esmaspäev, november 13, 2006

Pullerits: Pisut komprat

Nagu lubatud, siis suusaliidu peasekretäri Jüri Järve palvel ka midagi kõmulisemat, mis enda ümber kahtlast valgust heidab. Ehk siis komprat.

Alustada võiks kompraga suusaliidust endast, kellega koostöös panin kokku järjekordse Suusalehe, mis - märkige see kuupäev nüüd endale kalendrisse - ilmub reedel, 17. novembril Postimehe vahel. Seal oli ühes loos selline koht:

"Andrus Ansip, ametilt peaminister ja erialalt keemik ja hingelt tuline rahvasportlane, treenis eelmine aasta hirmus valesti. Kihutas Otepää MK-etapi rajal nii kõvasti, nagu torust tuli. Kui Kerstin Margus, Tartu Suusaklubi vanemtreener, Ansipi liigkiirele tempole tähelepanu juhtis, vastas too, et aega vähe – sellepärast peabki kihutama."

Suusaliidu juhtkond hakkas pelgama, et kui Ansipi valetreeningu kohta seesugune info nende firmamärgi alt välja läheb, siis on kuri karjas (ja äkki keeratakse veel rahakraanid ka kinni, söandan oletada hirmude tagamaid). Igatahes leppisin suusaliiduga kokku, et teavitan Ansipit ilmuvast kriitilisest materjalist ja kui ta sellest kurjaks ei saa, siis ärgu ka suusaliit pabistagu.

Ansip on alati mõistlik mees olnud. Ka siis, kui avaldasin aasta algul tema Otepää treeningsõitude kohta MK-etapi eel kuus versiooni, ühe hullema kui teise, võttis ta seda, nagu viinareklaamis öeldakse, mönuga. Sedasi ütles ta nüüdki, et tema pärast kirjutatagu mida tahes, ei temal sellega probleeme ole. Ütles, et ta teab küll, et treenib valesti, aga et ta ei valmistu ühekski võistluseks, mistõttu ta võib trennis torust välja pigistada, kui palju vaid tuleb - peaasi, et saab tunde, et on üksjagu ponnistanud. Rääkis mulle õhtul telefonis ligi veerand tundi oma treeningstrateegiast ja plaanidest hakata talvel Pirita ringil kilomeetreid koguma.

Nii et suusaliidu hirmul olid suured silmad.

Aga mõni aeg enne Ansipi-kaasust võttis minuga ühendust üks treener, kes muretses, et noorte ja juunioride tiitlivõistlusele pääsemise statuuti ei ole kuskil leida ning kurtis, et see pole õiglane, sest nii ei tea ta, millised on need katsevõistlused, kus ta õpilased peavad tulemusi näitama. Minu küsimuse peale, et miks ta suusaliidust seda ise ei küsi, vastas ta, et kui minna sinna torkima, siis satud kahtlasse hingekirja ning võid olla kindel, et su õpilased kuskile löögile ei pääse.

Uurisin siis suusaliidu murdmaajuhilt Paavo Naelalt, et kust need statuudid leiab. Ta vastas, et need läkitatakse klubidele ja ka suusaliidu broshüüris trükitakse need ära. Sellega sai too probleem tolle treeneri jaoks lahendatud, aga mulle jäi kõrvu siiski trummeldama kartus, mis ei lubanud noorte juhendajal endal asja uurida.

Kui mainisin seda kartust Järvele, tegi ta ettepaneku, et kui treenerid käivad minu käest asju uurimas, siis võtku ma juba parem kogu suusaliidu juhtimine täiega üle. Kui kõrvust tõstev see ettepanek ka ei võiks tunduda, ei tule selle vastuvõtmine kõne allagi. Jään parema meelega infotööstusse, st ajakirjandusse huvilistele teavet vahendama, kui hakkan kuskil tagatubades seda teavet looma. Aga sellegipoolest julgustan: kellel on mõni suusa-teemaline või -alane küsimus, millele saan aidata vastust hankida, siis riputage see siin kommentaari rubriiki ja kui olen vastuse välja peilinud, siis vastan sealsamas. Et sellest blogimisest siin ka mingit kasu tõuseks!

Kõige suurema kompraga ilmus aga eelmisel nädalal välja kolleeg Deivil Tserp. Nagu nüüd enamikule teada, leidis ta Andrus Veerpalu Horvaatiast põlveravilt, mitte Soomest harjutamas, kus ta kirjade järgi pidanuks viibima. Nii nagu Tserp telefonis Mati Alaveri jahmatusest aru sai, tuli see peatreenerile suure üllatusena, et info Veerpalu sõidust soojale maale oli ajakirjanduse kõrvu ulatunud. Huvitav, miks see Alaveri häirib, et meedia teab, kus Veerpalu parajasti on ja mida teeb?

Aga kogu komprat ei tasu ka korraga letti laduda. Osa, mis sai kogutud näiteks Postimehe laupäevase õppursportlaste loo ("Vancouveri OMile pürgijad ajavad tarkust taga") tegemise käigus ja mis lehte ei mahtunud, las jääda esialgu ootele. Et elu edaspidigi põnevust ja ootusärevust pakuks.

PS. Peagi ilmuvas Suusalehes on lõik, kus Jaanika Kalev ennustab, et kui Kristiina Zotova saab ükskord korralikult määritud suusad, võib ta Kaili Sirgest jagu saada. Ma ei tea, kui head või halvad olid Zotova suusad pühapäeval Olosel, aga Sirge jäi temast 10 km klassikas 19 sekundit maha. See teeb naiste seisu päris huvitavaks.

Foto: Pildil esiplaanilt Jaak Mae, Raul Olle, Andrus Veerpalu ja Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits.
Foto autor: Lauri Kulpsoo / Postimees / Scanpix.

17 Kommentaarid:

At 07:03, Anonymous Anonüümne said...

good this post, i like it!!

Autobusu Nuoma -----
pigus mobilieji telefonai -----
mobilieji telefonai -----
darbas anglijoje

 
At 05:27, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 05:28, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:31, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 03:18, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:21, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:24, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 07:51, Blogger ninest123 said...

michael kors handbags
coach outlet online
jordan shoes
longchamp outlet online
uggs canada
christian louboutin outlet
canada goose outlet
ugg boots
coach canada
ray ban sunglasses
mt0202

 
At 04:05, Blogger Unknown said...

adidas yeezy boost
kobe shoes
longchamp bags
vanvan cleef and arpels
converse outlet
led shoes
light up shoes
yeezy wave runner 700
air jordan
kobe byrant shoes

 
At 08:15, Blogger yanmaneee said...

longchamp
yeezy boost
goyard
timberland outlet
true religion jeans
nike air huarache
stephen curry 5
pandora jewelry
nike roshe one
tory burch outlet

 
At 05:25, Blogger Unknown said...

www0525

air max 90
kevin durant shoes
adidas wings
air max trainers
fitflops
oakley sunglasses
michael kors handbags
true religion outlet
coach handbags
asics shoes

 
At 11:09, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
oakley sunglasses wholesale
true religion outlet
nike shoes
canada goose outlet
ecco outlet
canada goose jackets
adidas yeezy
nike outlet
moncler online outlet
prada shoes

 
At 05:03, Blogger jeje said...

Vous aimez l'extérieur air jordan 13 france et ne faire qu'un avec la nature? Alors nike free 5.0 pourrait être air jordan 1 bulls simplement la variable pour vous. Les fonds Athènes semble nike air huarache algerie essentiellement être une destination de valeur pour les vacanciers du monde basket nike basse femme pas cher entier. Pour tous ceux qui recherchent un peu chaussures nike air presto fly plus de contrôle et de contrôle, les fers Nike VR air jordan pas cher magasin fr Pro Cavity donnent plus de distance et de pardon que les fers magasin asics ile de france forgés.

 
At 04:03, Blogger sandy said...


شركة نقل عفش من الرياض الى دبي
ارخص شركة نقل اثاث بالدمام ارخص شركة نقل اثاث بالدمام
شركة نقل عفش
شركة شحن عفش من السعودية الى الاردن

______

 
At 23:18, Blogger steve said...


افضل شركة نقل عفش من جدة الى الرياض افضل شركة نقل عفش من جدة الى الرياض
شركة نقل عفش من جدة الى دبي شركة شحن عفش من السعودية الى دبي

فني دهانات بالرياض

ارخص شركة نقل عفش بمكة
شركة نقل عفش من جدة الى الاردن شركة شحن عفش من السعودية الى الاردن

 

Postita kommentaar

<< Esileht