teisipäev, oktoober 30, 2007

Pullerits: Kus on suusatamise homod?

(Täiendatud 14:25) Eile kuulsin sellist infot, mis võttis lausa sõnatuks. Allikas, kelle sõnu mulle vahendati - ja siinkohal pean kaitsma nii vahendajat kui info tegelikku andjat, sest asi on ikka liiga sensitiivne -, on igati asjatundlik, teab, millest räägib, sest liigutab vastavas sfääris juba pikka aega suuri jõude ja rahasummasid. Nii et see ei saa olla mingi nurgatagune umbluujutt.

Kas tead, päris info vahendaja minult, mis on profikorvpalli suurimaid probleeme, millest ajakirjandus ei kirjuta? Naised, pakkusin. Aga panin absoluutelt mööda. Probleem on hoopis meestes. Ehk kui veel täpsemalt öelda: tegu on homoprobleemiga.

Too esmaallikas, kes pärit ühest meie suhtes pisut lõunapoolsest riigist, rääkis, kuidas Leedus oli üks treener kohe lahti lastud, kui selgus, et tal on ühe mängumehega liiga lähedased suhted. Saate küll aru, mis ma mõtlen, eks ju? Ja edasi rääkis too esmaallikas, et nimetatud probleem on palju laiem, ulatudes nii Euroopa korvpalli kui NBAsse. Ning pajatas ühest Leedu tuntud korvpallurist, nimetagem teda näiteks Marsa-meheks, kes selle nimel, et maailma tippliigasse püsima jääda, soostunud laskuma teatud suhetesse.

Selline info oli jahmatav, nagu puuga pähe oleks antud. Jah, kirjutatud on sellest, et paljud naistennisistid on lesbid, neist tuntuim Martina Navratilova, aga et nii mitmedki korvpallurid on homod - no see ei taha küll esimese hooga pähe mahtuda.

Miks see homovärk siis probleem on? Et inimene võiks ju olla, nagu ta on, peaasi, et ta täpselt viskab ja hästi lauda ründab ja mängu jagab, väidavad kindlasti humanistid. Aga ei ole asi nii, et las olla. Mõelgem korraks USA sõjaväele, kus lähisuhete loomine üksuses mehe ja naise vahel, ammugi ülemuse ja alluva vahel, on karistatav. Arusaadav ju, miks - sest lahinguolukorras ei ole need kaks võimelised tegutsema ennastsalgavalt kogu üksuse nimel, vaid hoolitsevad üksnes teineteise eest.

Sama käib laias laastus sportmängude kohta, mis on lahinguüksuse tegevuse rahumeelsem väljendus. Kui näiteks ääre- ja tagamängija on lähisuhetes, siis pole vaja palju kujutlusvõimet, mis see kõik kaasa toob: alates sellest, et tagamängija näeb platsile söödupartnerina ainult ääremängijat, ja kui ääremängija läheb müüki, siis tagamängija tahab ka klubist jalga lasta. Ainult pime ja spordikauge humanist ei suuda siin tõsist probleemi näha.

Leedu korvpalluritega on üldse karmid lood. Kõmulehe LT ajakirjanikud, keda hiljuti Leedus koolitamas käisin, rääkisid, et nende kossuässad tunnevad end kui jumalad: sõidavad, kuidas tahavad ja ükskõik millises seisundis nad on, urineerivad reklaamtulpadele ja tõmbavad jõuliselt naisi hoovi. LT üks kõmulisemaid esikaasi on pilt Šarunas Marciulionisest koos tema sekretärist armukesega - fotograaf oli toda ülesvõtet jahtinud kolm nädalat.

Aga enamik meist neist tempudest ei tea, sest Leedu muu meedia ei söanda neist kirjutada. Paar aastat tagasi rääkis omaaegne Kalevi ja Eesti koondise peatreener Jaak Salumets mulle, kuidas kaks ajakirjanikku, kes olid asunud uurima Arvidas Sabonise äritehinguid, oli lihtsalt kasti löödud.

Eks LT ajakirjanikud, tuleb möönda, ole ka pidanud oma paljastavate lugude eest lõivu maksma. Leedu korvpallurid on pannud nad boikoti alla: kõnedele ei vasta, intervjuusid ei anna, isegi pressikonverentsidele LT töötajaid ei lasta. Aga tegemist on ka Leeduga siiski, nii et Eesti sportlastel ei maksa sellest õppust võtta. Siin lööks kogu meedia nad mõne väljaande boikottimise pärast risti. Leedus, nagu olen aru saanud, kehtib veel selline varakapitalistlik klannisüsteem, kus seesugused mittedemokraatlikud võtted kuuluvad kahjuks argiarsenali.

Kuid nüüd siis põhiküsimus: kus on suusatamise homod? Seni ei ole neist kuulnud, nagu polnud ma kuulnud ka korvpalli homodest. Siiamaani on jäänud ikka mulje, et suusatajad lävivad innukalt vastassugupoolega, alates Rutt Rehemast ja Anatoli Šmigunist ning lõpetades Vassili Rotševi ja Julija Tšepalovaga. Eelmisel nädalal Suusatajate avaüritusel Silberauto Tartu esinduses tegin kindlaks, et Eesti A-koondises on ka kõik ikka naisemehed, v.a kõige noorem liige Timo Simonlatser, kes tunnistas, et tal pole tüdrukutega püsisuhete loomiseks lihtsalt aega olnud.

Nii ei jäänud muud üle kui helistada Raul Ollele, Eesti staažikaimale suusatajale, ja küsida, kas tema teab maailma tippsuusatamises kedagi, kes oleks homo (ja kes võiks seetõttu edukalt osaleda geide olümpial, kui seal suusatamine vaid kavas oleks). Olle ütles, et tema aus vastus on, et tema küll kedagi sellist ei tea. Aga lisas, et ega tema ka kõiki tunne, ja märkis, et vaevalt keegi tahab isiku isepärasust ka väga afišeerida.

Kui suusatamises homod puuduvad, siis siin on veel üks põhjus sellest alast veelgi rohkem lugu pidada. Ikkagi tõsiste ja ehtsate meeste ala, järelikult.

Foto 1: Kas selles rivis leidub homosid? Kahevõistlejad suusatamise MM-võistlustel Sapporos. Foto autor: AP / Scanpix
Foto 2: Houston Rocketsi mängija Steve Francis (3) on murdnud läbi Kreeka klubi Panathinaikose leedulasest tagamehe Šarunas Jasikeviciuse (19) kaitsest näidismängus Houstonis. Foto autor: AP / Scanpix
Foto 3: Kas selles rivis leidub lesbisid? Naissuusatajad soomlanna Virpi Kuituneni vedamisel MK-etapil Prantsusmaal. Foto autor: Reuters / Scanpix
Foto 4: Timo Simonlatser, Eesti suusakoondise ainus vaba ja vallaline. Foto autor: Sille Annuk, Postimees / Scanpix

38 Kommentaarid:

At 11:21, Blogger Ivar Sild said...

Uskumatu, lihtsalt uskumatu mees oled! Ja tuleb välja, et humanism, mille pärast ehk üleüldse eestlane enesele rahvuse ja kõrgkultuuri (euroopaliku) sai (valgustus, humanism, baltisaksadest estofiilid) on ju kohutav nähtus, eriti kuna lubab inimesel olla see kes ta on... Tagasi ürgkogukonna juurde! Ainuke jama, suusasporti ja korvpalli seal polnud. Imestan siiani, et ajad lausa naerma, sest olen nii mittemees, et vihastada ei viitsi. Jätka samas vaimus!

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

no täiesti kohutav blogijutt. kas asjast tõesti enam kirjutada ei ole, et tuleb pastakst mingit totaalset jama välja imeda! Häbi hr PP

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Kui nii väiksel ringil trenni teha nagu Priit seda teeb on loomulik, et vahepeal läheb teema väheke aia taha. Samas suusasporti ei tohiks vist homoteema mõjutada, pole palli mida kellegile sööta ja kepi antakse olenemata rajavälistest suhetest:)

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

aga sport seisnebki selle eestvedajate võimes olla noortele eeskujuks ja iidoliks. Kui meil oleks korvpallurid lillad, suustajad lapseahistajad, jalgpallurid zoofiilid ja kergejõustiklased enamjaolt naisepeksjad, siis hakkavad inimesed puupalli või curlingut mängima. See kes tippu türib omab vastutust ka ühiskonna järelkasvu (mitte tegemise vaid iidoliks olemise) ees. Mille tõttu sai Värnik karistada ja miks kõik lapsed tahavad olla kettaheitjad. Eesti suusatamine ongi popp sellepärast, et meil pole "topin-tilli-kuhu-tahan" iskuid. Kõik on raskelt tööd rügavad ja süpaatsed persoonid. Oleks Veerpalu sugune eeskuju ka pikamaajooksus, siis näeks rohkem noori ka staadioni ringe tegemas.

 
At 12:30, Anonymous Anonüümne said...

Eks vaim saa kahjustata kui päevast päeva treenida lühikesel ja siledal tähtvere ringil. Eks need mõtted aja hulluks ja siin on tulemus käes.

Aga see läheb üle, kui vahelduseks proovida Vooremäege, Haanjat või Tehvandit.

 
At 12:50, Blogger Priit Pullerits said...

Kummaline, kuidas mõned inimesed võivad mõne teema peale enesevalitsuse kaotada.

Vaadake, sõbrad ja konkurendid, kui ma siin räägiks teile ainult imitatsiooni tehnikast ja rullsuusatamise nõksudest - vaat siis võiks süüdistada, et mõistus on lühikesel ringil liiga piiratuks jäänud. Aga nagu heas trennis on tarvilik mitmekesisus, nii ka siin blogis. Ei saa ju päevast päeva kirjutada ühte ja sama, vahepeal tuleb ka üllatada.

Ja ma ei saa aru, millest siin nii erutuda - et kuidas ma julgen seda teemat puudutada! Kuid ega see ole ju mingi tabuteema. Liiati ütlen ausalt, nii palju kui allikaid kaitstes võimalik, mida teada olen saanud. Eks otsustage selle üle ise ja mõelge edasi. Ma ei tee miskit muud hullu, kui toon info, mis väga kitsas seltskonnas ringelnud, esimest korda suurema avalikkuse ette. Don't kill the messanger!

 
At 12:54, Anonymous Anonüümne said...

Enne olgu pede lumel, kui must mees Eesti lipu all jooksurajal.

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

oot, nii kui kaks homo on ühes võistkonnas on nad automaatselt paar??! sama hästi võiks ära keelata meestreenerid naissportlastele ja vice versa, sest teada värk, pullerits ütles ju, nii kui kohe see seltskond kokku saab läheb orgiaks.

 
At 14:58, Anonymous Anonüümne said...

segapaarismängud on siis ju täiesti saatanast...

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

Ärge nüüd nii häälekalt ka Hr.PP-d siunake. Tore kollane artikkel vahelduseks tõesti.

 
At 17:57, Anonymous Anonüümne said...

Jah, kirjutatud on sellest, et paljud naistennisistid on lesbid, neist tuntuim Martina Navratilova, aga et nii mitmedki korvpallurid on homod - no see ei taha küll esimese hooga pähe mahtuda.

Milles see vahe on?

 
At 18:29, Anonymous Anonüümne said...

Vahe on selles, et see, et naised meeldivad on normaalne, see et mehed meeldivad ei ole.
Eelmist lauset ei tuleks täie tõsidusega võtta, kuid nii ta kipub paraku olema.

 
At 18:50, Anonymous Anonüümne said...

eest suusatamise tuntuim homo, õigemini tavaline pederast, on keegi spermaste vuntsidega priit pullerits. on veel küsimusi?

ah jaa - vähemalt wikipedia andmetel on suusatamine ja softpall homoseksuaalsete seas väga populaarsed.
vt http://en.wikipedia.org/wiki/Ski_Bums

pullerits on halb ajakirjanik selle sõna kõige ehtsamas tähenduses. labane ja kahjuks intellektipeetusega provokaator.
tule kapist välja, homo, tunnista enda hälvet ja jumala eest - tee oma seonguga midagi, friik.

 
At 20:04, Anonymous Anonüümne said...

Mehed sukkpükstes räägivad homodest :)

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Fenomen on tõeline fenomen! Naljakas kohe, kuidas mõni mees nii endast välja on läinud. Aga las sõimab, sellega näitab ta vaid enda tõelist palet. Mina ei laskunud küll seesugusele turutasemele, nagu nn Fenomen. Targad inimesed saavad aru, kes siin on tegelikult hälbega.
Ja kõige tragikoomilisem on see, et inimene, kes sissekande tonaalsust arvestades tundub ise homo - sest miks muidu nii dzotile viskuv sõnavõtt -, kasutab rünnakuvahendina seda, et sõimab teisi ka homodeks. See on homode puhul tõesti üks kummaline fenomen, et nad saavad ise enda kõrvalekaldest aru ja püüavad seda sisimas kaitsta ja õigustada, aga kui on vaja kedagi iga hinna eest paika panna, siis peavad kõige tõhusamaks relvaks just oma iseäraliku soodumuse süüdistusega ründamist.
Priit Pullerits,
koduarvutist

 
At 01:04, Anonymous Anonüümne said...

kuulge, priidik. kas see ei ole siis turutase või enda iseäralikku soodumust õigustades teiste (spordialade, nt korvpalli) iga hinna eest paika panemine - tsiteerin: "Kui suusatamises homod puuduvad, siis siin on veel üks põhjus sellest alast veelgi rohkem lugu pidada. Ikkagi tõsiste ja ehtsate meeste ala, järelikult."

selgitage, härra ajakirjanduse häbiplekk, kas juhul, kui suusatamises teeks (teinuks) ilma mõni homo - olgu see elofsson või mae, behle või välbe - kas see oleks põhjus suusatamisest kui spordialast vähem lugu pidada? selgitage seda ajakirjandusguru mitte suusapedest provokaatori vaatevinklist. olete ikkagi vanemtoimetaja ja terve eesti zhurnalistide uue põlvkonna vaimne isa (tunnen neile kogu sydamest kaasa) ja kuigi teie viimane kommentaar on hale vigin, olete ju ometi võimeline argumenteerima. või ei ole?
tunnistage, kas elate suusatamisele kaasa selleks, et teid perverssustes ei kahtlustataks? või soovite olla tõelistele, ehtsatele meestele lähemal? tunnistage, priidik, kas olete võõrast fallost suus hoidnud või sellest unistanud?

nb. homoteema jätab mind kylmaks, laskusin teie blogis kommenteerimise tasandile siirast isiklikust põlgusest.

 
At 09:06, Anonymous Anonüümne said...

nb. homoteema jätab mind kylmaks...

on näha jah. irw

 
At 10:50, Anonymous Anonüümne said...

Lp. Fenomen võiks ennast nt. Delfisse välja elama siirduda.

 
At 11:08, Anonymous Anonüümne said...

Muistses Teebas oli eriline 300 armukesest koosnev “püha meeskond”, keda peeti võitmatuks, sest, nagu kirjutas Xenophon, “pole tugevamat faalanksit, kui see, mis koosneb üksteist armastavatest sõjameestest”. Armastatu nähes hirmu välja näidata, kõnelemata sellest, et teda lahingus maha jätta, oli surmast võrreldamatult lihtsam. Plutarchose sõnul “muretsevad sugulased ja hõimlased hädas olles vähe üksteise pärast, samas kui vastastikuse armastusega ühtekoondatud rivi on kindel ja võitmatu, kuna armastajad, häbenedes oma argust näidata, jäävad ohu korral kindlalt teineteise juurde”. Kõik need sõjamehed hukkusid Chaironeia lahingus (338. a e.m.a.) makedoonlaste vastu võideldes, kuid ükski ei jooksnud ära ega taganenud.

Raamatust "Kuuvalgus koidikul", autor Igor Kon.

 
At 11:19, Blogger ancientboy said...

Üritamata küll konkreetsete eesti suusatajate kohta midagi väita, tuletaks lihtsalt heale Priidule meelde, et abielus olemine või mõne vastassoost isikuga enda avalikkuse ees näitamine ei anna paraku mingit kindlat informatsiooni konkreetsete isikute seksuaalsete eelistuste kohta. Nagu seda ei näita isegi ka bioloogiliste laste olemasolu.

Selle asemel, et muretseda, kes võiks homo olla või mitte olla, proovi vahelduseks niimoodi mõelda, et kõik ongi homod ning kui siis teed avastuse, et keegi äkki ei olegi, mõtle milline rõõm ning pidu sinu õuel siis kõik olema saab. ;)

Homodele orienteeritud suusanädalaid ning -nädalalõppe on muide üle vaba maailma juba aastakümneid korraldatud (ja ei, see ei tähenda kuuma keppi sulavas lumehanges) ning küll neid (st. meid) on ka tippsuusatajate seas. Mis siis küll saab kui mõni neist kapist välja tulema peaks? Põletad oma suusad tülgastusega võideldes raekoja ees ära?

 
At 12:15, Blogger HR said...

ma kardan priit, et suusatamise tõupuhtusesse uskumine on enesepettus. tõenäoliselt on omasooiharaid seal sama palju, kui igas muus valdkonnas. ja sa ei saa kuidagi välistada, et sa Tartu Maratonil satud kõrvuti sõitma mõne "sellise" mehega. võibolla isegi pärast lõppu sõbralikult vestlema ja muljetama.

 
At 16:17, Anonymous Anonüümne said...

Selle teemaga on nii, et ühtset tõde pole olemas. On homode tõde ja heterode tõde. Aga nüüd Priit, pane ennast valmis, sest järgmine väide võib Sulle olla valus hoop:
arvestades, et homosid võib olla ca 5% meestest, siis on täiesti reaalne, et homosid on ka suusatajate hulgas ning suure tõenäosusega on olemas isegi selliseid homodest suusatajaid, kes ei kasuta pulsokat! Selle teadmisega pead Sa nüüd elama! : )

 
At 16:43, Anonymous Anonüümne said...

Ja Tartu maratoni esi saja sees on ka raudeselt mõni homo esindatud

 
At 17:25, Anonymous Anonüümne said...

Maratonidele mõtlema hakates on tõesti tihti juhtunud, et tikutakse kandadele sõitma. Selge siis, mis muster siit välja joonistub. Pikk rivi mehi, paaristõugetega...
Priit, ära lase neil Tartu Maratoni meilt ära võtta! Vikerkaare nad juba võtsid. :)

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Priit!
Kui leiad aega võiksid kirjutada suure koormusega vaimse töö mõjust treeningule. Endal on tööpäevad pikenenud 8-lt tunnilt 12-le ja trenniga tundub midagi paigast ära olevat. Sind peaks see samuti puudutama.
Rünno

 
At 23:49, Anonymous Anonüümne said...

Kui oleks valida, kas ma tahaksin teada mõne suure spordimehe seksuaalset orientatsiooni või näiteks tema treeningpäeviku formaati, siis valiksin kindlasti viimase. Et ebahuvitavast homoteemast mõne põnevama looni jõuda, teen ettepaneku härra Pulleritsul uurida hoopis kuidas Eesti erinevad vastupidavusalade mehed/naised/homod/heterod oma treeningandmeid üles märgivad. Kas kilomeetrites? Kas tundides? Mis on ühe eelised ja teise puudused? Kas jäädakse pelgalt arvudemaailma või lisatakse lühivormis enesetunde kirjeldus või meeleolu edasiandev haiku. Milline peab olema hea treeningpäevik ja kas praegused arvutiprogrammid võimaldavad andmeid paremini analüüsida või olid kunagised kaustiku sissekanded just paremad, sest siis ei teinud analüüsi arvuti, vaid pidi ise mõtlema. Teema on minu arust väga põnev ja võib tuua ootamatuid avastusi. Kuidas, hr Pullerits,Teie ise treeningpäevikut peate?

Kõike paremat soovides

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

Igatahes jube tore,et vahelduseks
ka provotseerivaid jutukesi kirjutad,muidu ei usukski,et nii lollakaid inimesi olemas on.

 
At 13:14, Blogger Priit Pullerits said...

Praegu on nii kiire, et isegi regulaarsissekannet ei õnnestu teha - aga peagi üritan.

Ise treeningpäevikut kui sellist ei pea. Ega ma mõni tippsportlane ole. Treeningpäevikuks on Kalmer Trammi treeningplaan.

Jah, Rünno, mul on ka tööpäevad pikad. Eile jõudsin rullsuusatrenni pool kaheksa ja ette oli nähtud 1:40. See ei ole normaalne! Mõnikord olen väga närvis, et trenni tuleb minna tormates, aga tahaks ikka keskenduda.

Aga nüüd pean juba järgmise tööotsa peale jooksma, kusjuures kolleeg räägib parajasti samal ajal lisaks uuest ülesandest - nii et selline tempo.

 
At 14:19, Blogger sk8erboi said...

Priit, veel paar teemat, millest pole juttu olnud, aga millest võiks rääkida peale homode. pulsikelladest on kõvasti juttu olnud, aga näiteks (spordi)jookidest pole üldse - kes kasutab, kui palju, mida, trennis, mida võistlusel, eestlased ja teised, suusatajad vs ratturid. kindlasti huvitav. järgmine aga seonduv teema on söök ehk menüü - enne võistlust, treeniguperioodil jne. sellest on olnud palju üldist juttu, aga lõpuks huvitab ikkagi ju inimesi mida söövad ja joovad andrus, kiku, alaver, pullerits ja teised. võib rääkida teoreetilist juttu (arstid, treenerid) või kui tahta asja kollaseks ajada, siis nimed juurde, kes mida. ja nii edasi- treeningvahendid, meetodid jms. Eraldi loo(d) võiks teha üldse sportimisvõimalustest. näiteks, miks on tallinnas, kus elav kolmandik eestlastest on ainult 23 kilomeetrit suusaradu? (üks 15km ring nõmmel ja 8km-ne pirital) kas siit peaks sirguma eesti andrused ja kikud? imitatsiooniradu, mis oleks sügisel nii vajalikud nagu sa tabavalt kirjutasid, praktiliselt pole. tegelikult huvitaks väga, kus üldse on võimalik korralikult suusaettevalmistust teha, kui haanja ja otepää välja arvata. kirjutan muidugi isiklikust huvist lähtuvalt ja eks kindlasti on spordikaugema inimese jaoks mõned homoteemad teretulnud, aga kahtlustan, et seda blogi loevad pigem ikka spordilembid. jõudu!

 
At 04:51, Blogger jaan said...

Pullerits, kui teema sulle tõesti huvi pakub siis pöördu küsimustega Rahvusvahelise Gayde ja Lesbide Talispordiassotsatsiooni poole.

http://www.gayskiers.org/

Või siis Euroopa Gayde ja Lesbide Spordiliidu poole

http://www.eglsf.info/

Tegelikult ainult gaydele ja lesbidele mõeldud spordliite organisatsioone ja võistlusi on maailmas ilmatuma palju.

Sport peabki ju olema gay (ing.keeles lõbus), toretaid inimesi ühendav ja tolerantsust propageeriv tegevus.

 
At 23:02, Anonymous Anonüümne said...

Priidik kardab lihtsalt, et keegi võib kogemata tema seksikate vuntside alla susata finishis kolmanda suusakepiga, erutatuna pildist, kuidas tema peened liibukates koivad lihaste mängeldes ta ees nii hoogsalt tantisivad...

 
At 07:36, Anonymous Anonüümne said...

very very nice for this blog and post, i like it very much, thanks for you guys!

Jachtos nuoma
limuzinu nuoma
buitine technika
DVIRACIAI

 
At 07:34, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 07:38, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 07:46, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 07:49, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 05:33, Blogger Unknown said...

www0820


true religion outlet store
longchamp bags
football pas cher
off white jordan 1
polo ralph lauren outlet
pandora jewelry
manolo blahnik outlet
nba jerseys
nike outlet store
oakley sunglasses wholesale

 
At 05:55, Blogger Unknown said...

www0912

lacoste polo
prada handbags
adidas yeezy
coach factory outlet
coach outlet online
christian louboutin outlet
ralph lauren uk
coach handbags
mbt shoes
jordan shoes


 

Postita kommentaar

<< Esileht