilt 384 457 eurot. Pruneda ütleb avameelselt, et hääletab Eliaschi tsentraliseeritud meedialepingu ja sellega kaasneva enam kui 426 000 euro suuruse allkirjastamispreemia poolt.
Jne, jne.