Neljapäev, november 17, 2016

Pullerits: Mida paljastas värskeim suusalumeluure?

See nädal on kulgenud võidujooksuna ilmaga. Teisipäeva õhtul oli vähemalt Tartu dendropargis selle aasta parim lumekate, mis oli matnud isegi enamiku puudelt pudenenud ja tõudusel suuski kakkuvaid lehti. Kokku läbisin neli ringi ehk Endomondo järgi 19,4 km 1:30.20ga. Eile, kolmapäeva õhtul pärast tööd oli libisemine üha soojakraadiga muutunud palju viletsamaks: ühtekokku sõitsin 16,5 km 1:22.15ga. Kõik märgid näitasid, et needki kasina lippega olud muutuvad kohe-kohe veelgi nutusemaks.

Seetõttu tegingi täna, neljapäeva hommikul kella kaheksa ajal dendropargi rajal luuret. Kohe sain aru, et mingit sõidumõnu siit ei tule. Lumi oli pehme ja kitine. Tõusudel olid nädala algul sadanud lumekihi alt vanad lehed jälle välja tulnud ning siin-seal turritas ka tume maapind. Klassikajäljes oli sula mõnel pool lume sootuks ära hävitanud. Laskumised olid kohati libedad, kohati punakad, kohati laaste ja lehti täis – vaata ette, et ninali ei lenda. Lühidalt: hommikune suusalumeluure paljastas musta maapinda. Täna õhtul ei tasu korralike treeningusuuskadega dendroparki igatahes minna. Kui lähete, minge mullasuuskadega. Ent pole võimatu, et õhtuks on dendropargi ring sootuks sõidetamatu, sest pärastlõunal algas Tartus korralik vihmasadu. (Olete kurtnud lumeinfo nappust - aga palun, siin see teile on!)

Läbisin täna hommikul 1:20.15ga kolm dendropargi ringi ja ühe Lauri ringi ehk kokku 15,6 km. Lauri kilomeetrisel ringil laius mitmeid kohti, kus lumekihi all oli näha sinna kogunevat hallikat vett. On vaid napi aja küsimus, millal see raja üle ujutab. Tähtvere spordipargi 850-meetrisel minunimelisel ovaalil oli kolm neljandikku kaetud kollaka kunstlumega, aga kuna dendropargipoolne osa oli sellega katmata, vaid asfalt tuli jõuliselt välja, siis on ovaal sõidetamatu. Sprindiringi oludega jätsin tutvumata.

Arvestades, et sooja tuleb üha juurde, puhub tuul ning prognoos lubab ka niiskeid sademeid, võite suusad nüüd mõneks ajaks nurka jätta.

Kuid on veel üks halb uudis. Mu vasak, rattasõidul murtud rangluuga õlg. Olen teinud augustist saadik pidevalt eriharjutusi, liikuvus on juba päris hea, ehkki kaugel sellisest, mida suudab õlast parem käsi, ent elutegevust pole see suuresti takistanud. Aga viimastel treeningukordadel olen avastanud, et suusatamist küll. Õlast lähtub õlavarreluu ning selle eesmisel välisküljel on uisutehnikaga sõites löönud iga lükke ajal piki õlavart, kuskil luu ja lihase vahelises kohas, valu sisse. Ei tea, kas see on närvi- või mingi liigesevalu. Muul ajal seda valu ei tunne, aga niipea kui hakkan suusatades kätega tööle, lööb valu välja. Seetõttu on vasak käsi olnud sõidu ajal vägagi passiivne, ehkki ei ole märganud, et tugevamat survet avaldades valu hullemaks läheks. Aga see on selline ebameeldiv valu, mis instinktiivselt paneb hoiduma vasaku käega korralikult tõukamast. Seetõttu on vasak käsi olnud sõidu ajal pigem pelgalt keha toetavas, mitte aga edasi lükkavas funktsioonis. Eks nüüd näis, mil suusatamises saabub paus, kuidas see õlavarre seisundile mõjub. Kuid ilmselt pean siiski minema oma füsioterapeutide meeskonda konsultatsioonile.

Teile kõigile aga teadmiseks: nüüd on aeg maastikurattad jälle rajale lükata!

Fotod 1-3: Lähte suusarajad Tartumaal selle nädala teisipäeval. Fotode autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 4: Aeroobikakuninganna Kristiina Noor teeb 2004. aasta kevadel harjutust õlavarrele. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht, Scanpix

58 Kommentaarid:

At 14:19, Anonymous Anonüümne said...

Suusaliit esitab MK-etapil osalevatele sportlastele arve

http://sport.postimees.ee/3912973/suusaliit-esitab-mk-etapil-osalevatele-sportlastele-arve?_ga=1.60847340.1919202886.1446970523

 
At 14:46, Blogger Priit Pullerits said...

...selle kohta ei oska öelda muud, kui et Eesti suusatajad on taas suurelt pildil - ja taas ühe jamaga.
See, et ESL teeb nüüd THga lepingu - isegi kui oletame, et varem selliseid lepinguid ei olnud -, on täiesti loomulik. Sest tegemist on eratiimiga ning kuidagi peavad olema tema suhted ESLiga reguleeritud. Muidu on nii, et tuleb MM, aga nt suusataja AK ütleb, et mingu põrgu mingi MM, mul on mingi WLi sõit kuskil Kesk-Euroopas, lähen hoopis sinna. Varem, kui Alaver oli peatreener, ütles tema, kes kus võistleb, aga nüüd ei ole MA ESL-s keegi ning tema sõna ei maksa. Nüüd tuleb teda raamidesse panna. Selleks, et Eesti parimad osaleksid ikka MK-l ja MMil, mis peaks olema nende eesmärk ja eksistentsi mõte üldse, ongi vaja lepingut, muidu juhtub see, mis niigi on sageli juhtunud, et koondislased hakkavad sõitma koos minusuguste harrastajatega hoopis Estoloppeti maratone. See pole neile see tase siiski...

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

Asi on lepingu sisus ja TH pole ainuke, kes pole sellega nõus ja pole alla kirjutanud.

 
At 15:47, Anonymous Anonüümne said...

AR võtku jalad kõhu alt välja ja näidaku korralike tulemusi(MK punktikohad).
Kui pole tulemusi, oled suusaturist ja pead ise (enda sponsoritega) selle lõbu kinni maksma. Lihtne.

 
At 15:51, Anonymous Anonüümne said...

http://vikerraadio.err.ee/v/vikerhommik/rubriigid/vikerhommikintervjuud/loigud/47fff45d-aad6-46e1-917a-e3fba1907c2a/intervjuud-9-30-tonu-seil-ja-aivar-rehemaa-tuli-suusaliidus

 
At 16:11, Anonymous Anonüümne said...

Mõnes mõttes haakub siin keskkonnas valitseva temaatikaga. Nimelt samal tasemel võistlev šveitslane Hediger suudab jagada aega töö ning treeningute/võistluste vahel.

Jovian Hediger: "I try to use my experience optimal. The new coach (Philip Furrer) gave new impetus. Besides the sport a 30% office job in Aigle. This is a good experience. "

Võib olla peaksid ka tiim Haanja liikmed mõtlema tööelu peale, et oma nördimust suusaliidus vähendada.

 
At 16:41, Anonymous Anonüümne said...

On ikka puhkvaikapuhvides funktsionääre. Sama hea, kui PP palka tõstetaks veidi, aga hiljem hakataks sama muudatuse alusel Postimehe kontorist saatma talle osa kontori üüri- ja kommunaalteenuste arvest, reklaamiarvetest, väljasõidukuludest ja kõigest muust. Ja kui kutsud ülemuse välja, et palga- ning kulude teemat arutada, saad veel ühe arve. Võidetud ajakirjanduspreemiatest tuleks muidugi samuti osa tööandjale ära maksta.

#elagufunktsionäärid #EASõppigu

 
At 16:44, Anonymous Anonüümne said...

Aga kas keegi oskab ära seletada, eks miks sinna TM üldse ronima peab?

 
At 16:54, Anonymous Anonüümne said...

Mõeldud oli TH (illatiiv). TM (allatiiv) peaks ikka minema.

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Seda muidugi juhul kui Kelk röövima ei hakka.

 
At 18:35, Anonymous Anonüümne said...


http://sport.err.ee/v/suusatamine/91b70cc7-2451-4fc0-b818-2a9c7dfa3482/seil-rehemaale-lepingule-alla-kirjutamata-mk-etapil-startida-ei-saa

AR ütles mõned päevad tagasi, et tal pole kunagi mingit lepingut olnud, nüüd aga, et tal on kehtiv leping OMtsükli lõpuni.
Härra paneb vägevalt, oleks see nii ka suusarajal.

 
At 18:38, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav uudis:
http://www.suusaliit.ee/et/uudised?news_id=20026

 
At 18:52, Blogger Priit Pullerits said...

See on tõesti huvitav uudis, 18:38. Samas absurdne, kuhu sport, nagu ilmselt ka muud valdkonnad, on välja jõudnud - et ilma juristideta ei saa enam peaaegu midagi tehtud. Huvitav, kas varsti hakkavad ka harrastusspordiürituste korraldajad pistma meile nina alla lepinguid - kui nad seda juba by default ei tee, kui me oma nime kirja paneme? -, et kui end vigaseks või surnuks võistleme, siis nemad pühivad käed puhtaks? Ja mis siis saab, kui siis grupp spordimehi lööb sabad sõlme, et ei kirjuta me tuhkagi millelegi alla, las korraldaja esmalt tagab, et viie kiirabibrigaadi asemel oleks väljas kümme? Kas siis ka tekib võimalus väidelda, nagu praegu teeb TH, või ütleb korraldaja jõu positsioonilt, et kui leping ei meeldi, ära stardi ja jää koju?

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Kas TH ei loodud eesmärgil, et isemajandada. Viis härrat saavad olümpiatoetust.
Nüüd näidaku tulemusi, sest suusaturismi toetuseks MK karusellis pole mõtet raha tuulde loopida.

 
At 19:15, Anonymous Anonüümne said...

Juba praegu kirjastab osaleja end üritusele registreerides ning stardiraha makstes, et nõustub võistluse juhendiga, kus üldjuhul on ka kirjas, et osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi ning tegevuse eest rajal ning loobub nõudest korraldaja vastu.

Õnneks praeguseni korraldaja hoidnud mõõdukat joont, kui olud lähevad liiga ekstreemseks, siis on ka võistlus ära jäetud või edasi lükatud.

Jõupositsoon sõltub loobuvate osalejate arvust ning tasemest. Kui ikka 70% osalejatest ütleb ei ning nende hulgas ka tuntud spordimehed, siis peavad ka korraldajad sellest oma järeldused tegema.

 
At 19:18, Anonymous Anonüümne said...

TH tundub olevat rohkem Poltoraninile treeningpartnerite pakkumine. Samuti Eesti poiste kasutamine katsejänestena erinevate koormuste ning nende taluvuse testimiseks.

Üsna arusaamatus jääb, kuidas antud mehed ikka suudavad Mati usaldada, kuigi enamus tema all treeninuid on koormustega läbi põletatud.

 
At 19:48, Anonymous Anonüümne said...

Eratalli suusatajatele võiks alaliidu poolt olla tulemustasu. Pole tulemust, pole palka.

---
Pilt nr 4. Kas võhmamehed kiidavad heaks?

 
At 19:56, Anonymous Risto said...

Pahvi sulest:

http://sport.postimees.ee/3912973/suusaliit-esitab-mk-etapil-osalevatele-sportlastele-arve

 
At 20:04, Anonymous Anonüümne said...

19:48, keha on ok, aga näo peale tuleb padi panna. Minu arvamus.

 
At 20:52, Anonymous Anonüümne said...

Mis te arvate, mehed, võhmamehed, kui saadaksime Pulleritsu blogi poolt tulise tervituse prl Vonnile, soovime kiiret paranemist, Soonets, orgunnimees, võiks lilled ja tordi saata (kulud jagame mõistagi ära). Arvan, et preili Vonn rõõmustab väga, kui grupp rahvuslikult mõtlevaid Ida-Euroopa spordimehi talle nörritavast sporditraumast taastumise ajal toeks on. Kas ideel oleks jumet?
See oleks vähemalt positiivne tegu. Mida me ikka kahjurõõmustame Eesti murdmaasuusatamisele augu kaevamise üle, ükstaspuha, kummalt poolt vaadates.

 
At 20:54, Anonymous Urmo, meediakonsultant said...

Juriidiline võhiklikkus takistab hr Pulleritsul aru saamast, et võistlusele registreerudes sõlmib ta lepingu, osavõtumaksu makstes kinnitab seda. Mis lepingu? Ostu-müügilepingu, teenuse ostu lepingu. Et mis leping, ei pannud ju kätt kuhugi alla? Elementaarne õigusreegel, mida küll iga ülikooliharidusega inimene peaks teadma, ütleb, et lepingu sõlmimisel pole määrav mitte lepingu vorm, vaid poolte tahe. Aga vaat, ei tea. Aga mis sest - teisi õpetama, nii oma blogis kui ka ülikoolis on mihkel. Pulleritsu ei saa tõsiselt võtta.

 
At 21:02, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Ideel on väga jumet, 20:52. Kiidame heaks!

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

PP, millal mõni Moabi ja ovaali video muusikalise kujunduse saab?
Nagu näiteks sellel:
https://www.youtube.com/watch?v=UnB0r-dJw-Y
 
At 00:23, Anonymous Kilvaklubi "Hellad pead" said...

Mehed, päevakilba ka.
Mitu Team Haanja liiget stardib esimesel MK-etapil Rukal 15km klassikas?
A. 4
B. 3
C. 2
D. 1
E. 0
F. Kurat seda teab.

 
At 00:35, Anonymous Anonüümne said...

Kas õige vastus pole mitte F?

 
At 09:08, Anonymous Anonüümne said...

Tagasi tulles dr Holdeni juurde, kas 50 € tippi suuskade eeskujuliku määrimise eest pole natuke liiga palju?
Eriti Tartu suguses linnas näib see pillamisena. Ajal, kus Armastete vist end laia joonega mehena näidata, hr Pullerits. Kelgite oma J.Ligi ja A.Ansipi tutvusega. (Kas nemad ka kelgivad?) Tubli harrastaja saab oma suuskade määrimisega ise hakkama.
Holdenil saab viiekümne euro eest juba poolteist laagripäeva 8-10 mehelises majakeses Espana päikese all, ratta transpordi, marsruudi õpetuse, juhatuse, kust poest odavalt õhtusöögiks kaheksajalga osta, õhtuse õllejoodikute ringi kamina ääres, kl 4 öörahu jne.

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

Kleebib külge nagu Pullerits, on Vahur Teppanil kombeks öelda värskelt sadanud lume kohta.

 
At 09:53, Anonymous Anonüümne said...

Kas täna on AR-l katsevõistlus, mis siis saab, kui noorhärra koondisesse ei mahu.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Kui suusatada ei saa, tuleb koeraga jalutada.

https://www.instagram.com/p/BM4WIT5gr1s/?taken-by=lindseyvonn

 
At 11:37, Anonymous Kellapite naaber Jüri said...

09:08, peaksite juba isegi teadma, et hr Ligi mitte ei kelgi, vaid paneb laigi!!!

 
At 13:33, Anonymous Anonüümne said...

Auuu, Vello, kas vastus on õige? Olete vist lihashooldusega pisut liiale läinud ja nüüd tukute magusat uima välja, jah?

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Katsevõistlus käib.
Ootame pikkisilmi tulemusi. 3 parimat+peatreeneri valik saavad Ruka MK-le.

http://www.inarinyritys.net/

Kui AR täna ei pauguta, mis siis saab?


 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Ustigoff ja Lehkoff (viimased startijad) rajal, rohkem pauku täna ei tehta.

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Spordiuudistesse: Alba N5km 18. +59,9; Mannima 28. +1.26,8 Veerpalu 37. +2.15,5

 
At 14:49, Blogger Priit Pullerits said...

Oi-oi-oi, tulemusi Saariselkält:
19. Raido Ränkel, kaotust võitjale Võlegžaninile 1.13,7, eespool kari venelasi, mõned kasahhid ja sakslased, ka üks bulgaarlane ja valgevenelane
21. Karel Tammjärv, +1.21,9
23. Aivar Rehemaa, +1.24,7
29. Algo Kärp, +1.47,5
36. Andreas Veerpalu, +2.02,2

Kommentaar:
Seis on sama, mis varasematel aastatel hooaja alguses. Kaotus parematele 10 km peale endiselt ligi poolteist minutit. Ei ole õnnestunud teistele lähemale saada. Lootus saada MK-l kohti esi-30-s on samuti väike, sest stardis polnud kedagi arvestatavatest põhjamaalastest ega ka mitte keskeurooplastest. Liiati näitavad varasemate aastate kogemused, et kui hooaeg käima läheb, siis hooaja esimeste startide ajaline kaotus ei lähe edaspidi väiksemaks, vaid venib hoopis suuremaks.

 
At 14:54, Anonymous Anonüümne said...

Ennast ajaks ka tigedaks kui mingid sepad, kellest ainult ühel on ette näidata juunioride ajast sähvatus, tulevad ning hakkavad hüppama.
Teet

 
At 15:11, Anonymous Anonüümne said...

Kaotused on ebameeldivalt suured jah...

 
At 15:54, Anonymous Anonüümne said...

Kahju, et PP-d rajale ei lastud - küll "vanameister" oleks ikka ise kõik kotti pannud ... Muig!

PS. Priit, kui ise oled nõrgem, siis pole mõtet teisi kritiseerida! Minu jaoks absoluutselt kõik ennem mind TM-i lõpetanud tugevad ja mütsi maha võtmist väärt (isegi kui inimesena neis midagi ei arva).

 
At 16:26, Blogger Priit Pullerits said...

Teil on vale lähenemine elule, 15:54. Vaadake, minu kutse on ajakirjanik. Seega, kui tahate mind kritiseerida, võtke ette minu viimased kirjutised ning hinnake nende järgi, mitte minu hobitegevuse järgi. Täpselt samamoodi, nagu mina hindan suusatajaid nende kutse, suusatajaks olemise ja tulemuslikkuse järgi. Kui teie võrdlust kasutada, siis võiks ju pigem hinnata suusatajaid minuga võrdluses ka nende kirjutamisoskuse järgi. No ütleme ausalt, seal ei ole midagi võrrelda. Nende kaotus mulle selles vallas on määratult suurem kui minu kaotus neile suusarajal.

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Läks nii, nagu arvata oli, üheltki "suusaässalt" korralikku sõitu täna ei tulnud.
AR kobistas koondisekoha ära.
TH suusaturistid, sellisel tasemel( MK-l 60+) ei ole mõtet lepingu iga punkti kallal viriseda.
Kas AK on ületreeninud?

 
At 16:37, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 16:36, nüüd, kui hakkavad tulemused tulema, on see üleriigiliseks puhutud õiendamine lepingu punktide kallal muutumas eriti tobedaks ja totraks, haletsus- ja naeruväärseks.

 
At 17:09, Anonymous Anonüümne said...

Kui tulemust ei ole, võib arusaamatutele lausetele, vigastele fraasipundardele alla kirjutada? Saan aru, et mõnes punktis on meedias esitatu kohta ebaselgusi (et kus täpselt küsimusekoht on), aga sellist seilajate seljataguse pahteldamist nagu 16:37 küll vaja pole.

 
At 17:24, Anonymous Anonüümne said...

Teise kandi pealt vaadates ei olnud hooaja alguses tulemusi ka Jaagul ega Andrusel. Vorm ajastati veebruariks. Tulemusi pidid näitama Olled jt, et koondisse saada. Selles valguses on kõik mehed heas vormis.
Teet

 
At 17:30, Blogger Priit Pullerits said...

Ohh, Teet... Kas elu tõesti ei ole õpetanud? Paremaks võisid minna Mae ja Veerpalu, aga kunas on teised hooaja edenedes paremaks läinud? Vahe teistega on hooaja edenedes ainult kärisenud. Mis on põhjus, et tänavu peaks minema teisiti? Kust tuleb järsku kvalitatiivne hüpe? Kas lepingu üle kaklemisest?

 
At 02:59, Blogger Unknown said...

cheap oakley sunglasses
michael kors factory outlet
ugg boots
cheap nhl jerseys
saics running shoes
los angeles clippers jerseys
nike blazer low
ray ban sunglasses
moncler jackets
hugo boss

 
At 08:00, Blogger Unknown said...

true religion sale
michael kors outlet
christian louboutin outlet
moncler coats
michael kors outlet store
canada goose jackets
christian louboutin shoes
ralph lauren shirts
polo ralph lauren
michael kors handbags outlet
20170214lck

 
At 14:23, Blogger Unknown said...

lacoste outlet
yeezy boost
yeezy boost 350 v2
cheap jordans
kobe 9
jordan shoes
nike huarache
cheap jordans
air yeezy
michael kors factory outlet

 
At 11:26, Blogger Unknown said...

replica watches
adidas nmd
birkenstocks
ferragamo shoes
instyler max
longchamps
chicago bulls
michael kors handbags
michael kors handbags sale
rolex replica watches

 
At 09:56, Blogger raybanoutlet001 said...

cheap jordans
michael kors handbags
michael kors handbags
jimmy choo
cowboys jerseys
miami heat
michael kors outlet
under armour outlet
michael kors handbags online
moncler jackets
2017.3.29

 
At 19:36, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
ralph lauren shirts
mlb jerseys
coach outlet clearance
cheap oakley sunglasses
nfl jersey wholesale
nike shoes
louis vuitton bags
reebok shoes
bottega veneta outlet online
20170528ck

 
At 05:39, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
michael kors outlet
air jordan
michael kors outlet online
yeezy boost 350
adidas nmd r1
nike mercurial vapor
nike roshe one
nike lebron 14
tory burch shoes

 
At 06:16, Blogger raybanoutlet001 said...

ralph lauren uk
mlb jerseys
michael kors outlet
ralph lauren outlet
jerseys wholesale
christian louboutin shoes
bengals jersey
fitflops shoes
nike air force 1
coach outlet
2017.8.26

 
At 11:14, Blogger raybanoutlet001 said...

christian louboutin outlet
oakley sunglasses wholesale
jacksonville jaguars jersey
true religion jeans
coach factory outlet
jerseys wholesale
replica watches
louboutin shoes
cheap ray ban sunglasses
true religion outlet

 
At 04:43, Blogger Unknown said...

michael kors handbags
pandora charms
huarache shoes
cheap jordans
hermes belt
retro jordans
air jordan 11
nike dunk low
nike huarache
vans shoes

 
At 05:54, Blogger chenminghui said...

kate spade outlet store
coach outlet online
pandora charms
kate spade outlet
coach outlet
pandora outlet
kate spade outlet
nike shoes outlet
snapbacks wholesale
canada goose outlet store
chenminghui20180322

 
At 04:36, Blogger Unknown said...

www0705

adidas uk
canada goose jackets
canada goose outlet
cheap mlb jerseys
jordan shoes
gucci outlet
kate spade outlet
ferragamo outlet
moncler outlet
miu miu handbags

 
At 08:53, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.7.13
huaraches
jordans
kate spade outlet online
true religion outlet
ray ban sunglasses
christian louboutin outlet
hugo boss sale
off-white clothing
fitflops sale clearance
ugg boots on sale 70% off

 
At 07:03, Blogger 520abc said...

0718jejeugg boots
pandora jewelry
ralph lauren uk
fitflops shoes
yeezy
louboutin shoes
pandora charms outlet
ecco outlet
huaraches
ecco shoes
adidas yeezy
oakley sunglasses
true religion outlet
adidas shoes
mbt shoes
coach outlet
coach outlet
fitflops sale clearance
superdry clothing
pandora charms
cheap jordans

 

Postita kommentaar

<< Esileht