Teisipäev, oktoober 11, 2016

Pullerits: Kuidas ma viisin Tartu rattaralli probleemi Euroopa Komisjoni?

Mul on hulgaliselt turvalisemaid võimalusi adrenaliini saada, kui rattarallil stardist finišini oodata, et kust see pauk jälle tuleb. 
Tõnu Hendrikson

Pelgalt siin blogis teema tõstatamisest kahjuks ei piisa. Ja kui ei piisa, tuleb asi viia järgmisele tasandile. Tartu rattaralli ohtlikkus on jõudnud tänu minule Euroopa Komisjoni. Ja mitte kuskile koridoridesse, vaid ikkagi asepresidendi tasemele. (Tehke järele, s*******d!)

Hästi informeeritud isikutele ei ole saladus, et külastasin möödunud laupäeval Andrus Ansipit, kauast endist peaministrit, nüüdset Euroopa Komisjoni digitaalse ühisturu asepresidenti. Tahtsin kokku saada juba üle-eelmisel nädalavahetusel, mil Ansip sai 60, aga ta teadis algul, et ei tule juubelinädalavahetuseks Eestisse, ja kui viimasel minutil selgus, et ikkagi tuleb, siis helistas mulle, ent siis olid selleks nädalalõpuks kummalgi juba omad plaanid tehtud, nii et nii jäigi kokkusaamine äsjasesse nädalavahetusse.

Kõigepealt võrdlesime kilometraaži. Ansip sõitis möödunud aastal rattaga 5190 kilomeetrit, mina 7065. Ansipil on sel aastal sadulas koos 4680 kilomeetrit, mina ei tea, kui palju, aga arvan, et vähem, sest juulis ja augustis tuli sisse neljanädalane luumurdudest tingitud paus.

Jõime Ansipite peres tehtud õunamahla ning sain teada palju huvitavat ja eeskuju väärivat. (Mõistatage ära, mida Ansipile kingituseks viisin! Vihje: see seostub tema eelmise töökohaga.) Näiteks rääkis Ansip, et on elus ainult kahel korral sõitnud pulsivööga. «Minu eas on selge, et igal järgmisel aastal oled sa kehvem kui eelmisel aastal, ja seda füüsilise suutlikkuse kahanemise trendi ülima täpsusega mõõta ei ole väga ahvatlev,» põhjendas ta. «Neist kahest korrast, kui pulsivööga sõitsin, sain teada, mida ma ka varem teadsin: et jalgrattasport on viilimise sport, kus kunagi ei maksa vedama minna, vaid tasub istuda teise tuules, sest kui oled tuules, siis on südamelöökide arv minutis 20 võrra väiksem kui siis, kui oled ees. Eesolemine võib tähendada küllalt kiiret kustumist. 140 ja 160 lööki ei pruugi nii suur vahe olla, aga kui sinna jääb anaeroobse töö piir, siis see võib olla määrav.»

Enamasti üksinda treenijana uurisin Ansipilt, kas tema sõidab ka üksi või kulgeb grupis. Ta vastas: «Üksinda. Olen käinud mõned korrad seltskonnaga ka, aga koordineerimine, kokku leppimine ja samal ajal ka ilmaga arvestamine on kaunis keeruline. Vihmaga ma sõitma ei lähe, aga kui sõites vihma hakkab sadama, siis ega ma tagasi ka pööra. Kuid lihtsalt vihma kätte välja ma ei lähe, nii suur spordifanaatik ma ka ei ole. Kuna koordineerimine on ikkagi nii tülikas, on lihtsam üksi sõitmas käia, ehkki seal sõidavad ka grupid, nagu meiegi teedel.»

Rääkisime sellest, kuidas ta püüab olenemata Brüsseli takistavatest liiklustingimustest saada trennis, mis tavaliselt on pikk 70 kilomeetrit, keskmiseks kiiruseks 30 km/h ning saavutada vähemalt korraks maksimumkiirus 60 km/h. Ta rekord, muide, on 77 km/h – seda muidugi taganttuulega ja laskumisel. (Sellisel teel ta küll mingit rekordkiirust ei saavutaks!) Rääkisime ka tema mullusest käeluumurrust, mille tingis tütarlaps, kes kergliiklusteel talle vastu sõitis, kõrvaklapid peas, ning seetõttu teda ei märganud.

Lühidalt, aeg läks lennates ning ligi kolm tundi kadusid pea märkamatult. Kuid seejuures jõudsime ka kõige põletavama teemani: mida teha Tartu rattaralliga?

Ja nüüd ma olen väga täpne, sest see on väga oluline. Ansip ütles, et see ettepanek, mille ma olen Tartu rattaralli rahustamiseks teinud – alates teisest suurest grupist või teisest sajast saavad kõik antud grupis lõpetajad sama aja ja sama koha -, väärib igal juhul kaalumist, sest selge on see, et lõpus on asjad ohtlikud ning Indrek Kelk peab kindlasti midagi viimaste kilomeetrite osas ette võtma. Ta tuletas meelde, kuidas ta enda väimees Erik Pallase kukkus ühel aastal kilomeeter enne lõpujoont silla all nii, et kiiver purunes tükkideks.

Niisiis, nagu näete, on mul toetus Tartu rattaralli reformimiseks Euroopa kõige kõrgemal tasemel.

Ansip seletas, miks ta ise enam Tartu rattarallist osa pole võtnud. Ta meenutas, et kui viimast korda Tartu rattarallil sõitis, oli ta kahel korral sattunud olukorda, kus mõlemal juhul jäi vaid viis sentimeetrit puudu, et ta oleks samuti kukkumise otsa sattunud. Noid viit sentimeetrit ei maksa pidada sugugi ilukirjanduslikuks liialduseks, sest veendusin meie pika jutuajamise jooksul, et kui Ansip milleski äärmiselt täpne on, siis eeskätt arvude kasutamisega.

Tahaks nüüd näha, kuidas Tartu rattaralli saab jätkuda samasuguse hakklihamasina ja verepulmana, kui isegi Eesti kõige tähtsam mees Euroopas, endine rattur, on avaldanud toetust minu ettepanekule rattaralli ohutumaks muuta. Kas tõesti jätkub kõik ikkagi endistviisi?

Fotod 1-3 ja 5: Andrus Ansip alustab 2013. aasta juulis peaministrina rattasõitu Tallinnast Stenbocki maja eest kodulinna Tartusse. Foto autor: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix
Foto 4: Belgia kuningas ja kuninganna pühapäeval Brüsselis jalgrattaga sõitmas. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 6: Katjuša meeskond mullu 1. märtsil Kuurne-Brüssel-Kuurne ühepäevasõidul tempot tegemas. Foto autor: AFP/Scanpix

90 Kommentaarid:

At 15:51, Anonymous Anonüümne said...

Vat nii, mehed, bizdets!

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Mis nüüd saama hakkab?

 
At 18:08, Anonymous Anonüümne said...

to 17:34
Mulle tundub, et nüüd on kellad.

 
At 18:25, Anonymous Anonüümne said...

Kas nüüd on TH ja AA süüdi, et ralli osavõtjate arv kolinal kukub?

 
At 19:19, Anonymous Anonüümne said...

Priit, vii ikka asi nii kaugele, et korraldaja peab igale kukkujale kompi maksma, nii moraalset või amoraalset. Siis on kisa teises suunas, et "keegi ei korralda, mina tahan sõita, aga keregi ei korralda".
Ma pakun, et siin on fooliumimütsid kuidagi mängus.

 
At 20:46, Anonymous Anonüümne said...

Saab näha kas KTM võtab ohutuse koha pealt midagi ette, ilma, et stardimaks jälle tõuseks.

 
At 21:45, Anonymous Anonüümne said...

Saage ometi aru, Kelk võib igasuguseid asju teha, ka peapeal seista, kui on võistlus on ka kukkumised koos luude raginaga, nii see oli on ja jääb.

Filtri maantesari lõi lühema maa eraldi väikesteks gruppideks. Mõnes oli vahel ainult 10 sõitjat, või veel vähem ja ikka oli kukkumisi.


Ega PP enne ei jäta, kui Kelk pillid kotti paneb. Siis poleks kukkumisi ja närijal hing rahul.

Mina PP asemel järgmine aasta küll ühelgi maantee sõidule ei stardiks ja korraldajatel soovitaksin teda mitte ka registreerida.

Kujutate seda ¤%/(/&"=)( ette kui PP 2017 TRR rangluu murrab?


 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Jutustage meile ka oma kommunistilikust minevikust, hr Pullerits. Olite ju lootusandev. Teid võeti "raketiväkke", hiljem olite Marju Lauristini protežee.

 
At 23:15, Anonymous Anonüümne said...

Kirjutate, et veetsite aega Tammede puisteel. 1984-1991 oli teil vist tihti asja Vanemuise tänavale? Või kus siis kokku saadi?

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Käimas on pasknäärikuu - Peremees kasutab kõigis postitustes lehma ihust tempokalt väljuvat kraami, kommentaariumis tehakse talle aga Jaak Kaljut.

Võhmamehed enam kohal ei käi. Kanetsfilma.

 
At 01:34, Anonymous Anonüümne said...

Võhmamehed ka täitsa olemas, 23:43.
Olime ennist trennis.

 
At 07:56, Anonymous Martin said...

Mainekate auhindadega pärjatud ajakirjanik Inno Tähismaa kirjutab oma Kohvik-blogis: "Marina Kaljurand, kes uhkustab LPs ilmunud intervjuus oma 2200 eurot maksnud Christian Diori käekotiga, on rumal, vulgaarne, ülbe ja agressiivselt ambitsioonikas naine. Kõikidest presidendikandidaatidest kõige vähem presidendiks sobiv. Kui Marina Kaljurand oleks mees, siis ta oleks Villu Reiljan. Reiljan on Kaljuranna „poliitiline kaksikvend”, sest ka Reiljanit iseloomustasid ülalloetletud omadused - rumalus, vulgaarsus, ülbus ja agressiivne ambitsioonikus. Kas keegi oleks kunagi kaalunud Reiljani sobivust presidendiks?"

Kas Tähismaa teeb õigesti, kõrvutades meest ja naist? Agressiivne ambitsioonikus, ülbus ja vulgaarsus, rumalus takkaotsa - kas need omadused on mehe puhul halvad? Võiv-olla toovad need omadused mehe puhul just edu. Vähemalt spordis. Näiteks Erki Nool, kes just neid omadusi propageerinud. Mida arvate, spordimehed?

 
At 09:19, Anonymous Anonüümne said...

Mis on saanud netoaja teemast? Kas PP kogub allkirju?

Suure Mõõduvõtuni on 137 päeva.

 
At 10:04, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui palju teie spordikäekell maksab?

 
At 11:07, Blogger Priit Pullerits said...

Ei tea, see on kingituseks saadud. Aga see pole spordikell ses mõttes, et pulssi ei mõõda.

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Millisest otsast see teema nüüd Euroopa Komisjoni viidi? See et Ansipiga 3 tundi juttu ajasid?

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP on homme kohal?
http://www.eok.ee/rio-de-janeiro-xxxi-suveolümpiamängude-raamatu-esitlus

 
At 11:54, Blogger Priit Pullerits said...

Kahjuks ei, olen Tartus. Aga küll ma oma autorieksemplarid kätte saan.

 
At 11:56, Blogger Priit Pullerits said...

11:13 - Ansip rääkis mulle, kui tähtis on poliitikule informeeritus, sest ainult selle pealt saab langetada argumenteeritud otsuseid. Ansip, Euroopa Komisjoni asepresident, on Tartu rattarallil toimuvast nüüd põhjalikult informeeritud.

 
At 12:15, Anonymous Anonüümne said...

Millist argumenteeritud otsust Ansip saadud info pealt nüüd langetab???

Kardan, et oleks viimane aeg ükskord ka mingi normaalne teema üles võtta. Vastasel juhul tuleks ausalt välja öelda, et blogi suunitlus on muutunud ja saaksin ta bookmarkidest ära kustutada.

 
At 13:39, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd on kõik lootused Herr Oettingeril, vaid tema suudaks takistada Tartu rattameeste apelli jõudmist Monsieur Junkeri töölauale Brexiti ja pagulaskriisi toimikute kõrvale. Kui see sinna jõuab, on Kelguga krõška.

 
At 14:06, Blogger Priit Pullerits said...

Päeva kommentaar teilt, 13:39. Priima ja vaimukas!

Not so fast, 12:15. Gimme one more chance, please! Ei-noh, tulevad ka muud teemad, sest tali koputab uksele, täna oli juba kõrvadel külm. Suusateema tõotab kujuneda sel talvel põnevaks: keppide pikkuse mõõtmine või mittemõõtmine, ülestõus Tartu maratoni netoajavõtu vastu - siia, usun, võib veel lisa tulla.

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Olge täitsa mureta, 13:39.
Asepresident Ansip künnab sellest Herr Oettingerist üle sama ludinalt nagu roomiktraktor Case 620 Quadtrac (vt lähemalt) üle sõnnikuse kesapõllu. Kusjuures korduvalt.
Seega, no big deal. Magage maru rahulikult.

 
At 14:12, Anonymous Anonüümne said...

Ma loodan, et nüüd peale Suure Kombinaatori PP, otsustavat sekkumist, suunatakse Rail Balticu raudtee ehitamiseks mõeldud raha umber TRR trassi ohutuks muutmisele. Nende miljardite eest saaks igale ühele oma raja ehitada, küll siis oleks hea ja ohutu sõita.
Samas probleem ikkagi jääks, et mida teha nendega, kes ka üksi sõites suudavad luud puruks kukkuda. Nemad võiks muidugi alustada sellest, et lähevad esmalt põlatud Jänese matkarajale rattaga tasakaaluharjutusi tegema elik õpivad sõitma.

 
At 14:14, Anonymous Anonüümne said...

Very sorry, võttis mulgi käe värisema,
siit ta tuleb!

 
At 14:22, Blogger Priit Pullerits said...

Mainitud Jänese matkarada näete siit:
https://www.youtube.com/watch?v=ZxXKggvNaSQ

 
At 14:39, Anonymous Anonüümne said...

Normaalne, kannatab võrdluse välja küll.
Kuna hr Ansipile numbrid väga südamelähedased on, siis loodetavasti peremees ei pahanda, kui ilmestame pilti mõnega neist:

"Traktoril Quadtrac 620 on 12.9-liitrine mootor, mille maksimaalne võimsus on 692 hobujõudu. Pöördemomenti arendab 2941 Nm mootoripööretel 1400 p/min. Kütust mahub paaki 1880 liitrit. Masin kaalub ca 25 tonni. Müratase kabiinis on muljetavaldavalt väike, kõigest 68 detsibelli, mis on sama vähe kui luksussõiduautos.
Sõltuvalt lisavarustusest jääb sellise masina hinnaklass vahemikku 350 000 - 400 000 eurot ja lisandub käibemaks."

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

Jänese võsa on üks masendav kant. Kaastunne tartlastele. Sai seda rada korraks Jõmmu pealt takseeritud ning juba siis jättis ta ikka sellise popsi patseerimise rajakese mulje no aga videost otse kohalt vaadatas on tegu anna kannatust teega.

 
At 14:54, Anonymous skankhunt42 said...

Kiidan Jänese raja videot! Esimest korda vaatasin PP rattasõidu videot rohkem kui 15 sekundit, lausa lõpuni ausalt öeldes. See kannaks välja ka raadios kuuldemänguna.

Disclaimer - vahelduseks ei ole mu sõnavõtu näol trollimisega.

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

Skankhunt42 (on "nimi" mõnel!),
see on kindlasti olnud viga, et ainult 15 sekundit.
Maailma tasuks ikka laiemalt vaadata ja uurida. Ehk hakkab külgegi midagi rohkemat.

 
At 15:37, Anonymous Anonüümne said...

to 14:53,14:54

See mis te nägite oli kõigest vana vigase mehe pühapäevane jalutuskäik Jänese raja esimesel poolel tehnilistest kohtadest mööda hiilimise ja/või videost välja lõikamisega.
Raja teine pool on nii karm et ilma parabellumi,KOV esindaja ja sapööribrigaadita hakkama ei saa, mingi "World famous Porcupine Rim Trail near Moab, Utah," on selle kõrval lapsemäng.

 
At 15:45, Anonymous skankhunt42 said...

Jep, ka mul tekkis sarnaselt 15:37-le küsimus nende Jänese raja "singlitel" filmitud videol väljalõigatud kohtade kohta. Ega ometi ei ole kukkumisi välja lõigatud?

Kui mu nimest aru ei saa, võib seda ka guugeldada. Saab ka maailmapilti laiemaks.

 
At 16:41, Blogger Priit Pullerits said...

Äge, mehed, te üllatate! Jänese raja video oli siin juba ammu üleval varasemas sissekandes, aga keegi ei kommenteerinud. Nüüd lihtsalt siin mainin - ja teema missugune! Äraarvamatu kamp olete, aga ongi põnev.

Skankhunt, ma oleks väga tänulik, kui kas või lühidalt seletaksite, mis siis seekord videos täkkesse läks, et lõpuni vaatasite!

Tegelikult on 15:22-l õigus, et Moabi videod on siiski paremad ja põnevamad. Too viidatud World famous Porcupine Rim näiteks alates teisest kolmandikust, kui sõit läheb kanjoni äärsele singlile, alates 4:48 ja eriti alates 7:38 (tehke ekraan suureks ja vaadake siis! - https://www.youtube.com/watch?v=LFtBmqDAeUA), on ikka päriselus päris heidutav. Eestis säärast kuskilt ei leia.

Aga ma saan aru, mida 15:37 räägib. Teistele ka: seal raja teises pooles elavad kurjad, õelad ja vastikud maaomanikud, kes on lõhkunud kõik sillad ja on valmis tegema kõigil, kes sinna julgevad minna, elu pehmelt öeldes ebameeldivaks. Ja siis öeldakse, et Eesti on õigusriik. Kust otsast?

 
At 16:52, Anonymous Anonüümne said...

Austet Tartu võhmamehed, kas kulpi just-nii-isand-Seli! viskamise Eesti meister herr Klaas on jälle midagi olulist tegemata jätnud?

 
At 17:38, Anonymous Anonüümne said...

Känkundi üleskutse põhjal vaatasin ka Jänku-Jussi väikelaste matkaraja videot. Täiesti pasteet-naeratus tuli lõustale, niiskest uumorit pole oktoobris veel näinudki. "Ohtlik sild!", [kõva põhjaga oja ees] "Siit ka ei hakka jamama-riskima!", "Oobbbljää" [https://youtu.be/ZxXKggvNaSQ?t=7m3s], "Nii, üle juurikate!" phaahahhaa! Kõht kõveras!

Priit, täiesti positiivses mõttes olete aastatega omandanud ambivalentse paroodiameistri oskused, sellise huumoriga palun jätkata, väga mõnus vaatamine koos seltsilistega! Järgmisena telliksin ekstreemrattasõiduspordi raskustest video Toomemäe kandist, siis selle Anne kanali grupeeringu stardipunktist Ihastesse mineva jõeäärse kalameeste rajalt ning kui jõuate, siis muidugi Šnelli ja Stroomi jänku-parkidest.

 
At 19:47, Anonymous skankhunt42 said...

Eks kohe alguses tutvustatav inimtühi plaaž kuivast sügisest johtuva pehme liivaga osutus nii kaasahaaravaks, et ei saanud akent kinni panna.
Videot sundis avama selge kirjeldus ("Mainitud Jänese matkarada näete siit:") eesootavast, mis ei tekitanud muljet, et viidatud lingi taga võiks peituda pahavara täis veebileht. Samuti oli ka lootus, et ehk on videos näha mind ennast, mis oleks ju eriti tore, ikkagi igaüks juutuubi videosse ei pääse. Kuidas sellega läks, siin ei ütle.

 
At 20:43, Anonymous Anonüümne said...

Milest nüüd Ansip informeeritud on? Et rattasõidul võib kukkuda? Kas ta ise mitte ei öelnud et paar korda päris ligidal olnud.
Miks ajakirjanik ei küsinud, et kui aeg klapib kas AA osaleks? Ma arvan et AA osaleks, siis oleks PP suu vett täis olnud.

Priit mida sa tahad? Sellisel lammutamisel peavad olema motiveeritud tulem silme ees, muidu oled sa lihtsalt labane-tühi EKRE mats.
Kuidas kõrvaldad kukkumised mis toimuvad ennem finishit? Nagu näiteks see aasta umbes 35km. ja täie hoo pealt.

Kelk paneb ameti maha ..mis edasi S___t?! Mis sellega saavutad? Mitte s___i!

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Poriloopimise kõrvalt on selgunud, et Tartus on ikka paar õiget võhmamees ja -naist endiselt alles: https://www.facebook.com/events/1160304130702035/

Paneme Ihaste poistega homme kepiteritustreipingi käima ja laseme kastitäie otsikuid teravaks! Peaks Pirita poistele kah helistama, andku koprale paar päeva puhkust ning tulgu rongiga pühapäevaks asfalti kortsutama! Idee poolest võiksite Piritalt rullidega Aegviidu raudteejaama tulla, me omalt poolt Jõgevale. Siis saaks viimase otsa enne Tartut rongis seltsimehestuda ja oleks õigeks seltskondlikuks sõiduks parajalt valmis! Teeme ära!

 
At 23:14, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

Õhtust, mehed! Kilba kah.
Küsimus: Kes tänapäeva poliitikutest on avalikul pressikonverentsil (2015. a) väljendanud end sõnadega "Дебилы бл..ть!!!"?
1. Vladimir Putin
2. Toomas Henrik Ilves
3. Kirill Lavrov
4. Edgar Savisaar

 
At 23:24, Anonymous Anonüümne said...

Ai-ai, Vello, vanalt kilvaklubi liikmelt sellist viga muidugi ei ootaks...
Loomulikult on tegu sm Lavroviga, aga mitte Kirilli, vaid Sergei Viktorovitšiga.
Aga vähemalt oli õhtu hommikust targem!

Lavrovi kannatused.

 
At 23:50, Anonymous Vello said...

Sergey Lavrov on õige vastus.

 
At 23:59, Anonymous Anonüümne said...

Jäägem siiski korrektseks ja ühtlasi austagem eesti keelt. Õige kirjapilt on Sergei.

 
At 00:11, Anonymous Anonüümne said...

https://www.youtube.com/watch?v=YKFRHCwbvec

 
At 00:22, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea, 00:11.
Sm Lavrov pole ka suu peale kukkunud mees jah, isegi ajakirjanikumamslile suutis tilga püksi tuua, vähemalt sedasi see kuuldus.

 
At 01:04, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, talv on peagi akna taga ja just praegu käes kuldne aeg rullidel põhja laduda.
Et olla ka suurematel kiirustel valmis erinevateks ootamatusteks, siis selleks näitab Suure Meistri väiksem veli ette mõned kasulikud võtted.

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

Nuh spordipoisid, kas tilgad juba püksis Venemaa läänerindel puhkeva taktikalise tuumasõja pärast? Mis variandid siis vastupidavuse meestel on, kõrbeda neegriks, pageda kummipaadiga aafrikasse või varuda kärmelt radiatsioonikindlaid rõivaid ning 2-3 aastane söögivaru ja pugeda Peeter Suure kindluse katakombidesse? Mäletate siin räägitud unenäost aastake või enam tagasi? Nüüd tõmmatakse see plaan uuesti kalevi alt välja kuni kõik sellest kuuljad põiepidamatuse saavutavad.

 
At 09:29, Anonymous Anonüümne said...

01:04, eelista Eestimaist:

"Eestimaa sügises trotsime külma tuult".

https://www.instagram.com/p/BLLBOZCDvK-/?taken-by=teamhaanja


ja "full speed"

https://www.instagram.com/p/BJ-tRLBhFkV/?taken-by=teamhaanja

 
At 10:23, Blogger Priit Pullerits said...

20:43 küsib, mida ma tahan. Imelik. Olen seda ju juba suvest saati mitu korda selgelt rääkinud, mida: et Tartu rattaralli korraldajad teeks lõpu neile tapatalgutele, mis lõpukilomeetreil lahti läheb. Ja olen ka selle kohta teinud põhjalik ettepaneku, vt "Päästke meid hakklihamasinast!". Seda, et mu ettepanekul on jumet ning seda tasub tõsiselt kaaluda, toetab ka Eesti rekordiliselt pika võimul püsimise ajaga peaminister Andrus Ansip, nüüdne Euroopa Komisjoni asepresident.

Kui kõrgele pean ma veel ronima, et sõnum kõigile kohale jõuaks?

 
At 11:02, Anonymous Anonüümne said...

09:10, ei mingeid tilku ja soovitaks ka sul püksid kuivad hoida.

«Meie alliansis ei ole vanu ega uusi liikmeid. Kõik on liitlased, niisama lihtne see ongi, me kaitseme iga liitlase territoriaalset terviklikkust. Tallinna, Riia ja Vilniuse kaitsmine on sama tähtis kui Pariisi, Berliini ja Londoni kaitsmine,» rõhutas Obama.

Lisaks sellele, nagu ka proua president ütles, kõigi kodumaast lugupidajate kaitsetahe.

Barack Obama, 03.09.2014, Tallinn

 
At 11:12, Blogger Priit Pullerits said...

Kurb uudis kahjuks: eile suri tuntud murdmaasuusataja Arne Sirel.

Kohtusin ja rääkisin temaga kahel korral pikalt eelmise kümnendi keskel, kui ta andis suure panuse, et valmiks minu lood Eesti suusatajate pöörastest seiklustest ja läbielamistest Venemaal ning portreelugu Mati Alaverist. Ilma Arne Sireli abita oleks nood lood palju lahjemaks jäänud.

Aitäh vajaliku ja olulise abi eest!

Neid lugusid saate lugeda siit:

http://www.postimees.ee/v2/1602745/vene-karmid-olud-troeoepasid-suusatajaid

http://www.postimees.ee/v2/1514991/mati-alaveri-piitsutasid-juba-noorelt-ambitsioonid

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

Hea uudis ausate murdmaasuusatajate jaoks: Johaugi androgeense toimega anaboolse steroidi kasutamine avalikuks tehtud! vt ERR

 
At 13:00, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, kas teie ei ole täna Therese Jouhaug? Mina tahaks küll olla.

 
At 13:05, Anonymous Anonüümne said...

Sära silmis kapist välja: https://f.pmo.ee/f/2016/10/13/5951207t75h0109.jpg

 
At 13:15, Blogger Priit Pullerits said...

Sellise Johaugi uudise peale ei saanud teha muidugi muud, kui võtta lahti oma telefoniraamat ja teha reporteritööd Eesti dopinguasjatundjatele. Ja teate, mis ma kuulsin? ... oot-oot, lähen söön ikka enne veidi, siis räägin teile, mis sest Johaugi asjast arvata, sest näljane inimene on äkki kuri inimene.

 
At 13:27, Anonymous Stammlugeja Võhmast said...

Väga hea, ootame, head isu!

 
At 13:57, Blogger Priit Pullerits said...

Oleks siin juba kirjutanud Johaugist, aga vahepeal tuli kõne Euroopa Komisjonist, kaks asja sooviti täpsustada. Ärgem ikka põhiteemat ka uute infokildude lisandudes ära unustagem!

 
At 14:44, Anonymous Andra "sterokas" An. Boohl said...

EPA poolt jagatud galeriis tundub, et avatud kaartidega mängimine ei olegi nii säravaid tundeid kergitav, vaid täitsa silmimärgav värk: http://www.iltasanomat.fi/maastohiihto/art-2000001929262.html

 
At 15:09, Anonymous Anonüümne said...

Sellises asjas tuleb Postimehele appi tulla.

Tegemist on siis põhimõtteliselt testosterooni derivaadiga, Trofoderminis klostebool 17β-atsetaadina.

Selliste suguhormoonide üldist mõju on hinnatud nii, et annab 5-20% lihajõu kasvu! Mõju taastumisele ja töövõimele on raske hinnata, aga on selge, et tugev mõju. Referentsnäiteks artikkel https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15248788

Abimaterjaliks on brasiilias sama kreemi tuppe toppimise juhtum, kust saab uriiniproovi referentsväärtused: http://clinchem.aaccjnls.org/content/50/2/456
-> Selle põhjal saab arvata, et kui Johaug lõpetas oma väite järgi päev enne 16. septembri testimis anaboolse steroidi tarvitamise, siis ei saa seda ümber lükata - aine tõepoolest püsib üle ühe päeva uriinis, kusjuures selles brasiilia uuringus saavutati tippväärtus 23 tundi pärast kreemipõhist manustamist (clostebol-M1 35 μg/L pärast 23 h uriinis; võrdluseks - jääkideks loeti väärtusi ~0.9–3.5 μg/L). "Puhtas" mittetarvitaja uriinis loetakse väärtuseks 0, http://www.hipaaspace.com/Medical_Billing/Coding/Logical.Observation.Identifiers.Names.and.Codes/3502-2

Küsimusi, kui ekspertidelt vastuse kätte olete saanud: kas huulele määrimise kogused on võrreldavad tupele mõeldud kogustega, mille referentsväärtusi hästi tuntakse?
Millised muud samasuguse derivaadi tarvitamise aineid dopsipanejate hulgas levivad? Kui palju nende referentsväärtused on ja kui kaua uriinis jälgitavad on? Küsimus on veenisisesest süstimisest
Kuidas saab võrrelda veenisisese süsti ja huulele/tupele määritud kreemi jääke uriinis?
Küsimusi, mille vastuseid peame kaua ootama: palju norralanna uriinis aine markereid leiti? Milliseid lisauuringuid labor uriinile teostas?


 
At 15:24, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 15:09, suurepärane sõnavõtt.

Lisan siis omalt poolt, mis kuulsin, sõna-sõnalt:

See on kaduvväike võimalus, et sõrmeotsaga huule peale pandav tilgake annab positiivse dopinguproovi. Seda kreemi müüakse 30-grammises tuubis ja keelatud aine ei ole selles isegi mitte põhitoimeaine, vaid seda on väga väikeses koguses. Iga biokeemik ütleks, et kui anda uriiniproov, ei ole reaalne, et annaksid positiivse dopinguproovi. See annab positiivse dopinguproovi siis, kui terve tuubi korraga nahka paned.

 
At 15:29, Anonymous Anonüümne said...

Selge ja arusaadav jutt, Priit. Tänud.
Eks Veerpalu võib kah kunagi veel vahele jääda, et ta terve tuubitäie Pilve endale korraga sisse manustas.

 
At 15:46, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin Teie artikli "Päästke meid hakklihamasinast" läbi. Viitate, et artiklis toodud ettepanekute rakendamine teeks lõpu TRR toimuvatel tapatalgutele.

Esiteks, ilmselt oleme käinud erinevatel TRR sõitudel. Mina "tapatalguid" pole seal näinud. Kukkumisi küll. Ka ise olen kukkunud. Ei maksa ka asju üle dramatiseerida.

Teiseks, artiklis toote välja sisuliselt ainult ühe ettepaneku (grupis sõitjatele sama aeg ja koht). Ehk ettepanek puudutab vaid sõidu viimast kilomeetrit ning lisaks ka peagrupist tahapoole jäävaid gruppe.

Mul on Teile kaks küsimust. Kui palju TRR vigastustest saadi viimastel kilomeetritel peagrupist tagapool ja kui suure osa moodustab see vigastuste üldarvust?

Loomulikult võiks ettepanekut rakendada, kuid viidata sellele kui mingile imerohule mille järel "tapatalgud" lõpevad on pisut ülepakutud. Pidage nüüd ikka piiri.

Ettepanekut, kui ühte pisimeedet ohutuse suurendamiseks, ma toetan. Tubli algatus. Paarkümmend sarnast ettepanekut veel ja asjal oleks jumet. Iseasi kas see enam võidusõit oleks.

 
At 16:15, Blogger Priit Pullerits said...

"Ei maksa ka asju üle dramatiseerida." - Öelge seda noile kaheksale, kes murdsid tänavu TRRil rangluu!

"ettepanek puudutab vaid sõidu viimast kilomeetrit" - ei, selle mõju ulatub juba tunduvalt varasemasse staadiumi, sest närviliseks läheb juba 5-7 km enne lõppu.

"Mul on Teile kaks küsimust. Kui palju TRR vigastustest saadi viimastel kilomeetritel peagrupist tagapool ja kui suure osa moodustab see vigastuste üldarvust?" - Vale adressaat! See on küsimus Indrek Kelgule. Aga sellegipoolest vastan. Isegi kui väljaspool viimast 5-7 km toimub rohkem kukkumisi - nt 20 kukkumist 127 km-ga ja 19 kukkumist viimase 5-7 km-ga -, siis näitab see, et ikkagi on viimased 5-7 km ohtlikumad (kukkumiste arv suhestatuna läbitud kilomeetrite arvuga), ja teiseks, ega see ei ole siis veel ju ometi põhjus, et lõpukilomeetritel kukkumiste ohu vähendamine ei peaks olema korraldajate ülesanne ega eesmärk.

Näete, veenev ja argumenteeritud vastus - esitatud Indrek Kelgu eest.

 
At 16:42, Anonymous Anonüümne said...

No aga kui jätaks viimased 5 km ära? Või tõstaks viimased 5 km kuhugi mujale, näiteks teenindusalasse, seal on rahulik, mehed väsinud ja vaevalt seal enam keegi kukub.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Kui teaks nende kaheksa nime võiks ju öeldagi. Kasvõi kogemuste vahetamise mõttes, et mis tunne on rangluud murda. PP võime ka kampa võtta, siis oleks juba kümme rangluumurru läbielanut kambas. Tean omaskäest mida rangluumurd tähendab. Selle koha pealt ei maksa nüüd küll tulla õpetama. Paraned ära ja elad edasi. Kui adrenaliin meeldib oled järgmisel võistlusel jälle joonel nagu mees, mitte ei hala nagu eit ka veel pool aastat hiljem takkajärgi. See selleks. Hetkel pole see ka peamine küsimus, et kes ikkagi on kõige kõvem mees rangluumurdmiste alal. Jäägu see mõne muu vaidluse lahendada.

Mis mind Teie artikli ja blogipostituse juures kulme kergitama pani oli seisukoht, et olete leidnud imerohu kuidas "tapatalgutest" lahtisaada. Artiklist vaatas paraku vastu vaid üks ettepanek. Ja ka see pole imerohi lõpukilomeetrite osas. Naabrist parem olemise aspekt jääb ikkagi. Isegi kui on sama aeg ja koht. Võidujoovastust grupi esimesena üle joone veered ei maksa alahinnata.

Teie sõnumite vastandlikkus tekitas üllatust. Lubate probleemi lahendada ja väljapakute vaid detaili suurest mosaiigist.
Siit blogist laiadesse massidesse jõudnud sõnumid on kohati ikka väga vastandlikud. "Panna on vaja" versus "Ei taha kukkuda". Unusta neist loosungitest esimene ja TRR osalemine on juba ka praeguse korralduse juures turvaline. Ja selle koha pealt on mul raudselt eelis. Erinevalt Teist olen proovinud mõlemat variant.

Lõpetuseks turvalisus on ikkagi eelkõige osalejate eneste teha, korralduslike meetmetega saab suunata, kuid need ei lahenda kunagi probleemi.

 
At 18:01, Anonymous Vello, "Aravete kilb" korralduskomitee aseesimees said...

Kuidas oli selle idioodi nimi, kes töötas välja väidetavalt suuskade libisemisomadusi parandava kraabitsa, nn imelise sikli. Väisanud mitmel korral Eestis, suutnud oma toote müügijutuga pääseda ka Postimehe veergudele (ajakirjanik Pullerits)?
1) Zilmer
2) Vladimir Sikkel
3) Egon Zippel
4) Leonid Kuzmin

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

Puusalt.

https://www.sportfoto.com/ee-et/leonid+kuzmin

Seda vuntsi on ikka päris tihti Eestis näha.

 
At 18:21, Anonymous Vello said...

Nii see on, 18:19. Oli vist siinse auditooriumi jaoks liiga kerge küsimus. Õnnitlused nii või teisiti!

 
At 20:15, Anonymous Anonüümne said...


Värskes GO Reisiajakirjas Pulleritsu lugu "Närvide proov kuristike äärel"


 
At 21:31, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, see on fataalsete juhtumitega rattalugu. Kolm laipa.

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Patuste vabandused üks ja sama. Piisab kui pisut ratta dopingu lugude ajaloos ringi vaadata näeme absurdeid seletusi kuidas nende arvates keelatud ained organiski said.

2010 Contador..sõin viletsat liha
1999 Armstrong ...kortisoon tuli mu organismi sadula geeli kaudu. (Hiljem saime teada et UCI president ise palus ja pakkus mingi lolli vabanduse välja mõelda, kuidas keelatud aine organismi sai)

minul vaid pisut kahjurõõmu, kui palju on rattureid materdatud. Lõpuks ka aeg teistel aladel aru anda..
suusatamine sama räpane nagu rattasport 90 ndatel..2000 ndate esimesel poolel. Kõik silmini täis nii Šmigun , Veerpalu, soomlased, rootslased, norrakad ja Mühleg..:)

 
At 00:36, Anonymous Anonüümne said...

Kas Euroopa komisjoni asepresident tegeleb jalgratta võistluse ohutusega euroopas, eestis?
Või tõstatab küsimuse ÜRO's ?
See pole küll instants kes ei saa/ taha teid Priit aidata.
Kuigi viimane fakt teid ei huvita, teile meeldib prominentne tutvus selleks liialt.

Priidu sisemonoloog. Keda teie tunnete? Mina tunnen Ansipit ja Taaramäed te s____d!
Nu mis see mulle annab kui ma Niki Lauda tere sõber oleks?..pressiks talt ka välja vastused et lühikesed trennid head, pikemad möga. Eriti meeldis see Taaramäe näitega/ lausega kus eesti metsahundid üle tunni suurt ei kesta..ja Priidulik lahendus oli. Tehke lühemaid trenne sest teie trennid pole niikuinii piisavalt pikad et 2h võistlust kesta?!? What? Täielik -naiselik sego loogika.

 
At 05:16, Anonymous Anonüümne said...

PP küsis raamatu kohta. Vihje alusel võiks see olla "Peaminister". Autor ES.

 
At 08:46, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, kas Teie hinnangul Teie minevik ei takista teid ajakirjaniku kõrgeid ametikohustusi täitmast? Ei pea silmas siin raskeid pea peale kukkumisi, mida teil harrastusspordis mitmeid ette tulnud.

 
At 09:00, Anonymous Anonüümne said...

Priitu ei sega mitte miski. Tähtis on ainult feim ja sull. Ning mingi nipiga tõsta juutuubi tellijate arv viielt kuuele.

 
At 09:29, Anonymous Anonüümne said...

Vot nii on vaja panna: https://www.youtube.com/watch?v=T0gX0GF1Y-I

 
At 10:21, Anonymous Anonüümne said...

Vanameistri reportaaz (GO reisiajakirja loo juurde liikuv pilt)

https://www.youtube.com/watch?v=LFtBmqDAeUA


Kilva:
Millisel juutuubi videol PP-st on kõige rohkem vaatamisi?

 
At 10:50, Anonymous Filoloog Mirjam said...

10:21, eesti keel au sisse!

Kilb, kilva, kilba.
Tegu 23. muuttüübiga ja käändub nagu näidissõna tark.

Ehk siis küsimusele, teeme või mängime mida? Vastus on: kilba.

 
At 11:38, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits juba suvest saati jagab enamvähem ühte ja sama videot mingist liivakanjonist?

 
At 13:39, Anonymous Martin, spordigeopoliitika üliõpilane, maestro Linnar Priimägi õpilane said...

11:38, see on vanaduse kindel märk. Fikseerumine ühte ja samasse mõttemalli, teemasse, ajakirjanduslikku kujundisse.

Muide, hr Pullerits, teie arvates kas Tartut üritatakse tõsiselt kaitsta või Tartu jäetakse maha. Teie isiklik tegutsemisplaan kummagi stsenaariumi korral?

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Eile Port ütles, et steroidid võimendavad naissuguhormoone. Siiani ikka võimendasid vist meeste omi? Ning Kulakova ja Smetanina läksid ka meheks ära. Jouhaugi nägu on mu meelest muutunud karmimaks, see külm põhjatuul süüdi?

 
At 14:20, Anonymous Tavaline targutaja said...

Mida kauem madistavad, seda rohkem lõhutakse. Simpel. Kellel kinnisvara kallis see paneb relvad maha aga proled paugutavad kuni nad rappa aetakse ja rahavool nendelt, kellel seda küllaga, katkeb. Nüüd on vaja teha ainult ajakirjanduslikku uurimistööd, et kes kust raha saab kui madinaks läheb. See kust praegu raha voolab pole üldse oluline. Tähtis on, et milliste meeste sõna peale tammid rahajõgede eest langevad. Kes oskab öelda rahatammile, et seesam avane. Vot siin on konks. Ja teine konks on selles, et kas raha voolab idast või läänest või läbi ida läänest või läbi lääne idast. Vot selliste küsimuste kallal targutavad need kes asjast midagi teavad. See mida PP arvab, ei huvita tõenäoliselt kedagi. Tema asi on avalikkust rahustada ja kontrollitult käituma mõjutada. Mõjuisik või nii. Vot Martin, mitmes kursa, kas magistriks veel ei õpigi?

 
At 14:25, Anonymous Anonüümne said...

Tupp on see, mille sees midagi kõva ja pikka liigub või püsib, naise tupe sees 99% ajast midagi ei asu ega liigu, milleks võrrelda naise suguelundit (mõõga-, noa- või muu tupega)? Kui ma korraks õlut joon, ma pole kohe joodik.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

14:25, buduaari foorum asub teisel aadressil.

 
At 15:52, Anonymous Anonüümne said...

Viimasel poolel aastal pole enam vahet kas Buduaari foorum või PP blogi.

 
At 16:25, Anonymous Anonüümne said...

Aga siin ei pea üldse käima, 15:52.
Loe aga julgelt ainult neid teisi buduaarisi ja elu palju-palju roosam.

Olegi nüüd mees ja jäägu tänane viimaseks korraks, onju.

 
At 16:53, Anonymous Martin, spordiimagoloogia magistrant, Tallinn City University, School of Humanities, Estonia said...

"See mida PP arvab, ei huvita tõenäoliselt kedagi."
Hästi öeldud, 14.20! Aga hr Pullerits teeb suuri jõupingutusi, et pildil püsida. Poeb kasvõi nahast välja, et Euroopa Komisjoni kõrge ametniku "skalpi" saada. Nooremad kolleegid ei viitsi pooltki - ei, murdosagi - sellest tööst teha, mida teeb hr Pullerits. Ja eks pildil püsimine ongi peamine.

 
At 07:17, Blogger Unknown said...

canada goose outlet
dior sunglasses
valentino outlet
ugg boots
adidas trainers
canada goose outlet
nike roshe
oakley sunglasses wholesale
uggs outlet
ugg boots
chanyuan11.18

 
At 10:07, Blogger raybanoutlet001 said...

san francisco 49ers jerseys
redskins jerseys
michael kors handbags
vikings jerseys
ecco shoes outlet
michael kors handbags
ralph lauren
versace
air force 1 shoes
miami dolphins jerseys
2017.3.29

 
At 10:38, Anonymous Anonüümne said...

Doc Gerrad


Tere, minu nimi on Dr. Gerradi märk Abuja Ülikooli õpikeskusest, ma olen eritehnoloogia spetsialist ja me tegeleme inimest, kes soovivad müüa oreli, ostes, kui olete huvitatud neeru müügist või müügist Mis tahes keha organi osa. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust. Võtke meiega ühendust e-posti teel: abujateachinghosiptal@gmail.com

Lootes sinust kuulda.

Lugupeetud

Dr Gerrad

 
At 08:53, Blogger Unknown said...

moncler online outlet
soccer boots
pandora outlet
michael kors handbags
moncler jackets
nike huarache
moncler jackets
canada goose outlet
ralph lauren outlet
snapbacks wholesale
zzzzz2018.7.13

 

Postita kommentaar

<< Esileht