Pullerits: Kuidas Madis Mihkels ja Ukraina sattusid samasugusesse paati?
Niisiis, Madis Mihkels (kõigil fotodel), UCI maailma edetabeli 136. maanteerattur, läheb elama Monacosse. Enne seda läheb ta Intermarché-Wanty meeskonnast EF Education-EasyPosti meeskonda, mille nimekaim sõitja on Richard Carapaz, Tokyo olümpiavõitja maantee grupisõidus. See on muutus, mis tekitab mu peas paralleele muutusega USA riigijuhtimise eesotsas.Võib küsida, miks Mihkelsile seda muutust vaja on, kas tal siis Intermarché-Wanty meeskonnas puudusid võimalused. Intermarché-Wanty on UCI meeskondade edetabelis 15., EF Education-EasyPost 12. kohal. Mihkels seletas stuudiousutluses ERRi pühapäevasele spordisaatele, et tundis, et veel üks hooaeg Intermarché-Wanty särgis ei viiks teda edasi – ta jätkaks n-ö samal lainel –, mistõttu oli vaja n-ö käiguvahetust. Teisisõnu: eks näis, mis tulevik Ameerika meeskonnas toob, aga selge on see, et samamoodi jätkates mingit kvalitatiivset edasiliikumist kindlasti ei toimuks. Väga küps spordimehelik lähenemine, kas pole?Täpselt sama on Donald Trumpi võiduga USA presidendivalimistel. Võitnuks Kamala Harris, oleks selge, et seoses Ukraina kaitsesõjaga midagi ei muutuks: tõenäoliselt jätkuks Ameerika abi piiratud kujul, peaasi, et Ukraina otsejoones ei kaotaks, kuid ega võiduks vajalikku panustamist ka tuleks. Nüüd saab presidendiks Trump, kes on küll ettearvamatu ja prognoosimatu, nagu tõdesid ühest suust Eesti eksperdid, keda Postimehe hiljutise suure loo tarvis usutlesin, kuid vähemasti tekib võimalus – nagu loodab rattasõidus avanevale uuele võimalusele Mihkels –, et senisest erinevad olud, tingimused ja lähenemine tekitavad mingigi uue hingamise. Vähemalt tulevad n-ö lauale uued variandid, mida tuleb ise ära kasutada – nii Mihkelsil kui Ukrainal. Vanamoodi jätkates ei muutuks arvatavasti suurt midagi.Aga enne, kui Mihkels ära Monacosse kolib – kuigi tema uue meeskonna põhibaas asub Hispaanias Gironas –, võiks ta leida nii palju aega, et sõidab läbi Rahinge järve juurest ning lööb seal üle minu tippaja. Et ta seal minust Strava edetabelis tagapool on, teavad ju kõik, kes rattasõitu vähegi jälgivad. (Nii paljud on siin ja mujalgi seda talle meelde tuletanud.) Kui kaua saab proff endale lubada, et ta absoluutsest amatöörist, kellele rattasõit on olnud jooksmise ja suusatamise järel alles kolmas ala, jätkuvalt mitu head sekundit alla jääb? Sellised puudujäägid tuleb enne likvideerida, kui uued nn väljakutsed vastu võtta. Muidu need jäävadki kummitama.
Fotod 1, 3 ja 4: Madis Mihkels 26. oktoobril Tartus Eesti meistrivõistlustel cyclo-crossis. Fotode autor: Sille Annuk, Tartu Postimees / Scanpix
Foto 2: Madis Mihkels maantee grupisõidu EM-võistluste pronksmedaliga. Foto autor: EPA/Scanpix
2 Kommentaarid:
Täpselt nii: enne Rahinge, pärast Monaco.
Trumpiga on see oht, et võid saada 24 tunniga särgi püksi nii, et ise arugi ei saa. Võidud tuleb ise siit maanurgast ja sealt maanurgast koju tuua. Hiljem võid Eesti-Mongoolia rattatiimis aega surnuks lüüa.
Kui Kangert oli selles tiimis, mida ta kiidab, siis ta oli seal märkamatu, tulemusteta. Loodetavasti Mihkelsil, kellel Rahingelt all kehvem tulemus kui Pulleritsul, on särtsu EFis rohkem.
Postita kommentaar
<< Esileht