pühapäev, juuli 12, 2015

Pullerits: Kuidas vene kroonus tehti jalgrattasõitu?

Ausalt öeldes ei tule meelde, et oleksin 1980. aastate keskel vene kroonus ehk Nõukogude armees teenides jalgratast näinud. Sellega polnud seal midagi teha. Mäletan, et isegi Venemaal nii poppi ala, nagu jalgpall, mängisin armeeteenistuse kestel vaid korra, ja sedagi talvel, aga see-eest alussärgi väel.

Aga mõned mehed tegid siiski ka rattasõitu.

Tõmbame nüüd au- ehk spordimehelikult joone vahele ning need mehed, kes on Nõukogude armees teeninud, hoidku madalat profiili. Jälgime kõrvalt mängu, kas noored mehed suudavad välja mõelda, kuidas sai Nõukogude armees harrastada rattasõitu, kui, nagu ma ütlesin, polnud ajateenistuse kahe aasta jooksul kordagi ühtki jalgratast isegi mitte käeulatuses. Vihjeks nii palju, et tolles rattasõidus pandi kohe algusest peale hirmus tamp peale.
******
Find on a photo a trail to the Maze, Canyonlands National Park, Utah 29. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Astana meeskond Tour de France'i 9. etapil, meeskondlikul temposõidul. Foto autor: GodingImages / Press Association Images / Scanpix

47 Kommentaarid:

At 22:14, Anonymous Anonüümne said...

Ma pakun, et see oli kaassoldati unerahu häirimisega seotud. Ja see on hirmus asi. Unerahu häirimine siis. Nõukogude armees küll käinud ei ole aga pioneerilaagrites üle vabariigi harrastati sedalaadi sporti samuti. Lugupidamisega,

 
At 01:21, Anonymous Martin said...

Pakun, et Nõukogude sõjaväes tehti mitte ainult "jalgratast", vaid ka "rongi" ja "helikopterit". Semantika pange ise sõnade taha. Kas gruppettot ka tehti, selles mina ei võta seisukohta.
Muide, kui juba kilbamiseks läks, kas teadsite, et TÜ professor Jüri Talvet koos ameeriklase J Hix-iga on välja käinud nn Talveti-Hix'i hüpoteesi? Hüpotees väidab, et Juhan Liiv oma luule tasemelt ei jää alla maailmakirjanduse säravaimaile kirjanikele. Talveti-Hix'i hüpotees on suure tõenäosusega tõene.

 
At 07:20, Anonymous Anonüümne said...

Armees mängiti ka "kitarri"

 
At 10:12, Anonymous Anonüümne said...

Rong oli see kui dembli mehed istusid akna all naridel ja rebased lippasid kaskedega akendest mööda, luues illusiooni kodu poole vuravast rongist. Kui tempo läks väga kiireks, siis pandi jalgratastele kased raami külge ja uhati kaskedega hästi akna lähedalt mööda. Kui demblile kojusõidutempo jäi aeglaseks või akna tagant kostis nurisemisele sarnaseid häälitsusi, siis tehti rebastele nari peal jalgratast nii, et alumise nari mees ajas ennast selili ja hakkas sprinteri jõuga ülemisel naril olevat liigselt suud pruukivat rebast pedaalima. Järgmine kord oli viimasel juba hoopis kiirem minek kaskedega ja mokk oli kah kenasti kinni.

PS NL armees ei ole käinud nagu PP nõudis ja seetõttu võib siin olla pisiasjades mõningaid ebatäpsusi.

 
At 10:24, Blogger Priit Pullerits said...

Vertaljot? Oli jah vertaljot ka, aga vaat, mida see tähendas, enam ei mäleta. Ju siis seda nii väga ei viljeldud. Vähemalt mu raketiväeosas.

 
At 15:49, Blogger Priit Pullerits said...

Noored on plindris, nagu näha. Aga las veel praevad! Saavad ka äkki küpsemaks, muidu arvavad, et elu ongi lill.

 
At 17:57, Anonymous Martin said...

Kas jalgratta lähteasendiks oli "poljarnaja stoika"?
Muide, hr Pullerits, kas olete lugenud Jaan Kaplinski värsket kirjutist tema Ummamuudu-blogis. Kaplinski ütleb seal välja, mis temale Eestis ei meeldi. Pikk loetelu. Vähemalt kahes asjaga viskab Kaplinski kivi meedia kapsaaeda.

 
At 21:22, Blogger Priit Pullerits said...

No ei tule õiget vastust. Olgu siis. Jalgrattasõit tulenes vähemalt meil sellest, et ei ole mõistlik jätta magades varbaid teki alt välja. Arusaadav ju, kui talvel oli kasarmus viis kraadi sooja (akna taga oli alla miinus neljakümne). Kui siis varbad teki alt välja jätsid, võisid need ju üksjagu külma saada. Et seda ei juhtuks, toimiti nii: pandi magaja varvaste vahele paberitükk ning läideti see tikust põlema. Ai, kuidas siis algas meeleheitlik väntamine, kui unes ühtäkki mees tundis, et varvaste juures on hirmus tulitav! Ma arvan, et nüüdsed Tour de France'i kõvemad spurtijad oleks haledalt kotti saanud võrreldes selle pöörase tempoga, mida harrastasid need, kes öösel rattasõitu tegid. Vot kakaja individualnaja gonka!

 
At 01:54, Anonymous Anonüümne said...

Oleks vääriline kirjutis ka Postimehe spordikülgedele.

 
At 07:42, Anonymous Anonüümne said...

Kitarr oli sama, ainult sõrmede vahele pandi paberitükk ja see süüdati põlema. Meil tehti seda alatasa usbekist kokale, kes pidi kõige varem tõusma ja tööle minema.Olin õhutõrjes.

 
At 12:14, Anonymous Anonüümne said...

Priit, palju eilne kilometraaž tuli?

Heiki

 
At 13:47, Anonymous H ja K said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:19, Anonymous Martin said...

Lgp hr Pullerits, Teie kui Nõukogude Armees käinud mees, kas oskate kommenteerida, miks Venemaa sõjalennukid järjest alla kukuvad. Just on uudis, et Kaug-Idas kukkus Tu-95 strateegiline tuumapommitaja sodiks.

 
At 16:05, Anonymous M said...

Ülimoodne pommitaja Su-34, pommitaja Su-24, 2 hävitajat MiG-29, 2 strateegilist tuumapommitajat Тu-95. Kokku 6 sõjalennukit vähem kui kahe kuuga.
Kirjutage sellest, hr Pullerits, saate punkti kirja.
Ukrainalased ütlevad: "Путiн прiдё, бiдi пiздё!". Aga v-o venelased ei tulegi, kui neil kõik lennukid alla on kukkunud.

 
At 16:52, Blogger Priit Pullerits said...

Eile oli väga nõrk tunne, ei olnud üldse jaksu, kuidagi venitasin ligi 42 km välja, siis keerasin ära boksi. Kõik päevad ei ole vennad.

 
At 07:45, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, kas hoiate endiste polgukaaslastega odnoklassniki.ru või "V kontakte" sotsiaalvõrgustike vahendusel ka kontakti?
Muide, kas teile ei tundu, et kusagil Euroopa keskpangas tehakse trükimasinatele "jalgratast". Kõik need 83 mrld Kreeka uued abipaketid jm

 
At 09:19, Anonymous Anonüümne said...

Teate, mina ei saa aru, et kellele Kreekaga jalgratast tehakse. Klikimeedia keda esindavad siin PP ja PM väidab, et kreeklased löödi risti nagu Jeesus. Samas lugedes 32 mlrd suurust abipaketti Kreekale, siis tuleb välja, et siin olid siiski kreeklased võidumehed ja teisisõnu oli see nende uhkuse allaneelamise hind. Hind mida Euroopa peab maksma euro päästmiseks lisaks laenupakettidele ja juba antud garantiidele mida PP rattatreeningupartner Ligi lubas, et sellega saab kogu euroala mure kreeklaste probleemist lahendatud.

Ahjaa, et mitu KM-i siis Priidul Jürgeniga juba koos jalgratast on tehtud?

Võttes kokku oma napid teadmised majandusajaloost, siis teab iga rahandushuviline, et sääraseid eriti meeleheitlikee samme tehakse enne suurt krahhi. 2007 oli suure jama väike eelmäng. Arvestades, et EV esimene jama algas 1987, teine pisijama 1997 ja seejärel paras kolakas käis 2007 siis hiljemalt 2017 toimub Kreekast vallanduva jura lõppvaatus. Kes oskab öelda, kas pärast toda pauku peavad kõik käima tööl edasi vaid elektritranspordiga ja jalgrattaga või jätkub ikka leivaraha kõrvalt rahval võimalust ka vedelkütuse ostmiseks?

 
At 09:53, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin eilsest Postimehest Pulleritsu artiklit noore venelase kohta. Ei jäta meie kergejõustikust head muljet. Küll on hea, et EKJL juhatuses on ikka selliseid mehi nagu Mehis Viru.

 
At 14:39, Anonymous Martin, tudeng said...

Kreeka kriisi, aga ka teiste küsimuste lahendamiseks ning Euroopa kiirenduskursile suunamiseks kas poleks mõtekas kokku kutsuda Euroopa Liidu Rahvasaadikute Kongress?
Sinna võiks valida prestiižsed saadikud - nagu nt Armin Karu, Mihhail Lotman, Erkki Nool, Kalle Muuli, Jaan Tätte, Indrek Neivelt jt - kellel on rahva absoluutne usaldus ja kes suudaksid Euroopa Liidu õigele kursile suun ata.

 
At 02:03, Anonymous Anonüümne said...

7 miljardit € kiirlaenu Kreekale, oih!
Hr Pullerits, kas julgete Kaplinski blogi lahti võtta?

KÜSIMUS: 19. juulil peetakse Viljandis Eesti meistrivõistlused 10 000 m jooksus. Starti lastakse 14 edetabeli parimat. Mitu meest on Eesti 10 000 m k.a välishooajal edetabelis?

 
At 11:12, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet
coach outlet store online
nike huarache
uggs for women
gucci belt
longchamp soldes
ghd straighteners
michael kors
giuseppe zanotti shoes
gucci outlet online
louis vuitton bags
tory burch shoes
prada sunglasses
nike store
ray ban glasses
michael kors handbags
timberland outlet
louis vuitton outlet stores
toms shoes
adidas superstar 2
michael kors outlet
true religion outlet
air max uk
true religion
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
michael kors outlet
true religion jeans
air max
tory burch outlet
jordan 6 retro
michael kors
pandora bracelets
longchamp sale
ray ban uk
coach outlet
cheap nfl jerseys
adidas trainers
jordan 13 retro
louis vuitton
q

 
At 04:15, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:18, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:24, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:46, Blogger Minko Chen said...

toms outlet
phone cases
converse shoes
nike running shoes
michael kors outlet online
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
winter coats
barbour jackets
jordan shoes 2015
michael kors outlet online
true religion jeans
mizuno running shoes
moncler jackets
true religion outlet
air max shoes
christian louboutin,louboutin,louboutin outlet,louboutin outlet italia,scarpe louboutin
roshe run men
replica handbags,replica handbags outlet,cheap handbags,purses and handbags,wholesale replica handbags,replica bags,bags outlet,replica handbags wholesale,cheap purses,discount handbags,handbags sale,wholesale purses,handbags and purses,replica purses
snapbacks wholesale
mlb jerseys
1205minko

 
At 17:10, Blogger 03 Yang said...

true religion uk outlet
tiffany jewellery
barbour coats
wellensteyn jackets
michael kors factory outlet
nobis outlet
ugg boots outlet,ugg outlet
winter coats
fitflops clearance
louis vuitton bags
fitflops clearance
discount ugg boots
oakley sunglasses
coach outlet store
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ugg outlet
tory burch outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg sale
black friday deals
true religion outlet uk
oakley sunglasses sale
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
tory burch sale
hollister shirts
canada goose jackets
woolrich outlet
michael kors uk outlet
ferragamo outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet
fitflops clearance
belstaff jackets
moncler outlet
ray-ban sunglasses
tory burch outlet online
snow boots

 
At 10:45, Blogger Hua Cai said...

longchamp bag
ray-ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
ray ban sunglasses
ugg boots
polo ralph lauren outlet
coach outlet
louis vuitton bags
longchamp outlet
uggs outlet
kobe bryants shoes
coach outlet
canada goose outlet store
uggs on sale
rolex watches
fitflops clearance
pandora jewelry
christian louboutin outlet
ray-ban sunglasses
cazal outlet
oakley sunglasses wholesale
rolex watches for sale
links of london
ugg boots sale
kobe 9
nike air max
rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches
toms shoes
nike roshe
michael kors outlet online
canada goose jackets
coach outlet clearance
michael kors outlet
michael kors outlet
nike air max 90
20160812caihuali

 
At 04:23, Blogger chenlili said...

oakley sunglasses
uggs sale
ugg boots
jordan femme pas cher
red bottom shoes
ugg boots
the north face outlet
polp ralph lauren
fit flops
uggs on sale
supra shoes
louis vuitton
timberland outlet
jordan 3 retro
lebron 11
canada goose outlet
air jordan shoes
oakley sunglasses
the north face outlet
michael kors outlet
cheap jerseys
canada goose sale
replica watches
uggs sale
ugg on sale
toms shoes uk
kate spade outlet
instyler max
hermes birkin bag
kevin durant shoes 7
montblanc
gucci outlet
canada goose jackets
cheap toms shoes
adidas boost
burberry handbags
canada goose jackets
oakley vault
michael kors outlet
chenlili20160829

 
At 15:44, Blogger princess Totta said...

http://www.prokr.net/2016/09/bathrooms-isolation-3.html
http://www.prokr.net/2016/09/bathrooms-isolation-2.html
http://www.prokr.net/2016/09/bathrooms-isolation.html

 
At 15:53, Blogger shimaa shaker said...

شركة عزل فوم بالجبيل
شركة عزل مائي بالجبيل
شركة عزل اسطح بالجبيل

شركة كشف تسربات المياه بالجبيل
شركة عزل فوم بالجبيل
شركة عزل خزانات بالجبيل

شركة عوازل بالجبيل
شركة عزل حراري بالجبيل

 
At 15:53, Blogger shimaa shaker said...

شركة مكافحة النمل الابيض بالجبيل

شركة مكافحة الصراصير بالجبيل
شركة مكافحة البق بالجبيل
شركة رش مبيدات بالجبيل
شركة مكافحة حشرات بالجبيل
شركة مكافحة العته بالجبيل

 
At 15:57, Blogger shimaa shaker said...

شركة تنظيف بالجبيل
شركة تنظيف منازل بالجبيل
شركة تنظيف خزانات بالجبيل
شركة تنظيف فلل بالجبيل
شركة تنظيف سجاد بالجبيل

شركة تنظيف كنب بالجبيل
شركة تنظيف مجالس بالجبيل
شركة جلي بلاط بالجبيل
شركة تنظيف شقق بالجبيل

 
At 16:02, Blogger shimaa shaker said...

شركة نقل اثاث بالجبيل
شركة تخزين اثاث بالجبيل
شركة شراء اثاث مستعمل بالقطيف
شركة شراء اثاث مستعمل في الخبر
شركة شراء اثاث مستعمل بالاحساء
شركة شراء اثاث مستعمل بالجبيل
شركة شراء اثاث مستعمل بالدمام
شركة شراء اثاث مستعمل بالرياض

 
At 16:05, Blogger shimaa shaker said...

شركة تنظيف بيارات بالجبيل
شركة شفط بيارات بالجبيل
شركة تسليك مجاري بالجبيل

 
At 03:53, Blogger sherry sabri said...

الجبيل
شركة تنظيف بالجبيل
شركة تنظيف شقق بالجبيل
شركة تنظيف منازل بالجبيل
شركة تنظيف فلل بالجبيل
شركة تنظيف سجاد بالجبيل
شركة تنظيف كنب بالجبيل
شركة تنظيف مجالس بالجبيل

 
At 03:54, Blogger sherry sabri said...

شركة مكافحة حشرات بالجبيل
شركة رش مبيدات بالجبيل
شركة مكافحة النمل الابيض بالجبيل
شركة طارد الحمام بالجبيل
شركة مكافحة الحمام بالجبيل

 
At 03:55, Blogger sherry sabri said...

شركة كشف تسربات المياه بالجبيل
شركة تسليك مجاري بالجبيل
شركة تنظيف خزانات بالجبيل
شركة نقل عفش بالجبيل

 
At 11:07, Blogger انجين محمد said...

شركة الأوائل توب للخدمات بالرياض
نفتخر بكوننا واحدة من أهم الشركات الرائدة في مجال تقديم الخدمات المتنوعة في مدينة الرياض ومن أه الخدمات التي نقوم بتقديمها لعملائنا التنظيف بمختلف أنواعه من تنظيف للفل والشقق والشركات والمصانع وكذلك خدمات كشف التسريبات المائية والتسريبات الحرارية وتوفير العزل بمختلف أنواعه وغيرها من الخدمات المتميزة للغاية
شركة تنظيف بالبخار بالرياض
شركة تنظيف بالرياض
شركة تنظيف مجالس بالرياض
شركة تنظيف مساجد بالرياض
شركة تنظيف شقق بالرياض
شركة تنظيف فلل بالرياض

 
At 11:19, Blogger انجين محمد said...

نحن شركة تنظيف بالرياض نقوم بتوفير خدمات التنظيف على قدر عالي من المهنية والاحتراف ومن أهم مميزات شركتنا
أولاً يتم توفير خدمات التنظيف في مختلف الأماكن من شقق وفلل ومصانع ومكاتب وغيرها
ثانياً يتم استخدام مجموعة من أفضل المواد المنظفة في عمليات تنظيف المنازل وغيرها من الأماكن والتي تضمن عدم التأثير السلبي على صحة عملائنا
ثالثاً نتعامل مع عملائنا من خلال مجموعة من العاملين المدربين لسنوات طويلة
شركة تنظيف موكيت بالرياض
شركة تنظيف منازل بالرياض
شركة تلميع سيراميك بالرياض
شركة تنظيف مدارس بالرياض
تنظيف بالرياض

 
At 11:21, Blogger انجين محمد said...

شركة تسليك المجاري بالرياض
شركة تسليك مجاري بالرياض يسبب انسداد المجاري مشاكل ضخمة سواء في المنزل أو في الشارع من حوادث قد تصل إلى الوفاة بسبب أي ماس كهربائي قد يحدث ولتجنب هذه المشكلة الصعبة فنحن نقوم بتقديم بعض النصائح لعملائنا لتجنب حدوث أي انسداد مثل عدم إلقاء أي مخلفات صلبه في المجاري والحرص الدائم على استخدام مجموعة من المذيبات القوية لتسليك المجاري
شركة تسليك مجاري بالرياض
شركة كشف تسربات المياه بالرياض
شركة تنظيف بيارات بالرياض
شركة جلي بلاط بالرياض

 
At 11:33, Blogger انجين محمد said...

شركة نقل الأثاث بالرياض
شركة نقل اثاث بالرياض نحن من أهم الشركات الرائدة في مجال نقل الأثاث بمدينة الرياض ومن أهم مميزات شركتنا ما يلي
أولاً نحن نمتلك مجموعة من أمهر العمال في مجال نقل الأثاث ذوي الخبرة في فك وتركيب جميع قطع الأثاث المختلفة بدون حدوث أي تلفيات
ثانياً نمتلك مجموعة من المعدات عالية الجودة لنقل قطع الأثاث من أي مكان لأي مكان آخر
شركة نقل العفش بالرياض

شركة شراء اثاث مستعمل بالرياض
شركة نقل اثاث بالرياض
شركة تخزين عفش بالرياض
شركة نقل عفش بالرياض
نقل عفش بالرياض

 
At 11:42, Blogger انجين محمد said...

شركة رش المبيدات بالرياض
تتميز شركة رش مبيدات بالرياض بكونها واحدة من الشركات الرائدة في مجال رش المبيدات ومكافحة الحشرات في مدينة الرياض ومن أهم مميزات شركتنا في المجال
أولاً نحن نستخدم مجموعة من المبيدات المتميزة للغاية في تطهير المنازل والتي لا تؤثر نهائياً على صحة الأفراد الموجودين في المنزل
ثانياً نقوم برش المبيدات بدون الحاجة إلى إخراج الأفراد من المنزل نهائياً

مكافحة حشرات بالرياض
شركة رش مبيدات بالرياض
شركة مكافحة فئران بالرياض
شركة مكافحة صراصير بالرياض
شركة مكافحة النمل الابيض بالرياض
شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة مكافحة البق بالرياض

 
At 12:00, Blogger انجين محمد said...

شركة تنظيف الخزانات بالرياض
لأن المياه من أهم مصادر الحياة للجميع فلابد وأن تكون المياه المتوفرة للاستخدام نظيفة ومن مميزات شركة تنظيف خزانات بالرياض في تنظيف الخزانات ما يلي
أولاً نحن نستخدم مجموعة من المواد العالية الجودة في مجال التنظيف حتى لا تتأثر المياه الموجودة بالخزان بأي مواد مستخدمة
ثانياً نمتك مجموعة من أفضل المعدات وأحدثها في مجال تنظيف الخزانات للوصول لدرجة عالية من الجودة

شركة تنظيف خزانات بالرياض
شركة عزل فوم بالرياض
شركة عزل اسطح بالرياض
شركة عزل خزانات بالرياض
شركة صيانة مكيفات بالرياض
شركة مقاولات عامة بالرياض

 
At 22:42, Blogger gogo gogo said...

اذا كنت من سكان دبى وتبحث عن شركة شاملة لخدمات النظافة فالمنارة
شركة تنظيف موكيت بالبخار بدبى
هى الافضل من بين شركات تنظيف بالبخار بدبى والتى تهتم كثيرا بتقديم كافة اعمال التنظيف
شركة تنظيف بالبخار بدبى
لكافة الاغراض التى يتسخدمها الانسان وهذا للقضاء على مشاكل انتقال الجراثيم والميكروبات التى تنقل العدوى لاخطر الامراض
تنظيف بالبخار فى دبى
تنظيف السجاد بالبخار فى فى دبى
شركة تنظيف الكنب بالبخار فى دبى

افضل شركة تنظيف كنب بالبخار بدبى


شركة تنظيف بدبى
شركة نظافة بدبى
شركات تنظيف المباني في دبي
شركات تنظيف المنازل فى دبى
شركة تنظيف شقق فى دبى
شركات تنظيف المبانى فى دبى


 
At 22:53, Blogger gogo gogo said...


المنارة هي أهم الشركات المتخصصة في التنظيف الشامل على مستوى الإمارات المتحدة تقدم خدمات ذات مستوى عاليبجودة منقطعة النظير فهي عنوان للتميز والرقي حيث أن سياسة شركة تنظيف منازل فى الشارقة في جميع تفاصيلها تهدف إلى إرضاء العميل وتوفير جميع السبل المساعدة على ذلك .
شركة تنظيف فى الشارقة
شركة نظافة فى الشارقة
شركة تنظيف بالشارقة
.

شركة تنظيف موكيت بالبخار بالشارقة

تنظيف السجاد بالبخار فى الشارقة
تنظيف بالبخار فى الشارقة
شركات تنظيف المنازل فى الشارقة
شركة تنظيف فلل فى الشارقة
شركات تنظيف المبانى فى الشارقة
شركة تنظيف شقق فى الشارقة


 
At 23:01, Blogger gogo gogo said...

المنارة
شركة مكافحة حشرات فى الشارقة
هي الافضل من بين شركات مكافحة القوارض والحشرات فى الشارقة وهذا لانها تعمل جاهدة على تخليص الموقع الذي تعمل به من أي بوادر لظهور وتواجد الحشرات والقوارض وهذا بفعل خبرتها الكبيرة التي اهلتها لتكون قاردة على الفتك بالاجيال الصغيرة من الحشرات قبل ان تظهر للحياه وهذا الاسلوب تتبعه
شركة مبيدات حشرية في الشارقة
منذ القدم في البحث عن البويضات واماكن وضعها الخاصة بالحشرات وخاصة الحشرات الزاحفة وهذا للتخلص من هذه البذرة المنتجة لجيل جديد
بلدية الشارقة قسم مكافحة الحشرات
افضل شركة مكافحة الحشرات في الشارقة
شركة مكافحة الصراصير فى الشارقة
شركة مكافحة الفئران فى الشارقة
شركة مكافحة النمل الابيض فى الشارقة
شركة مكافحة بق الفراش فى الشارقة
شركة مكافحة الرمة فى الشارقة


 

Postita kommentaar

<< Esileht