teisipäev, november 14, 2006

Pullerits: Petlik välimus

Eile küsis Hindrek Riikoja, kolleeg majandustoimetusest, kes oli just soetanud endale viiekohalise hinnaga võidusõiduratta, et kas ma vormi ikka enne proovin ka, kui maratonide hooaeg pihta hakkab. Selle küsimusega vajutas ta enda teadmata pisut hellale kohale.

Tuleb tunnistada, et aeg-ajalt külastavad mind tõepoolest kahtlused, kas sellest suurest trenni tegemisest mingit kasu ka ikka tõuseb. Seda enam, et proovida pole vormikõvera tõusu või langust või paigal tammumist tõepoolest enne võimalik, kui alles tuleval aastal. Senimaani tuleb tuima tööd teha. Samas ei oska enesetunde pealt öelda, kas nüüd, pärast kaheksat nädalat sihikindlat harjutamist professionaalse treeneri plaanide järgi, olen oluliselt võimsam ja sitkem kui varem.

Aga võib-olla tunne ja välised parameetrid ei peagi midagi suurt ütlema. Mäletan, kui usutlesin suvel Torino olümpia suusakuningat Jevgeni Dementjevit (jah, just tema oli oma kulla ja hõbedaga Torino mängude edukaim suusamees) ja imestasin: kuskilt otsast ei paista, et see mees võiks kõva suusaäss olla. Lühem kui mina. Kuidagi kergelt kühmus. Olekult täiesti tavaline lihtne vene poiss. Aga pane talle suusad alla - ja siis näitab pea kogu maailmale kandu.

Või teine mälupilt, üle-eelmisest talvest Otepäält enne MK-etappi. Käisin Vene koondise suusaboksis, kus neile enne treeningut sõiduvahendeid ette valmistati. Palusin neid Postimehe tarvis koondise ühispildile. Ja kui nad siis ringi keerasid ja rajale suundusid, imestasin, et poisid näevad välja nagu pliiatsid. Puusadest ja reitest nii kitsad ja peenikesed. Olen alati arvanud end saledate kilda, aga nendega võrreldes olin lausa pakk.

Või kolmas pilt, möödunud suve Suverullilt. Andrus Veerpalu ei saanud põlvetrauma tõttu jooksurajale minna ja käis niisama lühikestes pükstes võistluspaigas ringi. Seda, et tal on imeliselt peenikesed kõõlused ja efektselt pikad saledad lihased, olin märganud juba siis, kui paar suve tagasi tema kannul Tehvandi ringil imitatsiooni tegin. Aga Suverullil, kaugemalt vaadates, tundusid ta jalad veelgi peenemad, kui varasemast mällu olid sööbinud. Mitte küll nii peenikesed, nagu Etioopia või Keenia jooksjatel, aga pigem siiski ühte mõõtu nonde jalgadega kui minu, niigi keskmise eesti mehe omadest üksjagu saledamate koibadega.

Ja olgu neljas pilt kah, soolise tasakaalustatuse mõttes. See tuleb naiste seast. Telepilt ju näitab, et Katerina Neumannova on suurem kui enamik konkurente. Jah, nii see on. Aga kui panna keskmine eesti naine tema kõrvale, siis tundub, et pikkuses jääb ta enamikule alla. Rääkimata naiste ülejäänud maailma suusaparemikust. Suurem jagu on nii-nii väikesed, kas või näiteks Julija Tshepalova. See tekitab paratamatult küsimuse, kuidas nad küll üldse sõita jõuavad.

Niisiis: välimus on petlik. Ja selle alusel ei maksa suusatamises suuri järeldusi langetada.

Töötervishoiu arst, olgu lisatud, tunnistas ka, et jätsin talle alguses tavalise kirjatsura mulje. Aga kui ta oli mu südametöö andmed võtnud ja neid tabelisse hakkas kandma, siis avastas, et tabelis tuleb vastavatest ridadest puudugi. Lisas siis, et peab oma arvamust korrigeerima.

Nõnda et äkki võib trennist ikkagi ka kasu tulla, kuigi see väliselt välja ei paista. Kuid mis parata: kontrollida saab seda alles uuel aastal maratonidel. Muudele võistlustele pole minusugusel (kirjatsural) asja.

Foto: Pildil Venemaa suusakoondise liikmed, vasakult Jevgeni Dementjev (87), Vladimir Vilissov (79), Nikolai Pankratov (90), Mihhail Ivanov (76), Sergei Novikov (77) ja Vassili Rotshev (88). Pilt on tehtud aastal 2005.
Foto autor: Ove Maidla / Postimees / Scanpix.

30 Kommentaarid:

At 12:54, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, kas Tallinnas kuskil Pirita kandis ka täiskasvanud algajatele suusatreeninguid korraldatakse? Kogu aeg räägitakse, et valesti treenimine lõhub organismi, südame jne ära ning lisaks ei ole sellest ka midagi kasu. Sooviks seda õigesti teha, aga...

Kas tavaline spordiarst suudab välja mõelda vajalikud treeningharjutused? Ma kahtlen selles... Olen otsinud ka internetist, aga kahjuks pole head kohta leidnud (suusaliidu koduleht pole just kõige amatööridesõbralikum).

Jõudu soovides,

 
At 18:04, Blogger Priit Pullerits said...

Jimi, vaevalt küll tavaline spordiarst suudab välja mõelda õiged suusaharjutused, kui ta just ei ole ise suusataja olnud. Või ei ole näiteks Tarvo Kiudma sugune mees, kes on ise kõvasti sõitnud, on praegu perearst ja ka Eesti suusakoondise arst. Aga oleks mul valida, siis küsiksin ikkagi ennemini nõu mõne treeneri kui tema käest.
Algajate treeningrühmade kohta uurin ja annan peagi siinsamas teada.

 
At 10:31, Blogger Priit Pullerits said...

Jimile ja teistele suusahuvilistele: sain ESLi murdmaajuhilt Paavo Naelalt sellise info täiskasvanute suusakoolituse kohta:

Pirital minu teada veel täiskasvanute suusatreeninguid läbi ei viida. Samas võib uurida klubi juhatajalt Aivo Liksorilt 5021340. Ehk nad huvi korral võtavad ette ja avavad vastava rühma.

Eelmine aasta korraldasid klubid Tartu Maraton ja Tartu Suusaklubi eksperimendi korras projekti kolmele "uuele" suusatajale - juhendasid nende treeninguid, et nad suudaksid läbida Tartu Maratoni. Kolmest kaks finisheerisid.
Projektist innustatuna avas sellest sügisest Tartus suusarühma täiskasvanuile Tartu Suusaklubi. Treeneriks Jaak Teppan. Kuulu järgi osaleb 40 suusatamisest hullunud fänni.

Täiskasvanute konsulteerimisega tegeletakse ka Tallinnas, aga Nõmmel. Juhendab treener Aita Pääsuke.

Tõsi, oleme selle sektoris - suusatamise konsultatsioonid/treeningud täiskasvanuile - ajast maha jäänud. Tundub, et üha enam tekib huvilisi, kes sooviksid suusatamis- ja treenimisalaseid teadmisi täiendada. Võtame selle teema ette ja püüame ka siin hoo sisse saada.

 
At 07:03, Anonymous Anonüümne said...

good this post, i like it!!

Autobusu Nuoma -----
pigus mobilieji telefonai -----
mobilieji telefonai -----
darbas anglijoje

 
At 05:27, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 05:28, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:31, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 05:11, Blogger Unknown said...

20151127xiaodaige
camisetas futbol baratas
tiffany outlet
swarovski crystal
oakley sunglasses
ferragamo shoes
moncler outlet
discount oakley sunglasses
michael kors outlet online
cheap ray ban sunglasses
longchamp handbags outlet
nike air max
cheap ugg boots
rolex watches
gucci,borse gucci,gucci sito ufficiale,gucci outlet
black friday deals
christian louboutin outlet
nike air huarache
michael kors handbags sale
new balance shoes
oakley sunglasses wholesale
north face outlet store
michael kors outlet sale
cyber monday 2015
michael kors handbags wholesale
hollister canada
mbt shoes outlet
canada goose outelt
tiffany and co
tods shoes
pandora outlet
ferragamo outlet
coach outlet online
ray ban outlet
tory burch outlet online
chanel handbags outlet
cheap nba jerseys

 
At 03:18, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:21, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:24, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 17:38, Blogger Unknown said...

ta armastab plastilist kirurgiat !! https://www.tuninisie-chirurgies-esthetique.fr/rhinoplastie/

 
At 00:00, Blogger anosh said...

شركة تنظيف بخميس مشيط
شركة تنظيف فلل بخميس مشيط
شركة تنظيف شقق بخميس مشيط
شركة تنظيف منازل بخميس مشيط
شركة تنظيف مجالس بخميس مشيط
شركة تنظيف موكيت بخميس مشيط
شركة تنظيف كنب بخميس مشيط
شركة تنظيف سجاد بخميس مشيط

 
At 04:05, Blogger Unknown said...

adidas yeezy boost
kobe shoes
longchamp bags
vanvan cleef and arpels
converse outlet
led shoes
light up shoes
yeezy wave runner 700
air jordan
kobe byrant shoes

 
At 08:51, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.14
michael kors outlet online
air max 90
redskins jerseys
coach factory outlet
prada outlet
nike air max 90
kate spade outlet
canada goose
air jordan uk
nike air max 90

 
At 09:06, Blogger John said...

ralph lauren sale
coach factory outlet online
oakey sunglasses outlet store
pandora outlet
ralph lauren outlet online
longchamp outlet
yeezy boost 350
michael kors canada
versace handbags
red bottom
coach outlet store
michael kors outlet clearance
fitflop uk
pandora charms
bally outlet
adidas store
birkenstock shoes outlet
mcm outlet store
nike shoes
wolverine boots
kate spade outlet online
ralph lauren outlet online
burberry outlet canada
adidas nmd r1
michael kors outlet online
moncler outlet online
mulberry
coach canada
timberland boots outlet
ray bans
cai123 05.28

 
At 06:29, Blogger abc123 said...

snapbacks
rayban sunglasses
off white jordan 1
michael kors outlet clearance
canada goose outlet
indianapolis colts jerseys
true religion jeans
converse shoes
nike tn pas cher
off white shoes

 
At 04:58, Blogger Unknown said...

qzz0606
true religion outlet
kevin durant jerseys
arcteryx jacket
coach outlet online
ugg boots
canada goose parka
michael kors outlet
prada handbags
givenchy jewelry
michael kors outlet

 
At 02:19, Blogger anosh said...


شركة تركيب اثاث ايكيا بالرياض...شركة صقر المملكة
الكثير منا يتعرض للانتقال من مكان لاخر للعيش في منزل جديد تتعدد اسباب التنقل ولكن الفكر الذي يشغلنا يظل واحد وهو نقل الاثاث وفكة وتركيبه من مكان الي مكان وكيفية تجنب الاضرار والمخاطر التي نواجهها في عملية الانتقال من مكان الي اخر والخوف عل كل قطعة اثاث بالمنزل وما نحتاجه من تعبئة وتغليف ونقل لتلك الاثاث لكن كل هذة المخاوف اصبحت غير مقلقة بالمرة بتواجد افضل تركيب اثاث ايكيا بالرياض متخصصة في نقل الاثاث وفكه وتركيبة من مكان لاخر وايضا تغليفه وتوصيلة في امان تام وذلك مع شركة صقر المملكة افضل فني تركيب اثاث ايكيا بالرياض تتولي شركتنا عملية انتقال أثاثك إلى منزلك الجديد في امان تام دون معانة أو إرهاق لك ولأسرتك كما انها تحافظ علي كل قطعة اثاث تنقلها لضمان وصولها في امان تام ، في اقل فترة ممكنة ووجيزة تضمن لك استئنافك لعملك وأنشطتك المعتادة عليها في اسرع وقت ممكن ، حيث تتولى شركة صقر المملكة القيام بكافة الخدمات والمراحل المتطلبة لنقل أثاثك بداية من الفك والتنظيف والتغليف الجيد ونهاية بتركيب الأثاث بكل مشتملاته وترتيبه في المنزل الجديد، من خلال
فريق العمل الكبير
شركة تركيب ستائر بالرياض
فني تركيب ستائر بالرياض
شركة تركيب غرف نوم بالرياض
شركة تركيب غرف نوم صيني بالرياض
ارخص شركة تركيب غرف صيني بالرياض
افضل شركة تركيب باركيه بالرياض
ارخص شركة تركيب باركية بالرياض
لزيارة موقعنا
http://www.saqr-sa.com/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D9%83%D9%8A%D8%A8-%D8%A7%D8%AB%D8%A7%D8%AB-%D8%A7%D9%8A%D9%83%D9%8A%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D8%B6/

 
At 11:19, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
christian louboutin shoes
manolo blahnik outlet
christian louboutin outlet
nike air max 95
red bottom
mulberry handbags
canada goose jackets
fitflops sale clearance
pandora
adidas superstars

 
At 17:07, Blogger Unknown said...

20180627xiaoke
coach outlet store
ralph lauren polo
kate spade purses
air more uptempo
adidas crazy
michael kors factory outlet
christian louboutin sale
jimmy choo shoes
oakley sunglasses wholesale
cheap uggs

 
At 04:30, Blogger Unknown said...

www0705
louboutin pas cher
michael kors outlet
jordan 32
pandora charms sale clearance
uggs
cavaliers jerseys
michael kors handbags
michael kors outlet
oakley sunglasses
true religion jeans

 
At 09:01, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.7.13
giuseppe zanotti sneakers
adidas yeezy
nike air max 95
ugg boots clearance
polo ralph lauren outlet
ugg boots clearance
off white nike
ralph lauren uk
mlb shop
saics running shoes

 
At 05:15, Blogger jeje said...

basketball shoes
dsquared2
moncler jackets
cheap jordans
true religion outlet store
louboutin shoes
salomon
ugg boots clearance
polo ralph lauren
christian louboutin shoes

 
At 05:37, Blogger Unknown said...

adidas nmd
michael kors handbags
converse shoes
yeezy boost 350 v2
yeezy
golden goose
adidas stan smith men
michael kors outlet
adidas superstar
pandora bracelet

 
At 05:25, Blogger jeje said...

Chaque personne air jordan 45 a un physique et une densité musculaire basket nike air max homme 2018 «uniques» sous la graisse nike air presto femme cdiscount que nous avons. La colle est air jordan 11 ie low cobalt price insensible aux températures plus élevées basket nike air max 90 femme blanche et vous pouvez l'appliquer dans adidas zx flux bleu marine pas cher de grandes températures près nike air jordan 1 retro high blake griffin de 176 niveaux Fahrenheit. Choisissez air jordan 5 low retro alternate quelque chose qui vous reflètera vraiment et chaussures femme nike air max 2017 que vous vous sentez confortable.

 
At 08:47, Blogger Unknown said...

www1006
canadian goose
tod's outlet
coach outlet
jordan clothing
ugg boots
james harden shoes
christian louboutin shoes

asics shoes
pandora charms

 
At 05:24, Blogger yanmaneee said...

goyard
michael kors handbags
adidas tubular
supreme clothing
air max 97
fila disruptor
mbt shoes
jordans
louboutin shoes uk
jordans

 

Postita kommentaar

<< Esileht