Kolmapäev, august 14, 2013

Pullerits: Kuidas ma Taaramäe asjus täppi panin?

22. juulil kirjutasin oma blogis, miks Rein Taaramäe peaks abi otsima Eesti, mitte Lääne-Euroopa arstidelt:

«Ei usu, et Prantsuse (või teistele Lääne-Euroopa) arstidele on Taaramäe mingi eriline patsient, kelle probleemidesse südame ja hingega süüvida.
/--/
Eestis on hoopis teine lugu. /--/ Eesti arstid võtaksid Taaramäe ravimist suure ja vastutusrikka ülesandena, koguni rahvusliku ülesandena. Siin ei oleks ta tavaline reapatsient. Eestis on Taaramäe rahvuslik aare, ja pole kahtlustki, et arstid saavad sellest suurepäraselt aru. Eesti arstid tegeleksid temaga seni, kuni probleemid on tuvastatud ja kõrvaldatud.»

6. augustil andis kolleeg Jaan Martinson Postimehes ülevaate, kuidas Taaramäel arstidega koostöö edeneb:

«Pärast ebaõnnestunud, 102. kohaga lõppenud Tour de France’i naasis Taaramäe Eestisse ning asus koostöös arstidega jälitama hingamisraskuste põhjusi.
/--/
Eesti tohtritega polnud probleemi, nemad võtsid abi vajava Taaramäe kesksuvelgi vastu, ent piiri taga asjad nii lihtsalt ei käi. «Vastavaid uuringuid tehakse vaid Kopenhaagenis ja Londonis, kuid sealsed arstid on puhkusel. Sain äsja e-kirja, et mind võetakse ette kolme nädala pärast.»»

Läkski täpselt nii, nagu kaks nädalat varem olin kirjutanud. Aga kui sellest kirjutasin, leidus taas oi kui palju noid, kes püüdsid logisevate või lausa olematute argumentidega minu kirjutatut diskrediteerida. Ja nagu näha, põrusid valusalt.

Ma saan aru, et nii mitmelgi kibestunud mehel on paranoiline kinnisidee vaielda vastu kõigele, mida kirjutan. Nad võiks sellest üle saada ja lähtuda kainest mõistusest. Kui neil seda on. Või elukogemusest. Kui neil seda on.

Nüüd on see vana asi õnneks ära klaaritud ja siit, nagu on kujunenud spordis klišeeks, on nüüd hea edasi minna. Küsimus: kas keegi pühapäeval Võru rattarallile ka läheb? Kui jah, siis võiks ju taktikat ja strateegiat arutada. Sellest tõuseks kõigile kasu.
******
Bartlett Wash Trail, Moab, Utah. 21. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1-3: Rein Taaramäe Pandivere rattarallil, mille ta lõpetas 104. kohaga. Fotode autor: Arvet Mägi, Virumaa Teataja / Scanpix

42 Kommentaarid:

At 09:38, Anonymous Muinas Julle said...

Taaramäel on nina püsti. Tema on ikkagi euroopa mees, Prantsusmaal tööl. Temasugusel mehel on nii haruldased haigused millest Eesti arstid kuulnudki ei ole. Seega peab ta ikka kuski Taanis Rootsis Saksas arsti juures käima. Eks ta eestis arsti juures käib, aga ei taha seda avalikult tunnistada.

Kuigi jah, Cofidis on lihtne tööandja. Miks ta peaks Taaramäe treeneri või tervise eest hoolitsema? Kui mees enam ei jaksa, leitakse talle asendaja. Tahtjaid leidub, uusi noori taaramäesid, kellel veel jalad kopsud terved.

Umbes sama oli Fordi ja Wilsoniga. Mäletate, wilson olevat olnud Märtinile teine isa. Me postsovjeedid ootasime sellist sooja suhtumist. Arvasime et "välismaal" inimesearmastust viljeldakse. Profispordis. See on äri äri äri. Kuidas on Taaramäe rahvuslik aare? Kui ta sõidaks Eesti profimansas, siis küll.
Ega te ometi ei arva et väljamaa omad õhkavad , näe Cofidises on Taaramäe, suur eestlane !!!

 
At 10:16, Anonymous Anonüümne said...

See on hea et Priit puhkuselt tagasi.
Endisest paremana, teravamana, suuremana, tugevamana.
Nüüd tahaks kuulda Priidu arvamust kõige kohta

 
At 10:36, Anonymous Anonüümne said...

Mu ka hea meel et Priit on tagasi,
mingid tiletandid kommenteerivad, aeg oleks et keegi tuleks ja asjad paika paneks,
kuradi tainapead ma ütlen Säärits Kivisaar, papa Kanter, MuinasJulle, Deivil Tserp, kõik panevad sellist pada et piinlik kuulata

 
At 11:03, Blogger Madis said...

Eristaatus Taaramäe. Aga põhiküsimus on, et miks tavakodaniku tervise uurimisest lastakse lohvkalt üle? Miks peab see, kellel pole "rahakotti" puuga seljas, kannatama ravijärjekorras kuid oodates, ning saab siis stampvastuse, et ei leia teil midagi normaalsusest kalduvat. Aeg närveldades kulunud ja tervist ikka pole. Vahel (kogu aeg?) tundub, et meil on arstimaffia inimestelt raha välja pressimiseks, et nood haigekassa väliselt neid külastaksid ja pappi köhiksid.

 
At 11:18, Blogger Priit Pullerits said...

Madis jt ka, paljudele ei pruugi see meeldida, aga taas laske mul rääkida elukogemusest ja kainest mõistusest lähtudes, kuigi see paljudele ei meeldi - aga fakt on see, et Eestis sõltub hea arstiabi saamine ennekõike ja eekätt tutvustest. Sa pead lihtsalt arste tundma. Ehk lihtsalt öeldes: teil on vaja teada-tunda arste, mitte lauljaid-näitlejaid-sportlasi-poliitikuid. Nonde tutvustega võite keksida, aga tegelikult ei anna nood teile midagi, kui ikka tõeline mure majas. Ain jt ka võiks siin vastu vaielda, aga pange tähele - ega neil midagi öelda ole, sest nii see on, nagu ma ütlen. Mis ei tähenda, et tavaline tutvusteta inimene arsti vastuvõtule ei saa, aga see, kes arste tunneb, sellel on suur eelis - just see eelis, mille puudumist tavainimeste seas Madis kurdab.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Retooriline küsimus, miks blogiomaniku nime ei leia nende seast, kes on parajasti meediakontserni tagasi ostmas? On ju blogiomanikulgi märgatav investeerimiskogemus ja meedia alal ka igati pädev inimene.

 
At 12:30, Anonymous Anonüümne said...

Sahistatakse et Schibsted tahab tehinguhinnaks Kroonpressi hinda + Pulleritsu ÜÜBER-KIIREID auguga Fishereid!!!

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Vaata, Priit. Kui 47 eluaastat on peamiselt asjade valesti tegemise kogemust, siis paraku see elukogemus ei päde....

 
At 14:14, Anonymous Anonüümne said...

Ah Postimees on müügis? Mind see omanike teema ei koti, kui Pulleritsu blogis jääb kõik endiseks. Konkurentsitult parim blogi minu meelest. Tasuta ja saab vabalt arvamust avaldada, kui soovi on.

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

Päris vabalt siiski arvamust avaldada ei saa. Tuleb jääda teatud korrektsuse piiridesse.
Aga miks Taaramäe välismaal arsti juures käib, sellel võib olla palju põhjuseid. Kas pole eestis selle eriala arsti või näiteks on eesti lihtsalt liiga väike koht. Kõik tunnevad kõiki ja lobisevad omavahel.
Teet

 
At 18:10, Anonymous August, Vana-Vigala said...

1) Postimehe varade ülevõtmisel tehakse inventuur. Huvitav, kas Suusablogi üldse nimekirjas figureerib ja milliseks audiitor "asset"-i turuväärtust pidas. 2) Kas Postimehe juhtkonnal on meediaettevõtte omandamisega seoses kavas ka muudatusi Suusablogi formmaadis, toimimispõhimõtetes jms? Mind kui Suusablogi pikajalist lugejat huvitavad need küsimused kõige enam. Meeldiv oleks, kui kõik jääks endiseks - et ei tuleks mingit päevapiletit vms jama.

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

Võru rattaralli taktika ja strateegia on lihtsad - sõita on vaja. VÕRR on üks väheseid harrastajate maanteesõite Eestis kus pole võimalik kogu aeg tuules tirri lasta.

 
At 22:56, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas loed Ahto Jaksoni veetavat jooksuportaali ja mida arvad Enn Selliku memuaaride lõpus olnud nõudest, mis keelab anonüümsed kommentaarid?
Ala kui keegi kommenteerib, siis rohkem ei räägi.

P.

 
At 23:37, Anonymous Anonüümne said...

NB! http://jooksutiim.blogspot.com/2013/08/lembit-kaun-kui-spordiorganisaator.html

 
At 23:53, Anonymous Anonüümne said...

"Nüüd läheb andmiseks" - A. Säärits (c), 1500 m jooksu viimase ringi alguses, ERR-is kommenteerides. Meedias ei ole viimase ringini passimist, hoope jagatakse paremalt ja vasakult kogu aeg.. Memuaaride avaldamisel tasub esimese sammuna kasutada professionaali abi. Mida avaldada, kuidas avaldada, kus avaldada. Omapäi tundmatus vallas on oht lihtsalt ära kasutatud saada. Saada tõmmatud mängudesse, mis pole sinu mängud ja mida sa ei mõista. Kokkuvõttes: professionaalsus ja ettevaatus.
Umbes nii võiks Pullerits minu meelest vastata.

 
At 01:05, Anonymous Anonüümne said...

Anonüümne kommenteerimine on inimõigus (Euroopa Liidu kontekstis - põhiõigus), siis pole midagi arutada.

 
At 08:37, Anonymous Viktor Teemets said...

Jooksuportaali on valus lugeda. Artiklid on keeleliselt väga algelised ja krobedad.
Lugege seda. Artikkel lühike, aga mitu korda esineb "etioopialanna" ? Kui ei teaks, võiks arvata et 4.kl tüdruk kirjutab oma esimesi ridu.

http://jooksuportaal.blogspot.fi/2013/08/olumpiapronks-sofia-assefa-jooksis-mmil.html

väga hea et lugusid ilmub, kuid tekst võiks olla inimsõbralik. Jakson võiks teha kõike muud, aga mitte kirjutada.
Näiteks kui tehakse juttu Mo Farahist siis tema nime ees seisab alati "Somaalia päritolu Suurbritannia jooksja"
Kirjamees peaks oskama oma publikumi hinge sulanduda. Jooksuportaali loevad tõenäoliselt juba teemast eelteadmisi omavad inimesed, kes teavad MF päritolu jms. juurde kuuluvat.
Pravda polnud 1975 ka nii kroonulik kui JPortaal täna.

Ahjaa, igati normaalsed kommid kustutatakse, seega, ei teki seal arengut mingisugust.

Arvan et PP võib oma suurkoolis kasutada JP artikleid kui näiteid missugune EI PEA olema spordist kirjutav artikkel.

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

Sellik on aus mees.
Tema, vastupidiselt poliitikutele (kes oli see naisterahvas omandireformi tegija kes pärast nuttis kui talle oli ära öeldud) kommentaare kartma ei pea. Ka anonüümseid.

 
At 08:51, Anonymous Anonüümne said...

Jakson tatsab edasi pang jala otsas. Kustutagu kommid mis talle ei meeldi, aga anonüümse konto kinnikeeramine jätab ikka imeliku mulje.

 
At 09:25, Blogger Priit Pullerits said...

Alustan vastustega tagantpoolt.

Kahtlemata pole blogi, st just paeluva blogi tegemine lihtne. Paljud arvavad, et ahh, mis see ära ei ole, lihtsalt kirjutan. Aga lugejaid ei ole. Sest tekst ei paelu. Hea teksti loomise oskus on samasugune oskus, nagu Tour de France'il 11. koha saamise oskus - selleks tuleb vaeva näha, selle nimel tuleb pikalt tööd teha, selleks pean ka talenti olema. Vt nt siinne blogi - kirujaist puudu ei tule, aga ikka ja jälle tulevad nad siia tagasi ja siin käivad sõnalahingud. Miks see nii on... Küll te teate!

Jooksuportaali kohta ei oska midagi kosta. Olen oma lugemisvara valikul väga selekteeriv - sel, mida loen, peab olema suur väärtus ja edasiviiv jõud. Noid saan mujalt kui Eesti blogidest.

23:53 - hea vastus, ei ole midagi lisada.

Augustile Vana-Vigalast: olge rahulik, siinne blogi ei ole mingi Eesti Meedia ega Postimehe asset, ükskõik mis kopiraidi märke ka kuskile lõppu susatakse. Sest siin saan tekste ja pilte üles panna ainult mina, nagu ka, muide, kommentaare kustutada, kuna mitte kellelgi teisel ei ole vastavaid paroole. Ma arvan, et isegi Art Soonetsil Scanpixdist mitte. Nii et kui keegi kavatseb siin mu blogist mingi asseti teha, siis good luck - saab surnud hobuse.

 
At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

Ära maga maha:

http://www.tartupostimees.ee/1348990/tour-d-oo-tuleb-taas

 
At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tundub et sa oled kahe silma vahele jätnud sellise ollulise sündmuse ühel sinu lemmikalal - Andrus on võistlusrajal tagasi. http://meelis.tumblr.com

Tauno T.

 
At 11:14, Anonymous Vahur said...Veebikolumnist ullarparnat ütles ...
Hea töö Ahto, selliseid lugusid ootaks ka edaspidi. Vanade tegijate lood on ühteaegu nii harivad kui ka inspireerivad.
---------------------------------
hea näide sellest kuidas propaganda töötab. Meedia on juba ammu ilusa eestikeelse sõna "innustama" asendanud anglitsismiga ja "lihtsad lugejad" lähevad kolinal õnge.
Ja siis räägitakse et eesti keel ei ole kunagi paremini "õitsenud" kui täna.

 
At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

Mis sai sellest mehest, kes lubas Priidu auguga Fischerid puruks astuda ja pidi kohtusse kaevatama?

 
At 15:32, Anonymous Anonüümne said...

See Arcotranspordi kirjutatud L K lugu on piinlik ponnistus.

Kaun poleks kunagi oma mängudele L Kaun Games nimeks pannud.
Kaun oleks oma mängudele eestikeelse nime pannud. Äärmisel juhul saksa või kreekakeelse (Kaun teadis ja tundis kultuurrahvaid)

 
At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tundub et sa oled kahe silma vahele jätnud sellise ollulise sündmuse ühel sinu lemmikalal - Andrus on võistlusrajal tagasi. http://meelis.tumblr.com


Sa võid ju kirjutada, aga tee seda hästi (nagu PP)
Meelis lubas oma üllitise kõigile onlain meediatele kasutada. Ei tea kas tasuta või tasu eest.
Ilkumine läks lahti. Ei tea kas AV sellisega rahul on? Pigem tegi Meelis sellega karuteene oma iidolile.

 
At 16:57, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake kui palju on Enn Selliku lool kommentaare, kui palju küsimusi, tõsine mõttevahetus käib.

Etiooplanna

 
At 08:10, Anonymous Precious said...

This is great!

 
At 05:29, Blogger Unknown said...

20156.9dongdong
jordan 11 low
true religion outlet
mont blanc
replica watches
michael kors
juicy couture
jordan 11s
cheap jerseys
coach factory outlet
concords 11
fitflops clearance
ralph lauren
oakley sunglasses wholesale
fitflops
oakley sunglasses
ghd hair straighteners
michael kors outlet online
christian louboutin outlet
coach factorty outlet
louis vuitton outlet
kate spade handbags
cheap jordans
abercrombie kids
fendi bags
michael kors outlet
ralph lauren polo shirts
toms shoes
oakley sunglasses wholesale
toms outlet
michael kors outlet online
polo ralph lauren
michael kors outlet
true religion outlet
christian louboutin outlet
timberlands
ray bans

 
At 03:57, Blogger Unknown said...

qihang0630burberry outlet online
coach factory outlet
nike tn pas cher
gucci
air force 1
oakley sunglasses discount
fitflops outlet
coach outlet
longchamp pas cher
coach outlet store online
michael kors outlet
michael kors outlet online
oakley sunglasses sale
mcm outlet
sac longchamp
prada handbags
ray ban sunglasses
toms shoes outlet
ray ban wayfarer
burberry sale
true religion outlet
pandora charms
coach outlet online
nike blazer
oakley sunglasses outlet
ray ban sunglasses
mont blanc pens
toms shoes
gucci outlet online
cheap ray ban sunglasses
cheap snapbacks hats
cheap soccer shoes
cheap ray ban sunglasses
hollister clothing
michael kors bag
chaussure louboutin
mont blanc pen
louis vuitton pas cher
kate spade handbags
nike tn
ralph lauren
q

 
At 03:05, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:07, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:11, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:14, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:00, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 04:43, Blogger Unknown said...

20151127xiaodaige
swarovski crystal
air max 2014
wellensteyn outlet
ed hardy clothing
abercrombie and fitch
ghd uk
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
the north face outlet
ugg boots on sale
lululemon pants
black friday 2015
winter coats
fred perry polo shirts
nike outlet store
uggs outlet
tiffany and co
air jordan 11
michael kors uk outlet
herve leger dresses
chanel outlet store
michael kors handbags outlet
oakley outlet store
hermes outlet
michael kors uk
oakley sunglasses wholesale
coach handbags outlet
swarovski outlet
rolex watches
chanel handbags outlet
barbour jackets
coach outlet store
cheap ray ban sunglasses
coach outlet store
longchamp outlet
adidas outlet

 
At 10:48, Blogger Unknown said...

cazal sunglasses
canada goose outlet
cartier watches
coach outlet
cheap oakley sunglasses
ugg outlet store
links of london jewellery
cartier outlet store
rolex watches
beats by dre
cheap uggs
michael kors outlet online
oakley sunglasses
michael kors outlet online
michael kors outlet online
uggs outlet
nba jerseys
longchamp outlet
longchamp pas cher
cheap jordan shoes
true religion jeans
prada shoes
michael kors bags
air max 90
true religion jeans
nike tn pas cher
pandora jewelry
ugg boots clearance
ray ban sunglasses
michael kors outlet online store
mlb jerseys
ugg outlet
coach outlet clearance
converse shoes sale
hermes outlet
20160812caihuali

 
At 04:27, Blogger chenlili said...

denver broncos jerseys
ugg slippers
kobe shoes
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
louis vuitton handbags
michael kors outlet
mont blanc pens cheap
louis vuitton purses
burberry outlet online
ray ban sunglasses
true religion outlet
air jordan 11
michael kors outlet
michael kors purses
uggs outlet
canada goose sale
lebron 12
polo outlet
polo ralph lauren
concord 11
ugg outlet
the north face
cartier watches
air jordans
louis vuitton outlet
oakley sunglasses outlet
beats solo 2
tiffany jewelry
michael kors outlet clearance
ghd hair straighteners
washington wizards jerseys
insanity workout
toms wedges
uggs outlet
toms shoes
louis vuitton outlet
coach outlet store online
longchamp outlet
chenlili20160829

 
At 12:34, Blogger chenlili said...

toms shoes
louboutin femme
ray ban glasses
louis vuitton purses
hermes bags
cheap oakley sunglasses
louis vuitton
mlb jerseys
coach outlet
fitflop shoes
hzx20161226

 
At 06:06, Blogger Unknown said...

air jordan
true religion outlet
air force ones
hogan outlet online
adidas stan smith
huarache shoes
atlanta falcons jersey
pandora bracelet
yeezy boost
hermes belt

 
At 04:37, Blogger adidas nmd said...

coach outlet online
nike huarache
polo ralph lauren
coach outlet store
polo ralph lauren
cheap snapbacks
ugg outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
true religion jeans

 
At 12:58, Blogger fgthtyhsrty said...

kobe shoes
lebron 16
golden goose sneakers
golden goose
golden goose sneakers

 

Postita kommentaar

<< Esileht