Pullerits: Mida on mul öelda jalgpallifännidele?
Eesti Jalgpalli Liit kirjutab tänase jalgpallikonverentsi eel oma koduleheküljel avaldatud programmi tutvustuses:
Ajakirjanik ja ajakirjandusõppejõud Priit Pullerits, kes 1980ndatel alustas spordiajakirjanikuna, tunnistab, et ta ei saa jalgpallist aru. Ta jälgib küll jätkuvalt spordiuudiseid, sest on ilmselt siiamaani Eesti ajakirjanike seas üks sportlikumaid, aga ükskõik kui palju ta on hea ja usaldusväärse ajakirjanduse aluseks olevaid fakte analüüsinud, ei ole ta nende põhjal suutnud leida põhjendust, miks väärib jalgpall Eestimaal nii suurt tähelepanu: „Siinsel auditooriumil on küllap raske mu ettekandes esitatava argumentatsiooniga nõustuda, aga ajakirjanikuna, kes pole kunagi kartnud välja öelda seda, mida teised enamasti ei söanda, pean oluliseks, et teistsuguseid käsitlusi tuleb kuulata ka siis, kui need parajasti auditooriumile ei meeldi.“
EJL on jätnud mulle enne konverentsi lõpetavat vestlusringi viimase sõna. Mu ettekande pealkiri on „Eesti jalgpall ületähtsustamise kütkeis“. EJL teeb konverentsist ka otseülekande.
Foto: Eesti ja Andorra mäng 9. septembril Tallinnas. 0:0. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix


8 Kommentaarid:
Priit astus vuti populariseerimise lõksu. Arvatavasti kuldab lambanahk ta üle. Olge tähelepanelikud, saab näha kuidas sünnib miljonär.
Ei või välistada, kuid üks on kindel, metsiku Lääne karastuse ja koolitusega raudmees ennast odavalt ei müü.
Kas aga lambavestides šaakalitel niii palju money on... We'll see!
Tundub selline jääkeldri taoline üritus olema. Jalgpalli aparatšik Schwede on kokku korjanud kimbu friike, kes siis futbolistidele imetlemiseks välja on pandud. Näidatakse, et jalgpallikogukonnas sallitakse kriitikat ja veidraid mõtteid ning demonstreeritakse Pohlaku süsteemi pluralismi ja koostööhoiakut. Kahju, et Pullerits õnge läks.
Pulleritsu õngemineku kohta saab öelda ikka alles pärast ettekannet.
Niisiis, kell 16.30 koguneme Suusablogi kogukonnana ekraanide ette, ülekannet näeb samalt konverentsi lingilt. Siis on materjali, mille põhjaltsaab oma kaaluka sõna hiljem sekka öelda.
Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur on ise paras huumor... Sellist ettekannet nüüd küll vaja polnud.
Kunnus ja mullateadlane Penu, eriti viimane, olid aga tasemel.
https://www.ohtuleht.ee/sport/1143462/noustub-suudistusega-seksuaalkuritegudega-kohtu-all-olev-mehis-viru-taotleb-kokkulepet
Peremehelt suurepärane, paljuski kriitiline, samas soliidne, st vastast austav ettekanne. Vähemalt hetkel on ka järgi vaadatav. Kes otse ei saanud, siis suur soovitus!
Ootame MVd teenindavalt ajakirjanikult seisukohta.
Aegrida märkimisväärsetest ajakirjanikest, kes olid spordisangarite teenistuses:
Allarpoiss - T. Uba. Uba viiski NLi kahevõistluse satsi tervisemure saladuse endaga kaasa. Nõukogudemaa sportlastel oli Calgary's oma dopingulabor kaasas, kuid sellegipoolest oli sebimist kõvasti. Meeskonnavõistlusel kutsuti Levandi hüppetornist tagasi. Kõik me mäletame ALi demonstratiivset "pistab!" märki telekaameratesse.
Kindral ja kompanii - Kuuse Lemps. Eesti suusatamise lugu on nii dopingune, et ei teagi, kas sellest mülkast tahakski rohkem teada.
Kiku - J.Martinson. Olid molekulid, halb analüütiline leid ja hea spordiraamat Kikust. Õnneks JM on pensioneerumas.
MV - PP. Aasta isa ja teeneka treeneri õõvastav tegevus on saamas lõpp-punkti. MV taustajõudude professionaalsusest jäi ikkagi väheks.
Postita kommentaar
<< Esileht