reede, juuni 13, 2014

Pullerits: Miks ma toetan puhast sporti?

Kui Eesti mängis Tadžikistaniga jalgpalli – ma pean ka ikka olema veidi aja- ja teemakajaline, aga ainult veidi ja ajutiselt –, jäi mulle teleekraanilt väljaku otsajoone juures silma hele plakat, millele oli suurte trükitähtedega maalitud NO TO RACISM.

Mind häiris see, mis ma nägin. Ja ma selgitan seda.

Minu nägemuses ja veendumuse kohaselt peab sport olema apoliitiline ja mitteideoloogiline. Jah, spordis võisteldakse rahvusvahelisel areenil riigi lipu all, aga see, mööngem, ei muuda sporti veel poliitiliseks. Sest ega see, kui Eesti maadleja võidab Rootsi maadlejat, nagu Londoni olümpial, anna alust kuulutada, et Eesti on kõvem ja võimsam ja parem riik kui Rootsi. Poliitiliseks muudab spordi see, kui spordile hakatakse juurde pookima igasuguseid muid, mittesportlikke funktsioone ja ülesandeid. Rõhutan: mina olen puhta spordi poolt. Ja mulle tähendab puhas sport seda, et seal ei kasutata dopingut, aga ka seda, et spordiga ei tehta poliitikat ega aeta mingit ideoloogilist joont, ükskõik kui üllas see ideoloogiline joon ka kellelegi ei tundu.

Ma saan aru, et sadade miljonite inimeste jumaldatud jalgpall on tegelikult rassismist läbi imbunud. Mitte ainult rassismist, vaid ka vihkamisest, verejanust, kättemaksuhimust, vandalismist, kurjusest, sõjakusest jne. Siin on kaks võimalust. Üks on see: võtta jalgpallis käibele ka loosungid NO TO HATE, NOT TO BLOODTHIRSTINESS, NO TO REVENGE, TO TO VANDALISM, NO TO EVIL, NO TO BELLIGERENCE jne. Sest miks eelistada ühe pahe vastu võitlemist kõigi teiste pahede vastu võitlemisele. Ja teine võimalus: leida muid, mitteloosunglikke võimalusi pahede väljajuurimiseks, minu pärast kas või üliranged karistused, olgu või vangistus.

Olen näinud, kuidas jalgpallureid on pandud staadionil valjult ette lugema pöördumisi, et nad on rassismi vastu, ja kandma käesidemeid, mis samuti seda kuulutavad. Ega ole aru saanud, mis väe, võimu ja õigusega kohustatakse sportlasi, kes võiks ju olla ideaalis vaadeldes kõige mittepoliitilise ja mitteideoloogilise kehastajad – sest poliitilisus ja ideoloogilisus ainult lõhestab –, tegema avalikke poliitilisi ja ideoloogilisi avaldusi. (Nojah, tugevama õigusega...)

Et seda pehmelt öeldes kentsakust lähemalt mõistetavaks teha, kujutagem ette järgmist olukorda. Algamas on Tartu suusamaraton või rattaralli või rattamaraton. Ja nagu enne rattaralli starti ütles tervitussõnad alaliidu juht Jaan Toots, kutsutakse sinna samma tribüünile näiteks mind ja öeldakse, et vaata, mees, me oleme sinu kui tuntud osaleja välja valinud, et näe, siin on tekst, loe nüüd ette, et meie, rattarallist osavõtjad, mõistame hukka igasugused rassismi/seksismi/šovinismi/natsionalismi/jne ilmingud ja lubame võidelda nende vastu kõigest hingest ja jõudu säästmata, nagu me võitleme rattarajal vms. Väga pentsik olukord, nii ettelugejale kui kõigile teistele. Sest mul peab olema õigus teha inimesena selliseid avaldusi, mida ma ise tahan, ja mitte teha selliseid avaldusi, mida ma ise teha ei taha, nagu teistel peab olema õigus mitte osaleda massiüritustel, kus tehakse avaldusi, mille tegemise juures nad olla ei taha – ükskõik millisel põhjusel. (Ja olgu lisatud, et ainult totaalsed idioodid loevad eelnevast välja, et ma toetan rassismi. Nii et olgu kindluse mõttes aegsasti öeldud ja korratud: see, kes seda kas või ainult väita üritab, on arusaamisvõimetu lollpea ehk totaalne idioot.)

Tegelikult käivitas mus vajaduse sel teemal sõna võtta minu lemmikajakirjas Vanity Fair ilmunud tilluke materjal rubriigis Hall of Fame, kus väljaanne jagas tunnustust New Yorgi Columbia ülikooli (õppisin seal kunagi semestri vahetustudengina) maadlustreenerile Hudson Taylorile (27) ja tema abikaasale Lia Parifaxile, kes on loonud MTÜ Athlete Ally, mis kuulutab, et võitleb seksuaalvähemuste diskrimineerimise vastu spordis. (I don’t know what they are talking about.) Ja arvestades, kuidas paljud ideoloogilised liikumised saavad tuule tiibadesse just Ameerikast, ja arvestades, kuidas nüüdisaja sporti on ideologiseeritud, siis pole võimatu, et varsti näeme spordivõistlustel ja sportlaste riietusel ka kirju ning loosungeid NO TO HOMOPHOBIA. Ja kuna rassism pole Eesti spordis probleem, aga Eesti spordimeeste seas on väga tugevasti levinud homopropagandavastane ja kooseluseaduse vastane hoiak, siis ei saa välistada, et ühel päeval suruvad väljamaalt indu saanud LGBT-õiguslased peale – nagu on meile juba surutud peale homofoobiavastane päev –, et Tartu suusa- või rattamaratoni või rattaralli stardis peab kõrvuti riigilippudega lehvima ka vikerkaarelipp ning keegi osalejaist, ja eriti hea, kui just Priit Pullerits, loeks enne starti kõigi osalejate nimel ette avalduse, et meie, kes me kohe rajale siirdume, toetame kõike seda, mille eest võitlevad LGBT aktivistid, ja mõistame hukka kõik, kes nendega ei nõustu jne.

See on päev, mil ma lõpetan spordiüritustel osalemise. Ja kutsun seda tegema ka teisi – kui te olete ikka puhta (sic!) spordi (sic!) poolt.
*
Muide, eelmise sissekande alguses esitatud küsimuse õige vastus: nii, nagu seal edastatud, kirjutas meediamagnaadi Rupert Murdochi naine Wendi Deng (nüüd juba lahutatud naine) Briti endise peaministri Tony Blairi kohta. Seda saab lugeda siit Vanity Fairi loo algusest. Ühtlasi annab see lugu reljeefse õppetunni, miks ei tasu abielluda hiinlannaga. Aastaid tagasi olin Washingtonis üüriline Valge Maja endise pressišefi Joseph Laitini juures (ta töötas USA viie presidendi alluvuses, mis on omamoodi rekord!), ja kord käis tal külas üks tuttav, kel oli hiinlannast naine, ja pärast ütles Uncle Joe, et ei meeldi talle need hiina naised. Kui küsisin, miks, vastas ta, et nad istuvad pähe. Vanity Fairi kirjutis kinnitab seda.
******
Jaanus Laidvee descending on Fins & Things Trail, Sand Flats Recreation Area, Moab, Utah, 24. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Manchester City jalgpallur Yaya Toure esinemas pressikonverentsil 22. oktoobril 2013 Moskvas enne mängu Moskva CSKAga. Foto autor: ITAR-TASS/Scanpix
Foto 2: Jalgpall Euroopas. Giorgos Katidis tähistab 16. märtsil 2013 värava löömist Kreeka tippliiga mängus Ateenas. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Nii võitlevad Ukraina feministid ühendusest Femen mullu 9. märtsil Rio de Janeiros rassismi, seksismi ja homofoobia vastu. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 4: Tere tulemast Euroopasse! Nii tähistavad Aische Pervers ja Micaela Schäfer koos püütoniga Berliinis Brandenburgi väravate ees rahvusvahelist homofoobia vastast päeva 10. mail 2014. Olgem eestlased, aga saagem ka eurooplasteks! Elagu euroopalikud väärtused! Foto autor: Unimedia/Sipa/Scanpix

65 Kommentaarid:

At 19:03, Anonymous Anonüümne said...

New York Times avaldas eile esiküljel ajakavalise liigutava loo vanast neegrist kusagil Aafrikas, oli vist Sambias, kes kogub küla pealt rämpsu, crap'pi, igasuguseid kaltse, mida keegi isegi Aafrikas ei taha - ja meisterdab sellest materjalist väikestele neegripoistele jalgpalle. Kas see pole armas!
See on ju isegi armsam kui Tiidrek Nurme videod.
Let's make the World a Better Place!
Kas sina, Priit, ei tahagi siis tuhandete ja miljonitega staadionimöllus õllekõhu pealt särki maha rebida, purjakalt öörata ja rahvuslippu lehvitada?
Ja samal ajal Maailma vaesusest, rassisimist - näljast! - ja sõdadest! päästa.
Kui Sa seda kõike tõesti ei taha, siis oled
sa üks igavene individualist,
küünik ja nurgaskonutaja.

 
At 21:09, Anonymous Anonüümne said...

Priit, košmaarne unenägu võibki teoks saada. Spordimeeste rivi ees, telekaamerate ja kirjutava pressi, Postimehe kolleegide ja Tartu elanike silme ees tuleb sul avaldus ette lugeda.
Alles siis saab rajale asuda.

 
At 21:37, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei eta mis see on, aga ma ei viimaseid kahte-kolme heietust läbigi lugeda. POse seda sisu, mis tõmbaks. Luigema. Või käima.

 
At 22:52, Anonymous Anonüümne said...

Tundub et Pulleritsul on vaja kuidagi otsida vastandumist ehk konflikti, olgu tahes kui kunstlikult, teistsugustega kui tema ise.
Täiesti positiivse sõnumiga plakatilt on kuidagi tekitatud negatiivne sõnum mis ilmselgelt ei häiri ei ühtegi mängijat, jalgpallitegelast ega publikut. Olen Londonis elanud mitmeid aastaid ning külastanud regulaarselt oma lemmikmeeskonna mänge nii kodus kui võõrsil ning sellised kampaaniad on tavalised. Sest Inglismaal (nagu ka igal pool mujal) on totakaid kantpäid kes annaksid kellelegi pasunasse ainult sellepärast, et ta on musta nahavärvi või sellepärast, et ta on gay või mis iganes...
Ja sellepärast on oluline, et läbi massiliselt jälgitava ürituse nagu jalgpalli MM või kasvõi Inglismaa Premier Leagueí mängud, on oluline teada anda, et SEE EI OLE OK. Ja kui see selle läbi kas või ühele juhmardile mingil määral kohale jõuab, siis on see sõnum ja selle edastamine täiesti õigustatud.

 
At 23:10, Anonymous Anonüümne said...

Puust ja punaseks Priidule: Rassism on probleem. Kui seda sõnumit levitab nt "Vanity Fair", siis ei jõua see massidesse, aga kui nt. Yaya Toure levitab seda sõnumit nt. Premier Leaugue mängul, siis jõuab see miljoniteni, võimalik, et miljardini. Ning loodetavasti seejärel, nt. mõni valgevenelene, Valgevenes, ei anna tänaval kõndivale jaapanlasele peksa, seetõttu, et too teistmoodi välja näeb ning ka seetõttu, et Yaya Toure on tollele valgevenelasele sümpaatne mängja.

 
At 23:52, Anonymous Anonüümne said...

Madal kriitikavõime on probleem. 23:10 ja 22:52 demonstreerivad kriitilise mõtlemisvõime nõrkust. Jalgpall, nii nagu seda Inglismaa vaesemate ja proletaarsete klasside jaoks arendatakse, on ise üks olulisemaid rassismi probleemi tekitajaid. 23:10 ei suuda avastada, et on ise rassismist nakatunud, rääkides valgevenelasest kui jaapanlastele pasunasseandjast (?!). (Et oleme russofoobid? Ütleme siis juba välja, et venelane? Ei julge?) Valgevenelased, niipalju kui teada, on rahulikud inimesed. Jaapaniga pole neil mingit pistmist. Lahendame ikka kõigepealt need probleemid enne ära, mis meil Eestis on.

 
At 01:08, Anonymous Anonüümne said...

Dr Holden tööst

"Viimane nädal läks töö tähe all - lausa kuus päeva jutti ei saanud ei tosse jalga, ei rattale, ega ka varatulnud suve mõnes soojas järves nautima" /mai 2014/
"Sport, alkohol, seks naistega, töö- neid kõiki tuleb teha aeroobses tsoonis." /august 2013/
"Peale Saku100-t on aeg aga möödunud suuremalt jaolt töö tähe all ja polegi nagu millestki kirjutada." /juuni 2013/
"Möödunud nädal möödus töö tähe all, üle mitme-setme kuu. Väiksemaid kodutöid ja muidu toimetamisi on ikka ette tulnud, aga esimest korda üle kolme kuu sai tehtud nö palgalist-tasulist tööd. [...] Olin nimelt kaks päeva Haanjas matkajuht" /jaanuar 2013/


Sirvides populaarse Dr Holdeni blogi kandeid - ja see blogi on tõesti korduvat ülelugemist väärt - võib täheldada, et Holden räägib ikka ja jälle tööst, kuid jätab ütlemata mis tööd ta teeb. Jah, me teame, et Holdeni määrib maratonidel suuski. Viib bussiga mehi lõunalaagritesse. Mis see päris töö aga on? Millelt maksukohustus tekib.
Võrdluseks, Pullerits ei tee oma tööst saladust. Lugejad teavad hästi, et teeb Postimehes toimetajatööd, õpetab ülikoolis, lisaks erinevad haltuurad - konverentsijuhtimised, meediakoolitused, raamatukirjutamised.

 
At 08:54, Anonymous Anonüümne said...

Änd?

 
At 08:56, Anonymous Anonüümne said...

Oi Priit, sa oleks pidanud nägema eile kuidas Holland pani Hispaania pudrumulkudel suu palli täis, see oli võimas, umbes sama elamus nagu TT-d sõites. Tsiili, oi-oi, kuradi kõva sats on neil.

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

Jajah, eilse õhtu elamus ja eitede hale tappasaamine tõestas järjekordselt, miks vutt on parem kui seks, liibukates tsiklistide tuimast nühkimisest rääkimata.

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Õiglus võidutses jah täna öösel, Diego Costa, sünnilt brasiillane, sukeldus ja pettis 11 meetri karistuslöögi välja. Holland õnneks karistas ära need sukelduvad eided.

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Siit võib oodata nüüd kõike:
1) Hollnad paneb nii lõpuni ja tuleb maailmameistriks (Päris hea siis ju, me sisuliselt võitsime siis maailmameistreid, kuigi protokollis on 2:2)
2) Holland läheb ülbeks ja see jäi nende ainsaks sähvatuseks (Eesilt ebaausa viigi saamis kõrval)

3) Hispaania on murtud.
4) Hispaanias loksusid eile asjad paika ning edasi mängivad korralikult ning rohkem ei kaota.

5) Üks mis kindel- finaalis on Saksamaa.

 
At 12:49, Blogger Priit Pullerits said...

Eelmised, vales kohas olete. Ärge reostage!

 
At 12:57, Anonymous Anonüümne said...

12:10, mis tähtsust sel on?
Olgu, olgem tolerantsed.

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Nälja teemal.
Tiidrek Nurme kirjutab (kuva) Mukumbast ("A Touching Story of a Kenyan Runner"): "Mukunga Wachira on üks nendest vähestest Keenia jooksjatest, kellel on õnnestunud Euroopasse võistlema pääseda. Mukunga teab väga hästi, mida tähendab nälg, surm, koduta elu ning raske töö."
Tundub, et seal on midagi susisemas. Sisetunne ütleb, et Nurme ei piirdu võistlusviisa(de)ga. Õige ka, näljas inimesele tuleb ju süüa anda. Sõja jalgu jäänutele tuleb anda varjupaika. Nurme usk nõuab seda ja sunnib tegutsema.

Kaks veidi küünilisevõitu küsimust siiski:
1. Kas eestlased ei tea, tähendab nälg, surm, koduta elu ning raske töö? Vanem põlvkond (nüüd küll juba pea tervenisti mulla alla siirdumas), teab küll, mis on nälg, sõda, surm, raske töö.
2. Kui Mukunga ka Eestisse püsivama elamisloa - ja lõpuks ehk kodakondsusegi - saaks, kas see tähendaks siis, et ta on näljast ja sõjast pääsenud? Ei tähenda!
Nälg ja sõda võivad ka Eestisse tulla.
Seetõttu vajamegi TÕELISELT iseseisvat poliitikat. Teiste teenistuses, sõjasulasena, parempoolse ilmavaate (mis Ameerikas haldalt läbi kukkunud) propagandistina, suure naaberriigi õrritajana tuleb nälga ja sõda kiirelt Eestisse. Siis on Mukungal paha. Rääkimata meist endist.

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

Üks mis kindel- finaalis on Saisamaa.

oled valel rajal. Siin on finaalis P Pullerits.

 
At 13:31, Anonymous Jürgenson, vana tsiklist said...

13:11 väga õigesti ja hästi kirjutatud. Tänud!
Eesti riik oma sulasepoisi politikaga on väga piinlik ning "alastus" on kaugele näha. Kas me tõesti ei saa aru et naatu tuleb ja läheb, kuid venemaa kõrval peame elama igavesti. Ega vist.

 
At 13:59, Anonymous Reinu said...

Aga mulle meeldivad pildid. Eriti see kus Mikaela ja Perverta oma paremikku demonstreerivad. Mehed, saage minust aru, olen küll tsiklist ja kaitseliitlane ja minu tuttavad peavad mind käredaks homofoobiks, aga Pervertal on ilusad tissid. Ei vahetaks neid Kreeka - Honduurase matši vastu. Ei kurram nüüd jäin unelema, vaja minna nõusid pesema ja seejärel väike tiir manteel. Ilm on sitt jääks parema meelega voodisse, aga tänud Priidule artikli ja piltide eest.

 
At 18:35, Anonymous Anonüümne said...

Veel näiteid euroopalikest väärtustest:
http://majandus24.postimees.ee/2826739/galerii-transferwise-i-tootajad-heitsid-riided-seljast

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

Transferwise on hea näide. Poisid haistavad millega papi investoritelt kätte saab.

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Priit, miks sa ei võiks samuti homoliikumist enda kasuks tööle panna? Lugedes enne starti ette avalduse teemal "Ei rassismile" või "Toetame homoabielu", saad ju pärast seda veelgi rohkem figureerida Delfi uudistes ja televisiooni vestlussaadetes ning võib-olla kajastab Hennoste sind isegi oma õpikus, kui ta peaks sellest uue versiooni kirjutama. Veelgi laiemad inimeste massid võtavad endale elu peaeesmärgiks sind rahvaspordiüritustel edestada ning reaalseks muutub võimalus, et ETV hakkab igal aastal näitama Tour de France'i kõiki etappe otseülekandena täispikkuses.

Sul kui väljapaistval tsiklistil on kindlasti ka hästi treneeritud südametunnistus. Sulle ei valmistanud mingeid raskusi pärast eelmise aasta Tamsalu maratoni numbrita lõpetamist kirjutada postitus, milles nimetad võistluse katkestajaid lödipüksideks, ja oma üliõpilastele räägid sa pidevalt, et kõik on äri. Seega pole mingit põhjust kõhelda - saadav kasu on ju mäekõrgune.

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit oma kirjutistes mainib jalgaplli teemat, kui kommentaariumis ütleb kommenteerijate kohta kes jalgpallist räägivad, et reostavad. Loogika järgi, siis Pulleritsu laused mis räägivad jalgpallist on reostavad laused. Siit tekib hea küsimus, et miks tippajakirjanik kirjutab sitta (kui tahad loe reostavat) teksti?

 
At 22:07, Anonymous Viktor said...

Saa aru, kommentaatorid kirjutavadki sitta, vahet pole mis teemal. Siin on max 2-3 meest kes kirjutamise kunstis vaevu blogipidajani küünivad. Teistel isehakanutel oleks parem kui pudrumulgu kinni hoiavad.

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Ära esita rumalaid küsimusi, 22:02! Tippajakirjanikul peabki olema selline loogika, mis käib lihtinimesele üle pea. Kas sa arvad, et see, kes on jooksnud 800 m ajaga 1.55,9 ja teeninud Nõukogude armees Alakurttis välja kuulipilduri abi ametiposti, peab järgima mingeid matside reegleid? Priit Pullerits on ise tark ja teised peavad joonduma tema, mitte tema teiste järgi!

 
At 22:21, Anonymous Anonüümne said...

22:13 õiget juttu räägid mees. Nii see virtsahvt on ja nii jääb.

 
At 22:26, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 22:13, olge ikka faktides täpne. Mitte kuulipilduri abi, vaid raketiseadeldise komandöri (ohvitseri koht) asetäitja (vanemseeru ametikoht; zamestitel natšalnika raštšota puskovoi ustanovki mis iganes selle margitähis oligi... 153 äkki?).

21:54 - järjekordne vale! Ma ei katkestanud Tamsalu maratoni, sõitsin üle lõpujoone, lihtsalt ei võtnud aega. Kurat, kui kaua pean seda teie lolli juttu teile suhu tagasi toppima? Liiati on 21:54 omadega puhta sassis.

Meedias olen ma nagunii. Näiteks reedeses Kroonikas räägib Karl-Erik Taukar pikalt minust ja minu raskest ainest TÜs.

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

aga palun vastake küsimusele mis tomub TÜ-s? Ühes kommentaaris tartu postimehes oli et keegi kõrge ülemus on TÜ-s palju halba teinud? Aaviksoo ise? Karis?

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Siit ilmnevad jälle Priit Pulleritsu imelised loogikavõimed. 21:54 ei räägi kuskil Pulleritsu katkestamisest Tamsalu maratonil, vaid numbrita lõpetamisest. See aga ei takista Pulleritsul toppida talle suhu tagasi juttu, mida ta pole üldse rääkinud. Lihtinimesele tundub 21:54 jutt väga selge ja arusaadav, kuid meist kõrgemal seisev Pullerits näeb, et tegelikult on ta omadega sassis. Vaatame imetlusega suurt ajakirjanikku, kes elab meie omast hoopis kõrgemas ja paremas maailmas.

 
At 22:50, Anonymous Anonüümne said...

22:37 rahune maha mees. Sina oled anonüümne aga Priit on kunn ja superstaar. Mis sulle arusaamatuks jäi?

 
At 22:52, Anonymous Anonüümne said...

Seda ju minagi räägin, et Priit on kunn ja superstaar. Milles probleem?

22:37

 
At 22:56, Anonymous Anonüümne said...

Probleem on selles et millal me avame silmad 13:11 kirjeldatud asjas? Või ei olegi Eesti riik meie oma? meie asi? Või on kartused maas selle järel kui mõned usa ajateenijad meile tulid?

 
At 23:15, Anonymous Anonüümne said...

Vahet pole, 21:54 on oma koslepi ära teeninud igal juhul. Mind ka tüütavad need vennad, kes ammuseid mõttetuid ja tühiseid asju muudkui uuesti ja uuesti üles kisuvad. Ses mõttes pole mõtet 21:54-le kaasa tunda, ise kutsus selle esile.

 
At 00:50, Anonymous Anonüümne said...

Google car'ist. Paistab üsna kindel olevat, et isejuhtimise võimega autod on õige pea tänavatel. Need autod on varustatud tundlike tee- ja liikluse anduritega ning võimsate protsessoritega, kuus jookseb keerukas tarkvara. Need autod on võimelised ka siis edasi sõitma, kui juht juhtub teadvuse kaotama või ära surema.
Siis kujuneb nii, et kõik need tähtsad mehed Audi 8-tes (sel ajal juba ehk A 16-tes), Mercedes XS7-tes (XS10-tes), 7nda seeria BMW-des, Range Roverites, Toyota Land Cruiserites - isegi Cadillac Escaladades võivad olla surnud, aga maasturid ja luksuslimusiinid sõidavad ikka edasi. Mõnel veel tümpski peal. Tõmbavad kummide vingudes Opelitest ja Octavitest mööda. Seda kõike saab programmeerida.
Rooli taga aga on laibad. Täiesti surnud. Kuivanud oksenire mõnel suunurgast särgile nõrgumas. Mõnest tuleb juba paha haisu.
Aga sõit käib ikka edasi. Neil autodel ei ole raske tanklast kütust juurde võtta. Seda kõike saab programmeerida.

 
At 02:06, Anonymous Anonüümne said...

00:50, said jalgpalliga tugevama löögi vasta pead? :)

 
At 04:47, Anonymous Anonüümne said...

Nõukogude Armee seersant Priit Pullerits teenis Leningradi sõjaväeringkonna 6. armee 54. punalipulise motoriseeritud laskurväediviisi (dislotseerus Alakurttis Murmanski oblastis) 33. üksikus raketidivisjonis taktikalise raketikompleksi "Luna-M" (NATO klassifikatsiooni järgi Frog-7) laskeseadeldise ülema abina. Raketiga 9M21B, millel tuumalõhkepea 9N32 (Lääne allikate andmetele võimsusega 250 kilotonni), oleks kergesti võinud hävitada ühe hoobiga Helsingi suuruse linna. Raketiseadeldis oli ehitatud Moskva Lihhatševi-nimelise Autotehase raskeveoki ZIL-135 baasil (Zavod Imeni Likhacheva, http://en.wikipedia.org/wiki/ZIL-135).

Niipalju siis nappe, kokkuvõtlikke teadaolevaid andmeid Priit Pulleritsu elu ühest perioodist. Huvitaval kombel on Tartu ajakirjaniku biograafias lõike, millest avalikkus teab veel vähem, kui 1980-ndate keskpaigu kaheaastasest perioodist.

 
At 09:27, Blogger Priit Pullerits said...

On siin mehi? Kes tuleb täna, pühap hommikul rattaga vastutuult murdma?

 
At 11:42, Anonymous Anonüümne said...

Fiiling enne mängu oli paljulubav, aga Itaalia mängis taktikaliselt targemini ja realiseeris oma võimalused ära. Mängu parim oli Pirlo, dirigeeris kogu ooperit väljakul, jäi arusaamatuks, miks inglaste taktika ei näinud ette sellise mehe kinnivõtmist mitte kuidagi, iseasi muidugi kuidas see välja oleks tulnud, aga mingit asja oleks võinud ju üritada. Itaallaste poolelt vastupidi võeti Rooney ilusti kinni ja Sterlingule mindi ka üldjuhul kahe mehega kohe peale. Ega inglaste mängu üle ka väga nuriseda pole, lootust kindlasti on.

 
At 12:48, Anonymous Anonüümne said...

11:42, öösel vaadatud pornofilmi sisu siin ümber jutustada??

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits teeb ettepaneku "to go hard"? E-e-e-ei, kas nädalavahetus pole mitte rahulike taastavate pikkade trennide jaoks?

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, suur võitlus seisab ees. Kasvatage muskel ja pikem habe. Eesti mees on partisaniks sündinud ja metsas muldonnis ka sureb.

 
At 14:12, Anonymous Anonüümne said...

Mida lehed kirjutavad? Toimetuseartiklid stiilis "Peterburi ja Pihkva peale!"?

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Paeti peavalu. Venelaste seas käibib ütlemine, et pribaltid, s,t siis eestlased, aga samuti lätlased ja leedukad käituvad nagu "školnik, staršhii brat kotorovo ugolovnik". Aastaid on Eestis seda rolli viljeldud ja teatud mõõdupuude järgi oleme sellel, nagu ka paljudel teistel aladel, number üks.
Nüüd on aga Eestile ilmunud konkurent. Ukraina välisminister ütleb avalikult tuumarelva omava naaberriigi presidendile "Putin, oled t*ra!".
TÜ humanitaarharidusega Paetil ja tema intelligentsetel nõunikel on siin väga raske vastata.
Kuid küllap Välisministeeriumis kuidagi ikka hakkama saadakse.
Olulisem küsimus on aga miks Pulleritsu commencement speaker'iks ehk koolide lõpuaktuste kõnepidajaks ei kutsuta? Priidul oleks lõpetajatele palju öelda. Ilus Ameerika traditsioon, mida kahjuks Eestis ei mõisteta.

 
At 15:03, Anonymous Villi, hr.Pulleritsu intelligentne nõunik said...

sul on õigus, va räim.
aga tuleb tunnistada et eesti ja läti on ikka väga sitasti kahvlis. Häid valikuid meil ju ei ole.
Kes julgeks kinnitada et Putin austaks Eestit ja ei kotiks, kui eesti ei oleks nii pro-Ameerika?
Olen ise nuputanud et peale EL-i ja NATO-ga liitumist oleks Eesti pidanud istuma nö. kahel toolil. Olema EL-i (saksa) sõber ning samal ajal tiiba ripsutama Moskvaga.
Meie olukord on ikka väga sitt. Okei usa viitsib veel meie kaitsest huvituda, aga euroopa? Saksa Prantsus müüks meid hommepäev Moskvale tagasi, kui asi nende otsustada oleks.
Poliitikas otsustavad suured. Kellele kuulub NATO, kellest meil täna nii suur rõõm ja abi? Kas "meile kõigile", kes sees? Hoopiski mitte. NATO omanik on FRC ja see klubi ei muretse mitte õilsa demokraatia ja väikeste Venemaa külje all olevate rahvusriikide heaolu pärast.
Me ei saa oma julgeolekut usa püssi najale ehitada. Oleks pidanud finlandiseeruma, nagu Soome raisk, nii jälk kui see tegevus poleks.
Venemaa kotib ukrainat nii nagu ise tahab. Ammugi siis Eestit ja Lätit. Kusjuures meid kotitakse niigi. Nii idast kui läänest. Me lollid ei saa sellest aru.

 
At 15:26, Anonymous Kaštanov, Pulleritsu intelligentne nõunik said...

Lahendus on täitsa olemas, kuid eestlased ei ole enam rahvus selle heas mõttes, ning meid on liiga vähe. Ninamehed pandaks vangi nagu vapsid Pätsi ajal ja Madisson Eesti ajal. Ei anta meil siin rahulikult omal maal elada, ei anta. Vaata kuidas rahvuslikke Poolat ja Ungarit on kotitud, ning seal on ometi kümneid miljoneid oma rahvast elamas, ungarist on meedia abil lausa paaria tehtud.

 
At 15:47, Anonymous Deivid said...

Ma olen ka härra Pulleritsu intelligentne nõunik, aga mul pole praegu aega kommenteerida. Õhtul, või siis homme. Seniks oodake.

 
At 16:10, Anonymous Anonüümne said...

Aga mina jõudsin ära oodata põhilise:
http://www.ohtuleht.ee/583942/fotod-inglise-koondislase-imekaunis-pruut-paljastas-oma-kehavolud

 
At 16:37, Anonymous Anonüümne said...

15:03, kahel toolil istumine on väga ebastabiilne lahendus, kerge on tasakaalu kaotada ja langeda ühele või teisele poole. Eesti suurim viga on see, et ta omal ajal ei ühinenud SRÜga. Siis oleks meil praegu Venemaa garantii ning avatud kõik teed idapoolsete maavaramaardlate juurde. Venemaa oleks pidanud vastutama meie majandusseisu eest samamoodi nagu ta praegu vastutab selle eest Krimmis. Tuleb aru saada, et Venemaal on oma huvid suures mängus, kuhu meid nagunii mitte kunagi ei lasta. Venemaa tiiva all ei oleks meie elul mitte midagi häda. Venemaa on ja jääb siinses regioonis kõige suuremaks mänguriks, kelle järgi tuleb meil paratamatult joonduda. Seetõttu oleks meil tark muuta suunda enne, kui on hilja.

 
At 19:11, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.delfi.ee/news/liikumine/uudised/lopuks-on-see-teoks-saamas-tartusse-luuakse-spordiakadeemia.d?id=68883917

Mis pull see nüüd on? Keskkooli ja ülikooli "sportlaste" tarvis eraldi akadeemia? Akadeemia? Spordis saab ikka väga kärmelt akadeemikuks. 15-aastane Hausenberg passiks sinna akadeemiasse ju imehästi.
EOK ei hiilga ajukapatsiteediga. Karta et see üks käkk sai mida hiljem kahetseda.

 
At 19:33, Anonymous Villi, said...

16:37 räägib asjalikku juttu. Nõnda ta on jah. Kuram küll oleks hea tasa ja rahulikult elada, aga Moskva puhvrina mere kaldal on üks rist ja viletsus. Räägitakse et Narva jõgi olevat tsivilisatsioonide piir. Bullshit! Tänapäevaste kiiruste ja relvade juures ei ole. Piir jookseb Saaremaa ja Gotlandi vahelt. Vaatame kaardile. Balti riigid ei ole kaitstavad. Ei NATO ega UFO-d saaks kaitsmisega hakkama kui nad just suuri inimkaotusi ei planeeri.
Seda kahel toolil istumist mõtlesin ma et peale EL-i ja NATO-ga liitumist oleks tulnud Moskva poole zemljaki nägu teha ja kinnitada Putinile oleme suurimad sõbrad. Sedasama oleks tulnu teha ka Lätil. Aga palju seal vahet. Meie 20+ aastat relvastumise ajalugu on näidanud et tehtud on kõik rangelt Moskva huvide kohaselt. Ei ole asutust ja organisatsiooni kus simmid sees ei istuks. Arvasin esiti et ses suhtes on üle meie peade MRP2 leping tehtud. Et lääs meile asjalikku relvastust ei müü ja kõik. Aga tundub siiski et FSB ja GRU võimekus on nii kõva.
Usun et ajusid eestlaste hulgas on, kuid neid ei lasta võimu juurde. Ei pea einstein olema et arvata 2001.aastal, et Venemaa kord tugevaks saab. Kasvõi sama skeemi kasutades nagu NEP-i ajal et lääs lihtsalt lükkab kasumiahnuses õla alla. Ei pea einstein olema et arvata et naato tuleb ja läheb, kuid Venemaa kõrval elame tulevikuski. Kuradi akadeemikud.
Kas me suunamuutusega hiljaks pole jäänud?
Meid ju hüpitatakse nagu jäneseid. Kes usub et Reinsalu Washingtoni soolo oli orkestreeritud? Poisu käis patras oma puuinglise keeles ja voila! Ameerika otsustas oma väed kohake saata. Kuidagi liiga lihtne see lugu.

 
At 20:26, Anonymous Anonüümne said...

Tuleb vist kokku võtta ja sõjaväeline riigipööre korraldada. Nagu vanad kultuurrahvad kreeklased, iraanlased ja lõuna-korealased teinud. Ega ennem nendest salakavalatest demokraatia ahelatest lahti ei saa. Nii umbes 20 aastat totalitaarset rahvuslikku diktatuuri ja siis võib jälle timukraatiaga katsetada.

 
At 20:38, Anonymous Anonüümne said...

MIlleks üldse on vaja Eestis sõjaväge? Venemaa vastu pole sellest mingit kasu, sest kui asi peaks tõsiseks minema, siis vallutab Venemaa meid paari tunniga. Afganistanis, Iraagis vms määravad asju ameeriklased ning meie mikroskoopilise kontingendi olemasolu või mitteolemasolu ei panda tähelegi. Juba sõjategevuses hukkunuid on Natol brohkem kui terve Eesti sõjaväe isikkooseis kokku. See 2% SKT-st on parem kulutada inimeste elujärje parandamisele kui mingile mõttetule militariseerimisele. Ainus positiivne rakendus sõjaväele oleks meie praeguste valitsejate minema kihutamine, pärast seda võib selle rahumeeli laiali saata.

 
At 20:49, Anonymous Anonüümne said...

Eesti rahvale on sõjaväge tarvis 5.kolonni ohjes hoidmiseks. Valitsejatele toompea kaitsmiseks rahva vastu. Rolle kui palju.

 
At 21:33, Anonymous Anonüümne said...

Eesti rahvale oleks sõjaväge selleks vaja, et meestest ei saaks lödipükse. Kahjuks Kaitsevägi ei suuda seda rolli korralikult täita. Tänavapilt Tallinnas: lödipüksid on suures enamuses. Ega väikelinnades ja maakohtades olukord parem ole.
Kuidas lödipüksi ära tunda? Kõnnakust ja kehahoiust muidugi. Taaruv kõnnak - peaks rääkima hästiarenenud õlavöötmest. Tegelikult - nõrgad kerelihased. Samm lühike, tasav nagu vanainimesel. Põhjus puusavöös, mis ei ole kiiret jooksu kunagi näinud. Kõrge rasvaprotsent. Kõhuvoldid. Lodev olemine. Väheintelligentne näoilme. Sigaret näpus. jne

 
At 21:43, Anonymous Anonüümne said...

Kaitseliit ei suuda jah. Vaid puutinlaste tulek suudaks olukorda parandada.

 
At 21:56, Anonymous Anonüümne said...

Putin on praegu kogu maailmas nõutud kaup, isegi Pulleritsu õpingute linnas New Yorgis.
Meie saame oma vajadused siiski ära kaetud ka siis, kui omaenda parimad jõud õigesti ära kasutaksime. Kindral Ants Laaneotsa näiteks. Tundub, et ajateenistuses õpetatakse poistele praegu põhiliselt metsas maskeerumist, näo roheliseks värvimist ja automaadi käsitlemist. Laaneotsal on laiem vaade.

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

Kindral Laaneots on eilne mees. Ootaks et härra Pullerits siin oma lõpliku sõna ütleks.

 
At 00:44, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, muide, ongi õige mees lõplikku sõna ütlema.
On ta ju - erinevalt noorema põlve sõjaväelastest - kaks aastat teeninud taktikalise tuumarelva kohaletoimetamise riista peal.
Omab "vahetut" kogemust. Palju selliseid mehi Eestis ei ole.
Taktikaliste tuumalöökide vahetus on kuuldavasti ka üks stsenaarium, mis erinevates kindralstaapides Ukraina sündmustega seoses praegu laual.. See võib olla lähemal kui arvame.. Kahjuks..

 
At 09:12, Anonymous Anonüümne said...

Aga mis selles halba on? Taktikalises tuumalöögis. Saab korra majja. Mis ei ole sugugi vähetähtis. Ehk mäetate aastaid tagasi Gruusia konfliktis kus vene väed Osseetia vallutasid siis keegi kindral praalis et "mõ zdess porjaadok navoodim".
Priit peaks siin kommiumis ka korra majja lööma et niisama vennad siin kogenud strateegidelt vaipa alt ära ei tõmbaks.

 
At 09:13, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 14:30 - koolilõpu kõne peetud, kaks aastat tagasi MHGs. Pärast tulid paljud, sh üks jurist, ütlema, et väga hea kõne oli.

 
At 10:21, Anonymous Anonüümne said...

Aegade eest Saksamaale elama asunud venelastest on suur osa hakanud Saksamaalt jalga laskma ja mitte ainult venelased ei naase Venemaale, vaid ka sakslased on hakanud islamiseeruvaslt Saksamaalt Venemaale, puhaste Inimväärtustega kantsi pagema.

Euroopa ühiskond on mandumas ja nende ajud on äratöödeldud ja allutatud leplikkusele, olemaks nõus kõigega, mida valitsev türannia vaid peale surub. Ehe ja veel rikkumata vene hing aga tajub seda allakäiku, seda rahva moraalitut alandlikkust ja ei suuda sellega leppida. Just ka üha enam sakslasi näeb Inimkonna pääsu vaid veel Venemaa rüpes ja ka mulle paistab, et Venemaa ja idamaad ongi veel ainsaks kantsiks, kuhu euroopa ja Usa zombistavate seaduste ja suuniste eest pakku saab minna. Eesti aga asub just ida ja lääne piiril ning see, kummale poole Eestit tõmmatakse zombistatud, gmo sodiga rikutava dna-ga ja moraalselt väärastatud perverssustele alandlikult alluv ühiskonnapiir, oleneb hetkel just Meist, just sellest, kui tugevad ja tegusad, vastupanuvõimelised Me hetkel oleme.

 
At 03:42, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:46, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 11:39, Blogger Gege Dai said...

mizuno running shoes
atlanta falcons jerseys
jordan 11
mac cosmetics sale
new england patriots jerseys
oakland raiders jersey
san francisco 49ers jerseys
bengals jersey
new york jets jerseys
nike outlet online
kobe 9 elite
san antonio spurs jersey
oklahoma city thunder jerseys
philadelphia eagles jersey
mac cosmetics
kobe 9
ferragamo shoes
boston celtics
air max 90
puma shoes
salomon shoes
los angeles lakers jersey
marc jacobs
fred perry polo shirts
miami dolphins jersey
nike outlet
dallas cowboys jersey
abercrombie outlet
oakland raiders jerseys
tods outlet online
chargers jerseys
washington redskins jerseys
tommy hilfiger
nike free 5
broncos jerseys
linyuan0520

 

Postita kommentaar

<< Esileht