reede, juuli 27, 2012

Pullerits: Kuidas ma aitasin jalgrattureil nokauteerida jalgpalli?

Üks vana asi tuleb ära klaarida, lõplikult, siis on hea uute teemade kallale asuda. Gunnar Press, Londoni olümpiaraamatu toimetaja, avaldas hiljuti imestust, et jalgpallifännid ei ole mulle veel kallale tulnud. Nojah, see, et ta arvab, et jalgpalli kummardajad võiks kätega kellelegi kallale minna, räägib juba iseenesest palju jalgpalli poolehoidjate kohta. Kuid mis ma saan sinna parata, et jalgpallureil ei ole Eestis jalgrattureile mitte midagi vastu panna. (Ja ärge tooge siin jälle mängu seda tüütut väidet, et maailmas on jalgpall populaarsem – no mis see meie asi on, et Kamerunis ja Gaboonis ja Kataris on jalgpall popim kui jalgrattasõit?! Meie elame Eestis ja siin on tähtis see, mis on edukas siin.)

Tõepoolest, mida on jalgpallureil ette näidata? Mitte ühtegi tiitlit. Aga jalgrattureil? Palun väga: Aavo Pikkuusi olümpiavõit ja maailmameistritiitel (jah, seda küll NSV Liidu koondise koosseisus, aga kes keelas Eesti jalgpallureil pääseda NSV Liidu koondisse?), Erika Salumäe kaks olümpiavõitu, kaks maailmameistritiitlit ja kümme NSV Liidu meistrikulda ning 15 maailmarekordit, Jaan Kirsipuu rohkem kui 130 võitu proffide leeris, neist neli Tour de France’il, lisaks Riho Suuna ja Jaanus Kuuma kõvad sõidud maailmaareenil – ja nagu näete, ei ole ma oma loeteluga veel jõudnud Rein Taaramäenigi, sest tema peab oma suured võidud alles saavutama.

Küsin veel kord: mis on jalgpallureil vastu panna? Mart Poomi pääs Londoni Arsenali rivistusse? Aga ta oli seal lühikest aega, oli alles kolmas väravavaht ning pääses platsile vaid mõned üksikud korrad. 2:1 võit Venemaa üle? Aga see oli kõigest sõprusmäng, võrreldav ehk Taaramäe esikohaga mõnel nädalase tuuri etapil. (Võidu poliitiline tähtsus ei suurenda selle võidu sportlikku kaalu, millest mina siin räägin.) 3:1 võit Serbia üle? No olgu, see on võrreldav Taaramäe etapivõiduga Vueltal – aga nagu panite tähele, siis Taaramäe oma esimeste võitudega mu eelnevasse Eesti rattaspordi suurte võitude nimistusse ei mahtunud.

Nüüd tõmbangi joone alla enda kergitatud teemale: Eesti jalgratturite saavutused trumpavad igal juhul üle Eesti jalgpallurite saavutused. Seda esiteks. Ja teiseks: jalgratturid on üleüldse tugevamad ja sitkemad ja mehisemad jne kui jalgpallurid, millest kirjutasin tänases Tartu Postimehes oma traditsioonilise kuukommentaari. Seal sai kogu teema kokku võetud, mistõttu pole mu kommentaaril ka kommenteerimise võimalust, sest mida arukat võiks kellelgi vastuargumendina üldse lisada olla? Ei maksa lugejail arvata, et kommenteerimisõigus on mingi võõrandamatu kodaniku- või inimõigus. Ei ole! Kuskil ei ole seda ette nähtud, et igaüks peaks saama sõna võtta. Ei pea! Eriti veel tingimustes, kus toimetus nõuab, et mina pean oma nime alla panema – hea meelega panen, mina oma nime ei pelga! –, aga kommenteerija võib anonüümselt rünnata, kuigi lehed on ajast aega väitnud, et anonüümset kriitikat nad ei avalda. Nüüd siis ükskord saab leht käia ja tegutseda ka oma põhimõtete järgi. Nii et sedasi, nagu näete, arendan ka ajakirjanduses korrektset käitumist.
******
54 miili pikkune tee ümber Silver Islandi mägede, taamal Bonneville Salt Flats, Utah. 15. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Rein Taaramäe Tour de France'il parima noorratturi valges särgis. Foto autor: Press Association Images / Scanpix
Foto 2: Rein Taaramäe Tour de France'i 16. etapil Sergio Paulinho tuules tõusu võtmas. Foto autor: Press Association Images / Scanpix

65 Kommentaarid:

At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

Eino, eino on vast poksiterminitega jutt! Nokauteerima on ikkagi rusikaga mitte näppudega või suuga tehtav käeline tegevus. Kus ma näen siin ühtegi naokaudis vedelevat jalgpallurit? Ei kuskil. Isegi trekivõistluste korraldamisel tuleb arvestada anaboolseid steroide ajudeni täispuugitud jalgpallurite gabariite ja ajakava. Kui see nii mage kokkuvõte ongi kõik mida lehemehed suudavad pakkuda, no siis oleks targem juba liblikade ja mardikate püüdmisest kirjutada. Vot seal saab alles vehkida ja äsada ning torkida ja prepareerida.

Eelneva kommentaari taustal omandab järgnev tsitaat hoopis banaalsema tähenduse, PP:"Nii et sedasi, nagu näete, arendan ka ajakirjanduses korrektset käitumist." Täielik muinasjutumaailm. Isiklikult soovitaksin suvel keelata kõigis online lehtedes kommenteerimise. Iga lugeja võidaks elule kohe paar minutit juurde :)

Aga asjast. Blogis nii ebahuvitavalt ajaloost rääkides peletab siit viimasegi lugeja minema. Mind siiralt huvitab see, et kas seekord sõitis Ansip liiklusseadusele vastava rattaga Tallinnast Tartusse? Kahjuks sellest meie ainus kord kuus reporteritööd tegev inimene ei kirjuta.

 
At 14:26, Anonymous Margus said...

Tule taevas appi! Mõni kohe on ikka eriline.

Priit tee nüüd mõni äge ja asjakohane lugu ka. Nt eelneva kommenteerija Ansip vs LS on väga huvitav teema. Kahjuks juba on päris paljud ka sellel teemal sõna võtnud ja soovitan lugeda Priit Salumäe blogist selle teemalist juttu. Tõsiselt mahlane ja mõnusalt kribatud lugu.

http://priitsalumae.blogspot.com

Margus

 
At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

Erika Salumäel ei ole mitte mingi nipiga 10 MM-tiitlit. Soovitan kõigil osta Londoni olümpiaraamat - paistab, et taas saab palju nalja.

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

Tartu Postimehes on jälle mingi "artikkel" ilmunud. Tundub, et autoril on rohud taas võtmata. Ja need on kanged rohud.

http://www.tartupostimees.ee/920616/priit-pullerits-nokaut-jalgpallile

 
At 14:47, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:19, Blogger Unknown said...

TROLLIMINE on ikka laialtlevinud. Nüüd juba avaldatakse Delfi peldikuseina masti lugusid oma nime alt. Vaatasin pea iga etapi 100 viimast km, kui ka EM ja hoian ka iga nädalavahetusel suurte riikide liigades toimuval silma peal. Ei näe mis on selle vastandumise mõte peale TROLLIMISE.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

PP: Rein Taaramäe suudab ikka maailma parematega teravalt võidu sõita

Elu: Rein Taaramäe kaotas Touril võitjale 1,5 h

Piltlikult - Wiggins & Co jõudsid teleka eest terve jalgpallimatši ära vaadata, enne kui Taaramäe kohale jõudis

 
At 16:17, Anonymous jaan said...

Jättes kõrvale võrreldamatu emotsionaalse vahu (trekisprindi võidud vs jalgpall), siis midagi faktipõhist ehk reaalselt vaieldavat. Jalgratturite ja jalgpallurite vastupidavuse võrdlemine skaalal "jalgpallurid saavad vähem kui pooleteise tunniga krambid" on absoluutne jama. Kuubis. Veel kuubis.

Miks? Jalgpall kestab küll poolteist tundi, ent väga märgatava osa liikumistest annavad sprindid. Ma ei viitsi statistikat otsida (seda on ka netis olemas küllaldaselt), aga see toetab seda. Lisaks hüpped, kehakontaktid jne. Usun, et kui jalgratturid peaksid iga minuti tagant täishoo üles võtma, siis oleks ka nad üsna kiirelt punases. Ja vastupidi - rahulikus tempos võiksid jalgpallurid seal väljakul üsna mitu tundi kulgeda, ma arvan.

No näide vastupidavuse kohta. Lemsalu, kes polnud just mingi imemootoriga vend väljakul ja passis rohkem taga kaitses, on blogi autorile üsna mitmel maratonil ära teinud...

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

Hr, Pullerits - jäägu Teile Teie õigus! Tulemuste vaatevinklist on Teile ilmsesti võimatu vastu vaielda. See on selge.

Aga, sõimake jalgpalli palju tahate, teleka ees vaatan ma seda siiski parema meelega kui jalgratta maanteesõitu. Tõsi, trekil on asi oluliselt huvitavam.

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

Ajakirjanduses korrektse käitumise propageerija võiks alustada põhitõdedest - valetada ja vassida ei tohi. Ajakirjanik peaks oma lugejaid austama ja mitte tegema haltuurat.

Ükspäev oli Postimehe küljes kriitpaberil OM ajakava, eestlaste info jms. Sealt selgus, et meeste 100 m jooksu finaal jääb ära, Grete Treier võistleb ka temposõidus, 5. augustil üldse võistlusi ei toimu jne. Pani muigama. Nagu Pullerits ees, nii sporditoimetus järel.

 
At 21:09, Anonymous Anonüümne said...

Mis Priit Pulleritsuga küll juhtunud on? See lugu ei ole enam normaalne. Selline asi ei ole enam üldse naljakas.

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tegemist on ikkagi suusablogiga. Juba paar kuud pole midagi kuulda eesti suusakoondise tegemistest. Äkki uurid? Kus tümpa käib, kus pikutatakse?
Teet

 
At 21:45, Anonymous asdss said...

miks te üldse üritate?
see on teada ju, et see tont ei vasta ega oska vastada kommentaaridele, kus suudetakse korralikult põhjendada, et see jutt ei kõlba isegi Peep Pahvile

 
At 21:52, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, Teet, see ei ole suusablogi. Palun vaadata nimetust: spordiblogi. Aadress ei ütle midagi. Elan Tammsaare tänaval, aga ega ma sellepärast veel Tammsaare ole.

21:45 - minu jutt avaldati ajalehes, aga milline siinsetest kommentaaridest on ilmunud kas või kuskil kobrulehe kirjade rubriigis?

17:11 - ja mis sel kõigel, mida te kirjutate, on minuga pistmist? Teie loogika on sama hea, et siinsete lollide ja sisutühjade ja mitteargumenteerivate kommentaaride järgi peaksin langetama otsuse ka teie taseme kohta. Aga mina ei tee seda, sest see on absurdne.

 
At 22:32, Anonymous asdss said...

Sitt huumor Priit

Et, miks peaks nagu Postimees avaldama suvaliste inimesi arvamusi?
Kommentaarium ongi meie koht

 
At 00:28, Anonymous Anonüümne said...

nagu ikka. need kommentaarid mis vihjavad autori vigadel jäetakse tähelepanuta.

 
At 03:07, Anonymous Anonüümne said...

jah, minu esimene mõte oli ka, et pullerits on saavutanud ülbuse alal lausa uskumatult kõrge taseme.

aga tulles põhiteema ehk jalgpall vs jalgrattasport juurde, siis mu meelest on asi pigem selles, et mis spordi juures köidab, kas statistika või emotsioonid. mina näiteks viitsin selliseid lineaarseid, sekundite ja sentimeetritega mõõdetavaid alasid vaadata ainult siis, kui omad võistlevad. ja ka siis mitte alati. samas jalgpall ja korvpall (võibolla ka võrkpall ja muud, mida ma vaadanud pole) on huvitavad mänguna, millele saab kaasa elada ka siis, kui omasid mängimas pole. etendus, noh. strateegia, meeskonnatöö ja emotsioonid.

ja naisena ei saa mainimata jätta ka seda, et jalgratturite proportsioonist väljas reielihased näevad lihtsalt rõvedad välja, jalgpallurid on siiski veidi paremini tasakaalus lihaskonnaga. aga kui ma tõesti peaksin tahtma sekunditel ja sentimeetritel põhinevat sporti jälgida, siis valiksin juba hardcore-statistika ehk kümnevõistluse. sportlased on ka ilusamad :)

 
At 06:32, Anonymous Anonüümne said...

Üsna naeruväärne on lugeda pidevat Taaramäe haipimist ja "naiselike meeste" mahategemist, samas kui Taaramäe on Eesti spordi üks suuremaid eneseimetlejaid ja eputajaid, loe, naiselike omaduste kandjaid. Oleks Pullerits spordis midagi nullist enamat, võiks ta Taaramäega edevuses tiitlit jagada.

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:07, Blogger Priit Pullerits said...

00:28 - ei saa aru, millest räägite. Siin on suurem jagu kommentaare, v.a mõned, mõttetud, ilma mingite argumentideta prõõkamine. Seda esiteks. Ja teiseks: mul ei ole mingit kohustust siin igasugustele vastata - selge?

Aga räägime sellest, kus oleme kõik võrdsel positsioonil: eilne OMi avamine. Mul tekkis seal paar teravat küsimust.

1. 18. sajandi silindri ja sabakuuega umbes kümne töösturi hulgas oli üks neeger. Siin on ajaloolastelt abi vaja: kas 18. sajandi Inglismaal oli tõesti kümme protsenti - kui üleüldse? - töösturite hulgas neegreid?

2. Kui laulis kuulmispuudega laste koor, siis oli selgelt näha, et tegelikult kostev laul ei tulnud nende suust. Too laul oli hirmus perfektne, ellerheinalik esitus. Jah, sellised esitused tulevad enamasti lindlilt. Aga lisame konteksti, võrdluse: Pekingi olümpia tseremoonia ajal "laulis" live'is laps, kes tegelikult ei laulnud, vaid laulu oli sisse laulnud laps, keda esinema ei lastud, sest tal olid hambad puseriti. Tookord sai too juhtum palju üleilmset kriitikat. Ja nüüd täpselt samalaadne juhtum, kus oletatavasti tegelik esitaja on teatavatel põhjustel kaadrist välja surutud - tahaks kuulda, kas nüüd ka selle kohta kuskilt kriitikat tuleb?

3. Stseen, kus ema sõidab Mini Cooperiga koju - panite seda tähele? Lembitu Kuuse märkas teraselt seda, et laps oli mulatt. Ma märkasin midagi muud, mis oli palju tähenduslikum. Ema võtab autost suured kotid, aitab lapse (samaatu, abitu!) ka autost välja, ja laps, selle asemel, et aidata emal raskeid ja suuri kotte kanda, näpib oma vidinat - ja ema laseb sel rahumeeli sündida! Tahaks lapse kohta öelda, et kuradi kasvatamatu tattnina, aga ei ole mõtet lapse peale pahandada - see on ema süü, et ta on lasknud lapsel selliseks egoistiks kasvada. Kas korraldajad ise ka aru said, milline kriitika see tegelikult tänapäeva kõikesalliva, lapse õigusi austava ja vabakasvatuse pihta oli? Ma arvan, et ei saanud, sest sellised üritused ei ole kriitika tegemise kohta - ja seda kurvem, kui toda stseeni etendati kui loomulikku ja tavalist elu; nii hakkavad paljud seda endastmõistetavaks pidama. Peale on kasvamas ärarikutud jõmpsikate põlvkond, millest kirjutas hiljuti Postimehe 2. lk kommentaaris ka prof Rein Veidemann.

 
At 11:14, Blogger Priit Pullerits said...

ERRi küljel olid ka avatseremooniale terased kommentaarid. Laenan need sealt, korralikult viide ka juurde (http://om.err.ee/avatseremoonia/0b4c8bc2-188f-4ea9-affc-76b46243e528):

A: Kas ei võiks kirjutada 30. olümpiamängud? XXX näeb kirjapildis välja nagu oleks tegemist mingi rämeda porno-olümpiaga.

B: Mõnes mõttes oligi. Pea igas kaadris olid neegrid esiplaanil. XXX euroopa immigratsiooni poliitika. Küsimus: mida valge inimene ette võtab? Praeguses tempos on 25a. pärast rohkem musti ja islamiste ning euroopa on põhimõtteliselt mingi aafrika kolgas.

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

hr. Pullerits, tehke see Salumäe asi korda, muutub juba piinlikuks...

 
At 12:24, Blogger Priit Pullerits said...

Parandatud. Erika Salumäe on võitnud 10 NSV Liidu meistritiitlit ja kaks maailmameistri kuldmedalit.

 
At 14:30, Blogger Madis said...

Homo (genus) ongi nö mustalt mandrilt.
Seega tinglikult (praeguste teadmuste järgi) oleme me kõik neegrivere lahjendatud variant.

 
At 15:34, Anonymous asdssa said...

00:28 - ei saa aru, millest räägite. Siin on suurem jagu kommentaare, v.a mõned, mõttetud, ilma mingite argumentideta prõõkamine. Seda esiteks. Ja teiseks: mul ei ole mingit kohustust siin igasugustele vastata - selge?

Jättes kõrvale võrreldamatu emotsionaalse vahu (trekisprindi võidud vs jalgpall), siis midagi faktipõhist ehk reaalselt vaieldavat. Jalgratturite ja jalgpallurite vastupidavuse võrdlemine skaalal "jalgpallurid saavad vähem kui pooleteise tunniga krambid" on absoluutne jama. Kuubis. Veel kuubis.

Miks? Jalgpall kestab küll poolteist tundi, ent väga märgatava osa liikumistest annavad sprindid. Ma ei viitsi statistikat otsida (seda on ka netis olemas küllaldaselt), aga see toetab seda. Lisaks hüpped, kehakontaktid jne. Usun, et kui jalgratturid peaksid iga minuti tagant täishoo üles võtma, siis oleks ka nad üsna kiirelt punases. Ja vastupidi - rahulikus tempos võiksid jalgpallurid seal väljakul üsna mitu tundi kulgeda, ma arvan.

No näide vastupidavuse kohta. Lemsalu, kes polnud just mingi imemootoriga vend väljakul ja passis rohkem taga kaitses, on blogi autorile üsna mitmel maratonil ära teinud...

16:17Kus otsast see prõõkamine on?

Ja muidugi sa ei pea vastama, jääbki teistele mulje, et nemad on selle "diskusiooni" võitnud ja Priit on jälle ebaõnnestunud oma ratta haibiga


Muide mõni enda argument ka:
Küsin veel kord: mis on jalgpallureil vastu panna? Mart Poomi pääs Londoni Arsenali rivistusse? Aga ta oli seal lühikest aega, oli alles kolmas väravavaht ning pääses platsile vaid mõned üksikud korrad.Miks sa pead Poomi puhul alati rõhutama just seda Arsenali aega? Minu arust on väärtuslikum see, et ta suutis Premier League keskmiku klubis jõuda tõeliseks legendiks ja üheks klubi kõigi aegade parimaks mängijaks
Derby kohad PLs Poomi ajal
96-97-12 koht
97-98-9 koht
98-99-8-koht
99-00-16-koht
00-01-17-koht
01-02-19-koht

Lisaks hindasid paljud eksperdid teda PL üheks parimaks väravavahiks

Jätsid mainimata Play offi pääsu, mis on kindlasti olulisem kui mingil olematu konkurentsiga trekisõidu OMil.

Mitu Eestlast oli pääsemas juba NL põhikoondisse (loe Indrek Scwede väikest jalgpallipiibilt) aga just siis Eesti iseseisvus


Ja see Vuelta etapivõit. Tra küll, ei saa aru miks seda ühte etapivõitu haibitakse. Mis koha ta kokkuvõttes sai?Ragnar Klavan- Hollandi meister Euroopa tugevuselt 6 liiga.

Levadia võidu Twente üle võib ka tõsta Vuelta kõrvale

Ok jätame saavutused sinnapaika,, sina ei küll ei saa aru miks need erilised on

Miks on vaja üldse võrrelda kahte nii erinevat spordiala? Mida sa üritad sellega üldse saavutada? Et jalgpall Eestis väljasuretaks või mis?

 
At 15:39, Anonymous asdss said...

Aa tunnen kaasa Kristjan Kalkunile, kes peab 6 tundi seda väntamist kommenteerima

Jään vastuseid ootama


Pealkiri on ka vale

"Pullerits: Kuidas ma aitasin jalgrattureil nokauteerida jalgpalli?"

Kas keegi jalgrattureist on palunud sul seda, et sina AITAKSID neid? Olen kindel, et nemad on ka jalgpalli huvilised ja neid ei huvita sinu jutt

Nokauteerimisest on asi kaugel, seda näitab fakt, et sa ei suuda vastu argumentidele korralikult vastata.

 
At 16:24, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 16:33, Blogger Priit Pullerits said...

assds või asdssa või kes iganes te olete (igatahes inimese nimi ja normaalne see nimi ei ole): teie kirjastiil reedab, et olete endast totaalselt väljas. Sellistega ei ole mõtet vaielda, nad niikuinii ei kuula ega suuda kaasa mõelda. Twente?!?...

16:24 - vaadake, teie ei tule siin minu blogis mulle nii ütlema, nagu te ütlesite. On selge, te kasvatamatu tüüp?

 
At 16:35, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 16:44, Anonymous 16:24 said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 16:48, Anonymous asdss said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:59, Blogger Priit Pullerits said...

Hmm, eelmie, ma kirjutan veel pikemaid jutte kui teie siin, aga niisugust stiili, kus tühikuid on kahe- ja kolmekordselt ja kirjavigu lademes, ma küll ei tee. Seda esiteks. Ja teiseks, ärge näidake siin oma kasvatamatust, tulles sinatama. Mina teid ei tunne ja ei ole teiega sinasõprust sõlminud. Juba see, kui lähete ülbelt üle sina peale, näitab, et teil puudub lastetuba ja kasvatus ja närv on väljas. Häbi!

 
At 18:00, Anonymous Anonüümne said...

Täna võitis naiselike eneseimetlejate punt, eesotsas Vinokuroviga, kes, õh õudu, kandis prille. Ja enam veel, pani pärast võitu prillid tagurpidi pähe. Tõeline eneseimetleja, onju.

Janno

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas Vinokurovi tänane võit paneb Pulleritsu lootma, et ka Veerpalu võiks pärast dopingu kasutamise eest saadud võistluskeelu ära kandmist tulla tagasi ja tiitleid võita?

 
At 18:11, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:13, Anonymous Anonüümne said...

Naljakas oli lugeda lauset,et jalgratturid on ausad sportlased:D:D:D:D

täielik ebaterve huumor

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

Ahjaa, tänane olümpiaprogramm on TV telelehe nimelises ajalehes kirja pandud nõnda: Jalgratas. Sõudmine. Ujumine. Laskmine. Mida sellest välja lugeda saab? Ehk seda, et jalgrattasport ei ole tegevus vaid asi? Tegelikult oleks võinud nimekiri ikka sarnane olema: Jalgratas. Paat. Ujumisprillid. Padrun.

Janno

 
At 18:15, Anonymous Anonüümne said...

Keda huvitav, miiline dopingupatune majandusliku kollapsi äärel ja finantsiliselt vastutustundetu Lõuna-Euroopa jalgrattus võistluse võidab?!

 
At 18:17, Anonymous asdss said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:17, Anonymous Anonüümne said...

Kui oleksin ajukirurg, siis lihtsalt sportlikust huvist tahaks kaeda, et mis küll toimumas selle mehe peas....Kunagine üllas idee luua virtuaalne keskkond, kus jagatakse, arutatakse spordimötteid, on ajapikku teinud läbi totaalse arengu. Kiirele edule töusulainel on järgnenud sügavasse kuristikku vabalangemine. Hea idee muutus tasapisi tähelepanuvajaduslikuks eneseimetluseks, maailm, kus jumalaid on vaid üks. Kas see on löpp? Eks aeg näitab...Vahel sattudes siia taas lugema, peab tunnistama et paha hakkab, kohe nii paha, et kohe oksendada tahaks.
Juhtusin raadiost kuulma kui kommenteeriti seda viimast PM lugu, ilkumist loo autori üle oli kuhjaga, aga üks tähelepanek tehti asjalik, nimelt pidavat jalgratturid omi jalgu rasseerima, et saavutada voolujoonelisemat kuju...Pani mötlema siis Priidu kövade mehiste meeste jutt, aga kas jalgade rasseerimine pole mitte naiste maailm.
Aga noh-jah, nagu ütlesid peale oktoobrirevolutsiooni bolsevikud- leiba ja tsrkust, siis on rahvas vaga ja rahulik...
Jätkuvat suvemönude nautimist, Maamees

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...

Vabandust, jalgratturid, mitte jalgpallurid.

 
At 19:21, Blogger Priit Pullerits said...

Teil on õigus, Maamees, siinsed kommentaarid on tõesti muutunud mölaks ja õelaks ja teemasse mittepuutuvaks ja tüli norivaks ja pahatahtlikuks. Ka mul ajavad paljud neist ründavatest ja kurjadest kommentaaridest okse peale, eriti need kommenteerijad, kes nõuavad, et ma nende lollustele vastaksin. Vaat siis, kuhu viib välja anonüümsus... Mingit sisulist diskussiooni selliste õelate ja kurjade tegelastega arendada ei saa, sellised kisuvad kogu blogi taseme alla. Neist tuleb lahti saada. Ja saan ka.

 
At 23:49, Blogger GuidoMukk said...

mind häirib inimeste enda aju puuduolek.
kommima tormatakse kommijate piiblist pärit lausetega.
Taamamäe kiitleja...vähemalt temast saab..on midagi. milleni eesti jalgpall kunagi ei küündi.
jalgrattasport..dopingu labor. Nimeta mulle oma lemmik spordiala ja ma räägin sulle selliseid dopingu lugusid et sa ei saa 2 nädalat magada.
Teiste spordialade dopingukontroll täielikus puberteedi eas jalgrattaspordiga võrreldes.
Seda kurja ka sealt veel lähim dekaad küll kätte ei saa

 
At 03:12, Anonymous Anonüümne said...

Ma vahest ikka imestan siin, et kui paljudele Priit Pulleritsu arvamus korda läheb...ja siis hakatakse üksteise võidu lahmima, missugune ala on parem.


Kumba sa eelistad..blondi või brünetti? Mina eelistan hoopis naist.

Seega kas ratas või jalgpall. Mina valin spordi.

Kui Priit oskaks jalgpalli mängida ja suudaks samastuda mängijatega platsil, siis küll ta ka seda ala promoks. Aga kuna Priidule võistkonnaalad ei sobi, siis promob ta individuaalalasid (suusatamine, jooks, jalgratas).

 
At 19:29, Anonymous Martin said...

Kirsipuu esile tõstmine on muidugi arusaamatu ja natuke naljakas. 130 võitu? So what? Poomil, Piirojal, Reimil, Kristalil jms on proffide seas vähemalt sama palju võite. Lisaks võiks seda nimekirja jätkata, kuid kus on järgmine rattur?

Jalgrattasport nokauteeritud.

 
At 21:03, Anonymous Anonüümne said...

Guidole.
Mulle väga meeldib orienteerumine ja seiklussport, tänagi osalesin Xdreamil. Meeleldi loeksin lugusid oma lemmikala dopingujuhtumistest.

 
At 07:52, Anonymous Martin said...

Oi, Priit. Tood välja Kirsipuu võidud ja jääb mulje, et see on midagi erilist.

Pähh, tühjagi. Mart Poomil, Martin Reimil ja isegi tõenäoliselt Marko Kristalil või Raio Piirojal on neid võite umbes-täpselt sama palju. Ehk täiesti tavaline või vähemalt jalgpallurite jaoks, kes täiega võimutsevad.

Jalgrattasport nokauteeritud!

Muide, Postimehe arvamusrubriigis saab ju kommenteerida ainult (!) ennast tuvastades. Miks seda võimalust ei kasuta? ;)

 
At 09:37, Anonymous Anonüümne said...

Palju õnne Priit!
Loodame, et tuleb veelgi edukam kirja-ja spordiaasta!
Priit

 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Jah, blond või brünett, ema või tütar, las igaüks valib oma. Jalka on vaatemängulisem. Tour de france võib ju küll kokkuvõttes rohkem kaloreid kulutada kui jalgpalli MM turniir, kuid minu meelest see jalgrattureist küll mehemaid mehi ei tee. Jõud koos otsustusvõimega on ikka mehelikkuse mõõdupuu, ma ütleks, et jalkas läheb viimast märksa sagedamini vaja. Ja edevus on vägagi mehelik iseloomujoon, sellest lihtsalt ei räägita nii palju kui naiste puhul. Ja raseerimisest - olen näinud ka Itaalia jalgpallifänne, kes enda rinna paljaks raseerinud on, mis siin veel raseeritud jalgratturitest või ujujatest rääkida - neil puhkudel on see ju lihtsalt vahend sportliku tulemuse parandamiseks.

 
At 11:08, Anonymous Anonüümne said...

Aus ja härrasmehelik jalgrattasport - no loe Priit kasvõi Taaramäe blogi, kus on palju näiteid, kuidas gruppis käib võitlus ning jõuga üksteist teepiietesse trügitakse. Tugeva võhmaga ratturid - OK, aga miks pea kogu etapp veetakse meeskondade liidreid oma meeste tuules, kus neil pulss vaevalt 110-120 (veel eelmisel aastal Eurospordis näidati ka valikuliselt ratturite hetkepulssi)? Kus see tugev võhm võrreldes jalgpallurite spurtidega?

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Tõenäoliselt objektiivseim spordiblogi maailmas.

 
At 15:36, Blogger asnl said...

OM avamine: laulis just nimelt kuulmispuudega koor, kui hr Pulleritsu arvates oli see elleheinalik esitus, ütleb see mõndagi tema musikaalsuse kohta. Sest lauldi ikka kohutavalt.

 
At 16:03, Anonymous Anonüümne said...

Tõsijutt. See laste laul oli muidugi väga lapselik ja armas ja kõik, aga äärmiselt amatöörlik. Vaatasime perega avamist ja see kohe jäi kõrva. Kui juba tahetakse lihtsalt asju ajada, siis milleks kutsuda Kenneth Branagh ja Simon Rattle?
Muidu jättis show suht mõttetu mulje. Lastega osad olid head, aga see noorte teineteiseleidmine kuidagi mage. Ja miks tõsta Inglismaa ajaloost esile just tööstusrevolutsiooni, kuulsusrikkaid hetki ju teisigi? Neegrite nägemine vabrikantide seas oli aga tõepoolest veider.

 
At 09:50, Anonymous Anonüümne said...

MIS SUL VIGA ON?

 
At 02:29, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 02:35, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 02:47, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 02:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 03:37, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 03:45, Blogger Unknown said...

ray ban sunglasses
air jordan shoes
michael kors outlet
ralph lauren outlet
cheap nfl jersey
cheap uggs
true religion jeans
cheap soccer jerseys
ugg outlet
reebok shoes
lebron james shoes
coach outlet store
pandora jewelry
cheap ray ban sunglasses
mulberry handbags
ugg boots
canada goose outlet
mulberry handbags
swarovski crystal
oakley sunglasses
louis vuitton
longchamp pliage
lebron shoes
pandora outlet
hermes outlet store
michael kors outlet
rolex watches for sale
adidas nmd
chaussure louboutin
lululemon outlet
coach outlet clearance
hermes birkin bag
cheap jordan shoes
rolex watches
mulberry outlet
czq20160908

 
At 11:41, Blogger Clipping path Help Zone said...

Your site is very helpful
clipping path

 
At 10:48, Blogger seocom said...

أفضل الشركات بدبي والامارات
إن نظافة المنازل من الأمور التي تؤرق الكثير من السيدات لأنها تكلف الكثير من الجهد والوقت ويفضل الكثير الاعتماد على الشركات الخاصة بتقديم هذه الخدمة ومن بين هذه الشركات التي سوف يتم تقديمهم في السطور التالية.
شركات تنظيف المنازل في دبي

نظافة المنازل من المشكلات التي تسبب إزعاج لدى الكثير من الأشخاص وعلى وجه خاص للسيدات لأنهم هم من يتولوا مهمة تنظيف المنازل وهذا الأمر يكلفهم وقت وجهد وعناء وفي بعض الأحيان تكون النتيجة غير مرضية وفي نفس الوقت يكون الاهتمام بنظافة المنزل لأن النظافة مرتبطة بشكل مباشر بصحة أفراد الأسرة ولكن من هذه اللحظة لا داعي للقلق لأن شركة تنظيف المنازل بدبي تقدم خدمات التنظيف على أعلى مستوى من الكفاءة والجودة فسوف تحصلون معنا على منزل نظيف وصحي مريح للعيشة ولا يمثل أي خطر لأفراد الأسرة لذلك تعاونوا معنا الآن لتحصلوا على أفصل خدمة تنظيف بمدينة دبي.


شركات تنظيف المنازل في الشارقة


تعمل شركة تنظيف المنازل بالشارقة وفقاً للمعايير العالمية لأمور التنظيف حيث أن الشركة تقوم باستخدام أفضل أنواع المنظفات والمعقمات صديقة البيئة وهذه المواد المصرح بها من وزارة الصحة

شركات تنظيف المنازل في عجمان

تمتلك شركة تنظيف المنازل بعجمان الكثير من المميزات التي تجعلها اختياركم الأول ونحن على دراية كاملة بأن هناك عدد كبير من المؤسسات والشركات التي تعمل في هذا المجال ولكن من الصعب أن تكون بكفاءة وجدارة شركتن


شركات تنظيف المنازل في ابوظبي

تستخدم شركة تنظيف المنازل بأبو ظبي أحدث المعدات والمنظفات الآمنة التي يتم استخدامها أثناء التنظيف ومن أحدث الأجهزة التي يتم استخدامها هو جهاز بخار الماء الذي يستخدم لتنظيف الكنب والمجالس والسجاد والستائر وكل أنواع المفروشات بكفاءة عالية، وليس هذا فقط بل أن الشركة توفر معدات متخصصة لتنظيف وجلي البلاط والسيراميك، وتوفر الشركة مجموعة كبيرة من الملمعات التي يتم استخدامها لتنظيف الواجهات الزجاجية.


شركات تنظيف المنازل في العين


أهم ما يميز شركات اتنظيف المنزل بالعين أنها تقدم كل ما يخص التنظيف وكل ما يحتاجه العملاء الكرام حيث أن الشركة تقدم خدمة تنظيف الكنب والمجالس بكفاءة عالية مستخدمة أجهزة بخار الماء كما أن الشركة تقوم بتقديم خدمة تنظيف السجاد وكافة أنواع المفروشات وليس هذا فقط بل أن أسعار الشركة من أرخص الأسعار الموجودة على الساحة لذلك بادر الآن للتعاون معنا لكي تقوم بالاستفادة من تخفيضات وعروض الشركة.

 

Postita kommentaar

<< Esileht