kolmapäev, november 26, 2014

Pullerits: Kuidas kasvatada mehelikku tahtejõudu?

Lumi, olgugi vähene, läinud ja suusatrennidel, mis vaevalt alata said, jälle lõpp? Ei. Pärast tööpäeva õhtupimedas maja taga Swenori klassika-rullsuusad alla ja One Way kepid kätte ning suund Tähtvere spordipargi poole. Kollane helkurvest samuti selga – endine Eesti suusakoondislane Vahur Teppan ju soovitas. Ohutuse nimel.

Tähtvere spordipargis osa ovaalist jääs, osal asfalt väljas. Ei saa sõita suuskadega, ei saa sõita rullidega. Taevast puistab lumehelbeid küll juurde, ent ainult moepärast. Kas see tähendab, et ots ringi ja koju tagasi?

Ei. Supilinna nelja võrdse ristmikuga peatänav, täpselt 850 meetrit pikk nagu Tähtvere spordipargi minunimeline ovaalgi, on täitsa liigeldav. Varasematelgi aastatel seal sügiseti trenni tehtud, järelikult saab ka nüüd teha.

Asfalt on aastate jooksul autodel liiga kinni sõidetud, kepid ei haagi krobedustesse kuigi hästi, sageli lipsavad tagasi. Tuleb seega neid kõvemini maha lüüa.

Kokku kümme korda edasi-tagasi ehk 20 tänavapikkust. Kõige raskemad, psüühiliselt, on esimesed kolm edasi-tagasi lõiku: sest tead, et see on alles algus ja palju-palju kordi on veel tänavat läbida. Aga viiendast edasi-tagasi korrast läheb kergemaks. Mees, kes pargib oma tumeda Ameerika päritolu hiidmaasturi tänava äärde, soovib jõudu. Jõudu tarvis, vastan. (Tegelikult luiskan: jõudu on piisavalt, rohkem on vaja meelekindlust ja kannatlikkust.)

Niisiis, kokku õhtul 20 tänavapikkust, lisaks rullsuuskadel teekond kodunt Supilinna ja sealt tagasi koju. Aega kulub 20 sekundit alla tunni ja 40 minuti. Tempo, nagu teada, ei loe, loeb kulunud aeg. Seda kulub piisavalt, et lugeda treening täie ette läinuks.

Õhtul veel õlavöötme jõuharjutused lisaks.

Sest juba kahe ja poole kuu pärast pannakse Eesti meeste hierarhia taas paika. Igaühel on üks, teistega võrdne võimalus oma kohta välja võidelda. Ja too hierarhia, mis selgub, jääb kehtima terveks aastaks. Ei kõiguta toda mingi muu Estoloppeti sarja ega Frankfurdi või mis iganes maratoni ega ühegi muu ürituse tulemus.

Kaks ja pool kuud on veel jäänud. Ainult. Iga päev, ka kõige lootusetum ja pimedam, on kulla hinnaga.
******
Jeeps descending along Moab Rim Trail (on right) to Kane Creek Road (on left), Moab, Utah. 26. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Sealt, otse ees majade vahelt, algab 850 meetri pikkune jäisteks ja pimedateks õhtuteks sobilik rullsuusatamise tänav Tartus. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 2: Herne tänav Tartu Supilinnas, suusatajale parim treeningpaik päevadeks, kui muud rajad on kaetud rullitamist takistava lume ja ohtliku jääga. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix

96 Kommentaarid:

At 18:56, Anonymous Anonüümne said...

...kuid kahtluseuss muudkui kasvab - kus, kurat, teised kõik on?

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

Peale PP on neid spordihuvilisi vist suht vähe, kes arvavad, et Tartu Maratoni tulemus midagi olulist näitab. Mõned vanemad mehed vast on veel.

 
At 19:41, Anonymous Kaarel, Põlvamaa said...

Näitab küll. Väga palju näitab ja paneb paika TM. Väga hea. Priit näitab seda parimat sitkust ja järjekindlust, mis ühes tõsises eesti mehes olema peab. Kuidas valmistuda, võistlelda ja võidelda. Võtke eeskuju sosssepad.

 
At 19:42, Anonymous Anonüümne said...

19:14, te võite ju pea lume alla peita, aga see ei muuda loodusseadusi.

 
At 19:45, Anonymous Anonüümne said...

Tartu neliürituse kohta ütlevad tõelised spordimehed:
Tartu suusamaraton näitab, kas ja kui head suusad on,
Tartu rattamaraton ja -ralli näitavad, kui hea ratas mehel on,
Tartu 23 km jooksumaraton näitab kui palju meest ennast on.

 
At 19:50, Anonymous Anonüümne said...

Priit, mis piltidega on juhtunud, eriti just nende motiveerivatega? Rõsketesse päevadesse kuluks hädasti soojust ära.

Vähe lontis harrastaja

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

PP blogi on kõikvõimas, suvetüdruk Greete pepu on nüüd üle vabariigi kuulus.

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Teeolud keerulised, toksimine raskendatud.
Millist trenni teha, et 15. veebruar luuavarrest pauk tuleks?
Milline on Karvajala ja siinse blogi teiste autoriteetide treeningplaan sita suusailma korral?

 
At 20:03, Anonymous Anonüümne said...

19:50
Vanameister on kindlasti trennis, küll need pildid ka tulevad.

 
At 20:05, Anonymous Anonüümne said...

Ära nii lolli juttu rohkem räägi, 19:45, jätad siis endast juba väga kohtlase mulje.
Ilmselgelt on tegu tugitoolisportlasega, kellel vaevalt spordist kui harrastusest mingitki reaalset ettekujutust on. Kurb, kahtlemata...

 
At 20:14, Anonymous Anonüümne said...

Loodame et ärevus vaibub ja asjad suubuvad oma tavalisse sängi - spordimehed koonduvad ümber oma liidri ja muidumehed lähevad tagasi oma pedeblogide manu

 
At 20:17, Anonymous Anonüümne said...

Kas panite tähele, et eelmises postituses panime sada täis? Oleks tore kui suudaks keskmise kommide arvu seal 135-165 kandis hoida. See näitaks jõudu, ja nagu ameerikas armastatakse ütleda, dedikatsiooni.
We must, in any case, chase them down to the Gates of Hell!
Edu!

 
At 20:21, Anonymous Anonüümne said...

20:05,
ma tõmban jõulinnakus lõuga. Palju seeriaid. Pumpamist teen ka.

 
At 20:27, Blogger Priit Pullerits said...

19:14 ei tea tõeliste eesti meeste - nende, kellele Eesti loota võib - elust ja eesmärkidest ja essentsist essugi. See võis nii olla 1990. aastatel, et TM ei näidanud midagi, siis tegi see üritus vähikäiku kehvade talvede tõttu. Sellest sajandist on TM läinud ainult tõusuteed ning saanud taas eesti mehe sitkuse ja tugevuse mõõdupuuks. Ainsaks ja peamiseks. Selle mittetunnistajate kohta on tabavalt öelnud 19:42.

19:45 - Tartu nn jooksumaratonilt on mul ette näidata 63. ja 70. koht, parim aeg 1:33.56. Milline on teie parim koht ja aeg, 19:45?

 
At 20:53, Anonymous Anonüümne said...

Miks ei tule siia enam tsiklismi uudiseid? Hooaeg läbi väi? Astana poisid jäid jälle vahele. Mis imaago siis meite poistele külge jääb? Seda Astanjat hakatakse ikka dopivõistkonnaks kutsuma. Varasemate aastate pahandused ka all. Ei ole kerge see elu. Kahju meie poistest, aga küll nad välja rabelevad? Moh?

 
At 20:55, Anonymous Anonüümne said...

Jube homo jutt

 
At 20:56, Anonymous Anonüümne said...

A painter is as good as his last painting.
Ja eesti vanarahvas ütleb veel, et kes vana asja meelde tuletab, sellel silm välja.
Ja Dr Holden ütleb värskes blogipostituses "shit happens, you know!". Mida soovitamegi kõigil asfalditoksijatel lugeda.

 
At 21:00, Anonymous Anonüümne said...

"Sitt suusailm," annab Dr Holden täpse ja tabava käesoleva hetke iseloomustuse. Mis nõuab ka vastavaid suusamehi. Holdenil on aga oma plaan. Nagu muide ka Andres Kebal.

 
At 21:02, Anonymous Anonüümne said...

Mis plaan Holdenil on? Pullerits on kõva vana, lükata asfaldi peal suuska nagu oli Ekspressist näha, räme jõud ma ütleks, ilmselt minnakse see aasta TM-le peale ilma pidamiseta.

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

...ja TM 2015 toimumise tõenäosus jääb kindlalt alla 50 %...

 
At 21:14, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, võtke ennast kokku. Lükake paaris või paaritus, aga andke teada oma betoonikonkreetne seisukoht kõige selle pederalli osas. No ei saa enam vaiki olla. Siit kasarmust on läbi käinud ka väga andeka ütlemisega kommijad. Kus on nad nüüd, kui neid tõesti vaja. Laske kibedat irooniat et need pahatahtlikud kiibitsejad kaoks siit kus nelja tuule poole. Furunkul.

 
At 21:22, Anonymous Anonüümne said...

"Swenori klassika-rullsuusad" (Frode Estili omad?) "ja One Way kepid".. "endine Eesti suusakoondislane Vahur Teppan" jnejne ära tüütab see üksjasama nimetamine kogu aeg. Kõik teavad juba misjakes, jube nõme tundub.

"Tuleb seega neid kõvemini maha lüüa." Küünarnukid tulevad homme meelde?

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Mustast august tullakse jälle välja, siis tuleb eesmärkide sekka jälle ka lisaks 15. veebruarile 1. märts. Kindlamast kindlam.

 
At 21:33, Anonymous Anonüümne said...

Kannatlikkust ja tugevat närvi siis Herne tänava ja kogu Supilinna rahvale õhtuse tänavatoksija väljakannatamisel!

 
At 21:58, Anonymous Anonüümne said...

Suvine päikesepaiste Supilinnas. Väga viis. Kui veel mõne punapõskse sporditüdruku ka saaks.

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav mis on Harku Karvajala tahtejõu kasvatamise retsept?

 
At 22:08, Anonymous Anonüümne said...

Pakun et palja rindkerega rändrahnude loopimine.

 
At 22:19, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

22:01
Kebensit (NAISEGA) tuleb teha iga päev.Vahele ei tohi jätta.Tee nii paar kuud siis näed kus tahtejõud tuleb. Võimalik, et suudan tanki kahuri toru ka põlvel kõveraks väänata.

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

Vaevalt et Karvajalal naine on, aga sporti ilmselt teeb tugevasti, kuid PP testi järgi kehvasti.

 
At 22:39, Anonymous Anonüümne said...

Mata mu süda Haavatud Põlve külas.

 
At 22:41, Anonymous Anonüümne said...

Selline hea kommentaar Delfist:

Pullerits ajab õiget asja. Kui meie homopropaganda ülistab mehikest, kellel on kleit seljas ja habe sexikalt ajamata ja kes puhkeb nutma kui püss oleks vaja kätte võtta ja riiki kaitsma minna. Siis Pullerits üritab seda "3% ravivajavat vähemust ühiskonnas imetlejaid" kainestada.

Ja selline:

Ma olen nõus, et Pullerits natukene üritab provotseerida aga igal juhul on tagumine aeg euroopa homobaari vetsupotist alla lasta ning tsivilisatsioon taastada.

Ja sealtsamast ka üks ajuvaba maailmataju näide:

Keegi ei sõdi enam mees-mehe vastu, sõdimine on muutunud tehniliseks alaks ja tehnika puhul on vaimne võimekus palju olulisem, kui füüsiline vorm.

Tõesti või, küsiks viimaselt? Aga miks siis hukkuvad sajad ja tuhanded Süürias, Liibanonis, Iraagis, Afganistanis, Ukrainas, ah????

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

Jälle peab alustama sellega, et Tartu on hale. Edgar tegi Tallinna Lillepi ringi, kui lumi maha tuli lasi selle ära lükata, nüüd on sõit sile ja kiire, Edgar teab mida tõeline mees vajab. Miks Tartu oma meeste eest hoolt ei kanna?

 
At 22:55, Anonymous Anonüümne said...

See on muidugi lahe, kuidas neiu G annab EEs kõigile küsimustele, millega püütakse PP kõva mehe definitsiooni kahtluse alla seada, litaki ja lätaki vastu. Asjalik pliks, ei lömita pedelehe ees.

 
At 08:40, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, me peame kokku hoidma! Et me ise ja Priit vastu peaks. Näidake nüüd oma tahtelis-moraalset vastupidavust mida meil kevadel juba rohkelt vaja läheb! Toksige asfalti, aga mõelge ka selle peale kuidas meie virtuaalne komandopunkt kabajantsikute rünnakutele kindel seisaks.

 
At 08:47, Blogger Priit Pullerits said...

Ärge selle viimase (lause) pärast muretsege, 08:40. Delete-nupp on endiselt kindlalt minu valduses. Juba rakendasin seda paaril korral. Hea huumor on pingelisel ajal teretulnud, aga nõmedaks ei tohi minna, tuleb säilitada enda väärikus - hoidkem seda! Ehk jäägem hea maitse piiresse!

 
At 09:55, Anonymous Anonüümne said...

Õige jutt Priit! Tore kuulda et juhid seda värki kindla käega.

 
At 10:07, Anonymous Anonüümne said...

Tähendab,

lgp spordihundid,

Ma saan aru, et rullsuusaga toksida on jube lõbus, aga on siis vaja teravaotsaliste keppidega asfaltit kobestada ?
Sebige omale maastikurullsuusad ja uhage metsas nii et silmad pahupidi. Või uhage kummiotstega.
Tegelt kah.
Valus on vaadata kuidas kergliiklusteid vaikselt aga kindlalt "karestatakse"

 
At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

PP, eneseväärikus on see sõna, mida võinuksid kasutada. Enda väärikus on värdmoodustis.

 
At 10:47, Anonymous Anonüümne said...

Kumm käib ühes teises otsas.
Raudmehed toksivad asfalti terasega. Küll Edgar uue asfaldi paneb.

 
At 10:52, Anonymous Anonüümne said...

PP blogil eile ja esmaspäeval korralikud "vaatajanumbrid":

http://counter.zone.ee/stats.php3?rid=8VF57dR2

 
At 10:58, Anonymous Anonüümne said...

Karvajalg jt, kõik see mörisev mass, kes siin lugemas kommenteerimas käib, k.a. see tubli mees, kes põhitöö kõrvalt endale 250 m2 põrandapinnaga maja ehitas - ei kujuta ju mingit eliiti. Rahvuse eliiti neist ei saa. Kultuuriline silmaring ei luba. Valitsevad teised. Pehmod.

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

See on ülimalt kurb et tublidest rahvuslastest ei saa eliiti, küll aga on "eliit" kujundatud primitiivsetest rahameestest, kelle elukreedo on see, et kõigepealt peab rikkaks saama, alles seejärel vaatame et peaks eetiline aus hea ja tubli omela.

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Ega see rullsuusatades asfaldilõhkumine ja küünarnukkide põrutamine suurema asi tegevus pole jah.
Ma varem kõvemat jooksutrenni tehes vedasin rehvi asemel linttraktori linti raskuseks taga, piisavalt rasket kummi polnd kuskilt võtta. Aastaga oli külavahel asfalt puruks lohistatud. Kui ikka igapäev sai külavahelt läbijoostud, nii et tulejutt taga, siis oli tee lõpuks puhta puru. Külanaised ikka naersid, et näe pisuhänd jälle läheb tuline jutt taga.
Nüüd vahel kevadiste põllutööde ajal saab ikka vahel jooksutrenni tehes äke endale taha pandud ja mööda naabrimehe põldu ringi kablutatud. Ta mul kõva naerikasvataja ja põld vajab kevadel kobestamist. Mis ma sest hobusest ikka vaevan, teen parem ise töö ära. Las hobune puhkab. Nagu linnavurled ütlevad, kaks ühes. Mul trenn tehtud ja naabrimehel töö kah tehtud.
Trenni on vaja pääga teha. Niisama poolteisttundi vehkida mõistab igaüks. Kui muud mõtet pähe ei tule siis kaeva kasvõi auk naabrimehele. Mida suurem seda parem.

Maamees Harjust

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

10:58 aga milleks rahvusele eliit, kui ei ole rahvust ennast? Loe jooksuportaalist inimeste nimesid ja nuputa mis rahvusest nad on? Eestilaadse vabariigi tulevane eliit on Ossinovski Ladõnskaja Kõlvart ja nende nooored järgijad. On nad pehmod? Pigem mitte. Tänased (veel) eestikeelsed eliiditõusikud, nad ei ole pehmod, nad on broilerid. Nii kurb ku see ka ei ole.

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei jõua ära imestada kui tublid on Harju mehed. Nende meeste najal see hädine vabariik veel hingitseb. Kui saaks mingi trikiga need mehed Toompeale puksida, vaat siis! Kui nad seal möllaks ja künnaks nii et tulejutt taga. Eesti rahva ja laste hüvanguks. Aga minu silmad seda õnne vist ei näe. Priit sa oled nutikas mees, mõtle midagi välja. Või annab mõni pehmo nõu kuidas ikka see arg pugejalik rahvus säiliks

 
At 13:40, Anonymous E-poe tegemine said...

Väga õige jutt :)

 
At 14:40, Anonymous Anonüümne said...

Kuule doktor leidsid nüüd kus spämmida oma tobedat ee poodi. Tuleta etiketti meelde

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

üksviiskümmendviiskomaüheksa ütleb:

tänasel usa tänkskivingdeil peaksime siin foorumis ka kõik ütlema SUUR TÄNU Eesti esialhvaisasele, parimale spordiplogijale ja Suurele Ämeerikasõbrale, et Ta kõigi veel mitte päris Behmode eest võitleb ja Behmodele verbaalselt "sisse sõidab"
AITÜMA!
ja ikka samamoodi edasi!
Uumorit peab ka elus veidi olema.

 
At 14:49, Anonymous Anonüümne said...

Jah doktor me ajame siin eesti asja mitte mingit juutide pehmoiba

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

hull ego ja hullud kompleksid, mees :\

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Jah, kas teile ei tundu imelik, et blogiomanik, väliselt nagu igati rahvuslikult mõtlev spordiharrastaja, võiks ehk isegi öelda "rahvuslane" (kui see sõna tänapäevasesse Euroopa Liitu kuuluvas Eestis ei omaks negatiivset, edumeelseid inimesi blogist eemalepeletavat kõrvalmaiku), kandest kandesse kordab Ameerika Ühendriikide rahvuslikke kuvandiobjekte (ingl National Monuments, National Parks) fotode näol.
Blogilugeja pehmevõitu aju (sry, Karvajalg & Co!) lausa vasardatakse Utah osariigi monumentaalsete loodusvaadetega (mis peavad kandma USA kui kogu riigi monumentaalsuse sõnumit??).
Kas see ei tundu teile kummaline? Teisest küljest, kui meenutada ajakirjaniku usalduslikke lauseid leiva lauale toomisest, siis see ehk ei tundu teile enam nii kummalisena.
Ei, ma ei arva, et Ameerika Ühendriigid on mõttetu riik. USA-l on oma koht, see on jääb. Meie elame aga Euroopa Liidus. EL on meie (liit)riik. Liiga palju inimesi teenib meie meedias, sh spordimeedias leiba USA maaletoomisega. Konkurents on ülikõva. (Kas leib nii lahjaks ei jää?).
Blogi pikaajalise lugejana ootaks, et blogis leiavad rohkemat kajastamist Euroopa Liidu ja Eesti loodusvaated.

P.S. Kui oled mees, siis ära kustuta seda kommentaari.

taob lugejate ajudesse

 
At 15:31, Anonymous Anonüümne said...

Neiu G - Eesti loodusvaade

 
At 15:41, Anonymous Anonüümne said...

ära plõksi oma neiu geega. Idee oli suurepärane, poleks vaid pidanud valima kogenematut fotograafi. Kahju et nii läks, aga küll me tõuseme.

 
At 15:48, Anonymous Anonüümne said...

Ohhoota tüdrukud - Ida-poolsed loodusvaated.
Kõik on barlanksis.
Pealegi, Euroopa Liit on praegu nii manduv ja allakäiv moodustis, mis võib mõne aja pärast osutuda mittesobivaks ka isegi väiksele e-riigile. Pole nagu midagi promoda enam...

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Võtke seda ameerikat kui sümbolit. Parem Utah, kui mingi saksa põld. Alpid on ilusad asjada, kuid kui arvestada, et tegemist enamuses prantsuse ja itaaliaga, need sellised nina-püsti rahvad. Eesti on nende jaoks alatiseks foormer sovjetjuunion. Kokkuvõttes on eesti renomee ikka väga hale. Oleks parem jäänud venemaa külge. Rahvuslikkust ja sõprust oleks rohkem, ning mis peaasi, meie tüdrukud ei peaks väljamaa nössidelt suhu võtma.

 
At 16:13, Anonymous Anonüümne said...

15:48,
Te ei tunneta Eesti geopoliitilist reaalsust.
Euroopa Liit läheb põhja (ülihüpoteetiline stsenaarium!) ainult koos Eestiga.
Veidi halvema stsenaariumi kohaselt visatakse mõned väikeriigid Laeva päästmiseks üle parda. Loodame väga, et Eesti nende hulka ei kuulu.

 
At 16:15, Anonymous Anonüümne said...

Väga õige, 16:04,
Ameerika kui sümbol. UTahi kivifallose demonstreerimise ja blogis kummardamise asemel võiks kasutusele võtta meie oma sümbolid.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Eesti ja Läti geopoliitilised reaalsused on väga sitad. Asudes mitte ainult 2 maailma vahel vaid lausa selle teise maailma küljes. Samuti majanduslik aspekt. Kui palju rahareforme ja raha väärtuse püksilaskmist meil juba olnud? Soome Saksa ja ehk veel mõni hoidsid oma vanad kupüürid alles. Eesti hekseldas ribadeks. Kui euro kaob, siis mille eest maksame uue raha trükkimise? Ikka rahva higi eest. Eesti riik on oma tegemistes ikka ülimalt lühinägelik olnud. Palju viletsam kui Vene suurriik. Need teadsid kohe et ükskord võtame baltikumi tagasi. Naatost ja eurost hoolimata.

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

16:04, millest selline optimism, et NL oleks teile armulikum?

 
At 17:20, Blogger Pärtel said...

Kui hetkeks naasta blogikande teema juurde, siis isiklik kogemus näitab, et trennisõltlasel nõuab suuremat tahtejõudu puhkepäeva pidamine kui igaõhtune müttamine. Usklikul inimesel on lihtsam, tal käseb ju Jumal ise hingamispäeva pidada; juudid ei tohi sabati ajal isegi liftinuppu vajutada, rääkimata töötegemisest või spordist. Religioossel keelul on muidugi oma sügavam tagamõte - et inimene end ära ei katkestaks. Uskmatud peavad aga lootma iseenda tervele mõistusele ja viimastele tahtejõu pudemetele, et vahel trennist loobuda. Nädalavahetused ei tule muidugi kõne alla, need on spordimehele pühad, mistõttu tulekski mõnel eriti halva ilmaga tööpäeval süda kõvaks teha ja koju jääda. Kas see Herne tänaval asfaldi toksimine oli nüüd sportlikus mõttes tulus või mitte, jäägu asjatundjate otsustada - aga kindlasti on see märk kaugelearenenud trennisõltuvusest.

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Jõudsingi ära oodata senjöör Pärteli kommentaari. Puhas kuld.
Peab tõdema, et religioonil on oma tarkus - hoidu sa pisike mutukas end katkestamast, see on kasulik sulle endale.
Kunagi sai loetud spordilehest J Connorsi biograafiat. Poiss ise ja treenerid oleks trenni lõhkunud. Ema käskis aga pühapäeval puhata. Kas ema tegi Jimmist meistri? Possiibel.

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Eesti sügis eraldab terad sõkaldest. TM-il saate sitakotid Priidu käest suhkamit et suitseb! Ärge siis virisege!

 
At 18:56, Blogger Priit Pullerits said...

Mina hindan Pärtelit seepärast, et ta räägib alati asjast, ja räägib asjalikult. Siiski, Pärtel, ei ole tegu trennisõltuvusega, vaid treeningute läbimõeldud hajutamisega nädala peale. Esmaspäev oli pärast nädalavahetust puhkepäev, kolmapäeval ootas ees käik Tallinna, mis tähendab, et sel päeval jääb ka trenn ära, mis omakorda tähendab, et tuli igal juhul minna trenni teisipäeval. Nagu näha, ei mingit keerulist konspiratsiooniteooriat, sõltuvusest rääkimata, vaid lihtsalt plaanipäraselt läbimõeldud tegevus. Seda, et Pärtel puusse pani, juhtub ikka, kui hakata n-ö telefoni teel diagnoosi panema, kuid vabandust EI palu ega soovi ega luni ega nuia, sest vastaspool intelligentse mehena teeb igal juhul omad pädevad järeldused järgmisteks kordadeks niigi.

 
At 18:58, Anonymous Anonüümne said...

Millise aasta TM-l, lubatakse ju pehmot talve.

Ehk mõni neist toimub ja kõvemad kärbsed saavad PP-ga konkureerida.

L 24.0131. VIRU MARATON
P 01.0217. TAMSALU-NEERUTI MARATON L 07.0217. ALUTAGUSE MARATON
P 15.0243. TARTU MARATON
P 01.0318. TALLINNA SUUSAMARATON
L 14.0343. HAANJA MARATON

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Kui Eesti oleks jäänud Venemaa külge, siis ei olekski NL laiali lagunenud. Jeltsin oleks veetnud elulõpu Siberis.
Eestis tegeldaks sellisel juhul praegu seltsimeeste Kondrašini, Toome, Guljabko, Ossipenko, Seli, Kolessovi, Mraviski, Ansipi ja Toomi juhtimisel 16. viisaastaku otsustava aasta viimase, otsustava töise jõupingutusega. Neid abistaksid seltsimehed Savisaar, Mukomolova, Zverko, Barõbina, Jelenski, seltsimehed Vanin, Trupakov, Hvastunova, Ligi, Novikov, Habalova, Krivopaltsev, Metlev, Paet, kabakova, Popov, Fain, Bolotova, Nikolajev, Smekalkina, Zolotarjev, Gluzman, Romko, Rjabtšenko, Ahmedov, Karapetjan jt.
Mati Karlovitš oleks Aleksandr Legkovi ja Nikita Krjukovi treener.
Pullerits oleks Jurjevi (end. Tartu) rajooniajalehe Вперёд! (end. Edasi) eestikeelse toimetuse (toimetaja sm. Kadastik) korrespondent.

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

00: 57. Ülalt haare, wide grip.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

2:10 国際千葉駅伝 - Kuhu on kadunud Eesti teine esindaja?

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Hagiwara tuleb sissse, Jekaterina Patjuk @4:18. Miks avatseremoonia lipukandmisel Eestil ainult üks, kõigil teistel riikidel kaks esindajat oli, jääb küsimusena õhku rippuma.
Äkki oleks pidanud David Arutjunjani hea tahte saadikuna Chibasse saatma, siis kuuleksime toimunust kindla peale rohkem.

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

19:14
Naised teevad tublit ja vajalikku tööd, lust vaadata. Nii medalid tulevad.

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

Arutjunjan oleks seal sada sõpra sebinud ja järgmisel aastal oleks meil kutse kõikidele Jaapani jooksudele olnud. Ka PP diplomaadi võimed on tuntud. Tarm ikka ohmu ei teadnud keda kaasa võtta

 
At 19:42, Anonymous Anonüümne said...

19:14
Karmid tädid.
Norra koondis teeb garaažis trenni?!

 
At 19:45, Anonymous Anonüümne said...

Kuna lubatakse jälle sooja talve, siis võib ju maraton taas ära jääda, kuidas sa siis tasemed paika paned?

 
At 19:58, Anonymous Anonüümne said...

mis sellest gaaraaži trennist nii vaimustuda?

 
At 20:09, Anonymous Anonüümne said...

19:45, valitsev meister on troonil kuni järgmise tšenpionaadini.
Kõik klapib ja on paigas.

 
At 20:22, Anonymous Anonüümne said...

Priit on tšempion ka ilma võistlemata. See lihtsalt on nii.

 
At 21:25, Anonymous Anonüümne said...

ja teistel jääb üle vaid kiibitseda. paljudel ka kadetseda, nagu nad ise seda taipamata avalikult paljastavad.

 
At 22:46, Blogger Pärtel said...

Sellisel juhul, Priit, oli minu kaugelt pandud diagnoos tõepoolest ekslik (polnud ju võimalust kogu treeningpäevikuga tutvuda). Kui esmaspäev ja kolmapäev on puhkepäevad, siis tuleb teisipäeval loomulikult mistahes ilmaga välja kobida, sest muidu pole enese süüdistamisel otsa ega äärt. Sellest tulenevalt võib mudelisse teha väikse täpsustuse: kui ei aita usk ega mõistus, tuleb loota tööandja peale.

 
At 00:05, Anonymous Anonüümne said...

Kas paaristõukemehed jaanuaris siis Tehvandile maratoni julgevad sõitma tulla? Või õpivad pidamest määrema ärä?

 
At 12:00, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 11:32, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet
ghd straighteners
wholesale jerseys
michael kors outlet
gucci bags
cheap nfl jerseys
true religion jeans
louis vuitton outlet
ray ban glasses
nike store
uggs for men
tory burch shoes
copy watches
spy sunglasses
coach outlet store online
tods sale
michael kors
nfl jerseys
swarovski crystal
louis vuitton
prada uk outlet
celine handbags
louis vuitton handbags
louis vuitton
louis vuitton
mcm outlet
michael kors
nike blazers
timberland outlet
coach factory
gucci outlet
gucci handbags
celine handbags
gucci belt
pandora rings
uggs on sale
ghd hair straighteners
michael kors outlet
q

 
At 04:00, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:08, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 02:57, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 06:38, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 17:19, Blogger 03 Yang said...

true religion uk outlet
tiffany jewellery
barbour coats
wellensteyn jackets
michael kors factory outlet
nobis outlet
ugg boots outlet,ugg outlet
winter coats
fitflops clearance
louis vuitton bags
fitflops clearance
discount ugg boots
oakley sunglasses
coach outlet store
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ugg outlet
tory burch outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg sale
black friday deals
true religion outlet uk
oakley sunglasses sale
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
tory burch sale
hollister shirts
canada goose jackets
woolrich outlet
michael kors uk outlet
ferragamo outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet
fitflops clearance
belstaff jackets
moncler outlet
ray-ban sunglasses
tory burch outlet online
snow boots

 
At 02:49, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 03:41, Blogger Meiqing Xu said...

20160317meiqing
ray ban sunglasses
true religion jeans
louis vuitton
louis vuitton outlet
michael kors outlet
mont blanc pens
kate spade
louis vuitton bags
coach outlet
jordan 8
nike sb shoes
canada goose outlet
true religion jeans
coach factory outlet
nike free run
hollister uk
ralph lauren outlet
toms shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
longchamp outlet
oakley store
ugg boots
michael kors outlet
ray ban sunglasses
replica watches for sale
ray bans
ralph lauren outlet
toms shoes
ray ban sunglasses
coach outlet
ray ban sunglasses
coach outlet store online
michael kors
ugg boots
oakley sunglasses
tory burch outlet
coach outlet
gucci handbags
asics shoes

 
At 08:49, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
true religion jeans outlet
air jordan pas cher
uggs for women
instyler max
louis vuitton
beats solo
jordans for sale
true religion outlet
ralph lauren outlet
ray ban
michael kors outlet
nike huarache
hollister clothing
giuseppe zanotti
christian louboutin outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
coach factory outlet
ray ban outlet
canada goose jackets
louis vuitton
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
louis vuitton purses
gucci shoes
coach factory
uggs on sale
louis vuitton bags
fitflops sale clearance
louis vuitton handbags
ugg slippers
vans shoes sale
michael kors outlet online
michael kors handbags
cheap jerseys
ray ban sunglasses
abercrombie outlet
oakley sunglasses cheap
ray bans

 
At 05:36, Blogger raybanoutlet001 said...

tiffany and co outlet online
ray ban sunglasses
skechers go walk
michael kors outlet
nike roshe run
nike huarache
cheap air jordan
hermes belt
toms outlet store
oakley sunglasses,oakley outlet sunglasses

 
At 03:17, Blogger 姚嘉 said...

michael kors handbags outlet
hollister clothing
snow boots
christian louboutin
replica watches
oakley sunglasses sale
louis vuitton outlet online
armani exchange outlet
canada goose outlet
michael kors handbags clearance

 
At 08:05, Blogger Gege Dai said...

kobe bryant shoes
michael kors outlet
michael kors
michael kors outlet clearance
toms outlet
michael kors handbags outlet
ugg uk
cheap nba jerseys
toms outlet
louis vuitton outlet
20170214lck

 
At 10:14, Blogger raybanoutlet001 said...

sac longchamp
nike blazer pas cher
michael kors handbags
michael kors handbags sale
san antonio spurs jerseys
ferragamo shoes
bears jerseys
pandora outlet
replica watches
adidas nmd
2017.3.29

 
At 14:39, Blogger car image editing said...

Thank you for sharing the information, the article is very interesting to read and may be useful for everything
Car Image Editing

 

Postita kommentaar

<< Esileht