kolmapäev, juuni 19, 2013

Pullerits: Milles seisneb spordimeeste väärtus?

Mõnikord, hoolimata küllaltki pikkadest ja põhjalikest kogemustest, ei oska ikkagi kõike ette näha. Pean silmas eile Postimehe teisel küljel ilmunud arvamuslugu «Uued küüditajad». Jah, selle kaudu on siinne blogi jõudnud nüüd suures ajakirjanduses tegijate ehk tsiteeritavate hulka. Ent see pole peamine. Peamine on see, et, nagu oma üllatuseks saan tõdeda, nii paljud inimesed on selle kolumni eest mulle tänu ja tunnustust avaldanud. Järelikult puudutas see hella ja tundlikku kohta; järelikult said paljud inimesed tuge, et kõik ei ole veel kadunud; järelikult said paljud tõdeda, et amoraalne käitumine ei lähe läbi, ja enamgi veel – et amoraalne käitumine, mida mu kirjutis taunib, ei saa kuidagi rahva silmis end uue moraali pähe kehtestada.

Aitäh kõigile, kes toetust on avaldanud! Hoidkem selg sirge ja ärgem laskem endale pähe istuda ning ärgem paindugem amoraalsete inimeste surve all. Me oleme ju spordimehed – me peame olema tugevad ja julged; kui meie muutume ka lödipüksteks, siis võime normaalsele elule ja maailmale lõpliku kriipsu peale tõmmata. Olgu meil muudes küsimustes eriarvamused millised iganes – kes kasutab pulsikella ja kes mitte, kes armastab rulluisutamist ja kes mitte, kes armastab pikki aeglasi trenne ja kes mitte –, aga eksistentsiaalsetes, meie saatust puudutavates küsimustes peame ühtse löögirusikana kokku hoidma ja kõigele haiglasele, mida meile väljaspoolt siinsete käsilaste kätega peale sunnitakse, söakalt vastu seisma.

Selles söakuses, jõus ja julguses peakski seisnema spordimeeste tõeline väärtus.

Rohkem seekord midagi ei kirjuta, et sõnumit mitte hägustada.
******
Jaanus Laidvee on Amasa Back Trail at the edge of Jackson Hole, Moab, Utah. 20. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: See pilt on Türgist, kuid on naiivne arvata, et meil Eestis ei leidu inimesi, kes loodavad, et ka siin käitutaks sõna- ja arvamusvabaduse eest seisjatega samamoodi, nagu käituvad Türgi politseinikud sealse protestijaga. Foto autor: Sipa/Scanpix

34 Kommentaarid:

At 09:36, Anonymous Anonüümne said...

Kits kärneriks. Moraalist räägib mees, kes annab oma eramuresid tööandja juristile lahendada.

 
At 10:04, Anonymous Anonüümne said...

Uued küüditajad on väga intrigeeriva pealkirjaga arvamusartikkel. Kahjuks on jutu sisu pelakirjast ikka väga mööda ja utoopiasse läinud. Nimelt "uued küüditajad" on täna, siin ja praegu need, kes on sundinud Eesti rahvast tühjaks voolama. Just need on patuoinad, mitte aga miskid hüpoteetilised NWO-le pealekaebajad, sest mis muu kord Eestit peale NWO saab enam ähvardada ega ometi hiinakord?! Siit tekibki küsimus praeguse blogikande kontekstis, et milles me peame kokkuhoidma kui üks mees siin blogis kotib spordimehi mingite juristitaridega. Õige mees teeb asjad selgeks kahevõitluses mitte NWO-le omaselt kolmandate isikute kaudu. Kas oled mees?

 
At 12:32, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge Priit Pullerits! Kui Teie oma väärastunud arvamuse laia popageerimist ei lõpeta, siis oleme sunnitud pöörduma politsei poole, et nad Teie blogi kinni paneksid! Võrdlemine küüditajatega on meile solvav ning selles küsimuses korra jaluleseadmiseks oleme valmis kasutama kõiki seadusega lubatud meetmeid!

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Kartma hakkas ilmselt PP, et võetakse sinekuuri/tenuuri pealt ära. Sellest ka valulik reaktsioon.

 
At 14:00, Anonymous Anonüümne said...

4 esimest kommentaari - tehke parem tööd ja ärge lällake!

 
At 15:13, Anonymous Anonüümne said...

Kuule 14:00, aga ära ise mölise. Kuidas tundub.

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:46, Anonymous Anonüümne said...

Tundub, et delfinaarium on siia blogisse kolinud.

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Milline sütitav kõne, milline paatos. Kujutlesin hetkeks Priitu pärg kaelas tuletorni otsas seda juttu rääkimas. Nüüd pole enam valikut, Priit presidendiks.
Teet

 
At 22:49, Anonymous Anonüümne said...

12.32, kuu pealt tuled või? Sinusuguste vähemusekstremistide soovid ei saa ühiskonna enamust panna enda järgi käima. Mida rohkem räuskad ja ähvardad, seda ebameeldivamaks oma rühmituse maine ka kujundate.

 
At 00:06, Anonymous Anonüümne said...

Vat nii karastatakse terast:
"Mõnikord tuleb talle vend seltsiks".

http://www.ohtuleht.ee/530899

 
At 08:34, Anonymous Anonüümne said...

Priit kas sa Rünno Ruulist oled midagi kuulnud, vot see on terasest mees, Eesti pikamaajooksjad (ütleme et hetkel kahjuks ühtegi tasemel meest ei ole, peaksid selle mehe pealt võtma snitti, milliste mahtudega tuleb trenni teha et tugevaks saada.

 
At 09:18, Blogger Priit Pullerits said...

...mind ei huvita mahud. Tähtis on tulemus, mitte see, kui palju keegi trenni teeb.

 
At 09:10, Blogger Rynno Ruul said...

Noo mind ei tasu küll siin blogis mainida, mul ei ole ju tulemusi.
Minu jaoks on oluline nauding, mis ma jooksmisest saan. Mõned mediteerivad istudes, minu jaoks on jooksmine see aeg ja koht, kus ma olen eemal kõigest ning tunnen end vabana. Minu eesmärk on just enda hästi tundmisel, mitte tulemustel.
Mitte, et sellega ei võiks tulemusi kaasneda aga see on teisejärguline võrreldes rahu ja vabadusetundega, mis tuleneb pikemaajalisest trennist. aga inimesed on erinevad ja ma kuulun lihtsalt sellesse vähemusse, kes nii tunneb ja keda paljud teised ei mõistagi.

 
At 17:07, Anonymous Anonüümne said...

Siis tuleb naudingumahtudest kirjutada! Ja naudingutulemustest!

 
At 12:00, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 11:14, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet
coach outlet store online
nike huarache
uggs for women
gucci belt
longchamp soldes
ghd straighteners
michael kors
giuseppe zanotti shoes
gucci outlet online
louis vuitton bags
tory burch shoes
prada sunglasses
nike store
ray ban glasses
michael kors handbags
timberland outlet
louis vuitton outlet stores
toms shoes
adidas superstar 2
michael kors outlet
true religion outlet
air max uk
true religion
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
michael kors outlet
true religion jeans
air max
tory burch outlet
jordan 6 retro
michael kors
pandora bracelets
longchamp sale
ray ban uk
coach outlet
cheap nfl jerseys
adidas trainers
jordan 13 retro
louis vuitton
q

 
At 03:04, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:07, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:10, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:13, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 06:34, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 16:38, Blogger 林磊 said...

2016-5-24 leilei
michael kors handbags
adidas nmd
michael kors outlet clearance
adidas nmd
asics outlet
adidas shoes
jimmy choo shoes
air max 90 black
burberry outlet online
coach outlet store online
michael kors outlet
designer handbags outlet
converse shoes
pandora outlet
cheap nike shoes
coach outlet
rolex watches
ray ban outlet
adidas superstar
adidas superstars
michael kors outlet
lacoste shoes
michael kors outlet clearance
coach outlet store
christian louboutin uk
burberry
louis vuitton outlet
chaussure louboutin
cheap jordans
michael kors outlet clearance
babyliss flat iron
pandora charms
michael kors bags
salvatore ferragamo
adidas nmd white
dior sunglasses
michael kors outlet
adidas nmd runner
sac longchamp

 
At 11:27, Blogger Gege Dai said...

JIANBIN0704
adidas wings
iphone case uk
coach outlet
ralph lauren uk
ray ban sunglasses
christian louboutin online
air max 90
louis vuitton pas cher
fitflop clearance
links of london
beats by dr dre
jordan shoes 2015
calvin klein underwear
prada outlet online
beats by dre
swarovski crystal
replica watches
coach outlet
ray-ban sunglasses
ferragamo shoes
michael kors handbags
ralph lauren polo shirts
futbol baratas
fitflops sale
michael kors handbags
juicy couture tracksuit
lululemon outlet
asics
kate spade handbags
air max 2015
longchamp outlet online
tiffany and co
polo ralph lauren
ferragamo shoes

 
At 04:28, Blogger chenlina said...

toms shoes
mont blanc
tods outlet online
toms shoes outlet online
louis vuitton bags
louis vuitton handbags
michael kors handbags
michael kors outlet store
coach factory outlet
louis vuitton
coach outlet online
instyler max
hermes birkin bag
oakley sunglasses
louis vuitton
louis vuitton outlet
cheap jordans
coach outlet
jordan retro
jordan 11 concord
rolex submariner
coach outlet online
gucci outlet
michael kors outlet
supra sneakers
michael kors handbags
cheap ray ban sunglasses
cheap nfl jerseys
michael kors outlet online sale
cheap oakley sunglasses
hermes bag
longchamp outlet
adidas shoes
ray ban sunglasses
celine bags
true religion jeans
tiffany outlet
ray ban sunglasses outlet
coach factory outlet
kate spade handbags
chenlina20160729

 
At 10:37, Blogger Hua Cai said...

michael kors wallet sale
ugg boots on sale
michael kors outlet
swarovski outlet
ghd hair straighteners
timberland shoes
ugg boots
hermes birkin
fred perry polo shirts
michael kors outlet online
longchamp handbags
fitflops clearance
coach handbags outlet
ugg boots
toms shoes
tiffany and co jewelry
kate spade uk
ralph lauren outlet
coach outlet online
michael kors outlet
michael kors outlet
longchamp outlet
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
nfl jerseys wholesale
cheap nba jerseys
uggs outlet
burberry outlet store
fitflops clearance
air max uk
christian louboutin outlet
cheap football shirts
the north face jackets
ray-ban sunglasses
ugg sale
20160812caihuali

 
At 04:16, Blogger chenlili said...

coach outlet
louis vuitton purses
rolex watches outlet
ralph lauren
adidas originals
lebron 13
tod's shoes
coach factory outlet
ralph lauren
adidas outlet
cheap nfl jerseys
timberlands
ray ban outlet
coach outlet
burberry outlet
burberry outlet
michael kors canada
pandora jewelry
uggs outlet
cheap uggs
michael kors outlet clearance
ralph lauren uk
juicy couture
uggs outlet
ugg outlet
mlb jerseys
michael kors outlet
louis vuitton outlet online
abercrombie & fitch
prada outlet
christian louboutin sneakers
fitflop sandals
michael kors handbags
ugg outlet
supra for sale
louis vuitton outlet
ugg boots
chenlili20160829

 
At 05:20, Blogger raybanoutlet001 said...

air jordan shoes
http://www.uggoutlet.uk
adidas stan smith
michael kors purses
fitflops sale clearance
louis vuitton handbags
ralph lauren online
jordan shoes on sale
http://www.chromehearts.us.com

 
At 03:27, Blogger chenlina said...

chenlina20161007
christian louboutin outlet
coach factory outlet
christian louboutin pas cher
christian louboutin paris
ray ban sunglasses
nike air max
mont blanc pens
coach outlet online
nike outlet store
coach outlet

 
At 03:19, Blogger 姚嘉 said...

ugg outlet uk
miami heat
toms shoes
chaussure louboutin pas cher
nike huarache
canada goose outlet
cheap michael kors handbags
gucci sale
michael kors handbags
giants jersey

 
At 12:23, Blogger chenlili said...

ugg outlet
nike air max
ugg boots
polo ralph lauren
adidas nmd runner
christian louboutin heels
ray ban wayfarer
cheap uggs
timberland shoes
true religion outlet
hzx20161226

 
At 09:03, Blogger Hua Cai said...

toms outlet
true religion jeans outlet
polo ralph lauren
tory burch shoes
fitflops shoes
ferragamo shoes
new balance shoes
north face outlet
thomas sabo uk
polo ralph lauren
20170106caihuali

 
At 09:29, Anonymous Pengobatan Untuk Sembuhkan Abses Kulit said...

Thank you for sharing the information

Inovasi Terbaru Walatra Gamat Emas
Obat Untuk Menyembuhkan Fraktur/Patah Tulang
Cara Mengobati Susah Buang Air Kecil (Susah Kencing)
Obat Untuk Menyembuhkan Luka Lambung
Cara Mengobati TBC Tulang
Obat Untuk Mengatasi ISPA (Infeksi Saluran Pernapasan Akut)

 
At 05:14, Blogger dongua xie said...

roshe shoes
lebron soldier 10
moncler jackets
off white hoodie
yeezy boost 350
adidas nmd
nike dunk shoes
yeezy boost 350 v2
jordan 12
nike air huarache

 

Postita kommentaar

<< Esileht