reede, november 09, 2007

Pullerits: Noh, kas julgus otsas?

Eile sai siin küsitud, et kes tahaks veel lüüa kaasa minu ja Erki Noole 800 meetri võiduajamises? Kõigil saba sorus... Ainult üks julge seni:

"Kui vähegi võimalust on, tahaks ka sellest 800 m jooksust osa võtta. Olen treeninud Uno Källe juures. Aastal 1994 võitsin Eesti noorsoo meistrivõistlused kuni (23 a) 300, 400 ja 800 m. Täiskasvanute seast üks Eesti meistritiitel teatejooksust. Eelmisel aastal läbisin Helsingi maratoni 3:37. Hetke treeningmaht umbes 300 km jooksu kuus + 3-4 km ujumist. Anton Nõomaa."

Hmm, oli esimene mõte. Liiga tugev mees vist? Ei ole ju põnev, kui mõni mees, eriti nooremapoolne mees, jookseb alla kahe minuti, samas kui 40 tuuri vanakesed tulevad heal juhul 2.06 kanti rebides - aga seegi ju sellises vanuses muidutegijaile hea aeg. Nii et milline on tase, küsisin.

"Vanust on mul 34 ja aprillis saan 35. Ega seda 2.01 enam nii naljalt ei tule nii lühikesel distantsil (kuigi loodan muidugi). Tegelikult kolm aastat tagasi jooksin Nõmme seeriajooksul 2.06.

No kui kevadeks vorm läheb üle mõistuse heaks, siis olen vähemalt jäneseks.:) Olen Peda kehakultuuri haridusega, nii et igasugu inspiratsiooni osas olen kahe käega poolt. Ainult et inimesed liigutaks ennast ja endale eesmärke püstitaks."

Leidub veel julgeid? Või on enamik ainult sõnades tublid tegijad? (Ainus mööndus: tippsportlastel palun mitte tülitada.)

Foto: Selline jooks pole ju põnev, kui esimene nii pikalt eest ära põrutab. Kuuba jooksja Yeimer Lopez (302) võidab 800 meetri jooksu Pan-Ameerika mängudel Rio de Janeiros tänavu juuli lõpus. Foto autor: AP / Scanpix

29 Kommentaarid:

At 11:21, Blogger Rivo said...

sõltub ajast, muidu tahaks ka. tšempion ei ole ja vormi hetkel hinnata ei julgegi. koormust nädalas ca 40-50 km jooksu ja paari kilomeetri jagu ujumist. saavutusi nii lühikesel distantsil välja tuua veel ei ole.

 
At 11:53, Blogger Priit Pullerits said...

No nii, tubli. Hakkame siis aga registreerima. Võiks ju rakendada põhimõtet, et kes ees, see mees, aga kui tahtjaid koguneb liiga palju, siis peame tegema nagu Urmas Sõõrumaa US Openil, et osalema pääseb vaid kutsetega.
Või peaks korraldama katsevõistlused, et liiga tugevad välja sõeluda?

 
At 12:09, Anonymous Anonüümne said...

Noh, tiitlivõistlustel on ju ka eeljooksud jne. Miks mitte ka Pulleritsu-Noole jooksugalal teha sarnaselt?

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

Nimetatud üritusel on ainult siis mõtet kui tema esmaseks eesmärgiks on jooksu ja laiemalt ka muude kestvusalade populariseerimine. Ehk tuua rohkem inimesi treenimise ja sportimise juurde. Selle eesmärgi täitmiseks peaks osavõtjaskond olema võimalikult erinevatelt elualadelt- ajakirjanik on, ekssportlane on. Pakuks omalt poolt juurde tegelasi keda võiks kaasata (ei või pead anda, milline nende praegune sportlik vorm on, kui üldse mingit vormi on, aga omal ajal on nad kõik üsna head jooksjad olnud): Mati Kärt (DHL Eesti), Tiit Rahkema (Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Liit), Toomas Klasen (Nõmme Spordikeskus), Madis Tiik (Eesti Perearstide Selts), Sulev Valner (Maaleht), Donatas Narmont. Aga kui eesmärgiks on kellegi ego upitamine stiilis, et tegelikult olen mina Liivimaa parim ratsutaja, siis küll asjal mingit ideed ei näe.

 
At 12:50, Blogger Priit Pullerits said...

Just-just, Ain, mehi peaks olema eri elualadelt. Loodan, et Su pakutud tüübid võtavad end käsile ja kuulevad siinsest üleskutsest. Ja Sina ise? Mõte oleks just see, et tuleks mingi äge võistlus, kuhu pääsemiseks peab ikka treenima, kus on vanuse alampiir (näit. 35 või 36) ja taseme alam- ja ülempiir kah (antud juhul 2.06-2.12). Ja kui siis need vanakesed jooksma panna ja teha selle nimel promo, et kas tahate ka löögile pääseda - vaat siis tuleks sellest õige asi.

 
At 13:31, Anonymous Anonüümne said...

See on hea üleskutse ja ma oleks ka "jalg" kevadel 800m jooksma (olen 2x elus üldse jooksnud, aeg oli vist 2.10) Päris hea motivatsioon midagi katsetada ja vast sunnib korralikumalt ette valmistama kah.

Liigne regulatsioon võistluste korraldamisel pole kunagi hea, eriti kui üks eesmärk on jooksuharastise propageerimine. Panna alumine vanusepiire 800m jooksuks tundub kuidagi ahistav, see siis juba nagu veteranide EMV või nii?. Pigem võib ju paar erinevat jooksu teha, Noole ja PP vägikaikavedu vaevalt et teiste poolt segatud saab. Ajalimiit tundub ka imelik, sest keegi ei suuda pidevalt kõikuva vormiga hobisportlasi kontrolli all hoida. Seega lööksin ka kaasa, kui asi liiga "elitaarseks" ei lähe.

Ülalmainitud Toomas Klasen korraldab Tallinnas Hiiu staadionil Nõmme seeriajooksu, kuhu võivad kõik vurled peale minna vormist ja vanusest sõltumata,eliit ja harrastajad on seal lihtsalt erinevates jooksudes, 2008 toimub sari ilmselt jälle.
http://www.sportkeskus.ee/index.php?page=99

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Kui panna nii kitsad piirid (vanus ja aeg), siis pole vaja karta, et jooksjaid murdu tuleks. Ei ole lademetes selliseid mehi, kes sellises vanuses sellise ajaga 800m jookseksid.
Ise kahjuks ei vasta kindlasti sellistele nõuetele (vanus on kahekümnendate keskpaigas ja 800m tippmark kusagil 2.20 juures).
Spordis on võita vahva, kuid ka kaotada tuleb osata. Ei maksa oma tervist aind seepärast ohtu panna, et saaks olla mõnest inimesest parem.
Ja rääkides veel julgusest, siis seda blogi külastavad eeldatavasti inimesed, kelle lemmikdistantsid algavad alates 10km. Ning sellistel distantsidel pole vaja sellist kiirust nagu 800m.

 
At 14:29, Blogger Priit Pullerits said...

Rahu, Prohvet ja Simmo, veel ei ole mingeid piiranguid. Asi on alles idee staadiumis, arutamiseks. Kuulame argumente, siis alles otsustame. Siin käib ikka tõeline demokraatia: kõigil on võrdne hääl.

 
At 16:53, Anonymous Anonüümne said...

Nõmme, Saare, Staieri ja kes teab veel kelle SEERIAJOOKSUD, on minu arust sigahead võitlused. Aga miks ei korraldata sellist asja Tartus. Panna end iga hooaeg korra proovile 800, 1500, 5K ja 10K jooksus, oleks väga hea jälgida vastupidavuse ja kiiruse olemasolu.
Miks Tartu on nii jooksjate pelglik koht?

 
At 17:46, Anonymous Anonüümne said...

valus eneseimetleja oled.
blogi põhjal ei jää kahtlust, kus sa mõistuse jagamise ajal olid.

 
At 17:56, Anonymous Anonüümne said...

800 meetrit jääb tõesti enamuses minuvanustele liiga lühikeseks ja kiireks. Kindlasti oleks kergem osavõtjaskonda leida näit 5 km või 10 km jooksuks aga promoürituseks jääb see kestvuselt liiga pikaks, keegi ei viitsi vahtida nii kaua kuni Pullerits ja Co Liivimaa parimat ratsutajat selgitavad. 800 m saaks kiiresti vere (loe piimhappe)välja ja rahval oleks lõbus vaadata.
Aga viimane seeriajooks, mis Tartus korraldati oli kooperatiivide ajal Liilia jooks, oli väga hea üritus, suve jooksul 6-8 etappi ja sügisjooksuks oli vorm missugune. Tartu on ju heade mõtete linn, seal tegudeni väga sageli ei jõuta. Ilmselt on liiga vähe aktiviste, kes viitsiks orgunni enda peale võtta, ega see korraldamine nii väga lihtne polegi.

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Antud juhul sobiks 1500m pareminigi, sest 800m saab ka liiga kiiresti pealtvaatajate jaoks otsa. Ja seal ei käi nii terav andmine kui 800m.
Tartu kohta ei oska jah seisukohta võttagi. Kogu sportimine on aetud suht raha peale. Tähtvere park on õnneks tasuta kasutamiseks. Kuigi jah ise ma sinna ei satu, sest liiga kaugeks jääb. Näiteks eelmisel talvel oli Variku rongipeatuse lähedal metsa alla sisse aetud umbes 10km suusarada, kus oli minusugusel algajal väga mõnus ukerdada.
Kui hiljuti käis läbi teema, et kuidas saada uusi tippe, siis kusagil nägin ankeeti, kus otsiti niiöelda andekaid, et hakata looma keskklassi. Aga jällegi polnud mõtet minusugusel seda täitagi, sest seal küsiti igasugu rekordeid jms. Sealseid eeldusi sai täita ainult inimene, kes on juba aastaid kusagil klubi juures treeninud.
Jooksupoliitika on Eestis niikuinii rahvasportlase vastu. Kui kuhugi klubisse ei kuulu, siis ei saagi Eesti meistrivõistlustel osaleda. Aga kui vaadata osalejate tulemusi, siis viimaseks poleks ma jäänud. Miks peab Eesti meistrivõistlused nii erilisteks tegema, et tavaline Eesti Vabariigi kodanik ei saa seal tasuta osaleda?

 
At 18:51, Blogger Vana Kala said...

Meil siin Tallinnas toimub iga aasta Jüri Ratase Rattavõistlus, kus poliitik oma sponsorite abiga rahvale välja käristab :) Erki Nool võiks poliitilist stiili hoides korraldada siis oma sponsorite abil Erki Noole Noolevõistluse (ingl "darts"). See oleks vastupidavus- ja kiirusaladele palju vahvam üritus vahelduseks ning kindlasti võiks seda ka enne aastavahetust korraldada ilma, et see muid treeninguid segaks. No aga kui Erki sellega nõus ei ole, siis ta võiks vähemalt enne aastavahetust toimuvaks duelliks enda alistajale (PP-le) 800 m jooksus 5000.- krooni välja pakkuda nagu seda Meelis Atonen Äripäeva ajakirjanikele lahkelt lubas. Siis oleks seda kemplemist väga huvitav kaeda ja Priidul oleks huvi ka nö paar plaanivälist intervalli joosta :) Vastukaaluks võib ju Postimees Erkile Postimehe aastatellimuse kinkida, et asi nigu tasakaalus oleks.

 
At 19:03, Blogger Priit Pullerits said...

Väga mõnus, et on kaasamõtlejaid.

Aga tõsiselt, arvan, et see oleks vahva võistlus, kui Noolel õnnestuks see oma nime ja staatust kasutades kusagile suur võistluse külge või vahepalaks pookida (G. Sule memoriaal, kui see ikka veel toimub, või see Tallinna õhtumiiting) ja sinna siis kokku ajada tüübid. Tegelikult võiks seal neid rohkemgi olla kui kaheksa, kas või kuusteist, sest ka mõnel suurel kommertsvõistlusel toimub start paarikaupa radadelt. 16 meest rajal - seal oleks juba käristamist mõnuga. Ja see võiks olla veel huvitavamgi kui tippmeeste võistlus, sest eales ei tea, kes kus ära kukub või kes kus uue hingamise leiab.

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

Et ühendada pealtvaatajasõbralikkus ja siinsele kommuunile sobiv distants, pakun välja mõõtu võtta tunnijooksus. St jooks toimub staadionil, kus pealtvaatajatel on hea jooksjate kannatusi jälgida ning distants võib ulatuda (sõltuvalt võimekusest) kuni 19 kilomeetrini (Loskutovi tulemus viimasel L. Virkuse mälestusjooksul). Nimetatud mälestusjooks toimub Tartus Ülikooli staadionil igal aastal augustis.

 
At 17:40, Anonymous Anonüümne said...

Kui leidub mõnda tegelast kes viitsib trennis minu praegust aeglast tempot taluda (treenitus on na madalseisus) siis oleks valmis ennas ka piisavasse toonusesse viima.

Edu,
Raivo Raspel /Avis Autoliising/

 
At 11:03, Blogger Priit Pullerits said...

Hei, Raivo, vahva Sinust kuulda!
Kuidas vorm on? Omal ajal jooksid ju paar sajandikku alla 1.48...
Ja mäletad, mõni aasta tagasi tervisejooksusarjas pakkusid, et jooksed iga kell alla kahe minuti. Oled veel sama optimistlik?

 
At 07:45, Anonymous Anonüümne said...

I like this! good! :)

Roletai
automobiliu nuoma kaune
meksika
DVIRACIAI

 
At 07:35, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 07:41, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 07:47, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 07:50, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 05:32, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 06:54, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 13:42, Blogger Unknown said...


Finally I've found something which helped me
https://decor-ksa.com/
http://mchaabaty.com/dawadmi/
http://mchaabaty.com/templates/
http://mchaabaty.com/riyadh/
http://mchaabaty.com/stone/

 
At 11:58, Blogger princess Totta said...

http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-25.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-23.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-22.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-21.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-20.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-19.html

 
At 12:05, Blogger princess Totta said...


http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-18.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-17.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-16.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-15.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-14.html
http://www.prokr.net/2016/09/house-cleaning-companies-13.html

 
At 15:18, Blogger رجب البرنس said...
شركة الكمال أفضل شركة تنظيف بحائل للتنظيف أهمية كبيرة جدا لانها تجل المكان دائما نظيف

وجيد كيى تتواصل مع اقاربك وجيرانك فنحن نقدم شركة

تنظيف بحائل
ولانها الشركة الرائدة والمشهود لها بالكفائه العاليه بما فعلته من

انجازات فى اعمال التنظيفالجاد بافضل وسائل التنظيف الحديثه والمعدات المتطوره فى تنظيف

الفلل ومقدم ايضاشركة تنظيف فلل بحائلويقوم طاقم العمل الكبير المدرب على اعله

مستوى بتنظيف الشقه بدون التسبب بأى إزعاج للعميل فلا تتباطؤ فى إختيار شركة الكمال

لتنظيف منزلكم لأنها أفضلشركة تنظيف شقق بحائللأن تنظيف

المجالس يحتاج إلى وقت طويل وجهد كبير فشركة الكمال أفضل شركة تنظيف مجالس وكنب

بحائل كفيلة بتنظيف مجلسك سواء كان عربى او مجلط او كنب فى أسرع وقت وبدون جهد

وبالتالى شركة الكمال هى الحل الأمثل فى فى مجال تنظيف المجال بحائل ونحن بانتظاركم فى

اى وقت واى مكانشركة تنظيف مجالس بحائلوأفضل مايميز شركة الكمال أفضل شركة

تنظيف عام بحائل وضعها للخطط قبل البدء فىشركة تنظيف مجالس وكنب بحائل
شركة تنظيف سجاد

وموكيت بحائل
كما نقدم ايضا بقيت خدمات التنظيف ومنها تنظيف الواجهات التى تكون

هى وجهت البيت ودليل نظافة البيت شركة تنظيف واجهات بحائلشركة

الكمال أفضل شركة كشف تسربات المياه التى من خلالها نقدر ان نحافظ على البيت من

الانهيار والهدم ةالحفلظ ايضا على فتورة المياه شركة

كشف تسربات المياه بحائل
كما نقدم ايضا خدمه من اهم الخدمات التى تهم كل العملاء

وهى شركة نقل اثاث بحائلوذلك تحت اشراف فريق عمل كبير مدرب على

اعله مستوى من الكفائه العاليه والخبرة الكبيرة فى نقل العفش والاثاث والمشهود له بالخبرة

والكفائه من

 
At 20:17, Blogger rehabgad1 said...


Good write-up. I definitely love this site. Keep it up
https://rehabgad.edublogs.org/
https://prokr123.webnode.com/
http://prokr123.over-blog.com/
http://a4des.net/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies

 

Postita kommentaar

<< Esileht