neljapäev, august 22, 2013

Pullerits: Kuidas rattasõit jalust niidab?

Hommikupoolik oli soe ja päikseline, kuid päeva peale tõmbus taevas pisut pilve. Arvestades kavatsusi polnud see sugugi halb variant. Alustasin enne keskpäeva Hiiumaal Palli rannast rattaga tiiru ümber Kõpu poolsaare. Seega olid olud üksjagu pikaks ettevõtmiseks igati soodsad.

Aga ma ei osanud arvata, et teekond nii pikaks kujuneb ja sel niivõrd ootamatud tagajärjed ilmnevad.

Eelmisel päeval olin teinud päikselise ilmaga oma Treki maastikurattal ümber Tahkuna poolsaare (põikega Kärdlasse ja tagasi) 45-kilomeetrise tiiru, puhast sõiduaega kogunes 1:35. Häda polnud miskit. Kõpu poolsaare ring kujunes küll 18 km pikemaks, ent keskmine sõidutempo jäi aeglasemaks: rattakompuuter mõõtis puhast sõiduaega tervelt 2:53. Ühtekokku kulus koos peatustega täpselt neli tundi.

Esialgu ei tundunud midagi halvasti. Käisin isegi paariks minutiks vees end jahutamas ja higi maha uhtmas. Kui aga poole tunni pärast autoga Kõrgessaare asulale lähenesin, ja väljas üksjagu lämbe tundus, tajusin, kuidas süda läheb pisut pahaks, nägu tõmbab valgeks ja nõrkus tuleb peale. Kui kolm-neli minutit hiljem Viskoosa kaupluse ees auto kinni pidasin ja poodi hakkasin minema, otsustasin poolel teel, tosina meetri järel ümber pöörata. Tekkis kartus, et ma ei pruugi poes vastu pidada, vaid võin äkki kokku kukkuda. Läksin auto juurde tagasi, istusin murule ja heitsin pikali. Läkitasin naise enda asemel poodi.

Kui 4 km kaugusele Laukale n-ö koju jõudsin, heitsin diivanile lamama. Lamasin umbes tunni. Tasapisi hakkasin taastuma. Kuid süüa palju ei jõudnud. Umbes kaks tundi pärast seda, kui kehv enesetunne võimust võttis, tulin taas enam-vähem endasse.

Ei tea, mis see oli. Liiga palav ei olnud. Päiksepistega tegu küll polnud. Janusse ei jäänud. Jõin kaks liitrit vett, mida mulle on seniseid kogemusi arvestades enam kui küll. Pingutasin üle? Jah, viimased tosin kilomeetrit sõitsin küll kiiresti ja täie jõuga, sest teekond oli niigi võtnud kaua aega ja oli vaja see lõpule viia – ei saa ju lasta teist inimest rannas liiga kaua oodata, seda enam, et olin mobiiltelefoni autosse unustanud ning enda kulgemisest teada anda ei saanud. Ülepingutuse vastu räägib ka see, et juba järgmise päeva hommikul enne kella kümmet sõitsin rattaga mööda kruusateed 30 km kaugusele Käinasse, seal tegin 44 km pikkuse ringi mööda Kassari saart ning siis sõitsin kerges küljelt vastutuules mööda kruusateed Laukale tagasi. Kokku seega 104 km, puhast sõiduaega 4:27. Ilm oli igatahes palavam kui Kõpu-päeval, aga häda polnud sedapuhku miskit.

Nii et ei teagi, mis see küll oli, mis pärast 63 km sõitu Kõpu poolsaarel niiviisi ootamatult rivist välja lõi. On teil ka midagi sellist juhtunud?
******
View of 3D Jeep Route from Bartlett Wash Slickrock Trail, Moab, Utah. 21. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Priit Pulleritsu ratas Kõpu poolsaarel neljateeristis. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 2: Priit Pulleritsu ratas Tahkuna poolsaarel vana kaitserajatise otsas. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 3: Kõpu poolsaare jalgrattatee kulgeb Kõpu tuletorni taga läbi suure karjääri. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 4: Teede ristmik Kõpu poolsaarel Kaleste külas. Foto autor: Priit Pullerits

61 Kommentaarid:

At 00:12, Anonymous Anonüümne said...

Südame rütmihäire äkki?

 
At 00:23, Anonymous Anonüümne said...

Võta seda märgina, teatena tulevikust, mis ei ole enam kaugel.

 
At 02:05, Anonymous Anonüümne said...

Karmavõlg, mis muu ...

 
At 06:51, Anonymous Anonüümne said...

On endalgi ette tulnud - ma kahtlustaksin madalat veresuhkrut. Söönud olid?

 
At 08:40, Blogger Priit Pullerits said...

Kui ringi lõpetasin, oli söömisest möödas vähemalt kuus tundi. Aga sõin kohe pärast rattasõidult naasmist, kaks võileiba ja banaani.

 
At 09:09, Anonymous Anonüümne said...

Arvan ka, et põhjus võis olla väheses söömises. 6 tundi füüsilist pingutust ilma vahepealse söömiseta on liiast. Võta teinekord rajale kaasa kas banaan, võileib, müslibatoon või midagi muud meelepärast.

Pikemate sõitude puhul jälgin alati reeglit, et vähemalt iga tunni tagant oleks midagi suhu pista. Isegi kui alguses tundub, et ei taha.
Ei pea väga palju sööma, piisab ka poolest banaanist, et vältida veresuhkru järske langusi ja tõuse. Söö mõõdukalt aga järjepidevalt. Kuus tundi ilma söömata on liig. Joomisest üksi ei piisa, eriti siis kui jood ainult vett.

 
At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Puuk hammustas.

Teet

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

Nii elementaarne viga ja jääda nälga ise tahab veel tark sportlane olla.

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

... Äkki vaatan, et valgetes hõlstides sõidavad ... Ja imelikud tiivakesed seljas ... ning udu on maha tulnud, maa ligidal ...

 
At 15:29, Anonymous Ketlin, Lõuna-Eestist said...

Tere, mehed!
Mul on plaan see aasta esimest korda Tartu rattamaratonile minna. Olen kuulnud, et see blogi pidi olema parim koht, kus Eestis spordi teemal nõu küsida.
Minu küsimus on selline, et kas minna pikale või lühikesele rajale. Mõned tuttavad ütlevad, et kui õiget mõnu tahad, siis pead ikka pika ette võtma, et lühikesega ei lähe õieti käimagi. Kas see on õige nõu?
Ketlin

 
At 16:25, Anonymous Anonüümne said...

Pikal sured. Esimesel korral ikka lühike.
Mõnusat sõitu

 
At 16:41, Anonymous Ketlin, Lõuna-Eestist said...

Tänan, aga mida teised mehed arvavad? Või siin ongi sellised mehed, kes noorele naisterahvale ülalt alla vaatavad või temast nagu tühjast kohast mööda vaatavad?
Ketlin

 
At 16:48, Anonymous Anonüümne said...

Õige, Ketlin! Alates blogipidajast siin ongi sellised mehed. Mine kohe heaga naistekasse tagasi. Aga muidu oled julge ütlemisega, kas mitte äkki Kauna Lempsi lapselapsega pole tegemist?

 
At 17:06, Anonymous Anaalüütik said...

Asi selge, üks dopinguproov...
Veelkord sai kinnitust, et kui kaasajal spordis, olümpiaalal, hakkab mingit treenerit, treeningrühma või ka arsti külastav seltskond teistest tuntavalt paremaid tulemusi tegema (nt Jamaica "imejooksjad"), siis ei saa selleks "eduvalemiks" olla midagi muud kui mõni keelatud võte.
Sest (peaaegu) kõik tipud treenivad kaasajal juba parimal võimalikul moel ja maksimaalses mahus ning talendid jaotunud laiali üle ilma.

Jamaica viimaste aastate medalid võib juba suure tõenäosusega panna ühte patta näiteks ratturite eelmisel kümnendi medalitega...
Ja kas Bolt on uus Armstrong?

http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/maailm/wada-jamaika-dopinguagentuurile-me-hoiame-teil-silma-peal.d?id=66624717

 
At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

Ketlin, noortel naistel on tavaliselt nii, et alguses on veidi valus, aga pärast hakkab hea.
Teet

 
At 17:25, Anonymous Ketlin, Lõuna-Eestist said...

Tegelikult on mul veel üks küsimus. Olen piltidelt näinud, et Tartu rattamaratonil on kõigil meestel hirmsad püssid all, aga kui ma tulen kohale 10aastase riistapuu seljas, kas siis on oht, et mind peetakse blondiiniks. Olen nagunii blond.
Ketlin

 
At 17:58, Anonymous Selline mees, PP blogi stammkunde said...

Või siin ongi sellised mehed, kes noorele naisterahvale ülalt alla vaatavad või temast nagu tühjast kohast mööda vaatavad?
------------------------------------------

oled Ketlin väga taiplik noor naisterahvas. Nii ongi, mina ka, kuigi ma olen pyydnud ennast viimasel ajal parandada, ning noorte naisterahvastega hoopis juttu teha mööda vaatamise asemel

 
At 20:31, Anonymous Kenneth said...

Noored nisterahvad voiks tosisest blogist eemale hoida. Nii on meile koigile parem.
kuskil on kindlasti algajate blogi. FB jooksmine voi midagi sellist. siin aetakse ikka tosist juttu

 
At 20:42, Anonymous Ketlin, Lõuna-Eestist said...

Aga selleks ma siia küsima tulingi, et siin aetakse tõsist juttu! Kuid praegu on näha, et enamik mehepoegi on keele alla neelanud või on neil suu vett täis, kui siin noor blond naisterahvas välja ilmus. Ei taha küll uustulnukana "tõsiste isastega" tüli üles tõmmata, aga mulle hakkab koitma, et seepärast meestel püssid rattad äkki ongi, et nad ise on naisterahvaga tossid. Mh?

 
At 20:55, Anonymous Gerthrud said...

Ei ole nad tossid midagi. Uks punase colnagoga kutt ajas mulle 2012 tartu rattaralli järel kärbseid pähe. Käis peale nagu uni. Heitsin löpuks riided seljast ja linade vahele. Tahtsin näha kas sönade taga mees ka. Suudles mind kaelale ja silitas rinda. Asi löppes nagu ameerika filmis - saime headeks söpradeks. Aah-Aah. Praegu klopib öues vaipu.

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Vaata Keitlin, sinu ratast ei pea küll keegi pahaks. Me kõik oleme ereliukastega alustanud. Sõida mõnest vinge püssiga mehest mööda nagu seisvast postist, siis saad tunda ka "pähe panemise" rõõmu.
Teet

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

gerthrudi nimelist rattaralli protokollides ei ole.

 
At 22:22, Blogger Priit Pullerits said...

See on ju tekstist arusaadav ja päevselge, et too Gerthrud on fake. Mõni mees tahtis siin oma arust nalja teha...

 
At 22:36, Anonymous Anonüümne said...

PP pole pikki treeninguid või matku teinud ilma söömata ja ka kaasaskantav päästerõngas puudub täielikult. Kakspool kolm tundi kestab ära aga siis tuleb hakata lõivu maksma.

 
At 22:50, Anonymous Anonüümne said...

Gerthrud miks fake? Aga sellega panid küll täppi, et Gerthrud on mees. Tänapäevane, eelarvamusteta, euroopalik mees.

 
At 00:20, Anonymous Anonüümne said...

Õige tähelepanek, Priit! Ka Teie tekstidest on tihti arusaadav ja päevselge, et fake-faktid kasutusel. Koer tunneb ikka koera ära.

 
At 06:46, Blogger Lauri said...

Üks mees alles kevadel väitis, et üle tunnised rattasõidud on mõttetud igavad sadulanühkimised ja ajaraisk. Ja mida seesama mees teeb? Rattaringid, mis vältavad kuni 4,5 tundi.

 
At 09:39, Anonymous Anonüümne said...

Oleks võinud ikka Ketlini siia blogisse vastu võtta. Tore jutukas tüdruk. Blondi peaga. No mis teil tema vastu on? Ketlin saada oma pilt ja tere tulemast blogisse (kui Priit lubab muidugi)

 
At 10:54, Blogger Priit Pullerits said...

Lauri, need mitmetunnised sõidud ei ole trennid, need on tutvumine Eestimaa paikade ja loodusega - vt mu keskmine, kohati vaid tosin km/h. Teen pilti, uurin kaarti, vaatan ümberringi - veel kord: need ei ole treenimise nimel tehtud sõidud, vaid need on elu ja ümbrusega tutvumine.

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

...uurin kaarti ;)
Oled ise tunnistanud, et orienteeruda ei oska. Milleks siis kaardiga poosetada?

Teiseks, kui matk tosin km/h lööb jalad alt, siis tuleb seda pea 10 aastat treenimist võtta küll kui aja raiskamist.

 
At 12:41, Anonymous Anonüümne said...

Priit, alanud on ajakirjanike akrediteerimine Sotši olümpiaks. Kas mitte Sind ei peaks sinna saatma? Vastasel korral, kardan, et taliolümpia meediakajastus Eestis jääb väga ühekülgseks, rääkimata juba professionaalsuse ja säravate talentide puudusest meie riigimeedias.

 
At 12:48, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh heade sõnade eest, 12:41, aga olen ikkagi selles mõttes autsaider, et pole palgaline spordireporter ning need üksikud kohad, mis Eesti saab ja mille eest toimetused on valmis maksma, jagatakse ikkagi sporditoimetuste põhipalgaliste vahel. Pealekauba, ega Eesti sportlastel seal esikümnesse ju asja ole - kelle saavutusi seal omadest ikka kajastada?

 
At 12:53, Anonymous Ketlin, Lõuna-Eestist said...

Poisid, ma olen veidi hämmingus (ja veidi on siin väga pehmelt, ma rõhutan: pehmelt öeldud) - kas mu küsimused olid liiga elementaarsed või olid äkki hoopis liiga keerulised? Või valitseb siin tõesti shovinistlik hoiak, et noortest naistest lihtsalt ei hoolita?
Siiski on mul üks küsimus veel: et kui käib hirmus andmine ja kumm äkki katki läheb, et mis siis soovitate teha?

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Ketlin, võta varukumm kaasa, siis on võimalik kumm ära vahetada, kui peaks katki minema.

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Kõik märgid viitavad sellele, et nn homoteema kujuneb Sotši olümpial väga oluliseks, võib-olla isegi domineerivaks. Tekib mitteametlik võistlus, millise maa võistkond teravmeelsema homoseadusprotestiga välja tuleb. Kuidas üht või teist asja tõlgendada jne. Ja ega venelased vastumeetmeid tarvitusele võtmata jäta. Delfi igatahes taob rauda juba täiega. Jelena Glebovale pandi suhu homosid toetav avaldus. Delfi u 40-st kommentaatorist märkis, et kui täpsemalt vaadata, mida Glebova ütles, siis sealt mingit homode toetusavaldust välja lugeda on raske. Ehk siis tõeline infosõda, milles sport on ainult substraat.
Usun, et kui Venemaa informatsiooniministeeriumi kirjutada, et olen aus ja vaene Eesti ajakirjanik, pooldan traditsioonilisi perekonnaväärtusi, tunnen muret, et Sotši olümpia ei saa tasakaalustatult kajastatud, nad leiavad võimalusi pääset saada ja kulusid katta. Sõidu kooskõlastamine Postimehega võib muidugi olla probleem. Ajakirjandus (kus homode lobi tugev) peaks siiski mõtlema ka sellele, et kui mäng käib väga ühte väravasse, siis rahvas tüdineb ja loobub lugemast.
Üks mõte veel: Eesti ajakirjanikud, kes nn homoteemat kajastavad, peaksid oma isiklikud eelistused selgelt välja ütlema. Muidu käib telgitagune mäng.

 
At 13:16, Anonymous Ketlin, Lõuna-Eestist said...

Sedand küll, hea 13.10, aga tunnistan häbenemata, et ma ei oska kummi peale panna.

 
At 13:46, Blogger Priit Pullerits said...

To 13:11 - hea ja sisukas sõnavõtt, väärt mõtted ja konstruktiivsed ettepanekud. Kuid Vene raha abil olümpiale minek on siiski midagi sellist, mida ajakirjanikuna kohe kuidagi lubada ei saa - küll siis need, kes siin homolobi teevad, selle tõsiasja abil sind tasalülitavad ja maatasa teevad.

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

Lugupeetud Ketlin, Teil on ilmselgelt vaja kõrvale vanemat kogenud sportlast (hea kui see oleks sooneliste käsivarte ja võimsate õlalihastega meesterahvas) superviisoriks abistamaks Teid rallidel ja krossidel, kaasa arvatud kummi vahetus, pealepanek ja muud kriitilised operatsioonid. Noh tegelikult ma oleksin ise kõige sobivam kandidaat superviisoriks helistage mulle skaip numbril EduardK61. Salasõna:kevad_juba_vuliseb

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Ketlin,
mees võib ju isa ka kummi peale panna;)

 
At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

Teet võtab pulgale.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Ketlin, kui sa ise ei saa kummi peale, palu meestelt abi. Küllap mõni ikka aitab.

 
At 17:39, Blogger Priit Pullerits said...

Ikka leidub autojuhte, kes ei pea ratturit kellekski. Tulin Tartus pärastlõunal rattaga Jakobi mäest alla, ühtses liiklusvoos, jätsin eessõitva autoga väikse vahe sisse, ja ikka keeras Baeri tänava poolt üks rohekas või tumehall sõiduauto mulle julmalt ette - ja pidi kohe vöötraja ees seisma jääma. Pidurdasin, sain talle kõrvale, ja kuna juhil oli aken pooleldi lahti, siis ütlesin kõva häälega, mis tema teost arvan: "Ära keera ette, kui ma ülevalt tulen, idioot!" Siis rivistusin edasi sõites tema ette ja näitasin tema poole vaadates oimukohale. Et jõhker käitumine mult? Jõhker oli ikkagi see, mida tema tegi. Ja sellistele tulebki hoiatusi ja märkusi reljeefselt teha, ehk siis jääb ka midagi peakolusse kinni. Või oleks pidanud teie arvates lambana vait olema? Või härdalt lausuma, et lugupeetud autojuht, palun vaadake jalgrattureid ka? In that case, message not received, võin kihla vedada.

 
At 18:53, Anonymous Mattias Hiiumaal said...

"Või härdalt lausuma, et lugupeetud autojuht, palun vaadake jalgrattureid ka? In that case, message not received, võin kihla vedada."

Noor oled veel, Priit. Mönitus jöuab tolgusele alate paremine kohale, kui pahameelega öeldu. :) Seega - oleksid vöinud ärdalt ja viisakalt autujuhile öölda küll...

 
At 22:18, Anonymous Anonüümne said...

Raskekahurid on välja veeretatud: ROK-i esimees ütleb, et Isinbajeva oleks pidanud suu kinni hoidma! Vapustav!

 
At 22:30, Blogger Andrus said...

Mulle meenub üks sarnane situatsioon, mis Priidul eelmisest aastast. Sõitsin Tartust maale Kooraste külla ca 55km. Enne sõitu sõin kõvasti kõhu täis ja asusin väntama. Tempo oli mõõdukas, nii 26-30km tunnis. Sadulas olles oli kõik okey, kuid kui ma kohale jõudsin ning maha astusin, siis läks enesetenne kehvaks, tõusin püsti ja pilt oligi silme ees korraga must. Haarasin kohe meepurgi ja asusin seda tühjendama, arvates, et küllap on energiavarud nullis. Paari päeva pärast sõitsin tagasi linna, koju jõudes oli kõik sel korral OK. Ainus vahe nende kahe sõidu võrdluses oli see, et maale sõites kandsin seljakotti aga tagasi tulles seda seljas polnud. Ilmselt oli kott liiga raske ning soonis midagi kaelas või seljas kinni ning veri ei käinud korralikult ringi.
Autojuhtidest sai ka siin hiljuti kommentaar kirjutatud, kuid üleeile sai ka mul mõõt täis. Jalutasin lapsega Tähtvere mänguväljakule ning Kreutzwaldi tänava ülekäigurajal lähenes meile üks auto, kes küll võttis hoogu maha, kuid ei peatunud, vaid liikus vaikselt aina meie poole otsekui survestades meid ennast kiiremini liigutama, päris seisma auto ei jäänudki. Jäin siis sinna ülekäigurajale seisma ja ootasin huviga, mis siis edasi saab. Auto liikus edasi ning kui vahemaal oli alla meetri võtsin lapse kaenlasse ja jooksin kõnniteele. Siis lõi ka silme eest mustaks, ning otsustasin autole järele joosta, olin juba hüppamas auto tagumise kapoti peale, kui ma poleks kukkunud tänu asfaldi sisse vajunud kaevukaanele, kuhu ma komistasin. Siit ka üleskutse Kruusele, et ta lasekss need Hiie tänava kaevukaaned korda teha segavad jooksmist...

 
At 22:49, Anonymous Anonüümne said...

"The car has become the carapace, the protective and aggressive shell, of urban and suburban man." - kirjutas massikommunikatsiooni uurija Marshall McLuhan juba 1960ndatel.
Auto on tänapäeva inimese kest, ühtaegu nii kaitsev kui ründav "lahingurüü".

 
At 02:43, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas suhtuda, kui võistleja täispikal triatlonil jooksuosal läbib kolmandiku või isegi poole kõndides?
Kui Ironmani ettevalmistuse jooksukilometraaž ei küüni isegi 20 km-ni?
Kui Ironman on ühtlasi ka õllesõber?
Kui Ironman otsib distantsil tuge pargipingilt? (siis saaks suvalist pargipingil magavat jotat ka Ironmaniks nimetada: ärkab üles ja jookseb edasi.)
Selline Ironman on fake. Parimal juhul mingi irony man.
Real Ironman; 1) teeb kõvasti trenni; 2) järgib režiimi; 3) ei otsi abi pargipinkidelt; 4) läbib distantsi jooksu tempos.
Vaat selline tähelepanek-mõte.

 
At 14:02, Anonymous Anonüümne said...

02.43 ei saagi teab mis arukad mōtted pähe tulla...Ammu oleks aeg triatlonil ainult esikolmik rajale saata. Muidu mōni puss ja vähem treenitud tegelane viskab paar kōnnisammu sisse; kus selle häbi ots.....

 
At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

paha hakkas ju autos. Pakun et Chrysler Pacifica kliimasüsteem on vigane, autos pole värsket puhast õhku

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

Kui keegi sinust rajal möödub, Ketlin, see ei ole ülalt alla vaatamine! Lõpeta provotseerimine.

 
At 03:05, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:07, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:11, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:14, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 04:36, Blogger Unknown said...

20151126xiaodaige
oakley outlet store
coach handbags outlet
winter coats
ed hardy clothing
the north face outlet
ray-ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
coach outlet store
ugg boots
cheap ugg boots
cheap nba jerseys
ugg boots
michael kors outlet online
moncler outlet store
belstaff outlet
gucci,borse gucci,gucci sito ufficiale,gucci outlet
michael kors canada
michael kors outlet
ugg boots clearance,ugg australia,uggs on sale,ugg slippers,uggs boots,uggs outlet,ugg boots,ugg,uggs
new york knicks
canada goose jackets
ugg boots on sale
nfl jersey wholesale
polo shirts
michael kors handbags
kansas city chiefs
ray ban outlet
mbt shoes outlet
mulberry uk
juicy couture tracksuit
chicago blackhawks
barbour jackets
supra shoes
christian louboutin,louboutin,louboutin outlet,louboutin outlet italia,scarpe louboutin
beats by dre

 
At 10:33, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
burberry outlet online
abercrombie and fitch
michael kors outlet
uggs on sale
tory burch shoes
coach factory outlet online
beats by dr dre
ugg for women
louis vuitton handbags
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes

 
At 09:29, Blogger Unknown said...

5.05lllllyuanpuma outlet
air jordan 4
air jordan 11
tommy hilfiger
air jordan 13
supra shoes
hollister canada
ysl outlet
mizuno running shoes
nike mercurial
vans shoes
nike outlet store
cheap nike shoes
nike outlet
nike free 5
nike outlet store
air max 2014
air max 90
chicago blackhawks
nike air max uk

 
At 06:00, Blogger Unknown said...

www0912

coach outlet factory
michael kors outlet
true religion
salomon shoes
skechers shoes
converse trainer
moncler jackets
jordans
canada goose outlet
ugg boots clearance


 
At 04:27, Blogger Unknown said...

jinyi921
nike outlet factory
coach outlet
kate spade handbags
nike shoes
nhl jersey
jordan clothing
canada goose outlet
kate spade outlet
tod's outlet
ugg boots clearance

 
At 11:30, Blogger Farhan Tanvir said...

The article is very helpful, thanks for sharing information
Automobile Image Editing

 
At 09:06, Blogger Unknown said...

www1006
coach outlet
louboutin shoes
fitflops clearance
coach outlet

moncler jackets
canada goose outlet
ecco shoes
coach outlet
pandora jewelry

 

Postita kommentaar

<< Esileht