Esmaspäev, november 06, 2006

Pullerits: Jõudu tarvis!

Lehekolleeg Deivil Tserp raporteeris kuu aeg tagasi Ramsaust, kuidas Jaak Mae teinud nii kõvasti trenni, et söögilauas ei tahtnud nugagi käes püsida. Väga tuttav tunne, tajusin laupäeval.

Siis oli kavas jõutrenn, selle ette väike jooks. Kuna päike paistis, venitasin jooksuringi 10 km peale. Valge aeg lihtsalt innustas, sest viimastel nädalatel on enamik trenne olnud õhtupimedas. Ja ega aeglases tempos jooks, umbes 4.40 kilomeetri kohta, õieti hingeldama võtagi.

Jõusaalis otsustasin käigu sisse lülitada. Tuli meelde, kuidas A-koondise mehed paar suve tagasi Tehvandi raja kõrval angaaris jõutrenni rügasid. Mati Alaver seisis stopperiga kõrval ning mehed tegid kaheksale jõuharjutusele kaks ringi peale. Iga harjutuse kallal rassisid 45 sekundit, siis tegid 15 sekundit pausi, mille jooksul vahetasid kohti.

Tookord oli Alaver lähedal, et kaotada mulle miljon krooni. Just nii suurt summat pakkus ta, kui võtan 15-kilose ketta selga ja sellega end n-ö 45 miinuskraadi alt üles vinnan. Võtsin algatuseks 10-kilose ketta. Sain hakkama küll, mitte päris mängeldes, aga silmi tagurpidi ka pingutama ei pidanud. Paraku ei saa ma siiamaani aru, miks jätsin proovimata 15-kilose raskusega. Aga tagantjärele mõeldes: parem oligi, et ei üritanud. Ütleme, et oleksin end üles vinnanud. Kas ma siis peaksin Alaveril siiamaani muudkui järel käima ja küsima, et kus mu miljon krooni on? (Täpsustuseks: see polnud kihlvedu, et kas jõuan end üles vinnata või mitte, vaid ühepoolne lubadus, et kui hakkama saan, annab Alaver miljoni.) Jääb loota, et ta edaspidi nii kergekäeliselt lubadusi välja ei jaga.

Niisiis, otsustasin teha jõuharjutusi samamoodi tempokalt üksteise otsa, nagu tegid A-koondise mehed. Tõsi, 45 sekundit oli paljuvõitu, piirdusin umbes 30ga, aga pausid hoidsin küll minimaalsed. See oli kõva kontrast võrreldes nelja noore sepaga, kes samal ajal rauda rassisid: noist, niipalju kui silmanurgast nägin, üks korraga pongestas ja ülejäänud kolm vaatasid pealt. Okei, eks nende raskused olid üksjagu suuremad kui minu omad: nemad arendasid ilmselt absoluutset jõudu, mina jõu vastupidavust. Igatahes vähem kui kümne minuti pärast olin üleni higine. Seal, kus harjutuse lõpetasin, jäid higitilgad põrandale.

Sellega seoses tuli meelde Andrus Veerpalu, kes on mulle tollest angaaritreeningust sööbinud mällu just samasuguse, üleni leemendavana, higitilk nina otsas.

Alaver ütles toona meestele lõpetuseks, et tegid väga kõva trenni. Jah, seda oli nende nägudestki näha. Seetõttu usun, et ka minu laupäevane 40-minutiline jõutrenn läks asja ette. Seda enam, et toss oli väljas isegi pärast dushi all käimist. Noored sepad ajasid end kähku riidesse ja tegid minekut, mina, mis seal salata, ähkisin ja puhkisin veel tükk aega, enne kui jalad korralikult alla sain ja riideid selga ajama suutsin hakata.

Kodus süües aga avastasin, et nuga püsib kindlalt käes ja kahvel samuti. Hmm, siis vist väga kõva treening ikka ei olnud või? Vähemasti mitte nii kõva, nagu Mael Ramsaus. Nii et - reservi on.

Foto: Pildil võrdlevad muskleid Priit Pullerits (vasakul) ja Eesti üks parimaid kulturiste Marek Kalmus.
Foto autor: Lauri Kulpsoo / Postimees / Scanpix.

37 Kommentaarid:

At 12:28, Anonymous Anonüümne said...

Mõned aastad tagasi rahuldas Pullerits oma edevust Canada koondise jäähokisärgiga Raekojaplatsil poseerides ja igal pool sõna võttes, et tema on USA-s käinud. Nüüd siis edevuse uus tasand. Varsti teeb juba Lepajõele ja Lengilegi ära....

 
At 15:27, Anonymous Anonüümne said...

tubli poiss!
päris huvitavad artiklid, valmistun isegi maratoniks ja eks ole näha kas saab Pulleritsul läheb, ise plaanin 300 sekka tulla. eksnäis...

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

muuseas, swix'i uued võistlus-tippsuusakepid maksavad siljas ainult 5900 raha. need annavad sihtotstarbelist jõusäästu rajal - peale tõsist jõusaali trenni kohe kindlasti.
ja siis tuleks osta ka uued saapad, klambrid jne ... oma 10 tukatit oleks vaja veel investeerida, siis saaks alles suusatamisele mõtlema hakata ...

 
At 17:28, Blogger Priit Pullerits said...

anonymousel on ilmselt keelel küsimus, et miks ma seda kõike teen ehk blogi pean. Aga sellepärast, et saada asjast endast sotti, et mis ime või imelik asi see blogimine on, millest paljud nii vaimustuses on, justkui oleks saanud kui mitte tiivad (need annab Red Bull), siis leidnud elu mõtte vähemalt.
Seni ei ole ma seda imelist iva veel ära tabanud - ju ajakirjanikutöö, mis annab palju laiema väljundi kui blogimine, tikub segama -, aga ma ka alles algaja. Võib-olla ajapikku tekib parem tunnetus.
Kuid üldiselt oleks mul parem meel, kui netikommentaariumides vohav lahmimine ja sülgamine siia blogi kommentaaridesse ei kanduks. Nimelt, ma ei ole kunagi käinud mingi Canada ega hokisärgiga kuskil platsil eputamas. Ja USAs on käinud nii paljud, et tänapäeval on pigem ootamatu, kui ei olda ikka veel USAs käidud.
Kui keegi tahab öelda, et teen valesti trenni või näeb mul tehnikas vigu ehk räägib asjast, siis olen valmis kuulama ja arvestama, aga niisama ei taha siin hakata tühja-tähja kemplema. Lepime nii kokku, et see on siin esimene ja viimane kord - nii Sinult, anonymous, kui minult. Kas poleks sedasi mõistlikum?

 
At 19:54, Anonymous Anonüümne said...

Tore Priit! Huvitav on lugeda jutte, mis siia kirjutatud. Samas ka võrrelda ennast, sest ka minu treening on umbes samasugune (jooks + ringtreening jõusaalis). Soovitaks Priidule ka korra nädalas ujumist, minu puhul toimib see vägagi lõdvestavalt.
Edu!

 
At 23:56, Anonymous Anonüümne said...

Loen siit ja samas tean ka, et paljud inimesed teevad nii: et jõukangi harjutusi tehakse peale jooksmist - tegelikult soovitatakse kestvusaladega tegelejatele vastupidist: jõutreeningule järgneb jooks. Esialgu võib tunduda vastuvõetamatu, kuid nii ei kasvata liigset lihasmassi, mida maratonil on raske hapnikuga varustada.
Jõudu, jaksu sinu okkalisel teel!!!

 
At 07:03, Anonymous Anonüümne said...

good this post, i like it!!

Autobusu Nuoma -----
pigus mobilieji telefonai -----
mobilieji telefonai -----
darbas anglijoje

 
At 05:27, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 05:28, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:31, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 03:55, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:32, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
burberry outlet online
abercrombie and fitch
michael kors outlet
uggs on sale
tory burch shoes
coach factory outlet online
beats by dr dre
ugg for women
louis vuitton handbags
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes

 
At 02:49, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 03:18, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:21, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:24, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 04:31, Blogger chenlina said...

toms shoes
burberry bags
christian louboutin shoes
coach factory outlet
adidas originals store
coach outlet
michael kors
louis vuitton outlet
nike roshe run
coach outlet
louis vuitton
ghd hair straighteners
coach factory outlet online
ralph lauren uk
cheap jerseys
louis vuitton outlet stores
nike air jordan
jordan shoes
adidas originals
mont blanc fountain pens
coach outlet store online
michael kors outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses
coach outlet
burberry outlet
kobe 9
michael kors handbags
coach outlet clearance
cheap jordans
michael kors handbags
kate spade handbags
burberry outlet online
louis vuitton outlet
hermes handbags
christian louboutin outlet
michael kors outlet online
kate spade outlet
hollister clothing
ghd flat iron
chenlina20160729

 
At 10:49, Blogger Unknown said...

oakley sunglasses
longchamp
ralph lauren femme
adidas wings
true religion jeans sale
bottega veneta outlet
coach outlet store
michael kors handbags on sale
swarovski crystal
uggs clearance
michael kors outlet
michael kors handbags
mizuno running shoes
louboutin pas cher
kobe shoes
prada outlet
adidas wings shoes
mulberry outlet
burberry outlet
tods shoes
ugg boots clearance,ugg australia,uggs on sale,ugg slippers,uggs boots,uggs outlet,ugg boots,ugg,uggs
tiffany and co
uggs outlet
uggs outlet
polo ralph lauren
valentino outlet
ferragamo shoes
coach outlet
michael kors outlet
longchamp bags
canada goose outlet
coach outlet store
ugg outlet
fitflops sale
nike trainers
20160812caihuali

 
At 04:26, Blogger chenlili said...

denver broncos jerseys
ugg slippers
kobe shoes
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
louis vuitton handbags
michael kors outlet
mont blanc pens cheap
louis vuitton purses
burberry outlet online
ray ban sunglasses
true religion outlet
air jordan 11
michael kors outlet
michael kors purses
uggs outlet
canada goose sale
lebron 12
polo outlet
polo ralph lauren
concord 11
ugg outlet
the north face
cartier watches
air jordans
louis vuitton outlet
oakley sunglasses outlet
beats solo 2
tiffany jewelry
michael kors outlet clearance
ghd hair straighteners
washington wizards jerseys
insanity workout
toms wedges
uggs outlet
toms shoes
louis vuitton outlet
coach outlet store online
longchamp outlet
chenlili20160829

 
At 12:31, Blogger chenlili said...

true religion jeans outlet
michael kors outlet clearance
jordan outlet
moncler
replica watches
louis vuitton outlet
air jordan pas cher
louis vuitton handbags clearance
pandora bracelet
burberry outlet online
hzx20161226

 
At 08:55, Blogger Unknown said...

replica watches
ugg outlet
coach factory outlet
cheap nike shoes
coach outlet store
true religion outlet
patriots jerseys
coach handbags
broncos jerseys
cheap oakley sunglasses

 
At 06:43, Blogger raybanoutlet001 said...

coach outlet
coach outlet
ugg boots
ugg outlet
armani exchange
prada outlet
versace jeans
coach outlet store online
ugg boots
ralph lauren outlet
2017.7.19

 
At 06:32, Anonymous Pengobatan Herbal Penyakit Rematik/Rheumatoid Arthritis said...

This information is very useful. thank you for sharing. and I will also share information about health through the website

Walatra Berry Jus
Cara Mengobati telapak kaki Berlubang
Tips Menghilangkan Wajah kusam
Cara Mengobati Bisul
solusi masalah kewanitaan
Pengobatan alami Tipes

 
At 10:54, Blogger Unknown said...

www0525

fitflops sale clearance
coach outlet
canada goose outlet
canada goose coats
coach outlet online
balenciaga sneakers
prada handbags
tods outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses

 
At 05:35, Blogger Unknown said...

qzz0606
montblanc pens
coach handbags
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
indianapolis colts jerseys
ugg boots
hermes birkin
polo ralph lauren
canada goose outlet
kate spade outlet

 
At 05:24, Blogger Unknown said...

www0705

pandora charms
ralph lauren polo
kate spade outlet
air max 90
chloe outlet
uggs outlet
isabel marant outlet
coach outlet online
longchamp handbags
toms shoes

 
At 06:44, Blogger Unknown said...

www0803


jordan 4
ray ban sunglasses
pandora charms
mbt shoes
christian louboutin shoes
dsquared
golden goose shoes
nike outlet store
christian louboutin shoes
ugg boots clearance

 
At 05:49, Blogger Unknown said...

nfl store
golden goose starter
cheap nfl jerseys china
ultra boost
curry 5
nmd r1
lebron 13
nike huarache
kobe 9
adidas eqt

 
At 10:21, Blogger miki said...

0815jejeair jordan 5 gs La marche air jordan 11 concord pas cher nordique est souvent un avantage pour le groupe de patients souffrant de air jordan basketball socks maux de dos chroniques, mais chaque sujet aura son propre Air Jordan 13 Homme bénéfice individuel: vous voyez la marche vous procure basket nike air max 90 premium un soulagement fantastique pour votre arthrite des membres. La air jordan 1 retro femme cale de transition Midfoot augmente l'efficacité du footstrike. Le prix air jordan basketbol ayakkab? standard d'un sac Dickies est d'environ 20 $ à 50 adidas zx flux noir et rouge $.

 
At 05:40, Blogger Unknown said...

www0820

christian louboutin shoes
canada goose outlet
kate spade outlet
ugg boots clearance
adidas nmd runner
ralph lauren outlet
jimmy choo outlet
off white outlet
off white clothing
basketball shoes

 
At 05:52, Blogger Unknown said...

www0912moncler outlet
ecco shoes
off white jordan
champion sportswear
canada goose jackets
clarks outlet
canada goose outlet
ray ban sunglasses
giuseppe zanotti
clarks shoes

 
At 11:42, Blogger eric yao said...

Coach Factory Coach Factory Outlet Coach Outlet Online Fila Outlet Balenciaga Shoes Cheap Kate Spade Handbag Kate Spade Outlet Air Max Tn Plus Nike Air Max
Victoria Secret Outlet

 
At 10:20, Blogger Unknown said...

www1020

ray ban sunglasses
air max 90
red bottom shoes
pandora jewelry
coach outlet
mlb jerseys
adidas nmd
tory burch outlet
kate spade
ugg boots

 
At 14:27, Blogger Unknown said...


ارخص شركة نقل عفش بالدمام شركة نقل عفش بالدمام
شركة تنظيف منازل بجدة بالبخار شركة تنظيف منازل بجدة

 
At 05:29, Blogger yanmaneee said...

lebron 10
michael kors handbags outlet
yeezy boost 350
nike air max 2019
michael kors handbags
michael kors outlet online
hermes belt
vapormax
chrome hearts online
michael kors outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht