reede, detsember 06, 2013

Pullerits: Mida põhjapanevat ütleb Tanel Kangert?

Kõigil, kes sporti jälgivad, on ilmselt oma arvamus jalgpalli MM-võistluse ülekandmise kohta Eesti telekanaleis. Üks Eesti jalgrattur on oma arvamuse sõnastanud nii:

«Mina MMist puudust ei tunne. Kuulun selle vähemuse sekka, kes julgeb öelda, et talle jalgpalli vaadata ei meeldi.»

Tähelepanu, küsimus: kes on see jalgrattur, kes nii on öelnud?

Seni kui te mõtlete, on mul hea meel teatada, et laupäevases Postimehe Arteris ilmub pikk usutlus Tanel Kangertiga (usun, et seda intervjuud küll Postimehe veebi ei panda, nii et ärge parem hakakegi seda sealt otsima), kes lõpetas tänavuse Giro 13. ja Vuelta 11. kohaga. Intervjuu temaga tegi Jaan Martinson, kellelt pärisin, kuidas tal see õnnestus, sest tean, et minu palvel ajas ta Kangertit taga juba suvest saadik, pärast Girot, kuni visadus viis lõpuks sihile.

Martinson rääkis mulle järgmist: «Kangert on üks sümpaatsemaid sportlasi üldse. Nad moodustavad Rein Taaramäega kokku asjaliku paari. Eestis ei ole olnud ühtegi jalgratturit, kes poleks ajakirjanikule kui kingitus. Nad suhtlevad meelsasti, helistavad ise tagasi, ka suurtuuride ajal on võimalik nendega kokkuleppele jõuda – jalgrattasõit on ikkagi sedavõrd intellektuaalne ala; see pole 100 meetri jooks, et kui start antakse, siis paned täiega lõpuni välja. Jalgratturitel pole ju treenerit (küsisin kaks nädalat tagasi Taaramäelt, kes tema treener on, ja ta ütles, et ise on – P.P.), nad panevad ise oma plaanid paika ja ise vastutavad – erinevalt kergejõustiklastest, kes tulevad iga katse järel nagu tibupojad treenerilt nõu küsima. Jalgratturite intelligentsus kandub üle ka suhtlusse ajakirjanikuga. Selles osas paistab Kangert silma. Ka Jaan Kirsipuu ütleb intervjuu kommentaaris, et Kangert on eriskummaline, et ta polegi nagu jalgrattur, et ta IQ on hästi kõrge. Võib öelda, et on täielik nauding Kangerti-suguse sportlasega suhelda. Takistuseks on vaid see, et Kangert ei taha end liiga palju presenteerida.»

Kuid kes tahab Kangertist rohkem teada saada – mis kirjanikke ta armastab, mis kasu oli rattasõidule klarnetimängu õpingutest, mis keeles ta Astana meeskonnas suhtleb, kuidas ta toitub ja kas ka pidutseb, kui palju jalgratturid teenivad jne –, peab homme Arteri soetama.

Tänases Postimehe Tartu-lehes ilmus minu järjekordne kuukommentaar «Orjastav jalgpall», sedapuhku siit blogist tuule tiibadesse saanud teemal, kuidas jalgpalli MMi näitamisega seoses tallatakse suurkontsernide ja rikaste rahvusvaheliste ühenduste ärihuve silmas pidades jõhkralt jalge alla Eesti Rahvusringhäälingu seadusega garanteeritud sõltumatus.

Aga jõudsite vahepeal alguses esitatud küsimusele ka õige vastuse leida?

Tähelepanu, õige vastus! Tanel Kangert.

Aga hästi ütleb Kangert jalgpalli ja MMi kohta, eks ole? Minuga võite ju siin – või Postimehe kommentaariumis – neil teemadel klähvida, aga arvestage, et nüüd tuleb teil klähvida lisaks minule ka Tanel Kangertiga. Noh, julged, tulge välja – aga oma nime all, nagu mina ja Kangert.
******
Poison Spider Mesa Trail, Moab, Utah. 22. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1, 2 ja 4: Tanel Kangert, pildistatud selle nädala keskel Tallinnas. Fotode autor: Toomas Huik, Postimees/Scanpix
Foto 3: Tanel Kangert, Eesti tänavune meister eraldistardist sõidus. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

41 Kommentaarid:

At 20:35, Anonymous Vaasiili Javaa said...

Aga kas ta protestib MMi näitamise vastu?
Ei, lihtsalt vastas ausalt küsimusele, et talle jalgpall ei meeldi, aga vaevalt ta end häirituna tunneks, kui tõesti näidataks.

Üks hea kommentaar, ühelt teiselt saidilt:
"Probleemi otsimine kohast kus seda pole. Kas ETV 2 pealt jääks mõni tähtis saade ära sellepärast? Ei. Jutul lõpp.

Mina näiteks pole aastaid (kümme) vaadanud ETV pakutavat suusaprogrammi, kas ma vingun ja virisen kuskil, et miks selline asi kavas on? Ei.

Ela ja lase elada nahui!"

Ehk kui otsustavaid mänge jälgib keskmiselt 200 000 inimest, siis mille kuradi pärast peaks selle spordiala suvalise kibestuja pärast välja jätma. Sul on võibolla seda raske tunnistada, aga inimesed tunnevad sügavat huvi selle vastu. Isegi need, kes muidu jalkahullud ei ole(loe: nädalavahetusel striimides ei ole)

 
At 20:39, Anonymous Anonüümne said...

Aina paremaks läheb!
> Kuid kes tahab Kangertist rohkem teada saada – mis kirjanikke ta armastab, mis kasu oli rattasõidule klarnetimängu õpingutest
... seda tahaks tõesti teada saada!
Ja see, et siin blogis käivad mehed, kes mitte ainult ei tea kes on - Leibniz, Liszt ja Nietzsche - vaid oskavad neid nimesid ka õigesti kirjutada, lisab veel erilist vürtsi.

 
At 20:41, Anonymous Anonüümne said...

Nahui-mees (20:35) ilmselt ei maksa makse, muidu tal poleks nahui. Soovitan IP aadress Maksuametile saata.

 
At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

Ah, et siis jalgratturid paistavad silma eriliselt kõrge intelligentsusega. Olen ka ise jalgrattur. Rõõm teada, et mind nii kõrgelt hindate.
Aga teisalt meeldib mulle jällegi jalgpalli mängida ning ka vaadata. Kurb, et olen põlguse ära teeninud.

Kes Teie hinnangul Eesti jalgpalli rahvuskoondisest on idioodid? Julgete ka mõne nime väljatuua?

Kohati jääb siiski mulje, et ainus kes rumaluse ja pimedat vihkamist täis vastandamisega silma paistab olete Teie, Priit Pullerits.
Teie elu paistab olevat küll väga kurb, kui peate enda alaväärsust kompenseerima õhutades viha küll jalgpalli, võõramaalaste ja jumal teab veel kelle vastu.

Teate ma avaldan Teile ühe saldaduse, sportlaste hulgas on päris palju intelligentseid inimesi, sõltumata spordialast, kuid paraku ka igal spordialal on lausidioote. Nagu ka ajakirjanike hulgas. Aga eks Te ise teate paremini.

 
At 21:40, Anonymous Anonüümne said...

Ah, et siis jalgratturid paistavad silma eriliselt kõrge intelligentsusega.


AINULT ÜKS PAISTAB

 
At 22:05, Anonymous Käo Jaan said...

Keda auväärt isand või emand 21:40 silmas peab, kui küsida tohib?

 
At 22:30, Blogger Michael E.P said...

Priit, suures osas muidugi nõus, et jalgpalli MM on väga kommertsialistlik üritus, hence ka suured rahad jalgpallis.

Vaid üks tähelepanek, et kui Hyundai, Coca-Cola ja Adidase reklaamid FIFA MM-l sind häirivad, siis kuidas on lood Viessmanni, BMW ja Helvetia reklaamidega suusatamise võistlustel (MM, karikas)?

 
At 22:33, Anonymous Anonüümne said...

21.36
Te pole küll veel mitte millestki aru saanud, ehk olete uus?
PP sai Meerikamaal selgeks, et ilma vastandamiseta pole kirjutamisel miskit iva, kui papi teenimist silmas pidada. Seepärast katsetabki ta siin plogis oma teooriat, ja tundub et edukalt. Iga kabjahoobi peale keegi kiljatab ja teise parastavad. Nii need klikid (ja papp loomulikult) koguneb.
Hea on muidugi vinguda FIFA kallal aga kas näiteks meie ajakirjanike poolt üllitatud nn olümpiaraamatute nime all välja antavad statistikakogumikud (kuhu ka PP oma kaaluka panuse on andnud - näiteks pealkirja "Londoni olümpia avamine oli vasakpoolne " - vabandan, ilmselt mittetäpne tsitaat) on paremad. Nendes laiutab samuti lausreklaam. Ehk siis papp tema kõige ehedamal kujul. Ja loota, et kunagi veel ka miski raamatu moodi asjandus olümpiast ilmub, on mõtetu.

 
At 22:36, Anonymous Anonüümne said...

Priit, äkki külastad valesid arste? Ennet ja Mehilane pidid päris tasemel olema.....

 
At 22:37, Blogger Michael E.P said...

Samas onmul tohutult hea meel, et on selliseid ajakirjanikke nagu Pullerits, kes kirjutavadki ARTIKLEID, kus esitavad nägemuse, arutluse.

Tänapäevases ühiskonnas, kus info ja tulemused (s.h sporditulemused) levivad sõna otseses mõttes valguskiiruses, ei ole mõtet ju treida lihtsalt artikleid stiilis "Milano võitis Sienat". Selleks ajak kui Oliver Lomp on Postimees Onlines selle artikli valmis teinud, olen ma sellest tulemusest juba vähemalt tund aega teadlik.

Seega olen kahe käega selle poolt, et eriti paberlehes ilmuvad artiklid peaksidki olema arutlused.

Ja mida rohkem vastukaja, reaktsiooni antud artikkel publikumis tekitab, seda paremini ajakirjanik ju tegelikult oma tööd teeb.

 
At 23:09, Anonymous Anonüümne said...

No see Phersson, näo järgi küll kõrget IQ-d ei ilmuta..

Uskumatu! Sirp on tagasi samas augus kus enne äsjasi suuri vapustusi.

 
At 01:11, Anonymous Anonüümne said...

EBU veebilehel on teade:
"EBU awarded media rights for european qualifiers of UEFA EURO 2016™ and 2018 FIFA World Cup™ in 30 countries".

"The EBU described the deal as a “significant extension” of the current contractual set-up for the 2014 World Cup media rights. The contract does not include major European media markets such as England, France, Italy and Spain, with FIFA seemingly set to agree individual deals in these countries."

2016 ja 2022 ostud on siis kah tehtud? ZajEBU!

 
At 01:26, Anonymous Anonüümne said...

ERR-i dokumendiregistris on eile (6.12) sisse tulnud kiri Riigikogu liikmetelt sooviga A. Veerpalu "õigeksmõistmine" Aasta Spordisündmuse konkursilt maha võtta. Jaanson, Nool, Tõniste.. Tõniste?!

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Kuukommentaar näitab, et Pullerits on üks paremini kirjutavaid ajakirjanikke Postimehes ja üldse Eesti meedias. Ais ei ole üldse mitte ideedes - ideid leiab hõlpsasti ka internetist - vaid, kui sporditerminites väljenduda - kirjutamise "tehnikas". Eks seda ole ka tähele pandud. Sama moodi kirjutada üritavad nii mitmedki. Kuid nende tekstid kukuvad välja lamedad ja banaalsed.

 
At 13:12, Blogger Uku said...

Priit, võta ennast kokku!

Ilmselgelt on rusikatega, pärast nokauti, liiga hilja vehkida (asjad ei läinud sinu tahtsi). Jalgpall tuleb ja TDF.... vaatan nagunii Eurospordi pealt (palju asjalikum). Oma nime alt võin öelda, et mulle jalgpall meeldib aga selle jaoks ei pea ma ennast vastandama vastupidavusaladele....ma ei saagi aru, et miks peakski? Mulle meeldib jalgrattasport ka. See jalgpalli maha tegemine on juba kuidagi hüsteeriline. Rahune nüüd maha, muidu võib minna nii, et lisaks randmele ja seljale peate ka oma närve ravima hakkama... :D

 
At 13:50, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 12:11, märkamast! Eks seda ole ka saanud aastaid lihvida, see ei tule korraga ega "paugust" - nagu spordis tuleb tulemuse saavutamiseks treenida, tuleb ka muudel aladel, näiteks kirjutamises, enda arendamiseks vaeva näha: õppida proffidelt (jah, need on välismaal; suurim mõju on olnud Newsweeki ajakirjanikel, töötasin ise ka seal toimetuses 1995 viis kuud, siis sai pilt ajakirjanikutööst hoopis teiseks ja kirjutamise meisterlikkusest samuti, sealt peale ongi olnud teadlik töö, et areneda), analüüsida ja juurelda, suhtuda kriitiliselt enda tehtavasse, mõelda ja vaagida, kes see, mis kirja läheb, on n-ö kreatiivne, samuti tuleb tajuda rütmi ja tempot ja panustada teksti varieeruvusele, samuti funktsionaalsusele - see on selline balansi otsimine, kui nii võib öelda.

 
At 18:28, Anonymous Anonüümne said...

Tuleks veel selle kolme Riigikogulase ja olümpiamedalisti kirja juurde tagasi.
ERR juhatusele
Hr Margus Allikmaa ... Meieni jõudnud informatsiooni kohaselt osaleb ERR konkursil 2013. a. spordisündmuse (Eesti Aasta Spordihetk) tiitlile ka Andrus Veerpalu "õigeksmõistmine" Rahvusvahelise Spordiarbitraazi poolt tema vastu esitatud dopingusüüdistuse asjas. Arvestades nimetatud otsuse sisu, esitatud kahtluste iseloomu ja nimetatud nominatsiooni pedagoogilist tähendust ning kõlapinda peame nimetatu lülitamist konkursil osalevate sündmuste nimistusse kohatuks ja palume see nimekirjast välja arvata.
Riigikogu liikmed: Jüri Jaanson, Erki Nool, Toomas Tõniste 2. detsember 2013.a.

Väga tähelepanuväärne kiri. Sisu, iseloom ja pedagoogiline tähendus. Erki Nool, tuleb välja, ei olegi nii lihtsakoeline tüüp, nagu võiks arvata. Kirjas oleks nagu mitu kihti. Aimatavad, aga mitte lõpuni selged. Tundub, nagu Erki Noolel (ja Jüri Jaansonil) oleks nagu midagi südamel. Midagi, mis tahaks väljaütlemist. Võib-olla ma eksin. Kui aga esimene versioon on siiski õige, siis on Pullerits õige mees, sõnumit (sõnumeid) meediasse toimetama. Pullerits tunneb Martinsoni, Pahvi, aga samuti teiste väljaannete tegijaid nagu oma viit sõrme.

 
At 18:47, Anonymous Anonüümne said...

P.S. Huvitav oleks teada mida olümpiavõitja Erki Nool arvab Seli medaliostust, muumiate väljapanemisest jms värgist.

 
At 22:00, Blogger Kaido Mikk said...

Ise treenimine on nii kaua kasumlik kui tulemused seda ka kinnitavad. Ma leian küll et Taaramäe 1,5 aasta vaevlemise järel oleks pidanud endale korraliku treeneri palkama. Minu arust blogis oli ka juttu tal sellest et aitab.. ja palkas endale personaalse treeneri.
Jalgratas karm ala..kui ettevalmistuses eksid..üle pingutad on resultaat karm (kui sa just absoluutne tipp ei ole , kes näikse sellistest prohmakatest kiiremini toibuvat)

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Mitmed olulised mehed on praegu vigastatud. Poolprofessionaalidest annab Priit Ailt ülevaate lõppevast vigastusterohkest hooajast. Kristo Reinsalu kirjutab, et tema olukord nõuab EKG/koormustesti tegemist, kuid temasugust "vanakest" ei võeta Spordimeditsiini kliinikus jutule. Reinsalu kirjutab hästi, temasuguseid mehi oleks vaja poliitikasse. Võib-olla võtta raamatuga hoog maha, kaasata abijõuks mõni profikirjutaja? Hooandja rahastajad ei pahandaks.
Niipalju siis väikese ülevaatena blogidest.

 
At 23:11, Anonymous Anonüümne said...

Mine persse oma Arteriga! Minnakse üle sinu pea, sest klikke on vaja klikikunnil Kadastikul. Igasugu Pullepoisude artikli avaldamise keelud pühitakse höövliga teelt: http://www.postimees.ee/2623872/tanel-kangert-austab-tode-ja-oigust

 
At 03:38, Anonymous Anonüümne said...

Suur tänu, 23:11! Ülipõnev Kangerti-intervjuu ei jää nüüd lugemata.
A propos, miks Jooksuportaal nimetab end "ainsaks pikamaajooksu uudiste leheküljeks Eestis"? Maraton100.com avaldab samuti uudiseid, lisaks probleemlugusid, intervjuusid (hiljuti kolmeosaline intervjuu Ilja Nikolajaeviga)...

 
At 08:39, Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult peaks ERR kaaluma, kas mitte ei ole aastasündmus spordis noorujujaid joobes sõidutanud ja noorujujajale dopingut eraldanud treeneri süüdimõistmine! Esimest korda pidid ju paar ujujat proove andma. Seegi ju edasiminek puhta spordi nimel.

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Kas võtame nädala kokku?

 
At 20:13, Anonymous Anonüümne said...

No võta kokku ja tule omadega lagedale. Võhmamehed on ootel!

 
At 20:36, Anonymous Anonüümne said...

Ammu aeg! Suusa-ja spordiploogist on hiilivalt saanud surmigav meditsiini häälekandja. Spordimehed on mujale kolinud, sest kaua sa ikka viitsid targutada teleprogrammide sisu, homode vihkamise ja aiavärava ees rattaga pidurdamise mõttekuse üle....
Vist pikki nädalaid pole asisest suusajutust mõhkugi! Ehkki on teada, et juba nädalaid saab kodukamaral suusatada ning üldse mitte kehvades oludes! Kõvematel meestel olla juba sadu kilomeetreid suusapõhjade alt läbi suhistatud.Seda tähelepanuväärsem, et pole ka ükski kommentaator teemat näppinud, ehkki nt. täna oli Tehvandil rahvast kui laulupeol. Herr pääministriga eesotsas.
Järeldus- suusamehed seda ploogi (enam) ei loe. Või on kavalalt vait, kui kuldid rukkis....

 
At 21:12, Anonymous Priit, Tallinn-Nõmme said...

Nädalal sai esimesed talvised jooksud tehtud.
Mõni sõna neile, kes talvel ka jooksevad. Sai proovitud uusi Icebug Pytho2-sid ("Maratonis" reklaamitud). Grip on küll suurepärane. Ride'i üle ei saa kurta ja king istub kindlalt jalas (Asicsid kipuvad minul kannast liikuma). Ja ime - väiksem drop ei ärritanud kannakõõluseid üldse.
Soome jooksuajakirja "Juoksija" "kingakliinikus" kirjutatakse, et Pytho on jooksujalats, mille parimad omadused avalduvad eriti suurematel kiirustel. Keegi soomlane internetis kirjutab, et tegi 5*1000 m 3:30-4:00 tempoga.
Samas tahaks vahel ka pehmemat talvesussi. Üks huvitav alternatiiv on Asics Gel-Fuji Setsu GTX. Asicsi uus, 2013. a mudel, teada-tuntud Articust väidetavalt paremate naastudega. 364 g / 43.5. 12 karbiidnaastu - ja Icebugidest oma 50 € odavamad.

 
At 07:55, Blogger Priit Pullerits said...

No mis jutt... ma tellisin Ameerikast otse New Balance Ice/Sand GT 301 GelPad-Double X5 (Ultraslim) DynamicsSUPra 3D AntiWet CR-V Jiju-Miju Extra-Speed BMW Drop 12 Fuk O'ers 2014. Vaat need on alles jalatsid!

 
At 08:06, Anonymous Anonüümne said...

"leiab Kaljuveer, et riigikogu liikmed ei peaks sekkuma sõltumatute ajakirjanike töösse" /Postimees

Sõltumatu Kaljuveer, bwahahahahhaha

 
At 08:19, Anonymous Anonüümne said...

Priit-Priit... ironiseerid ja siis imestad, et ...

 
At 09:14, Anonymous Heikki said...

Lugesin artikli eile läbi, midagi põhjapanevat Kangert ei öelnud. No ei meeldi jalgpall, mis siis? Aga ta ei karga ka ühelt jalalt teisele, nagu Julk-Jüri, ja kaaguta, et ärge näidake, ärge näidake, nagu mõni siin teeb...

 
At 03:06, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:09, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:12, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:15, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 08:52, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
air force 1
coach factorty outlet
michael kors uk
air max 95
louis vuitton outlet
canada goose jackets
celine handbags
nba jerseys
oakley vault
ray ban wayfarer
ray ban outlet
louboutin
true religion jeans
michael kors handbags
mont blanc pens
timberland outlet
michael kors outlet
insanity workout
louis vuitton outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet
jordan 3
louis vuitton outlet
rolex submariner
louis vuitton
true religion outlet
kobe 9
prada handbags
replica watches
cheap jordan shoes
ray ban sunglasses
kobe 11
oakley sunglasses
coach outlet
jordan 13
oakkey sunglasses
nike roshe runs
louis vuitton bags
oakley outlet

 
At 08:05, Blogger Gege Dai said...

kobe bryant shoes
michael kors outlet
michael kors
michael kors outlet clearance
toms outlet
michael kors handbags outlet
ugg uk
cheap nba jerseys
toms outlet
louis vuitton outlet
20170214lck

 
At 06:29, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors uk
michael kors outlet
ugg boots
nike roshe
ugg boots
broncos jerseys
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet
49ers jersey
giants jersey

 
At 11:29, Blogger raybanoutlet001 said...

nike outlet store
cheap ray ban sunglasses
nhl jerseys wholesale
ralph lauren outlet
miami dolphins jerseys
saints jerseys
coach outlet
cheap oakley sunglasses
carolina jerseys
ray ban sunglasses

 
At 04:03, Blogger Yaro Gabriel said...

moncler jackets
adidas gazelle sale
yeezy boost 350 v2
michael kors outlet
nike shoes
adidas stan smith
nike roshe one
nike kyrie 3
golden goose sneakers
michael kors outlet

 
At 04:09, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
michael kors outlet
michael kors handbags
nike trainers uk
ed hardy clothing
adidas superstars
canada goose jackets
oakley sunglasses
air jordan uk
nike huarache
coach outlet online

 

Postita kommentaar

<< Esileht