teisipäev, november 07, 2006

Pullerits: Avalöök tehtud!

Nüüd, mil suusalumi maha tulnud, ei saa jätta küsimata, kas te Soonetsi Arti teate? Vanasti võis teda ära tunda selle järgi, et tema autos oli parim saund, mida Postimehe kontserni juhttegelaste masinais võis kuulda. Aga nüüd on ta panustanud tõsisematesse asjadesse.

Hiljutise ajani võisite teda ära tunda selle järgi, et tal on 40 000-kroonine võistlusratas, mille ta on 20 000 eest kuskilt välja tõmmanud. Edaspidi hakkate teda ära tundma selle järgi, et tal on rohkem kui 50 000-kroonine ratas, mille ta üritab umbes 25 000ga kätte saada. Ta on tõesti kõva sõtkuja: viimasel Tartu rattamaratonil oli 111., kaotust Jaan Kirsipuule vaid 16 minutit.

Minu naine tunneb Art Soonetsit eelkõige selle järgi, et iga kord, kui oleme Artiga mõne võistluse lõpetanud ja teatan telefonis, et jäin ellu ning hakkame kodu poole sõitma, peab Art tingimata kõval häälel kuulutama, et enne läheme siiski naistesse. Seni pole läinud. Aga esimene kord pärast nii jõulist avaldust märkis mu naine, et vaadaku, millised sõbrad mul on, järelikult... ma pigem ei läheks siin liiga isiklikuks.

Pühapäeval teatas Soonetsi Art, keda ma ei ole suusarajal kordagi võitnud - rattasõidus ei maksa mul sellest unistadagi -, et tema käis juba Haanjas suusatamas. Tahtis muljet avaldada. Aga ei suutnud. Pareerisin, et lumi oli nagunii vilets ja treening seega vähekvaliteetne ning tema kulutatud aeg sama hästi kui mõttetu. Vean kihla, et minu pühapäevane trenn, mis koosnes 10 km jooksust ja 2 km ujumisest sinna otsa, oli igal juhul tõhusam.

Ja milleks sõita Haanjasse, kui päev hiljem saab samamoodi suusatada ka Tartu spordipargis? (Nojah, küllap Soonets võib endale nii kaugeid trennikäike lubada, kui ta 20 000-kroonise ratta 25 000-liseks apgreidib.)

Eile sai siis avalöök tehtud. Ja veendutud, et hinnang Soonetsi esimese lume treeningu vähesele kvalitatiivsusele pidas ilmselt paika. Lauluväljaku taguse ringi suusajälg oli vast sama hull, nagu Aserbaidzhaani meistrivõistlustel aastal 1973. Igavene songermaa. Paar meest üritasid peale minu ka pisut sõita, aga loobusid mõne ringi järel. Ühel hetkel tekkis lootus, et äkki rajaolud paranevad, sest koguni rajatraktor ilmus tule vilkudes välja. Ent seegi kohmitses rohkem koha peal. Paarkümmend meetrit sõitis, siis keeras garaazhi poole tagasi.

Lõpuks sõitsin kokku 15 ringi, mis teeb tosin kilomeetrit. Aga selleks kulus nii palju aega, et taolises tempos ei mahuks Tartu maratonil kahe tuhande sekka ka mitte. Ei hakka siin täpseid minuteid ette lugema, aga neid kulus ikka üksjagu üle tunni. Üks sai selgeks - ja olgu see siin kõigile huvilistele soovituseks: isegi kui lumi peaks püsima, ei tasu praegu Tartu spordiparki veel tuju ja suuski trööpama minna.

Aga tegelikult rohkem kui Soonetsi sitkust (ja Soonetsiga seob meid peale spordiarmastuse ka tõsiasi, et oleme mõlemad kulutanud noorpõlvest seitse aastat klaverimängu õppimisele [kui oleks selle aja kulutanud pigem trennile, äkki siis...]) imetlen ma oma naise kannatlikkust, eriti nüüd, sel sügistalvel, kui asi on spordi koha pealt ikka väga tõsiseks läinud.

Kadestage, mehed, aga kui koju jõuan, on mul soe söök alati võtta olnud! Tõsi, Soonetsil olla ka hoolimata veelgi suuremast spordihullusest sama hea kodune seis. Ainult higiste riiete eest vannitoas saan naiselt alatasa võtta.

Aga vist on toimunud ka väike kodune muutus. Naine võttis eelmisel nädalavahetusel koera. Udupeene nimega kääbusshnautseri: Morgensilber Cherry Blossom. Tõsi, pool koera, kui mu investeeringu suurust temasse arvestada, on minu oma. Aga parem olgu tal koer kui...

Foto: Pildil on Postimehe vanemtoimetaja Priit Pullerits (paremal) ja Scanpix Balticsi juhataja Art Soonets Sihva toitlustuspunktis.
Foto autor: Margus Ansu / Postimees / Scanpix.

37 Kommentaarid:

At 16:32, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin juttu kuni sinnani, et Art Soonets keda ma ka arvan natuke tundvat saavutas Tartu rattamaratonil nii hea tulemuse. Vaatasin ise ka protokolli ja sain kreepsu, sest olen enam kui kindel, et ta lõpetas minust tagapool umbes 2 minutit. Ma ei saa aru kuidas ta korraga 30-40 kohta eespool saab olla. Kahjuks ei ole ise vaadanud Alo TV-st finishi videot, aga mäletan kindlalt, et ta oli minust tagapool. Kui juhtun teda kohtama, siis pean üle küsima kuidas selle asjaga ikka oli. Suvi otsa kemplesime, kord oli tema peal ja siis jälle mina.

 
At 07:03, Anonymous Anonüümne said...

good this post, i like it!!

Autobusu Nuoma -----
pigus mobilieji telefonai -----
mobilieji telefonai -----
darbas anglijoje

 
At 05:25, Blogger Unknown said...

20156.9dongdong
tods shoes
lebron james shoes 2015
michael kors uk
air jordan 11
michael kors
louis vuitton
true religion
ray ban glasses
louis vuitton outlet stores
gucci outlet
lebron james shoes
true religion jeans
louis vuitton handbags
oakley galsses
louis vuitton
michael kors outlet
celine outlet
air jordan 13
abercrombie & fitch
michael kors handbags
marc jacobs handbags
chanel bags
gucci
michael kors outlet
kobe shoes
michael kors outlet online sale
jordan concords
michael kors
michael kors outlet
oakley sunglasses
oakley sunglass
coach outlet store online
coach outlet
true religion sale
true religion
ray ban sunglasses
nike air max

 
At 04:38, Blogger Unknown said...

qihang0630ray ban outlet
polo ralph lauren
abercrombie
oakley sunglass
ray ban glasses
toms outlet
mcm handbags
ralph lauren outlet
michael kors outlet
tory burch handbags
oakley store
oakley sunglasses outlet
kate spade bags
cheap jerseys
michael kors outlet
borse gucci
air jordan
ralph lauren outlet
tory burch outlet
gucci outlet
ralph lauren uk
michael kors
nike air force 1
coach factory outlet
ray ban sunglasses
louis vuitton
sac longchamp
true religion jeans
borse louis vuitton
tory burch shoes
fitflops sale clearance
michael kors handbags
coach factory outlet
cheap jordans
burberry outlet
q

 
At 05:27, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 05:28, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:31, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 09:37, Blogger Unknown said...

burberry sunglasses
chanel sunglasses
cartier sunglasses
cartier watches
cazal sunglasses
louis vuitton sunglasses
cartier outlet
dior sunglasses
versace sunglasses
chrome hearts
police sunglasses
prada sunglasses
chrome hearts outlet
gucci sunglasses

 
At 03:18, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:21, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:24, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 12:26, Blogger chenlili said...

mcm bags
chanel bags
sac louis vuitton
rolex watches
ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
ralph lauren uk
michael kors
washington wizards jerseys
louis vuitton outlet
hzx20161226

 
At 11:01, Blogger Unknown said...

cheap jerseys
michael kors handbags
coach handbags
yeezy boost
nike store
oakley sunglasses
oakley sunglasses
kate spade handbags
oakley sunglasses
coach factory outlet online
20170419caiyan

 
At 06:06, Blogger Unknown said...

air jordan
true religion outlet
air force ones
hogan outlet online
adidas stan smith
huarache shoes
atlanta falcons jersey
pandora bracelet
yeezy boost
hermes belt

 
At 08:32, Blogger Unknown said...

moncler jacka
ray ban sunglasses
nike air max
christian louboutin
nba jerseys
coach outlet
ralph lauren
ugg boots
coach outlet
longchamp
20181.5wengdongdong

 
At 07:22, Blogger Unknown said...

kate spade outlet
nike air zoom
lebron 15
louboutin shoes uk
supreme hoodie
dior sunglasses
chrome hearts
nike flyknit
yeezy boost 700
cheap nba jerseys

 
At 08:03, Blogger Unknown said...

20180328 xiaoou
longchamp bags
new balance outlet
canada goose jackets
michael kors outlet online
ray-ban sunglasses
ray ban sunglasses
barbour outlet store
polo ralph lauren
polo ralph lauren shirts
louboutin pas cher

 
At 07:45, Anonymous Cara Mengatasi Asam Lambung said...

This information is very useful. thank you for sharing. and I will also share information about health through the website

Cara Menyembuhkan Sakit Maag
Cara Menghilangkan Bruntusan
Obat Luka Benanah
Pengobatan Alami Keputihan
Obat sariawan
Walatra Gamat Emas Kapsul

 
At 10:17, Blogger Unknown said...

www0416cheap jordans
coach outlet
new york jets jerseys
indianapolis colts jerseys
nike huarache
nike shoes
cheap ray bans
cheap oakley sunglasses
miami heat
air max 90

 
At 12:13, Blogger Unknown said...

qzz0419
air jordan shoes
coach outlet online
kate spade sale
ugg boots
polo ralph lauren
fitflop shoes
red bottom shoes for women
coach outlet store online
polo ralph lauren
michael kors outlet online

 
At 05:19, Blogger yanmaneee said...

longchamp bags
air jordans
chrome hearts
nike air max
jordan 11 retro
yeezy boost 350
jordan 6
longchamp handbags
http://www.kobebasketballshoes.us.com
kobe byrant shoes

 
At 04:01, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
fitflops shoes
oakley sunglasses
canada goose uk
salomon
giuseppe zanotti
bills jerseys
nike shoes
los angeles lakers jerseys
christian louboutin shoes
coach outlet

 
At 08:59, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.14
true religion outlet
louboutin shoes
nike blazer pas cher
air jordan 4
oakley sunglasses
nike shoes
bottega
true religion jeans
salomon
moncler jackets

 
At 05:09, Blogger Unknown said...

nike air max
kyrie shoes
off white clothing
jordan shoes
asics kayno
yeezy boost
new england patriots jersey
kobe shoes
jordan retro
pandora charms

 
At 10:35, Blogger xjd7410@gmail.com said...

20180518 xiaoou
puma outlet
giuseppe zanotti shoes
cheap nba jerseys
pandora outlet
cheap ray ban sunglasses
cheap jordans
supreme
ugg boots clearance
canada goose
tory burch outlet online

 
At 06:03, Blogger raybanoutlet001 said...

canada goose jackets
prada shoes
pandora
coach outlet online
coach outlet
nike roshe run
true religion jeans
pandora charms
nike trainers uk
fitflops sale clearance
zzzzz2018.5.19

 
At 05:09, Blogger Unknown said...

qzz0606
kate spade outlet
oakley sunglasses
polo ralph lauren
mbt shoes
jordan shoes
michael kors outlet
minnetonka outlet
fila shoes
coach factory outlet
jeep shoes

 
At 04:35, Blogger Unknown said...

www0705
true religion jeans
nba jerseys
oakley sunglasses wholesale
oakley sunglasses
ubiq shoes
michael kors outlet
coach outlet
true religion jeans
oakley sunglasses
arcteryx jacket

 
At 06:39, Blogger Unknown said...

www0803


off white clothing
moncler jackets
new nike shoes
moncler jackets
nike air max
coach factory outlet
nike huarache
prada shoes
reebok
moncler outlet

 
At 10:29, Blogger miki said...

0815jejeSavez-vous qu'un basket nike wmns air max thea premium beige ensemble sexy de muscles abdominaux pour hommes a été classé le meilleur atout de la personne? asics gel noosa tri 8 soldes Je suis positif si vous êtes quelque chose comme moi que asics france instagram vous avez dépensé beaucoup de jours en pensant comment nike air jordan 3 femme pas cher dans la planète je piétine mon corps gras sur le trottoir et acquiert basquettes femme nike air max 2017 les muscles maigres qui pourraient avoir absolument tout le adidas zx flux rouge base tone monde baver. Il vient dans un haricot noir, vert, et colorway nike air safari femme bordeaux rouge de varsity. Le système Nike Tuned Air se compose air jordan chaussure basse de deux hémisphères en polymère opposés qui rebondissent l'un contre l'autre pour absorber les chocs.

 
At 05:08, Blogger jeje said...

L'argent Athènes semble vraiment être de devenir un endroit intéressant pour les visiteurs du nike air jordan 1 mid aj1 monde entier. Vous pourriez même avoir une fête en plein air qui a un thème comme une scène de Freddy, Jason, ou même des cercueils avec des vampires. Il avait une haute couronne et un large bord plat. Avant sa sortie, les hommes et les femmes pensaient que ce serait une libération générale, mais il s'avère qu'ils ont été exclusifs à votre Flight Club. Les fans de vêtements Hip Hop aux États-Unis et dans d'autres pays du monde entier sont pris par la mode Bapes d'assaut. La colle est résistante aux températures supérieures et vous pouvez l'appliquer dans des chaussure nike pegasus bleu températures significatives près de 176 niveaux Fahrenheit.

 
At 21:05, Blogger seocom said...

شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة مكافحة النمل الابيض بالرياض
شركة مكافحة الصراصير بالرياض
شركة مكافحة الفئران بالرياض
شركة تركيب طارد حمام بالرياض
شركات رش مبيدات بالرياض
شركات كشف تسربات المياه بالرياض
شركات عزل الاسطح بالرياض
شركات تنظيف بالرياض
شركة غسيل مكيفات بالرياض

 
At 21:09, Blogger seocom said...

فنى تركيب ستائر بالرياض
فني تركيب باركية بالرياض
فني تركيب غرف نوم بالرياض
فنى تركيب غرف بالرياض
تركيب غرف نوم صينى بالرياض
فنى تركيب اثاث ايكيا بالرياض
نجار بالرياض
فني نجار بالرياض
نجار غرف نوم بالرياض
فني تركيب اثاث ايكيا بالرياض

 
At 21:12, Blogger seocom said...

شركات نقل العفش بالرياض
شركات نقل الاثاث بالرياض
شركة نقل اثاث خارج الرياض
شركات نقل عفش خارج الرياض
شركة نقل عفش داخل وخارج الرياض
شركة نقل اثاث من الرياض الي البحرين
شركة نقل اثاث من الرياض ال دبي
شركة نقل اثاث من الرياض الي الكويت
شركة نقل عفش من الرياض الي تركيا
شركة نقل عفش من الرياض الي عمان

 
At 10:38, Anonymous Obat Alami Katarak tanpa Operasi said...


The article is very useful, thank you for sharing. Allow me to share articles about health here, God willing, useful. thank you :)

Obat Herbal Luka Gangren
Obat Usus Buntu Tanpa Operasi

Obat Mata Kabur dan Berbayang
Cara Mengobati Tremor secara Alami

 

Postita kommentaar

<< Esileht