kolmapäev, november 12, 2014

Pullerits: Pehmo on uus jobu ehk miks mehed peavad sportima?

Kõigepealt paar avaldust.

Näiteks: ma olen uhke, et ma ei ole gei!*

Või: ma olen uhke, et olen normaalne mees!**

Edasi: ma olen uhke, et meil on Eesti parim blogi! Vaadake viimaste sissekannete kommentaaride arvu: 135 – 167 – 66 – 127 – 108 – 62 – 79 – 260 – 156 – 213 – 268. Peavoolumeedia peab sageli naba paigast vinnama, et avaldada lugusid, mis nii hoogsalt kaasa tõmbavad ja nii innuga sõna sekka ütlema kutsuvad.

Ja nüüd: pehmonduse levik meeste seas kujutab ohtu meie riigile ja rahvale!

Sel teemal avaldasin teisipäevases Postimehes kommentaari, mis ajas paljud, kes end sest puudutatuna tundsid, marru, aga mille peale – ja ühtlasi minu kõigi eelnevate ajakirjanduses avaldatud kirjutiste peale – ütles üks mitte ainult Eestis, vaid rahvusvahelises teaduses tunnustatud naisprofessor, et ta loeb alati mu arvamuslugusid huviga, sest julgen ujuda vastuvoolu – on näha, et teile ei meeldi leiges leemes loksumine või umbes midagi sellist (sõna-sõnalt ei mäleta) lausus ta –, ning lisas, et enamasti on mul ka õigus.

See oli suurim tunnustus – tunnustus rahvusvahelise tippmainega teadlaselt! –, mida olen viimasel ajal saanud, ja millega varustatuna võib kõik oma kriitikud saata poksijate keeles ööbikuid kuulama.

Paljud ei saanud mu Postimehe kolumni sõnumist kahjuks aru. Või ei tahtnud saada. Sest miks nad muidu keskendusid pisiasjade kallal norimisele. Küll küsiti, miks on minu arvates ainuüksi kätekõverdused ja Tartu maraton - kusjuures see aeti oma rumaluses koguni segamini maratonijooksuga! - meheks oleku mõõdupuu; küll avaldati soovi kaameraga fikseerida, kas ma tõesti suudan 50 kätekõverdust teha. Eks siis seletasin, et panin nimme lati nii madalale, 50 peale, sest see on elementaarne, mida iga vähegi terve mees peab suutma; ja et algul oli mul sportlike näitajate loetelu pikem, aga Postimehe kommentaari maht on 2800 tähemärki (koos tühikutega), mistõttu viskasin ülejäänud välja, jättes sisse 1) kätekõverdused, sest nende tegemise suutlikkust saab igaüks jalamaid kodus järele kontrollida, ja 2) Tartu maratoni kui kõige populaarsema, pikaajalisema, prestiižikama rahva- ja massispordiürituse.

Samas on õigustatud küsimus, miks siduda antipehmondust just spordiga. Hea meelega seletan.

Nagu te teate, et sport noortes meestes parim iseloomu kasvataja. Alati on olnud. Sport arendab võitluslikkust, mida on vaja igal mehel; sport arendab tahteomadusi, enesedistsipliini, kannatamisvõimet, arusaamist raske töö vajalikkusest, samuti sellest, et ükskõik mille saavutamiseks tuleb vaeva näha. Ehk teisisõnu: sport on parim mehelikkuse vormija.

Miks paljud pehmomehi õigustavad ja pooldavad? Kerge vastus on, et pehmondus on moevärk. Aga see pole kõige õigem vastus. Õige vastus on see, et paljud ei paindu seda tunnistama, kui tähtis roll on spordil mehe kujundamisel, ja samuti see, et paljudel puuduvad need väärt omadused, mida sport meestes arendab. Seetõttu ongi neist saanud pehmonduse eestkõnelejad ja esiletõukajad. Pehmod – need on sportliku vormita, sültja keha ja iseloomuga, vähese tahtejõuga, puuduliku visaduse, nõrga kannatamis- ja vähese otsustusvõimega, alaarenenud vastutustundega, lodevad ja mugavad, konformistlikud ja selgrootud isendid.

Üks noor, ilus ja elus kaugele jõudnud naine ütles selliste iseloomutute pehmomeeste kohta: «Iseloomutul on lihtne vältida konflikte ja vastuolusid teiste inimestega, mitte võtta vastu otsuseid või vastutust enda kanda. Ja tead, kui ebaseksikaks sellist asja naised peavad! Minu jaoks võrdub pehmo mingi ollusega, kellega ma tegemist teha ei taha. Naiselik mees ei ole cool ja naistele ei lähe peale, tegelikult on neil endalgi häbi. Nii nagu mehelik naine, on ka naiselik mees häbiväärt asi.»

Kuldsed sõnad, kas pole?

Edasi väljub küsimus juba kohalikest raamidest. Jah, tõelised mehed võiks ju olla õnnelikud ja rõõmsad, kui osa mehi hakkab pehmoks, sest sedasi ei kujuta nad naiste eest võideldes neile arvestatavat konkurenti. Sest mida normaalne naine soovib: loomulikult seda, et ta saaks mehele kindel olla, mehele loota, talle toetuda, olla veendunud, et mees ei pelga vastutust võtta ja kriitilisel hetkel n-ö alt ära ei hüppa. Pehmomees võib küll algul olla huvitav – loeb küünlavalgel sulle Alliksaare luulet ja lubab veini rüübates tähed taevast alla tuua –, aga kui elu oma täie karmusega lajatab, on tal piltlikult öeldes saba jalge vahel, sest mehelikku iseloomu ja mehelikke omadusi pole.

Ent meie elus ei käi võitlus ainult kaunima soo esindajate pärast. Valmis tuleb olla võitluseks ka selle nimel, et oma maad ja rahvast, oma naist ja lapsi kaitsta. Seda eriti olukorras, kus meie kõrval asub kõige macholikum riik, mida Euroopas üldse leiab.

Ma tahaks näha, kuidas pehmod oma maad ja rahvast, naist ja lapsi sellise machoriigi eest kaitsevad.

Tegelikult... ma ei taha seda näha. Sest see oleks valus ja traagiline.

Seepärast peavadki mehed sporti tegema, et mitte muutuda pehmoks. Sittadeks äraandjateks.

* parafraas Apple’i juhi ja Läti välisministri kelkimisest: «Olen uhke, et olen gei!»
** ei või olla eales kindel, et mõni idioot sellist ütlemist perverssel nüüdisajal vaenu õhutamisena ei üritaks käsitleda.

******
Jeeps descending Moab Rim Trail on the edge of Colorado River, Moab, Utah. 26. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Ott Kiivikas, mees, kelle muskulatuurini ei küüni ükski teine eestlane. Foto autor: Raimond Rooparg, Scanpix
Foto 2: Jaanus Laidvee ründamas jalgrattal Z-turni rasket lõiku Moab Rim Traili (vt foto sissekande all) pikal ja järsul tõusul. Foto autor: Priit Pullerits 
Foto 3: Venemaa president Vladimir Putin Tuvamaal hobuse seljas. Foto autor: Reuters/Scanpix

247 Kommentaarid:

At 18:02, Anonymous Anonüümne said...

ma olen täna esimene kommija, ootasin seda hetke tükk aega. Õige Priit, pehmod on nõrgad limukad.

 
At 18:52, Anonymous Kalmer, Põlva said...

Väga viis artikkel. Puhas kuld ja otsekohesuse triumf!

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

Eelmisest jäi palju küsimusi üles. Millal kokkutulek? Millal sünnipäev?

 
At 19:07, Anonymous H ja K said...

Paras ila, nagu ikka, on minu arvamus.

 
At 19:08, Anonymous Anonüümne said...

Eesti spordibloginduse triumf. Palju inimesi mõtleb samamoodi, kuid ei julge piiksu teha.

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

Parem kui Kranaat ja Juurikas. Kuigi autor vist nii ei ole mõelnud.

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Pilte on kasinalt. Siia sobiks hästi 72 aasta Müncheni mängude võitja pilt. Vanal 70 turjal, spordimehe kange hing on ikka sees.
Vanasti olid mehed tammepuust.

 
At 19:54, Anonymous Anonüümne said...

Tõsised mehed käivad ronimas, mitte ei mune niisama kodus või võimlas. Selle aasta augustis hukkus 12 tublit inimest Alpides Mont Blanci jalamil.
http://www.climbing.com/news/six-climbers-killed-in-fall-on-mount-blanc/

 
At 19:55, Anonymous Anonüümne said...

Tänapäeval:

https://www.youtube.com/watch?v=98dOfcX_FwU

 
At 19:57, Anonymous Anonüümne said...

Priit, näpukas on sisse lipsanud.
Need pehmod, kes aasida üritasid, vaatan, on veel nii pehmod, et ei tee isegi Tartu maratonil ja maratonijooksul vahet ning sellest kantuna oled siin automaatselt kirjutanud:
"Küll küsiti, miks on minu arvates ainuüksi kätekõverdused ja maratonijooks meheks oleku mõõdupuu;"

PM juhtkirjas pidasid silmas loomulikult Tartu maratoni, sest maratonijooks on selle ettevõtmise (talv, külm, vahendiala - soetamine, ettevalmistamine; tasakaal, koordinatsioon, tehnika, üldkehaline pingutus, toitumine) kõrval nagu... jalutuskäik pargis.

NB! Mis ei tähenda, et vahel ei võiks pargis jalutada. Loomulikult võib, ilusate kaididega suisa peabki aeg-ajalt pargis käima.
Siis on kaidid rõõmsad ja endas ka veelgi mehem olek.

 
At 20:23, Anonymous Anonüümne said...

Saame aru, et oluline on tekst, kuid pilte oleks võinud rohkem olla. Anna Priit meile positiivset motti külm ja kole aeg üle elada. Meist ei ole praegu olulist võitlejat. Päikeseline rand, kurvidega tüdrukud. Nii vähe ongi õnneks vaja. Kodumaad las kaitseb politsei ja piirivalve ühendatud üksus.

 
At 20:28, Anonymous Anonüümne said...

Venelastel on Aleksandr Dugin, filosoof, Moskva RÜ professor. Kes on sama kaliibriga Eestil? Mehed, te kipute ära unustama, milleks oma riiki üldse mõtet pidada on. Ükskord on Eesti riik - jah, aga milleks?

 
At 20:33, Anonymous Anonüümne said...

Putin - ideaalne mees.
Hiinlannade valik (veebis)
Mis kostate?

 
At 20:37, Anonymous Anonüümne said...

Eestis on mehi kes hästi kirjutavad. Aga katsu sa midagi eesti rahvuse olemasolu õigustamiseks kirjutada. Kohe kargavad sulle turja omad nii vasak kui parempoolsed ja liberalistid. Tiit Kärner kirjutas täna Postimehes lõimumisest. Liiga rahvuslikud kommentaarid kustutati minutipealt. Eestis duginit teha ei ole võimalik. Euroliidus on rahvuslus saatanast ja Eesti teab oma kohta paraski juures.

 
At 20:46, Anonymous Anonüümne said...

Ei tea kas nüüd parim blogi. Stabiilsem ja siiani üks jätkusuutlikumaid ja kindlasti lugejaid provotseeriv.

 
At 20:55, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea blogi on. Ära loe kui sind provotseerib.

 
At 20:56, Anonymous Anonüümne said...

19:55 viitest kantuna...

Samas lehes, kus PP ohtlikust pehmusest kirjutas (hästi kirjutatud!), ilmus veel ka teine, otsapidi haakuv, kirjutis pr Grossthali sulest: pehmo on uus seksikas.
Kui pr ekspert (nii ennast nimetati) leiab pehmo-meestes palju seksikust ja selline mõtteviis levida võtab, siis on eesti rahvaga asi varsti ikka juba väga nutune...

Olgu lisatud ka paar näidet "ekspertide" poolt kiidetud uusseksikatest. Kas Kaidi ja teised sporditüdrukud on ka sillas?
Pehmo1
Pehmo2

 
At 21:15, Anonymous Anonüümne said...

pehmo on otsene viide geidinlusele. Mustikas peab ju pehme olema. Ja üldiselt on geid naistele head ja arusaavad sõbrad, seda on korduvalt öeldud.
Pole küll see teema aga: mõne sportlase alalõug viitab üsna selgelt kunagi tarvitatud dopingule

 
At 21:15, Anonymous Velts said...

Pehmod või mittepehmod ei ole täna mure number 1. Lugege Eesti koondise algkoosseisu Norra vastu. Kurb!

 
At 21:31, Anonymous Anonüümne said...

See on nii isane artikkel, et paljalt lugedes läheb juba kõvaks, see ei ole pehmodele. Blogikunn on hirmkõva ja sirge seljaga alfaisane.

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

See on hea kui kõvaks läheb. Järelikult veri liigub.

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Kõik on õige. Priit räägib asja.

 
At 23:03, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu küünilisus, kitsarinnalisus ja veider äärmuslikkus on tiba hirmutavad. Sarnane Putinile.

 
At 23:19, Anonymous Anonüümne said...

Kui see sind hirmutab, ära tule siia siis hädaldama..

 
At 23:36, Anonymous Anonüümne said...

24 h=100 kommentaari - on see võimalik?
Hetkel kommid 100 graafikus.
(pilte mida kommida on muidugi vähe)

 
At 00:14, Anonymous Anonüümne said...

To 20:28

Ma olen tabanud end täpselt samalt mõttelt, mis vahet sel enam on, kas nimetame seda paika siin Eestiks või Rootsiks või Saksamaaks või Venemaaks. Üks ja sama diktatuur, teatraalne demokraatia ning vale valitseb kõikjal. Eesti ei ole enam ammu Eesti ega mingi vaba Eesti, unustage ära. Seda riiki juhitakse, valvatakse, kontrollitakse mujalt. Ega te ju ka arva, et päriselt juhib meid Rõivas või Pentus. Mul on kahju Eesti vaarisadest, kes vabadusvõitluses oma elu selle pehmoriigi eest pidid andma. Kui nad oleksid teadnud, mida siin hiljem korda saadetakse nad oleks ennast ise maha nottinud. Vähemasti tänaseks on sinimustvalge devalveerunud mistahes värvilise lipu tasandile. Kui mulle järgmisel korral mõnel rahvusvahelisel võistlusel antakse valida, kas võtta lehvitamiseks sinimustvalge või Euroopa Liidu lipp, siis võtaks viimase!

 
At 00:21, Anonymous Anonüümne said...

"Pehmod – need on sportliku vormita, sültja keha ja iseloomuga, vähese tahtejõuga, puuduliku visaduse, nõrga kannatamis- ja vähese otsustusvõimega, alaarenenud vastutustundega, lodevad ja mugavad, konformistlikud ja selgrootud isendid.
"

Tekib tunne, et uusjobuna ehk pehmona (prototüübina) peab Pullerits silmas konkreetset isikut. Muidu ei oleks nii jõulist, lausa tennesseewilliamslikku vaimse laenguga tekst sündinud.

 
At 00:32, Anonymous Anonüümne said...

Braavo, maestro, braavo!
Antud temaatika kvintessents on niivõrd tabavalt ja ammendavalt välja toodud, et sama lühidalt ja paremini kas enam ongi võimalik kirja panna? Vist mitte.
Lisaks võiksid kõik kirjutamisega tegelejad, aga veelgi enam kirjanikuks saada soovijad, lugeda kirjapandut tehnilisest ehk üles- ja lauseehituslikust vaatevinklist. Nauditav kompositsioon ja rütm.
Meistrit tunned suletõmbest.

Kokkuvõtvalt: pehmo on uus jobu, mitte uus seksikas (kuigi see on neist paljude suurim soov) ja nii see lihtsalt on. Punkt.

 
At 00:39, Anonymous Anonüümne said...

Eks teeb viha! Liibukad üle rasvavoltide tõmmatud, nokkmütsid peas, joogivööd ümber kere nagu tünnivitsad, õhupalliga mehe (erilise jobu) järel higises massis hoogleval aeglasel sammul. Maratoni läbivad! Kuid 1:55.9 mees ei saa joosta. See on ju ülim ebaõiglus. Uusjobud!

 
At 01:08, Anonymous Anonüümne said...

Äkki oleks siin ainest uueks telesarjaks? "Pehmost täismeheks"?

 
At 01:20, Anonymous Anonüümne said...

@00:14
Kõige rohkem töötas kolhoosis hobune. Kuid esimeheks ei saanud.

Ega praegu teisiti ole.

 
At 08:11, Anonymous Anonüümne said...

Hilistel öötundidel on sündinud palju suurepäraseid kommentaare. Valage mehed oma südamevalu ja ängistus välja. Läheb veidigi kergemaks. Siin ei ole karta maatšoliku, rahvusliku või muidu veidi ägedama kommentaari kustutamist. See on suur vastutulek. Hinnake seda, pussikätid! Ei tea küll kauaks enam. Bloogeri ülemustele tehakse peagi selgeks et Läänemere idakaldal räägitakse vene keeles ja soovitatakse filter peale panna, mis vaid kirillitsa tähti läbi laseb. Noh küll me sellega kohaneme.

 
At 08:36, Anonymous Anonüümne said...

Kas nüüd just sporti! On ju ka teisi võimalusi. Mina näiteks olen iikumisharrastaja ja tegelen sellega mõõdukal moel, kuid võistlemas eriti ei käi. Ma tean selletagi, et suudan konkureerida esimese mehe 50 hulgas. Ma küll ei arva, et pehmo olen.

 
At 09:19, Anonymous Anonüümne said...

huvitav,kes võiks valitsuse esikpehmo olla,kas näiteks Paet või hoopis Kruuse.

 
At 09:20, Anonymous Anonüümne said...

19:07
Pulleritsu Priit on sündinud heinakuu 30.päeval 65.aastal Taaralinnas.

Eelmise sissekande kommide lõpust:
-----
Karvajalg Harku Vallast ütles ...
12:42 minu kusi on puhas, pole vaja Hr Pordi juurde minna, kütan parem paaristõukeid sel ajal. Homme saab mul 2 nädalat, kus ma pole tilkagi alkot tarbind. Kuidas Teiega Blogisõbrad on?
Boss saab järgmine aasta juulis 50, peaks mingi koha kinni panema ja blogisõpradega hirmsa kräuu maha panema. Ma ise oleks kaine rool ja veaks Teile Kaidisi ette ja vaataks et Teil kõigil hea olla oleks. Mis kohta pakute, siis tean kust Kaidisi bronnima hakata.
----
Kas päris Kaidi(sportlik naisterahvas) ka tuleb?

 
At 09:24, Anonymous Anonüümne said...

08:36 valesti arvad

 
At 09:31, Anonymous Anonüümne said...

ÕS-st "pehmo" vastet veel ei leia.

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=pehmo&F=M

 
At 09:35, Anonymous Anonüümne said...

Kuna blogisse on tekkinud ülikõva jalgrattapilt (nr 2.), siis ..

http://sport.postimees.ee/2989435/kangert-vaidlustas-enda-parimaks-valimise-treenerite-noukogu-tuleb-laiali-saata

kes on blogi lugevate tsiklistide ja muidu kõvade spordimeeste arvates 2014. aasta parim Eesti pedaalimees?

 
At 09:45, Anonymous Anonüümne said...

Aasta tsiklist on ikka Kangert. Mees on emotsionaalses plaanis väga palju andnud. TdF-i pildi peal olek ja Vuelta eraldistardi liidriks olemine kuni selja tagant tulema hakkasid. Selle kõrval mingite kohalike velotuuride etapivõidud ei ole midagi.

 
At 09:49, Anonymous Anonüümne said...

Kui lund selgi aastal eriti ei tule ja Tartu Maraton toimub keppidega jooksu ehk imikaga, siis kes võidab? Jooksja, suusataja või triatleet?
Aga Priidu arvamused on nagu lahtisest uksest sisse murdmine,
selbstverständlichkeitlich ist es so.

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

Talv tuleb, aga hiljem, targad mehed on seapõrna pealt vaadanud.
Seni aga toksige niipalju, kui jaksate.

Kas Pulleritsu nimelised suusarajad songitakse koppadega juba see talv ülesse? Kus Brüsseli Andrus suusatamas siis käib?

Petitatsioonis ainult 61 häält. Kas rohkem suusamehi-naisi Tartus polegi vää?


http://petitsioon.ee/dendropark

 
At 10:19, Anonymous Anonüümne said...

Kui siin riigi ja rahvuse eksistens suures plaanis luubi alla võtta? Ülal vihjatakse Duginist. Jah, mees on suurvene sovinismi teoreetik. Küsitakse et miks meil sarnast ei ole? Meil muidugi rahvusluse kaitsja. Ei saagi olla. Madisson ei olnud ju paha mees. Kus ta praegu on? Eks potensiaalsed rahvamehed nägid M peal ära mis nendega juhtuma hakkab kui sõna ei kuula.
Ma küsiks hoopis et miks EL-is ei ole Dugini sarnast meest? Kes oleks läbi näinud Baltimaade rolli vene kulli ees ning oleks kaitsnud meid Moskva eest. Näiteks piiriläbirääkimistele Moskvaga oleks laua taga istunud ka autoriteetne tüüp EL-ist? Moskva oleks olnud poole kammitsetum. Poisikestel Mihkelsonil ja Paetil tõmmati nüüd mõnuga püksid jalast.
Venemaa on jõuetu idas Hiina vastu ja lõunas islami vastu. Seega pöörab ta tähelepanu läände. Baltikum on ohvriks valitud, ning nuga oli meie ihus pooleldi sees juba 1991 alates. Märkate ju küll kuidas vene keel ja meelsus aina suurendavad oma osa Eesti riigis, nii füüsiliselt kui vaimselt? Üks näide paljudest: Lapsemeelsete jututuba telegram.ee mäletate? Rahapuudus jms. hädad, isegi veebilehe layouti ei saanud nad sirgeks. Vaadake kuidas elab ja õitseb rus.telegram.ee!!! Neil siis sponsoreid ja toetajaid küll. Kas oli värk algusest peale nii plaanitud alustada lastega alternatiivset saiti ja selle läbi ee domeeni server kätte saada ja oma seeme sinna külvata?
Kui piinlikud on näiteks Laine Jänes, Liina Kersna, Sulev Vahtre oma "arvamustartiklitega", milles kasutavad venelaste retoorikat. Täiskasvanud inimesed, aga nagu pole kuulnudki igivanast strateegiast panna vastane oma mõisteid kasutama.

 
At 10:34, Anonymous Pedaalimees said...

Aasta parim pedaalimees on ikkagi Kanks. Mees võib ju lavalt väikse nalja visata, kuid tulemus paneb spordis asjad paika. Olla nr 1 rattavõistlusel 3 näd maailma kõige teravama tipu kandadel, siis sellele pole see aasta kellelgi midagi vastu panna.
Isegi Vaderi Türgi tuuri võit poleks seisu muutnud.

 
At 10:49, Blogger Priit Pullerits said...

No nii, vastaspool on noad välja võtnud ja võitlus alanud.
Anni Proosa (sünd Paides, elukoht Tartus) kirjutab minu pehmo-kriitilise loo kohta nii: "aki võiks juba update'ida õppejõudude ridasid."
Tõlgin teile: TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut võiks Priit Pulleritsu sellise pehmo-kirjutise pärast lahti lasta.

Vaat siis, selline hoiak tänapäeva noorsoolt: see, kes arvab teistmoodi, kui arvan mina ja ma sõbrannad/sõbrad, tuleb töölt vallandada.

Mida sellest arvate?

 
At 10:58, Anonymous Anonüümne said...

Kaidi on ennast tsüklissimuse tüüpidega näidanud! http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=20&t=52906

 
At 11:07, Anonymous Anonüümne said...

Jah, Priit! Feisspuki põlvkond ruulib. Nad tunnevad end väga kindlalt. Kahju et vanameister Koop juba manalamees. Tema ajal oleks selline ninnakargamine tänaseks juba eksmatiga lõppenud. Nüüd noorus ülbitseb täiega.

 
At 11:17, Anonymous Anonüümne said...

Toetame Priit Pulleritsu!

https://et-ee.facebook.com/pages/Toetame-Andrus-Veerpalu/158192334241850

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Niipalju kaidisid, milline see õige on?
Karvajalg temaga kohtunud?

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Keegi Anni võiks tegeleda endale jõukohasemate küsimustega ja mitte käima inimesi häirimas oma primitiivsete heietustega. Igasugust jama on meediaruum Anni targutustetagi niigi täis.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Urve võttis sõna, Lemps on kohal.
Mida on Neikul öelda?

http://sport.postimees.ee/2989783/postimehe-otsepilt-paides-toimub-eesti-spordi-kongress

Eesti spordi nelja suurt eesmärki:

1. valdav osa Eesti elanikest liigub ja spordib;

2. liikumine ja sport on oluline majandusharu;

3. liikumine ja sport on vaimsuse, sidususe ja positiivsete väärtushinnangute kandja;

4. Eesti riik on rahvusvahelisel tasemel tulemuslikult ja väärikalt esindatud.

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

Õige, 11:22, Paidest tulevad arvamused.

Mina olen kah veissbuugi põlvkonnast (ärge tulge vaidlema) ja võin teile õpetada, mida noored "update" all kõike mõtlevad: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=update

 
At 11:34, Anonymous Peeter said...

4.Eesti riik on rahvusvahelisel tasemel tulemuslikult ja väärikalt esindatud.

Kõike korraga ei saa. Eriti vaeses ühiskonnas. Kas rahva tervis, või üksikud ülespumbatud poputatud sporditipud. Väidan, et see nr.4 eesmärk võib jääda meile kättesaamatuks. Spordimeditsiin pole odav lõbu. Kas eesti suudab selles plaanis suurtega võidu joosta?
Mis oleks katki, kui meil G Kanteri medaleid poleks? Mitte midagi. Kas näiteks Taanit või Luksemburgi vaadatakse viltu, et oi oi te pole ju kergejõustikus rahv areenil medaleid võitnud?
Mitte midagi poleks katki ku Eesti ei osaleks rahv jalgpallis. Pahim mis juhtub on see et paljud treenerid ja asjapulgad jäävad tööta. Rohkem miskit. Kas soomlased narriks et joo, teil pole jalgpalli võistkonda? Vaevalt. Oldaks harjunud et aeglane eestlane ei saa 11 osavat poissi kokku. Järsku oleks selle arvelt paremad korvpallis ja vehklemises? Paar medalit juures. Täna on eesti jalgpall tuntud kui meeskond, keda väga tõenäoliselt võidetakse. Ehk kindel peksupoiss.

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

See Anni ei üllata. Selliseid on mitmel pool ja need on tavaliselt ka juhtivatel kohtadel.Kunagi oli kasutusel selline ilus sõna nagu arvamuste pluralism. Kahjuks nüüd on vaid üks ja õige arvamus. Siinkirjutaja tajub seda igast kandist, kuidas arvamust maha surutakse ja sind kohe vihkajaks, sallimatuks, tagurlaseks tembeldatakse. Soositakse pugejaid ja intrigaane ning reetureid, mitte isemõtlejaid ja teokaid visonäre.

 
At 11:44, Anonymous Karl-Voldemar Tammeveski said...

Haa seltsimehed! Oleme 100+ kommi graafikus jälle. Kui Priit veidi pidurdaks oleks meil reede õhtuks 300+ algupärast kommi kotis. Vaat see on rahva võim! See on tegelik demokraatia. Üksi seadus amet ega erakond ei pane kätt ette meie purskavale emotsioonile. Näitame et oleme tugevamad kui nihilismus, anarhismus, uus-sotsialismus ja natsionalismus! See viimane on küll väga tervitatav -ismus, kuid komm tuligi veidi emotsionaalne. Andestage seltsimehed! Ja ärgem unustagem oma väärtuslik panus anda.

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

Kui Eesti poleks peksupoiss, oleksid lätlased peksupoisid. Kuna lätlased peksupoisid olla ei taha, siis nad on väga rõõmsad, et eesti osaleb rahv jalgpallis ja kannab väärikalt peksupoisi, ehk punase laterna rolli.

 
At 11:54, Anonymous Anonüümne said...

Ise sa oled peksupoiss. Härra Pohlak lubas Eesti 2025 MM-ile. Vaatame siis, kes on peksupoiss. Pullerits peaks sulle bänni panema, va peksupoiss!

 
At 11:59, Anonymous Anonüümne said...

See peksupoiss võitis suusamaad.

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

11:59 mida sa mullitad? Seleta täpsemalt.

 
At 12:31, Blogger Priit Pullerits said...

Rahu, mehed, ei lähe omavahel kaklema! See veel puudus. Säästke püssirohtu!

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Norra oli, on ja jääb suusamaaks. Elagu Estil!

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Ja Pullerits muidugi ka!

 
At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

Tüüpiline enesele õlale patsutamine. Tegemist oli sõprusmänguga kus teised katsetavad noori. Ametliku mängu korral oleks suhkam olnud 0:4

 
At 12:52, Anonymous H ja K said...

priit @ 10:49 Vaat siis, selline hoiak tänapäeva noorsoolt: see, kes arvab teistmoodi, kui arvan mina ja ma sõbrannad/sõbrad, tuleb töölt vallandada.

Mida sellest arvate?

- aga mida sa ise siin ja mujal teed? pasundad ainult oma väikese mätta otsast ja kõik, kes samamoodi ei arva on jobud!

 
At 13:00, Anonymous Anonüümne said...

seltsimees H ja K arvab et terve rood käib valet sammu ja tema õiget. Priidul on tuhandeid toetajaid aga sina H ja K? Millal sa sellest aru saad?

 
At 13:09, Anonymous Anonüümne said...

Kallis H ja K! Pakud meile surnud ringi. Keegi ei tohi "oma mätta otsast kommenteerida". Kuidas siis elu edasi läheb? Autoriteedid (Pullerits, Pärtel, Karvajalg) kommenteerivad ja jutul lõpp. Juba vanas Kreekas oli nii.

 
At 13:22, Anonymous Anonüümne said...

Sa oled täiesti loll, H ja K. Muidugi võitleb Priit oma seisukohtade eest, nagu me kõik siin võitleme sinusuguse eksinud hinge päästmise eest. Vahe on selles, kui sa oma lolluses aru ei saa, et Priit pole kunagi nõudnud kellegi vallandamist seetõttu, et kellegi arvamus talle ei meeldi. Kuidas sa küll aru ei saa, lollakas, et Priit nii madalale ei lasku. Aga sinu mõttekaalastele on selline teisi hävitada püüdev käitumine nii omane, kahjuks.

 
At 13:33, Anonymous Anonüümne said...

13:22 väga argumenteeritud sõnavõtt! Braavo!

 
At 13:41, Anonymous Pablo Pikaasa said...

Arvan et H ja K on tubli mees, noor veel ainult. Küll kogemus ja tarkus ka tuleb. Priidule aga oma kontseptsiooni kaitsmisel palju edu!

 
At 13:59, Anonymous Herbert Straw, kullakaevur said...

Priit paneb kulda, kommentaatorid assisteerivad, ehk panevad samuti kulda. Lausa kamaluga. No mida veel paremat tahta?

muide, lugege Postimehe arvamusrubriiki hr. Rõivase viimase artikli alt -
"Praeguses kurvas hetkes on silmatorkav et noored mehed on nn. pehmod, kelle elu käib homoklubide kaudu ja et noored naised, kes veel Eestisse on jäänud, on massiliselt lesbiaktivistideks hakanud ja nõuavad "heteronormatiivse" põhiseaduse ümbertegemiseks".

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Hetkel on võimalik teha uus Pulleritsu blogi maailmarekord, 24hga 100 kommentaari, mehed rsk andke tuld, pehmod võivad ka laksata kommentaare, kuigi ma pehmode kommentaare 100 hulka ei loeks (ma pole muidugi mingi otsustaja).

 
At 14:39, Anonymous Anonüümne said...

Lõpuks on korralik pilt (4.) ka üles pandud.
Andke nüüd kommentaaridega tuld, 3 tundi ja 19 min on aega jäänud.

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

Loodetavasti saame ka ilma pehmodeta 100 kommi täis. Mehed, ärge munege!

 
At 14:50, Anonymous Indrek said...

Tere. Olen Indrek. Olen pehmo. Aitüma et mind ära kuulasite!

 
At 14:52, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pulleritsu ei olegi kongressil, või on sekretär blogisse täna pilte lisanud.

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

Kaarel Zilmer pani just praegu spordikongressil Pulleritsu nimeliselt paika. Piinlik lugu.

 
At 15:31, Anonymous Anonüümne said...

Mis see Zilmer siis ütles? Tema suusablogi on küll löss

 
At 15:33, Anonymous Anonüümne said...

Paika panemisest oli asi muidugi kaugel.
Dotsent Zilmer ütles, et ta oli PP käest küsinud, et teades palju ta harjutab ja tema kohti maratonidel, siis kas Priit ka sina [paned dopingut]?
PP polevat vastanud.

Aga meil on siin hea küsida kohe ka teise poole versiooni. Priit, kuidas kommentaarid?

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

DOPINGUMAAILMA TEGELASED PEAVAD NÕU
Tallinn, 13.11.2014.
Täna alanud Spordikongressi näol on käimas Eesti dopingumaailma kokkutulek (ehk allilma keeles shodjak). Kokku on tulnud nii dopingu tarnijad kui ka dopingu kasutajad, samuti teadlased, juristid jm seonduvate alade esindajad. Kuulatakse tippspetsialistide ettekandeid dopinguainete peitmise meetoditest, dopingu mõjust, dopingu efektiivsest sobitamisest treeninguprotsessi, dopingujuhtude puhtakspesemisest ja riiklikust dopingupoliitikast. Ürituse vaheaegadel on kõigil kohapeal võimalik osta sooritusvõimet tõstvaid spordijooke, kompressioonpõlvikuid, EPO-t, tehiskasvuhormooni jm preparaate.

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei ole kunagi Zilmerist pidanud. Tema "naljasoon" on kah selline

 
At 15:41, Anonymous Anonüümne said...

Paneelis oli kõne all, kas ja kui palju on meil harrastusspordis dopingut.
Ja ju siis tundusid Zilmerile PP tulemused liiga head.

 
At 15:41, Anonymous Anonüümne said...

Piinlik ikkagi, kui jääd nii lihtsale jah-ei küsimusele vastuse võlgu. Pullerits tuleb kindlasti välja oma versiooniga, aga see ei muuda olematuks Zilmeri öeldut.

 
At 15:45, Blogger Priit Pullerits said...

Teatan, et ma ei ole mitte kunagi tarvitanud dopingut ehk igasuguseid keelatud aineid, mis aitavad spordis sooritusvõimet parandada. Ma ei tea, kust hr Zilmer selle näite võttis, mille ta esitas; kahtlen selle ehtsuses, sest ma ei ole seesuguste küsimuste peale pidanud vastates kunagi isegi mõtlema, sest vastus on alati olnud üks ja seesama: ei ole tarvitanud. Ilmselt tahtis hr Zilmer intriigi tekitada ja furoori luua, aga seda ei tohi kunagi teha niiviisi fakte väänates. Mina nii ei tee. Seetõttu ka ei taha, et teised nii teeksid, eriti veel avalikul tribüünil.

Üldiselt usun, et siin võib olla tegu kommunikatsioonimüraga, sest kas ikka võime olla kindlad, et 15:33 edastab hr Zilmeri ettekannet 100% nii, nagu see tõesti oli?

 
At 15:53, Anonymous Anonüümne said...

Priit, 100%, oma kõrvaga kuulsin.
Aga alati on võimalik algallikast otse üle küsida. Võis ka nii olla, et vanahärra oli vähe ärevuses ja ei väljendanud ennast kõige täpsemini.

 
At 15:54, Anonymous Anonüümne said...

zilmer võib asjalik teoreetik olla, kuid väljaspoole kommunikeerida ei oska. Tema suusablogi on väga piinlik

 
At 16:00, Anonymous Anonüümne said...

Selle ma unustasin ühendada, et Spordikongress ja PP on kohapeal. Küsiks siis et kas panite täiega? Kas eesti sport teeb kammbäki? Kaldun kartma et mitte, sest välismaad tänu suuremale inimmassile ja rahakotile lähevad kiiremini eest ära kui meie jõuame järele tulla. Arengumaadel on samuti täna nõu-hau võtta, leia ainult andekas sportlane, saada ameerikasse õppima, seal saab süüa ja sporti teha ning olimpiiskii medal ei ole kaugel.

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Hästi pandud, Priit, 5. ja 6. Huvitav, kas siin mehepojad oskavad välja peilida, mis eriala tudengitega on tegemist?

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge lödipüksid, kas saame 100 kommi täis enne kella sedasamust? Seda olen ma alati ütelnud et internetis ja feissbukis kommima olete kõvad mehed aga kui on vaja tiblasid paika panna siis on kõigil pissihäda ja põlv haige

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Hr Zilmer unustas vist ära, et PP on naturaalne talent ja naturaalne talent ei vaja dopingut. Milleks?

 
At 16:17, Anonymous Kalmer S said...

Ohhoo, avaldan tunnustust, seekordne ohhoota tüdrukute osa on täkke läinud. Just sellist paradigmat oleme alati oodanud. Olete muga nõus, mehed? Vaadake ka pildi allkiri otsustab palju. Annab tunnet juurde. Mida me veel siit õpime? Et juht peab olema konkreetne mees. Ning normaalne maatšo. Nagu Vladimiri poeg. Siis on 60% elanikkonnast (ehk kõik naised) sinu poolel. Sinuga ühel nõul. Valmis käised üles käärima. Püksikud võib ju samuti jalast heita kui nii usaldusväärne mees sinu kõrval seisab. Why not! Metsatulekahju on kustutatud, kuid mina ikka veel põlen, Volodja? Pane palun oma jahutav kämmal minu hõõguvale kingule.

 
At 16:21, Anonymous Anonüümne said...

See on tõsine asi. Kui 15:33 esitatud peaks tõele vastama, siis peab Pullerits tõsiselt mõtlema, juristiga nõu pidama, kas üldse ja milliseid legaalseid vahendeid Eesti õigusruum tema maine, au ja väärikuse kaitsmiseks pakub.
Märgime, et KZ on A.V. dopingujuhtumis olnud Mati Alaveri, Jaak Mae, Seli, Aivar Pilve leeri toetaja (nagu muide ka Lembitu Kuuse). Pullerits on kuulunud Kristjan Pordi leeri.
Aga muidugi ei tohi ennatlikke järeldusi teha. 15:33 näol võib tegu olla ka peene provokaatoriga.

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Ära ütle et Scanpixil pole toredaid pilte. See firma on tegija.

 
At 16:29, Anonymous Anonüümne said...

Oli oht, et hoolimata lisandunud kalendripildidest ei tule 100 kommi täis. Kuid mr Z. ja D-teema tulid appi.

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu tegemisi kipub saatma moto "käituge minu sõnade, mitte tegude järgi". Kui uskuda tema kirjatükke, siis on ilma küsimuseta tegemist eeskujuliku ja kompromissitu inimesega. Aga milline on Pulleritsu tegelik maine ja kas Zilmer sai seda oma sõnavõtuga muuta?

 
At 16:45, Anonymous Anonüümne said...

16:04 ikka oskame,
tegemist Moskva Riikliku Ülikooliga, kõik kolm krassaavitsat õpivad kus? Ajakirjanduse teaduskonnas. Andestust et välja rääkisin, mulle kui vanema generatsiooni seltsimehele oli see kerge pähkel. Kui meie Toomasel ka nii äge fänniklubi oleks!

 
At 16:54, Blogger Priit Pullerits said...

16:21 jt ka, ei maksa hr Zilmeri üle nüüd kurjustada. Kohe kindlasti ei lähe ma juristi juurde abi ja tuge nõutama. Hr tahtis vaid irriteerida - no läks pisut vildakaks, kahtlaseks, aga ega ta ju öelnud, et ma olen dopingut kasutanud. Ei ole, kinnitan. Unustame selle väikse fopaa, lähme olulisemate teemadega edasi.

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Spordikongressi kommentaarid pole just julgustavad. Miks?

 
At 17:18, Anonymous Anonüümne said...

16:55, sest tegu oli ikka väga mannetu kongressiga. Tuleb küllaltki suvaline seltskond lavale ja hakkab spordikauge inimese modereerimisel (Tomberg, Soonvald, Rumm) I kursuse tudengi tasemel kõigile, eriti veel spordimeestele, üldteada asjade üle targutama.
Mis pidi olema selle ürituse eesmärk? Näidake mulle ühte spordivaldkonna inimest, kes täna midagi juurde õppis ja uut teada sai.
Kui eesmärk oli aga lihtsalt spordirahval kokku saada ja koos lõunatada, siis see eesmärk sai täidetud, aga kas mõni veel?
Hulk inimesi sõitis üle Eesti kokku...

 
At 17:21, Anonymous Anonüümne said...

Soonvald, Rumm??? no hoia ja keela! Neid "multimehi" ka igale poole vaja?

 
At 18:05, Anonymous Anonüümne said...

Väga konstruktiivne seisukoht härra Pulleritsult. Tema ei hakka igaühte au haavamise eest kohtusse kaevama. Sest kui Pullerits härra KZ kohtusse kaebaks, siis peaks Dr Holden härra Pulleritsu uusjobuks nimetamise eest kohtusse kaebama ja lõpptulemuseks oleks, et kõik on kõigile võlgu.

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

2 kommi jäi puudu, uskumatu et Eestimaal ei leidunud mehi kes oleks nees 2 kommentaari ära kirjutanud. Sellegipoolest uueks Pulleritsu blogi maailmarekordiks on tänasest alates - ööpäevaga 98 kommentaari.

 
At 18:33, Anonymous Anonüümne said...

Väga kurb et ei leidunud võitleja hingega mehi kes oleksid puuduvad 2 kommi ära pannud. Kommentaariumis on kahjuks veel lödipüksluse elemente tunda. Aga me kasvame!

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

Tublid mehed kõik. Kaarel on väga kõva ja tubli mees. Minu endine õpetaja. Palju jõudu talle!

 
At 19:05, Blogger Indrek Sarapuu said...

Nii. Lood pahad - pehmostumine murrab ka ajakirjandusse arvamuskujundajana: PehmoEesti Ekspressi Guud ja Bääd rubriik paneb bäädi alla jutu: "MILITAARISADEPÄEVAD Isadepäeva tähistati üle Eesti taas sõjatehnikanäituste ja püssist laskmisega. Pisut leebem, kui pohmellis isade kupatamine saalihokit mängima, kuid siiski - ootused isade eeskujule näivat piirduvat tubli sõduri ja sportlase olemisega"
Militaarisadepäev on BÄÄD?!?!

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

kuidas siis jäi selle dopinguga? Et taunime? Aga kui TÜ keemikud aine segavad, mida järgmise 15a jooksul ei avasta? Mis siis? Loobume neljast olüpiamedalist? Vabatahtlikult?

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

18:19 ja 18:33 - sajast kakskümmend on selle sama saja norimisega seotud, niiet tegelikult ei tulnud päev meistrinormile ligilähedalegi. Vaadake või esimest anonüümset nn "kommijat" - "ma olen täna esimene kommija, ootasin seda hetke tükk aega." Tõesti kvaliteetsisu.

KZ arvamust arvamustest - http://suusatades.weebly.com/tartu-maratoni-10-dopingukasutajat.html

 
At 19:22, Anonymous Anonüümne said...

Outsiisas, hullem isikukultus, kui 60 aasta eest. PP on jumal. Ja üsna sarnase käekirjaga ood kõlab taamal samas helistikus kaasa. Ja ega PP imetlejaid rohkem polegi, kui selles kolmeliikmelises kooris. Igal pool mujal väkjaspool seda koori on PP aga jätkuvalt naljanumber.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu blogi värskes kandes tervelt neli (4) Vladimir Putini pilti. Wow!

Ajakirjanik teab, millistele pedaalidele vajutada. Meeldib see meile või mitte, Venemaa president tõmbab praegu lugejaid (mõlemast soost) kordades rohkem kui Obama, Merkel või mõni Olland. Time jt on sellest aru saanud.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

Palun õpetage kuidas seda veebilehte kasutada?

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Kahju et härra Karvajalal on pikad tööpäevad. Ta oleks siinseid laiskvorste motiveerinud.

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

Kurat, Soonets peaks oma rolli väheke tõsisemalt võtma, näete, mõningase otsimise peale leiab naturaalset ilu kataloogidest üles küll, ole vaid hakkaja. Mõni eriti terve mees sellisest tööst vaid unistakski. Noid suureperselisi Ameerikamaa grilltsikke pole mõtet siia ülesse panna, kahtlane kraam, nagu Kõksi kloonivasikad. Märkusena tuleb siiski lisada, et Valgevene krassaavitsad on ikkagi juhtival kohal. Ajagu Soonets Batkalt galerii välja, arvan, internatsionaalne abi tuleks pagust, kui vaid selgitada, et materjal läheb ülesse Eesti tervete ja sportlike meeste meediumisse, kus jagatakse samu väärtusi, on seda siis Pulleritsu blogi tarbeks palju küsida?

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Aga palun, dotsent Zilmeri steitment on siin (alates 46:30), igaüks saab ise hinnata, mis vanal suusaspetsil südamel.
Eesti Spordi Kongress

 
At 19:54, Anonymous Anonüümne said...

19:36 väga innustav ja motiveeriv sõnavõtt. Lausa rõõm lugeda terve mehe argumenteeritud etteastet. Kõksi kloonivasikad! Heheh! Aga jah, kui juba Scanpixi nimi päises, siis peaksid meil illustratsioonilised materjalid olema top-noch, estetismi kõrgeim pilotaaž.

 
At 19:56, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Mehed meil on vaja oma Aadut(ei mitte poliitik Aadu Kana), et siin Eestis kord majja lüüa. See mis meil toimub on PORNO. Peded võtavad pead, mendid alarahastatud, Kohver pandi piirilt rotti, pangad viivad maksuvabalt meie raha minema, pehmosi ja lödipükse tuleb iga tund juurde jne. Seda nimekirja võikski kirjutama jääda siia, mis vajaks muutmist. Pühiks selle tolmu sealt Toompealt kokku ja teeks riigikogust hoopis muuseumi. Aadule ehitaks korraliku pommikindla KOTKAPESA alutaguse paksude metsade vahele. Aga kas me leiaks endi seast Aadu? Kas Tanki-Antsul oleks sanssi?
Pilt nr 7 väga timm ja loomulik 5+.
Mehed tegutseda on vaja, mitte noksi näppida.

 
At 20:00, Anonymous Anonüümne said...

17:18 jt
Tomberg, Soonvald, Rumm ... Usun täiesti, et Spordikongress oli mõttetu üritus. Asi pole selles, et Tomberg, Soonvald, Rumm ja need teised, kes laval käisid, oleksid üksikuna võetult kuidagi igavad, vaimuvaesed, silmaklappidega. Ei vastupidi. Eraldivõetult on nad väga professionaalsed ja huvitavad inimesed.
Kokku pandult aga - hall, ilmetu mass.
See on Eesti probleem. Meil ei ole tugevaid liidreid.
On asjalikud - ja ühel või teisel määral isegi andekad, talendikat - omal alal tegijad. Tugevaid liidreid aga ei ole.
Ilma tugevate liidriteta tekib aga massiefekt,
seesama maratonidelt tuttav koos massis tammumise keskkonnas tekkiv dumbing-down e keskpärastumise efekt.
Vladimir Putini Müncheni-kõne 2007. ja Sotši-kõne 2014. a.
Tomberg, Soonvald, Rumm ... Tunnetagem vahet.
Eesti vajab Juhti.

 
At 20:10, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pullerits küll selleks Juhiks ei sobi, ta kukkus ju ERR Spordi juhi konkursil haledalt läbi.

 
At 20:21, Anonymous Anonüümne said...

Kas nägite mehed! Siin on 100+ postitust mis demonstreerivad töntsi mõistust, pakis loksumist, rüvedat keskpärasust, aga siis tuleb Karvajalg ja prauhh! Lööb platsi puhtaks! Üks Karvajala komm kaalub üles ülejäänud 100+. Me kõik oleme alateadlikult mõelnud sedasama, kuid keskpäraseks tatsamiseks taandunud vaim ei ole lubanud meil oma saatusest suuremaks tõusta. Õnneks on meil Karvajalg, PP ja Pärtel. Selle triumviraadi juhtimisel teeksime me imesid. Tanki Ants ei kõlba, ta müüs oma hinge liberaalidele. Väga kahetsusväärne samm. Aga ükskord me võidame niikuinii!

 
At 20:28, Anonymous Anonüümne said...

Dotsendi ülesastumist kuulates ja siinseid kommentaare otsa lugedes.. ärge rohkem peale sportige, noored!

 
At 21:08, Anonymous Anonüümne said...

7. pilt: Rannas. :)
Ei, väga timm jah, selliseid meeleolu pilte paluks ikka ka edaspidi vahele lükkida.
Midagigi meeldivat siin varaste ja korruptantide riigis.

 
At 21:46, Anonymous Anonüümne said...

Nõuka ajal olid järgud, 1 järk, meistrikandidaat, meistersportlane, nsvl meistersportlane, mäletan kuidas 9 klassi poisina sai meistrikandidaadi norm ära täidetud vot see oli kõva. 100 kommi ööpäevaga ei anna 3 järku ka kätte, no ei ole kvaliteeti neis, küsikski blogikunni käest, et miks vähe kvaliteeti on, delfis on sellisel tasemel kommentaare artikli kohta paarsada.

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, selleks et 1. märtsil tegusid teha, peab blogi hiljemalt aastavahetuseks toimima kui kellavärk. Seanahavedamist siin ei saa lubada, gruppettos ei saa vahesid sisse lasta, ega see mõni regionaalne asjaarmastaja päevik ole, et tahan kirjutan, tahan ei kirjuta, pilti on, pilti ei ole. Numero uno blogi tähendab laia avalikkuse õigustatud ootuste mõistmist ja täitmist.
Seega, kui Scapix oma asju korda ei saa, siis tuleb nad Sputniku vastu välja vahetada, nende kasuks räägib laimatu dostojevskilik suhtlemismaneer, hea orgunn, reageerimiskiirus, tüvitekstide kättesaadavus (seni on see vaid mõne aktivisti juhuslik linkimiskohustus). Nii et „Пока, товарищ Соонец!“
Nii, edasi, siin võiks olla ka teemakajaline gallup, loomulikult tulemuse modereerimise võimalusega, et tõrjuda roboteid, MTÜlasi ja pehmosi. Ehk mõni noorem terve spordimees juhendab, kuidas asi vajadusel tööle saada.

 
At 23:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas scanpixile üldse alternatiive on, mõnikord kui vaatan weekend.ee pilte, siis tundub , et isegi oleks.

 
At 06:57, Anonymous Anonüümne said...

poliitik Grjäžin -- poliitika on räpane mäng
välisminister Paet -- ülemerepurjetamine kui Eesti välispoliitika põhijoon
volinik Ansip -- ansiplus kui eestlase iseloomujoon
EOK president Seli -- Сели в тюрьму. Надолго
peaminister Rõivas -- rõivad teevad Eestis inimese

 
At 11:01, Anonymous Anonüümne said...

Kuna tegu ikka spordiblogi, mitte poliitblogiga, siis raporteerin: eile õhtul 33km "toksimist" otsmikulambi valgel. Aeg 1:29.

Tagasivaade PP jaoks ajaloolisesse 1987.aastasse: TM - 24. koht 8831 lõpetaja seas.

 
At 11:17, Anonymous Anonüümne said...

Sellepärast blogi nii populaarne ongi et tegemist spordi ja poliitblogiga, kus kohtad tegijaid mehi mitmelt elu- ja spordialalt. Mõni pehmogi satub sekka, kuid need särutatakse kiirelt kõigi nelja tuule poole.

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Teil on õigus. Võidu nimel tuleb iga päev trenni teha. Toksida, pumbata, suruda, hõõruda, vispeldada. Ka üles kutsuda, kaasvõitlejate moraalset vaimu turgutada.

 
At 12:33, Anonymous Ruudolf said...

"Mehed tegutseda on vaja, mitte noksi näppida."

kuldsed sõnad! Lepime kokku et täna on see päev mis jääb noksi näppimisel viimaseks. Homsest algab uus elu,

 
At 14:20, Anonymous Anonüümne said...

Usaldusväärne personaaltreener:

http://argoader.ee/

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

Now tell us the ugly truth about Eesti Spordikongress?

 
At 16:28, Anonymous Anonüümne said...

Ugly truth #1: Vaimsuseta ei kanna asi välja. Kõige lugupidamise juures - spordist rääkimine ei ole ainult Erki Noole asi. Õigemini - Nool ei saa sellega hakkama. Mehed nagu Andres Keba ja Dr Holden, kelle sportlikud saavutused ehk kehvemad, kuid kes mõtlevad ja kirjutavad spordist.
Ugly Truth #2: Kuni suusadopingu mädapaise (AV, MA, NS, JM, ...) pole avatud-eemaldatud, sarnaneb Spordikongress mõne okupatsiooniaegse koosolekuga - kõik näitlevad, keegi ei räägi asjast.

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

Ugly truth #3: Eesti on liiga väike. Meie rahvastik vananeb kiirelt, rahvaarv langeb ja noored rändavad välja. Lahendust pole, vähemalt senikaua kui parempoolsed on võimul.
Ugly truth #4: Jooksuürituste auhinnalaudu tühjaks tõmbamas käiv Mukunga ei vii meie sporti edasi.
Ugly truth #5: ERR spordipoliitikas on prioriteedid paigast ära.

 
At 18:08, Anonymous Anonüümne said...

Räpased tõed tõesti. Ning tõenäoliselt tõesed. Räpane nr.3, rahvaarv langeb. Võime unustada jalgpalli. Kui me ka kossus, kus platsimängijate hulk 2x väiksem, ei suuda peksupoisi staatusest välja tulla, siis ammugi mitte jalgpallis. Meie vägitegudeks jäävadki võidud Gibraltari ja San Marino üle. Ning kord dekaadi jooksul viik Lätiga. Kuigi, nagu statistika räägib on jalgp harrastus vabariigi suurim. Arvaks ehk nii, et pika talvega põhjamaa, mis tahab edukas olla, peaks olema piisavalt rikas, et palju sisehalle omada (nagu Rootsi ja Norra). Meil aga tallinnast väljas ei ole isegi inimesi, mis neid sisehalle täidaks. Vaja oleks veel jalgalli KarlRoobertJakobsoni. Pohlak see kahjuks ei ole, kuigi püüab vahetevahel filosofeerida, see kukub tal väga kangelt välja, kõige paindlikum välgatus oli see et jalgpalli mängivad riigid ei pidavat sõdima. Võin-olla oli see kunagi ammu nii. Ajad muutuvad. Veel veidi aega tagasi jutustasid targad meile et riiki, kus töötab McDonalds ei rünnata. Enam sellest väga valju häälega ei räägita. No nüüd läks nende räpaste tõdedega veidi liiale. Suus kinni!

 
At 18:11, Anonymous Anonüümne said...

Ära räägi meile räpaseid tõdesid. Reede õhtul.

 
At 18:15, Anonymous Anonüümne said...

dirty dirty dirty, and very ugly

 
At 18:22, Anonymous Anonüümne said...

Meie spordi KarlRoobertJakobson on Priit Pullerits. Argumenteerib kulda. Komponeerib tervikut. Sihib kitsaskohtadele. Tulistab valupunktidesse. Ärgitab paremaks saama. Organiseerib kõigil rinnetel. Ükski keba holden ega pohlak ei pääse ligilähedalegi.

 
At 19:21, Anonymous Anonüümne said...

Väike meelelahutuslik viktoriin blogi lugejatele. Kas tunnete Priit Pulleritsu või olete jobud?

Mitu täispikka jooksumaratoni on läbinud Priit Pullerits?
A. 0 B. 1 C. 2 D. 3 või enam

Milline on Pulleritsu rekord 800 m jooksus?
A. 1:49,5 B. 1:55,9 C. 1:57,3 D. 2:01,4

Mis marki oli Pulleritsu spordiharrastuse esimene jalgratas?
A. Šossee Start B. Ereliukas C. Pintarelli. D. Optima

Milliseid klassikakeppe kasutab Pullerits?
A. Swix B. One Way C. Järvinen D. mõni muu bränd

Nõukogude Armee väeteenistuses oli Pullerits
A. suurtükiväes B. mereväes C. jalaväes D. raketiväes

Väeteenistusest naasnuna oli Pulleritsu võtnud
A. kaalust maha -10 kg B. maha -5 kg C. kaalus juurde +5 kg D. kaalus juurde +10 kg

Ameerikasse sai Pullerits õppima
A. Toomas H Ilvese soovitusel B. Edgar Savisaare soovitusel C. Marju Lauristini soovitusel D. Jürgen Ligi soovitusel

Ajakirjanik Pullerits on saanud Eesti ajakirjanduse auhinna
A. olemusloo kategoorias B. arvamusloo kategoorias C. nii olemusloo kui ka arvamusloo kategoorias D. Pullerits ei ole saanud Eesti ajakirjanduse auhindu

Ajakirjanik Pullerits on eesti keeles käibele toonud sõna
A. pehmo B. neeger C. pede D. memmerätt

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

Mis viktoriini võitja auhind on?

 
At 19:42, Anonymous vana kilvar said...

Jajah, mis on auhind, me elu on nii monetaarseks läinud, et ma muidu ei viitsi mõtlema hakata.

 
At 19:50, Anonymous Anonüümne said...

Auhinna peab küll Priit ise välja panema.

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Viktoriini valikvastuste seas on üks viga: mitte "Optima" vaid täpne mark on "Naise Optima".

 
At 20:07, Anonymous Anonüümne said...

Ärge lollitage. Kommenteerige teemat, mitte meest. Jorsid, raisk. Teete huumorit omast arust. Hoidke siit heaga eemale, sitakotid!

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

20:07, te eksite. Pole tähtsamat teemat kui Priit Pullerits. Paistab, et te ei sobi siinse blogi lugejaskonda

19:52, kas vihjate transvestismile?

 
At 20:39, Blogger Priit Pullerits said...

19:21 on ülendatud tänase päeva ja järgneva öö komandöriks! Tema kamandab siin - kuulata tema sõna! Teda assisteerib 20:07. Sest vabandage, mehed, aga mul on vaja tegelda riiklikult tähtsa küsimusega USA-Eesti teljel, kuhu nüüd on otsapidi jama sisse sattunud ka peaminister Taavi Rõivas. Olukord on kriitiline ja terav, seetõttu loodan, et mõistate, kui uus sissekanne viibib, sest ausõna, isamaal on praegu palju tähtsamad ja valusamad probleemid. Täna teavad sellest ainult üksikud valitud tegelased, aga homme teab sellest kogu Eesti. Selline siis seekordne mastaap. Ärge homme hommikut maha magage.

 
At 21:13, Anonymous Jimmy G said...

Võimas! Ma veedan tänase öö internetipurgi ääres. Ja Priidule palju edu riigiprobleemide lahendamisel! Näita neile kuidas muistsed eesti mehed vaenlast uhmerdasid!

 
At 21:59, Anonymous vana kilvar said...

Vastused, ainult peast, ilma guugeldamata!
1.A
2.B
3.D
4.D
5.A
6.D
7.C
8.C
9.A,B,C,D + lödipüks

Nii, komandör, millal auhinnale järgi võin tulla?

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

Ai-ai-ai! Lõpp läks käest ära. Ja alguses ei saanud käima. Ning Pulleritsu kepimarki peaks ikka teadma?
Muidu tubli ponnistus.

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

20.34-le. Ei vihja. Ma vihjan hoopis sellele, et aastat mõni tagasi rääkis heeros sellest ja ainult sellest, et kui suur raharaisk on sõita kallima rattaga, kui tema enda Naise Optimaga. Et sellest on maa ja ilm selle mugavusspordialaga tegelemiseks. Aga elu tahtis teisiti. Elu tahtis, et Tema Ise hakkaks tsiklissimust armastama ning pärast mõningast omaenda sõnade söömist oli Uus Inimene valmis, ning Naise Optima asemele ilmusid üksteise järel USA-st ostetud ja kodumaale toodud Trek ma-ei-tea-mitme-tollitse-ratastega ning veel üks maanteratas, mille marki ma ei mäleta. Ja sellest on kahju.

 
At 22:25, Anonymous Anonüümne said...

Lisaküsimus ERUDIITIDELE

Priit Pullerits on spordivõistlusel kord vahele jäänud kõrvalise abi kasutamisega (IAAFi Rule 40.5(c). Kõrvalise abi andjaks oli
A. Dr Leho Rips B. Art Soonets C. Mati Alaver D. Jaak Mae

 
At 22:42, Anonymous vana kilvar said...

Ma pidin kõigepealt eidele tallamassaaži tegema, ta pimedate ja rõske ilmadega on vähe kange liikumisega.

Kas kepp on siis A?
Ja lõpp ei läind kindlasti käest ära, keeleteadust mäletan kooliajast hästi. Kontrollige allikaid!
Lisaküsimus on D.

Räägiks nüüd ka peamisest - auhinnast?

 
At 23:07, Anonymous Anonüümne said...

Mis marki on Pulleritsu maanteeratas?
A. Trek B. Scott C. Orbea D. Corratec

 
At 23:17, Anonymous Anonüümne said...

Maanteeratas peaks olema Scott.

 
At 00:26, Anonymous Anonüümne said...

Igasugused viited ja kirjutised pehmonduse (pehmod, lödipüksid, selgroota jobud) heroiseerimise teemadel tuleks edaspidi keelata (no ok, oleme ju "demokraatlik" riik, siis vähemalt mitte eetrisse ja lehte lasta - peatoimetajad, on teis sisu?! -, sest vastasel korral on mõne aasta pärast seis selline, et Eesti võtmiseks ei pea puutinlased laskemoonalegi kulutama, piisab sellest kui salvedesse laadida paukpadrunid.

Venele isegi Mistralide üleandmisest pole me võimalised loobuma, kas keegi tõesti arvab, et praeguse suhtumise juures oleme valmis nendega sõdima, vähemalt Ida-Euroopas?!
Naeraksin praegu kõva häälega kui nii kibe nutt kurgus ei oleks...
Ehk, õigeks "sõiduks" alles läheb, siiani on tegeletud ainult teineteise liivakasti kusemisega. Kinnitage turvavööd, kel võimalik.
Putin valmistub (majandus)sõjaks.

 
At 01:14, Anonymous Anonüümne said...

Ootasin Krossi loost enamat. Palju kisa, vähe villa.

Taavi

 
At 08:49, Anonymous Anonüümne said...

Kolmanda küsimuse vastuste all puudub õige variant, tsiteerin suur klassikut ennast:

see oli vist kõige esimesel rattarallil, aastal 1982, kui Põlva poole sõites minu ees keegi kukkus ja lendasin üle tema kraavi. Veidi olin verine, tahtsin edasi sõita, aga siis avastasin, et mu neljakäigulise Sputniku esijooks on täiesti kõver ja vist oli ka rehv puruks.

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

PP 20:39
Päev lõunasse jõudnud - uudist ei leia.

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

Preisi kantsler Otto von Bismarck:
"Русские всегда приходят за своими деньгами. И когда они придут — не надейтесь на подписанные вами иезуитские соглашения, якобы вас опрадывающие. Они не стоят той бумаги, на которой написаны. Поэтому с русскими стоит или играть честно, или вообще не играть"
Hea, kui keegi paneks prantslastele prantsuse keelde.

Aga mis seal Rõivaga oli? Et Rõivale selgus kohapeal, et Reinsalu on kauba juba maha müünud?

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

Who was the Evil at Eesti Spordikongress? Mr.Seli, Mr.Toniste or Mr.Kalabugin?

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.postimees.ee/2993071/jaan-martinson-spordikongess-kui-tuhi-tuul-valjal

101 seas istuvad sõudja, tema treener, kümnevõistleja, purjetaja, harrastusjooksja LL ja kossuliidu president.

Kuid sport on ikka suuresti vaeslapse rollis - riigifirmad ei saa olla sponsorid, ettevõtetele erisoodustusmaks töötajate sportimise toetusele jne.

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

to 21.46
Oli aimult NSVL meistersportlane. Ilus tagasihoidlik terashall märk. Sobis ka ülikonna reväärile

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Kas see on lõpp?

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

Jah, 21:46 olid ilusad ajad. Karmid, väga karmid. Aga sportlike saavutuste eest sai märgi rinda. Võõrkeelse küll. Muidugi kui tegija mees olid ja just Siberist tulnud mees, nagu Kauna Lemps, ei olnud.
Ega Lemps võõrkeelset märki poleks rinda pannudki.

"First-Class Sportsman (Russian: спортсмен 1-го разряда), equates to regional champion" http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Sports_Classification_System_of_the_USSR_and_Russia
Pullerits oli siis ilmselt ka nn järgusportlane. 1. järgu kergejõustikus sai kätte?

 
At 12:25, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole lõpp. Priit lihtsalt irriteerib teid sitakotte, haledaid kiibitsejaid ja memmerätte

 
At 12:38, Anonymous Anonüümne said...

Ei, see ei ole veel lõpp.
Lätis kuuldavasti olevat okupatsiooniootus suur.
Üks osa seab end mentaalselt juba uue (õigemini vana) korra jaoks valmis.
Teine osa uurib välismaale liikumise võimalusi.
Kolmas käib ja kisab mööda sponsorriike.
Neljandal on ükskõik/pohhuj.
Kuid üks, väike teeb trenni ja mõtleb, kuidas vastu hakata.

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Varem Priidu poolt püstitatud teema kohta saab nüüd ka selgelt oma arvamuse välja ütelda.
http://petitsioon.ee/dendropark/

Erki

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Peaksid Tartust lõuna suunal, kusagil Otepää-Mehikoorma ruumis üle piiri tulnutele vastu tulema vikerkaarelistes lükrades Scottidel, Look'idel ja Pintarellidel liikuv, täidetud bidoonidega varustatud hästi kokkutöötav meeste grupetto,
siis peale keeravad õlistes vatijopedes murjanid oma BMD-d ümber ja pagevad roomikute lõgisedes sinna, kust nad tulnud.
Selles võib kindel olla.

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

12:38 murelik jutt,
kui ütled Läti, siis võib mõelda ka Eesti, sest meie ajalugu, saatus, olukord, situatsioon on täpselt samasugune. See et meil majanduskav OLI veidi suurem või GDP paari toltsi võrra kõvem ei ole miski näitaja. Mis Lätis, see ka meil

 
At 13:26, Anonymous Anonüümne said...

No, Lätit Eestiga vast ühte patta panna on ennetlik. Meie olukord ehk ei ole siiski nii hull. Oleme lätlastest läbi aegade igas aspektis paremad olnud. Ehk oleme nüüdki.
Murettekitavad on aga teated Põlvamaalt. Karu olevat, tõenäoliselt üle piiri tulnud. Murdnud metsas noori puuhakatusi ja sittunud. Karusitta mitmel pool.

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Kui olukord tõesti on nii, et karu on üle piiri tulnud, siis Paet peaks oma kolleegile Kirill Lavrovile ehk kõne võtma? Väljendama resoluutset protesti, selgelt välja ütlema, et selline käitumine ei ole aktsepteeritav ja nõudma asjakohaste meetmete kohest rakendamist (sitt haiseb!) Venemaa komptentsete organite poolt.
Võib-olla isegi diplomaatilist keelt kõrvale jättes, otse ütlema, et russid, koristage oma sitt ära ja vaadake, et sellist asja enam ei juhtuks. Kui Paet selliseks ütlemiseks muidugi võimeline on.

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Lehes oli stoori EN Krossist. PP raius rauda, et tema allikate nimed välja ei tule. Huvitav, huvitav. Nõksa aega tagasi lükkas blogisse kergejõustiku poolaasta finantsaruande. Küllap lubas tolle dokumendi lekitajale samuti konfidentsiaalsust. Mis tunnetega pidi tänast EN Krossi stoorit lugema üks Tartu tuntud kergeraksu treener, kes raksaki-raksaki katki teinud nii tõkkejooksja kui kolmikhüppaja.

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

Kus see Krossi lugu on? Paluks viidet?

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Viitega pole nii lihtne, tuleb PM osta.

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

Priit halasta! Anna see uus lugu!

 
At 16:01, Anonymous Anonüümne said...

Noh Priit kaua võib!!!

 
At 16:12, Anonymous Anonüümne said...

Nagu Postimehest näha, on Scanpixi käsutuses fotod Che Guevarast. Seega on tõenäoline, et Scanpixil on pilte ka Lembit Kaunast. On see nii? Väga tõenäoline, kuid me näeme neid nagu surnud eesli kõrvu, sest valitsus ei taha et L Kaunast saaks eesti rahva iidol.

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

Lisaküsimus SUPERERUDIITIDELE:

Priit Pulleritsu rekord 400 meetri jooksus on

A. 53,7; B. 52,7; C. 51,7; D. 50,7

 
At 17:24, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, mul on rõõm teatada, et olete õiges ja hinnatud kohas!!! Kirjanik Andrus Kivirähk, kes ka on selle blogi lugeja, kirjutab meie blogi kiituseks täna EPLis nii:

"Loen suure huviga Priit Pulleritsu spordiblogi ja maailm, mis mulle sealt vastu vaatab, on äraütlemata põnev. Näiteks oli Pullerits pärast Jürgen Ligi langust sügavalt nördinud, et lödipüksid on ühele tõsisele spordimehele järjekordselt ära teinud."

 
At 17:57, Anonymous Anonüümne said...

Andrus, väga hea, hästi kirjutatud. Toetame.

Edmund,
sirgeselgne kodumaa patrioot.

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

tere Eedi, kuidas sul läheb? See on Priit, kes hästi kirjutab, ära aja segamini, tema on mees kes ka meie põlvkonna ideaale ja tegelikku eestlust üleval hoiab. Homokogukonna narrid ja õuelaulikud püüavad teda igati maha tõmmata, aga see ei lähe neil müüdavatel kintsukaapijatel korda! Meie ei lase sel sündida!
Meiesuguste kändude kommentaaridki enam ei kõlba. Enamus minu komme on Postimehe arvamusportaalist maha kraabitud. Liiga tõesed teised. There's no land for Old Farts! Pea meeles, et suusabloog on viimane bastion. Langeb see, siis ei olegi mujale kirjutada kui oma eidele. Aga kas ta viitsib lugeda. Meiesuguste eksistents kaotab hoopis mõtte.

 
At 18:14, Anonymous Valdemar said...

unustasin allkirja, mina, Valdemar kirjutasin 18:12 kommentaari. Priidule soovin kanget selgroogu ja teravat kirvest kabajantsikutega võideldes

 
At 18:20, Anonymous Valdemar said...

Ootan päeva, mil Priit tõuseb Postimehe direktoriks. Siis ehk saab häbiväärse kommide kustutamise lõpetatud. Kaua võib! Kaasteeline Karvajalg õigesti mainis, et see mis täna meedias toimub on porno. Kusjuures väga rüve selline. Legendaarne Lembit Kaun oleks silmad peast häbenenud. Kommarite võimutsemise ajal Eestimaal ei olnud ka nii alatut inimeste petmist nagu täna.

 
At 18:32, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kus on lubatud intriig, millest vaid eliit teadlik on? Ära mängi meie niigi pingul närvidel! See on viimane hoiatuss!!!

 
At 18:37, Anonymous Anonüümne said...

Tänan küsimast, kodumaa alustala Valdemar, sitasti.
Lapsed valitsuses, peded ründavad normaalseid alatul kombel, pealinn on bandiitide pesa, kaasteelised lahkuvad - kes läände, kes taeva, maotu limuklus tõstab pead pea igal pool, kontrolljoon on võsas, pehmod olla seksikad, suured mehed solvuvad kui eided, ohh...

Enne ütlesin vist, et sitasti? Siis väga positiivselt ütlesin.
Õnneks on PP bloog, kus vähegi tuge veel saab.
Aitüma ka sulle, Valdemar.
Edmund

 
At 18:48, Anonymous Anonüümne said...

17:04, kunstiteadlasena ei tea nendest rekorditest mitte halligi ja põrutan täiega puusalt. Kuidas oleks B?

 
At 18:51, Anonymous Anonüümne said...

Auahne treeneri olemasolul oleks Priidu sugusel gasellil potentsiaali 49,7

 
At 18:58, Anonymous Anonüümne said...

Priit kus on lubatud skandaal?

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaaride kustutajad on haledad, põlgust väärivad könnid.

 
At 20:25, Anonymous Anonüümne said...

Priit ütle kas siia ei pidanudki uut lugu tulema?

 
At 20:32, Anonymous Anonüümne said...

Aja parajaks tegemisel on üks efektiivsemaid meetodeid lammaste lugemine.

 
At 20:43, Anonymous Paavo said...

Mehed! Kas kakime 200 jälle kommi täis? Me oleme selle ära teeninud! Me oleme seda väärt!

 
At 20:53, Anonymous Anonüümne said...

aga mida Priit on kogu aeg teile rääkitud? Et Eesti jalgpall pole vaatamist ega higistamist väärt. Prohvetlikud sõnad, sest nii see on.

 
At 21:03, Anonymous Jõhvik said...

San Marino, maailma edetabelis viimane meeskond, pole 10 aastat (!) peale kaotuste ühtegi muud tulemust saanud, koosneb majakavahtidest ja habemeajajatest ning saavutame nendega VIIGI 0:0.
Ei noo, väga tubli, Eesti tegi jälle ajalugu!

 
At 21:24, Anonymous Anonüümne said...

Andrus Kivirähk võiks Lembit Kauna raamatu kirjutada ja Kultuurkapitali Spordi sihtkapital võiks rahulikuks tööks lugupeetud kirjanikule stipendiumi anda!

 
At 21:34, Anonymous Anonüümne said...

Miskipärast ei läinud nimega kommentaar läbi. Proovin siis anonüümselt. Räägid siin muuhulgas riigikaitsest. See mees seal esimesel pildil on ju ka rohkem vaatamiseks. Meenub vanaisa jutt, kuis Palusalu käis maal sugulastel külas. Hangus terve päeva külameestega heina lakka, järgmisel päeval tuli teist linadega pöörata... Käisin kevadel sportlasega Võhandu maratonil, küll tal oli alles hädasid! Iga lihase jaoks pidid kõik detailid paigas olema, muidu aerutada ei saa. Enne arvasin, et olen sel aastal ballast, kuid läks vastupidi... Kas sellistest on siis kodumaa kaitsel rohkem kasu, kui suvalisest põllumehest? Või linnamehest, kes suudab ajujahis päev otsa mööda sood trampida? Muidugi etem ikka, kui mõni roosa või lilla :) Jalgratturitest ei räägigi, nende dopingujutud on ikka hoopid kõlavamad, kui näiteks jalgpalluritel. Kuigi jah, ega see San Marinoga 0-0 mäng kah asi pole.
Arteri artikkel Portugalist oli mõnus nostalgia. Obidose fotol pisut mäest alla oli 2005 a tore kodumajutus, kus perenaine head portveini pakkus ja esiklapse aastane sünnipäev sai peetud esiplaanil olevas kõrtsus... Ja Lissabonis osalesin senise elu ainsas avalikus kakluses!

Valdek

 
At 21:35, Anonymous Anonüümne said...

Ei mingil juhul. Lembit Kauna fenomeni suudaksid lahti mõtestada vaid kaks meest Eestimaa pinnal - Priit Pullerits ja Kristo Reinsalu. Vaid nemad tunnetaksid represseeritud spordimehe hingevalu rahvusliku allasurutuse paradigmas. Vaid nemad suudaksid samastuda mehega, kes jäi mehiseks ja vankumatuks stalinistliku süsteemi halastamatu pressingu all.

 
At 21:47, Blogger Priit Pullerits said...

0:0 San Marinoga!???... Nooh, futbolli apologeedid, palun selgitage, kuidas seda sitast häbi Eestilt maha pesta? Ma olen ammu rääkinud: tuleb lõpetada see futbolli tagumine Eestis, see on mõttetus. Aga kes mind kuulab, kõik on nii faking isetargad, et õigust jääb ülegi. Närused pehmod tegelikult, kuradi futbolistid. Mul on tegelikult tulemusest kama, see ei määra midagi, sest ega Eesti jalgpallis kusagile nagunii jõua. Aga küsimus ja mure ja häda ja häbi on selles, et futbolistid tegid täna Eesti kogu Euroopa silmis totaalseks naerualuseks - nüüd oleme pildis, ja millega: nulliga San Marino vastu! Selle eest peavad asjaosalised vastutama, ja kõrge karmimal moel - sittuda Eesti hea ja ilus nimi niiviisi täis.

 
At 21:50, Anonymous Anonüümne said...

noorkirjanik K.R. peaks põlvpükstest enne välja kasvama..

"Keele ja Kirjanduse" värskes numbris kirjutab keeleteadlane prof Krista Kerge samuti värsket Haridussõnaraamatut arvutades, et "emakeele mõiste ei ole enam ühene", kasutada võib "esimene keel ehk L1 või K1".
Niisiis K1, seltsimehed!
K1 (L1) on ka Euroopa Liidus kõikjal arusaadav, mitte mõni arhailisena kõlav mother tongue.

 
At 22:07, Anonymous Anonüümne said...

San Marino:
* claims to be the oldest surviving sovereign state and constitutional republic in the world
* considered to have the earliest written governing documents (constitution) still in effect.
* It is one of the wealthiest countries in the world in terms of GDP
* considered to have a highly stable economy, with one of the lowest unemployment rates in Europe, no national debt and a budget surplus.
* had the world's first democratically elected communist government, which held office between 1945 and 1957 -- Wikipedia

Eesti? Vananev ja kokkukuivav rahvastik, tööealiste väljaränne, lootusetu parempoolne valitsus ...

Futbol siis lõpuks üks asi, millega 0:0 (võrdsele) tasemele jõuda. See oleks lausa super - kui see ei oleks nii hale

 
At 22:09, Blogger Priit Pullerits said...

Siin mu tänane väike lookene:

Kuidas mu luurasin Eerik-Niiles Krossi järel

Lisaks väike vestlus ka:

Kross lükkab tagasi kõik süüdistused enda kohta

 
At 22:16, Anonymous Anonüümne said...

kas tõesti siis viisakeelu põhjust keegi ei tea? Vaevalt. Eks ta see iraagi-rahade endale kantimine oli. Mees arvas et on osav rehepapp.

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

PM kirjutab veel nii:
"San Marino koondise ajaloos oli tegemist kolmanda korraga, kui suudeti valiksarjas kaotust vältida. Seni olid positiivsete tulemustena San Marino jaoks kirjas 1993. aastast 0:0 viik Türgiga ning 2001. aastast 1:1 viik Lätiga."

Valus on olla praegu, aikuivalus...
(Valu võib asendada ka sõnaga häbi.)

 
At 22:38, Anonymous Anonüümne said...

Ja et sellest juba küll ei ole, siis Delfi ei jäta soola lahtisesse haava lausa kuhjamata.

"Kääbusriigi San Marino meeskonna koosseisus on ainult üks pallur, kes toob oma leiva lauale jalgpallimänguga – selleks on Itaalia neljandas liigas Rimini klubis vutti mängiv kaitsja Mirko Palazzi.

Ülejäänud pallurid käivad üheksast viieni kontoritööl või on ise ettevõtjad. Koondises on nii raamatupidajaid, tehasetöölisi, advokaate, keraamikaga äritsejaid, mööblipoe müüjaid, lastetreenereid kui ka üliõpilasi. Kõige omapärasem amet on poolkaitsjal Alessandro Gasperinil, kelle firma tegeleb tänavavalgustite paigaldamisega."

Kuhu, krt, ma nööri paningi...

 

Postita kommentaar

<< Esileht