teisipäev, detsember 03, 2013

Pullerits: Kuidas ma käivitasin üleriigilise päästeaktsiooni?

Kas keegi oskab öelda, milline on lootus, kui neljapäeva pärastlõunast pühapäeva õhtuni tuli viibida valdavalt lamades, isegi ülakeha polnud soovitav sellise nurga all üles tõsta, et saaks enam-vähem normaalselt voodis istuda; kui öösel enda keeramine nõudis korralikult läbimõeldud ja ettevaatlikku protseduuri, et mingil juhul seljalihaseid ei pingutaks ja hirmsat valu ei tekitaks; kui põrandal taastusharjutuste tegemise järel kulus viis minutit, et end mööbli najal, liigutus liigutuse haaval kuidagi püsti ajada; kui istumine, olgu söögilaua äärde või kempsupotile, ja uuesti püsti saamine nõudis mõlema käega tugevalt abistamist-toetamist; kui istuma jäämine tekitas peagi nimmepiirkonda surve tagajärjel valu, nii et pärast enda püsti ajamist olin tükk aega kange ja kõveras; kui lõpuks enam-vähem püsti olles võis iga pisimgi tähelepanematus, kere liikumine seljast tekitada krambieelse valuaistingu, nii et ruttu tuli leida seina najal kindel toetuspind, et saaks lõdvestuda?

Olen kasutanud tasapisi, nagu kere vähegi lubab, mõningaid venitusharjutusi; olen püüdnud aegamööda kodus ka ringi liikuda, nagu füsioterapeut soovitas; olen lamanud, palju lamanud; olen elektrilise soojakotiga selga soojendanud; olen kolm korda päevas neelanud Ibumetini, et ehk aitab valu ja põletiku vastu; olen kasutanud Olfeni plaastreid ja määrinud selga Voltaren Emulgeliga, ehkki tean, et need mõjuvad heal juhul vaid pindmiselt, naha alla, ent probleem on süvalihastes – aga äkki on pisut-pisutki kasu; olen olnud kannatlik, kannatlik ja veel kord kannatlik, nagu füsioterapeut samuti soovitas; ja olen lugenud läbi Vahur Kalmre raamatu «Kolm Kirsipuud» Rein, Toomas ja Jaan Kirsipuust – palju inspiratsiooni, aga mis sa sellega peale hakkad, kui õieti püstigi ei püsi?

Aga see ei ole kaugeltki veel kõik.

Täna, teisipäeva hommikuks, kutsus ortopeed-traumatoloog dr Leho Rips mind vastuvõtule. Oh ei, asi ei ole üldse seljas! Te olete vist ära unustanud mu vasaku randme? Jah, ma ise ka, sest mis on üks randmevalu seljavalu kõrval? Köki-möki. Ometi tuleb sellega ka tegelda.

Parimad Eesti arstid on murdnud pead, uurinud röntgeni ja utraheli ja Tallinnas tehtud magnettomograafi pilte mu randmest. (Tallinnas seepärast, et Tartus oleks mind üleni toru sisse pandud, aga mu närvisüsteem ei peaks seda vastu; kuid Tallinnas on magnettomograafi aparaat, mis «valgustab läbi» ka lokaalselt – see võttis aega 45 minutit.) Mõnikord – mis mõnikord, ikka päris sageli! – imestan, et Eestis leidub nõnda palju häid inimesi, hinnatud spetsialiste, kes on abivalmilt nõus oma väärtuslikku aega minusuguse alla keskpäraste eeldustega harrastussportlase abistamiseks pühendama. Nüüd, pärast pikka uurimistööd, nagu ütles telefonis dr Rips, hakkas üht-teist ilmsiks kooruma.

Kohale oli palutud isegi Tartu Ülikooli Kliinikumi parim randmespetsialist. Arvutiekraanile sai kuvada kõiksuguseid minu randmest tehtud pilte. Spetsialist väänas mu kätt nii- ja naapidi, vajutas siia ja sinna, rääkis dr Ripsiga igasugustest anatoomilistest asjadest, millest tavainimene tuhkagi aru ei saa, arutasid omavahel. Ja vangutasid pead. Haruldane juhus, erakordne olukord – põhjust ei paista põrmugi.

Mis siis edasi saab?

Valik olla selline, kas ajada randmesse kaamera sisse ja siis uurida, mis seal sees paistab. Kui midagi hullu ei leita, siis see tähendab, et nädal aega pärast kaameratööd ei tohi käele koormust anda, seejärel võib hakata tasahilju liigutama. Kui aga midagi leitakse ja millessegi kirurgiliselt sekkuma peab, siis see tähendab, et kaks-kolm kuud olen käetegevuse poolest audis. Ja siis on veel võimalus, et vaadata ja oodata, kui valu teravneb ehk reljeefsemalt esile tuleb, näiteks talvel suusatades, ning siis, kui probleemi kolle on selgemini tajutav, midagi ette võtta. Kusjuures dr Rips ei unustanud meenutamast, et ega see, kui nad saavadki põhjusele jälile – selleks arutasid nad veel Eesti vastava ala absoluutse tipparsti kaasamist –, siis see ei tähenda veel, et neil õnnestub probleem ka ilmtingimata edukalt kõrvaldada.
*
Vaevalt oli see kirjutis siin saanud avalduda, kui helistas endine tippjooksja Rein Valdmaa, kes pakkus mulle abiks imemagneteid, mis mind paar aastat tagasi juba päästsid, kui roiete vahel mingid lihased valusaks jäid. Mis tähendas, et pidin Tartust käivitama Tallinnas logistikaoperatsiooni, et magnetid homme hommikuks mulle kohale jõuaks. Ja üks mu teatesuusameeskonnakaaslane, Silver Eensaar, rogaini maailmameister, saatis harjutute kompleksi, mis teda olid aidanud - ehk aitavad mindki. Seetõttu läks vahetusse ka selle sissekande pealkiri "Kui suureks kujuneb traumade laastamistöö?" - vahetasin selle negatiivse hoiakuga pealkirja palju positiivsema vaatepunktiga pealkirja vastu. Tegelikult ei ole muutus ju ainult pealkirjas, muutumas on kogu protsessi sisu. 
******
Behind the Rocks Area and La Sal Mountains (in the background) viewed from Poison Spider Mesa Trail, Moab, Utah. 22. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Selliste piltide abil saavad arstid uurida selja- ja muid traumasid. Foto autor: Toomas Huik, Postimees/Scanpix
Foto 2: Sellise aparaadi all, nagu see siin Viljandi haiglas, tehti mul Tallinnas läbilõikepilt randmest. Foto autor: Peeter Kümmel, Sakala/Scanpix
Foto 3: Kes kannatab välja, et ta sõidutatakse kolmveerand tunniks sellesse auku, nagu see tomograaf Tartu Ülikooli Kliinikumis, kus ei tohi üldse liigutada? Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 4: Kompuutertomograaf Tartu Ülikooli Kliinikumis. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix

72 Kommentaarid:

At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

Neeme Järvi jätab tervisehädadele viidates ära ERSO aastalõpukontserdid. Pullerits jätab ära ...
Sant lugu!

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti perses olukord. Sa oled nii vana ka juba, et väga lihtne sind enam parandada pole. Ja kui isegi on lihtne parandada, siis sa ise enam nii lihtsalt ei parane. Seda võrreldes 25 aastaste meestega. Teisalt tean aktiivset jahimeest, kes euroraha tuleku järel teatas, et talle on see viies või kuues raha(ma enam ei mäleta täpselt). Las Soonets räägib sulle vahelduseks loo vanamehest ja käterammust. Joo piparmünditeed.

B-to

 
At 14:06, Anonymous Anonüümne said...

Pean su ideaalid kahjuks purustama - iga suvalise harrastaja väikese randmevalu puhul siiski ülilahked arstid sellist konsiiliumi kokku ei kutsu.
Aga randmevalust rääkides - olin paar aastat tagasi ka randmetega hädas. Kui ikka targad aparaadid miskit ei näita, siis võib tegemist olla mingi väikese kroonilise põletikuga, mis on tingitud ilmselt (oi kui palju me siin blogis seda oleme näinud-kuulnud) ühekülgsest koormusest randmetele, aga v-o ka lihtsalt vanusest. Abi sain - ime küll - mitte randmetele puhkust andes, vaid vastupidi, igakülgselt liigutades. Randmeringid igatpidi mitu minutit järjest (nii et valus pole), kätekõverdused jmt. See paneb liigeses vere käima ja ravib.
Klaara 47a.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Lp. hr Pullerits

Praegu on käsil Tartu linna kaasava eelarve hääletus, kus üheks võimalikuks valikuks on ka toetada dendropargis sportimisvõimaluste parandamist.

Arvestades blogi külastajate arvu ja aktiivsust ning pidades meeles ka blogiomaniku seost antud kohaga, siis kas võib loota, et teemale tähelepanu juhtimiseks tekib sel nädalal siia ka postitus pealkirjaga: "Kuidas ma käivitasin ületartulise päästeaktsiooni".

Kiiret paranemist soovides,
Lauri

 
At 15:31, Blogger Priit Pullerits said...

Lp Lauri, teie mõttel on jumet, aga lubage mul keskenduda praegu peamisele, sellele, mis on igaühele tegelikult kõige tähtsam - oma tervisele.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Meditsiiniline thriller kohe, Dr Leho Rips'i ja Priit Pulleritsuga. Ülipõnev!

Priit, eelmises blogikandes kirjutasid, et lugesid huviga kolleg Vahur Kalmre raamatut Kirsipuude rattameeste dünastiast. Mida arvad sellest, et Kristo Reinsalu oma blogis tahab hirmsasti, et Enn Sellik annaks materjali tema Hooandja raamatule. Aga lugupeetud Enn Sellik teatab samas, et tema on juba teinud lepingu Tiit Karuksiga, et Karuks kirjutab kolme aastaga tema spordibiograafia. Minu arust Kristo Reinsalul ei ole mingit alust manguda ega nõuda, ega apelleerida kasvava põlvkonna õpetamise vajadusele - sest Enn Sellik on juba teisega mehega lepingu teinud.

 
At 17:38, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 17:20, aitäh thrilleri-tunnustuse eest, kuid pean taas kord vabandama, et praeguses seisus ei jätku mul energiat ega ka tahtmist, et süüvida teiste vaidlustesse ja anda seal hinnanguid. Loodan, et mõistate mu olukorda.

 
At 17:45, Anonymous Anonüümne võhmamees said...

Tuletan härradele meelde et
thriller on eesti keeles põnevik, või äärmisel juhul triller.

Pusle on mosaiik
Kenya on Keenia
Argentina on Argentiina jne jne

armeenlane Arutjunjan ei ole Arutyunyan nagu meil internetis kirjutatakse

Ei ole vaja eesti keelt mingis prantsuse transkriptsioonis või inglissi keeles kirjutada. Öeldakse et globalism tallab eesti keele. Esimesena tallame seda ise , vaadake mis nimesid panevad eesti vanemad oma lastele

 
At 17:56, Anonymous Anonüümne said...

Tsitaatsõnana peaks thriller Columbia ülikooli alumnus'e blogis siiski lubatud olema. Kuigi muidugi, ega liialdada ei maksa.
Arutjunjani ja Keenia osas - absoluutselt ühel meelel teiega.

Pulleritsu olukord on tõesti delikaatne ja keeruline. Praegu hindaks, et Tartu Maratoni toimumise tõenäosus 2014. a <70%. Tõenäosus seal Pulleritsu rajal näha - 10-20%.

 
At 18:12, Anonymous Tavaline inime said...

Kuna vahepeal on elu jooksusammul edasi veerenud, siis jätkan siin eelmises kommentaariumis pooleli jäänud drop'i teemal.
Kõigepealt suur tänu aink-le ja Priidule, Tallinn-Nõmmelt, kes asjale valgust heitsid!

Kuid tekkis veel selline küsimus, et kust peaks üks tavaline inime selle drop'i suuruse konkreetsel tossul teada saama?
Vaatasin oma tossude karpi, seal pole midagi sellele viitavat, samuti tossudel. Pole ka netis tossude müügilehtedel kunagi antud suurust täheldanud.
Et kui see on oluline (eriti veel neile, kellel kannakõõlused jms pihta on saanud) - ja ma ei hakka seda kahtluse alla seadma -, siis miks seda teavet ei anta? Või tuleb otsida..., aga kust siis? Mingi kood- või kiilkiri?

 
At 18:53, Anonymous Kuiger said...

Mees, tunde järgi vaata seda omale sobivat troppi.
Nii maalähedaste probleemidega kui tropid ma loodan siin ploogis ei tegeleta

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Terve selg jah aga miks ei ole modellil trussikuid jalas?

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Ilusad pildid illustratsiooniks, esimene mõete, et ega Pulleritsu torso ometi nii kena pole :).
2006. aasta kevadel oli endal sarnane jama. Tuli täiesti ilma provotseerimata, vaevas vähemalt kuu ja kadus ise vaikselt ära, jättes kerge jälje. Arstid uurisid küll, aga midagi ei leitud. Möödunud aastal lõi heast peast suusatades (klassika) jube valu paremasse reide, nii tugev et lülitas jala välja, täiesti võimatu oli vahelduvsammu teha. Kõndida ja isegi uisku sõita kannatas kenasti. Jama kestis 10 päeva, siis sai jälle klassikat sõita. Arstid uurisid ja samuti midagi ei leitud. Inimese organism on imeline.
Edukat paranemist!

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Kaur Virunurm, TM 2013. a 2849. koht (4:44) annab teada, et basseinis saadud kauakestva õlavigastuse tõttu jääb tema suusahooaeg ilmselt ära.
Allikas: "Päevik", 02.12.2013

 
At 19:48, Anonymous Anonüümne said...

- Drop the pants!
"Püksid maha" - blogi austajad teavad, et Pullerits on selliselt juba kord kirjutanud, ka meditsiiniteemaga seoses. Ülaloleva võiks panna ka loo pealkirjaks-peibutiseks (lisaks mõnusalt gender-ambivalentsele nude-fotole).

 
At 20:45, Anonymous Tavaline inime said...

Noo, kallis Kuiger - kes ka kõva võhmamees kui ma ei eksi - miks nii torm? Proovime ikka viisipäraselt menetleda. Pane toss jalga ja tee mõned lõigud punases, tõmbab kiirelt rahulikuks. Stress tapab.

 
At 21:03, Blogger AinK said...

18.12- le
Vastus on imelihtne- guugli otsingusse näiteks nike air pegasus heel drop ja otsi. Tootja kodulehelt ega pakendilt ega spordipoe tibinatelt sa seda infot ei saa. Pigem www.runnersworld.com ja www.runningshoesguru.com jooksusussiarvustused on kohad, kust sellist infot otsida. Ja

aink

 
At 21:19, Anonymous Tavaline inime said...

Tänud, Ain! Pilt selgem.

 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Keegi kommenteeris, et 1. pildilt puuduvad püksid. Ma kommenteeriks, et 2. pildilt puudub tsensuur - ajakirjanikuhärra on pannud kõigile vaatamiseks välja inimese seljast tehtud pildi, mille juures on patsiendi nimi. See küll eriti ilus ei ole.

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Sissekande esimesed 2 lauset on märkimisväärselt pikad:)

 
At 23:03, Anonymous Anonüümne said...

Kahes esimeses lõigus kasutatud parallelism (poeetiline võte) ja selle kaudu tekkiv inkantatsioon (rütm) on tuntud juba antiikajast. Otstarbekas oleks neid lõike (lauseid) lugeda valjusti, käega rütmi juurde lüües. Valitud eepiline vorm on teema tõsiduse suhtes kohane.

 
At 23:47, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea tähelepanek, 23:03. :)
Proovisin, aga inkantatsioon ja vokaalne puhang vist päris ei sättunud ümbruskonnaga - naine ärkas üles.
Ja see samunegi et... järgnev olukord oli muidugi... inkarnatsioonist küllaltki kaugel.

Ise aga rohkem haiku mees, muidu.

 
At 01:21, Anonymous Anonüümne said...

Ortopeed-traumatoloog dr Leho Rips ja füsioterapeut Mustimets on muidugi toredad mehed, kuid miks ei ole arstide konsiiliumisse kaasatud kõikide meditsiiniteaduste akadeemikut dr Holdenit? Rõuge-Pääsküla telg on praegu üleriigilisse päästeaktsiooni kaasamata!

 
At 06:54, Anonymous Anonüümne said...

"Harjutute kompleks" :-) Sõbralik suts.
Hr Pullerits, saage terveks. Kuigi mulle 33% Teie mõtetest ei sobi, olete ikkagi parim kirjutav ajakirjanik.

 
At 07:39, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, te hakkate mulle juba meeldima. Tõused hommikul üles, sest öösel tõmbasid kogemata ka küljelihase ära - dr Rips ütles ja hoiatas, et üks kramp hakkab ajapikku ka teisi lihaseid kaasa vedama, ja nii ongi - ja loed siit ja naudid; milline funktsionaalne lugemisoskus, 23:03, braavo; vähemasti oskab mõnigi hinnata tekstiloome pingutusi (jah, blogi pidamine ei käi nii, et Väätsal sai esimese koha Kaupo Kaupmees, kes sai aja 23.37, talle kaotas 23 sekundiga...); milline lahe huumor, aitäh, 23:47 ja 01:21 (magage ka ikka!); milline toetus ja kaasalemine, tänan, 06:54, ja ei, te ei peagi kõigega nõustuma (sest möönge, tol juhul te siin ju tihti ei käikski); millised head tähelepanekud, tubli, 21:48, kuid oletada võib, et kui too pilt andmetega ripub üleval pildipangas, siis on selleks tolle inimese luba, kelle andmed seal on, sest muidu poleks juba arst tohtinud lubada fotograafil seda pilti teha, ja see pilt on tehtud arsti arvuti ekraanilt. Ainus, kes pettumuse valmistab, on lp dr Ain K (siiski, veel üks tõeline doktor, ja selle poolest minu sügav lugupidamine talle), kes, nagu kahtlustasin ja nagu ilmnes, ongi läinud kergema vastupaneku teed ja tegeleb üksipulgi mingite droppidega (sealt, olgu ta hoiatatud, on vaid üks samm allapoole, et hakkab tegelema troppidega), selle asemel, et ühineda üle-eestlise päästeaktsiooniga, milleks tema võimed, kogemused ja teadmised kahtlemata küünivad - aga ei, tema läheb odava populaarsuse teed. What a waste! Nüüd massööri juurde - näis, mis saab.

 
At 09:14, Anonymous Paavel, kah võhmamees vanast ajast said...

Saa terveks Priit ja mis peamine, tee sporti noortele eeskujuks ja kirjuta lugusid vanadele rõõmuks.

 
At 09:26, Anonymous Anonüümne said...

Jah Priit lase lugudel tulla ja mida hullemad seda paremad sest sinu loodud koolkond kohustab.
Tartu suurkoolis kus sinu kasutada on raamatukogu otsi palun välja info legendaarsetest tegijatest nagu Pärnakivi, Virkus, Kaun, etc ect
Kas Morgenstern oli liiga vana tegija. Sel ajal veel kehalisele kultuurile palju tähelepanu ei pööratud.

Johann Karl Simon Morgenstern (28. august 1770 Magdeburg – 3. september 1852 Tartu)

 
At 10:33, Anonymous Anonüümne said...

Võhmamehed tehke rohkem trenni siis on teist ka rohkem kirjutada. Eestist ei lähe ühtegi meesjooksjat Serbiasse EM-ile? Kõik on maratoniklubi ässad.

 
At 10:38, Anonymous Anonüümne said...

Läheb-läheb, ära karda. Huvitav ainult miks Tiidrek ei lähe, alguses oli ka minejate nimekirjas

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu koduringil oli eile õhtul hulganisti neid, kes künkakesi suusasammu imitatsiooniga porisemaks nühkisid.
Lund ei ole loota veel kaks nädalat.

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Priit kirjutas et jooksusport käib meil alla ja tõestus tõestab ennast ise

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Äkki Tiidrek teeb trenni?

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

Tiidrek on sõprade juures Keenias. Sealt on kauge maa tagasi euroopasse tulla. Järgmise aasta ettevalmistus kannatab kah.

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

Tühja selle serbiaga. Järgmisel aastal panevad õed Luiged 2:29 vaat siis
baltimaade ja läänemeremaade parimad

 
At 12:45, Anonymous Maanteejooksu Spetsialist said...

Euroopas panevad valged naised sinna 2:25 kanti vahvalt ära. õdedel ei ole kerge.

 
At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

Mehed! Lund ei ole aga te imiteerimisjooksu ikka teete? Pimedas, prozektorite valgel?

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

Panin kompressioonisukad jalga ja tegin imikat poolteist tundi. Pimedas ja vihmas.
Jooksu juurde tagasi pöördudes kuidas moodi Leedus jooksu tehakse? Neil naised figureeruvad maratoni võistlustel? Kõva treener? Metoodika? Raha meelitab andekad higistama? Tarmi Toomas peaks asja uurima ja meilegi virtsahvti tooma

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

12:47, imikat tuleb ikka teha, seda enam, et isegi rulle ei saa enam teha, suusatamisest rääkimata. Tallinnast Tehvandi lumele jõudmine pole ka just väga (tihti) tehtav ettevõtmine.
Seega sai nädalavahetusel Harku metsas imiteeritud nigu noor nugis! Ka pimedas, pealamp vilkalt teed näitamas.

 
At 13:41, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, mida te kogu aeg imiteerite? Või keda? Imitatsioon on nagu ikka - imitatsioon. Mõni mees imiteerib näiteks töö tegemist. Kas töö saab sellega tehtud? Ei saa, vähemasti mitte korralikult. Et ma siin enam ei kuuleks mingit juttu imiteerimisest! Hakake ükskord ometi tõsiste ja korralike ja ehtsate asjadega tegelema. Tühjanühkijad...

 
At 13:46, Anonymous Viktor, kah võhmamees said...

ära Priit pahanda, imiteerimine vaeste maade sport. Köik ei ela norras et liustiku peale juba oktoobris suuskama minna.
Aga kompressorsukad on naljakad, eriti noorte jalas kel veel terved sääred

 
At 14:22, Anonymous Anonüümne said...

"Hakake ükskord ometi tõsiste ja korralike ja ehtsate asjadega tegelema."
HOO! Väga huvitav!
Priit, näiteks millega? Ootan huviga. :)
Täpsustame igaks juhuks ka konteksti:

Detsember - suusakuu.

Lähen trenni. Vihmasadu.
Lund ei leidnud kusagilt.
Lörtsisadu. Jalad märjad.
Läbi, läbi porine.

Ei kuskil rada, päiksekiiri,
aeg ju hiline.
Ennäe imet! Imikas siiski
lootus viimane.

 
At 14:49, Blogger Priit Pullerits said...

...lõpp läks käest ära. Õigemini: metsa läks.

 
At 15:04, Anonymous Anonüümne said...

Loomulikult metsa, õige imikas ju metsas käibki.

 
At 15:27, Anonymous Anonüümne said...

Kas professor Mati Alaver kasutas oma treeningutes imitatsiooni ?
Vanameister Karl Lont näiteks küll

 
At 15:53, Anonymous Anonüümne said...

ETV sporditoimetus kasutas imitatsiooni. Ühel aastal oli Taaramäe (ärge öelge, et rohtude toimel!?) esikümne piiril, aasta hiljem (ärge öelge, et ETV teleülekandest tekkinud eetrinärvi tõttu) absoluutses põhjas. See oli suurepärane tehnika, aga Kaljuveer on nüüd sellises seisus, et jah...

 
At 16:15, Anonymous Anonüümne said...

Kaljuveer saab õnnetu Touri pärast ilmselt kinga. Asja juures on hea külg ka - loodetavasti tulevikus ei julge keegi sellist dopingu-saasta siis enam ETV ekraanile tuua.

 
At 16:38, Anonymous Kalmer, võhmamees ja kiibitseja said...

Arvan et TdF pole peapõhjus.
Jalgpalli pingutamine läks imalaks. Nägite ju isegi et Kaljuveere isiklik kohalolu "jalgpallistuudios" ei sobinud tv-ekraanile kohe mitte, ei sisu, ei vormi poolest. Oleks ta vaikselt kulissides toimetanud, poleks midagi katki. Istuks tänase päevani.

 
At 17:08, Anonymous Anonüümne said...

Märkus. Järgnev teos on pühendatud Jooksuportaalile, "mitte blogile, vaid ainsale pikamaajooksu uudiste leheküljele Eestis".

Tuuline ja külm on ilm Rio de Janeiros.
Kuum ja tolmune on ilm Dubais.

Hirmutav on sügistorm New Yorgis.
Riias aga maraton on alles mais.

Pariisis kohatu on mõelda spordist.
Hiiumaale sõit on aga puhas pain.

Kepikõndi ei soovi teha Haanjas
ja minu jaoks ei ole London rain.

Nigga'sid on liiga palju Chicagos.
Rahvamass on liiga suur Šhanghais.

Raketiga ma sõidan hoopis Kuule,
sest parajasti mul on supervorm.

Võtan ennast kosmilisse tuulde,
et alistada Intergalaktiline Norm.

 
At 18:06, Blogger Priit Pullerits said...

...viimased vennad on puhta sassis.

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Sassis vöi mitte aga imitatsioon on sooritatud.

 
At 19:12, Anonymous Anonüümne said...

Ai ai ai
kas nii libedalt see läkski? Kaljuveer kiitleb et jalgpalli tv-kanne tuleb. Eesti on siis lõplikult liverpuulistunud!!
Appi inimesed!

 
At 19:23, Anonymous Anonüümne said...

Lisan siinse üldise hammastekrigistamise ja ulumise vahele ka mõne helgema noodi - nimelt saab maratoni läbida ratastooliski, olemas on kelguhoki, istevõrkpall ja Paraolümpia...

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

Lisan siinse üldise hammastekrigistamise ja ulumise vahele ka mõne helgema noodi - nimelt saab maratoni läbida ratastooliski, olemas on kelguhoki, istevõrkpall ja Paraolümpia...
--------------------------------------------------
need sinu lahendused ei kõlba - see siin om alfaisaste kommentaarium. Kui jalad enam sõna ei kuula siis veame ennast käte abil mäkke, aga mitte mingil juhul tooliga

 
At 19:39, Anonymous Anonüümne said...

19:23, mulle tunduvad need noodid küll niiii helged, et PP-l on oht tõusta katkematusse Nirvaana seisundisse. Ja noh kes sellises olekus veel bloogi viitsib pidada ja rahvahulkadele vaimutoitu pakkuda... Jääme veel nälga äkki. Või sa sellist ohtu ei näe?
Vana ulguja

 
At 19:45, Anonymous Kuiger, Võhmameeste klubi vana tegija said...

Kellele ei meeldi eestikeelse blogitaeva
supernoova PP blogi - see vöib endale uue ploogi teha ja seal üksinda kommenteerida.

 
At 19:57, Anonymous Anonüümne said...

Võhmamehed tuleks kollektiivselt arsti juurde saata. Aju asemel näib neil võhma olema.

 
At 19:59, Anonymous Paul S, kah võhmamees said...

Ei pea mölisema kui midagi asjalikku ütelda ei ole

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

ooo korvpall eesti rahvussport
Kräämu -- Juuniks 44 : 94

ei maksa võhmamehi mõnitada, need ei kaota poolega

 
At 20:16, Anonymous Vader said...

Mul on sõber võhmamees. Pani triatloni 9 tundi ja pärast tegime 3 õlut. Siis viskasime vabakaid. Mina panin 10-st 8 sisse, tema pani 7. Vaat kui kõva mees.

 
At 20:31, Anonymous Anonüümne said...

Mul ka tuttav võhmamees aga väga sitke teine. Tegi 30 kätekõverdust endal selg haige ja ei teind teist nägugi. Nohu.

 
At 20:38, Anonymous Anonüümne said...

Kristiina murdis rangluu, järgmine aasta oli uisus absoluutne tipp, miks, sest pidi sõitma ainult jalgade abil uisku pikalt. Andrus oli 2001 sügisel jalgadega kimpus, tegi ropu paaristõuketrenni, ning oli löömatu olümpiatalvel. Lähiminevikust on seega ainult positiivsed näited. Läheme siit teooriaga edasi. Priit on vigastatud randmest, minu arust hea, õpib suusatehnika ehk selgeks, sest ega jalad harkis suuskade peal kõikumist ei saa uisutehnikaks nimetada. Seljavalu on paha, aga võib-olla saab mees nägijaks lõpuks saab aru mis on kere süvaihaste treening, mis on suusaimikas matkana heaks treeninguks.
Edu Priit.

 
At 20:41, Anonymous Anonüümne said...

20:38 väga sisukas kommentaar.
Aga Andrus pani SLC 2002 puhtalt käte abil järgmisele mehele (Estil) 40 sekundiga. Jaak ei jäänud samuti kaugele. Väike aga jääb ikka sisse kipitama. Alaveri poolt hea töö.

 
At 21:03, Blogger Priit Pullerits said...

...Kusjuures sõber Mae, juhin tähelepanu, oli saanud enne olümpiat eestikatel nii tõsise seljatrauma, et ei saanud voodist püstigi. Ausõna, Alaveri Mati ise rääkis.

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

Seda minagi et puhas Alaveri soolo. Tema on pikalt number 1 sportlaste kasvataja meie Läänemere kallastel . Järgnevad vana Kirsipuu ja Fred Kudu. Noh Karikosk ja Ilmar Kullam samuti. Manfred Tõnisson. Vist ka Harry Lemberg aga Pasha oli ise looduse kroon.

 
At 23:15, Anonymous Anonüümne said...

Memmeka BLOGI memmekast kes ei tahtnud memmerätti kanda.Rääkimata sellest, et meie esipehmo ei julge isegi tomograafi alla minna.

 
At 23:30, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 00:30, Anonymous Anonüümne said...

Jooksukingade uudistest veel nii palju, et täna, 5. detsembril on Mizuno Wave Rider 17 ülemaailmne turuletoomise päev ehk "launch". Eeltestijate esimesed reportid on veebis juba loetavad http://www.cottercrunch.com/2013/11/holiday-hills-mizuno-wave-rider-17-miles/ Tossu kaal on viidud 290 grammilt 250 grammi peale. Need on juba päris minimalistlikud jalanõud, milliseid tavaharrastaja jalga varem naljalt pole sattunud. Ettevaatlikuks teeb aga see, et carbon kummist põhi on asendatud puhutud kummiga (blown rubber). Viimane aga teatavasti peab vähem vastu.

Priit, Tallinn-Nõmme

 
At 08:33, Anonymous Anonüümne said...

Mizuno on pask, juba ammu
lisaks veel see et nende "innovatsioon" ei kölba meie külmadesse oludesse

 
At 03:06, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:09, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:12, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:15, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht