neljapäev, aprill 25, 2013

Pullerits: Millega spordihuvilisi konkurente üllatada?

(Be warned: the pictures here might be shocking! They come from the archives of Schibsted, a Scandinavian company.)
So, here I am in Norway, getting updated on all the new digital developments of Schibsted, a Scandinavian company which aims to be globally the number one online classifieds company and strives to build world-class digital Media Houses – and owns Postimees –; here I am and having got to know a new smart guy named Frode in company’s top management, who has graduated from Harvard University and has lived and worked in America for 16 years, having launched new companies there and now having returned to Norway and being recently hired by Schibsted to carry out digital transformation more vigorously; so, here I am and thinking why the hell, if everybody wants to be digitally extracompetent, has nobody so far launched an app which would help sportsmen like me and you. Where is an app which would guide our training process? I mean, first, you put in data: your age, hight, weight, BMI, VO2max, personal bests from recent times, the training you have done so far, and also the goals you would like to achieve, say, by fall 2013. Then the app will figure out what kind of training you should do on a daily and weekly and monthly basis to reach those goals. For example, it would say how you should train for the next week starting tomorrow. It would say that you should run 10 km in 45 minutes if weather is normal, and in 46 minutes if it’s windy and rainy. But, unfortunately, say, you have to skip tomorrow's training for whatever reason. Then the app would recalculate automatically how you should train the day after tomorrow and for the whole following week.

Wouldn’t that be nice and easy? Why has nobody launched an app like that? Or maybe has, but I just don’t happen to know about it? Probably not... Anyway, there are much more sophisticated digital products on the market, and that would be a shame if athletes didn’t have a device like that available.

Why did I write about it in English? Do you really think that just to show off that I could? No. I wrote it in English to draw international attention to that topic. (And also to set myself globally more apart from Dr Holden who probably couldn’t do that. But, of course, he is more skilled in many other things than me, like milking cash out of ordinary folks by urging them to ski or run 100 km – definitely a remarkable achievement! For Dr Holden, of course, not for those poor skiers and runners.)

Edasi sulaselges eesti keeles. Reedel ehk homme peab minu andmeil ilmuma Postimehe vahel juba kümnes vastupidavusalade erileht Maraton. Seekordne sisu on järgmine.

Eesti parim naisrattur Grete Treier jagab kogemusi, kuidas ratturina suveks heasse sõiduhoogu saada, ning selgitab, mille poolest erineb naiste võistlus meeste jõuproovist, samuti räägib, kuidas suhtuvad mehed naisrattureisse.

Doktorikraadiga (2004) Jarek Mäestu annab illustreeritud ja üksikasjalikud juhised, mis moodi rulluisutajana asfaldil tehniliselt ideaalselt veereda – nii sirgel kui kurvis.

Doktoriõpet läbiv Martin Mooses jagab nõu, mil viisil jagada pikal jookuvõistlusel energiat, et seda jätkuks distantsi lõpuni, ja kuidas valida algusest peale õige ja paslik, mitte liiga kiire tempo.

Ortopeed-traumatoloog Leho Rips annab rohkem kui kuraditosin soovitust, mida tuleb teha selleks, et hoiduda sportides vigastustest.

Kaasblogija Art Soonets esitab üksikasjaliku aruande, kui palju maksab Lõuna-Euroopas harrastaja spordilaager, ja võrdleb, kas mõistlikum on rattalaagrisse minna Itaaliasse või Hispaaniasse.

Treener Harry Lemberg tutvustab nippe, mida tuleb silmas pidada, et maastikul õigesti joosta: kuidas võtta tõuse, kuidas laskuda.

Ja lõpuks paljastavad Eesti suurte massispordivõistluste korraldajad trikid, mille abil mõned sohki teevad.
*
Ja lõpuks õnnestus mul midagi võita ka. Sain Norras Schibstedi üritusel Scibstedi-teemalisel quizil (22 küsimust) koos Norra Aftenposteni mehe Periga esikoha (igas võistkonnas oli kaks liiget). Võite küll arvata, et mis see siis nii väga ära on, aga siin tuleb meeles pidada seda, et isegi Schibstedi kontserni juht, rääkimata väiksematest suurjuhtidest, jäid minust tahapoole. Hurraa!
******
Kane Creek Canyon, Moab, Utah. 20. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1 ja 2: Hull lugu! Doping ei paista enam rattaspordivõistluste suurim probleem. Mida teha sellise tüübiga, kes jälitab mulluse Tour de France'i 17. etapil Hispaania rattureid Alejandro Valverdet (ülemisel pildil) ja Egoi Martinezit (alumisel pildil)? On ta homo? Liputaja? Lihtsalt pervert? Fotode autor: AFP/Scanpix

104 Kommentaarid:

At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

Selge, Elu24 uus peatoimetaja kandidaat on paika pandud. Kas veab välja?

 
At 10:21, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge härrased progejad slgitage Priidule et sellise äpi loomine ei ole sugugi lihtne kuna parameetreid on liiga palju,
kui soovida veel ümberarvutamist, siis paisub selline proge nii suureks, et paiknema peab see superserveris

 
At 10:24, Anonymous Ken-Marcus said...

See noormees ei ole homo liputaja ega pervert, vaid lihtsalt eelarvamustevaba eurooplane. Enamiku eestlaste elu eesmärk on saada samasuguseks. Mida meile Ahto Lobjakas ja teised Postimehe arvamusliidrid iga nädal propageerivad. Oma kitsarinnaliselt kolklusest peab kiiremas korras lahti saama.

 
At 10:25, Anonymous Anonüümne said...

Kamoon. Lumpenile tehtav proge ei pea olema täppisteadus. Peaasi, et seierid liiguvad ja täts it! Nii nagu tehakse ajalehte, lihtsalt miski mull ja kõik jälgivad ja arvustavad suure huviga. Simpel! Sellise äpi tegemiseks ei pea isegi progeja olema, isegi PP saab sellega hakkama. Ja ei tasu muretseda bugide pärast, need on paratamatud.

 
At 10:26, Anonymous Anonüümne said...

äppi pole kohanud (pole otsinud ka), aga Polari treeningpäeviku programmiga oli mingi plaanigenereerimisasi ise kaasas juba ennemuistsel ajal (pole kasutanud, olen ise targem:). Ning SportLyzer jms peaks ka seda pakkuma. Uurimistööd ei viitsinud teha, tulistasin puusalt;)

 
At 10:27, Anonymous Anonüümne said...

aga võimas!
Ootame innuga millal Postimehest saab "world-class digital media hauss"

 
At 10:28, Anonymous Anonüümne said...

niiviisi kirjutab mees, kes jättis vastamata ümbrikupalga küsimusele.

 
At 10:35, Anonymous Lembit Kaun, Otepää said...

Ausalt öelda olen pettunud et Priit keda pidasin konservatiivseks eesti meheks kirjutab maailma lumpeni keelt kasutades omaenda blogis (aga loodame et ta tegi nalja) Niipalju eneseaustust peaks ikka olema et seda rahvusvahelist terroristide ja petturite (Kip Litton) keelt mitte kasutada.

Genotsiid eestlaste peal töötab- me oleme allakäinud rahvatükike, teistele jalaga togida....
Pole kombeid, pole moraali, kuid on älluviin, veteranipäev, olukaustipäev, sõbrapäev ja ikka viinviinviin, ikka viinviinviin...

 
At 10:52, Anonymous Siim S said...

Sportlyzer on üsna lähedal sellele, mida Priit kirjeldas. Loomulikult on sel puuduseid ja ei asenda päris treenerit, aga mulle tundub päris asjalik.

 
At 11:01, Anonymous Anonüümne said...

Kodanik Kaun, mis teil mureks on?

Lubage tutvustan.

Ei ole Eestit kui rahvusriiki. On riiklusele sarnanev moodustis mis põhineb vallutajate poolt imporditud kultuuripaabelil mida on hakatud võimu haaramise nimel nimetama eestluseks ja Eesti asjaks. Võimu kramplikuks säilitamiseks aetakse seda hävingule viivat ideoloogiat mammona kokkukraapimise nimel valitseva ringkäendusliku nomenklatuuri poolt järjekindlalt edasi. Täna on ainuke võimalus selle allakäigu trepil liikumise peatamiseks keelereform PP eeskujul. St kogu asjaajamine peab Eestis käima ainult inglise keeles. Eesti keeles on mõistlik koolides õpetada ainult reaalaineid. Arvestades maakeele allakäiku ajakirjanduse ridadel, puudub ka vajadus selle kui emakeele õpetamiseks koolides ja keele kasutus tuleb viia kodu 4 seina vahele. Selline reform võimaldab edukalt tuua võimule vaba maailma parimad ja kuulsaimad sporditähed, kes on vabad kohalike klannide võimuvõitluse taagast ning innustavad ka käesoleva blogi lugejaid tegelema ilusa särava suuga kaagutamise asemel, äpist innustunud pilguga, higist leemendava ja väljakutsuva treeningprogrammiga ning hoiavad ilusti oma suud lahti ainult hingamiseks aga mitte mulisemiseks...

 
At 11:20, Anonymous Lembit Kaun, Otepää said...

Joah, ma tean seda kõike, lihtsalt salamisi lootsin et PP blogi võiks olla rahvusriigi viimane bastion, kus häbistatakse kadakasaksu jms hälluviini rahvast.
Aga polegi midagi teha, aeg liigub omasoodu ja kunagisest maarahva innustajast uudisleht Postimehest on kujunemas world-class digital Media Hauss
ootame seda ilusdat aega peagi ssabumas

ps. mul ei ole probleemi, mul on haigused, varasemalt siin kommenteeriti et Kaun, kas te saate ravi, jah saan küll, tore oleks kui inimesele kaasa elataks aga ju on igal endaga muresid küllalt, aga varsti ma enam ei komenteeri sest mul

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

Kaun sa oled vales kohas. Suusabloog ei ole sinusuguste gerontide jaoks. Meil on siin varsti Media Hauss ja sinu ip läheb musta nimekirja

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Kahju seltsimees Kaunast. Rikkus siin õhku aga teinekord oli mehel sõna ka ütelda. Loodame et ta siis pikalt kauna ei pea.

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

10:52 Siim!

See on hale hype. Promotud proge on vaid 3 nädalat valmis ja seal pole ühtegi Siimu nimelist kasutajat kes võiks siin PP blogis oma arvamust antud teemal jagada. Loodan, et PP ei ole järjekordselt selle promoga seotud, sest eriti nõmedaks teeb selle proge see, et kasutajaid on 90 aga FB laikijaid 3000. PP võiks uurida, et kas see sait tahab hakata promoma dopingu kasutamist. Saidi ainus treener on Currently not certified, just a PhD. No ei ole tõsisesltvõetav koht, no ei ole. Vähemalt treeneri paberid võiks enne treeneriametsisse asumist ikka tasku panna. Järeldused tehku igaüks ise, mis tasemega siis tolle saidi App on kui isehakanud paberiteta sellid seda veavad.

 
At 11:33, Anonymous Karl Vaart, Põlvamaa said...

Kaun oli tore mees. Soovin talle pikka iga ja jõudu kommenteerimisel. Isegi homodesse suhtus sallivalt mis on väike ime selliselt Siberi karastusega mehelt oodata

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

Kas Kaun on siberis käinud?

 
At 11:46, Anonymous Lembit Kaun, Otepää said...

Jah olen. Ma olen isegi Sannikovi maal käinud. Ah mis ma teiesuguste poisikestega ikka vaidlen

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Kaun ei ole Siberis lihtsalt "käinud". Kaun istus Siberis kinni. 12 aastat paranduslikke töid. Aga tundub et vähe

 
At 12:09, Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult võiks siin blogis Kauna sugune karm siberlane ikka olla. Sellised mehed tühje sõnu ei loobi. Muidu ainult kontorirotid

 
At 12:14, Anonymous Kontorirott said...

Mul on idee sõbrad. Suusaliit otsib kindlasti järgmiseks hooajaks asjalikke treenereid. Mehi kes naljalt sõnu ei loobiks ja rohkem teevad ja vähem munevad. Karm siberlane Kaun oleks sellele postile väga sobiv mees. Poisid hakkaks lõpuks sõitma ja eesti suusatamine tõuseks tuhast.

 
At 13:24, Blogger Madis said...

Priit, miks halvustad Haanjamehi kodanike "lüpsmises". Kas Sinu arvates on XDREAM korraldajad mingist teisest puust? Või Klubi Tartu Maraton või MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi?

Et kui väike punt korraldab mingit mittemassilist üritust, siis võib neile kaela karata ja suurpundi massiürituste korraldajad on puutumatud? Et Sinu arvates on väiketootja ka samasugune NULL, kellele võibki kraesse karata. Hale!

 
At 15:07, Anonymous Margus said...

Tundub justkui tõesti Priit oleks puusalt tulistanud, et poleks ühtegi sellist appi olemas. Neid rakendusi on päris palju - Sportlyzer, TrainingPeaks, GarminConnect, Polari mingi keskkond, FirstBeat'l oli sarnane asi, maratoni treenereid oli veelgi rohkem (Asics, Runnersworld,etc) jne jne. Tõesti on meie Sportlyzer üks neist ning sellest virtuaalsest treenerist on seal keeruline aru saada, kuid nad on muutnud enda fookust ning suunanud nüüd enda spordiklubidele. Ehk siis päris treenerid annavad nõu ja töötab päris communitina täitsa ok-lt.

Aga see Priit vs dr Holden on kuidagi so yesterday. Priit sinu sellistest kommentaaridest a la "beat that Holden" paistab mingit kibestumust. Sa oled maininud, et see on sinu peen huumor. Ei pea end just väga surmtõsiseks meheks ja päev otsa kivinäoga seina ka ei vahi, kuid see peab ikka väga peen huumor teil seal lõuna pool olema :)
Jõudu!

 
At 15:24, Anonymous Anonüümne said...

2 meest promovad kodukootud sepikut suvaliste spordisaalide võtmehoidjatega ja see on OK? Andke kannatust, leiti alles teema millega sellele blogile kabelimats anda.

 
At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

Lembit Kaun on tubli mees.

Saab ravi ja püüab end muutustega kohandada.

EL nõustamis- jqa mentorlusmeetmed toetavad.

Usume, et Lembit Kaun saab hakkama!

 
At 17:34, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 18:28, Anonymous Anonüümne said...

See pole ainus Pulleritsu vale lähiminevikust. Teistsugune kodune kasvatus paneks punastama, Pulleritsule on vassimine omaette eesmärgiks.

 
At 19:08, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits treenib linnas väikesel asfaltringil. Vähegi nõudlikumal maastikul jääks ta hätta.
Holdenile pole ei pori, hanged ega kuusetihnikud takistuseks. Mees murrab läbi võsa nagu metssiga.
Pulleritsu rattaks on edev maanteepedekas.
Holden sõidab robustse 29" MTB-ga.
Pullerits, oma jutu järgi suur eestluse pooldaja, otsib tööd rahvusvahelises suurkorporatsioonis.
Holden rajab oma äri. Sest talle ei meeldi kellegi p*rset lakkuda ja võõramaalastele cashi teenida.

 
At 20:29, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, suur eestluse pooldaja, töötab rahvusvahelises suurkorporatsioonis selleks, et seda seestpoolt õõnestada.

 
At 21:18, Anonymous Verner Kull said...

Aga tubli anakonda sellel noorel neegril. Nii keskmiselt. Eesti meeste karamboolade vastu muidugi ei saa.

 
At 21:31, Anonymous Anonüümne said...

Ma vaatan selle kirjelduse järgi et Doktor Holden on ikka väga kõva mees kui niiviisi toimetab.

 
At 21:40, Anonymous Lembit Kaun, Otepää said...

Ma oleks ühe Läti kommu surnuks kägistanud, aga sõbrad tulid vahele. Siberis istusin Nõukogudevastase agitatsiooni eest. See oli karm kool, käed tuli vahetevahel veriseks teha. Doktor Holdenile peab au anda, kõva mees. Ise teeb ja murrab. Järsku on sepa poeg? Selliseid tublisid poisse ma tunnen. Sest ma isegi sepa poeg

 
At 21:42, Anonymous Anonüümne said...

Siin blogis on 3 kõva meest: Lembit Kaun, Doktor Holden ja sepp

 
At 21:47, Anonymous Anonüümne said...

Ei tea kas Doktor Holden on ka kellegi vagaseks teinud? Loodame et siiski mitte.

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Haanjas on kodukäijad, puugid, kratid, külmkingad, Vanatühja sugulased. Neid peab ikka peadpidi kokku taguma, muidu tõusevad väga ära

 
At 21:52, Blogger Priit Pullerits said...

Dr Holden on isiklikult öelnud, et tema teeb cashi oma teenustega, aga mina olen lihtsalt selline mees, kes kogub tsiteerimisi. Ja kui ma nüüd ütlen, et ta lüpsab cashi, pannes inimesed selle raha eest 100 km jooksma või suusatama, siis mängib solvunut nagu aadliplika romantismi eredamates teostes ja nõuab vabandust, kui ma ütlen, et ta teeb seda, mida ta ise on öelnud, et teeb - et teeb üritustega raha. Aga kust see raha tuleb tal? EOK aitab või? Või kultuurkapital paneb toeka õla alla? Või hasartmängumaksud aitavad ta eelarvet täita? Mu esialgses versioonis oli "making cash", aga ma olen ju saanud Englishi kasutuses head kooli (mitte Eestis) ja näinud, kuidas teksti elavdada, nii et oma teksti toimetades leidsin, et "milking cash" on palju värskem ja värvikam kui tuim "making cash", sest lõppeks ei ole mitte mingit vahet: eesmärk on ju tal eraldada osalejate cash osalejatest endist, ükskõik kuidas ta tahab, et me seda nimetaks, mille üle ta, tuletan veel kord meelde, et uhkust tunneb - et tema teeb raha.

Olen rääkinud.

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Dr. Holden ütles ...

Ootan avalikku vabandamist!

(jah)

 
At 22:03, Blogger Priit Pullerits said...

Ahjaa, 19:08, mul on ka robustne 29-tolline, mis on lisaks Ameerikas robustset vatti saanud, mitte ainult olematu doktorikraadiga Holdenil. Kas hakkan ka vabanadust nõudma?

Aga nüüd on meil küll üks suur küsimus, millega Holdeni-nimeline liiga lendu on läinud. Ma tahan teada, oi, kuidas ma tahan teada, millele tugineb see tiitel dr tema nime ees? Kas keegi teab, mis alal ta doktor on? On tal näidata ette doktori teaduskraad? Või on ta arst, et seda tiitlit kasutab? No nüüd tuleb muidugi hale vabandus, et on ka dr Alban ja muud sellised jorumehed, et miks mitte dr Holden. Too (dr Alban) on artisti nimi, ja üle võlli. Kas Holden on ka mingi artist või kloun? Ei usu, mitte ei usu, tema on kõva Lõuna-Eesti töömees.

Ma arvan, et tal on viimane aeg lõpetada enda ehtimine võõraste ja olematute sulgedega ning kaotada doktori nimetus oma (korraldaja)nime eest, sest see loob lugejaile võltsillusiooni, nagu oleks tegemist eriti kõva ja tituleetitud, doktorikraadiga või arstiharidusega mehega. Kui aga ongi PhD või arstikutse ette näidata - vaat siis vabandan küll, kirjutan kohe eraldi sissekande sel teemal. Enne pole mul midagi öelda, kui pole selge, miks mõni mees end liiga pretensioonikate tiitlitega kaunistab.

 
At 22:11, Anonymous Lembit Kaun, Otepää said...

Meie jaoks jääb ta alati Doktor Holdeniks, olgu tal ametlik kraad või mitte. Meil, mägede inimestel käib tiitel sisu järgi, mitte formaal-juiditsaalselt FeeDee (PhD)
Aga ootame vabandust raha lüpsmise asjas.
Lemps

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

Inglise keeles öeldakse "earn cash". Võib öelda "make money". Aga kunagi ei öelda "make cash". Sellise inglise keelega KGB agent Pullerits jääks Inglismaal paugupealt vahele.
Muide, tsiteeritum võib vahel olla ka lihtsalt s*item. Kõik sõltub asjaoludest. Vabandust ropendamise pärast.

 
At 22:17, Anonymous Anonüümne said...

Siin blogis ujub vänget testosterooni lõhna. töökas Doktor, Siberi sepa poeg, kägistatud lätlane, anakonda, puhas käšš, Sportlyzeri programm, suur korporatsioon

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Haanjamatkad.ee
Aadress: Lepa tn 2, Võru
Mobiil: [..]
Koduleht: http://www.haanjamatkad.ee E-post: info@haanjamatkad.ee
Makseviis: Sularaha

Selline teave seisab Puhka Eestis veebikataloogis.

Vähemalt cash'i osas seega (Dr) Holden pole valetanud.

 
At 22:45, Anonymous Anonüümne said...

22:17 teeb hea tähelepaneku.
"Testosteroon" võiks tolle Pulleritsu toimetatava Postimehe vahelehe nimi olla.

 
At 22:48, Blogger Priit Pullerits said...

22:27, ärge juhtige tähelepanu kõrvale! Keegi ei ole üritanudki väita, et Holden cashi ei taha või ei teeni või vastu ei võta. Küsimus on selles doktorikraadis tema (korraldaja)nime ees. Selle õiguspärasuse kohta võlgneb ta oma kundedele ja ka Eesti rahvaspordiavalikkusele põhjaliku selgituse - ja oleks talle parem, kui see oleks veenev ja aus.

 
At 23:09, Anonymous Anonüümne said...

Nice content for Marathon this time, man! But... ootaks tulevikus ka selliseid käsitlusi, mis vaataks nt kommertsist mööda, PhD Mäestu oskab hästi lahti seletada, kuidas määrata endal aer. ja anaer. läved ilma koormustesti eest pappi köhimata, mis oma standardsusega ei annagi eriti täpset tulemust, kui just midagi spetsiifilist ei lähe teada saama jne. Ikka selleks, et inimene ei ostaks pulsikella, vaid juba GPS-iga kella, nt Garmin jms :D

Selliseid nõkse kuuleb koolitustel, kuid need võiksid ja ajakirjanduse veergudele jõuda.

**

PP nükked Holdeni suunas on sõbralikud, samad nagu literaat B. Vaher neid teeb. Laia naeratusega näol, teades ette võimalikku reaktsiooni. Aga tore näha, et Holdeni toolileen pidevalt raksub, elus peabki teravust mingil määral olema, et hakataks mõtlema;)Muidu langeme kõik mugavustsooni ja ei jõua ka enese üle naerda enam, seda nimetatakse vist surmaks.

 
At 23:23, Anonymous Anonüümne said...

Ühest värskest petujuhtumist. 7. aprillil Pariisi maratonil 2013 on ilmselt Janek OBLIKAS'e (BIB 16836, protokollis aeg 04:35:36, http://www.parismarathon.com/marathon/2013/us/r3_results.html) nime all jooksnud keegi Andrei PROVORKOV.
Venekeelses jooksjate suhtlusveebis kirjeldab Tallinnas elav Provorkov petuskeemi ettevalmistust ja läbiviimist (http://42km.ru/9775&j4299#c).
Huvitav asja juures on see, et Janek Oblikas on populaarse marathon100.com jooksutulemuste statistikaveebi pidaja.
Kas sellise omaniku statistikasaiti saab usaldada?

 
At 23:32, Anonymous Anonüümne said...

Dr Holdenil on West Wyoming State University audoktori kraad. Antud väljapaistvate teenete eest ekstreem-rekreatiivürituste edendamisel. Doktorikraadidega on Eesti Vabariigis nagu vahva sõduri Šveijki raamatu hullumajas. Te võite end nimetada kasvõi akadeemikuks. Küsimus on selles, kas Teie kraadi tunnustatakse Eesti haridussüsteemis (sellega tegeleb spetsiaalne asutus Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas).
Kuni Dr Holden ei kavatse Tartu Ülikooli õppejõu kohale kandideerida, võib ta rahumeeli oma tiitlit edasi kanda.

 
At 00:56, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, kas Holdeni rahakotis tuhnimine on seotud sellega, et PP Sports App tahab tulla Holdeni ürituste suurtoetajaks ja osalejatel võistlemise priiks teha? Või siis millest selline arusaam, et spordiga ei tohi raha teenida? Olen ise osalenud paljudel Holdeni üritustel ja raha maitset pole tundud. Mingi hetk Elionil oli seda tunda, a erinevalt teistest sai ta sellest üle. Ja võiksid ka näiteks ratta 100 protokolle vaadata. Ei ole nagu väga 1 rahvusega hakkama saadud. Saaks aru, et selliste mõtetega üllataks mõni spordivõhik, a et sellise avaldusega esineb väidetavalt aktiivselt spordiga tegelev isik, siis ... Ja selle dr. teema võiksid rahule jätta. Arvatavasti ei mõista sa seda kunagi. Et siiski sul nõksa lihtsam olla oleks, siis teadmiseks, et mida pole ise võtnud, sellest ise suht raske lahtisaada ka.

 
At 01:02, Anonymous Keskmine anakonda said...

Olen kindel, et ma ei eksi selles, et olen kunagi juba lugenud dr Holdeni vastust PP poolt esitatud küsimusele.
Seal polnud küll midagi pistmist Eesti haridussüsteemis tunnustamisega, kuid meelde on ka jäänud, et midagi väga eriskummalist selles polnud, seletus oli täiesti okei ja juhtivate anonüümsete arvamusliidrite resümee oli, et võib kanda küll.
Täpsemalt aga vana pea enam ei mäleta.

 
At 01:10, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits käis Norras Schibstedi aastakonverentsil välja idee hakata Estonias üllitama homokultuuri ajakirja. Esialgu Postimehe vahelehena kord kvartalis. Idee pälvis rohkem kiitust korporatsiooni juhtidelt. Pulleritsu idee valiti isegi 2013 TOP 3 Most Innovative New Ideas hulka.

 
At 01:52, Blogger vanakoolimehed said...

Aeg-ajal satuvad seda blogi lugema ka need, kellel ei ole maratonide läbimise eesmärk parandada oma kohta esimese tuhande seas, vaid naudivad üritust ja kellele lõpetamine on omaette eesmärk.

Tõenäoliselt teevad just nemad maratonist maratoni ehk rahvaürituse, millele tuleb ka avalik tähelepanu.

Kui mõned Lõuna-Eesti mehed on suutnud korraldada suurürituse, millele (pealemaksmisega) saadakse ka maailma tipud esinema, siis tuleks neid kiita, mitte ****** osalustasude üle.

Kui osalustasusi analüüsida, siis tõepoolest on need kõrged, kuid nagu Madis siin varem kommenteeris, siis tasuks pigem analüüsida Tartu Maratoni ja Spordiürituste korraldamise klubi (kes on saanud oluliselt rohkem ka erinevate fondide ja omavalitsuste toetusi) kasumiaruanded, kui kritiseerida Lõuna-Eesti spordiaktiviste.

Kokkuvõttes on ürituste korraldamine äri nagu iga teine, tõsta tasud piisavalt kõrgeks ja saad kümmekond osalejat ning paki asjad järgmisel aastal kokku.

Ise hindan, et pigem toetan regionaalarengut selle sajakonna euroga, kui tahan teada, mis suursjärgus summad energa vm sektorites oluliselt vähemvõimekate tegelaste tõttu vasakule liiguvad.

PS: kes usub Võhandu maratonil stardib 19.04.2014 üle 1000 paatkonna?

 
At 08:09, Blogger Tauno said...

Priit võiks end ka veidi rohkem kurssi viia. Haanja100 rattamaraton toimub juba ammu aega "ravisessiooni" loosungi all. Iga aasta käivad kroonilist velomotoorset rahutust põdevad patsiendid sügisel Haanjas ravisessioonil. Ravi korraldab doktor Holden. Sealt ka "doktrorikraad". Humoorikas ja minu silmis auga välja teenitud!

 
At 08:13, Anonymous Anonüümne said...

Dr Alban oli minu mäletamist mööda hambaarst. PP seda ei tea ilmselt, aga lahmib julgelt.

 
At 08:46, Blogger Andres P said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 08:51, Blogger Andres P said...

Eks kõik käigud jätavad inimesse oma jälje ja nüüd tööandja aastakogunemisel käies lajatati selliste teemadega, mis Priiidu pea tsipa sassi ajasid.
Tagajärjeks - tuleb hakata inglise keeles kirjutama ja "cashi" teenima. Selleks on äpid (ps sellised äppe on hetkel sadu, aga pulsikella mittekasutajate jaoks on see avastamata maa) tulevikusuund ja võimalikke konkurente tuleb mustata. Võrdlus - peale haamrimüüjate reklaamtuurilt saadud tasuta haamrit näivad kõik naeltena.

PS - head ja tabavad hüüdnimed on reeglina teiste pandud ja omanikul on kaunis raske selgitada miks, kes ja millal, sest "because.." Põgusalt mainiti.
PS - Priit, see kevad hakkas juba Sinu arengus lootust andama (koorikusõidud jms), nii et võib-olla 10 a pärast jõuab Sinuni ka dr Holdeni korraldatud ürituste võlu, valu ja nauding. Need ON klass omaette.
Ja - krt, kas seda kirjutamise lukuauku suuremaks ei anna teha?

 
At 10:00, Blogger Priit Pullerits said...

08:26 said: Vanasti öeldi nii - nalja võib visata ja õigust nõuda see, kes kannatab ära ka tema enda pihta visatud pilked ja nõuded.

Kuulge, 08:26, kui teie pihta oleks tuhandikkugi seda s*tta loobitud, mis minu suunas, oleks te ammu juba ise end nööri otsa pannud.

08:13 - just, ja seda enam: tuleb välja, et isegi meelelahutaja dr Alban ei ole seda nime alusetult võtnud, aga dr Holden on, ja mis siis, et teised on talle selle nime panud, ega tagasihoidlik inimene ise end selle olematu doktorikraadiga ehtima ei hakkaks. Aitäh dr Albani vajaliku täpsustuse eest!

 
At 10:06, Anonymous Anonüümne said...

Või velomotoorset rahutust põdevad patsiendid? Sel juhul on härra doktori Doktorikraad täiega õigustatud ja välja teenitud. Arvan et tema käe all on rohkem inimesi terveks saanud kui doktor Keldõši juures.

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

Tänase PM Maratoni vahelehes on reklaamimüüja Iris Öpik saanud seljavõidu toimetaja Priit Pulleritsu üle. Ka mõned erakogust pärit pildid olid toredad.

 
At 10:15, Anonymous Anonüümne said...

Keldõš oli muide akadeemik

 
At 10:36, Anonymous Anonüümne said...

Maratoni leht (väljaandja AS Postimees) paljastab ka PP blogi tausta:
Loe põnevaid ja värskeid uudiseid ka meie vastupidavusaladele keskendunud veebilehelt suusk.blogspot.com
Et siis MEIE = AS Postimees.

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ära mängi lolli. Ülikoolis käinuna võiksid sa aru saada, et raha tegema ja raha lüpsma ei ole eesti keeles ühetähenduslikud, lüpsmisel on ikka selgelt väga negatiivne toon juures (v.a. lehma, kitse jne lüpsma).

ain
P.S. samas olen seda meelt, et oma nime ette dr. kirjutamisel peavad olema täidetud teatud kriteeriumid (vt Bologna deklaratsioon) ning Haanja 100 korraldamine seda mitte ei ole, mis sest et on raviva toimega.

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

Ain-Ivar, ole nüüd meheks ja kaota ise endale viidates igasugused viited doktorile ära. Näiteks su blogi viimase sissekande all on kirjas:
Postitas dr Holden at 17:27.00

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Einooh, meehed-meehed, siin on tegemist ikka suuremat sorti identiteedivargusega:
Tegelik dr Holden!
Ja hämmastav, et Ain-Ivar on suutnud seda identiteedi pätsamist aastaid silmagi pilgutamata teha. Ai-ai-ai... Iseasi, kuidas sõbrad teda kutsuvad, aga ka ise ennast doktori tiitliga ehtida, lisaks veel päriselt olemasoleva doktori nimega...

 
At 13:37, Anonymous Professor Bologneese said...

Siin mõned mehed ei taipa mis asjad on rollimängud. Kade meel on või et mõnel mehel on äge hüüdnimi. Kuram kui mees ravib korraga mitmesaja inimese hingepiinu ja velomotoorset rahutust, siis kes ta on? Treial või? See mees on kõige ehtsam doktor.

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Sa Priit pead küsitluse korraldama. Enamus lugejaid on küll Doktor Med. Holdeni poolt. Teenige omalegi doktori tiitel, kas siis läbi ametliku haridussüsteemi või läbi tänulike inimeste südame.
Reinup

ps. mind aitas Dr.Holden ussjätke küsimuses väga edukalt

 
At 13:59, Anonymous Kustas, Vana-Saaluse said...

See viidatud ameerika doktor on ju täiega šarlatan. Pealegi on veel holdeni nimega doktoreid kel pole tingimata veebilehte,
Käed eemale meie Haanja doktorist!!!

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

Ai, ai, ai, lõin ka Google'i otsingusse sisse dr Holden ja neid tuli ridamisi, igasuguseid igati respekteeritud dr Holdeneid. Kas tõesti arvab üks Võrumaa mees, et võib end sertifitseerimatult nendega ühte ritta seada?

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

Next level is reached but this is not for me. 2 aastat seda blogi iganädalaselt jälginud inimesena kustutan täna selle oma lemmiklehekülgede nimekirjast. Edu Priidule ja köikidele kommenteerijatele!

 
At 15:37, Anonymous Jurist said...

Lp 15.20,
aga samuti 13:28, Priit Pullerits et al

Mis alusel üritate Ain-Ivaril doktoritiitli kasutamist takistada? Kui leiate, et Dr Holden on teie subjektiivseid õigusi - või ka avalikku huvi - kuidagi riivanud, siis palun põhistage oma väited viidetega asjaomastele kehtivatele õigusnormidele. Kui te ei tule sellega toime, siis parem olge lihtsalt vait.

Kordan veelkord - teil ei ole oma absurdsetele nõudmistele absoluutselt mingit õiguslikku alust. Rääkige Postimehe juristiga, loodetavasti Postimehe õigusnõustajal on vähemalt niipalju õigusalast pädevust, et suudab mõned elementaarsed põhitõed teile selgeks teha.

Lugupidamisega,

 
At 16:16, Anonymous Anonüümne said...

Postimehe jurist... Nägime ju, kuidas see spordipoe kauba tagastamise lugu ja Pulleka suuskade murdmise case lõppesid. Õigemini, et kuidas mingit tulemust polnud.

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

15:37, vt nt ain 11:36.

 
At 18:03, Anonymous Jurist said...

Kulla 16.22,
nn Bologna deklaratsioon pole õigusakt. Te ajate õigusnormi ja poliitilise avalduse segamini.

Moreover, "Questions have also been posed, e.g. by Prof. Hauke Bronckhorst, as to the democratic legitimacy of the Bologna Process," ütleb Wikipedia.

 
At 18:47, Anonymous Lembit Kaun, Otepää said...

Ai nüüd oleme tupikus omadega. Priit võta vabandus üles ja tee resett. Umbes selline nagu H Clinton ja Paeti armas "kolleeg" Lavrov tegid mõni aasta tagasi.
Selline sissetöötatud blogi oleks kahju kui kuivaks jääks, meie siin poistega oleme harjunud lugema ja ikka arutame omavahel eesti spordimaailma muresid ja rõõmusid ning klatši et kes ikkagi ahistas moraalselt ja sekundaarselt ja kõik need teised valgust kartvad jutud aegade tagant. Nagu ütles suur filosoof seltsimees Trotski aeg kõik haavad parandab ja juurde tekitab. Tervitan kõiki kõvasid mehi kes blogi loevad ja kes ei loe nagu Pavel Koltšinit ja Mati Alaveri.

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne vojäär said...

Kui Priidul juba käsi sees Scanpixis siis võiks näidata veel neid vabalt rippuva anakondaga poiste pilte. Sobivad hästi läheneva kevade kontseptsiooniga kokku. Kindlasti on sportlikke naisterahvaid seda blogi lugemas ja neil pole midagi sellise teemaarenduse vastu. Reede õhtuks sobiks veel sportlike noorikute pilte avara dekolteega kui palju lisa raha ei maksa Scanpixi arhiivist. Juba ette tänades

 
At 19:16, Anonymous Reelika said...

Reede peakski olema anakonda-päev suusablogis. Sest suusapoisid ei ole ju papist poisid

 
At 19:17, Anonymous Suusapoiss said...

Ei ole jah, Reeelika räägib õiget juttu

 
At 19:22, Anonymous Suusataat said...

Sina suusapoiss ei tea neist asjust palju midagist

 
At 19:23, Anonymous Anonüümne said...

Suusataadil on võimas

 
At 19:26, Anonymous Reelika said...

Taadil võib võimas olla aga mulle meeldivad suusapoisid rohkem. Neil on naerul näod

 
At 19:28, Anonymous Kaidi, sportlik naisterahvas said...

Meil ei ole jah midagi selle teema vastu. Arendage aga.

 
At 19:33, Anonymous Anonüümne said...

Fookus läheb nagu teemalt kõrvale

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole, fookus on just fookuses

 
At 02:31, Anonymous Anonüümne said...

Jõudsin just Maratoni lugemisega lõpule. Enne ei saanud käest ära panna kui kõik sai läbi loetud.
Kokkuvõtvalt, väga asjakohane ja kasulik lugemine ja vaatamine on saanud. On tunda, et vaeva on tublisti nähtud nii kokkupanija kui kaasautorite poolt. Ka paistab reklaamikäive rekord olema?
Nii et jah, töö kiidab tegijat ja paluks jätkata samas vaimus!

 
At 11:51, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 02:31. Sai, jah, päris korralik number. Grete Treieri jutt on väga huvitav ja asjalik, Jarek Mäestu teeb puust ja punasest selgeks, kuidas rulluiskudega peab sõitma, Art Soonetsi ülevaade Lõuna-Euroopa laagritest on igati üksikasjalik ja ammendav, Martin Mooses ja Harry Lemberg annavad jooksjatele väärt ja kasulikku nõu, reklaamikäive, mis selliseid väljaandeid elus hoiab, on ka igati korralik, paber, mis tagab trükikvaliteedi, on vist veelgi parem kui eelmisel korral, nii et, jah, ega kurta ole.

Järgmine number ilmub 13. juunil. Olen tänulik, kui soovitate siin teemasid, mida võiks seal kajastada.

 
At 11:54, Blogger Priit Pullerits said...

...ja muidugi Leho Ripsi õpetused-soovitused, kuidas vigastustest hoiduda - need on igale harrastussportlasele lausa elulise tähtsusega. Aitäh, Leho, asjaliku ja vajaliku panuse eest!

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, kas leidub mõni blogi, kus blogiomanik on eemaldanud veel rohkem kommentaare kui siin. Mina küll ei tea. See blogi juhib teiste ees pika puuga.

 
At 12:07, Anonymous Anonüümne said...

Minu töökohas ajalehtede laual Postimehe Maratoni ei leidnud. Ilmselt oli keegi ära võtnud. Kahju.
R-kioskis aga lehitsesid "Jooksja" uut numbrit. See väljaanne on ikka täielik porno.

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Kogu austuse juures Art S vastu, ükski ülevaade lõunalaagritest ei saa olla ammendav dr Holdeni kirjeldusteta. Õnneks on need tema blogis olemas. Holden korraldas lõunalaagreid juba siis, kui mõni turul laiutaja veel põlvpükstes ringi jooksis.

 
At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

Maraton - sisutihe, kindlakäeliselt toimetatud, informatiivne. Meeldib!
Ei leidnud midagi seksist. Eks seksi võib ju käsitada kontaktspordina, kuid pigem on see ikka kestvusala.

 
At 13:59, Anonymous Anonüümne said...

Eriväljaande esilehel on tekst "Hea lugemine rahvaspordihuvilisele". Siin Pullerits hõiskab, et lood on "harrastussportlasele elulise tähtsusega". Potentsiaalsetele reklaamiostjatele käiakse ette arve, mis ligilähedased PM lugejaskonnaga. Kellele sellist rosoljet vaja on? Cash ruulib ja see on oluline.

 
At 17:55, Anonymous Jakup said...

Tulen mina töölt koju, väsind kui siga, pesen puhtaks, võtan einet ja istun arvuti taha et osa saada säravast vaimutoidust mida pakutakse PP blogis, aga kommentaarid on täis pimedat vihkamist ja ärapanemist ja nilbet porri, rüvedust ja mõnitamist. Tahaks küsida nagu monsenjöör Kallas kunagi küsis et "mis teil seal toimub"?

 
At 17:57, Anonymous Jakup said...

Küsiks selle üle veel eestlastele kallis keeles "tšto u vass tamm proishoodit?"

http://arvamus.postimees.ee/1215248/com/matthew-hyde-meie-vene-keel/

 
At 18:47, Blogger Priit Pullerits said...

Mõnele küsijale, eriti neile, kes vandusid, et enam nad siia blogisse ei tule, aga nüüd küsivad, et kuhu nende kommentaarid on kadunud: selleks kaotasingi nad ära, et tabada teid blufilt ja valelt ning saada avalik kinnitus, et kõik need jutud, et enam siia ei tule, on bullshit. Lisaks: siia kommentaaride jätmine ei ole teile mingi inimõigus, eriti juhul, kui te ei oska inimlikult käituda.

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 20:05, Blogger Priit Pullerits said...

19:14, ma loodan, et saad sellise kommentaari eest kõige hullema haiguse. Ole sa neetud!

 
At 21:05, Anonymous Anonüümne said...

Jakupile tahaks ütelda et seda blogi siin loevad põhilised spordipoisid ja -tüdrukud. Sinusugused siberi taadid võtke selle Lembituga punti ja tehke oma blogi ja arutage seal oma eesnäärme probleeme. Siukest vingumist ei taha siin keegi lugeda

 
At 21:14, Anonymous Anonüümne said...

Ei maksa vanema generatsiooni mehi mõnitada. Lembit ja Jakup on täitsa asjalikud sellid kui vaid liiga tihti ei kommenteeri. Teinekord ütlevad ju asjaliku sõnagi sekka. Läheb neil vahest imalaks PP kiitmiseks aga kui arvestada et on vana Jossi ja Aadu aegsed mehed, need ongi sellised autoriteedi järgi igatsevad tüübid

 
At 21:26, Anonymous Jakup said...

Vana Jossi aegu sellist porri nagu täna ei olnud. Puudusid täiesti anonüümsed kommenteerijad ja tühjast solvajad. Spekulandid istusid laagris kinni ja riiklikus ajalehes ei lubatud mõnitada eesti inimest, nagu Postimehes seda ülepäeva teeb

 
At 20:25, Anonymous Anonüümne said...

Woah! I'm really loving the template/theme of this website. It'ѕ ѕimple, уet еffеctive.
A lοt of timeѕ іt's challenging to get that "perfect balance" between superb usability and visual appearance. I must say you have done a fantastic job with this. In addition, the blog loads super fast for me on Firefox. Outstanding Blog!

My website; make money online

 
At 04:38, Blogger Unknown said...

shijun 4.8 2
chanel no 5
michael kors outlet
timberland uk
ray bans
coach outlet store online
toms outlet
nike air max
coach outlet online
ghd
coach outlet online
louis vuitton handbags
abercrombie fitch
abercrombie fitch
louis vuitton
coach outlet
insanity workout
lululemon outlet
coach outlet online
hollister clothing store
p90x
ralph lauren outlet
louis vuitton
louis vuitton
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet
michael kors outlet
louis vuitton handbags
running warehouse
juicy couture handbags
michael kors handbags
polo ralph lauren
chanel outlet
ray ban wayfarer
tory burch outlet
michael kors
hollister outlet
michael kors
polo outlet
louis vuitton handbags
abercrombie

 
At 03:03, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:06, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:09, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:12, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 04:26, Anonymous Cara Mengobati Diabetes said...

This article is interesting and useful. Thank you for sharing. And let me share an article about health that God willing will be very useful. Thank you :)

Obat Sakit Mata Belekan Alami
Cara Mengatasi Diare
Obat Sariawan Alami
Obat Penghancur Batu ginjal
Cara Menyembuhkan Mata Minus
Cara Mengobati Gusi Bengkak

 

Postita kommentaar

<< Esileht