reede, veebruar 01, 2013

Pullerits: Kes tahab Tamsalus lahingu anda?

Mis toimub?! Esmaspäeval sõitsin pärast nädalast haigust neli dendropargi 4,7 km ringi ja 1 km veel peale ehk 19,8 km 1:29.45ga. Keskmine ringi aeg oli 21 minuti kandis, mis on ju rahulik tempo. Teisipäeva õhtul esinesin poolteist tundi Vilde tervisekohvikus, kus rääkisin karmidest ja traagilistest ja tragikoomilistest telgitagustest lugudest Eesti suusatamises, nii et trenn jäi vahele. Kolmapäeval saabusin Tähtvere spordiparki, kaasas nii uisu- kui klassikavarustus, aga ilm läks pööraselt sajuseks ja tuisuseks, ja kui Jaanus Kunts Suusavendade meeskonnast nina oma staabist välja pistis ja nentis, et «tõsine suusamehe ilm», ja lisas, et «allatuult võib päris hea olla lasta», ütlesin nagu Art Soonets Scanpixist: «Selge. Nägemist!» Ja läksin koju tagasi.

Mind häirivad tõsiselt need mehed, kes vehivad süüdimatult klišeedega. Üks selline klišee kõlab, et pole halba ilma, on halb riietus. Sellega õigustavad nad igasuguse ilmaga trenni minemist. Aga kui oled ligi nädala tõsiselt põdenud, puhub tuul vinge-vinge ja alla puistab niisket lobjakat, siis on trenni minek lollus kuubis, olgu riietus milline tahes.

Ja kui pole halba ilma, vaid on halb riietus, siis miks minust palju kõvemad suusatajad, kel kahtlemata on minust palju õigem riietus, ikkagi haigeks jäävad, ah? Näiteks see kutt, kes Viru maratoni võitis, aga detsembris haige oli? Või see mullune Eesti parim suusataja, kes samuti on haige olnud? Ja veel kümned ja kümned teised – miks, kurat, nad haigeks jäävad, kui neil on maailmatasemel riietus?

Eile sõitsin Tähtvere spordipargis kilomeetrisel laugel ringil vabatehnikas kokku umbes 20 km, aega kulus ligi 1:32. Ajaloolane Pärtel Piirimäe, kes jooksnud maratoni 2:47 (1 km keskmiselt 3.59), oli mõnda aega paaristõugetega seltsiks. Uurisin, mida arvab tema Eesti ajaloo värskest poleemikat tekitanud käsitlusest (või arvab tõesti mõni, et spordirajal peab ainult spordist rääkima? Jeerum, kui tüütu see oleks!). Tal, nagu remargi korras selgus, on ilmselt veelgi sandim seis kui mul – haiguse tõttu alles teine suusasõit kahe nädala jooksul. Kui Piirimäe lahkus, sõitsin veel ligi 40 minutit ning sain vihma ja lobjaka käes päris märjaks. Lisaks köhisin nagu hobune. Täna, reede hommikul oli aku päris tühi, nii et 2 km kõndi tööle tuli olematu energia pealt, ehkki naine tegi hommikuks suure portsu spagette.

Eile rääkisin Tamsalu-Neeruti maratoni peakorraldaja Vahur Leemetsaga. Ta kinnitas, et enamik 46 km pikkusest rajast kulgeb nii, nagu eelmistelgi aastatel. Erandiks on stardijärgne osa, mis ei tee põllul suurt kaart, sest seal pole piisavalt lund, vaid läheb senisest stardisuunast mööda metsa äärt vasakule. Teine muudatus on veidi enne Pariisi TPd, kus jääb välja TP-eelne järsk tõus, mis Leemetsa sõnul ei ole rahvasuusatajaile hea tõus. Seal lisandub rajale umbes kilomeetrine uus lõik.

Leemets kinnitas neljapäeval, et rajameister tõmbab umbes 95 protsendi ulatuses sisse ka klassikajälje, sest rajapõhi olla piisavalt tugev. Ehkki jahimehed olla tema sõnul džiipidega siin-seal rajale siiski kahju tekitanud. Üks lõik, kuhu ilmselt klassikajälge ei tule, on enne viimast TPd, kus on samuti vähe lund, lisas Leemets.

Klassikajälg annab võimaluse ka mul sedapuhku kaasa lüüa. Aga kui haigus on viinud enamiku jaksust ja treenitusest, siis on siin sügava järelemõtlemise koht, kas tasub niigi nõrka ja jõuetut organismi veelgi kurnata.

Suur küsimus neile, kel tuul või külmetus pole kainet mõistust veel lõplikult ära viinud, on järgmine: miks peab kulutama suure osa pühapäevast, et sõita kodunt mitme tunni kaugusele kusagile metsa äärde, et seal teiste meestega, kellest enamik on üksteisele täiesti võõrad, hirmkallilt fluoritatud-pulberdatud-määritud suuskadega võidu sõita, et saada siis kuskile protokolli, mida annab hiljem mööda internetti taga otsida, imeväikses kirjas kirja oma nimi, koht ja aeg, mis on kui nähtamatu tilk meres ning mis kokkuvõttes ei ütle mitte midagi sisulist ega kõnekat ning mil pole laiemas plaanis vähimatki tähtsust, mida ei märka mitte keegi teine ja mille - pange nüüd hoolega tähele! - unustab ka tulemuse omanik ise juba hiljemalt ülejärgmiseks päevaks? Been there, done that...
******
Abyss Canyon, Slickrock Bike Trail, Moab, Utah. 19. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks kikkida pildile.)

Fotod 1-3: Mullune Tamsalu-Neeruti maraton. Fotode autor: Arvet Mägi, Virumaa Teataja / Scanpix

120 Kommentaarid:

At 10:31, Anonymous Anonüümne said...

Ega riietus ja ilm alati haigeks ei tee. Olen kõige hullemad haigused suviti põdenud. Organismi võib liigselt kurnata ja viirustele vastuvõtlikuks teha iga ilma ja riietusega.
Ühelt poolt olen nõus, et harrastaja jaoks peaks trenn mõnus olema ja end välja piinama pole mõtet minna. Teisalt tekitavad vahel sellised "tuisus ja tormis" trennid psühholoogiliselt hea enesetunde. Et sai ikka tehtud ja mees oldud.

Suusamaratonidel jms osalemisega olen nõus. Samas, ilmselt on see parem ajaviide kui nende samade sõpradega sauna eesruumis õlut kaanida ja kõhtu kratsida. Harrastaja ei tohiks siiski vaid võistluste nimel treenida. Olen tihti kuulnud harrastusjooksjaid rääkimas, et "terve aasta tegin trenni ja nüüd halb ilm rikkus võistluse ära" vms. Aastat trennimõnu ta ju ometi ära ei võtnud.

 
At 10:34, Anonymous Anonüümne said...

Ma küll pühapäeval stardis ei ole, aga minu puhul on nädalavahtusele planeeritud ühistreening või võistlus, olgu see siis suvel ratas või talvel suusk, hea motivaator jätta eelneval õhtul peole minemata.

Hea on laupäeval või pühapäeval varakult üles tõusta, putru süüa ja spordiga tegeleda. Peale sportimist on teve päev tuju hea ja võimalus midagi kasulikku ära teha. Samas vahel tuleb ka hommiku kella kaheksani alkohoolseid jooke tarbida ja selle tulemusea kogu nädalavahetus maha magada - vahelduse mõttes hea, ainult emma või kummaga tegelemine hakkab ajudele :)

MM

 
At 10:38, Anonymous Nipi said...

Ja kui pole halba ilma, vaid on halb riietus, siis miks minust palju kõvemad suusatajad, kel kahtlemata on minust palju õigem riietus, ikkagi haigeks jäävad

Sest tegu ei ole enam TERVISEspordiga vaid oma võimete piiril toimetamisega, mistõttu on organism sedavõrd nõrgestatud, et iga väiksem pisik tuleb ja laamendab. Tihtipeale on need kõige suuremad sportlased kõige õrnema tervisega ja pidevalt haiged...

Tähelepanekuid elust enesest.

 
At 10:50, Anonymous Anonüümne said...

Milleks see viimane lõik? Lugesin päris huviga aga viimane lõik on ju mõttetu jura. Kulla PP, miks seda kirja panna. Sama oli vist Sul kirjas ka enne Virut. Kui ei osale või saa osaleda, siis nii ennast lohutada...

 
At 10:56, Anonymous Anonüümne said...

10:50A ära vingu, võta suusad ja tee trenni. Mees kirjutab blogisse mis tahab. Tema oma blogi ju.
A.
PS. Nipile tere ka.

 
At 10:57, Anonymous Anonüümne said...

Minu vastus Teie Suurele Küsimusele on järgmine:
Maraton asub kodukohast küll kaugel aga annab võimaluse igapäevarutiinist väljuda, teha üks sportlik suusasõit radadel, kuhu tavaliselt ei satu.
Samuti (räägin endast) tekib maratonil rahvamassis pingutades miski seletamatu rahulolu oma sooritusest (enamasti), kuna alati, olenemata oma hetke kohast, tekib sõidu käigus alati keegi, kellega ennast võrrelda. Alati saad küll kellegi käest "pähe" aga iga kord tekib ka võimalus ise kellelegi "pähe panna".
Ja see annab positiivse emotsiooni järgnevaks töönädalaks.
Mina vähemalt vajan aeg ajalt rutiinist väljumist sest tõesti olen täheldanud, et oma nö. igapäevasel treeningrajal sõitmine läheb nüriks kätte ära.
Seega - ärge Te oma hetke terviseseisu põdege. Kui tunnete, et jalg kannab - minge ja sõitke ja tundke päevast rõõmu ja olge rahul ise endale seatud eesmärkide täitumisest. Ja ka nende eesmärkide mittetäitumine annab kindlasti motti järgmisteks treeninguteks.

Jaanus

 
At 11:01, Anonymous Valdemar said...

Te olete ikka kõvad mehed. Ma ei julge ennast isegi sooja veega pesta ega tuulise ilmaga õue minna ammugi mitte

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

20 ringi seal keerutada, see võib tekitada igasugust mõttemaru. Ma ei imesta.

 
At 12:00, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Priit, miks nad ikkagi haigeks jäävad? Sest nad kannavad neid riideid ainult trennis. Pärast võtavad ju ära. Kui kogu aeg kannaks, siis ei jääks haigeks.
Halb ilm annab hea võimaluse suuski ja määrdeid testida, sest ega me ju tea, milline ilm tabab Tartu maratoni.
Teet

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Priit ei testi määrdeid ja suuski. Priidul on selleks s....vennad.

 
At 12:17, OpenID indreksarapuu said...

Kas pole mis iganes harrastusega tegelemisest mingit ratsionaalset uba otsida veidi mõttetu? Asi kas meeldib või mitte. Ongi kogu lugu. Ju siis neile meeldib ja on õnnelikumad. Ise jõudsin ka sel hooajal järeldusele, et mind ei tõmba, kannatan selle talve lihtsalt ära, sest liigutama peab. head asendust pole ka leidnud. Kirjas ainult TM-l, seda ka pigem seetõttu, et tasuta sai.

 
At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

Suur küsimus neile, kel tuul või külmetus pole kainet mõistust veel lõplikult ära viinud, on järgmine: miks peab kulutama suure osa pühapäevast, et sõita kodunt mitme tunni kaugusele kusagile metsa äärde, et seal teiste meestega, kellest enamik on üksteisele täiesti võõrad, hirmkallilt fluoritatud-pulberdatud-määritud suuskadega võidu sõita, et saada siis kuskile protokolli, mida annab hiljem mööda internetti taga otsida, imeväikses kirjas kirja oma nimi, koht ja aeg, mis on kui nähtamatu tilk meres ning mis kokkuvõttes ei ütle mitte midagi sisulist ega kõnekat ning mil pole laiemas plaanis vähimatki tähtsust, mida ei märka mitte keegi teine ja mille - pange nüüd hoolega tähele! - unustab ka tulemuse omanik ise juba hiljemalt ülejärgmiseks päevaks? Been there, done that...

Väga imelik jutt mehelt, kes peale põlvelõikust teatas, et ta sellel aastal ühelgi suusamaratonil ei osale aga järjekindlalt leiame ta kõigi Estoloppeti sõitude stardinimekirjadest. Priit, ei pea, ei pea vägisi minema, palun ära lase ennast stardinimekirja panna (just nimelt ära lase, sest teadaolevalt sa ju osavõtumaksu ise ei tasu), maga arahulikult kodus aga ära halvusta neid, kellel 356 koht finishiprotokollis oluline on. Ei saa mina aru sellest sinu aju ehitusest, kuidagi kummaline see on.

ain
P.S. pole veel isegi TM strdinimekirjas

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

PP aju ehitusel vaevalt midagi viga on, lihtsalt kui intriigi sisse ei viska, siis - nagu ajalugu värvikalt on tõestanud - ka blogielu kihama ei löö:)
Inimeste näpud hakkavad liikuma alles seejärel, kui avaneb võimalus vastulöök anda või ära panna, mitte nii väga siis, kui tunnustust või poolehoidu võiks väljendada. Kahjuks on see nii.

Iseasi on muidugi, kas alati peab kihama, sest rahulikel, voolavatel (parem veel kui ka harivatel) tekstidel on misiganes heas väljaandes oma kindel koht ja selge ootus olemas.

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

Ongi õige koht uuesti küsida - mis asi on suusajope?

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

Kiruge Northugi, vihake Northugi, aga võistlus ilma temata kaotab palju. Mees kes ei käi rajal mingit krdi tüki või meeskonnatööd tegemas, lisab oma võitluslikuse, nahaalsuse ja geniaalsete finishilahendustega võistlusele palju. Cologna on küll väga hea suusataja ja meeldiv inimene, kui ta on kuidagi igav. Rahavas vajab ka nn "pahapoisse".
Sama värvikas inimene väiksemates mastaapides on ka hr Pullerits, kes paistab rohkem küll silma rumaluse ja oskusega ennast vigaseks sportida

 
At 14:14, Anonymous Anonüümne said...

Ootan kannatamatult seda hetka, kui Priidu kõõlus teeb lõpliku naksaka - katkedes. Paratamatu tulevik.

 
At 14:23, Anonymous Anonüümne said...

Priit, viimane aeg on kapist üles otsida suusakampsun, see higiseks "jalutada" ja tunda rõõmu sellest, kui hästi ta ikka lõhnab.

 
At 15:31, Blogger Priit Pullerits said...

Urmas Kõiv kirjutab ajakirja Director jaanuarikuu numbris: peab olema silmapaistev, eristuma ning kokkuvõttes publikule (klientidele) meeldima. Need on tema sõnul äritegevuse põhitõed. Ja nendega on kõik ka öeldud.

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

Äritegevuse küll, aga paljud lugejad ootavad blogilt midagi muud kui ainult äri.

 
At 16:06, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Kas tahad väita, et Urmas Kõiv ei leiuta jalgratast? Diferentseerumine on ÜKS paljudest strateegiatest turundusjuhi tööriistapagasis. (Kes on Urmas Kõiv?) Kuidas ärijuhtimine siin blogis tõstatud teemadesse puutub? Tundub, et oled paanikas ja haarad igast ettejuhtuvast õlekõrrest. Soovid väidelda, siis vali argumendid, mis puutuvad asjasse ja moodustavad loogilise terviku.

 
At 16:15, Blogger Priit Pullerits said...

Liisa Raudsepp küsib ajakirja Director detsembrinumbris: kas testidega mõõdetud vaimne võimekus ennustab alati tegelikku töösooritust? Ta viitab Ameerika psühholoogide Schmidti ja Hunteri rohkem kui 400 uurimuse metaanalüüsi järeldusele: vaimne võimekus on töösooritusega väga tihedalt (see sõnapaar on rõhutatud - P.P) seotud. Sellega on kõik ka öeldud.

 
At 16:20, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 16:06: "Püüeldes selle poole, mida süda igatseb, ei aita meid loogika, vaid usaldus ja julgus. Unistuste saavutamiseks on sageli ebaloogiline kasutada loogikat." - Bronnie Ware

 
At 16:21, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd lendas vist küll peaga radikasse.

 
At 16:35, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, aga ausalt: kui te vaatate sissekande lõpus Slickrock Bike Traili ja selle äärde jääva Abyss Canyoni pilti, siis kui teil oleks valida, kumba rada te pühapäeval sõidaksite: kas Tamsalu-Neeruti suusamaratoni või Slickrock Bike Traili? Minult hääl SBT-le. (Olge aumehed: igaühel üks hääl!). Niisiis SBT - TNm 1:0.

 
At 16:42, Anonymous Anonüümne said...

Ajakiri "Director" on rullikeeratult hea kontoris kärbeste mahalöömiseks.
Aga mida Priit siin "Director" tsitaatidega saavutada püüab, jääb täiesti hoomamatuks!

 
At 17:05, Blogger Kaur Virunurm said...

Ma seda dendropargi rada ei tunne. Aga Tallinnas on raudselt nii, et kui Vabaduse platsil ulub kõle tuul ja sajab lörtsi, siis Harku metsa vahel on vaikne ja paar kraadi külmem, lörtsi asemel lumi. Küll ja küll on mindud metsa mõttega "ega tänane ilm vist sõita ei kannata" ja siis selgunud, et on ideaalne suusailm!

Tuleb mõelda ilmale rajal, mitte kodu-ukse ees!

 
At 17:19, Anonymous Anonüümne said...

kas Tamsalus tuleb rekord? pikal rajal praegu kirjas 811, seni suurim lõpetanute arv 655 2010. aastal.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Blogiomaniku kommentaarid viivad mõttele, et ajakirjanikel on vist ka oma doping (meenutagem Jayson Blairi). Töönädala lõpul lastakse lips lõdvemaks, mõned - või isegi paljud - on aga enam-vähem pidevalt laksu all.

 
At 17:22, Anonymous Anonüümne said...

Tere Priit!

Vastuse Sinu küsimusele. Tsiteerin Adolfi ennast;

Esiteks;
"Alati on vaid üks osa rahvast tõeliselt aktiivsed võitlejad. Ja nendelt nõutakse rohkem, kui miljonite ülejäänud rahvuskaaslastelt. Nende jaoks ei piisa tõdemusest „mina usun“, vaid ainult vandest „mina võitlen“"

Ja teiseks;
"Me ei taha valetada ja udujuttu ajada. Me ei taha teha tühje lubadusi. Me tahame tegude läbi näidata, et me oleme paremad."(Kõne 10. veebruaril 1933)

Üks kõik, kuidas ma ka ei mõtleks, puudutavad vana fašisti mõtted otseselt ka Sind ennast. Ainult väike osa inimestest omab vägesid liikuma panevat jõudu, energiat ja tahet. Võitlus-võistlemine on ju nauditav. Sõjad on mõtetud, aga lahingud spordiradadel? Meestemaailmas kuskil peab see ju toimuma!

Järgmisel talvel on Sinu põlv jälle 99% terve ja paugutad nagu möödunud 2012 Estolopetil ning kirjutad sellest nauditavaid reportaaže, mida meie mõnuga loeme. Igasugu hala ja depressiivsed mõtted on unustatud ja hoiad meid oma kirjutistega distsiplineeritult lõa otsas:) Kes teeb see jõuab! Nii on see alati olnud. Ja Sina jõuad. Ära anna alla "vana"!

Ja haigestumiste kohta. Olen täheldanud järgmist paradoksi oma töö juures. Need, kes õues töötavad, pole kunagi haiged, kontori omad aga 3-4 korda aastas. Vahet pole milline ilm õues on ja mis riided neil seljas on. Sest kontoris puhub konitsioneer patsilli mööda tuba ringi-ratast, laualt lauale ja ukselingilt aknalingile. Õues puhub ta selle olematusse:)

Terv. Sulev

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

No kui sama raha eest saab slikk rokk treili sõita, siis ma ütlen ka slikk rokk treil.
Teet

 
At 17:33, Anonymous Anonüümne said...

Aha jaa muuseas pole ammu midagi kuulda olnud sellest turvamehest kes sinuga koos slikk rokk treilil kaasas oli. On ta elus? Suusatab?
Teet

 
At 17:47, OpenID indreksarapuu said...

vastuseks autorile, et minu valik on kõhklematult sama.

 
At 18:19, Blogger Andrus said...

Kuidas luua agressiivne teatenelik? Nädala pärast on teatemaraton, küsin etteruttavalt, kas oled stardis ja kui oled, siis kellega koos. Kas sama kamp? Kui stardid nädala pärast, siis pole Tamsalu sõidule mõtet minna - muidu oled koomas järgmisel nädalal.

 
At 18:52, Blogger Gaspar said...

Uus stardiprotokoll väljas - 6415 nime juba kirjas http://www.tartumaraton.ee/failid/File/TM%202013/tm_2013_63km_sp.xls

 
At 19:41, Anonymous Anonüümne said...

Mõni teadjam mees võiks rääkida, kui hullud need rajaolud seal Tamsalus ikkagi on. ERR.ee lumeinfo alt lugedes pidi olukord ikka üpris nadi olema. Kas tõesti oleks targem seekord äkki trennisuusaga sõita ja oma auguga raketid koju jätta?

 
At 20:15, Anonymous Sixten Sarv said...

ahah, nüüd hakkas kommentaaridesse "extra value" tulema. Aadu mõtteterad innustavad mind Tamsalu maratonil kõva lahingut andma

 
At 20:21, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi teab linki või oskab niisama ütelda, milline on Priit Pulleritsu hinnakiri? Tahaks temalt tellida lugu oma firmast mõnda laiema levikuga ajakirjandusväljaandesse.

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

HInnakirja alumisest otsast:
*Loeng kohvikus, baaris vms (1-1,5 h) ... tasuta, joogid kohapeal
*Äramärkimine blogis ... autoga kohaleviimine maratonile, suuskade määrimine, pakk geele jms (võimalikud variandid)

 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Vaikivad muusad,
kui mehed panevad alla suusad.
Ja ette viidud puusad
liikuma panevad suusad.

**
Ei ole s-tta ilma, on s-ta ilma klišee.
Ja ilmast hädaldav ajakirjanik
võiks parem vaadata peeglisse.

 
At 03:49, Anonymous Anonüümne said...

Olen maestro selle blogikandega nõus. Sporti tuleb ikka mönuga vötta. Eriti meeldib mulle olümpiapronksi Levandi ütlus: suusatamise teevad eriti mõnusaks tutimüts, kampsun ja puusuusad. See viimane pole vist maestro tänane mõtteviis, kuid aeg muudab inimesi.

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Selle aasta Maraton on läbi loetud. Oli nii asjalikku juttu kui ka muidu loba. Pearõhk siiski (vist) reklaamil. Üks teema tahaks siiski veel käsitlemist. Selleks oleks viisakus rajal. Et oleks endal mõnus sõita ja ei segaks ka teisi. "Suurtel kiirustel ja hulgakaupa" võib kellegi vale liigutus lausa ohtlik olla.
Eile Supipargis tiirutades lõikas üks vend must mööda nii, et tahtis suusaninad laiaks astuda, lisaks jäi mingiks ajaks ette koperdama. Ruumi oli, oleks võinud rahulikult meetrit paar must mööda sõita ja siis oma reavahetust teha. Tiirutasin edasi ja suur oli üllatus, kui selgus, et punasemütsiline "liiklushuligaan" oli meie blogipidaja PP isiklikult. Ju tal muude tööde kõrvalt nii kiire, püüdsin mingit põhjendust leida. Aga selle viisakuse (mõistliku ja ohutu käitumise) teema võiks siiski enne TMi lahti kirjutada, oleks abiks meile kõigile.

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

Ei maksa Pulleritsu peale väga pahandada. Mehe koordinatsioon ja kiirendusvõime pole enam endised. Oma arvates on mees aga endiselt Suusapargi "kunn". Küll tahtmine ja võimed ajapikku paika loksuvad.

 
At 11:54, Anonymous Anonüümne said...

Kes on Pulleritsu transpordisponsor Tamsalus?

 
At 12:30, Anonymous Anonüümne said...

väjendit liiklushuligaan ei pea Pulleritsu puhul panema jutumärkidesse. Tartu valgusfooridele ja kiirusepiirangutele on ta tuttav nägu. liikluseeskirjad ja viisakus suusarajal on mõeldud pehmodele.

 
At 13:05, Anonymous Anonüümne said...

"Huligaan suusaradadel"

Kui lugu nii, siis 11:10 poolt kirjeldatud ja 12:30 poolt kinnitud ja laiendatud juhtumist võiks saada korraliku loo Tartu Postimehesse Emajõe äärse teadusmeka spordiradadele ilmunud keskealisest spordiharrastajast huligaanist. Et huligaani on märgatud mitmel pool. jne Inimesed loevad selliseid kohalikke uudiseid alati suure huviga.

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Kas just huligaan......
Mühakas ehk täpsem kirjeldus. Ja mitte ainult dendros. Kahjuks.

 
At 16:57, Anonymous Anonüümne said...

Viisakusreeglitest suusarajal võiks loo kirjutada küll.
Aga too eelkirjutatud situatsioon tulnuks lahendada nii: aeglasemalt ees sõitev suusataja annab tagant kiiremini tulnule teed astudes rajalt kõrvale, Pullerits möödub tuiseldes, kuid ei unusta möödumisel öelda "aitäh!", vaat nii härrased suusatajad.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Priit,


Ära Kõivu kontektstita haibi. Kõiv on tore sell, pädev; diferentseerumine on üks strateegia paljudest ning Eesti Energia ei meeldi tarbijatele, kuid teenib palju kasumit.

Strateegiaid, millega äris raha tehakse, on palju ja erinevaid. Kotler avab neist vaid vähesed. Edasijõudnutele õptetatakse teiste autorite raamatutest ja sootuks teisi jutte. NB! mitte meie kiisukoolides.

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...

Mis te laite seal raja. Kas on raske aru saada, et see on Pulleritsu nimeline rada ja mees teeb omal rajal mida tahab. Pehmod, rada vabaks!

 
At 18:31, Blogger Priit Pullerits said...

Nii et praeguse seisuga 3:0 Slickrock Bike Traili kasuks! Järelikult pole mõtet homme Tamsallu minna?

Intsidendist Tähtvere spordipargi minunimelisel ovaalil. Nii palju kui mina reeglitest tean, kes ees, sel õigus. Antud juhul, kui kõrvale rajale naasesin, olin selgelt eespool. Reeglid annavad alati õiguse sellele, kes on eespool. Ja kuidas ma sain ette jääda, kui juba järgneva sirge lõpuks oli möödutud mees kadunud mu selja tagant kus see ja teine. Isegi varju ei paistnud. Kusjuures ma tegin rahulikku sõitu, mitte mingit tempotrenni.

Minu hinnakiri, 20:21, on nii kallis, et teie mind nagunii osta ei jaksa. Et ülbe väide? Ei! Sest kui kellelegi tasu eest loo teen, tähendab see minu kui ajakirjaniku tegevusele lõppu, mistõttu see, kes loo tellib, peab ikka hullult pappi köhima - et jätkuks muretult elu lõpuni.

Andrus, 18:19, võidulembene nelik soovib ikka minuga arvestada, kuigi olen mehi hoiatanud, et ma pole tänavu kaugeltki see, kes mullu. Mehed siis lohutavad, et ega nemad ka see aasta sama verejanulised ole nagu mullu.

Teet, 17:33, Jaanus Laidvee peaks homme Tamsalus stardis olema - eks andke talle lahing.

Aitäh, Sulev, 17:22, motivatsioonikõne eest!

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

Asi selge. Viisakusest ja etiketist suusarajal lirjutab loodetavasti keegi teine. Pullerits ei tea sellest midagi. Just tõestas veelkord oma äraspidist loogikat. Loe ehk veelkord asjaomane komm läbi ja püüa möista, mida öelda taheti.

 
At 18:47, Anonymous Anonüümne said...

Üritatakse siiski veel kultiveerida seda rada vabaks süsteemi, mis on ammu möödanik a kehtib ainult võistlustel kui aeglasem suusataja ringiga sisse saab. Ovaalil ja mujal suusaradadel kus kes treenib, kes sõidab niisama ei ole see raja andmine normaalne. Kes on kiirem sõitku mööda, mitte et kui ma teen rahulikku trenni, siis pean kogu aeg selja taha vahtima (äkki keegi kiirem tuleb) ja rajalt välja karglema. Tartu Maratonil on ka tyype kes lõugavad juba kaugele ette, et rada vabaks (isegi siis kui ma 4500 kohalt alustasin). Oli lolle kes teed andsidki, aga oli ka mõistlikke mehi kes sellised pikale lainele saatsid.
Nii et lõpetage ära oma täänan paalun möga.
Teet

 
At 18:53, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
loe tähelepanelikult läbi, mida 11:10 kirjutab. Tulistad puusalt, nagu alati. Teemaks on mõistlik, ohutu ja viisakas käitumine üldkasutatavatel suusaradadel, mitte Kollo taoliste kiirete vendade omavahelised kaklused MK sprindiradadel.
"aeglasemalt ees sõitev suusataja annab tagant kiiremini tulnule teed astudes rajalt kõrvale," -- jah, see oleks ilus küll, kahjuks aga FISi reeglistikus sellist reeglit pole.

 
At 19:33, Anonymous Anonüümne said...

Kui ainult suusaotsad on eespool teisest, siis ei olda ju veel ees - siis käib alles võitlus positsiooni pärast. Kiirem PEAB arvestama aeglasemaga, muidu saab võibolla kuuligi, lumekuuli muidugi.

 
At 19:37, Blogger Priit Pullerits said...

Jälle on oma üüratu tarkusega platsis mehed, kes ise juures ei olnud, aga teavad täpselt, kuidas asjad käisid ja käima peaks, nagu 18:53 ja 18:46. Kuidas asi oli? Lugege veel kord, kui pole aru saanud. Tüüp sõitis minu rajal, aga minust palju aeglasemalt. Tulin tagant suurema hooga, astusin paremale kõrvale, kus libises palju kehvemini kui jäljes jäärennis, lisaks algas kerge vastumäge lõik, kuid ikka tõukasin temast mööda, ja kui möödas olin, astusin rajale tagasi, ja mitte nii, et oleks suusaga tema suuskade ninale astunud. Loomulikult võis mu hoog selleks ajaks olla tänu manööverdamisele ja kehvemale libisemisele raja kõrval väiksemaks jäänud, kuid veel kord: naasesin jälge siis, kui olin täiesti möödas, suuskadega kontakti ei toimunud. Jah, kui naasesin jälge, võis kiirus eelloeteltud tegurite tõttu olla langenud, kuid veel kord: jälge naastes olin ma tüübist selgelt möödas. Ja järgneva 300 meetriga jätsin ta kaugele selja taha. Nüüd vastake: mida ma tegin valesti ja ebaviisakalt, ah??? Kuradi targutajad ja memmekad!

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Ei pea kohe mööduma, teise taga kogud ennast, valid sobiva möödumisala ja teed ära. Kiire ja tempo on ainult egoism. Kiirus pole üldse oluline, ümbrus on oluline, puud, põõsad, rasvatihased.

 
At 20:03, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu kodune kasvatus hakkab pinnale kerkima. Ja loll on see, kes vabandust ei leia.

 
At 20:11, Anonymous Anonüümne said...

Priit, sa ei öelnud aitäh.
Mind ajavad ka need koperdajad närvi. Eriti Priidu-nimelisel ovaalil, kus ju ometi on kirjas, et välisrada on kiirematele ja siserada aeglasematele. Eriti meeldib mõnele parklapoolsel küljel jäljes seista ja ilma nautida ning suusataja tulles ei vaevuta isegi rajalt välja astuma. Matsikari!!!
Kes ilma tahab nautida, mingu Ihaste metsa linnu siristamist kuulama, ovaal ja Dendro jätke spordimeestele.

 
At 20:29, Anonymous Anonüümne said...

See on hea, et võtad vaevaks enda käitumist analüüsida ja põhjendada, Priit. Aga miks möödusid paremalt? Möödutakse ju alati vasakult. Nii tekitasid ohtliku olukorra. (Ja mis pidi seal "ovaalil" üldse sõidetakse?) Muidu on su seletus veenev, kui välja arvata, et teine harrastaja sõitis "palju aeglasemalt" ja sina ise "rahulikus tempos". Sellises olukorras sprinterlik "lõikamine" ei oma ju mõtet.

 
At 20:29, Anonymous Anonüümne said...

See on hea, et võtad vaevaks enda käitumist analüüsida ja põhjendada, Priit. Aga miks möödusid paremalt? Möödutakse ju alati vasakult. Nii tekitasid ohtliku olukorra. (Ja mis pidi seal "ovaalil" üldse sõidetakse?) Muidu on su seletus veenev, kui välja arvata, et teine harrastaja sõitis "palju aeglasemalt" ja sina ise "rahulikus tempos". Sellises olukorras sprinterlik "lõikamine" ei oma ju mõtet.

 
At 20:48, Blogger Priit Pullerits said...

Tule, taevas, appi! Miks ma möödusin paremalt, mitte vasakult?! Veel kord, inimesed, siin on suurepärane näide taas kord ühest, kes ise essugi ei tea, aga teemat on kõva kütma. Miks ma ei möödunud vasakult?!! Aga sellepärast, et seal kohas ja üleüldse kogu ovaali välisrajal on vasakul pool kraav! Spordipargi minunimelisel ringil on välisrajal sõites ainuvõimalik mööduda paremalt, sest ainult seal on vaba ruumi. Ja selliste elementaarsete asjade seletamise peale pean ma raiskama laupäevaõhtut! Ja kui ei raiskaks, siis oleks uued tarkpead kohe platsis lärmamas, et miks ma nende küsimusele ei vasta. Mis kuradi küsimused! Nõmedused, mitte küsimused.

20:11 - ja mille eest ja kellele oleks ma pidanud aitäh ütlema? Taga hullemaks! Tüüp sõitis tuimalt kiirel rajal, ei teinud katsetki eest ära minna ega rada anda - ja mina öelgu talle aitäh?!?

Ja kodune kasvatus on mul väga hea, 20:03, raudselt üle Eesti keskmise, kindlalt Eesti top-10 protsendis. Lihtsalt anonüümsete lollidega vaieldes on ka parima kasvatusega inimesel raske rahulikuks jääda. Ja mis peamine: ega teise poolega tuleb rääkida selles keeles, millest nad aru saavad. Mul ei ole mõtet siin oma tegelikku palet ehk viisakat olekut demonstreerida, sest seda tõlgendataks vaid nõrkusena ja lollid läheksid veelgi agressiivsemaks.

 
At 20:56, Anonymous Anonüümne said...

20:11 kommentaar aitähi osas oli iroonia. Kuidas lgp tippajakirjanik seda küll ei märka? Ai-ai. Ja mulle tundub, et kõnealuse kommentaari teinegi osa on irooniline, kuid veidi vastupidises võtmes. Mine võta nüüd kinni...

 
At 22:16, Anonymous Anonüümne said...

Küll sa oled kõva mees, Priidukene! Lasku lausa põlvili ja hakka nutma....

 
At 22:44, Blogger Tauno said...

PP:19:37 "Tüüp sõitis minu rajal" Päris kõva kukeke kohe...

 
At 22:47, Anonymous Anonüümne said...

Arusaamatu kuhu loodetakse vanas eas sellise punnitamisega jõuda? Võiks ju kohale tulla ja rahulikult võtta, nautida päeva koos sõitjatega teistes sadades. Võib-olla saaks isegi ajakirjanduslikku materjali mida ka lihtrahval tore lugeda oleks. Silmad ruutus punnitades ei tule sellest püssist enam midagi nautimisväärset.

 
At 23:01, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kirjuta palun. Miks Sina osaled ja oled osalenud juba aastaid erinevatel maratonidel? (viimast lõiku silmas pidades)

 
At 23:46, Anonymous Anonüümne said...

Tampige endale nüüd pealuusisse, et ovaali väline rada on PP isiklik rada. Kõigile teistele on mõeldud ovaali sisemine rada.AMEN.

 
At 23:52, Anonymous Anonüümne said...

Te võite rääkida, et käite maratonil linnulaulu kuulamas, aga viimaseks jääda ikkagi ei taha. Lõpuprotokollist vaatate mitmendaks tulite ning kes teist tahapoole jäid ja palju võitja aeg oli? Kõik kes seda teevad ei ole Priidust paremad.
Teet

 
At 00:03, Anonymous Anonüümne said...

pullerits ja viiskas??? demagoogia meistriklass.

 
At 08:26, Anonymous Anonüümne said...

http://www.swixskiclassics.com/livecenter/live-center-koenig-ludwig-lauf-2013

Start 10:00

 
At 10:54, Anonymous Anonüümne said...

Priit,


soovitus Sulle

Kolm korda nädalas kirjutada ei ole enam teemat. Ei ütle, et see blogi on ammendunud, kuid (ajakirjanduslik) tase on langenud, sest sisu ei jagu.

Pead mõtlema, kuidas see toode ringi teha. On Aeg. Muidu läheb see kui kevadine lumi ja igavene kestlik riigivalitsus.

 
At 10:58, Blogger Gaspar said...

Kas keegi teab, miks TM pole sel aastal enam SkiClassics osavõistlus?

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

Sellisest konnatiigi rajal tõmblemisest ja isekast õigustamisest on küll äraütlemata piinlik lugeda.

"minu rajal" - !?

"reeglid" annavad õiguse eespool sõitjale - !?

"jätsin ta kaugele selja taha. Nüüd vastake: mida ma tegin valesti ja ebaviisakalt, ah??? Kuradi targutajad ja memmekad!" - !?!?!?!?

 
At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

Sellest möödasõidust on nüüd vahutatud küll ja rohkemgi - võiks teema lukku panna. Seda enam, et "olukorra" osapooled on ainult 50% ulatuses end identifitseerinud. Normaalne oleks olnud ju kohe rajal probleem selgeks rääkida!?

IA

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Ei päde mitte. Osapooled on end identifitseerinud täiesti piisavalt. 11:10 kirjeldab intsidenti ja tõstatab laiema teema, kuidas suusaradadel mõistlikku, ohutut ja viisakat möödusõidu tava edendada. Kes Teie, "IA" ise olete? Töötate Kapos, Maksuametis, nõuate kohtutäiturina võlgu sisse? Ei, internetis on kõik võrdsed. Viigileht ("IA") ei Teid 11:10-st ega teistest nn "anonüümsetest" - milline väärtermin! - kommentaatoritest paremaks, ega anna Teie argumentidele kaalu. Sama lugu vaidluse teise poolega. Küll on aga võimalik end identifitseerida mühakana (ingl k jerk, vene k хамство) - seda teisi lollideks ja pehmodeks nimetades!!!

 
At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

Lp IA

Pullerits soosib teadlikult anonüümseid kommentaare. Tekitavad sisu, arendavaid vaidlusi, on lihtsalt märksa mugavamad inimestele. Enese identifitseerimine Pulleritsu blogis lõpeb varem või hiljem teatud tagasilöökidega/üleelamistega. Vt. suusavendade, V.Teppani või P.Reedi näiteid. Rahvas paneb ikka mõnuga neile, kes Pulleritsu paati end sokutavad.

 
At 13:35, Anonymous Paadimeeste ühendus said...

Küll on aga võimalik end identifitseerida mühakana (ingl k jerk, vene k хамство) - seda teisi lollideks ja pehmodeks nimetades!!!
------------------------------
Milleks siia ing ja vene keele vasted? Kas alaväärsuskompleks on juba nii suur et arvad siinsed lugejad ei tea mis tähendab mühakas?


PP peaks sisse viima kutsetega kommenteerimise. See hoiab eemal pehmod, memmekad ja muidu lollid.
Mingid suvalised vollid kommenteerima lasta on suisa ohtlik. Eesti suurim suusablogija kirjutab olgu või igal Issanda päeval ja anonüümsed kaunad hoiavad oma suu lukus. Nii lihtne see ongi.

 
At 13:50, Anonymous Anonüümne said...

Anonüümsed kommenteerijad on iga blogipidaja nuhtlus.

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Kujutlege siis olukorda, kus teist sõidetakse tervisepargis KELLEGI TEISE rajal viibimise eest üle.

Kas tahate sellise olukorra järel jääda anonüümseks või soovite, et nimi läheks kusagile blogisse kellegi teise õigustustega üles?

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

vene keele vasted on igati omal kohal. PP naine ja ema on vene keeles kibedad käpad.

 
At 16:18, Anonymous Anonüümne said...

Tamsalus ei tahtnud keegi lahingut anda. Lahing antakse SIIN.

 
At 16:28, Anonymous Anonüümne said...

Seda kõike on siis juba proovitud. PP keeras kommentaariumi kinni ja lubas ainult nimeliselt sõna võtta ja mis järgnes, lugude alla oli kaks kommientaari, mis ei tasunud lugemist. seega mingit arutelu loole ei järgnenud. Lugesid loo läbi ja panid lehe kinni, võisid ka nädalas korra ainult siin lugemas käia. Kas seda soovite?

 
At 17:38, Anonymous Anonüümne said...

>> ja anonüümsed kaunad
hoiavad oma suu lukus

Kommentaator "Kaun"?

Lembit Kaun, pikamaajooksju edendaja, Saarnakõrve
Lembit Kaun, pikamaajooksjua ja kotipoiss
Lembit Kaun, kõigi eestimaalaste sõber ja toetaja
Lembit Kaun, pornosõber
Lembit Kaun, lääpatallatud sussid jalas
Lembit K.
Lembit Kaun, vana jooksususs

Ants Karm, valgamaa pikamaameeste eestvedaja

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

Priit- tulemust ei leidnud...oli tegemist testsöiduga, et kuis üldise vooluga stardist minek on vöi sai lihtsalt jöud otsa ehk jöudis kohale arusaamine, et suuskadega uiskude vastu ikka ei saa...lugu ikka tuleb?
Ja muidu kraaklevad pöhulöuad, joonistage 3.veebruarile punane ring ümber (number juba on punane), Priit veeres isklikult oma Ameerika Patsiga kohale.....
Maamees

 
At 19:32, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 19:34, Blogger Priit Pullerits said...

Tuleb lugu, tuleb, kus ta pääseb!

Aga ega see nüüd minu Chrysler Pacifica ka olnud... Kui see nii paistis, siis sai rahvast küll pahaaimamatult alt tõmmatud.

 
At 19:50, Anonymous Anonüümne said...

Tulemustetabeliga tutvudes torkab silma, et nn "matkajaid" pikemal distantsil praktiliselt polnudki. Kõik sõidavad kõvas tempos, ka päris viimased..

Ain-Ivar on (täpsustatud andmetele) 44,29 km läbinud 3:23 km-tempos. Pole paha!

 
At 19:51, Anonymous Anonüümne said...

kliister ... suht loogish. suusavennad vaatasid eile dendropargi liuvälju ja jäiseid klassikaradade põhju ega võtnud vaevaks uurida, et Kesk-Eestis möllas laupäeva lõuna ajal tugev lumesadu.
see on lihtsalt oletus.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Krt. Priit, pead siis köik välja lobisema, tean ise ka et see polnud päris see ameeriklane.....
Pole jah matkajaid. Arvutasin ja vördlesin varasemat edukamat suusaaastat(2009) selle aastaga. Kui toona kaotusprotsent oli nii 25-30% vahel ning tilbendasin seal 100 piirimail, siis sel aastal nii Virus (31%) kui täna (27%) saab vaid koha sinna 3-nda saja keskpaika. Niivörd tihedaks on konkurents muutunud...
Kuna viimased 15km "nautisin" mönuga loodust ja linnulaulu (aega kulus 54 minutit), siis julgeks väita, et dr.Holdenil oli löpuga raskusi....
Maamees

 
At 20:35, Anonymous Anonüümne said...

Tammsalu maratoni tulemusi PLIIIS!!!

SAAMATU JA äPU

 
At 20:43, Anonymous Anonüümne said...

Estoloppeti kodukal, Tamsalu maraton, kommentaaride rubriigis on viide olemas juba paar tundi.

 
At 21:09, Blogger Priit Pullerits said...

Ma leidsin tulemused siit:
http://www.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=12

See on, jah, imelik, kuidas neid tulemusi tuleb mööda netti taga ajada. Täielik bardakk!

 
At 21:57, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 16:41, Anonymous Anonüümne said...

Priit miks sa ikka neid randmerihmu kasutad! Kas selleks et randmed paremini lukus püsiksid?

 
At 11:53, Blogger aubout vita said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

 
At 11:53, Blogger aubout vita said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

 
At 02:34, Blogger james wood said...

Olen hr James Wood seaduslik ja Mainekas laenu andja. Oleme dünaamiline ettevõte finantsabi. Me laenufondideks välja üksikisikute vajavad rahalist abi, mis on halb krediidi või vajavad raha, et maksta arveid, investeerida äri. Ma tahan kasutada seda keskmise teile teatada, et me muuta usaldusväärne ja soodustatud abi olema hea meel pakkuda teile laenu.

Võta meiega ühendust posti aadress: jameswoodloan@gmail.com

Palun kirjutage tagasi, kui huvitatud.

Täisnimi .........
SEX ..........
RIIK ..........
LAENUSUMMA .........
KESTUS ......
Telefon: .........

tänan

hr James

 
At 13:12, Anonymous Anonüümne said...

sa vajad kiiret laenu, et maksta ära oma võlg? kui jah võtke meiega ühendust leolobitohelpfunds@hotmail.com

 
At 13:11, Blogger loan offer said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed
erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: ( maviscalos_laen_laenamine@outlook.com ). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

 
At 02:08, Blogger T B Joshua Scoan said...

UniCredite Rahandusasutused
777 # Rooma Train Station Road, Itaalia
Tel: +393512646127
Hea päev kõigile lugemiseks meie post Internetis ma kättesaamisest
e-posti teel. Aitäh vastamast minu reklaami. Esiteks lubage mul tutvustada ennast
et sa oled Mr.Mr.Kenneth Edward UniCredite Finance Company Seoses e-mail,
Oleme valmis pakkuma laenu avalikkuse liikmetele 2% aastas
ilma kontrolli ja krediidi musta nimekirja. Me anda laenu, mis kuulub £ 5,000.00 kuni
£ 40,000,000.00 Ühendkuningriigist. pakume laenu, sest ma
kartis Jumalat ja laenuandja ei saa võtta võimalusi ainult intrested inimene peaks
contanct meid meie privety e-post: (edwardkennethcredit@gmail.com)
Anname välja laenu üksikisikud, ettevõtted ja koostööd, sõltumata
nende perekonnaseisust, soo, usu, ja koht, kuid peaks olema juriidiline
tähendab, et laenu tagasimaksmise ettenähtud aja, ning rangelt olema
väärt usaldust
Täname mõistva suhtumise eest
Regards From Mr.Kenneth E

 
At 05:14, Anonymous Frank Moores said...

Pakume isikliku ja ettevõtte laenud ilma koostööd allkirjastaja huvides 3% ühe aasta kuni 30 aastat küpsust, € 10 000, 50 000.00 USD 80 1 miljon €.
Kandidaadid peavad olema e-mail.with info allpool kaudu:
frankmooreshelps@outlook.com

Nimi:
Summa vaja:
kestus:
Maal.
mobiili numbrid
Olete enne
Ainult meil kaudu /: frankmooreshelps@outlook.com

Aitäh tele palju

 
At 02:19, Blogger Mr Oziba Randy said...

Hi,

Kas otsite äri laenu isikliku laenu, maja laenu, auto laen, õppelaenu, võlgade konsolideerimise laenud, tagatiseta laenud, riskikapital jne .. Või olete lükatud laenu pank või rahalist konfiguratsiooni ühe või mitmel põhjusel. Sa pigem oma krediidi lahendusi! Olen Pastor, era laenuandja, laenu ettevõtetele ja eraisikutele madal ja taskukohane intressimäär 2%. Huvitatud? Võta meiega raviks laenu järgida ülekanne 48 tunni jooksul. KONTAKT: pastorosasben@outlook.com

taotluse üksikasjad

Nimi:
Sünnikuupäev:
Sugu:
Perekonnaseis:
Aadress:
asukoht
Staatus:
Postiindeks:
Riik:
Telefon:
E-mail:
Riigi eesmärk laen:
Laenusumma:
Laenu kestus:
Netosissetulekust.

Tagasi mulle ASAP koos eespool nimetatud teabe lisateavet.
Loodan kuulda teid.
Tänu ja Jumal õnnistagu teid,
Pastor obstruktiivset uneapnoed Ben

 
At 12:50, Blogger Mr Paul Green said...

Tere Am Hr Paul Green, Am õigustatud ja usaldusväärne laenu andja. Pakun igasuguseid pakette Laenud. Ma annan laene selged ja arusaadavad tingimused 3% intressimäära. Alates $ 5000 kuni $ 6.000.000 USD, euro ja naela Only. Ma anna äri Laenud, isiklikud laenud, õppelaenu, auto laene ja maksta ära arveid. Kui olete huvitatud võtke meiega: paulloanfundshelp1@gmail.com

Teie täisnimi:
Sugu:
Riik:
Laenusumma Vajalik:
Laenu kestus:
Amet:
Telefoninumber:
Laenu eesmärk:
Kuusissetulek:
Võta meiega ühendust, vaid seda e-posti aadress: paulloanfundshelp1@gmail.com
Telefon: +917411065240
Parimate soovidega
Paul Green

 
At 10:15, Blogger Nicole Marie said...

Parim koht saada lahendust oma rahalisi probleeme (martinezlexiefirm@gmail.com) !!!

Minu nimi on Nicole Marie, ma elan USAs ja elu on elamist väärt mugavalt mina ja mu pere ja ma tõesti ei ole kunagi näinud headus näidanud mulle seda palju minu elus, sest ma olen hädas ema koos kahe lapsega ja mul on läbimas tõsine probleem, kuna mu abikaasa tekkinud kohutav õnnetus viimase kahe nädala jooksul, ja arstid väitnud, et ta peab läbima õrn operatsioon teda oleks võimalik uuesti kõndima ja ma ei saa endale arveid oma operatsiooni, siis ma läksin panka laenu ja need omakorda mind maha märkides, et mul ei ole krediitkaarti, sealt jooksin oma isa ja ta ei suutnud mind aidata, siis kui ma vaatasin yahoo vastuseid sattusin Jumala kartes mees (Martinez Lexie), kes annab laene taskukohase intressimäär ja mul on olnud kuulda nii palju petuskeemid internetis peamiselt Aafrikas, kuid see minu lootusetu olukord, mul polnud valikut, kui anda see katse tingitud asjaolust, et ettevõtte on pärit United State of America ja üllatavalt see kõik oli nagu unenägu, ma sai laenu $ 82,000.00 USD ja i eest tasusid mu abikaasa operatsiooni ja jumal tänatud täna on ta ok ja saab kõndida, minu pere on õnnelik ja ma ütlesin endale, et ma karjuma maailma imet see suur ja Jumala kartes Man Martinez Lexie tegi mulle ja minu pere; nii et kui keegi on reaalne ja tõsine vajadus laenu ärge võtke seda JUMAL kartes mees e-posti teel: (martinezlexiefirm@gmail.com) või Ettevõtte kodulehel: http://lexieloans.bravesites.com või tekst: 18168926958 tänu

 
At 17:12, Blogger Raymond Benson said...

Hea päev olen siin, et jagada oma tunnistust laenu laenuandja, kes on aidanud minu pere, minu nimi on Michelle ma olen kodanik United State of America i taha tunnistada, head laenu andja, kes näitas mulle valguseks pärast scammed 4 erinevat Internet rahvusvaheliste laenuandja, kõik nad lubavad mulle laenu pärast teeb mind maksma palju tasud, mis annavad midagi ja ulatus ei ole positiivne tulemus. Kaotasin raske teenida raha ja see oli kokku 8,000USD. Ühel päeval, kui ma vaatasin internetis otsin pettunud, kui leidsin ühe tunnistaja mees, kes oli ka scammed ja lõpuks sain seotud legit laenu firma nimega Mr Kocak Ramazam Laenu firma (wilson.investment02@gmail.com), kus ta lõpuks sain oma laenu, nii et ma otsustasin pöörduda sama laenu firma ja siis ütles neile oma lugu sellest, kuidas mul on olnud scammed 4 erinevat laenuandjad, kes ei teinud midagi, kuid muidugi mulle rohkem valu. Ma selgitada firma posti teel ja kõik nad ütlesid oli nutma enam, sest ma saan laenu oma firma ja ka ma olen teinud õige valiku ühendust nendega. täitsin laenu taotluse vorm ja kulges kõik, mis nõuti ja mulle antud laenu summas $ 600,000.00 dollarit selle suure firma (Kocak Ramazam Loan Firm} haldab Mr Kocak Ramazam baasi Türgi ja siin ma olen täna rahul minu pere, sest hr Kocak Ramazam Loan Firm on andnud mulle laenu tegin vanduma minu enese et ma hoida tunnistas internetis, kuidas sain laenu. Kas teil on vaja laenu kiiresti? lahkelt ja kiiresti ühendust hr Kocak Ramazam laenu Firm nüüd oma laenu e-posti teel: (wilson.investment02@gmail.com) ma usun, teised inimesed on ka ütluste sellesama aus laenuandja

 
At 00:09, Blogger campbell joe said...

Kas olete äri mees või naine? Kas teil on vaja raha, et alustada oma äri? Kas teil on vaja laenu, et lahendada oma võlga või maksta ära oma arveid, või alustada kena äri? Kas teil on vaja raha oma projekti? Pakume tagatud laenu mis tahes summa ja kõikjal maailmas (üksikisikud, ettevõtted, kinnisvara ja juriidilised isikud) meie 2% suurepärased. Kasutatamiseks vastuseid ja saata rohkem teavet järgmistele e-posti aadress: (khalifafinancialcompanies@outlook.com või khalifafinancialcompanies@gmail.com)

Telefon: +16026337400
http://khalifafinancialcompany.weebly.com

 
At 13:42, Blogger percival hess said...

Tere, minu nimi on Percival Hess ja ma olen eralaenu laenuandja. Sa pead laenu? Sa tahad olla rahaliselt stabiilne? Või sa tahad laiendada oma äri? Paku laenu firma, auto laenu, äri laenu, isikliku laenu väga madala intressimääraga 3% mugav kestus on kaubeldavad. See pakkumine on avatud kõigile, kes saab maksta õigeaegselt. Võta meiega ühendust läbi meie e-post: percivalhessloanfinance@gmail.com

WhatsApp, +2348038127994. Ootan kiiret vastust. Percival Hess.
koduleht: percivalhesslending.wordpress.com

 
At 22:58, Blogger John Mclondon said...

Head päeva,

Kas teil on vaja ärilaenu? Või isiklik laen? Kas kavatsete laenu laenata? Nii et võtke meiega nüüd rohkem infot. Ärge kartke edastada oma taotlusele nüüd e-posti teel (john_mclondoninvestment@hotmail.com)

Laenu taotlemise vorm:

täisnimi:
laenusumma:
Kontakt aadress:
riik:
telefoninumber:
Laenu kestus:
Laenu eesmärk "

Ootan teie kiiret vastust.

 
At 19:19, Blogger MARGARÉTA EDVÁRD said...

Kas teil on vaja kiiret laenu oma arvete tasumiseks ja uue ettevõtte loomiseks? Või olete otsinud laenu ja teid on alati laenuühingud või pangad petnud? Siin on teile võimalus saada oma elu tagasi ja saada laene, mida peate investeerima. Kui teil on vaja kiiret laenu, võtke BOROKA MARTON laenufirma kohe ühendust.
Kontakt E-post: boroka-marton@naver.com

 
At 04:01, Blogger Martin Laura Finance Firm said...

Tere,

MARTIN LAURA FINANCE FIRM pakub praegu igasuguseid laene, mis vastavad teie rahalistele piirangutele, olenemata teie staatusest alates 5000 dollarist. Kuni 100 000 000 dollarini taskukohase 3% -lise määraga, tagatise tasuta ja halb krediit aktsepteeritud. Laenu summa on vabalt kaubeldav, usutavad teenused, mida me anname. Pädev rakendus ainult (martinlaurafinancefirm@gmail.com) Edu kõik.

Parimate soovidega!

 
At 04:02, Blogger Martin Laura Finance Firm said...

Tere,

MARTIN LAURA FINANCE FIRM pakub praegu igasuguseid laene, mis vastavad teie rahalistele piirangutele, olenemata teie staatusest alates 5000 dollarist. Kuni 100 000 000 dollarini taskukohase 3% -lise määraga, tagatise tasuta ja halb krediit aktsepteeritud. Laenu summa on vabalt kaubeldav, usutavad teenused, mida me anname. Pädev rakendus ainult (martinlaurafinancefirm@gmail.com) Edu kõik.

Parimate soovidega!

 
At 10:21, Blogger Trust Firm said...

Tere

Kas vajate kiiret laenu oma rahaliste vajaduste rahuldamiseks? Pakume laene kogusummast 2000 kuni 50 000 000,00, oleme usaldusväärsed, võimsad, kiire ja dünaamilised, ei kontrolli krediitkaarte ega paku 100% tagatisi välislaenudele selle aja jooksul.

Samuti laenasime kogu valuuta 2% -lise intressimääraga kõigile laenudele .... Kui olete huvitatud, pöörduge tagasi selle e-kirjaga.

Kui soovite, pöörduge usalduse saamiseks aadressil trustfirm2010@gmail.com

Lugupidamisega

Hr Andy Cole
Trustfirm2010@gmail.com

 
At 03:04, Blogger Raymond Million said...

RAYMOND MILLION | | Tere, kas otsite seaduslikku ja usaldusväärset finants- / laenuandjat? Kas vajate laenu? Kas vajate kiiret rahalist abi? Kas teil on vaja oma võlgade tasumiseks kiiret laenu või peate oma äritegevuse parandamiseks võtma kapitalilaenu? Pakume üksikisikutele ja ettevõtetele igasuguseid laene 2% intressimääraga selgetel ja arusaadavatel tingimustel. Pakume laene mis tahes summast mis tahes sihtkohta, seega võta meiega ühendust täna, et saada kiiret laenu täna. Saada meile e-kiri aadressile: (raymondmillionloanfirm@gmail.com)

 
At 18:34, Blogger Sir Renberg said...

Veebisait: http://renbergborcfirm.webs.com

E-post: renbergborcfirm@gmail.com

Kas vajate laenu, isiklikku laenu, automaatlaenu, põllumajanduslaenu või projekti rahastamist? Meil on teile head uudised. Pakume laene ettevõtetele ja üksikisikutele väga madala intressimääraga 2%. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust e-posti teel: renbergborcfirm@gmail.com

LOAN PAKKUMINE ETTEVÕTJA

 
At 20:26, Blogger John Goodman said...

Tere kõigile,

Kas olete rahaliselt pigistatav? Kas otsite laene krediidi ja võlgade tasumiseks? Kas otsite rahalisi vahendeid oma ettevõtte loomiseks? Kas teil on vaja era- või ärilaenu erinevatel eesmärkidel? Kas otsite laene suurte projektide elluviimiseks? Kindlustage laen täna meile ja alustage midagi tasuvat. Meie tehing on 100% garanteeritud, sest tagame ka meie klientidega südamliku suhte. Pakume laene ilma krediidikontrollita, tagatiseta, lihtsaid samme, kiiret rahastamist ja madalat intressimäära 2%. Miks jääb rahaline jaotus? Võtke ühendust, kasutades rakenduse numbrit +1 (845) 731 5341
Võta meiega ühendust täna e-posti teel: globalloanfirm051@gmail.com

Mr John Goodman

 
At 09:27, Blogger Mr Derek Douglas said...

Tere


Kas otsite kiiret laenu? Mul on teile hea uudis! Pakume laene vahemikus 1000 kuni 50 miljonit dollarit aastas 3% intressimääraga.
Pakume laene äritegevuse arendamiseks, isiklikud laenud, auto laenud jne

Oleme sertifitseeritud, usaldusväärsed, usaldusväärsed, tõhusad, kiired ja dünaamilised.

  Kui soovite, võtke meiega ühendust e-posti teel; easyloanfirm2020@gmail.com

Regards
Derek Douglas
easyloanfirm2020@gmail.com


3% laenupakkumine

 
At 13:05, Blogger John Goodman said...

Kas sa vajad laenu tõeline äri eesmärkidel või selleks, et maksta ette oma võla? Palun võtke ühendust Mr. John Goodman nüüd saad laenude tõelise e-post: globalloanfirm051@gmail.com või +1(845)731 5341

 
At 18:36, Blogger Steven Williams said...

Praegu pakume kehtiva ID-ga õiget ujuva laenu skeemi, mille intressimäär on 2%.
Saate saata oma laenutaotluse vajaliku laenu summa ulatuses.
Pakume laene vahemikus $ 5000.00 USD min. 50 000 000 USD USD Max.
Meie pikaajaline krediit maksimaalselt viie (5) kuni viiekümne (50) aasta jooksul.
Anname järgmise laenu liigi: projekti laen, refinantseerimislaen, äriinvesteerimislaenud, auto või sõiduk Laenud, õppelaen, võlgade konsolideerimine, eluasemelaenud Laenud, isiklikud laenud, reisi- ja puhkuslaen, jõulu- ja uusaasta laenud.
Meie ettevõte vajab ka isikut, kes võiks olla meie ettevõtte esindaja teie riigis.
Võtke ühendust meie STEVEN WILLIAMSi FINANTSARUANNETE FIRMi kontoriga e-posti teel: stevenwills0001@gmail.com

Kui olete huvitatud meie finantspakkumistest ja soovite saada laenu meie poolt, võtke meiega ühendust ja andke meile allpool toodud andmed ja see on vajalik, et algatada
vastavalt laenusumma.

Nimi: ___________________________
Nimi: ____________________________
Sugu: _______________________________
Perekonnaseis: _______________________
Kontakt Aadress: ______________________
Linn / post: ________________________
Riik: ______________________________
Sünnikuupäev: ________________________
Vajalik summa laenuna: ________________
Laenu kestus: ________________________
Kuu sissetulek / aastane sissetulek: _________
Ametikoht: ___________________________
Laenu eesmärk: _____________________
Telefon: ________________________________
Faks: __________________________________

Nende andmete tunnustamisel saadetakse hästi välja arvutatud tingimused, sealhulgas leping.

Tänan teid patroonimise eest!

Parimate soovidega,
STEVEN WILLIAMS RAHAVOOGUDE FIRM
E-post: stevenwills0001@gmail.com
Veebisait: http://stevenwilliamsfinancialloanfirm.webs.com/
Facebooki leht: Steven Williams
Twitter: stevenwills0001

 
At 17:27, Blogger Marcin ROX said...

Laenupakkumine üksikisikute

Kui teil on vaja rahalist abi, ärge kartke meiega ühendust võtta. Võite saada laenu vahemikus 1.000 € kuni 1.000.000 € väga soodsatel tingimustel kogu seaduslikkuse ja usaldusväärsuse jaoks. Lisateavet rahastamiskorralduste kohta võtke meiega ühendust e-posti teel. E-mail: marxinro@gmail.com

 

Postita kommentaar

<< Esileht