kolmapäev, november 07, 2007

Pullerits: Kabelimats pulsikelladele

Mõnele asjale tuleb lõpuks joon alla tõmmata. Pulsikellad, millest liiga palju, isegi tüütuseni juttu olnud, võiks olla üks neist ammendatud teemadest. Siit tuleb neile viimane mats, koguni kabelimats, ja pange tähele - ei ole vaja mul seda andma hakata.

Eile võttis ühendust SL Õhtulehe spordiajakirjanik Jaan Martinson. Seesama Martinson, keda suusakoondise peatreener Mati Alaver edaspidi kõige rohkem kartma peab, sest oli ju see just tema, kes küsis suusameeste hiljutisel pressikonverentsil, kus koondislased ja Alaver tutvustasid hooaja eesmärke, peatreenerit ületrumpava irooniaga, et kas mõni mees on üritusele tulemata jäänud - niivõrd palju lahku läksid Alaveri väljakuulutatud sihid sportlaste enda sihtidest. Jah, seesama Martinson, kes vähemasti mulle on seletanud, et Alaver ei tegele kõrgetest eesmärkidest rääkides millegi muu kui puhtakujulise müügitööga, kus peaeesmärk on sponsoreilt raha kätte saada, ja esitanud mulle küsimuse, et huvitav, millistest eesmärkidest räägiks Alaver siis, kui ta peaks koondise tarvis pangast laenu võtma, mille pank kustutab vaid siis, kui püstitatud eesmärgid täidetud saavad.

Tjah, seesama Martinson, kes naiste suusakoondise hooaja avamise pressikonverentsil Ülemiste hotellis päris nende juhendajalt Kalmer Trammilt, minu treenerilt, pärast meessuusatajate fiaskot Düsseldorfi MK-etapil, et kui palju oleks Priit Pulleritsul vaja trenni teha, et meestega samaväärsed tulemused välja sõita. Millele Kalmer Tramm oli Martinsoni sõnul vastanud (ma ise seal üritusel ei viibinud), et järjekindla ja tõhusa tööga on kõik võimalik.

Vaat siis!

Ja nüüd saatis seesama Martinson mulle e-kirja, kus kirjutas järgmist (ja millele mul ei ole mitte kui miskit lisada, muide):
Hei,
otsustasin sind pisut rõõmustada. Nimelt küsisin Vjatšelav Košelevilt pulsikella kohta. Kahjuks ei mahtunud vastus esmaspäevasesse artiklisse, aga siin see on, võid seda vajadusel kasutada.
Jaan

Taastusvahendeid ja vitamiine tarvitad? Pulsomeeter on sul joostes peal?

Košelev: Vitamiine ja jõujooke ikka, inimene pole ju rauast. Toitumisrežiim on kahjuks paigast ära, sest kaevanduses rügad nõnda, et pole aega süüa.

Vaat pulsomeetrisse ma ei usu. Mul on neid mitu, kuid ei kasuta. Aitab stopperist. Treeningplaan näeb ette joosta nii pikk maa sellise ajaga… ja tuld! Milleks pulsomeeter? See tekitab vaid liigset peavalu.
Kui midagi lisada, siis ainult seda, et Košelev on pikalt-pikalt Eesti parim harrastusjooksja - ainus tõeline professionaal on Pavel Loskutov -, kellele pulsikelladega varustatud teistest jooksjatest mitte mingisugust vastast ei ole.

Foto 1: Vjatšeslav Košelev mullu kevadel krossijooksul Rakvere Vallimäel. Foto autor: Tairo Lutter, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 2: SL Õhtulehe ajakirjanik Jaan Martinson Torino olümpial. Foto autor: Mati Hiis, SL Õhtuleht / Scanpix
Foto 3: Pikamaajooksja Vjatšeslav Košelev kaevanduses. Foto autor: Marianne Loorents, SL Õhtuleht / Scanpix

35 Kommentaarid:

At 11:01, Anonymous Anonüümne said...

Tuletan Hr. Pulleritsule veelkord meelde et Tartu Maraton toimub suusatamises.

Tervitades;
Eero

 
At 11:38, Anonymous Anonüümne said...

Erandeid võib igalt alalt leida, see kinnitab ka reeglid-tavad.


Hale on lugeda kuidas pulsikelladest meeleheitel Pullerits leidis lõpuks ometi ühe erandi kellele toetuda, aga ta pole ju suusaatja kahjuks.

Ole nüüd mees ja kirjuta lõpuks kui mitu suusa tippu ei kasuta pulsikella?

Too näiteid oma põhialalt!

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pulleritsule annaks sedagi teada, et kui meie praegused suusakuulsused POLEKS pulsokaid kasutanud oleks nad siiani EESTI suusavõistlutel st Estolopet maratonidel, valdade talimängudel jne stabiilselt esikolmikus, ALATI!
Tartu maratonil läinuks muidugi raskeks nagu läks Koselevil sel aastal Viljandi järve jooksul.

 
At 11:44, Anonymous Anonüümne said...

Aru ma ei saa
-miks Pullerits vihkab sportijaid, rullsuusatajaid, homosid ja pulsikellasid
-miks Pulleritsu maailm on ainult must-valge ilma pooltoonideta
-miks Pullerits arvab, et treening peab olema nüri ja tuim

Priit, kõik ei ole Loskutovid, Košelevid või Pulleritsud, kes väidavad, et nad tunnetavad tempot ja koormust nii hästi, et neil pole pulsikella vaja. Kahtlen selles, eriti Pulleritsu osas, kes natuke aega tagasi väitis, et teeb suusatrenni alles teist aastat. Tempo ja koormuse tunnetus tulevad aastatega, mitte ühe-kahega. Või mis veel hullem, nad ei oska saadud andmetaga mitte midagi peale hakata. Tänases Postimehes hoiatasid kõiki "Ansipi panemise" eest. Aga "Ansipi panemise" vältimiseks on kõige parem abimees pulsikell, mis aitab sind soovitud pulsitsoonidesse jääda. Ma ei väida, et pulsikellata ei saa, kuid pulsikellaga on oluliselt mugavam. Ja hardunult oma pulsikõveraid arvuti ekraanilt kah ei vahi, vaid oskan sealt üht-teist välja kah lugeda. Sealt kõveralt saan teada, mis vahe on imikat teha dendropargis või Vapramäel (dendros ei näe sa mind imkat tegemas seepärast, et reeglina teen seda võimalusel Vapramäel).
Kas sa oskad öelda, mis on sinu pulss dendros imikat tehes tõusu lõpus ja kui madalale ta taastub uue tõusu alguseks. Arvan, et mitte. Ja ennetades sinu küsimust, mida selle teadmisega peale hakata, siis vastus: ühekordsete andmetega küll midagi, kuid dünaamikas jälgides võib sealt palju välja lugeda.

P.S. Ja vastus eelmises blogis tõstatatud küsimusele, miks sind sinu treeningutel vaid tuul saadab, on minu puhul lihtne. Püüan võimalusel treenida võimalikult erinevates paikades, sest erinevalt Pulleritsust arvan, et treening ei pea olema tuim ja nüri tegevus. Tartu lähiümbruses on ilusaid kohti küllaga- Vapramäe, Vitipalu, Kirna, Sillaotsa-Selli jne. Ja siit ka küsimus- kus Tartu lähistel saab teha 2 tunnise jooksuotsa, nii, et kogutõus on 7 meetrit? Ja rullisuusatajaid on Raadil oluliselt rohkem kui Tähtveres (muuseas rulluiskudega tibisid enam ei ole, nii, et vennad teevad ikkagi vist trenni). Ja ükspäev oli põhjust Tallinnas ööbida ja kuna mul on autol rullsuusad põhivarustuses, siis proovisin ära Tabasalu-Muraste otsa, edasi-tagasi vähemalt 14 km- see on hoopis midagi muud kui 850 m ringil nühkida. Muuseas, 7 km järjest paaristõgetega vastutuules on päris mõnus.

 
At 11:50, Anonymous Anonüümne said...

Et olla natukenegi tõsiselt võetavam, siis ootaks näiteid suusatamisest, muidu paistab et Priit tegi omale totaalse kabelimatsu.

 
At 11:56, Blogger Priit said...

Puliskella pole vaja sellele, kes seda kasutada ei taha, ei oska või ei näe selle kasutamisest kasu!

Nii ka selle juhtumi puhul kui küsimus on ainult jooksu kiirustes pole pulsikella vaja. Piisab tõetsi ainult stopperist ja standardringidest, kus treeninguid läbi viia.
Kui aga pulsikella kasutamisest leiad kasu treeningute läbiviimisel, taastumise hindamisel, treenigute võrdlusel ja oled võimeline selle ka soetama ning oled vähemalt 3-4 korda nädalas treeniv harrastaja siis tasuks see endale soetada.
Ehk ka Vjatšelavil oleks mõistlik kasutusel võtta et vähendada Paveliga vahet või ehk edestadagi...

P.P. aga ei peaks endale vähemalt selle suusahooaja jooksul pulsokat kasutusele võtma, et nn. eksperiment oleks täiuslik ja poolt ja vastu argumendid selles küsimuses saaks rohkem kinnitust

ps. ise pulsokat ei kasuta aga loodetavasti juba sellel talvel küll. Olen selles küsimus treeningute objektiivsete monitoorijate poolt.

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

To: anonüümne (11:18)

Oled sa kindel, et P.P. saab meie suusatippudelt kommentaare sel teemal. Ma ei ole kindel.

Aga alustaks tõenäolisematest variantidest - P.P. ei ole siiani ju julgenud isegi oma treeneri, hr Trammi, arvamust edastada.

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Kella ja päeviku tulihingeilse eitamise ainuke arusaadav põhjus on, et ei osata neid andmeid analüüsida ja just nende analüüside (mitte numbrite tuima vaatamise) põhjal järeldusi teha ja kasutada neid uute treening plaanide koostamisel.
Ja eriti kummaliseks-rumalaks teeb sellise suhtumise veel see, et treening mahud on täitsa arvestatavad ja kulutatud aeg märkimisväärne.
Need analüüsid on rohkem väärt kui tühised komakohad. Aga kui öeldakse, et mis neid numbreid ikka kodus arvutist vaadata, siis on ka selge, et analüüs ja järelduste tegemine jääb puht oskuste ja teadmiste taha ja selline suhtumine täitsa arusadav kella ja päeviku suhtes..

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Kummaline, et suusavarustus ja määrimine peab küll olema parim mida harrastaja kätte saab, aga treeningu ja kehaline analüüs käib läbi veidra kiiksu, ehk puudub ja raiutakse tuimalt ette antud plaani täita.

Tahaks huviga kuulda, kas A koondise Priidu treener tõesti ütleb, et pulsikella ja päeviku andmete analüüs sellises mahus treenides on täiesti kasutu ja mõtetu aja raiskamine? Küsi seda ja anna siia ka teda? Ja selle vastusega saad oma kiiksudele ka vastused.

 
At 13:02, Blogger Priit Pullerits said...

Ain, et kui ei ole pulsikellade poolt, siis on maailm kohe must-valge?! Kui sama loogikaga edasi minna, siis on ka nende maailm, kes pulsikella armastavad-kasutavad, must-valge. Sest siin on ju vaid kaks võimalust - kasutad pulsokat või mitte. Ei kummalgi juhul mingeid pooltoone. Küsimus on ainult selles, et kumb on must ja kumb valge.

Millegi kahtluse alla seadmine ja skepsise ülesnäitamine ei tähenda veel vihkamist. Seda loogikat edasi kasutades küsiks: järelikult need, kes pulsikella kasutavad ja kellele homod meeldivad, on nende kirglikud armastajad (armastamine on ju vihkamise vastand)? Ju nad siis on ikka ise ka homod, mis seal muud järeldada. Ahjaa, ikka pulsikellaga homod.

Ainist kui arstist saan ma muidugi aru, et tema oskab pulsinäitajatega midagi peale hakata. Ta rääkis siin ükskord juba mu vereanalüüsist sellist tarka juttu, mis enamikule üle mõistuse käis. Aga teised, mittearstid - mida teie mõikate?

JA NÜÜD SIIS VASTUS KÜSIMUSELE, ET KES SUUSATAJATEST EI KASUTA PULSOKAT.

Ei tea, aga fakt on see, et kuni 1980. aastate keskpaigani ei kasutanud mitte keegi. Ja kas Nikolai Zimjatov ja Juha Mieto ja Sergei Saveljev ja Thomas Wassberg ja Nikolai Burlakov jne jne olid seetõttu viletsad suusatajad? Pagan, kui 2-3 pulsikellalist Eesti tippsuusatajat suudaks nende tasemel sõita, oleks lootust ka ükskord teatesõidus midagi võitma hakata. Vot!

 
At 13:46, Blogger MargusN said...

Priit,

hale vastus küsimusele !!!!
Ei saa võrrelda 30 a tagasi olnut praegusega. Hoopis teised paradigmad olid siis ja on praegu. Kui sa pole samades tingimustes olnud ning sama rada sõitnud ei saa nüüd küll väita, et see mees pronksiajast on sama kõva kui Veerekas. Different times, different measures.
Vastust pole tegelt sa ikkagi andnud lugejatele.

Ma tean ka relatiivsusteooriat, see ei tee mind sama kõvaks meheks kui Albert.

Samas kuidas oli 30 a tagasi harrastajate tase? Keegi vist ei tea suurt midagi sellest... või äkki siiski kirjutad Priit artikli TM keskimistest tulemustest praegu ja siis... huvitav oleks teada ja võrrelda.

ise olin u selline Smutovi sarnane tegelane, kes viimased kolm neli aastat koormusi tõstnud ning ega ikka alles nüüd hakkan koormusi ning kiirusi paremini hindama. Treeningu alguses oli raske end tagasi hoida...

keep-on-going Priit :)

 
At 13:58, Blogger Vana Kala said...

Nii kill-kolladi ämber Priit. Vaatame taliolümpiatulemusi. Nendest igatahes sa oma väidetele kinnitust ei leia.

15 km 2002
Finaal: 12. veebruar

1. Andrus Veerpalu Eesti 38.01,3
3. Jaak Mae Eesti 38.20,5

15 km 1984
Finaal: 21. veebruar
1 Gunde Svan 41.25,6
2 Aki Karvonen 41.34,9
3 Harri Kirvesniemi 41.45,6
4 Juha Mieto 42.05,8

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas sa ei kasuta oma töös ka interneti, mobiiltelefoni ning muid tänapäeva vidinaid, kuna 70ndatel said ajakirjanikud edukalt ilma selleta hakkama?

Mina kasutan alla aasta pulsikella ning ainult selleks, et ma ei 'paneks ansipit'. (Mul ongi selline kõige odavam kell, mis ei anna mingeid kõveraid, plaane ja asju.)

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

Ahaa, meeleheitlik püüa tõestada kukkus nüüd komme lugedes totaalselt kokku, piinlik ütleks ma. Öelda et vaatan ainult edasi, samas korrutada vanu aegu kui kellasid polnud, haledad väited. Aga treeneri arvamust analüüsimise kohta kuulaks küll?

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Priit, ära nüüd liialda. Ükski pulsikella pooldaja pole siin väitnud, nagu ilma pulsikellata treenimine oleks mõttetu. Ikka Sina olid see kes teema üles võttis ja just kõige mustemas toonis, umbes nii, et nende tootmine ja turustamine mõttetu.

Küsi kahekordsetelt olümpiavõitjatelt Andruselt ja Kristinalt, kas nad mingil ajal on treeningutes pulsikella kasutanud ja kui on, siis pane teema lukku. Eriti hale tundub jahumine iidamast-aadamast suusakangelate ümber. Sellela ajal ei kasutanud nemad ega nende konkurendid selliseid vahendeid, sest neid lihtsalt ei olnud.

 
At 16:09, Blogger MargusN said...

http://www.valgamaalane.ee/180507/esileht/arvamus/25009873_foto.php?&Y=2007&M=4

tegelikult kannab Andrus seda kella kuna see on nii ilus ja stiilne :)

lisaks talle meeldis ka see feature, et vanematel S-seeria (või oli see nüüd RS, mida iganes) kelladel polnud taustavalgustust :D :D
Õigus ka sportlane pimedal ajal magab ju.

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Kui olnuks soov pulsoka teemale punkt panna, siis piisanuks tõdemusest, et mina teen oma tulemused ilma selleta ja teie tehke oma pulsikellaga. Eks rajal näeb, kes parem!

Selle asemel on järjekordne näide jooksu vallast. Kas Coe, Crami näitest ei piisanud? Mis on Koshelevil suusatamisega ühist???

See, et Zimjatovid ja Wassbergid pulsikellaga ei sõitnud, ei tähenda, et nad poleks seda kasutanud, kui tollal teadus nii kaugel olnuks oma arenguga.

Ühesõnaga, Priit Su põhjendused pole pädevad. Tunnista ise, et Sa ei taha pulsikella kasutada ja asi ants. Või esita mõni tõesti kabelimatsu vääriv tõestus. A la, et Alaver või Tramm või Zilmer on Sinuga päri, et pulsikell suusatamises on mõtetu!

Minu teada ei treeni ju Sa ka Marati dressi, bambuskeppide ja puusuuskadega, vaid kasutad ikka moodsamaid abivahendeid ;)

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

Priit on oma ütlemistega endale päris palju vastaseid leidnud. Kuigi see ei tohiks olla ju selle blogi eesmärk. Loogiline, et on nii pulsikella pooldajaid kui ka vastaseid. Las see nii jäädagi. Igaüks teeb nii nagu ise heaks arvab. Mõned aastad tagasi sai ka ostetud päris kallis pulsikell, kuid kasutasin seda peamiselt ainult võistlustel. Nüüd treenin ainult tavalise kella abil, sest et tean juba enne trenni, et kas lähen teatud aja peale jooksma või kindlat distantsi. Pulsikella kasutamisest loobusin seetõttu, et ei viitsinud endale seda amalüüsi värki selgeks teha. Ning aegajalt läks pulsikell omadega sassi - näidates nt maksimumpulsiks üle 220. Nüüd treenin enesetunde järgi ja ei kurda. Sellega seoses tahtsin seda ka öelda, et ise käin jooksmas Ülenurme poole ja seega ei saagi mind näha Tähtveres.
Jyrx'ile tahaks jõudu ja edu soovida Priidu alistamiseks, sest see on päris raske ülesanne. Ise võtaks ka heameelega pakkumise vastu, kuid ma olen suusatamises liiga koba. Aeg on üle 5 tunni ning see ei anna erilist konkureerimisvõimalust. Ise pean ennast eelkõige jooksuspetsialistiks; rattasõidus olen keskpärane ja nagu öeldud, siis suusatamise tase on tunduvalt alla keskmise.
Rääkides treeningupaiga valikust, siis üheltpoolt saan aru, et kusagil lühikesel ringil treenides saab eelkõige vaimu tugevndada, aga nt rahvajooksudeks ettevalmistumiseks on see pigem karuteene. Eks jällegi on siinkohal erinevaid arvamusi, kuid vaadates rahvajooksude radade profiile, siis võiks ju trenni teha ka sarnasel maastikul.
Ning viimaks üks küsimus Priidule. Millal on Sul aastas puhkeperiood? Oled väitnud, et suvel ladusid jooksmisega talveks põhja, kuid kui Sa talvel treenid ka päris kõvasti ja võistled, siis peaksid ju kevadeks suht tühi olema. Aga sel ajal ei saa Sa ka ennast lõdvaks lasta ju, sest maikuus on nt Viljandi järve jooks ja Jooksumaraton ning kuulõpus on Rattaralli.

 
At 10:22, Anonymous Anonüümne said...

Seda peaks Priidu treenerilt küsima :P Priit ju teeb nii nagu treener ütleb, ja ei viitsi ise treeningplaani peale mõelda

 
At 10:37, Blogger Priit Pullerits said...

Riho Illak on kunagi öelnud umbes nii: küll me teispoolsuses jõuame puhata.
Aga, noh, tööl puhkan. Ja öösel puhkan. Ja vabal ajal, nii palju kui seda on, ka puhkan. Ehk enamiku aja ööpäevast puhkan. Vahetevahel teen sekka trenni.
Keegi kunagi ütles, et ta ei saa aru, miks Eesti suusatajad lasevad mais rihma lõdvaks, et siis kukkuda tagasi ja kulutada suvel üksjagu aega vana taseme saavutamiseks. Eks ma üritan selle ärakukkumise aja arvelt neile lähemale saada.

 
At 11:38, Anonymous Anonüümne said...

Eks mees teab, mida mees teeb. Arusaadav, et vahepeal on ka puhkepäevad jne. Aga arusaamatuks jääb see, et suvel ei käi Sul ainult põhjaladumine, vaid Sa püüad ka mitmetest jooksuvõistlustest maksimaalselt osa võtta. Mõnes mõttes on muidugi kasulikum saavutatud taset hoida kui rihm täitsa lõdvaks lasta. Aga taseme hoidmiseks võiks kasutada põhialadest erinevaid alasid. Ja huvitav tähelepanek on see, et Sul pole motivatsiooniga probleeme. Endal kestab puhkeperiood aastast 6 kuud. Ja ülejäänud 6 kuuga saavutan tagasihoidliku trenniga sellise taseme, et tulla Jooksumaratonil 100 hulka. Nt eelmisel treeningtsüklis tuli kokku 63 jooksutundi ja sellest piisas, et edestada Priitu. Ja nii palju veel äramainimiseks, et 5 kuu jooksul tuli 77 puhkepäeva. Sel aastal alustasin treenimist kuu aega varem võrreldes eelmise aastaga ehk 5ndal novembril ja siiamaani on tulnud kokku 1,5 treeningtundi. Võrreldes paljudega, treenin ma väga algelisel tasemel - ei kasuta pulsikella, ei ühtegi tempokrossi või lõike ning üks treeningkord ei ületa 1,5 tundi. Ainsaks väikseks eeliseks teiste ees võib olla hea enesetunde kontroll, mille alusel valin võistlustel tempot. Heaks näiteks oleks võibolla selle aasta Viljandi järve jooks, kus Priit jõudis umbes 3ndal kilomeetril mulle järgi ja tahtis möödagi minna, kuid hiljem kaotas üle 1,5 minuti. Asi ei olnud selles, et nagu ma oleksin liiga aeglaselt alustanud, vaid hoopis Priit pakkus tempoga üle. Aga nii need kogemused ja teadmised tulevad.
Ei taha kuidagi K.Trammi meetodeid kahtluse alla seada, sest ta on väga tugev jooksja ja suusatreener, kuid minu arvates pingutad Sa, Priit, kokkuvõttes on trenniga üle. Ei saa loota, et talvel oled kõva suusatamises ja suvel sama kõva jooksus. Healjuhul võib nii hakkama saada aasta või paar, aga kunagi peaksid ju ka tagasilöögid tulema, sest ega Sa enam pole esimeses nooruses.

 
At 12:15, Blogger Priit Pullerits said...

Prohvet, Viljandis pakkusin algtempoga üle, jah, sest tahtmine oli kõva. Sillani joostes oli selline tunne, et minek on üle võimete. Siis saigi maastikul jaks otsa ja tuli järele anda.

Kõiki alasid, jah, võrdselt pikalt teha ei saa, aga kuna mul on vanust üksjagu, 42, siis ei saa ma siin enam aastaid põhja laduda, tuleb võtta lähiajal kõik, mis võtta annab. See motiveeribki, et ei saa asju tulevikku lükata. Ja ka see motiveerib, et saja sisse on vaja Tartu maratonil jõuda. Iga trenni jooksul jõuan sellele kümneid kordi mõelda ja oi, kuidas see kannustab.

 
At 13:57, Anonymous Anonüümne said...

Priit kui trennis TM - ile mõtled, kas siis pulss läheb ka õigest tsoonist välja?
Ma arvan et läheb, aga sa ei tea ju seda, eksju.

Jaksu!

 
At 14:47, Anonymous Anonüümne said...

Olen tegelenud terrvisespordiga pikka aega, seni on aga treening olnud küllaltki lünklik. Nüüd otsustasin asja käsile võtta ehk hakata regulaarselt treenima. Kuna teoreetilised alused on mul olemas (olen vastava haridusega), siis hakkasin pihta. Esimene tõrge tekkis pulsi teadasaamisega. Kell, mida iga päev kannan, ei kannatanud niiskust ning seda ma treeningu ajal käele panna ei saanud. Kasutasin mobiiltelefoni stopperit, millega lugesin pulssi 10 sekundi jooksul, sest ei ole mul aimu ei oma kiirusest (aeglusest)ega vahemaadest. Pulsivahemikud on muidugi teada. Kuna selleks, et treeningu käigus pulssi mõõta, oleks ikkagi tarvis kella, siis mõtlen, et miks ta ei võiks üks kõige lihtsamate funktsioonidega pulsikell olla ning taustavalgus peaks tal olema, sest valdavalt treenin õhtul pimedas. Kogu argumentatsioon. Nüüd lähen ja ostan selle ära.

 
At 10:07, Anonymous Anonüümne said...

Lihtne ja selge.
Milleks teha asja keeruliseks.

 
At 20:07, Anonymous Anonüümne said...

Priit, sinu blogi teemad muutuvad järjest tühjemaks. Vist nagu sa isegi. Sa vist kokkuvõttes ikka ka see sportlane kes oli trennis kui ....

 
At 12:22, Blogger Rain said...

Pullerits, miks sa arvad, et Wassberg ja Mieto näiteks ei kasutanud pulsikella? On sul kindlaid andmeid et nad pole treeningul kunagi pulsikellast abi saanud?

Aga kuidas on lood läbi aegade ühe edukaima kergejõustiklasega, lendava soomlase, Paavo Nurmiga?

Kui mu mälu mind ei peta, siis oli just Nurmi esimene sportlane, kes otsis juba 20ndatel aastatel abi väga täpsest löögisageduse jälgimisest.

Kahjuks polnud Polar siis veel valmis saanud oma suurepäraseid abivahendeid ja Nurmi pidi jooksma suure ja kohmaga seadeldisega.

Andmeid analüüsides korrigeeriti ka tema treeninguid.

Ei saa väita, et üheksakordne olümpiavõitja just tänu sellele nii palju saavutas, aga fakt on see, et isegi nii algelise tehnikaga suudeti treeninguid effektiivsemaks muuta.

See et külavõistlustel lammutav kaevur kella ei kasuta, ei tähenda, et see mingi eriline kabelimats oleks;)

Kujutan ette kuidas Pullerits kodus õnnest lakke hüppas kui kaevuriga tehtud artiklit nägi:)

 
At 06:29, Anonymous Anonüümne said...

miks mitte:)

 
At 07:45, Anonymous Anonüümne said...

I like this! good! :)

Roletai
automobiliu nuoma kaune
meksika
DVIRACIAI

 
At 07:35, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 07:41, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 07:47, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 07:50, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 07:07, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 05:54, Blogger chenminghui said...

kate spade outlet store
coach outlet online
pandora charms
kate spade outlet
coach outlet
pandora outlet
kate spade outlet
nike shoes outlet
snapbacks wholesale
canada goose outlet store
chenminghui20180322

 

Postita kommentaar

<< Esileht