esmaspäev, november 17, 2014

Pullerits: Mida tõotab varatalvine ettevalmistus?

Tunnetus hakkas juba lihastesse tulema ning esialgne vastumeelsus taanduma, kui ühtäkki tekkis täiesti ootamatu tõrge.

Seda tõrget ei suuda summutada isegi armastatud kirjaniku Andrus Kivirähki tunnistus oma kolumnis Eesti Päevalehes, et «[l]oen suure huviga Priit Pulleritsu spordiblogi ja maailm, mis mulle sealt vastu vaatab, on äraütlemata põnev» ega Karl-Martin Sinijärve avaldus, et «[e]ileõhtusel [ilmselt reedesel või laupäevasel] luulelugemisel Uues Teatris tunnustasin Tartut, mööndes, et vanasti elasid Tartus Uku Masing ja Paul Ariste, aga täna elab siin Priit Pullerits».

Siiski ei takistanud too tõrge osalemast pühapäeval koos Postimehe võistkonna ja veel 15 neljaliikmelise esindusega Tartus Lõunakeskuses suusasõdalase võistlusel. Minu ülesanne oli kolmandal etapil tõmmata esmalt suusaergomeetrit 150 meetrit, siis tabada viie noolega viit õhupalli (nagu laskesuusatamises, oli ka kolm varunoolt) ning iga purutamata õhupalli eest tõmmata 20 trahvimeetrit. Esimeses ringis pidin tegema kolm trahviringi ehk sikutama 60 meetrit, aga kuna vastasvõistkond, kelle liidriks oli endine Eesti suusakoondislane ja USA suusasprindi meistrivõistluste kunagine pronksmedalimees Vahur Teppan, diskvalifitseeriti (sest Teppan sõitis slaalomirajal ühest väravast mööda), õnnestus pääseda teise ringi, kaheksa parema hulka.
(Teppani ema, Tartu abilinnapea Tiia Teppan ei suutnud esimese hooga kuidagi uskuda, et tema poja võistkond kaotas minu võistkonnale, ja ega Vahur Teppan olnud ise ka varmas emale tunnistama, et ta võistlusmäärusi rikkus, vaid raius talle, et lihtsalt kaotas; kuigi ma ei ole siiamaani saanud veenvat ümberlüket kahtlusele, et Teppan võis tolle kaotuse mu võistkonnale korraldada meelega; et miks – aga seepärast, et ta ise oli ametis suusalaada korraldamisega ja ei saa välistada, et mõni tema võistkonna liige ei läbenud järgmise ringi võistlusaega ära oodata; liiati oli slaalomirada, kus Teppan pärast suusahüpet võistles, ainus, kus oli võimalik endale diskvalifitseerimine korraldada; igatahes on Teppani võistluselt kõrvaldamine samasugune müsteerium, nagu Eerik-Niiles Krossile kehtestatud USAsse sissesõidu keeld.) Teisest ringist mu võistkond enam edasi ei pääsenud; omas vahetuses pidin tegema kaks trahviringi.

Ent see, mis tõrke tekitas, hakkas tasapisi hargnema oktoobri lõpust, pärast nädalast puhkust päikselises Portugalis, mis oli mõeldud väikse hingetõmbepausina rattahooaja järel. Siis, oktoobri viimasel nädalal, võtsin kapist Norra endise suusaässa Frode Estili Swenori marki klassikarullid ning One Way kepid ja alustasin suusahooajaks valmistumist. Edasine on kulgenud kuivade arvude keeles nii:

T, 28.10 – rullid (siin ja edaspidi ainult klassikarullid) 16,0 km (1:18.45)
K, 29.10 – rullid 17,4 km (1:22.15)
N, 30.10 – EMS ehk elektromüostimulatsioon
R, 31.10 – rullid 17,4 km (1:19.50)
L, 1.11 – ratas maanteel 52,9 km (1:38.53), keskmine kiirus 32,1 km/h
E, 3.11 – rullid 19,1 km (1:27.00)
T, 4.11 – rullid 19,1 km (1:27.20)
N, 6.11 – EMS ehk elektromüostimulatsioon
L, 8.11 – rullid 22,5 km (1:45.15)
P, 9.11 – ratas maanteel 49,2 km (1:30.35), keskmine kiirus 32,6 km/h
E, 10.11 – rullid 19,1 km (1:26.10)
K, 12.11 – rullid 20,8 km (1:37.20)
N, 13.11 – EMS ehk elektromüostimulatsioon
L, 15.11 – suusasõdalase võistlus + ratas maanteel 33,8 km (1:03.05), keskmine kiirus 32,1 km/h
P, 16.11 – ratas maanteel 42,4 km (1:24.38), keskmine kiirus 30,05 km/h

Eelmise nädala kolmapäevast, mil rullitamise tunnetus hakkas juba lihastesse tulema ning esialgne vastumeelsus selle pimedas ja tuules ja üksinduses tehtava treeningtöö vastu hakkas taanduma, ei ole enam rulle sõitnud. Tookord lõi trenni lõpus parema käe küünarnuki siseküljele valu – sinna, teate küll, kus on see ebameeldiv närv, mis teeb vastikut valu, kui ära too koht kahe luu vahel ära lüüa – ja sellest saadik olen küünarnukki hoidnud. Suusasõdalase võistlusel kohtasin Margus Mustimetsa, Eesti üht parimat füsioterapeuti, keda olen sügisel näinud ka Tähtvere spordipargis rullidel treenimas, ja lasin tal käigult katsuda, milles võib olla probleem. Ta mudis ja tõdes, et esialgu midagi hullu ei ole, lihtsalt asfaldi toksimisest tekkinud põrutus. Soovitas pärast trenne panna veerandiks tunniks külma peale ning profülaktika mõttes Voltareni geeliga kolm korda päevas määrida.

Määrinud olen, aga asfalti rohkem toksinud pole, las küünarnukk pigem rahuneb ja taastub. Praegu ei ole kiiret kusagile, õnneks saab ratta sadulas aeroobset võimekust hoida.
******
Jeep Wranglers descending Moab Rim Trail, Moab, Utah. 26. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Vahur Teppan pühapäevasel suusasõdalase võistlusel suusahüpet sooritamas. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 2: Priit Pullerits suusasõdalase võistlusel noolega õhupalle sihtimas. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Priit Pullerits ja Vahur Teppan pühapäevasel suusasõdalase võistlusel pärast avaringi. Foto autor: Tiia Teppan
Foto 4: Eesti endine laskesuusakoondislane Priit Viks suusasõdalase võistlusel suusaergomeetrit tõmbamas. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 5: Sõudmises olümpiamängudel hõbemedali võitnud Tõnu Endrekson suusasõdalase võistlusel suusaergomeetrit tõmbamas. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix

110 Kommentaarid:

At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

Sel hooaja "hitt" - PP rahvuslik küünarnukk.

 
At 13:23, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole midagi! Paneme aga takka! Priit ees ja jüngrid järel.

 
At 13:30, Anonymous Rain, lellepoeg said...

Kui vaadata soonelisi kintsusid ja lohkus põskesid, siis tõotab isiklikke rekordeid kesktalvel ja võib-olla paari tippmarki kõrvalaladel märtsikuus.

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

Ma ikka ootan vastust küsimusele kes torpedeeris IV Eesti Spordikongressi, et sellest kujunes hale munejate kükitamine

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake kuidas Putin lennukisse astub - laseb tibul ees minna. Vanakooli mees, spordimees, otsustav mees.
http://tv.delfi.ee/maailm/putini-jaoks-ei-kulgenud-g20-kohtumine-sugugi-plaaniparaselt.d?id=70169433

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Putin tükk maad soliidsem kui kogu ülejäänud pedekamarilja

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

Oleksime praegu või sees kui oleks osanud Voltsiga sõbrad olla. Ameerika jänku tuleb ja läheb, aga moskoovide kõrval tuleb elada lõpuni. Kui enne putku ei pane muidugi.
Millest meile targemad seltsimehed ikka rääkinud on. Aga kes neid kuulab? Priitki on kuidagi lääne libedike poole hakanud kalduma.

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Putin on eeskujulik isane. Tõsine otets. Sama kooli mees kui PP ja Karvajalg.

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

http://www.ohtuleht.ee/604262/mart-roosna-kas-jalgpallikoondisele-tuleks-appi-kutsuda-mati-alaver
Küll mõni mees oskab lollilt kirjutada. Alaver oli jah, vormitimmimise jumal, teatud tingimustel. Jalgpallis aga on vorm teistsugune. Igal mängijal on oma individuaalne (füüsiline) vorm, kuid meeskonnana (psühholoogiline) vorm on iseasi, seda peaks ometi teadma.
Ning eesti meeskonnal ei ole ei füüsilist ega psühholoogilist vormi juba ammu. Ei aita siin ka 10 alaveri.

 
At 15:04, Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult aitaks Alaver kindlasti. Professor, kogenud kavalpea leiab lahenduse kõigile probleemidele. Peksab seanahavedajad koondisest välja ja motiveerib ülejäänud päntajalad sellistele vägitegudele, et hoia aga toolist kinni. Vana rebast ei saa alahinnata. Kes on minuga samal arvamusel?

 
At 15:09, Anonymous Anonüümne said...

Kulda panete mehed! Teiega koos on lausa rõõm intrigeerida ja irriteeruda. Parim blogi idapoolsel poolkeral. Kui seda k*radi captchat ees ei oleks lausa lust

 
At 15:23, Anonymous Anonüümne said...

15:09 oled hale lödipüks. Räägi asja kui on, kui ei ole, pole vaja siin villast visata. Könn!

 
At 15:42, Anonymous Anonüümne said...

Küll te puutinikummardajad teist juttu räägiksite, kui teil vene ora perses oleks. Kisaksite nagu sead. Haledad ideaalid teil ikka.

 
At 16:11, Anonymous Anonüümne said...

Pilt nr. 3 - nori meest, mitte mehe mütsi.

Kas võtame ette jälle kampaania: 24h-100 kommi?

 
At 16:18, Anonymous Anonüümne said...

PP rullsuusk:
1. nädal - kokku 50,8 km
2. nädal - 60,7 km
3. nädal - 39,9 km

Kes rohkem toksimas käib?

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

kardan et ei tule välja. Seekordne teema natuke liiga kohalik ja tartune. Klamuuri ei ole. Kus on spioonid, doping, välispoliitiline intriig? Kus on noore suusataja lihases tagusment, irriteeriv süzee, vapustav puänt? Me oleme vist magusaga juba liiga harjunud? Oma viga siis. Teeme 150 kommi kahe päevaga?

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Kas võistlusel "Suusasõdalane" kaidis ka tules oli?

Mis oli/on selle võistluse eesmärk?

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

Kes võitis suusalaadal võistluse Maarjamaa Parim Suusatehnik?

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

13:52

Ega meie mees kehvem pole, hävitajad lendavad üle pea - silm ka ei pilgu.

http://www.youtube.com/watch?v=FNqzSv7l6No

 
At 16:44, Anonymous Anonüümne said...

13:36-le lisaks.

Palju see üritus maksma läks?

 
At 17:53, Anonymous Oholl said...

Väga õige küsimus! Palju see šõu maksma läks tavalisele maksumaksjale kes tervisespordi teenuseid ei tarbi? Kardetavasti palju. Sajad pintsakud said sõidu- ja päevarahasid.

 
At 18:34, Anonymous Anonüümne said...

Lapsed valitsuses, vananev ja kiirelt kokkukuivav rahvastik, tööjõuliste väljaränne, klounide ja rentslipoeetide ruulimine Kirjanike Liidus, ...

But Putin - What he put in, stay in. And where he step in, he stay put.

 
At 18:38, Blogger Priit Pullerits said...

Suusasõdalase võistluse võitis TriSmile, kes alistas finaalis SkyPlusi tiimi, kes omakorda oli veerandfinaalis üle Postimehe ehk minu võistkonnast. Kolmandaks jäi Peloton.

Maarjamaa parima suusatehniku võistluse võitis Arto Rammul Extreme Spordist, teiseks tuli suurüllatusena Ain-Alar Juhanson. Näiteks Anti Saarepuu pudenes juba eelringis. Minu määrdmees Jaanus Kunts piirdus seekord poolfinaaliga.

Kogu šõu maksumus oli Vahur Teppani sõnul hindamatu. 50 suusahullu olid panustanud ürituse korraldamisse loendamatul arvul tunde, 7-8 aktiivsemat vaat et terve nädala. Kulusid aitas kanda Lõunakeskus, näiteks reklaami tehes, rääkis Teppan.

Aitäh Vahur Teppanile ja tema meeskonnale vaeva nägemast!

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

...klounide ja rentslipoeetide ruulimine Kirjanike Liidus, ...

see on küll nädala komm. Täpsemini ei saagi öelda!

 
At 19:10, Anonymous Anonüümne said...

kuhu kadus seltsimees kes tahtis 100 kommi täis siksida?

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

See kas härra Alaver suudaks jalgpallikoondise mängima panna on spekuleerimiseks tegelikult täitsa huvitav küsimus.
Ise arvan et väljamaa treeneri toomisega pani Pohlak puusse. Väidan et eestimaalastel pole koondise eest mängimiseks motti, kui peatreener liiga neutraalne, ehk välismaalane on. Eestimaalaste arv koondises on liiga suur. Kindlasti plädisevd omas keeles.

 
At 19:44, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, kas rootslasest tüürimees on Pohlaku jutul juba ära käinud ning oma esimesed triibulised kätte saanud.

 
At 19:56, Anonymous Anonüümne said...

Juba rootslase aja alguses olid ohumärgid üleval. Ta ise ütles et põhiliselt peab koosolekuid. Ta vaeseke ei teadnud et olematu pallikultuurimaa mängijad ei oma isegi mängupraktikat.

 
At 20:01, Anonymous Anonüümne said...

Kas uusi ohhoota ja putini tüdrukute pilte ei tulegi?

 
At 20:04, Anonymous Anonüümne said...

Ilmselgelt puudub Eesti koondise juures Autoriteet. M Alaver oleks see kindlasti.

 
At 20:08, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Tegime oma brigaadiga laupäeval Vääna-Jõesuu rannas ragby-t. Särgid võtsime ära, muidu pärast liiva täis. Pärast tegime türisalu tõuse, külviku ja kombaini rehvid taga lohisemas. Mõned jorsid kastsid veel merre ka ennast.
Eelmine nädal sai toksitud nii:
10.11 21,22 km
12.11 21,58 km
14.11 21,17 km
15.11 28,17 km
16.11 16,6 km
Vorm hakkab vaikselt tulema.

 
At 20:25, Anonymous Anonüümne said...

Tallinnas, elava liiklusega äritänava ääres on üks tuntud spordiklubi, kus tehakse kõvasti trenni, lammutatakse jõumasinatel ja kasutatakse erinevaid sooritusvõimet tõstvaid meetodeid ja protseduure, muu hulgas üpris eksootilisi. Tuntud taastusainete spetsid. Koondise mehi-naisi, harrastajaid, nõks madalama tasemega kõvesid harrastajaid - kuni ettevõtjast rahuliku harrastaja Andres Kebani välja on nähtud selle klubi uksest sisse astuvat.

Huvitav, et tuntud kiropraktik Dr Oolo ("ärge venitage, vaid jookske kõrge eani sprinti" http://kiropraktik.ee/dr-o-blogi/) on sinnasamasse praksise avanud, suur valgusreklaam kõrge hoone katusel.
Selja nihestused-sopistused, äratõmmatud õlad jms on Dr Oolo spetsialiteet. Ju siis turgu on.
USA-s hääletati taastusravi Top 5 Fitness ja harrastusspordi juhtiva ala hulka 2014.

 
At 20:28, Anonymous Anonüümne said...

Päris täpselt toksitud, Karvajalg. :)
Millega mõõdad muidu?
Aga tunda on, et tegu tõsise tööbrigaadiga. Tubli on.
Kas Kaidisid ka käib meestega nõlvadel rassimas?

 
At 20:33, Anonymous Anonüümne said...

Kas see raamat ilmub enne jõule?(päkapikud tahavad teada)
Keegi teab?

http://www.hooandja.ee/projekt/eesti-jooksu-kullafond 
At 20:41, Anonymous Anonüümne said...

Ahhsaa karmageena! Karvajalg ja tema brigaad võtaks ehk isegi Tsinnikati Bengalid ette ja tuuseldaks neid lüükrapoisse nagu takukoonlaid. Vaat kus on jõud ja kiirus! Vaat kus on Põhja-Eesti karastus ja meheramm! Nüüd teil memmepõlledel seal Lõuna-Eestis ka palju julgem tunne, mis?

 
At 21:01, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

20:28-le Mõõdan telefoniga, kuna poppi kella pole,mis kilomeetreid mõõdaks. Nõlvadel Kaidid ei käi, liiga kange kraam Kaidide jaoks.
Annan Teile hea nõu, kuidas Kaidisi piiluda nii et oma eit aru ei saa.
Nimelt, kui näed, et mõnusa sadulaga Kaidi on vastu tulemas, ja ikka nagu tahad järgi vaadata aga ei saa, sest saad kohe oma eide käest küünarnukiga, siis talita nii. Kui Kaidi on sinust umbes 2 meetri kaugusel, siis keera juba enne pea taha ära ja võid vabalt Kaidit edasi vaadata, nii et oma eit mitte muhviga aru ei saa.

 
At 21:08, Anonymous Anonüümne said...

Karvajalg räägib asja.
Järgmine kord eidega väljas olles praktiseerin ära.

 
At 21:17, Anonymous Anonüümne said...

Mitte Persson ega Alaver, vaid mister Karvajalg peaks olema Eesti Vabariigi peatreener. Võimas muskulatuur ning rikkalik elukogemus ja selle edasiandmise võime on kõik mis nõutakse sel vastutusrikkal ametipostil. Aga võibolla on siiski parem kui seesugune autoriteet figureerib meil Suusablogi kommentaariumis. Tähendab, meile parem.

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

Karvajala eelmise nädala skoor: 108,74 km. Kas keegi trumpab üle?
Kas KõvaToomas on Karvajala brigaadis?

 
At 21:42, Anonymous Anonüümne said...

Mister PP-l Portugalis käidud, kuid siin ikka vanad USA pildid.

 
At 21:53, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, mehed, oma naisest tuleb lugu pidada. See on elementaarne, selle üle isegi ei arutle. Aga oma naist eideks nimetada - no ärge rääkige siin tagaselja, vaid minge ja öelge talle seda ikka otse. Pärast võite sinise silma seletuseks öelda, et upal na lestnitse (noore põlve tölpad seda muidugi ei mõista, aga ega neil polegi ette nähtud kõigest, mis pärismehed räägivad, aru saada). Niisiis, lühidalt, minu pärast vahtige oma Kaidisi või keda iganes ja kus iganes, kuid see on blogi, kus iga mees peab oma naisesse lugupidavalt suhtuma. See kuulub iga normaalse mehe käitumisse nagu või leivale. Lepime selles heaga kokku ja hr Karvajalg ka nüüd läheb ja proovib oma naisega selle asja ära klaarida ja teisi enam üles ei ässita, eks, ja teised, nagu 21:08, talle kaasa ei kiida ega kaaguta, eks?

PS: Reamees Kõvatoomas, kui viimati uurisin, kogub mõtteid ja tühja ei rapsi. Praegu pole tal vaim väga peal.

PPS: Omalt poolt ootaks ka ikka rohkem teemasse sõnavõtte ja vähem tühja plära. Parem vähem, aga paremini - pean silmas kommentaaride sisukust, mitte arvu.

 
At 22:17, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tee üks osalusvaatlus. Proovi tuikavat küünarliigest ravida moodsamal viisil – kasuta kinesioteipi. Hiljem kommentaariumis kujundame arvamuse, kas on ka tõsine teema või järjekordne moenarrus. Sissejuhatuseks:
http://www.youtube.com/watch?v=blruLlxaWGE

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

Just in: Elujookslane Raul Alla on Valencias jooksnud maratoni 2:29.

 
At 23:46, Anonymous Anonüümne said...

Murdsin eile 5 aastat teeninud Swixi kepi mingis kuradi rentslis. Kuidas edasi? Hinges tühjus.

 
At 23:57, Anonymous Anonüümne said...

Birke, Vasa, Marcia, König, Jura, Jrzi. Isegi kuradi Finlandia Hiihtol, õhk karboni purust stardi järel tiine, minu kepid olid kui saare naise sääred, tugevad ja paindumatud. Ja siis see kuradi Bureshini remonditud tänav ja võrega rentsel. Kurb, aga eks seegi on millegi uue algus!

 
At 00:01, Anonymous Anonüümne said...

Vähesed mehed suudavad olla iseenese paroodiad. Pullerits on üks neist.

- -
Kui Putin ja Pullerits juhtuksid kohtuma, mis oleks neis ühist? Kas vaid perekonnanime kaks esitähte?
Ei, muidugi mitte. Vene keele oskus. Samasuunalised vaated geiküsimuses. Ehk muudki. Seda ei olegi nii vähe tänapäeva maailmas

 
At 00:08, Anonymous Jaano, Põltsamaa said...

Arvan, et Pulleritsus ja Putinis on ühist ka see, et mõlemad on - kumbki omal alal - nagu öeldakse on top of his game.

 
At 01:12, Anonymous Anonüümne said...

Ahaa! Keppimisel lõpp, jah?
Siit blogis käis muide mingi aeg tagasi keegi Tartu mees läbi, kes lubas Pulleritsu suusad katki murda.

 
At 01:15, Anonymous Anonüümne said...

23:46 ja 23:57, mõistan suurepäraselt sinu südamevalu ja hetkelist elumõtte kadumist. Kuid ära heida meelt, lahendus on olemas!
Karm tõde on enesestmõistetavalt see, et karbonkepi murdmine tekitab tunde nagu oleks süda rebit rinnust või käsi rebit otsast.
Olen lõhkunud pika maratoni alguses suusa, olen lõhkunud veelgi pikema maratoni alguses kepi, ja kuigi mõlemad olukorrad ei erinenud väga maailma lõpust, siis siiski lõpetasin mõlemad sõidud.
Aga järgnevalt minu nõuanne sulle.

Karbonkeppe tuleb soetada alati vähemalt nelja kaupa (2 paari), sest see on kokkuvõttes kõige ökonoomsem ja valutum.
Kuidas nii, küsid sa - elumõtte kaotanu - kindlasti nüüd, sest tuleb ju raha kohe topelt välja käia.
Kui osta keppe paari kaupa, siis kepi lõhkumisel pole teise kepiga midagi teha, sest 5.a pärast (sinu näide) või tihti ka 2.a pärast kepi lõhkumisel pole samasugust paari enam kaubandusest võtta ja tuleb paratamatult osta paar, mille kõrval järelejäänud kepp on kasutu. Ja nagu juhtud murdma uue kepipaari, pead jälle KOHE minema poodi raha kulutama.
Aga olles soetanud neli samasugust keppi, kui juhtud kepi murdma, võtad nurgast teise ja põrutad jälle nagu Horthug. Juhtud uuesti murdma, võtad nurgast neljanda ja põrutad jälle, mingit probleemi.
Häda pole ka sellest, kui murrad ainult sama käe keppe, sest käepideme vahetus on lihtne kui sääre silitamine.
Siit jõuamegi olulisima juurde, et nelja kaupa ostes võid rahulikult lõhkuda keppe KAKS KORDA ja sõidad ikka edasi kui Northug, aga ainult paari kaupa ostes võid kahe paari peale lõhkuda AINULT ÜHE kepi, sest teistkordsel lõhkumisel pead uuesti minema poodi ja juba kolmanda paari järele.

Ehk nelja kaupa ostes ei jää sõit kunagi pooleli (endal autos alati kolm kaigast kaasas), pluss sama raha eest täiendav kepi lõhkumise võimalus.
Make sense?

 
At 08:25, Anonymous Anonüümne said...

Murdunud kepist võib heal juhul teha hea imikakepi.

 
At 08:27, Anonymous Anonüümne said...

Ma tänan. Kohe hakkas kergem. Hea, kui toetav käsi seljale pannakse ja seda mitte X tagamõttega vaid siirast soovist kaasvõitlejat raskel hetkel toetada!

 
At 09:15, Anonymous Anonüümne said...

01:15
Puust ja punaseks.
Vaevalt, et spordipoe omanikult-müüjalt selline nõu tuleb.

 
At 09:48, Anonymous Anonüümne said...

Kas kuskil lumekahurid ka tööle pandi?

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Kooseluseaduse vastuvõtmise ja spordimehe ärasurumise mõjud selgunud - EKRE toetus 2%, RE 29% ja SDE 22%. Kuskil on mingi suur kala, kas too Vooglaiu & co. rahvaküsitlus? Tuleb vist jälle hakata ajalehti lugema, PP blogiga jääme armetusse nišši. Mida analüütikud arvavad ja soovitavad?

 
At 11:39, Anonymous Anonüümne said...

See blogi ongi kõige ehtsam nishiblogi - kui aru saate, mida ma mõtlen.

Aga kui lugeda enamust Priidu mõtteid vastupidiselt (s.t. aeglases tempos maratonide jooksmine on vägagi mõttekas tegevus, 1.55,9 oli paarkümmend aastat tagasi pigem keskpärane tulemus, rattasõit maanteel pole just see spordiala, mida esimesena valiks jne jne) siis ühtiksid need mõtted enamuse spordiharrastajate arusaamadega

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

Loodan, et Harku Karvajalg ja teised kutsutud ei unustatud täna hommikust esimese joa uriini, sest Pordi juures hakati juba tänaõhtuse kohtumise jaoks blankette välja trükkima.

 
At 16:13, Anonymous Anonüümne said...

Mul teile küsimus, seltsimehed. Mis oli 1985 aastal 800 meetris suurmeistri norm? Ma just lugesin vanast Kehakultuurist intekat R.Mägiga. Sain teada.

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

Oh, õnnepäev! Käisin vastavatud Ülemistes R tähega poes ja sain Swixi sama mudeli, küll teise värvikombinatsiooniga, aga vikerkaar ongi moes. Lisaks võeti veel hinnast 20 eur maha kah vast avatud poe puhul. Seega tihe töö asfaldilindil läheb edasi!
Mitte aga Priidu kombel tihe, et kohe pauguga 50 km nädalas. Ei ikka alguses üle päeva tunnike siis ehk 1.15 aga mitte järjest päevadel. Harjutame käsi ja ei tao neid meeletu hooga vastu maad, mida Priit üksvahe propageeris ja mis toob kaasa randme ja küünarnuki valu. Ikka elegantselt, keha laiune haare, küünarnukid välja pööratud ja kerge kummardus.

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

Lapsed valitsuses, p*rsekeeratud haridussüsteem, üldine dumbing down meedias, vananev rahvastik, tööealiste noorte lahkumine välismaale ...
Tahaks kisendada

 
At 17:19, Anonymous Anonüümne said...

17:06 täpselt asja
tahaks kisendada, ohsa kurrram ja raisk,
ei saa aru kuidas PP saab nii rahulik ja Karvajalg nii optimistlik olla. Käisin linnas, Tallinna linnas, kuulsin ainult vene keelt. Saate aru sõbrad? See on asi mida tagasi ei keera. Tšuhnaad on vabatahtlikult viimase mis neil oli, käest andnud.

 
At 17:54, Anonymous Anonüümne said...

aga Delfi Naistelehes kirjutas et seks pidi ka väga hea treening olema. Mõnele kogenud mehele ehk kindlasti. Aga ega ma täpselt ei tea.

 
At 18:09, Anonymous Paavo said...

Suure Postimehe arveteõiendamise tõsimeeste ja lödipükste vahel on siiski võitnud Priit Pullerits. Lugege tänases 18.nov A.Lobjaka arvamust ja kommentaare sellele:

Marek Mägi
Hr. Lobjakas vaatab maailma oma vaatepunktist, soovmõtlemise vormis. Lääneriigid lihtsalt teesklevad moraali ja humanismi. Et on olemas mingisugune postmodernistlik maailmakäsitlus.
Ei, see on tavaline nõrkus. Rikkus ja nõrkus. Rikkust on kogunenud nii palju, et ei taha / ei suuda pennigi kulutada jõu peale.
Euroopa suurriigid on niipea kui said suurvõimuks, saavutasid tehnoloogilise monopoli, alati kasutanud jõudu. Nüüd, moodsal ajal, on Euroopa osatähtsus, kunagi nii domineeriv, muutunud kõrvalrolliks. Euroopa riigid jutlustavad nüüd moraalist ja heast läbisaamisest ainult sellepärast, et nad ei suuda seda jõuga kehtestada, ning on hea suruda konkurentidele peale tingimused ja kohustused, millised ise on saavutatud kolonismi kaudu nende samade tärkavate jõudude arvelt. Eriti ilmekas on see selle CO2 piirangute valguses.
Küll on Venemaa eriline tegelane, kes saab aru, et inimene ei ole muutunud, isegi kui tehnoloogia on, kuid ka nemad on heaolusse lämbumas (heaolu = vabaaeg 16h ööpäevas, kindel pension ja toidukord).
Riigid, organisatsioonid, millised ei taotle kiiret laienemist, ongi humanistlikud, see on nende ainus argument.
Ajaloost on meil võtta kaks järjestikust näidet, kuidas heaolust laisaks muutunud impeeriumid ja rahvad kaovad. Rooma Impeerium ja Bütsants.


Avaldagem tunnustust PP-le kes vapralt võitleb meie pehme maneeritseva lödiselt vasakpoolse maailmapildi vastu ning toob võidu koju. Täiesti üksi, muuseas.

 
At 18:17, Anonymous Anonüümne said...

Üht suusakeppi ostval mehel on oma loogika.

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

Avaldan tunnust. Mina teadsin juba ette et Priit võidumeheks saab.

 
At 18:27, Anonymous Anonüümne said...

Kõik õige, Paavo, aga PP pole kindlasti mitte üksi.
Siin kooskäivad spordimehed seisavad kui üks mees kindla müürina vasakpoolse maailmapildi ja äraandjatest lödipükste vastu.
PP muidugi, jah, samm rivist eespool, suur lipp käes, selg sirge.

 
At 18:39, Anonymous Jürgenson said...

18:27 õige jutt sul.
Pärtel Indrek Teet Karvajalg Vahur ning tuhanded anonüümsed seltsimehed seisavad Priidu selja taga selles küsimuses ning toetavad aegade lõpuni. Isamaa eest! Patria o Muerte!

 
At 18:40, Anonymous Jordan said...

Täna kohtuvad ja ristavad jalad siis maailma kaks kõige juhtivamat põlevkiviriiki. Jaa, palju on kaalul, sest võitjast saab ametlikult kõige juhtivam põlevkiviriik.
Mida paljunäinud spetsialistid ja anaallüütikud arvavad, kuidas skoor tuleb, kas häbi nagu tavaliselt või tuleb ikkagi hjuudž pasoor ära nagu mineva nädali?

 
At 18:51, Anonymous Anonüümne said...

Patria o Muerte! Väga õige. me peaks üldse reeturlikult ingliši aktsendilt üle minema hispaania keelele.
Debemos perseguirlos hasta las Puertas del Infierno!!!

 
At 19:50, Anonymous Anonüümne said...

Dziisas kraist- RaM koolis tehti kepikõndi.LASTELE kehalise tunnis.
KURRATTTTT.
Lapsed peavad jooksma - mingi asendus jooksmisele ja pallimängudele selles vanuses on JAMA. JOOSTA tuleb!!!!
Vähemalt lapsed ise enamuses laitsid seda, mõni üksik toetas teha paar korda kuus....
PRIIT, pane kord majja....Koolis puhas jooks. Parim 2 või 4 staadioniringi pikkune...

 
At 19:51, Anonymous Anonüümne said...

Dziisas kraist- RaM koolis tehti kepikõndi.LASTELE kehalise tunnis.
KURRATTTTT.
Lapsed peavad jooksma - mingi asendus jooksmisele ja pallimängudele selles vanuses on JAMA. JOOSTA tuleb!!!!
Vähemalt lapsed ise enamuses laitsid seda, mõni üksik toetas teha paar korda kuus....
PRIIT, pane kord majja....Koolis puhas jooks. Parim 2 või 4 staadioniringi pikkune...

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Mis kool? Mis direktor? Sellise porno peab häbiposti riputama ja ruttu! Mis meil siin ühiskonnas sünnib? Rääkivad pead istuvad kokku ja arutavad tõsimeeli et naised peaks väeteenistuse läbi tegema? Mida hekki? eesti ühiskonnas on lasteaed saanud. Priit lase kõuehäälel kõlada! Igasugu memmedele sokk suhu!

 
At 20:17, Anonymous Anonüümne said...

Härrased kaasteelised! Katsume ikka 100 kommi täis pigistada. Me ei ole nii sitad kui esmapilgul tundup.

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

Kas õlu sobib trennijärgseks joogiks?,
küsib Andres Keba värskes blopostituses ja jõuab lühikese arutelu järel ka tõeni: "õhtune 1 õlu (või mingi muu põhjus) on taganud tänaseks hommikuks superhea enesetunde"
Kõigil lugeda!

 
At 20:37, Anonymous Anonüümne said...

Tõele aitas Kebal jälile jõuda "ühe väga hea jõusaali treener".
Väga targad mehed seal Spartas! ;)

 
At 20:56, Anonymous Anonüümne said...

Kõigil lugeda? Nalja teed.

 
At 21:18, Anonymous Anonüümne said...

"superhea enesetunne" on väga subjektiivne hinnang. huvitav kes olid need jooksjad/suusatajad kes aastakümme tagasi nii kõvad olid et ka väljaspool Eestit ilma tegid? Keba püüab jääda lahedalt diskreetseks, kuid vihjelt järeldades on siin tegemist Loskutovi ja Tarmiga. Või Jane Salumäe? Jaa, kui kadunud Källe kuuleks kuidas sportlased selja taga "taastusid".
Nii et diskreetsusest hoolimata on õhku visatud huvitav spekulatsioon. Suusatajad ka? Kas Alaver ikka teab millega tegelesid Veerpalu Mae ja Rehemaa õhtul hotellitoas? Mida kõike huvitavat välja koorub. Ootaks edasisi vihjeid, aitäh! Mitu medalit jäi Eestil saamata tänu "superheale enesetundele" järgmisel päeval? EOK juhtkond ja maksumaksjad kuulaksid heameelega veidi enam infot antud teemal.

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Putin esines igati soliidselt. Aitas galantse rüütlina naisterahvast. Ilma irooniata. Aga talle oli otsustatud kambakas teha. Küll Putin kätte maksab. Kahjuks saab ohver olema kas Eesti, Läti või mõlemad korraga.
Sital ajal ja sitas kohas elame härrased.

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Autoriteedid peaks sõna sekka ütlema

 
At 22:12, Anonymous Anonüümne said...

Keba semmib sportlastega. Käib päevasel ajal jõusaalis, võtab koondislastelt eratunde ja mängib väiksel viisil sponsorit. (Krdi magus elu firmaomanikul!) Eks see lubab tagatuppa piiluda ja vahel pakutakse ka mõnda professionaalsete sportlaste taastusjooki maitsta. Keba peab vaid ettevaatlik olema, et superkompensatsioon sussid püsti ei viska. )

 
At 22:47, Anonymous Anonüümne said...

Keba on Eesti kõige pehmom pehmo julgen arvata. Kui ikka võistluse vaatamine juba võhmale võtab ja rulluisuvõistlustel põhiliselt katkestamisest mõeldakse siis on raske ka tõsiste spordisõprade austust võita. Seega siin las ikka kõlada nimed nagu Pullerits, Ligi, Kaun, Karvajalg jne.

 
At 22:58, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Priit sa pead oma küünarnuki valust lihtsalt üle olema, tugev peab olema. Praegu on vaja panna, nii et silmist kirju.
Põhja-Eesti pojad, kas teeme mingi tõsise rullirongi ka nädalavahetusel? On siin üldse spordimehi või niisama noksi näppijad? Paneks 30km klassikat ja vahepeal lõhuks gruppi ka. Vaataks palju kannatajaid mehi on?

 
At 23:00, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Kebat guugeldades, viskab mingeid neegri pilte, mis värk on?

 
At 23:18, Anonymous Knossos said...

Lgp kaasteeline Karvajalg!
Olen vana suusa ja jooksumees ja omal ajal kannatasin kõik krossid ja maratonid ära nagu ühele spartalasele kohane. Väärikalt, ühesõnaga. Viimastel aastatel on siiski imelik pehmus põlvedesse löönud. Alguse sai see siiski moraali ja tahtejõu dramaatilisest langusest. Külma ja vihmase õhtu tempokross asendus nagu imeväel sooja toa ja internetiga. Aga seal on teatavsti väheses rõivas näitsikud nii ahvatlevas poosis et ära ütle kohe. Nii see allamägi (downhill) alguse saigi. Alguses vähe ja vagusi, edasi aga robinal. Nüüd on asi niikaugel et hommikul ei tee ma enam toenglamamise surumist ega vabatahtlikult võta jooksusammu ette. Pea need veresoonkonna haigused siis külge ei tule. Ometi panin trenažööril 560 vatti povvarit veel mõned aastad tagasi. Tahaks teha kammbäki, aga ega see kerge ole teha. Olen Tallinna mees, aga vaevalt te nõrkade tahtelis-moraalsete omadustega seltsimehi oma punti ootate? Mingit hokile sarnast farmi meeskonda teil kardetavasti kah ei ole.

 
At 23:25, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Karvajalg, pean sulle kehva silmanägemise eest märkuse tegema.
Kebat guugeldades jõuab ka piltideni, mis spordimehi huvitavad ja millele tuleks pärast tõsist treeningut eeskätt keskenduda.
Loodan, et edaspidi sellist möödalaskmist me enam taluma ei pea.
Rasa Kulyte

Kuna siin käivad koos ka kõvad kilvarid, nagu just äsja võisime veenduda, siis ka üks küsimus lisaks.
Kes on avaldanud lisatud foto ja millal, koos järgneva pildiallkirjaga?
"Italia telekanalis RAI töötav leedulanna Rasa Kulyte (vasakul) on osalenud Itaalia meedia väiteil Giada Culite nime alla Itaalia peaministri Silvio Berlusconi kinnistel pidudel."

 
At 23:34, Anonymous Anonüümne said...

Osssaapoiss kus on alles näitsikud. Teevad vist iga päev rohkem sporti kui nii mõnedki lõuna-eesti laiskvorstid.

 
At 23:39, Anonymous Anonüümne said...

Mitte segi ajada Burkina Faso jalgpalluri Paul Keba (see on jah, neeger)
Andre Keba - tema harrastab netballi
ja jugo jalgpallitreeneri(?) Dragan Kojić Keba

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Seda küll, 23:34, et mastid on püsti ja tuul ulub purjedes, aga räägime ikka asjast, et kes on Eestis laiadele massidele Rasat ja tema samailusat kaaslannat varem tutvustanud?
Ja mida me sellest teadmisest edaspidiseks järeldada oskame?

 
At 01:08, Anonymous Sandra said...

Eesti säilitas siiski kõige juhtivama põlevkiviriigi staatuse ja seda rohkem võime edasi õhata.

 
At 01:30, Anonymous Anonüümne said...

Meie südikatele jalgpalluritele tänutäheks väga meeleolukate esinemiste eest ka üks päevakajaline ja meeleolukas laul.

Spordimehe laul

 
At 08:17, Anonymous Anonüümne said...

23:43,kas see isik on Eestiga seotud? Kas tegu on Ameerikas väljaõppe saanud ja Eestisse tagasi saadetud eestlasega?

 
At 08:19, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas nii düstroofiline tegelane (pildil nr 2) tõusudest kavatseb üles saada?

 
At 08:24, Anonymous Anonüümne said...

Küsimus:Miks on "Arter" nii sisutühi ja igavalt lohisev ning nädalalõpulisa ise ballastina Postimehel kaelas?
Vastus:Sest vanemtoimetaja ajast suur osa kulub Scanpixi andmebaasist naiste piltide kammimisele.

 
At 08:38, Anonymous Anonüümne said...

Nõtkelt, ikka nõtkelt, 08:19.

 
At 09:21, Anonymous Anonüümne said...

Juhin tähelepanu, et Priit Pullerits ei ole Arteri toimetaja ega vastuta selle eest. Ta vaid kirjutab mõnikord sinna mõni loo. Tema seda kokku ei pane. Nii et enne kui Priitu rünnata, tuleb end ikka faktidega kurssi viia. Ebaõiglased süüdistused on... lihtsalt alatult ebaõiglased.

 
At 10:50, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas nii düstroofiline tegelane (pildil nr 2) tõusudest kavatseb üles saada?

Eks aina raskemaks läheb-viimaste aastate vale ja ühekülgne treening hakkab viimaks tunda andma. Viimasel suusatrenazööri võistlusel jäi PP vastaseks olnud kerges ülekaalus mittesportlasest linnametnikulegi täiesti selgelt alla.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Avastardid ei ole enam kaugel.

http://suusaliit.ee/?op=body&id=164&art=2065

Usume Aivarisse ja Peetrisse!

Miks AR pidevalt antibiootikumide peal on?

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

Kiviõlis sajab lund, kas ka Tehvandil?

http://tuhamagi.ee/et/keskus/ilm

 
At 11:23, Anonymous Anonüümne said...

http://www.kuutsemae.ee/est/?part=sm_camera&PHPSESSID=186c4215ba45c33ee04d3f4029784aca

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Kas 100 ei tulegi täis?

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

100 täis? Ja tekkis sarnane küsimus PP anorektilise välimuse kohta nooleviskepildil, et mille pealt ta paugutab?

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

eespool oli juttu üksikutest suusakeppidest. Aga mul mure- murdsin eelmisel talvel värskeltostetud paaril ühe suusa - kust saaks teise? 186 cm uisk 75 kg-le mehele. Paarist poest olen küsinud, ka tuttavatel pole

 
At 14:27, Anonymous Juhan Meedo said...

Iga suusapaar, mis pole toodetud täpselt sama mudeli järgi ja komponentidest, on siiski piisavalt erinev ja sellest tulenevalt ei soovita erinevate paaride suuski küll kokku panna.
Pikkus, paine, jäikus, kulbi suurus, põhjamaterjal, kaal, jne mõjutavad iga suuska nii palju, et suvalistel aegadel ostetud eri paaridest pole sisuliselt võimalik kokku panna hästi töötavat paari.
Suuski, erinevalt keppidest, tuleb soetada ikka ainult paarikaupa. Kui muidugi on suusatamise huvi. Kui soovitakse metsas lumes lihtsalt sumbata, siis muidugi võib klambri alla kruvida mida iganes. :)

 
At 04:00, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 02:57, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 04:04, Blogger raybanoutlet001 said...

atlanta falcons jerseys
michael kors handbags
polo ralph lauren outlet
nike air huarache
pandora outlet
ralph lauren uk
louboutin shoes
michael kors outlet
omega watches sale
fitflops sale

 
At 05:23, Blogger jeje said...

nike mercurial
adidas nmd
kobe sneakers
yeezy boost 350
jordan 12
adidas stan smith women
air max 90
cheap jordans
nmd
nike dunks

 
At 17:10, Blogger car image editing said...

Very nice post. I definitely appreciate this site.
Car Image Editing

 

Postita kommentaar

<< Esileht