teisipäev, november 29, 2016

Pullerits: Kuidas ma päästan Team Haanja raskest olukorrast?

Kahjuks on nii, et ükskõik kui palju Team Haanja pingutab enda tegemiste reklaamimiseks filmijuppe Instagrami või YouTube’i panna, ei pane see unustama tõsiasja, et tippspordis, mida TH ju ometi viljeleb, on tegevuse ainsaks mõõdupuuks tulemus. Aga nagu võisime näha esimese MK-etapi distantsisõidu protokollist – ja distantsisõit on ikkagi see õige ja päris suusatamine, mida ka selle blogi lugejad hindavad, sest ei ole siin sprintereid, siin on ikka distantsi- ja maratonisõitjad -, siis tulemused jäid pehmelt öeldes oodatust kesisemaks. Mäletame ju, kuhu latt oli seatud: et keegi peaks tulema esimese neljakümne sekka. Aga mis juhtus – parim TH liige oli alles kuuenda kümne keskel.

Vaatame meeldetuletuseks protokolli. Võitis soomlane Iivo Niskanen, parima eestlasena sai Raido Ränkel 54. koha (+2.16,2), Algo Kärp sai 66. koha (+2.53,3), Karel Tammjärvele läks kirja 68. koht (+2.57,3) ning Aivar Rehemaa (fotol paremal) oli 96 lõpetanu seas 80. (+3.31,8). Eestlasi edestasid isegi selliste suurte murdmaasuusariikide esindajad, nagu Slovakkia, Jaapan, Suurbritannia ja Bulgaaria. Kõiki peale Ränkeli edestas isegi armeenlane. Armeenlane, kas kujutate ette! Ja Rehemaad edestas isegi lätlane. Jah, ma ei valeta: lätlane! Need on faktid, millest peavooluajakirjandus on targu vaikinud, sest pole, erinevalt minust, protokolli süvenenud.

Tean, mida õigustuseks öeldakse. Et TH mehed polegi veel teravaimas vormis, et küll nad hooaja jooksul paremaks lähevad. See kontraargument lähtub eeldusest, et kõik teised on juba avastarti tulles hooaja tippvormis ning enam võimekamaks ei lähe. Mida väita on täielik arulagedus, nagu isegi aru saate, kui kainet mõistust veel veidigi alles on. See, et omal ajal suutsid Jaak Mae ja Andrus Veerpalu (fotol ülal vasakul) tõepoolest hooaja edenedes palju paremaks saada, ei ole, kui mu mälu ei peta – ja siinkohal, kinnitan, et ei peta -, kehtinud viimastel aastatel ühegi Eesti distantsisõitja kohta. Nagu teame, pole keegi neist ju viimasel kahel aastal MK-sarjas punktikohale ehk 30 parema hulka jõudnudki.

Palju rohkem kui TH meeste tulemused Ruka kauaoodatud distantsisõidus on tähelepanu pälvinud nende võitlus Eesti suusaliidu ja ESLi pakutava lepingu vastu. See annab muidugi veel ühe võimaluse, mille taha Ruka viletsate tulemuste varjus pugeda: et võitlus ESLiga on röövinud TH distantsisõitjailt võistlemiseks vajalikku energiat. Kui nii, siis see on ääretult suur möödapanek TH niiditõmbajalt Mati Alaverilt (foto ülal paremal), kes peaks ju olema ometi nii professionaalne, et teada: sportlaste ülesanne on trenni teha ja võistelda, mänedžeri ülesanne on võimaldada neile selleks parimad tingimused. Kui Alaver pole seda suutnud, on ta minetanud professionaalsuse, mille tõttu tuleks ta ilma jätta niigi mitteametlikust suusaprofessori tiitlist.

Niisiis, küsimus on nüüd selles, mida teha edasi TH-ga, kel esiteks pole ESLiga jätkuvalt lepingut ning kelle tulemused distantsisõidus valmistasid suure pettumuse. Siin on, nagu lubasin, lahendus.

Nimelt tuleb TH distantsisõitjad suunata MK-sarjast Skandinaavia karikasarja ja FIS Race'ide starti. MK-sarja tase on TH distantsisõitjate suutlikkust arvestades liiga kõrge – seal viimaste kohtade saamine ei mõju kindlasti sportlaste vaimule ergastavalt ega motiveerivalt. Kaotada suusatamises armeenlasele ja lätlasele – see ei saa ju tekitada head tuju ega tiivustada; see ainult süvendab kahtlusi endas, oma võimekuses, tehtud töö tulemuslikkuses. Ja teiseks pole olnud teemaks, et ESL tahaks kuidagi takistada TH osalemist Skandinaavia karikasarjas ja FIS Race'idel, ja usutavasti ei tule see ka teemaks, sest Skandinaavia karikasari pole siiski see, miks on MK-sari. Sinna, kui rahva keeles öelda, saab ju saata sportlasi palju lõdvema randmega.

Näete, hundid söönud, lambad terved. Sportlased saavad võistelda, liiati omale jõukohases konkurentsis, ning kaob vajadus ESLiga kembelda ning oma niigi nappi energiat vaidlustele kulutada. Lihtne, kuid geniaalne, kas pole?

Foto 1: Raido Ränkel laskumas tänavu jaanuari lõpus Mammastes Eesti meistrivõistlustel sprindis Peeter Kümmeli ees. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 2: Aivar Rehemaa aasta tagasi suusatajate hooajaeelsel pressikonverentsil. Foto autor: Stanislav Moshkov, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Andrus Veerpalu tänavu 25. aprillil suusahooaja lõpetamisel ekstreemspordikeskuses Spot of Tallinn. Foto autor: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix
Foto 4: Mati Alaver Sotši olümpial meeste 15 km klassikasõidu päeval. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 5: Blogi lugejate uus lemmik, USA mäesuusataja Mikaela Shiffrin pressikonverentsil enne MK-etappi Vermontis Killington Resortis. Foto autor: Erich Schlegel, USA Today Sports / USA Today Network / Sipa USA / Scanpix

45 Kommentaarid:

At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

TH-l punktid taskus.

https://www.youtube.com/watch?v=1-bgvQ9heS4&feature=youtu.be

 
At 12:02, Anonymous Anonüümne said...

woop woop jõhker purkas, terve suusamaailm on sillas. Go Team Haanja !!!!


 
At 12:23, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Kiidame slaalomiprintsessi pildi eest, peremees! Seda joont peaks siis proovima hoida, sest ka meile neiu Mikaela juba väga meeldima on hakanud.
Siin metsatukas pole ammu nii ilusat päeva olnud kui eila, kui vend meie uue lemmiku siit avastas.
Olge te tänatud, mehed!

 
At 13:47, Anonymous Anonüümne said...

Tähtis pole kui kompu on neiu pildi peal või telepurgis. Oluline on kuidas ta on voodis. See tuleb Priidul välja uurida. Miks? Maria Sharapova ekskallim kurtis kunagi, et ilus on ta jah ning tenniseplatsil kisab kui kurat, kuid voodis nagu surnud kana. Nii et Priit, kui muidu ei saa, siis katsetad kasvõi ise. Meie kõigi nimel.
Teet

 
At 14:19, Anonymous Anonüümne said...

"Lahendusi pakkuma" - täitsa uhhuu ikka... No ikka täiesti-täiesti.

 
At 14:23, Anonymous Anonüümne said...

"Nagu teame, pole keegi neist ju viimasel kahel aastal MK-sarjas punktikohale ehk 30 parema hulka jõudnudki."

Ja kuu ajaga pidid mehed endale tiivad saama? Vaatama ESL tulemusi sellelt aastalt?
Ma saan aru et pool on valitud ja nüüd Priidu taob rauda vahendeid ja loogikat valimata. Faktid?..pigem demagoogia stiilinäide.
Peab siin käimise maha jätma, enam ei saa head spordirepotaaši võistlustelt..see on asendudnud skisofreenilise jauramiga.


 
At 14:45, Blogger Priit Pullerits said...

Milleks selline hüsteeria, 14:23? Mina räägin faktidest, teie aga ainult perutate. Kes on Eesti distantsisõitjatest kahel viimasel hooajal MK-etapil punktikohale jõudnud? Käisin veel kord FISi ametlikul küljel kahe eelmise hooaja distantsisõidu protokollid üle - no ei ole ühtegi Eesti suusatajat punktikohal. No ei ole, tee või tina! Ma ei saa absoluutselt aru, millise faktiga eksimist te mulle ette heidate, kui viitate mu lausele 30 parema hulka jõudmise kohta.

Poolte valimine pole siin küsimus. Küsimus on selles, et vaatame fakte ja aitame TH-l olukorrast parima lahenduse leida. Just seda ma teengi, ei rohkem ega vähem. Rohkem pole minu võimuses, vähemaks pole põhjust.

Vähem hüsteeriat ja faktide esitaja süüdistamist demagoogias, palun. Aga kui tõde on valus, siis olgu nii palju mehisust, et suudate vähemasti seda väikest asja tunnistada.

 
At 15:07, Anonymous Anonüümne said...

14:23 paneb tõde - objektiivset käsitlust ei ole, meile pannakse siin mingit demagoogiat lauale.

Ütlete, et "distantsisõit on ikkagi see õige ja päris suusatamine" - millises loomariigis seda "faktiks" peetakse?

"Palju rohkem kui TH meeste tulemused Ruka kauaoodatud distantsisõidus on tähelepanu pälvinud nende võitlus Eesti suusaliidu ja ESLi pakutava lepingu vastu." - see on mingi subjektiivne lörr, lugege rohkem meediaväljaandeid ja tutvuge muu, kui Postimehe kõrvallaua-mehe üllitistega.

"MK-sarja tase on TH distantsisõitjate suutlikkust arvestades liiga kõrge" - suutlikkusest ei tea selle rea kirjutaja midagi, tulemused ei võrdu suutlikkus, üritate luua faktivea.

"kaob vajadus ESLiga kembelda ning oma niigi nappi energiat vaidlustele kulutada" - niimoodi eksikult väita saab ainult inimene, kes ei mõista FIS alla kuuluvate organisatsioonide struktuuri ja toimimist.

 
At 15:08, Anonymous Anonüümne said...

"Poolte valimine pole siin küsimus" - uuhuuuuuu Priit!

 
At 15:37, Anonymous Anonüümne said...

TH (ja ka Eesti suusatamise) seisukohast on parim lahendus, kui Merko vahetab erakorralisel üldkoosolekul Alexela ja Pärnu Sadama juhatusest välja, millest finantstugi ei tohiks lahjemaks jääda. Seejärel saadakse sportlastega hõlpsasti kokkuleppele lepingus.Praegu tundub vastasseis olevat juba põhimõtteline.

 
At 17:26, Anonymous Uduvere Ärni said...

Kas teate, kes Kilbile laupäeval suusad tegi? Lippasid vägevalt.
Kuigi TH treeneril pole pabereid, peaks ju taktika kogemust jaguma, et poiss edaspidi poolfinaali ka jõuaks. Saab näha kuidas uisustiilis ja sprinditeates neil läheb. Jõudu!
Sprindimehed MKdele, distantsi omad Estoloppetile.

 
At 19:55, Anonymous Anonüümne said...

Peremees, pilt nr 5 on tagasihoidlik, aga kiidame heaks.
Ülu ja Uunu tahavad mäeprintsessi naba näha.

https://www.redbulletin.com/sites/default/files/images/mikaela-shiffrin-sixpack.jpg?downsize=880:*

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Kas Ränkel pole distantsisõitja?
Kas Skandinaavia karikasari on meie meestele sobivam kui eeldatavalt nõrgem sari? Seal on Põhjamaade keskmikud pluss jungad. Toome võrdluse kovpalli Balti liigaga. Leedu, Läti keskmikele me vastu ei saa.
Kas Eesti osaleb Lahti MM-il? Kui peatreener JT (seda seisukohta PP esindabki) arvab, et nõrgematest suusasõitudelt ilmameistrit selgitama minna hea plaan, siis, vabandust, pöördugu tagasi Türgi koondist treenima...või Armeenia, või Bulgaaria oma.

 
At 00:44, Anonymous Anonüümne said...

Millisel Eesti jooksuvõistlusel moodustavad välismaa jooksjad kõikidest osavõtjatest 70%?

http://marathon100.com/uudised/vaata/mispo-talvemaratoni-stardis-rekordarv-valisjooksjaid

 
At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu/Scanpixi/JTeppani sporiblogi (™)

 
At 10:01, Anonymous Kilvaklubi "Hellad pead" said...

Mehed, kilba ka.

Mitu viimast slaalomi MK-etappi, kus slaalomiprintsess Mikaela Shiffrin on startinud, on ta järjest võitnud?

A. 5
B. 7
C. 9
D. 11

 
At 10:44, Anonymous Kärna Ärni said...

Vastusevariant D.

 
At 11:14, Anonymous Kilvaklubi "Hellad pead" said...

Tubli, Ärni, D on õige vastus.
Kui detailselt täpne olla, siis esimene võit selles reas oli maailmameistritiitel, millele on järgnenud 10 MK-etapivõitu. Ehk Mikaela on võitmatuna püsinud pea 2 aastat.

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Suur Meister olla vormi leidmas ja ei jõua MK debüüti nädalavahetusel ära oodata.
Kuidas on TH meestega?

 
At 15:06, Blogger Priit Pullerits said...

Kinnitan 09:55-le ja ka kõigile teistele, et hoida ära asjatute kahtluste, spekulatsioonide, vandenõuteooriate jms leviku, et ei Jaanus Teppanil ega ühelgi teisel Teppanil pole siin blogis Team Haanja kohta avaldatud info ja väljendatud seisukohtadega absoluutset mingit seost ega puutumust.

 
At 16:03, Anonymous Anonüümne said...

Millised need distantsisõitjatest blogilugejad on? Me räägime ikka rahvamaratoni sõitjatest. Sama palju kui siin on sprintreid lugemas on siin ka distantsisõitjaid lugemas.

 
At 16:26, Blogger Priit Pullerits said...

Huvitav oli lugeda täna ÕLis väikses kirjas spordi allservas kõige vähemtähtsat lugu TH meeste AR-i ja AKärbi käte laiutamisest, et mitte ei tea, miks vormi pole. Huvitav, et teistel enamasti on, ainult meie meestel ei ole. Kes teab, kus see vorm on neil kogu aeg jäänud?

 
At 16:31, Anonymous Kui on x, siis näita ust said...

15:06 - puutumust ei ole, aga pugemust?

Anti-objektiivsusele näita ust!

 
At 16:34, Anonymous Anonüümne said...

19:55, tundub nii, et ka teie nabapilt jäi liiga tagasihoidlikuks.
Jörmid mehed, nagu Ülu ja Uunu seda on, tahavad pigem midagi tõsisemat ja arendavamat kogeda.
Midagi sellist ehk?

 
At 18:37, Anonymous Anonüümne said...

Pordi väljaütlemine jätab viimaste aastate tegemiste taustal kuidagi ambivalentse käitumise maigu suhu. Tänasest lehest loeme, et "Port on karistusega rahul".
«Mind karistus väga ei häiri. Mul on tunne, et see on küllaltki kavalalt paigutatud. Ta ei ole liiga väike ega liiga suur. Kõigil on kerge ebamugavustunne, aga keegi ei saa ka väga kõvasti trummi lüüa,» rääkis Port.

Selle peale saab ju kangeimat mürki võtta, et Johaug kasutas dopingut teadlikult ja sihipäraselt - mitte ei määrinud täitsapuhtjuhuslikult mokki... - ning selle eest on ettenähtud 4-aastane võistluskeeld. Porti aga ei häiri 14-kuuline karistus. Kummaline.
Õnneks pole ka veel norrakad lõppotsust teinud, rääkimata FIS ja WADA, seega võib Porti mõne aja pärast jõustuv karistus siiski häirima hakata.
Ning selle asemel, et uskuda Johaug&Co mää-määd (kui moodsalt väljenduda), tuleks Norras püsti panna sõltumatu uurimine ja selged tõendid kokku koguda.
Aga samas saame suurepäraselt aru, et seda viimast loota on ülim naiivsus.

PM: Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse.

 
At 20:41, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubist said...

Keda nimetasid kirjanikud Ilja Ilf (õige nimega Jehue Fainsilberberg) ja Jevgeni Petrov oma 1931. a ilmunud tuntud romaanis "Kuldvasikas" inimkonna parimaks osaks?
A. jalgakäijaid
B. pikamaajooksjaid
C. jalgrattureid
D. purjetajaid

 
At 20:59, Anonymous Vello said...

Aeg läks!
Kiiremale õigesti vastajale blogiomanikult auhind!

 
At 21:06, Anonymous Vello, Paide kilvameister 1989 said...

Täna otsustatakse New Yorgis, kas Norra esindaja Magnus Carlsen jääb maailmameistriks või asub maletroonile Venemaa esindaja Andrei Karjakin. 12 normaalmatši partiid jäid viiki. Nüüd mängitakse 4 kiirpartiid ja kuid need maailmameistrit ei selgita, siis asutakse "välgutama". Mis tehakse juhul, kui ka välgupartiide tulemus on võrdne?
A. kuulutatakse matš ebaõnnestunuks ja minnakse laiali
B. selgitatakse võitja loosi teel
C. jätkatakse poksiga (3 raundi X 3 min)
D. hakatakse "Armageddoni" mängima

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

20:41, vb siis A.

 
At 21:12, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi juhatuse liige said...

New Yorgis pandi kellad käima!
Mehed!

 
At 21:22, Anonymous Vello said...

https://youtu.be/qc5xYmkPAHk
Matš käib!

 
At 00:17, Anonymous Vello said...

Kas te olete mehed või dolbojoobid? Keda pidasid Ilf ja Petrov inimkonna parimaks osaks? Lihtne ju, noh?

 
At 03:11, Anonymous Anonüümne said...

Veel kilba, mehed!
Käivad jutud, et The Dream Team (Ratas, Ossinovski, Tsahkna) soovib muuta ka Maaeluministeeriumi nime.
Kas uueks nimeks saab?
A. Põllumajandusministeerium
B. Määeluministeerium
C. Konjunktuuriministeerium
D. Määviljelusministeerium

(kuuldavasti loositakse õigesti vastajate vahel välja ka kolm kitse)

 
At 12:57, Anonymous Anonüümne said...

Vello, Armageddoni eila öösel vaja ei läinud.

 
At 13:14, Anonymous Kärna Ärni said...

Vello(00:17), 21:10 vastas ju ära.
Variant A - jalajäijad

 
At 03:07, Blogger Unknown said...

cheap ray ban sunglasses
ecco shoes
michael kors outlet
michael kors handbags outlet
hermes belts
cheap oakley sunglasses
snow boots for women
canada goose jackets
dallas cowboys jersey
tiffany jewelry

 
At 07:59, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
lululemon outlet
ray ban sunglasses wholesale
oakley sunglasses sale
michael kors handbags
louis vuitton outlet
mulberry handbags
ray ban sunglasses
ralph lauren
cartier watches
20170214lck

 
At 10:20, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors outlet
canada goose
nhl jerseys
lions jerseys
fitflops shoes
chaussure louboutin
versace shoes
abercrombie and fitch kids
ed hardy outlet
michael kors
2017.3.29

 
At 05:41, Blogger Unknown said...

http://www.uggoutlet.uk
lebron james shoes
ultra boost 3.0
nike air force 1
michael kors handbags
kyrie irving shoes
jordans for cheap
under armour curry 3
adidas stan smith
air jordan

 
At 06:17, Blogger raybanoutlet001 said...

ugg boots
kate spade sale
jordan 4
nike trainers
miami heat jersey
michael kors uk
los angeles lakers jerseys
ugg boots
jordan shoes
ugg outlet
2017.8.26

 
At 11:13, Blogger raybanoutlet001 said...

christian louboutin outlet
moncler jackets
carolina panthers jersey
jordan 8
philadelphia eagles jerseys
bengals jersey
ralph lauren outlet
nba jerseys wholesale
fitflops
jordan shoes

 
At 06:00, Blogger Unknown said...

jordan 12
patriots jersey
lebron 13
michael kors outlet online
adidas superstar UK
longchamp handbags
adidas yeezy boost
kobe sneakers
michael kors factory outlet
true religion jeans

 
At 11:18, Blogger Jal Pari said...

PkDomain are best & free web hosting & PK domain registration services provider company in Pakistan, get vps and Dedicated hosting in cheap rates. We provide Web Hosting for small businesses and individuals. Visit www.pkdomain.com.pk to get information about cheap domain hosting prices. Whether you need web hosting in Pakistan or a complete solution with development, we have it

 
At 15:26, Blogger drones said...

Adoro i manifesti Pubblicitari in 3D per una Comunicazione Innovativa. Chiedi Info! Assistenza Tecnica · Qualità Professionale · Primi in Italia · Alta Velocità Tipi: Manifesti e Poster 3D, Locandine 3D, Espositori 3D, stampante 3d e Scenografie 3D, Render 3D. La tecnologia di stampa 3d permette modelli in pla e abs e molti altri materiali. Anche i droni li adoro, i droni professionali sono perfetti per le ispezioni e la termografia con drone. Best drones gimbal.

 
At 10:08, Blogger Unknown said...

nike blazer low
new york jets jerseys
coach outlet online
superdry uk
canada goose jackets
nike air huarache
michael kors outlet clearance
golden goose shoes
air jordan shoes
cheap jordans

 

Postita kommentaar

<< Esileht