neljapäev, juuli 23, 2015

Pullerits: Mida näitab trennis saavutatud suurkiirus?

Arvestades, et ma ei ole profirattur, ja arvestades, et ma sõidan trennides üksinda, mitte grupis, nagu enamik ässasid suurtuuridel, oleks enda võrdlemine Tour de France’il osalejatega justkui kohatu. Ent mitte keelatud. Kas te teate, et esimest korda küündis Prantsusmaa velotuuri võitja keskmine kiirus üle 30 km/h aastal 1934? Kulus tervelt 22 aastat, kui võitja keskmine kiirus ulatus esimest korda üle 35 km/h.

Loomulikult, ma ei sõida 3000-4000 km, nagu Tour de France’il kaasa löövad profid, et oma ühe trenni näitajaid nende omadega võrrelda. Ja loomulikult ei jää mulle eales tee peale selliseid tõuse, nagu Alpides (ega ka, muide, selliseid ülikiireid laskumisi, nagu Alpides). Aga ikkagi!

Ikkagi, nagu ehk mäletate, tegin eelmise nädala teisipäeval, paar päeva pärast rohkem kui nädala pikkust puhkust, mille jooksul ei istunud kordagi ratta selga ega andnud endale ka muud kehalist koormust, ligi 41-kilomeetrise temposõidu ning sain keskmiseks kiiruseks täpselt 35 km/h. Jäin rahule, sest ega ma mullu kiiremini küll sõitnud.

Selle nädala teisipäeval võtsin sama ringi – Tallinna maanteed pidi Kärevereni ja sealt Kärknasse ning Jõgeva maanteed pidi Tartusse tagasi – uuesti ette. Mul polnud plaani teha temposõitu, sest laupäeval olin käinud Lähte rattamaratoni avatud raja sõidul ning see, tunnistan, osutus üksjagu kurnavaks; nagu tunnistasid nii Rene Mandri kui Caspar Austa, on Lähte rada vägagi raske; kokku väntasin laupäeval maastikuratast üle nelja tunni, neist 60 km maastikul kolme tunniga ning enne ja pärast avatud raja sõitu kokku 30 km tunni ja viie minutiga. Pühapäeval tegin mõõduka kiirusega 33,6 km pikkuse ringi peale, keskmine kiirus 32,3 km/h.

Niisiis, alustasin teisipäevast sõitu nii, et mõnus oleks. Ent ajapikku tajusin, et tunne on päris hea. Hakkasin kiirust tõstma, kuid ei ajanud seda kunagi nii üles, et oleksin jalad kinni sõtkunud ja hinge paelega kaela tõmmanud. Vaatasin Suunto käekellal vaheaegu: 10 km 17.40ga. 20 km 34.00ga. 30 km 50.40ga. Ohoo, siit võib isegi midagi tulla, tärkas mõte. Kui veidi vähem kui 41-kilomeetrise ringi lõpetasin ja kella kinni lõin ning kodus arvutuse tegin, sain keskmiseks kiiruseks 35,34 km/h.

See näitaja iseenesest ei ütle midagi. Arvud tuleb alati panna konteksti. See tähendab, et mu mõnuga alanud trenni kiirus oli lõppeks suurem, kui Tour de France’i 1973., 1975., 1976. ja 1980. aasta võitja keskmine kiirus. Edaspidistele võitjatele ma oma kiirusega enam vastu ei saa, aga te teate ka väga hästi, kuidas ja mille abil järgmiste tuuride oluliselt suuremad kiirused saavutati.

Mina tegin oma 35,34 km/h keskmist kiirust täiesti puhtalt, ilma igasuguste abiaineteta, pärast täispikka tööpäeva, ilma igasuguse soojenduseta ja eriettevalmistuseta, ja ma olen kindel, et see on näitaja, mille üle treeningul ei pea põrmugi häbenema. Jah, Eestis leidub minust kümneid mehi, kes suudaksid sõita kiiremini. See on fakt. Aga fakt on ka see, et Eestis leidub kümneid ja sadu tuhandeid mehi, kes ei saaks ka parima tahtmise korral sellele keskmisele trennikiirusele ligilähedale.
******
A jeep road in a dry wash leading towards the Maze Overlook, Canyonlands National Park, Utah 29. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Alberto Contador Tour de France'i 17. etapil Alpides pingutamas. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 2: Nairo Quintana Tour de France'i kolmapäevasel etapil Alpides laskumas. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 3: Astana rattur Michele Scarponi vedamas Tour de France'i 17. etapil Alpides tugevamate sõitjate väikest gruppi. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 4: Koer elamas kaasa Tour de France'i 17. etapile Alpides. Foto autor: AP/Scanpix

61 Kommentaarid:

At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

Suurkiirus suurkiiruseks ja ega ma muud öelda tahagi.

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

Võrrelda on alati küll tore, kuid distantsi pikkust ei tohiks siiski ära unustada. Ma jooksen kiiremas tempos, kui maailma parimad 800m jooksjad. Ma jooksen 100m 12.5 sekundiga, mis teeks 800m ajaks 1:40,0. Sellise võrdlusega pole küll mitte midagi peale hakata. Kui pikki distantse need mehed 80.ndatel läbisid ? Tuulevaiksetes oludes 35 km/h keskmist suudab iga mees hoida, küsimus on ainult selles, et kui kaua ta seda suudab. Priit väntas ca tund, Tour de France´l väntavad ca 4 tundu ja veel pealegi. Ehk siis 4 korda rohkem. Ma suudan 15 minutit säilitada keskmist 35 km/h.
Kui niimoodi võrrelda, siis oleme me ju kõik olümpiavõitjad. Ma olen võitnud/edestanud kedagi, kes on võitnud kedagi, kes on olümpiavõitja. Rattasõidus on sellisel juhul küll enamus maailmameistrid.
35 km/h on igal juhul tubli tulemus, kui seda kiirust tunnike hoida suudad. Tour´i ülekandes öeldi, et kunagi on isegi 50 aastased mehed etappe võitnud. Priit, kõik pole veel kadunud :)

 
At 13:03, Anonymous Anonüümne said...

Ausalt öeldes muidu ei usu, kui Suunto kodulehelt neid vaheaegasid lugeda ei saa.

 
At 13:08, Anonymous Anonüümne said...

Kiire arvutus näitas, et 1980.a Tour de France´l oli keskmine distantsi pikkus 179,34 km. Need mehed sügasid sisuliselt iga päev ja mägedes. Sina puhkad 10 päeva ja siis sõidad 40 km sama keskmise kiirusega. Sel perioodil olid Tour de France´l ilmselt väga palju 40+ vanuses mehi.
Ütlen veelkord, võrrelda on küll tore ja seda peabki tegema. Aga need "asjad" ei ole minu meelest väga võrreldavad. Aga eks arvamusi ole erinevaid :)

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

Internet on üks tore asi. Vaatame veel kord 1980. Tour de France´i mille Priit oma postituses välja tõi. Tol aastal oli 4. etapp 34.6 km eraldistart. Mehed selleks ajaks ilmselt väga väsinud polnud. Distatsi pikkus on võrreldav Priidu läbitud distantsiga. Mis seal siis juhtus, võitja aeg oli 47 minutit ja 28 sekundit. Kiire matemaatika näitab, et võitja keskmine kiirus oli 43,73 km/h. 8 km/h kiirem kui Priit. Kui Priidu tase on 35 km/h tunnis keskmist sellisel distantsil, siis 1980.a oli see ligi 44 km/h, tänased profid 50+ km/h. Need on siiski vähe võrreldavamad andmed :) ?

 
At 13:36, Blogger Priit Pullerits said...

Nõus, on paremini võrreldavad andmed, ja ma ei hakka siin ajama pilli lõhki, et ma sõitsin ju 8 km rohkem. Ma isegi ei julge väita, et mu jalgratas on kehvem, kui oli neil, kes sõitsid 1980 eraldistarti. Aga palun arvestame ka seda, et esiteks pole ma proff, rattasõit pole minu töö, ma ei treeni regulaarselt ega läbimõeldult, ma harjutan töö kõrvalt, ja kindlasti ei maksa unustada seda, et ma saan nädala pärast 50, mitte ei olnud alla 30, nagu küllap enamik tolle aja tuurisõitjatest (kes suure tõenäosusega juba tollal ka korralikult dopingut panid). Mis ma kokkuvõttes öelda tahan, on see, et mu tunniks ja ligi kümneks minutiks saavutatud keskmine kiirus üle 35 km/h tunnis on kõike eelnimetatut arvestades minu arust väga suurepärane tulemus. Ja kui keegi tahab vastu vaielda, siis pangu oma tavaline võidusõiduratas joonele ja tehku üksinda sama pikk, ca 40 km ring (ikka avatud liikluses, eks) ja vaadaku, mis keskmiseks tuleb, ning siis räägime edasi.

 
At 13:49, Anonymous Margs said...

Priit millal sa ükskord temposõidu etapist osa võtad? Seal teed soenduse, sõidad võidu, saad ametlikud tulemused ja siis võid neid hiljem võrrelda. Veidi adekvaatsema võrdluse saad siis ju kui selliste trenni andmetega. Olen ka Stravas pulli pärast tormise taganttuulega teinud ulme sõite :) aga keda see huvitab. Tule ja pane end ka joonele. Kiire suts ja tase on selge!
Konkurendid on kõik seda teinud va sina. Hetkel tundub, et kardad seda veidi.

 
At 14:26, Blogger Priit Pullerits said...

...Ütleme siis surve ja pingete mahavõtmiseks: jah, kardan.
Kuid kinnitan, et oma keskmisi kiirusi ei tee ma taganttuulega sirgetel, seal saaks kergelt ka üle 40 km/h kätte, vaid ikka ringil, kus stardi- ja lõpukoht on samas paigas - siis saab ikka adekvaatsema pildi, mida suudad.

 
At 14:54, Anonymous Anonüümne said...

Nõus, et su tulemus on väga kõva. Kes suudavad 45+ vanuses vändata 1 tund keskmise kiirusega 35 km/h ja kes on rattasõitu hakanud harrastama 40+ vanuses ja teeb seda põhitöö kõrvalt. Küsimus on pigem selles, palju Eestis üldse selliseid mehi on. Ses suhtes on konkurents päris hõre ma arvan.

Pigem juhtisin tähelepanu sellele, et järgmine kord otsi paremaid võrdluseid ;). Kellele meist ei meeldiks võrrelda, kõigile ju meeldib. Vanusega on ainult see häda, kui kunagi oled 70+, siis oled ilmselt kõikidel rattamaratonidel omas kategoorias esimene, kui sealt ratta taustaga mehed maha võtta. Aga eks eestlased saavutavadki palju kõrgeid kohti veterani MM-idel, kuhu reeglina pürgivad need mehed, kes noorena medaleid ei saanud.

Kui veel esimese lõigu juurde tagasi tulla, siis Eestis polegi maailma tippe sellistel aladel, mida harrastatakse igalpool maailmas ning kus pole vaja "erilist" kehaehitust. Jalgratturid peavad olema nagu "pilpad". Kõikide meeste pikkus ületab kaalu, kui pikkuselt esimene number eest ära võtta. Kes Eestile OMi-delt ja MM-delt medaleid on toonud olümpiaaladelt viimase kümnekonna aasta jooksul: Kanter, Värnik, Šmigun, Veerpalu, Mae, Novosjolov, Nabi, sõudjad, Pertelson, Budõlin. Veel keegi? vb mõne unustasin (Olümpiaala MMi ja OMi medalivõitja).Peale suusatajate on kõik mehed 100-110 + kg v.a Budõlin. Suusatamist harrastavab vaevalt 1/5 maakerast. Kes meil pallimängutipud on: Müürsepp, Poom, Patralil, Venno. Kõik 4 suurt pallimängu. Poom on 196 cm, teised üle 2 m, Venno ja Müürsepp 207 cm. Mis aladel peale taasiseseisvumist on eestlased läbi löönud, kel pikkus vahemikus 175-190 ja kehakaal vahemikus 70-95 kg. Sellisel alal, mis on igal pool maailmas harrastatav (olümpiaala). Minu teada polegi. Miks pole? Sellepärast, et selles kategoorias on maailmas konkurents kõige suurem. Sellepärast Priidule jalgpall ei meeldigi, et seal on reaalselt kõige raskem läbi lüüa. Seda mängu võivad mängida igas pikkuses mehed ja igas maailmajaos. Aga Priit üritab alati kõigile selgeks teha, et Eesti jalgpallurid on tegelikult nõrgad.

 
At 15:00, Anonymous Margs said...

ei läinud läbi survestada Priitu temposõidust osa võtma. ilus kaitse :)
oodatud igatahes starti.

 
At 15:04, Anonymous Anonüümne said...

Ja Priit, kui võtta veel arvesse, et sa oled neist nõrgem, siis on su tulemus lausa super!

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Simple-teisipäeval puhus läänetuul 3-7 m/sek mis selle ringi läbimiseks on parim variant- vastutuuleots möödub metsavahel- pärituul lagedatel väljadel.

 
At 15:26, Anonymous Martin, TLÜ tudeng said...

14:54,
see-eest nomenklatuur, valitsev eliit on meil raudkõva. Parteilased teevad kõvasti sporti: Ligi, Ansip, Pehkur, Sandor Liive, Rõivas...
Ja Eesti parlamendis on maailma kõrgeim olümpiavõitjate kontsentratsioon.
Vaatamata Eesti rahva väljasuremise protsessile (vt Irja ja Inno blogist)
Hääbuvate rahvuste klassis kindlalt esimene.

 
At 16:39, Anonymous Anonüümne said...

Tugevneva tsensuuri tingimustes,
rahvuslikult mõtleval eesti mehel tasub lugeda Irja ja Inno kohvik-blogi.
Seal ei kustutata iga parteilase ilmumisel paaniliselt kommentaare.

 
At 16:43, Anonymous Anonüümne said...

Lühidalt Priit, Tallinna eraldistardi amatööridest suutsid 2-etapil 166 ratturit edestada Priitu keskmise kiiruse osas. http://tolknet.ee/results/2015/filter_tt/2_etapp/res_m.pdf Rohkem pole sel teemal vast mõtet enam jahuda. Häbene nats ja proovi millegi originaalsemaga.

Kui võtta veel juurde paarissõidu tulemused, siis kasvab Priidu edestajate arv 200-ni http://tolknet.ee/results/2015/filter_tt/4_etapp/res_all.pdf

 
At 19:57, Blogger Priit Pullerits said...

Tublid mehed kõik need sajad mehed! Aga selle asemel, 16:43, et teiste meeste saavutustega kelkida, võiks ka enda tulemused ja näitajad avalikult letti lüüa. See oleks spordimehelikult aus ja õiglane. Olete ju spordimees või olete ainult tühikargaja?

 
At 22:18, Anonymous Martin said...

Austatud hr Pullerits -
Teie nimi peaks ülalosundatud tabelites küll olema.
See paneks lõpu igasugustele spekulatsioonidele.

 
At 22:41, Anonymous Anonüümne said...

Eks see eraldistardi sõidust loobumine natuke enesepetmine ole.Loodad,et oled mingil tasemel tegija aga osalemine võib ruttu maapeale tagasi tuua.Samas,kui jääd ka viimaseks,pole ju hullu midagi.Neil võistlustel nõrku osalejaid polegi,nii et tähtis on osavõtt.

 
At 23:21, Anonymous Anonüümne said...

Millega sa tõestad, et sa üldse sõitmas käisid?

 
At 00:31, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 01:52, Anonymous Van der Vaart said...

No selge, 00:31. :))
Aga kuidas teie kauahoitud saladus kuidagigi asjasse puutub?

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Teeme lihtsa protsendiarvutuse, mis enamikele ajakirjanikele ülejõu käib. Nimelt Osales Tabasalus 221 ratturit, kellest 166 olid PP-st kiiremad seega 75% ehk kolmveerand rattasõitjatest panid Tabasalus PP-le kuivalt ära. Pole paha, tak terzat!

Millist eraldistardi aega PP soovib siin näha? Võin tuua näiteks, et mõned aastad tagasi tegin eraldistardina, Lauri Ausi olümpial käinud rattaga, keskmise kiirusega 38 km/h 127km otsa ilma erivarustuseta. Trennis niisama ma ei kima, sest arvestama peab liiklusolusid. Ja üleüldse meeldib mulle trennis sõita hoopis keskmise kiirusega 20-25 km/h, mis sisaldab ka kiiremaid lõike kui olud on sobivad ja seejärel sellist mõnust jalasirutust, et rattagasõitmine mingiks pingutamiseks ei kujuneks. Kuidas jääb aga PP Polari graafikuga, tuleb või ei tule linki siia?

 
At 11:24, Anonymous Martin, TLÜ tudeng said...

27 valget meest Viljandi staadionil 19. juulil 2015. (Jan Õiglane/JOOKSUPORTAAL) Priit Aus jookseb nagu noor Dathan Ritzenhein.

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Meenutame hiljutist Finnairi case'i, kus Pullerits jättis nii mõndagi esilagu üles tunnistamata. Ei imesta, kui varsti tuleb välja, et Pullerits tegi on fantastilise temposõidu auto tuules.

 
At 11:42, Anonymous Martin said...

Autoriteedid on sõna võtnud.
Ei ole kahtlust -
Filter karikasarja koht paneb mehe paika. Objektiivne kontroll, ajamõõtmine, võrdsed tingimused, protokoll. Ise võid ju väita mida iganes, kus ja millise maailmarekordi oma Optimaga püstitasid.
Rallid on rohkem selline sotsiaalne üritus.

Urmas Karlson M50 - 7. koht
Kristjan Port M50 - 97. koht
jpt

Austust vääriv. Nagu keegi tabavalt ütles, nõrku osalejaid nendel võistlustel ei ole.
Nii, et, hr Pullerits, sel aastal peaks veel 1-2 osavõistlust olema, sealt tulemus kirja, siis räägime edasi!

 
At 12:01, Anonymous Anonüümne said...

1985 aastal sõitsin Tallinn-Keila-Klooga rattasõitu 17-aastsena 1.48-ga. Ma ei olnud rattamees vaid muidumees.

 
At 12:42, Anonymous Anonüümne said...

Anonüümsel rajal saavutatud temposõidu ajaga ei ole meil palju teha. Tuleb teha uus katse, rada on pildis saadaval siin http://www.roadec2015.ee/en/competitions?p=6 ja 31,5km.

Jääme ootama, andkem - ka kommentaatorid - siis oma tulemusest teada, kui sõidetud. Ise soovitan laupäeval või pühapäeval enne kella 9 ära teha, siis ei pea liiga paljudest autodest mööda sõitma.

 
At 14:20, Anonymous Anonüümne said...

35 km/h keskmine tundub päris hea kiirus olema, aga kõik on suhteline. Olen rattaga aktiivsemalt sõitnud alla poole aasta ja algul nõudis 30 km/h keskmise kiiruse saavutamie omajagu pingutusi. Nüüd on parim keskmine 33,2 km/h (41 km ring).

Seega on 35 km/h ei tundugi nii ebareaalne ja ehk mingi hetk õnnestub see ka üle sõita, trumbiks tagataskus on 20 kg ülekaalu...

 
At 15:40, Anonymous Anonüümne said...

tundub, tundub

 
At 18:28, Blogger Priit Pullerits said...

Ahh, mis siin rattasõidust enam rääkida, vaadake, mis asja ma kurikuulsast Vaost välja kaevasin:
http://www.postimees.ee/3272581/vao-pagulaskeskuse-kakluse-ohver-vajas-kiirabi

 
At 18:37, Anonymous Anonüümne said...

ei ole mõtet peretülisid vms välja kaevata. kes otsib, see leiab. nii nagu sa selle "must jõuk kimbutab valget naist" välja otsisid. lõpp vihalemisele.

 
At 19:05, Anonymous Anonüümne said...

Pevkur tülitab inimesi tänaval käepigistusega, oleks teema.

 
At 19:14, Anonymous Saarepeedi kellamees said...

Väga õige, 19:05, miks Pevkur käib mööda riiki ringi ja muudkui pigistab inimestel käsi?
Kas meil murjanite tõttu niigi muresid vähe!
Ahh?!

 
At 19:33, Anonymous Vana pedaalimees said...

Nibaali on siiski vasta õhtat püssi paukuma saanud (see on ilukirjanduslik väljend, kui mõni äraeksinud tohman aru ei saanud) ja see teeb homse etteaste heaste huvitavamaks.
Valeverde püksid sõeluvad juba püüli ja hommikuks on mees vaimselt küpse. Sitsiilia hail (Lempsi määratlus) seisneb kogu ärevus ainult möödumise hetkes, kus peab tähelepanu ilmutama, et mitte tagant otsa sõita.
Nii, aga kes veel homme siisii arvestuses suhkamit saab, fruum kvintaana käest?

 
At 19:44, Anonymous Anonüümne said...

Eheheh. Priit pani lingi pildile "siga chigago"! Kas tõesti oli USA reis nii kurnav, et seda toimetajana nõnda peab väljaelama? Honorar jäi äkki saamata loodetud summas?

 
At 22:11, Anonymous A7K said...

Pole mõtet selliseid kommentaare kirjutada, 21:54. Neid on võõrastelgi vastik lugeda, blogi autorist rääkimata.

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

93. A 13-aastasena sama rattaralli 1.41...Muidu 66km oli raja pikkus.

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

Ega komenteerimine pole vajalik jah? Küll see eesti rahvas on ikka kõige lollim, ei oska end vaos hoida...

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

Ega kommenteerimine pole vajalik jah? Küll see eesti rahvas on ikka kõige lollim, ei oska end vaos hoida...

 
At 23:05, Anonymous Anonüümne said...

Eks see kommenteerimise lubamine või mittelubamine oli vanemtoimetaja otsus? Hoida end näoga rahva poole, samal ajal regulaarselt nii karmilt pähe istudes. Vähemalt üks mees saab siit endale hingamisrumi tekitada.

 
At 06:11, Anonymous Martin, kultuurisemiootik said...

Pulleritsu case on sümptomaatiline.
Wolfensohniga diil läheb hapuks. Washingtonis patsutati selgale, kiideti, et eestlased, ameeriklased ja iisrael maailma supertegijad. Nüüd aga pagulased tulemas, suur sõda tulemas ja rahvus suremas!
Mida nüüd lakutud seitliga, navy blue ülikonnaga ja punase lipsuga teeme? Matuseriietus.

 
At 10:31, Blogger Michael E.P said...

Kudos Priit! 35km/h keskmist kiirust hoida ei ole kindlasti lihtne. Samas mäletan ka ETV-s sinust tehtud lühifilmi.. päris harrastussportlaseks sind vast küll nimetada ei saa. Taustajõud kõvemad kui mõnel kohalikul profil.

Aga ikkagi, vanuses 45+ väga head sportlikku vormi hoida, on eeskuju vääriv. Tüüpiline Eesti mees hakkab selles vanuses juba töövõimetuspensioni taotlema.

Ja kes meist ei oleks võrrelnud enda tulemusi ca 30-40 aasta taguste maailma tippudega? Isegi on vahest mõeldud, et küll oleks olnud lihtne näiteks aastal 1970 NBA-sse pääseda.

 
At 10:41, Blogger Priit Pullerits said...

...Tegelikult olen läbi ja lõhki ja üksnes harrastussportlane. Usun, et paljud teised ka saaksid kokku pika nimekirja inimestest, kes neid aasta jooksul mõnel puhul aitavad - ja kelle nimed võib ühe lause ja viie sekundiga üles lugeda ja teised vaatavad siis, et vau, millised taustajõud.
Tegelikult ei ole 35 keskmist hoida sugugi väga raske, mind see küll läbi ei võtnud, igatahes kui jõudsin tagasi maja ukse ette, siis hingasin kaks korda sügavamalt sisse-välja ja oligi kõik, ei mingit muud probleemi. Aitab ju see, kui kompuuter silme ees, seal saad kogu aeg kiirust jälgida ja kui langeb, tõused sadulast ja paned juurde.
Nagu Haanja rattaklubi kõva TT-sõitja Olavi Mõts kunagi grupis ütles: võtame nüüd 60 km/h sisse ja edasine on vaid kiiruse hoidmise vaev.

 
At 11:18, Blogger Michael E.P said...

kas Suunto kell ka keskmise power-outputi ära näitas?

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

Eile võitis Nibali Tour de France´i 138 km etapi, mille läbimiseks kulus 4h 22 minutit ja 53 sekundit. Priit sõitis Tartu Rattarallil 4 km rohkem ja sai ajaks 3:35,57. Priit võitis Nibalit ca 47 minutiga, olnuks distantsid sama pikad, olnuks vahe 8 minutit veelgi suurem. Nibali saanuks Priidult 55 minutilise paki. Arvestama peaks ka seda, et Nibali on noorem ja tal on parem varustus, ta treenib professionaalselt. Kui neid asjaolusid arvestada, siis pannuks Priit Nibalile ilmselt 1,5 tunnise paki. Tour´i eilse etapi viimane kaotas võitjale u. 30 minutit. Kui arvestada Priidule soodaid ajaolusid, siis võitnuks ta eile viimast meest ca 2 tunniga. Võrrelda saab alati :)

 
At 14:19, Blogger Priit Pullerits said...

...Ei, mul on lihtne Suunto, ei mingi eriline, näitab ilmakaari ja õhusooja ja õhurõhku jms, aga isikuandmete talletamise osas on moodsalt delikaatne ja vaoshoitud.
Kuid!
Need andmed, millest ses sissekandes juttu, on nüüd saanud ajalooks. Need said tänasega aegunuks. Pidage end lainel, peagi tulevad uued näitajad.

 
At 14:21, Blogger Priit Pullerits said...

...ja ärge seda unustage, 13:44, et mul polnud ühtegi abilist, nagu Nibalil Kangert ja teised, lisaks tegin soolosõitu, kus puudub grupi efekt, mis kergendab pingutust ja lõikab tuult.

 
At 17:17, Anonymous Martin, jooksu- ja geopoliitika semiootik said...

Austraalia nõuab Uudmäe kulla tühistamist. Kommentaarid Delfist. Igaks juhuks kopeerin siia:

"Jah, ja aborigeenid tahavad ka Austraaliat tagasi. "

"Huvitavad ajad,meilt nõutakse kogu aeg midagi,isegi sportlaste medaleid.Meie ei nõua midagi:
1 ei sakslastelt kompensatsiooni (nagu Kreeka)
2. ei NSVL-lt kompensatasiooni
3. ei riigipiiri õiglast kulgemist
4. ei õiglast palka tehtud töö eest jne.
Edu edasi kummardamisel. "

"Nõuame ikka:
-geide abielusid
-pagulasi
-välisriikide sõdureid
-vana sõjatehnikat
...
... "

"võiks Eesti nõuda, et Dainis Kulalt võetakse ära odaviskekuld ja odaviskepronksi saaks Heino Puuste. Nimelt Kula ei saanud lõppvõistluse kahel esimesel katsel tulemust kirja. Kolmandal viskas vägevalt 88 m, kuid oda maandus lapiti, saba puudutas enne maad.Reeglite järgi oli see katse on ebaõnnestunud ja mõõtmisele ei lähe. Kula tulemus Moskva olümpial oleks pidanud olema 3 nulli .Kuid Moskva kohtunikud tõstsid valge lipu ja Kula pääses ka kolmele finaalikatsele, mis tõigi kulla."

jne

 
At 19:39, Anonymous Anonüümne said...

Palun tee meile teene ja ära kirjuta enam nendest nö temposõitudest.

 
At 20:50, Blogger Michael E.P said...

ma võrdleks soolosõitu natukese 1500m jooksuga, ehk see on vaimult tugevate meeste ala. 1500m peab ka jooksma nii, et sa lähed kindlat aega jooksma. Ja siis ongi vaimujõu küsimus, kas kannatad valu välja või mitte. Nool kannatas, Pahapill (ja uutest meestes Hausenberg mitte).

Usun, et temposõidus on ka +/- 3km/h vähemalt vaimujõu taga. Mõnel on valulävi kõrgem, teisel madalam.

* Hausenbergi aeg 1500m, 5.33 ... igas gümnaasiumi klassis leidub vähemalt 4-5 poissi, kes sellest paremini teevad

 
At 16:34, Anonymous Anonüümne said...

Ei saanud vastust - kuidas jääb U23 temposõidu raja läbimisega ja siin ausalt oma tulemusest teada andmisega? Veelkord, rada: http://roadec2015.ee/en/competitions?p=6

Kõigil kummid tössid? Ärge ajage uba! Selguse mõttes lepime kokku, et amatööride start ja finiš on Turu ja Väike-Turu ristis.

 
At 17:12, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Poisid El Padre saab next week 5 kümpsi, kas pidu ka tuleb? Ma võin Ikaruse bussitäie ohhootasi kohale tuua. Vanematel senjööridel südamerohud kaasa!

 
At 19:32, Anonymous Anonüümne said...

No pidu peab ilmtingimata tulema, kuidas siis muidu nii tähtsal verstapostil.
Tüdrukud on Karvajala peal ja sellega on korras.
Aga ülejäänud härrased, senjöörid ja võhmamehed, kes mida kaasa toob?

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Parim kink oleks vast see, kui mõned nooremad kuked vanameistrile Tartu tänavasõidul abi lähevad tegema, et tal ka ükskord ikka tiim oleks, kes vett kannab ja järele veab ja lahti tõmbab.

 
At 23:56, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits,

kas mäletate, mis teie tulemus AK-74 automaadi lahtivõtmises/kokkupanemises oli?
Roodus (või patareis?) pidite küll olema vist viimaste seas,
kui jooksu kummivahetusega hakkama ei saa.

 
At 08:09, Anonymous M. said...

Paar aastakest veel.. siis algab kiire downhill.
Puusavalu, seljavalu, vererõhk.
Starost ne radost, tovariš Pullerits!
Palju õnne! Jaksu ta tervist!
Tarmu ja südikust!

 
At 04:15, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:18, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:24, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:45, Blogger Minko Chen said...

toms outlet
phone cases
converse shoes
nike running shoes
michael kors outlet online
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
winter coats
barbour jackets
jordan shoes 2015
michael kors outlet online
true religion jeans
mizuno running shoes
moncler jackets
true religion outlet
air max shoes
christian louboutin,louboutin,louboutin outlet,louboutin outlet italia,scarpe louboutin
roshe run men
replica handbags,replica handbags outlet,cheap handbags,purses and handbags,wholesale replica handbags,replica bags,bags outlet,replica handbags wholesale,cheap purses,discount handbags,handbags sale,wholesale purses,handbags and purses,replica purses
snapbacks wholesale
mlb jerseys
1205minko

 

Postita kommentaar

<< Esileht