kolmapäev, juuni 12, 2013

Pullerits: Kas sportimisele leidub praegu õigustust?

Kas te mõnikord ei mõtle enesekriitiliselt, et samal ajal, kui Reformierakonnas lokkavad sisepettused, kui Mart Laar lööb kiilu valitsuskoalitsiooni, kui Eestis on tekkimas liberaalse diktatuuri tunnused – ühesõnaga, kui elu ümberringi keeb ja kõigub –, siis mis õigustust leida sellele, et me arutame siin tõemeeli, kuidas hoida rattasadulas suuremat kiirust ning kuidas on grupis otstarbekam positsiooni valida?

Kas me ei kuluta oma auru, mida meil on küllap palju rohkem kui keskmisel Eesti inimesel, tühiste ja ebaoluliste asjade peale, selle asemel et mõjutada oma energiaga protsesse, mis on tegelikult olulised?

Kui me oma energiat ja suutlikkust õigesse kohta ei suuna, vaid kulutame seda egoistlikule meelelahutusele, mida sport ju on, siis kuivõrd on meil õigus millegi üle üldse pahameelt avaldada?

Homme, neljapäeval ilmub Postimehe vahel veel üks üllitis, mis viib tähelepanu olulistelt asjadelt kõrvale. Selle üllitise sisu ülevaate leiate allolevalt siniselt taustalt – klikkige pildile, siis on kergem lugeda!
Mõistagi pole ma ainus, kes nn eskapistlikku meelelahutust pakub. (Kuigi olen kirjutanud ka sotsiaalselt laia kõlapinnaga lugusid, nagu näiteks «Viljatud rünnakud», mille pikk versioon ilmus sama päeva Postimehes.) Näiteks on koostamisel raamat «Eesti jooksu kullafond».

Aga mis oli teie viimane tegu, millel oli ka mingitki ühiskondlikku kaalu, mis püüdis ühiskondlikke protsesse suunata?
******
Jaanus Laidvee on Amasa Back Trail, La Sal Mountains in the background, Moab, Utah. 20. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Needki Eesti Rahvusringhäälingu esindajad annavad Tartu rattarallil oma panuse rahva meele lahutamisse ja väheolulise päevakajaliseks tegemisse. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Tartu rattarallil tegelevad sajad tühja tuule tallamisega. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix

59 Kommentaarid:

At 17:00, Anonymous Anonüümne said...

PP, kas sul puudub igasugune kontroll selle pildi üle seal sinisel taustal? Millest selline valik? Saan aru, et ilus sporditibi peab olema, aga... Kiiver lõdvalt ja poolviltu peas... Samasugune "eeskuju" nagu Jakobi mäest jalgrattaga alla kihutav PP ise... Kahju.

 
At 17:45, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, mul puudus selle üle kontroll, nagu tulemusest näha. Oleksin samuti eelistanud seal asisemat inimest näha. Saatsin reklaami tegijale ühe Eesti kõva ratturi pildi, aga nagu näha - ei tublid spordimehed mõttetute tibide vastu saa.

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

"... kui Mart Laar lööb kiilu valitsuskoalitsiooni..." - nu ei löö ju, loe tema manifesti veel ... või kui ei viitsi, siis UR tänast intervjuud EP-s (kui Postimehe ülemused ikka lubavad).

 
At 19:30, Anonymous Anonüümne said...

pead enese kehtestamist õppima. või tahadki olla kelgunöör mitte mees?

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Eesti rahvusringhäälingu meeste taga kollases särgikeses on ju meie tulevikulootus laskesuusatamises Grete Gaim. Hoopis teda pildistati. Mis sest Kuuse Lempsist ja Kruusementist ikka pildistada.
Teet

 
At 22:25, Blogger Andres P said...

No,noh, miks siis tibi kohe mõttetu on? Stereotüüpe vaja murda.
Aga jah Skanpixi(?) pildi asemel oleks võinud kodumaine kena tüdruk olla, eeskujuks nö. Sealt saate terve seti -
http://www.fotosearch.fr/photos-images/deux-filles-v%C3%A9los.html


 
At 09:28, Anonymous Kaur said...

Ega maailm sellest seisma jää, kui poliitikud natuke nalja teevad. Ainult tõeline maailmaparandaja võib arvata, et see on oluline tema spordtimisele. Kui näiteks mõelda olulistele asjadele, mis maailmas pidevalt toimuvad, siis ei saaks midagi muud teha, kui kahe käega peast kinni hoida. Empaatiline inimene näiteks tunneks kaasa igaühele, kes sureb (igas sekundis müni inimene) - mis on mingi poliitiku trall selle personaalse tragöödia kõrval. Igaüks peab ikka enda mulli sisse jääma.

 
At 09:37, Blogger Indrek Sarapuu said...

Ma siis järeldan, et tunnete pildil olevat tütarlast ja teate et tegu ongi mõttetu tibiga? Mina teda ei tunne ning selles olukorras jätab ta kena ja positiivselt meelestatud mulje. Tublisid tegijaid näeb teles ja mujal küllaga.

 
At 11:08, Anonymous Terv. 209 said...

Ints, PP riputas üles lihtsalt ühe "liimpaberi", ei muud.
Ja nagu näha, "kärbsed" kohe lendavad :)

 
At 11:10, Blogger Priit Pullerits said...

Lp spordimehed! Tänase päeva loosung on "Toetame Pulleritsu!". Ei, ärge erutuge, ma ei räägi endast, vaid Egle Pulleritsust(olgu kohe lisatud, et ei tunne teda), Keelehooldekeskuse koordineerijast, kes võitis väitluse Urmas Sutropi, Eesti Keele instituudi direktori vastu; Sutrop peab nimelt sõna "neeger" halvustavaks, Pullerits mitte. Taevale tänu, et Pulleritsud on ikka kaine mõistusega!

Niisiis, siin blogis on sõna "neeger" endiselt igati aktsepteeritav.

Aga see ei ole sugugi veel kõik. Head uudised tulevad seekord Venemaalt, mis ei kavatsegi alluda Lääne survele, et Venemaa loobuks homopropaganda keelustamisest. Oleks vaid Eesti riigimeestel ka sama palju selgroogu nagu Venemaa seaduseandjail! Ei ole sugugi nii, et idas on kõik ainult halvasti ja läänes ainult hästi. Mõned asjad on ka idas hästi ja õigesti ning nii paljudki asjad on läänes halvasti ja valesti.

 
At 12:43, Anonymous Anonüümne said...

hahaa, mulle ka ei meeldi kuidagi kohe need geid ja muud omasooiharad, aga herr Pullerits, kas tõesti Teie kommentaarid sellel teemal lubavad arvata, et kuulute ka "kaine mõistusega" Pulleritsude hulka?

Viimasest ühiskondlikult kasulikust tegevusest rääkides, siis sõitsin eile rattaga kergliiklusteel, ja jäin mingi hetk seisma ning pühkisin jalaga minema u 10 meetrise lõigu, kus oli paksult käbisi täis - vast päästsin mõne kukkumisest.

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Ühiskondlikult kasulik tegevus - MTB-ga maanteel keskmine kiirus 37 km/h. Seda küll toreda mehe tuules, kes maanteerattaga Luunja kandis tuult murdis. Tnx, man!

A. D.

 
At 14:49, Blogger Priit Pullerits said...

Head lugejad, kriitika tänase Maratoni kohta on teretulnud. Koos saame toodet arendada!

 
At 15:07, Anonymous Anonüümne said...

Ma sain Maratonist niipalju targemaks, et õige maastikuratas on Felt ja maksab 7000.- EUR-i.
Triatlonis kinnita number kummi külge, saad kohe selja pealt kõhupeale keerata.
Ja rulluisutades grupisõidus toeta lõug eessõitja selja peale. Enamik rulluisu mahutreeningust tehakse jalgrattaga.
Ajakirja avasõnas öeldakse, et põhimõtteliselt on trenni tegemine mõtetu aja raiskamine.
Teet

 
At 15:10, Anonymous Anonüümne said...

Ah jaaa, tibi pilt oli kuhugile kadunud? Esikaanel Sportlandi reklaam ratastest, millega ma pole nänud, et keegi sõidaks. Lubatakse poole hinnaga ära anda.
Teet

 
At 16:31, Anonymous Anonüümne said...

Ning jälle promotakse MEIE vastupidavusalade veebi, kus pidavat pakutama värskeid (sic!) uudiseid. Siit saab lugeda homode ja neegrite kohta, aga uut vastupidavusalade kohta on räige ülepakkumine.

 
At 16:32, Blogger Ain Veemees said...

Sa Priit mine tee mõni trenn rulluisumeestega kaasa, siis on millest kirjutada.

 
At 17:52, Anonymous Anonüümne said...

"Jah, mul puudus selle üle kontroll, nagu tulemusest näha. Oleksin samuti eelistanud seal asisemat inimest näha. Saatsin reklaami tegijale ühe Eesti kõva ratturi pildi, aga nagu näha - ei tublid spordimehed mõttetute tibide vastu saa."

Lubage naerda.

 
At 09:24, Anonymous Anonüümne said...

Pean samuti nõustuma seisukohaga, et seekordne Maraton oli kuidagi sisutühi.

A. D.

 
At 14:47, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge vanad mehed, see tshikk on täiesti testo!

 
At 12:00, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 11:15, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet
coach outlet store online
nike huarache
uggs for women
gucci belt
longchamp soldes
ghd straighteners
michael kors
giuseppe zanotti shoes
gucci outlet online
louis vuitton bags
tory burch shoes
prada sunglasses
nike store
ray ban glasses
michael kors handbags
timberland outlet
louis vuitton outlet stores
toms shoes
adidas superstar 2
michael kors outlet
true religion outlet
air max uk
true religion
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
michael kors outlet
true religion jeans
air max
tory burch outlet
jordan 6 retro
michael kors
pandora bracelets
longchamp sale
ray ban uk
coach outlet
cheap nfl jerseys
adidas trainers
jordan 13 retro
louis vuitton
q

 
At 03:04, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:07, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:10, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:13, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 06:34, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 02:50, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 17:03, Blogger 林磊 said...

2016-5-24 leilei
michael kors outlet clearance
burberry outlet
coach outlet online
true religion
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
michael kors handbags
coach outlet
ugg sale
hermes outlet
nike free run black
oakley sunglasses
vans outlet
nike huarache
timberland boots
nike huarache white
birkenstock
cheap jordans
ed hardy uk
canada goose jackets
louis vuitton bags
the north face
ray ban sunglass,ray ban sunglasses,ray ban outlet,cheap ray bans,cheap ray ban sunglasses,cheap ray bans,ray bans
michael kors handbags
cartier watches for sale
cheap oakley sunglasses
adidas pure boost
oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet
kate spade outlet
kate spade outlet
pandora jewelry
longchamp bag
ray ban sunglasses
vans shoes
louboutin pas cher
christian louboutin shoes
armani exchange
kobe 9

 
At 11:30, Blogger Gege Dai said...

JIANBIN0704
adidas wings
iphone case uk
coach outlet
ralph lauren uk
ray ban sunglasses
christian louboutin online
air max 90
louis vuitton pas cher
fitflop clearance
links of london
beats by dr dre
jordan shoes 2015
calvin klein underwear
prada outlet online
beats by dre
swarovski crystal
replica watches
coach outlet
ray-ban sunglasses
ferragamo shoes
michael kors handbags
ralph lauren polo shirts
futbol baratas
fitflops sale
michael kors handbags
juicy couture tracksuit
lululemon outlet
asics
kate spade handbags
air max 2015
longchamp outlet online
tiffany and co
polo ralph lauren
ferragamo shoes

 
At 10:41, Blogger Hua Cai said...

louis vuitton outlet
true religion jeans
abercrombie and fitch
michael kors outlet online
michael kors outlet clearance
chicago blackhawks jerseys
jordan 11
ralph lauren pas cher
hermes outlet store
canada goose jackets
cartier outlet
cheap nfl jerseys
marc jacobs sale
cheap uggs
ed hardy clothing
michael kors outlet
ferragamo shoes
swarovski outlet
ralph lauren uk
swarovski jewelry
omega watches
air max 90
coach outlet
louis vuitton outlet online
nike outlet store
michael kors handbags
chrome hearts eyewear
air jordan 13
michael kors outlet online
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
tiffany outlet
michael kors handbags
moncler jackets
michael kors outlet online
cheap uggs
20160812caihuali

 
At 04:17, Blogger chenlili said...

coach outlet
louis vuitton purses
rolex watches outlet
ralph lauren
adidas originals
lebron 13
tod's shoes
coach factory outlet
ralph lauren
adidas outlet
cheap nfl jerseys
timberlands
ray ban outlet
coach outlet
burberry outlet
burberry outlet
michael kors canada
pandora jewelry
uggs outlet
cheap uggs
michael kors outlet clearance
ralph lauren uk
juicy couture
uggs outlet
ugg outlet
mlb jerseys
michael kors outlet
louis vuitton outlet online
abercrombie & fitch
prada outlet
christian louboutin sneakers
fitflop sandals
michael kors handbags
ugg outlet
supra for sale
louis vuitton outlet
ugg boots
chenlili20160829

 
At 05:37, Blogger raybanoutlet001 said...

tiffany and co outlet online
ray ban sunglasses
skechers go walk
michael kors outlet
nike roshe run
nike huarache
cheap air jordan
hermes belt
toms outlet store
oakley sunglasses,oakley outlet sunglasses

 
At 03:28, Blogger chenlina said...

adidas yeezy 350
coach outlet
michael kors outlet
coach outlet
burberry outlet
ugg outlet
jordan shoes
ray ban sunglasses
dallas mavericks jerseys
miami heat jerseys
chenlina20161007

 
At 07:20, Blogger Unknown said...

salomon shoes
hollister uk
canada goose jackets
michael kors canada
adidas nmd runner
michael kors handbags clearance
mulberry sale
oakley sunglasses
nike tn pas cher
canada goose jackets
chanyuan11.18

 
At 03:21, Blogger 姚嘉 said...

cheap jordan shoes
birkenstock sandals
los angeles lakers jerseys
chicago bears jerseys
tiffany and co outlet
true religion jeans
ray bans
toms outlet
oakland raiders jerseys
tiffany jewelry

 
At 12:19, Blogger chenlili said...

fitflops shoes
adidas yeezy
coach factory outlet
canada goose outlet
beats by dre
louboutin outlet
coach outlet store online
uggs outlet
oakley sunglasses
uggs outlet
hzx20161226

 
At 09:00, Blogger Hua Cai said...

adidas trainers
cheap jordans
rolex watches
polo ralph lauren outlet
tods outlet online
louis vuitton
yeezy boost 350
coach factory outlet
oakley sunglasses
nike air max 90
20170106caihuali

 
At 17:56, Blogger Meiqing Xu said...

ugg boots
cheap jordans
rolex watches
coach outlet store
the north face outlet
canada goose jackets
gucci outlet
lebron james shoes 2016
nike free flyknit
polo ralph lauren outlet
20170217caiyan

 
At 11:28, Blogger Unknown said...

green bay packers jerseys
michael kors handbags
kobe 9
michael kors handbags
michael kors handbags wholesale
michael kors outlet store
colts jerseys
red valentino
redskins jerseys
canada goose

 
At 10:19, Blogger raybanoutlet001 said...

louis vuitton pas cher
tiffany and co
49ers jersey
nike trainers uk
chargers jerseys
yeezy boost 350 black
the north face
washington redskins jerseys
nike tn
air jordan uk
2017.3.29

 
At 10:56, Blogger Meiqing Xu said...

michael kors uk
air jordan uk
toms shoes outlet
adidas shoes
polo ralph lauren
adidas shoes
swarovski jewellery
nike roshe run
pandora
moncler outlet
20170419caiyan

 
At 09:02, Blogger GIL BERT said...

kate spade outlet
ugg outlet
ugg boots
ralph lauren
bills jerseys
mont blanc pens
cheap uggs
nike shoes
michael kors handbags
basketball shoes

 
At 10:25, Blogger linshichang said...

20170717 shichang
kobe 9 elite
cheap jerseys wholesale
nhl jerseys
cheap jordan shoes
lacoste polo
polo ralph lauren outlet
tory burch outlet online
coach outlet
canada goose coats
ferragamo outlet

 
At 03:20, Blogger chenlili said...

baseball jerseys
michael kors uk
ugg boots
adidas stan smith
adidas wings
under armour outlet
doudoune canada goose
ugg uk
nike blazer shoes
ugg boots
201711.1chenjinyan

 
At 10:28, Blogger raybanoutlet001 said...

christian louboutin shoes
golden state warriors
ecco sandals
coach factory outlet
mlb jerseys
coach factory outlet
san diego chargers jerseys
bears jerseys
colts jerseys
redskins jerseys

 
At 12:20, Blogger Yaro Gabriel said...

www0516
prada sunglasses
michael kors outlet
clippers jerseys
polo outlet
wellensteyn jackets
coach factory outlet
coach outlet online
pandora charms
canada goose coats
ugg boots

 
At 05:35, Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0606
montblanc pens
coach handbags
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
indianapolis colts jerseys
ugg boots
hermes birkin
polo ralph lauren
canada goose outlet
kate spade outlet

 
At 05:23, Blogger Yaro Gabriel said...

www0705

harry winston jewelry
longchamp solde
nhl jerseys
heat jerseys
football shirts
michael kors outlet
coach outlet online
fitflops sale
jimmy choo sunglasses
polo ralph lauren

 
At 09:06, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.7.13
moncler online
jordan shoes
christian louboutin sale
coach outlet
polo ralph lauren outlet
red bottom shoes
coach factory outlet
reebok shoes
canada goose uk
christian louboutin shoes

 
At 05:34, Blogger jeje said...

skechers outlet
manolo blahnik outlet
canada goose jackets
cheap snapbacks
ugg boots on sale 70% off
golden goose sneakers
polo lacoste
golden goose
moncler outlet
golden goose sneakers

 
At 09:59, Blogger Pansys Silvaz said...

qzz0725
birkenstock sandals
ralph lauren polo shirts
pandora charms
cheap jordans
true religion outlet
ray ban sunglasses
uggs outlet
lacoste soldes
mcm outlet
ecco shoes

 
At 06:18, Blogger ww we w said...

michael kors factory outlet
nike dunk low
lebron soldier 10
christian louboutin
yeezy boost
michael kors
adidas iniki
kd 10
fitflops sale
tory burch outlet

 
At 10:25, Blogger miki said...

0815jejeCela signifie Air Jordan Femme que vous avez pris la décision que vous avez besoin d'une nouvelle Nike Air Max 2018 soldes paire de baskets pour le basketball. Une orthèse air jordan 5 captain america plantaire moyenne ou une aide à l'arche est généralement asics gel kayano evo blanche un produit fantastique qui devrait également permettre. La air jordan future low noir rouge semelle très nette a créé une meilleure traction, ce air jordan qui est essentiel pour tous ceux qui jouent dans le basket.

 
At 10:25, Blogger miki said...

0815jejeCela signifie Air Jordan Femme que vous avez pris la décision que vous avez besoin d'une nouvelle Nike Air Max 2018 soldes paire de baskets pour le basketball. Une orthèse air jordan 5 captain america plantaire moyenne ou une aide à l'arche est généralement asics gel kayano evo blanche un produit fantastique qui devrait également permettre. La air jordan future low noir rouge semelle très nette a créé une meilleure traction, ce air jordan qui est essentiel pour tous ceux qui jouent dans le basket.

 
At 10:52, Blogger minh said...

vien dong trung ha thao Nhờ tiến bộ khoa học công nghệ mà chúng ta đã không chỉ nhân giống và nuôi trồng thành công vị thần dược quý hiếm này mà còn có thể bào chế được thành những viên đông trùng hạ thảo vừa kết tinh được tinh chất đông trùng hạ thảo vừa cực kỳ tiện dụng. Chính là vì tác dụng chữa bệnh của dong trung ha thao dang vien nên giá trị của nó rất cao, ngoài thị trường giá 1kg đông trùng hạ thảo loại tốt nhất có giá trên 1 tỷ đồng, nó được coi là đắt như vàng. Nó có thể chữa bách bệnh như ngăn chặn ung thư, tăng cường sinh lý cho cả nam và nữ…Các phân tích hoá học cho thấy trong sinh khối của đông trùng hạ thảo dạng viên có 17 axít amin khác nhau, có lipit, có nhiều nguyên tố vi lượng (Al, Si, K, Na. ... ) Nhiều hoạt chất này có giá trị dược liệu cao

 
At 04:27, Blogger Lilyh Gibsonc said...

jinyi921
nike outlet factory
coach outlet
kate spade handbags
nike shoes
nhl jersey
jordan clothing
canada goose outlet
kate spade outlet
tod's outlet
ugg boots clearance

 
At 16:56, Blogger Farhan Tanvir said...

That is really very wonderful and meaningful.
Automobile Image Editing

 
At 09:04, Blogger Yaro Gabriel said...

www1006
coach outlet
michael kors outlet
ugg boots clearance
birken stock
hugo boss
christian louboutin shoes
pandora charms
supreme clothing
canada goose jacket
basketballl shoes

 

Postita kommentaar

<< Esileht