neljapäev, august 15, 2013

Pullerits: Millist toitu vajab õige spordimees?

Midagi pole teha, aga vasakpoolsed on taas näidanud oma idiootsust. Saksmaa rohelised, küllap olete kuulnud, tahtsid keelustada ühel päeval nädalas liha pakkumise toiduks ning kuulutada tolle päeva taimetoidupäevaks.

Te olete siin spordimehed – no öelge, milline normaalne sportlane, ja meessportlane, olgu lisatud, saab hakkama ilma lihata? Süües kapsalehti, juurikaid, idusid... (Ja siis kompenseerides lihast saadavate eluks vajalike toitainete ja mineraalide puudujääki igasuguste toidulisanditega, mis, nagu tihtipeale peatselt selgub, sisaldavad väidetavalt keelatud aineid.)

Kindlasti leiab ka sportlaste seas mõningaid erandeid, kes ajavad taimetoitlase rida, nagu leidub erandeid igal pool – kõigile meestele ei meeldi ju isegi naised... -, aga üks normaalne meessportlane vajab liha nagu õhku. See on juba geneetiliselt nii määratud (muidugi mängib geneetika aeg-ajalt kurje vingerpusse, nagu nende meestega, kellele ei meeldi naised), et mehed peavad liha saama, sest muidu nad ei suuda võidukalt võidelda.

Liha söömine on õige mehe tunnus, nagu seegi on õige mehe tunnus, et talle meeldivad naised. Selle kohta, kui tähtis on liha ühele õigele mehele, rääkimata spordimehest, on suurepäraselt kirjutanud minu lemmikajakirjas Vanity Fairis A.A. Gill väga tabava pealkirjaga essees «Steak Shows Its Muscle».

Ütleme selle siin otse välja: üks õige mees, ammugi mitte spordimees, ei toitu idudest, juurikatest ja lehtedest.

Muidugi, liha on kallis. Aga leidsin hiljuti Tartu külje all ühe koha, kus saab uskumatult soodsa hinnaga värsket ja kvaliteetset tailiha. See on Lihapood, mis asub Tartu-Jõgeva maanteel Tartu poolt sõites paremat kätt Vasula ristis – vastav silt paistab juba kaugelt maanteele. Seal sain üleeile näiteks kilo sisefileed kõigest viie ja poole euro eest. Ja see ei olnud mingi sõbra- või säästu- või muu säärane trikihind. See oli tavaline letihind. (Olgu kinnitatud, et mind ega minu sugulasi ega tuttavaid ei seo tolle Lihapoega miski.)

Nüüd hakkangi seal käima, kui maale sõidan. Ja jõudu tuleb, küll näete. Ei, see ei ole üleskutse minu eeskuju järgida ega minust eeskuju võtta. Kes on ikka hingelt vasakpoolne, ajagu oma idusid ja lehti ja juurikaid aga edasi sisse. Liha on õigete spordimeeste toit, ja õiged spordimehed vasakule ära ei pane.
******
Bartlett Wash Trail, Moab, Utah. 21. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Vaat milline võiks olla Usain Bolt, kui ta liha ei sööks. Bolti nukk Lužniki staadionil. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2: Sirloin steak. Foto autor: AFP/Scanpix

53 Kommentaarid:

At 12:25, Anonymous Anonüümne said...

täpsustad ehk, kas sea või looma sisefileest jutt. sea sisefilee on suht mõttetu asi ja hind paneb arvama, et just seda sealt ostsid.

 
At 12:30, Anonymous Anonüümne said...

Mhm, samasugused mõtted. Mis laadi loomaga oli tegu? Eelmisel nädalal oli tarvis veise sisefileed leida. Väikseim tükk Selveris sattus olema 2kg ning selle hind oli suurusjärgus 70 EUR. Kui selle mõistlikuma hinnaga kätte saab siis 35 EURi eest olen nõus 20 minutit kauem autoga sõitma.

Priit

 
At 12:36, Anonymous Anonüümne said...

Juttu on siin blogis palju, iva vähe. Sel suvel olen leidnud 4-5 eestikeelset spordiblogi, kust tõesti saab kasulikku nõu ja teiste kogemusi, millest ka endal kasu. Aadresse ei hakka siin jagama, kes otsib, see leiab. Vähem kehkenpükslust, blogipidaja, oleks palunud!

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Millest eestlaste suur lihaisu?
Tunnustatud jooksutreener Urmas Randma kirjutab Stamina-Arcotranspordi blogis, et sõja ajal nende väikeses Saaremaa külas ei arreteeritud ühtki inimest ega polnud kuulda ühtki püssipauku. Nii idülliline see pilt pikemas plaanis ei püsinud. Kui venelased uuesti sisse tulid, tekkis osal eestlastest tahtmine "liha süüa". Ja mis see maitsvam toit muu on kui teine eestlane. Kes oli sunnitud metsavennaks minema, kes võttis aga sisse koha täitevkomitees ja komomolis. Automaatidega sõdurid kammisid roostikus ja andsid huupi valanguid, et roogu pakkuläinuid tabada.
Seda sai omal nahal tunda ka Saaremaal redutanud noor spordipoiss Lembit Kaun, tollal mitte veel täisealinegi. Samuti Kauna vanem sõber Ants Käbi, kohalik spordivõitluste korraldaja juba sõjaeelsest ajast, jalgrattamees. Rajooni spordiinstruktoriks pandi Nikolai Pereverznev, venestunud eestlane Tomski oblastist. Too võttis Ants Käbi ette, et see olevat kodanlik natsionalist ja saboteerivat laptuumängu edendamist. "Lihasöömise" isu oli suur. Ja tuligi Ants Käbil ja noorel Lembit Kaunal paljudeks aastateks Siberisse teele asuda..

 
At 13:33, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti arusaamatu, mis on sellise postituse eesmärk. Igaüks söögu seda, mis talle meeldivam ja tervislikum tundub, kogu lugu. Milleks selline regulaarne kaagutamine?

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

ah nüüd ekspluateeritakse austusväärse Lembit Kauna triloogiat-tragöödiat

 
At 14:21, Blogger Indrek I. said...

Paar tuntumat...

Michael Arnstein - Ultrajooksja
Maraton alla 2:30

http://www.youtube.com/watch?v=hxERs2KHULg

Rich Roll - ultra atleet

http://www.youtube.com/watch?v=QJIXQCAHRck

 
At 14:27, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole mõtet neid väljamaa atleete ette lugeda. Tõenöliselt on neil rahakott raske, et liha igasugu pähklite ja muu kalli valgurikka kraamiga asendada.
Kauna Lembit sõi siberi vangilaagris kasetohtu, aga ... teate ise paremini.

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Arnsteinil on ego end näidata. See, et ta ultrajooksudel häid tulemusi saavutanud, ei tarvitse olla mingis põhjuslikus seoses puuviljatarbimisega. Väga tõenäoliselt ei olegi. Mis tunne tekib, kui liiga palju marju või puuvilju süüa? Küllastuse ja vastumeelsuse tunne. See on organismi loomulik reaktsioon. Puuviljad on happelised. Liigne hape on seedimisele koormav. Tasakaalustatud toit on õige ja parim. (Tasakaalustatust ja mõistlikkust otsides on siinne blogi - mees, kes end vigaseks treeninud - muidugi viimane koht, kust seda leida võiks.)

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

Kauna Lembit sõi Siberi laagris prügimäele visatud kalapäid. See oli tema valguallikas. Pärast tagasitulekut Tallinnas keetis juurikaid, mis ОвоЩИ poest saada oli. Aga trenni tegemist ei jätnud.

 
At 14:49, Anonymous Eugene, vana lihasuretaja said...

Puuviljad ja marjad tekitavad organismis aluselise reaktsiooni.
Liha jahutooted alkohol munad happelise

see oli juba veneaegse keskkooli materjal

 
At 16:09, Anonymous Anonüümne said...

Priit ära anna oma blogi risustada Kauna kiimlejatega. Need kõik on valskust täis. Joksuportaalis tõestati et kauna pole olemas.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Kaun on täitsa olemas, kuna olen ise näinud. Sellest on juba aastaid. Mõni teinegi võib käsi südamel vanduda et on olemas.
Ja kui ka ei oleks olemas, siis oleks ta meie mõtetes alati kaasas. Mees kes ei nõtkuta pedepropi ees põlvi. Kes näeb läbi nwo ehitajate kurjakavatsused.

 
At 17:03, Blogger Priit Pullerits said...

Tõesti nõus, 16:09, keegi Lembit Kaun on siin põhjendamatult palju feimi saanud, nüüd aitab. Kui tahate teha Kauna Lembitu fänniblogi, palun väga, tehke see pealegi - aga mitte siin. Pärast minu siinset kommentaari kustutan edaspidi kõik Kauna Lembitust või Lembit Kaunast rääkivad kommentaarid. Kes tahab, kaevaku seepeale pealegi Euroopa inimõiguste või mis tahes kohtusse, mind see ei morjenda. Antud juhul on teemaks see, kas ja kui palju peab spordimees liha sööma ja kas ilma liha söömata saab edukalt vastupidavussporti teha.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Liigne searupskite söömine avaldab mõju järeltulijate tervisele.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:30, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:30, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:46, Anonymous Anonüümne said...

Priidu blogi on ikka väga inimsõbralik. Näiteks selle jooksublogiga võrreldes. Seal kuulute kõik juba ENNE kommenteerimist musta nimekirja.

 
At 17:51, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:57, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:26, Blogger Priit Pullerits said...

Nii palju siiski jäi järele 17:20 kommentaarist:

Kvaliteetset liha on ikka väga vaja. Ka juhtudel kui sa spordiga ei tegele. Olen proovinud ilma läbi ajada, aga siis tekib hirmus liha nälg. Muu toit peaks ka soovitavalt kvaliteetne olema. Siis on see kallis ka.

Aga edaspidi enam end toimetamistööga ei vaeva. Räägite 99 % asjast, aga vaid 1 % LKst - ikka tuleb delete.

 
At 19:24, Anonymous Anonüümne said...

Ega Priit ise ka teemas püsimise vallas eriti kibe käsi ei ole.

 
At 22:50, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 23:04, Anonymous Anonüümne said...

Nojah, söök söögiks, aga need ultraüritused on samuti äärmus. Huvitav kas seal dopingukontroll ka toimub?
Teet

 
At 23:06, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 23:48, Anonymous Anonüümne said...

PP blogis saab karistada (kommentaar eemaldatakse), kui mainid Lembit (teate küll keda), dr Holdenit ning kõiki teisi, kes on vähegi kuulsust kogunud.

Ja jumala õige, tõsine spordimees teeb oma konkurentidega kohe sotid selgeks. Minge tehke endale oma tsirkus ja esinege seal palju tahate. PP spordiblogi nimelises tsirkuses on ainult üks lavastaja, tootja, teadustaja, piletimüüja ja artist. Selle mehe nimi on Priit Pullerits.

Nii mastaapse tegevuse eest väärib PP kiitust. Ilma igasuguse iroonia ja ääremärkusteta.

Ning õiges spordimehe blogis ei tohiks olla kohta ka pederastia reklaamile. PP viimase poole aasta kirjutusi lugedes tõuseb pedede teema ikka ja jälle üles. Küll toiduga seoses ja teinekord jälle kuuleme kuidas Priit trennis arutas homode üle. Ning nii edasi ja edasi...

Mis järgmiseks, palud nõu kuidas kapist välja tulla?
Õige asi see küll ei ole kui üks mees nii palju pedede teemal räägib. Õige MEES sööb liha, siis ei ole aega täis suuga pede teemal rääkida.

 
At 23:56, Anonymous Anonüümne said...

Palun, mehed,
olgem ikka üksteise ja blogipidaja vastu aupaklikud ja spordimehelikud!
Kümme päeva oli rahu majas, keegi kedagi ei sõimanud ega ähvardanud. Nüüd on jälle üks kiusu üleskiskumine..
Selle "Kaunaadi", õigemini Klounaadi lõpetuseks aga üks tsitaat Stamina-Arcotranspordi blogist. Loodan, et Pullerits ei pahanda, sest see on tõesti viimane ja suunab Kauna-uurijad blogist eemale. Vaadake, mida üks kommentaator (kui palju teadjaid inimesi Eestimaal leidub - lausa imesta) Kauna Rootsi-ujumisest kirjutab:
"Seda Rootsi ujumise lugu olen mina ka kuulnud.
Saaremaal lennuväe abiteenistuses, kus vaba aega oli palju,
oli Lembit, jah, huvitunud ujumisest.
Sünnikodus oli tal võimalus ainult järves ujuda. Pikamaamees nagu
ta oli, võttis ta oskuste kogunedes ikka pikemaid otsi ette.
Ujus põhiliselt Väinameres. Sealsed veed aga, kes seal seilanud, see teab, on salakavalad. Hoovused ja sageli madal vee temperatuur.
Kui venelased tulid, siis oli Kaun rannas, aitas naisi ja lapsi paatidesse.
Lõpuks temale endale enam paati ei jätkunud. Teda püüti küll
tagasi hoida, kuid Kaun ütles, et tema end elusalt vaenlase kätte ei anna.
Ja viskus lainetesse. Hulljulge tegu, sest aastaaeg oli juba hilisem, kui
"Estonia" huku ajal. Matsalust sai veel üks viimaseid paate, võimsa
mootoriga kiire 6-meetrine tulema. See korjas Kauna Gotlandi juures merest
paati. Hiljem olevat Kaun elanud Rootsis, töötanud ehitusfirmas elektrikuna
ja võtnud naiseks iluvõimlejannast tüdruku, kuulsa "Idla tüdrukute" rühma liikme.
Nii, et kange mees oli."

 
At 00:25, Anonymous Anonüümne said...

kuidas kommenteerite Rootsi naiskergejõustiklaste homosid pooldavaid aktsioone? kuidas on see kõik seotud Teet Pulleritsu tegemiste või mittetegemistega?

 
At 09:12, Anonymous Pütsep Voldemar said...

aga kui Kullafond on hooandja, siis mis peaks olema järgnevate, nö. õigete kogumike pealkiri? Teemantfond?

Liiga pretensioonikad oleme. Reinsalult tore ettevõtmine, aga siiski, Sellik ja Atonen, ja nii mõni teinegi ühte raamatusse siiski ei sobi.

Siis veel üks asi. Nö. terroristidele alla andmise temaatika. Eks naljavendasid on aga nende pärast kogu kommentaarium kinni keerata? Mida me kardame? Nagu oli seal Selliku artiklis kommide keelamine? Sellik ausa inimesena ei peaks mingeid komme kartma. Pole meil ju miljonit jooksuportaali lugejat kelle seas oleks sadu terrorist kommenteerijaid kelle muda ei jõuaks kokku rehitseda.

Reinsalu on tubli mees,
tema oleks omal kohal vedama Eesti jooksuelu (vaadake tema viimast sissekannet tema blogis)
aga oma raamatuga liiga pretensioonikas (uued Sellikud Loskutovid). Tänapäeva jooksu maailmas veavad aafriklased ja araablased. Ka idarahvad (jaapan hiina korea) on oma genotüübit (kehaehitus ja hingeehitus) on valgetest sobivamad jooksualale.

Meie tipp saaks olema uued tiidreknurmed, võimelised jooksma soome parimatega võidu.

 
At 09:28, Anonymous Volts said...

9.12 kommmentaar jääb nüüd õhku rippuma kuna eelnev sai kustutatud

 
At 10:08, Anonymous Anonüümne said...

Tuli Pullerits tagasi ja kohe hakkas jube kustutamine pihta. See sarnaneb juba Staliniga, kes ajaloole endast "õiget" nägu jätta püüdes hävitas kõik, kes tema tegudest midagi natuke rohkem teadsid.

 
At 10:12, Blogger Priit Pullerits said...

Ma ei lase siin kommentaariumi enam risustada. Kustutamised on põhjendatud.

 
At 10:16, Anonymous Pahatahtlik kommenteerija said...

Samas Priidu blogil on võimalus olla ühendavaks lüliks. Kui muud bloogid on valve all.

Arvatakse et inimesed ei oska vahet teha anonüümsel (pahatahlikul) ja anonüümsel kommentaaril. Ning neid peab karjatama.

Nagu nuttis keegi Rotcshildide suguvõsa esindaja, vaba internet on meiesuguste sigadused avalikkuse ette toonud, keerame kinni (minut.ee)

 
At 03:56, Blogger Dongdong Weng said...

20156.9dongdong
abercrombie
oakley sunglasses outlet
louis vuitton
kobe bryant shoes
christian louboutin
gucci outlet
jordan 11
christian louboutin outlet
fitflop footwear
coach factory outlet online
coach outlet
cheap lululemon
oakley sunglasses outlet
soccer jerseys
true religion
coach factory
true religion outlet
louis vuitton handbags
michael kors outlet
louis vuitton
oakley sunglasses sale
louis vuitton handbags
cheap jordans
hollister co
kevin durant shoes
michael kors outlet
nhl jerseys
jordan shoes
louis vuitton handbags
cheap jordans
michael kors outlet online
michael kors outlet
ray ban sunglasses
louis vuitton
kate spade

 
At 03:51, Blogger Unknown said...

qihang0630michael kors handbag
michael kors uk
gucci uk
burberry handbags
replica watches cheap
pandora charms 2015
longchamp handbags
jordan shoes
ed hardy clothing
cheap beats headphones
christian louboutin
air max 95
ray ban uk
michael kors
true religion outlet
chanel bags
oakley sunglasses
coach outlet
ralph lauren homme
louis vuitton
nike air max
cheap oakley sunglasses
kate spade outlet
michael kors bags
chanel outlet
jorda femme pas cher
michael kors
ed hardy
abercrombie outlet
ed hardy
cheap true religion jeans
kate spade outlet online
coach outlet online
prada outlet
gucci outlet
q

 
At 11:14, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet
coach outlet store online
nike huarache
uggs for women
gucci belt
longchamp soldes
ghd straighteners
michael kors
giuseppe zanotti shoes
gucci outlet online
louis vuitton bags
tory burch shoes
prada sunglasses
nike store
ray ban glasses
michael kors handbags
timberland outlet
louis vuitton outlet stores
toms shoes
adidas superstar 2
michael kors outlet
true religion outlet
air max uk
true religion
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
michael kors outlet
true religion jeans
air max
tory burch outlet
jordan 6 retro
michael kors
pandora bracelets
longchamp sale
ray ban uk
coach outlet
cheap nfl jerseys
adidas trainers
jordan 13 retro
louis vuitton
q

 
At 03:05, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:07, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:11, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:14, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:01, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 03:33, Blogger Gege Dai said...

20151126xiaodaige
oakley outlet store
coach handbags outlet
winter coats
ed hardy clothing
the north face outlet
ray-ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
coach outlet store
ugg boots
cheap ugg boots
cheap nba jerseys
ugg boots
michael kors outlet online
moncler outlet store
belstaff outlet
gucci,borse gucci,gucci sito ufficiale,gucci outlet
michael kors canada
michael kors outlet
ugg boots clearance,ugg australia,uggs on sale,ugg slippers,uggs boots,uggs outlet,ugg boots,ugg,uggs
new york knicks
canada goose jackets
ugg boots on sale
nfl jersey wholesale
polo shirts
michael kors handbags
kansas city chiefs
ray ban outlet
mbt shoes outlet
mulberry uk
juicy couture tracksuit
chicago blackhawks
barbour jackets
supra shoes
christian louboutin,louboutin,louboutin outlet,louboutin outlet italia,scarpe louboutin
beats by dre

 
At 06:35, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:30, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
burberry outlet online
abercrombie and fitch
michael kors outlet
uggs on sale
tory burch shoes
coach factory outlet online
beats by dr dre
ugg for women
louis vuitton handbags
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes

 
At 10:53, Blogger Hua Cai said...

north face jacket
air jordan 11
true religion jeans
michael kors outlet clearance
louis vuitton handbags
fitflops sale
louis vuitton pas cher
ed hardy tshirts
lululemon outlet
nike store uk
tory burch outlet online
nhl jerseys
marc jacobs outlet
herve leger outlet
cheap canada goose jackets
michael kors outlet store
mulberry outlet
michael kors canada
soccer jerseys
nike uk store
ugg boots sale
canada goose jackets
coach outlet
ferragamo shoes
michael kors handbags
cheap jordan shoes
nike tn pas cher
cheap nfl jerseys
kobe shoes
christian louboutin shoes
the north face outlet
ugg boots
michael kors outlet clearance
fitflop clearance
tory burch outlet
20160812caihuali

 
At 04:39, Blogger chenlili said...

retro jordans 13
new york knicks jerseys
jordan retro 13
louis vuitton outlet online
canada goose outlet
canada goose outlet
michael kors
nfl jerseys wholesale
kate spade outlet
true religion jeans outlet
seattle seahawks jerseys
ugg boots
coach outlet
cartier watches outlet
ugg uk
jordan 3 white cenment
coach outlet store online clearances
vans shoes
coach factory outlet online
cheap true religion jeans
louis vuitton
pittsburgh steelers jerseys
kate spade handbags
abercrombie and fitch outlet
seattle seahawks jerseys
coach factory outlet
adidas uk
louis vuitton
rolex watches for sale
louis vuitton borse
ugg uk
coach factory outlet
adidas nmd
ralph lauren polo
louis vuitton
nike air max 90
michael kors outlet
louis vuitton outlet
ugg italia

 
At 05:34, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors outlet
michael kors outlet
kobe bryant shoes
adidas tubular
louboutin shoes
oakley store online
tiffany and co outlet
michael kors outlet store
hogan outlet
adidas stan smith uk

 
At 03:18, Blogger 姚嘉 said...

michael kors handbags outlet
hollister clothing
snow boots
christian louboutin
replica watches
oakley sunglasses sale
louis vuitton outlet online
armani exchange outlet
canada goose outlet
michael kors handbags clearance

 
At 08:23, Blogger Gege Dai said...

ralph lauren
coach outlet online coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
moncler outlet online
canada goose jackets
cartier outlet
replica watches
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
20170214lck

 
At 05:19, Blogger jing dong said...

nfl jerseys
yeezy
calvin klein outlet
nike flyknit
adidas stan smith
ray ban
adidas nmd
burberry outlet
tory burch shoes
air max 90

 
At 06:08, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.19
coach outlet
off white nike
louboutin shoes
lacoste outlet
true religion jeans
bears jerseys
kate spade outlet
valentino shoes
ralph lauren outlet
ray ban eyeglasses

 

Postita kommentaar

<< Esileht