reede, jaanuar 18, 2013

Pullerits: Mis ootab ees Viru maratonil?

KELL 11:50 LISATUD PÄRAST TÄRNI INFO RAJAOLUDE JA MINU OSALUSE KOHTA!
First things first ehk kõige tähtsamad asjad kõigepealt. Nüüd on see ametlik: Viru maratonil mina uisutehnikas ei stardi. See on sada protsenti kindel ja mingil juhul ei muutu.

Jah, fakt on ka see, et kes kolmapäeva õhtul Tartus Tähtvere spordiparki satttus – nagu näiteks dr Leho Rips –, see nägi, et tegin uisustiilis väikse lõigutrenni. Jaanus Kunts Suusavendade tiimist pani mu auguga-püss-Fischerite klambritele isegi kõrgendused alla, sest need pidid väidetavalt parandama suuskade juhitavust. Algajana tundsin esimesel korral nendega siiski pigem ebakindlust. Sõitsin kilomeetrisel enam-vähem laugel ringil kolm korda poolteist ringi pooleringise taastumisega. Ega eriti higiseks küll saanud, kopsu köhima ammugi mitte – mis sellised väiksed, umbes viieminutilised kiirendused treenitud organismile ikka teevad! Opereeritud põlvega jalg tunda ei andnud, aga kui hiljem organismi hoolega kuulasin, sain aru, et üle 40 km võistlustempos ja seda kindlasti rajal, mis ei ole nii kõva ega sile ega lauge nagu spordipargis, ei lõpe mingil juhul hästi.

Mõni mees on siin kommentaarides esinenud (sic!) arvamusega, et mis ma poen oma opereeritud põlve taha, lõikus oli ju kaks kuud tagasi. Taas kord: ärge tulge õpetama, kui teil pole tõsiasjadest täit ülevaadet! Mul ei olnud mingi tavaline lõikus, et kirurg tegi tšiki-priki ja nüüd saab kõik peagi korda. Jätke see meelde: pärast niisugust traumat ei saa põlv kunagi enam korda. Suur osa kõhre on igaveseks läinud ja asemele seda ei kasva. Ja see ei ole mingi tühine kaotus, nagu näiteks pimesoole ussjätke eemaldamine. Ehk lühidalt: tegemist on permanentse traumaga, mida tuleb kogu aeg jälgida, et olukorda mitte hullemaks teha. Ehk veel kord ümbersõnastades: põhimõtteliselt võiks ma võistelda invasportlaste klassis
*
Eile, kui mäletate, tekkis kommentaariumis suur sõnasõda selle üle, miks ma ei avalda infot, mille sain rajaolude kohta. Olgu, nüüd siis avaldan.

Korraldaja Evi Torm rääkis, et lund on Mõedakul palju vähem kui mujal Eesti suusapaikades, lisades, et kummalisel kombel sadas isegi Rakveres viimati rohkem lund kui neil. Ta rääkis, et umbes 5 km pikkuses tuleb rada viia rohkem metsa äärde, sest seal pole vahepealsed tuisud lumekihti nii palju tuuseldanud kui lagedatel kohtadel. Rajameister oli tema sõnul mitmes kohas rehaga lumepinda korrastanud, et saaks raja puhtamaks. Torm lausus: «Kõige uuema suusaga ei soovita tulla, aga kõige hullemad rajaolud ka ei ole.» Raja n-ö tagumises otsas pidi lund olema rohkem kui Mõedaku kandis. Kuid paljudes kohtades pidid endast märku andma mutid, sest, nagu Torm seletas, tuli lumi ju sooja maapinna peale ning seeõttu pole maakoor sedavõrd külmunud, et segada mutte askeldamast. «Ei saa väita, et kuskil mutimullahunnikut ei ole,» sõnas Torm. Klassikajälje oli rajameister lubanud Tormi kinnitusel nii palju sisse tõmmata, kui vähegi võimalik.

Nagu mäletate, kirjutasin eile kommentaarides vähemalt kahel korral, miks ei ole mõtet Viru maratoni rajaolude kohta infot jagada – et tänaseks võivad asjalood muutuda.

Ja asjalood ongi muutunud! Nii et nagu näete, olin taas piisavalt ettenägelik ja jälle oli mul õigus. Kui täna kella 11 ajal Tormiga telefonitsi rääkisin, oli ta palju optimistlikum kui eile. Ilm oli sel ajal Mõedakul ilus, päike paistis, oksad olid härmas, külma oli umbes kümme miinuskraadi. Ta ütles, et rajameistri väitel on kõik okei, olud on palju paremad, kui eile paistis, ning tuleb täiesti korralik maraton. No näete, oleks ma eile saadud info välja pannud, poleks täna tulnud kindlasti puudu neist, kes oleks mind valetamises ja väärinfo jagamises süüdistanud.

Aga see pole kaugeltki kõik. Kui eile edastas Torm rajameistri lootuse, et ta püüab klassikajälje võimalikult paljudesse kohtadesse sisse tõmmata, siis täna oli rajameister talle tunnistanud, et tulenevalt õhukesest lumekihist ei hakka ta klassikajälge üldse tegemagi, et uisutehnikas sõitjate rada mitte rikkuda.

Mis see kaasa toob?

Juba eile soovitasid mõned asjatundjad – kelle nime ei hakka siin välja ütlema, et säästa neid anonüümikute kurjusest (õige mõte, on ju, Peip Reedi?) –, et kui korralikku klassikajälge Viru maratonile ei tõmmata, ei ole mul mõtet sinna klassikasuuskade ja -keppidega n-ö pornot tegema minna.

Seega väga, väga suure tõenäosusega mind homme Viru maratonil stardis üldse ei ole. Täna hommikul viisin küll klassikasuusad Suusavendade staapi, kuid pärast värskeima rajainfo saamist helistasin Kuntsile, et ärgu praegu nendega midagi tehku. (Ühel kepil eile dendropargis murdunud teraviku palusin siiski ära vahetada.) Igaks juhuks siiski küsisin, et mis on viimane kellaaeg oma meelemuutusest teada anda. Ta ütles, et nelja-viie ajal.

Aga kas teate, et nüüd on siin teie suur šanss täita oluline tühik! Kes teist võtab enda peale Viru maratoni rajalt siia laupäeva õhtuks reportaaži kirjutada?
******
Klondike Bluffs Road & Jaanus Laidvee, Moab, Utah. 18. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks kikkida piltidele.)

Fotod 1-3: Suusatajad Rakveres Palermo terviserajal. Fotode autor: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix

30 Kommentaarid:

At 10:15, Anonymous Anonüümne said...

Kuuldavasti ei pakkunud mitte keegi Priidule küüti ja nii ta starti ei saagi. Nii või juhtuda ka TM-ga. Selle eest jääb põlv terveks.

 
At 10:17, Anonymous Anonüümne said...

Aga klassikatehnikas olete siis järelikult stardis?

 
At 10:22, Anonymous Anonüümne said...

Mis siis ikkagi ootab ees Viru maratonil, pealkiri oli lubav, aga sisu oli põlvest. Mõtlesin, et ehk räägid lumest ja ilmast?

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

Järjekordselt on pealkiri "vastavuses" jutu sisuga. Kas aastast 2013 tõstis tööandja lugemiste arvu, et peab nõnda trikitama. Mitte invasportlaste klassis ei pea Te võistlema, vaid suisa eriolümpia taseme veaks välja.

 
At 11:13, Blogger Priit Pullerits said...

...jälle ei loeta lõpuni, vaid tormatakse kohe plõksima. Palun lugege sissekande kahte viimast lauset - nii palju peaks ikka iga mats inglise keelest aru saama...

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

Aitab tõesti sellest põlvest. Jõuad sellise mahuga trenni lõhkuda, pole mõtet halada mingi nr. seljas sõidu pärast.

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

...Suusavendade tiimist...

Mitte et mul sõna tiim kasutamise vastu midagi oleks, aga vaja on ikka küsida, et kui lugupeetud blogija/õppejõud on mitemel korral hukka mõistnud võõrkeelsete, eelkõige vene keele, mõjutustega sõnade kasutamise, siis mille poolest on õigustatud sõna "tiim", millel pole eesti keele haisugi juures, kasutamine?

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne said...

Sellise külmaga ongi klassika pigem eelis, sest uisusuusad enamikul 5 km järel enam ei lippa. Teine võimalik põhjus miks Priit uisust loobus peitub ka suuskades. Soe muster all väga peale miinus 10-t ei libise. Pane alla mida tahad, aga 10 km max ja siis sõidad nagu liivapaberiga.
Teet

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

Janek Tombak andis R2s väga huvitava intervjuu, mis tekitab väga huvitavaid mõtteid ja seoseid liinil doping, Kirsipuu, Veerpalu...

 
At 12:42, Anonymous Anonüümne said...

" Nii et nagu näete, olin taas piisavalt ettenägelik ja jälle oli mul õigus." - oli või mitte, aga see pidev keksimine hakkab ära tüütama.

 
At 13:09, Blogger Priit Pullerits said...

...nagu mind on ammu ära tüüdanud need mehed, kes siin anonüümselt lakkamatult sõna võtavad, et küll ma eksisin ja küll vassisin ja ei tea mis veel. Ma arvan, et kui keegi neist nn kriitikuist teeks ka minu mahus seda tööd siin ja mujal, mida ma teen, siis me alles näeks tõepoolest, millist "sokki" ja millises kogus suudetaks kokku keerata.

 
At 13:12, Blogger Gaspar said...

Stardinimekiri üleval: http://www.estoloppet.ee/etapid?competition_id=5&action=start_lists

Priidule "eraldatud" nr. 124 (2. stardigrupp).

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Ehk veel kord ümbersõnastades: põhimõtteliselt võiks ma võistelda invasportlaste klassis >> ca. 7-8a. tagasi kärbiti ka minu põlves lahtisi meniskitükke, konstateeriti, et üks ristiside on jäädavalt läinud ja liigespinnad vaolised "nagu kevadine künnimaa".
Sellest hoolimata olen oma 95kg vedanud erinevate rahvamaratonide finišhisse (sel aastal läheb kuues TM) ja mitte ei tahaks nõustuda, et seda invaspordiks pidama peaks...
Niiet- teibid jala korralikult kinni (soovitan neid külgtugedega ortoose), tõusudel väga ei rapsi, esimestes kurvides positsiooni pärast ei võitle ja kordad endale enne igat starti -olen HARRASTUSsportlane ja MEHED ei nuta!
Edu!
Siim

 
At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

Lgp Priit,
Kas Peter Singer (kirjutab EPL-is) ja Abdul Turay (kirjutab vist PM-is) keeravad ka "sokki"?
Kas kõik ajakirjanikud (või valdav enamus) keeravad "sokki" või on sokikeeramine ainult ühe (marginaalse vähemuse?) probleem?
Aitäh!

 
At 14:01, Blogger Priit Pullerits said...

...aga palun!

 
At 16:44, Anonymous Anonüümne said...

http://velonews.competitor.com/2013/01/analysis/analysis-questions-answered-and-unanswered-on-night-1-with-oprah_271812

 
At 19:55, Anonymous Anonüümne said...

Priidu kõrvalejäämisest oleks kindlasti kahju, kuid kui nii on tervisele parem, siis arukas inimene teistsugust otsust ei saakski teha.
Teisalt aga, kui mitte minna punn põhjas võistlema, vaid mõnusas tempos väga meeldivat päeva veetma, siis sellest võiks kasu tõusta nii tervisele kui ka hilisemale võistlusvormile.

 
At 01:30, Anonymous Anonüümne said...

PP: Juba eile soovitasid mõned asjatundjad – kelle nime ei hakka siin välja ütlema, et säästa neid anonüümikute kurjusest (õige mõte, on ju, Peip Reedi?)

Ajakirjanik kardab anonüümikuid...

 
At 07:19, Anonymous Anonüümne said...

Külm on, külm on
krdi krdi külm on...

ilm.ee 7:05, Rakvere -24

 
At 13:23, Anonymous Anonüümne said...

Harrastussport sellisel kujul (maratonid) on tervisele kahjulik.

 
At 02:35, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 02:38, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 02:50, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 02:55, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 03:42, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 07:01, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:37, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes
toms shoes
louis vuitton outlet stores
polo ralph lauren
louis vuitton outlet stores
polo outlet
replica rolex watches
louis vuitton handbags
tory burch outlet online
abercrombie and fitch

 
At 02:47, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 11:39, Blogger Unknown said...

armani exchange
asics shoes
browns jerseys
louis vuitton sacs
rolex watches
coach outlet
dolphins jerseys
polo ralph lauren outlet
gucci outlet
seahawks jersey
20170317

 
At 09:11, Blogger GIL BERT said...

kate spade
polo ralph lauren outlet
jordan shoes
true religion jeans
coach outlet online
omega watches for sale
jordan shoes
skechers shoes
nike roshe run
new york giants jerseys

 

Postita kommentaar

<< Esileht