reede, aprill 11, 2014

Pullerits: Millist mängu tahaksin näha?

Kogu vastupidav Eesti teab, et ma ei vaata jalgpalli ega hooli sellest. Samastuda aru kaotava massiga – see on iseloomulik Venemaale. Tsiviliseeritud maailmas on hinnas inimene kui indiviid, tema isikupära, mitte inimene kui manipuleeritav massi osa. Aga siiski jõudsin eile mõttele, et ühte jalgpallimängu tahaks küll väga näha. Ja ilmselt tahaks teie ka.
Selle mõtteni juhatas mind Tiit Made kolumn eilses, neljapäevases Õhtulehes. Seal olid mitmed ausad ja avameelsed kohad, näiteks küsimus geneetilistest venelembidest – teema, mida nn valge ajakirjandus oma alal- või nahahoidlikkuses ei ole julgenud puutudagi. Tsiteerin sealt teile innustuseks kahte lõiku.

Esiteks: «Seda ma küll väidan, et meie julgeoleku hädad on suuresti meie poliitikute geenides või nende perekonnasuhetes. Sealt tuleb otsida, miks nad ei saa olla sõnakalt ja täie innuga Eesti eest väljas olla. Meie tipppoliitikud on läbi aegade saanud õpetust, kasvatust ja ideoloogiat neilt, kelle suhtes tuleb olla tõrjuv. Nad on endale võtnud võõramaiseid naisi, sündinud segaperekondades, ajanud võimaliku okupandiga äri, saanud temalt kingitusi ja muud meelehead, mis sunnib olema tänulik. Otsustaval hetkel on see aga tähendanud, et mõnele Eesti riigile kahjulikule dokumendile on antud taltsalt allkiri, keelatud hea ettevalmistuse saanud sõjaväelastel kasutada relvi ja on need ise kokku korjanud.»

Teiseks, ja see on eriti huvitav: «Veel ripub õhus küsimus, et 1940. aasta eelses Eesti kaitsestrateegias oli autoriteetne ja autoritaarne kindral fikseerinud, et kriisiolukorras ei usaldata Vene juurtega kaitseväelastele püssi kätte anda. Poldud kindlad, mis suunas püssitoru keeratakse. Õige pea selgus, et peaaegu kõik Petseri venelased liitusid okupantidega. Kuidas on selle asjaga tänapäeval?»

Ja nii jõudsingi eile rohkem kui 50-kilomeetrise rattasõidu jooksul olulise jalgpalli-ideeni. Soovitan teil ka pärast päevatööd teha vähemalt tunniseid rattaretki, siis tunnete, kuidas vaim puhkab ja hakkab hoopis teistmoodi, värskelt tööle, ja viib teid mõteteni, milleni töine rutiin ja tamp ei lase paraku jõuda. (Ma võiks rääkida teile väga-väga paljudest ajakirjanduses realiseeritud mõtetest, mis on tulnud rattaga sõites.)

Niisiis, on üks jalgpallimäng – ja ma ei ütle nimme «-matš», sest see on pesuehtne russism –, mida tahaks hirmsasti näha.

See on mäng Eesti-Venemaa. Aga siin on paar nüanssi.

Esiteks, tahan väga, et see mäng toimuks Narvas, piirilinnas.

Teiseks, tahan, et sel mängul eraldataks heanaaberlike suhete märgiks kolmandik tribüünist Venemaalt saabuvaile jalgpallifännidele.

Miks kolmandik? Siin jõuan kolmanda punkti juurde: kolmandik tribüünist, näiteks idapoolne osa, olgu Venemaalt pärit fännidele, kolmandik, näiteks läänepoolne osa, Tallinnast ja Pärnust ja Kuressaarest ja Tartust (kui mu kodulinnas peaks selliseid leiduma) saabuvaile Eesti koondise poolehoidjatele, ja kolmandik, keskmine osa, Narvast ja Ida-Virumaalt pärit inimestele.

Ja neljandaks: jätkem haridusminister Jevgeni Ossinovskile võimalus valida, millisele kolmandikule tribüünist soovib tema istuda.

Seejärel, las kohtuniku vile kõlada. Mäng alaku!

Milline tuleb tulemus? Ei, ma ei mõtle, millise seisuga mäng lõpeb. Ma mõtlen seda, mida hakkame järgmise ligi kahe tunni jooksul nägema ja kuulma tribüünidel. Eriti just selle keskmisel kolmandikul.
*
Noortele sinisilmsetele meestele võiks mõned vanemad ja elukogenud mehed meenutada, mis toimus Tallinnas Kalevi spordihalli tribüünidel, kui NSV Liidu võrkpallikoondis, kuhu kuulus, muide, ka Jaanus Lillepuu, mängis 1987. aastal Savvini mälestusturniiril USA meeskonna vastu.
******
Professor Valley, Moab, Utah. 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Eesti jalgpallimeeskond 2010. aastal Baltmani ülikondades. Foto: Baltika Group
Foto 2: Venemaa lipud augustis 2007 Lilleküla staadionil Eesti ja Venemaa veteranide viigilisel mängul (3:3). Foto autor: Arno Saar, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Venemaa poolehoidjad tähistavad Venemaa võitu Eesti üle jalgpallis märtsis 2007. Foto autor: Toomas Huik, Postimees/Scanpix
Foto 4: Loosungid Eesti-Venemaa jalgpallimängul märtsis 2007 Lilleküla staadionil. Foto autor: Mati Hiis, Õhtuleht/Scanpix
Foto 5: Venemaa andunud poolehoidja Venemaa-Eesti jalgpallimängul märtsis 2007. Foto autor: Tairo Lutter, Õhtuleht/Scanpix

94 Kommentaarid:

At 10:39, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:11, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne said...

vähemalt 5 venelast oli oma pool evalinu djuba 2005 ja üks neist kostitas Venemaad ka väravaga-vahva, kas pole!
30. märts 2005 A. Le Coq Arena, Tallinn Eesti – Venemaa 1:1
17. Andrei Aršavin 0:1
63. Sergei Terehhov 1:1
Pealtvaatajaid: 9300
Eesti: Artur Kotenko, Teet Allas, Andrei Stepanov, Enar Jääger, Dmitri Kruglov, Taavi Rähn, Sergei Terehhov (83. Maksim Smirnov), Martin Reim, Kristen Viikmäe (90. Ingemar Teever), Andres Oper, Joel Lindpere (24. Ragnar Klavan)
Priit

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Liiga palju teemasid seekord ühte sissekandesse.

 
At 12:34, Anonymous Kindral Kamratov, Eesti eest said...

jah teema on mitte just kerge.

Näiteks 2007 suvel näitas üks eesti koondise liige Harku järvel peale sõudmise lõppu trääsa. Teemaks oli kevadine Pronkssõdur.

Selle asjaga oleme kimpus aegade lõpuni. 50 aastat okupatsiooni tegi oma. Lisame siia veel EU rahvasterände (eilses PM-is Turay jutustas meile mitu sada tuhat põhja aafriklast meile tulemas on) Rahvusriik aidaa!!! Tuline kahju sellest, pisike rahvus hääbub ja veel pressing idast ja läänest!

 
At 12:51, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea mõte Priit.
On ju selge, et ükski teine spordimäng ei annaks mõõdet välja. Eks äratundmine võtab ikka üksjagu aega. Welcome to football world!

 
At 13:01, Anonymous Anonüümne said...

väike rahvas peaks jalgpallist hoiduma. Teistele peksupoisiks ainult. Arendage kossu, pikad ja aeglased soome-ugri genotüübi kolakad sobivad kossu ideaalselt. Jalgpalli mitte, jalgpall on meie närvikava jaoks liiga kiire.

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit, leia endas üks kordki mehisust kommentaaride kustutamise asemel sissekanne tühistada!? Lati alt tõesti läbi jutuke....

 
At 13:25, Blogger Priit Pullerits said...

13:02 - ja argumendid? See 13:02 ei ole ainult lati alt läbi, see kommentaar ei liigu üldse paigastki, hüppele minemisest ja hüppamisest endast absull rääkimata.
Ma saan aru, et mu väga otsekohene ja karmi teemapüstitusega kirjutis on võtnud mõnel mehel jalad nõrgaks. Siis ei ole sel mehel küll koht siin meeste blogis. Kobigu naiste tikkismisfoorumisse.

 
At 13:46, Anonymous Keith Marcus said...

Jah ei ole teist asja Priidu lugude kommenteerimisel, ammugi mitte temaga vaidlemisel. Argumenteerida te ei oska, arutleda ka mitte. Euroopalikke väärtusi te kah ei evi. Kirjuta siis teiesugustele blogi. Puhas mahavisatud aeg ja tindi raiskamine.

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpalluri selga ülikond ei sobi. Üks pole osanud lipsugi ette panna.

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:25, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:30, Anonymous Äss said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:35, Anonymous Sbornaja kamanda said...

Peagi vaatame (ajame nagu kadunud rosinat saia sees taga) kas mõni eesti nimi ka koondises ESTONIA mängib?

 
At 14:42, Anonymous Anonüümne said...

14:35
kunagi oli mingi näitus. Tsehhi kunstnik joonistas euroopa kaardi. Eesti kohale oli USSR maalitud. Eurosaadik Siiri Oviir oli tuline ja pahandas, et noormeest tuleks karistada. Kumb siis oli meie eluga rohkem kursis - Oviir või väljamaalane?

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kustuta provokaatorid ära ja ära lase neil rahvast mürgitada.

 
At 15:03, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:04, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 14:57, kord peab olema, nii ei saa, et igaüks kirjutab siin seda, mida tahab ja millest tahab. Vahepeal sai nalja tehtud ja asju huumoriga võetud, kui oli kahe hooaja vaheline aeg, aga nüüd hakkavad protsessid selgemaid kontuure võtma ja fookus teravamaks minema ehk nüüd räägime vaid asjast. Läbu ajage mujal.

 
At 15:07, Anonymous Anonüümne said...

Mis mäng siin käib?
http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/port-bernatski-on-komisjonile-raakinud-samadest-nimedest.d?id=68421879

Teet

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

50 kilumeetriga tulevadki sellised mõtted, sellepärast peab sõitma 6-8x pool kilomeetrit ja kõvasti, tummiselt raputavate mõtetega!

 
At 15:31, Anonymous Anonüümne said...

Õige mehed, fookuse peab terava hoidma, muidu jääme statistiks omal maal.
ps. See on hea et Priit vägesid juhatab, mõni teine mees oleks ammu alla andnud.

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

Statistid olete niikuinii.
Vaadake kes teil Riigikogus istuvad ja kes Tallinna elu juhivad. KAPO käsutati ka "käpad eemale" Yana Toomist. Kõik on õige.

 
At 17:00, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd on ajakirjandusse visatud õige palju nimesid. kaasa arvatud Lemberg. Ei tahaks uskuda aga miks peaks Bernadski valetama?

 
At 18:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit, jäi jälle suurest uudisest eemale, ei jagatud talle infot Bernatski loost.

 
At 19:02, Anonymous Anonüümne said...

Lemberg? Millal jõutakse Pavel Loskutovini? Tagasihoidlik Valga парень jooksis ju nii kõvu aegu kui 2:08. Ja veel karjääri lõpupoole. Praegu maadlevad mehed 2:20 kandis.

 
At 19:11, Anonymous Anonüümne said...

Loskutov oli ikka väga tugev mees ja jooksis noorusest peale väga kõvasti. Usun et tegi ausalt, aga nüüd on Bernadski määrinud väga paljusid.

 
At 19:42, Anonymous Valdek said...

Kas vahest mõni teadjam mees ka kommenteeriks? Muidu ainult mingid spekuleerijad ajavad siin kärbseid pähe?

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

No mõtle ise. Miks Loskutov ja Jane Salumäe jooksid kümme aastat tagasi 10-15-20 minutit kõvemaid aegu kui praegu joostakse. Ajal, mil tossud, lõunalaagrid jms olid oluliselt kehvemad.

 
At 20:22, Anonymous Anonüümne said...

Aga nii Pavel kui Jane olid kõvemad kui keskmised tegijad. Eestis ei sünni tihti nendesarnaseid

 
At 20:35, Anonymous Anonüümne said...

Õige-õige! Iive oli ka palju kõvem, nüüd ei ole enam nii kõva iive! Ei sünnita enam! Spordipoliitikat siin ometi ei ole!

:]

 
At 20:38, Anonymous Anonüümne said...

dr Holden ka ka kõva mees.
Muide, vaadates tänast blogikannet, aga ka viimastest väljajoonistuvat trendi - mis teeb murelikuks, blogiomaniku stabiilsuse suhtes. Rassipuhtuse kinnisideed endas kandvad isikud võivad teatud negatiivsete arengutega lähi- ja ümbruskondsetele ohtlikuks muutuda. Ei tahaks halba sõnuda, kuid viimase aja siinse blogi kirjutised teevad murelikuks.

 
At 21:07, Anonymous Vootele said...

Miks mitte kirjutada valusatest asjadest? Kui blogi pidaja seda ei tee, kes siis? Ei ole väikesel eestimaal julgeid mehi rohkem kui 1-2. Enamus on kintsukaapijad. Vaata noor mees Sven Mikser nimeks. Mida ta teeb? Kirjutab Postimehes et "liitlased on keskendunud Balti riikide julgeolekule". Puhas eesti inimeste petmine. Midagi nad ju nikerdavad, aga seda nii moe pärast. Isekeskis arutavad et ega me tohi ju venelaste õuele asjatama minna.

 
At 21:54, Anonymous Paul said...

Kuhu kadus jutt Soonetsiga trennis käimisest? Kas treeningukaaslane polnud nõus et teda siia tiriti? Teadmiseks et pühapäeval kavas kambaga RR ring läbida. Start 11.oo veloklubi eest.

 
At 22:11, Anonymous Laane Jakup, kergejõustiku ja suusa sõber said...

Jah mehed, selmet spekuleerida olematutel teemadel, minge parem trenni

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Kui pikk on RR ring? Kas algajaid ka kampa võtate või peab olema paljukogenud rattahunt?

 
At 22:16, Anonymous Anonüümne said...

133 km. Tulla võivad kõik. Kes ei jaksa saab varem tagasi pöörata.

 
At 22:36, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav kus mätta all meie sõber Osmo Peeter magab? Käimas on doopingustoori 2. seeria, ning siin saaks OP vahvat materjali meie mõnitamiseks.

 
At 02:00, Anonymous Petri-Osmo, Helsinki-Malmi said...

Pullerits, his homophobic fears, his Russophobia, his narrow-minded provincialism, even his broken wrists - are curable. Take him out of that backcountry town of Tartu - to Amsterdam, Paris, Helsinki. Finally, help him come out himself. But how do you cure the nation of the Estonians? Honestly, I have no answer.

 
At 02:02, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei mõista seda, miks te peate pidevalt vastandama jalgpalli ja jalgrattasporti, nagu need kaks ei võiks kõrvuti eksisteeridagi. Kui jalgrattasport on hingelähedane, siis võiks jalgpalli koha pealt üldse vait olla. Kord räägid globaalsest ajupesust ja ma ei tea mis asjadest veel. Jalgratta profitiimide nimesid oled vaadanud? Ag2r, Cofidis jne on kõik globaalsed kindlustus- ja panganduskontsernid, kelle eesmärk on täpselt samamoodi meie ajusid pesta ning meie laenud ja hoiused just nende abiga teenindada.

Kui Te teaksite, kui palju on jalgpall ühiskonda mõjutanud (ma ei räägi mängust enesest, vaid sellest, mis on selle kõrvalnähtus ehk tribüünil toimuv, nagu Te siin välja tõite) siis poleks ka need 'anti-jalgpall' postitused nii ignorantsed.

 
At 08:40, Anonymous Anonüümne said...

"1940. aasta eelses Eesti kaitsestrateegias oli autoriteetne ja autoritaarne kindral fikseerinud, et kriisiolukorras ei usaldata Vene juurtega kaitseväelastele püssi kätte anda. Poldud kindlad, mis suunas püssitoru keeratakse."

Priit, üks küsimus sulle. Mitu eestlast suunas 1940 aastal püssitoru ida suunas ja mitu eestlast tegi sellest püssist ka pauku? Vastan ise - null. Niipalju lojaalsusest ja riigi kaitsmisest.

 
At 09:44, Anonymous Anonüümne said...

Ühepõlve-Priit, miks on jooksualad sinu asi jutuks võtta?

 
At 10:02, Anonymous Anonüümne said...

kuule,8.40---õiged eesti mehed läksid kohe metsa ja andsid sealt venelastele tina,aga jahh,anveltid,lauristinid,allikud,jne.ülejäänud kõnts,Madel ses suhtes õigus---vene poisid lähevad hoogsalt meie kroonu,kust poolt see suunatud on,samal ajal paljud meie poisid on sellest viilivad sardellid.

 
At 10:36, Anonymous Anonüümne said...

"õiged eesti mehed läksid kohe metsa ja andsid sealt venelastele tina"

Eestlased konutasid metsas terve aasta ning ei teinud venelaste suunas ainsatki püssipauku. Ja Eesti suurimad riigireeturid ei olnud mitte lauristinid, allikud ja anveltid, vaid seltsimehed Päts ja Laidoner.

 
At 10:38, Anonymous Anonüümne said...

Ja nad olekski jäänud vaikselt sinna metsa konutama kui Hitler poleks NLiidu vastu sõda alustanud.

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

kahele eelmisele kommijale tuleks ka tina anda.

 
At 11:20, Blogger Priit Pullerits said...

Ma olen surmani väsinud ja tüdinud sellistest hüüatustest, nagu 02:02: "Ma ei mõista seda, miks te peate pidevalt vastandama jalgpalli ja jalgrattasporti, nagu need kaks ei võiks kõrvuti eksisteeridagi." No kui te ei mõista, siis elage seda vaikselt läbi, ei ole vaja sellest siia kõigile kõllama tulla. Miks alad vastanduvad, sellele on andnud viimastel nädalatel ajaloo selgeima vastuse saaga Allikmaa versus Kaljuveer? Olete sellest kuulnud? Teate, mis on vaidluse tuum? Nimelt see, et jalgpall vastandub muudele aladele! Kõigile ei jätku meedias ruumi. Iga ala peab võitlema oma eksistentsi, silmapaistvuse, tuleviku eest. Kõigile ei jätku ka võrdselt sponsorite, riigi jne raha - taas tuleb vastanduda. Kõigile aladele ei jätku võrdselt harrastajaid - taas peab vastanduma; te ju teate, kuidas eri alad võitlevad laste eest (eriti just jalgpall, kes vastandub selgelt teistele, rebides lapsi juba noorelt enda rüppe).

Palun edaspidi kellelgi mitte esineda debiilsete, naeruväärsete ja eluvõõraste hüüatustega, miks peab alasid vastandama.

09:44 küsib oma ülbuses: Priit, miks on jooksualad sinu asi jutuks võtta? Vastan: aga sellepärast, et ma olen jooksjana olnud teist kõigist pika puuga üle, kohe pika-pika puuga. Sellepärast, et ma tean, mis asi on jooksmine (ja ma räägin jooksmisest, mitte löntsimisest tempoga 3.40/km). Siin teadjad mehed teavad une pealt, mis on mu 800 ja 1000 meetri rekord - need on nii kõvad, eriti 800s, et annavad mulle eluks ajaks n-ö litsentsi igasugustele tänastele wannabe-jooksjatele ülalt alla vaadata. Vaat nii.

Veel 02:02-le, kes räägib jalgpalli suurest positiivsest mõjust ja viitab tribüünidel toimuvale. Oi, kui eluvõõras! Ma ei tea teist nii vaenu külvavat spordiala, nagu seda on jalgpall, et seal tuleb ühe ja teise poole poolehoidjad üksteisest lausa traataiaga ja muude tõketega eraldada. Kas keegi kujutaks ette, et Tour de France'il või Tour de Skil peaks nt Vene või Soome suusatajate poolehoidjad teineteisest traataiaga eraldama?!? Kusjuures nemad lehvitavad samuti hoogsalt lippe ja kisavad omadele hääle kähedaks (nagu jalgpalliski).

Ja ma vist unustasin eespool mainida Hondurase ja Salvadori jalgpallisõda, kus 1969 suvel hukkus 3000 inimest? Äkki siin teadjamad mehed oskavad jalgpallisõpru valgustada jooksu- ja ratta- ja suusasõdadest, kus on ka kas või kümme inimest surma saanud?

Tere, Paul, 21:54! Midagi ka rõõmustavat selles ignorantide sõnavõttude jorus. Aga rahu, Paul, ainult rahu! Ülevaade Soonetsiga tehtud trennist ei ole kusagile kadunud - see on eelmise sissekande kommentaaride lõpus. Naudi seda seal!

 
At 12:02, Anonymous Anonüümne said...

autori-härra tulistab huupi. matš ei ole russitsism. Tõsi, vene keeles on ta ka матч, aga seegi on laenatud...

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

(kahele eelmisele kommijale tuleks ka tina anda.
11:13)

Kas tohib küsida, mille eest?

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Port on ikka uskumatu tuulelipp küll. Kuidas selline maotu limukas üldse julgeb veel sõna võtta. Kui Smigun tegi valedetektori testi, siis see ei näita midagi. Kui Bernadski teeb valedetektoritesit, siis see näitab. Otsusta ära oeld mees või naine või niisama elukas.

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

Maraton Roomas 2014 /Jooksmine on mõnus-blogi

Planeerimine - 49 sõna ("varajane planeerimine võimaldab hoida reisikulude suuruse mõistlikuna")
Jooksu korraldus - 33 s ("jooksjatele jagatav nänn on tavapärasest natuke erinev")
Reisiseltskonna orgunn - 31 s
Logistiliste probleemide süvakirjeldus I - 115 s
Logistiliste probleemide süvakirjeldus II (järjekorrad expo-l, tualetis jm) - 51 s
Palju siis distants tegelikult oli (GPS-ide võrdlev analüüs) - 43 s
Joogipunktide kirjeldus - 30 s
Rada ja kaasaelajad - 89 s
Kulinaarsed muljed (itaalia toit) - 86 s
Enda jooksust ka - 58 s ("eesmärk oli rahulikult ja pikalt joosta", "tuli korralik pikk trenn ja olen sellega rahul")

- - -
Iseloomulik näide, kuidas meil välismaratonidel käiakse. Esikohal on orgunn, logistiliste probleemide meisterlik lahendamine, maratoni kui logistilise suursündmuse kirjeldus/analüüs/hinnang. Jooksmine kui selline on tagaplaanil, ja ka siis ei seatagi kõrgemaid eesmärke kui "hea trenn".

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

PP on endale alati ise litsentse välja andnud ning need pädevaks jutustanud. Mis teha, kui keegi teine ei anna.

 
At 15:03, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:10, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

Miks ja milles Porti süüdistate?
Tema ei kasutanud ained, ei vahendanud aineid, ei müünud aineid.
Tema ei ole praeguseid süüdistusi välja mõelnud.

P.

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

Pulle tiraadi mõjutusel vaatasin üle Kõvade Meeste Nimekirja. Koguni kaks korda. On Paul on Ain, on Indrek, on Peip, on Andrei on Art ja palju palju teisi. Keda aga pole, on Pullerits.
Nagu öeldakse - case closed!

 
At 20:43, Anonymous Anonüümne said...

Kõva mees on see, kes jooksnud 1.52. Väga kõvad on need vähesed, kes saavutanud aja 1.51 sisse. Need on kriteeriumid.

 
At 20:51, Anonymous Anonüümne said...

Ärevad teated Kagu-Ukrainast. Rahvas on murdnud sisse vähemalt kahte miilitsajaoskonda (miilitsad ei osutanud erilist vastupanu), avanud relvakapid ja relvad haaranud..
Keerulisel ja ohtlikul ajal Pullerits nagu alati, kaob eetrist.

 
At 22:55, Anonymous vana rekordimees said...

Jätke see Ukraina nüüd kus see ja teine. Peenraha on peenraha.
AGA, Eesti spordis, kordan, Eesti spordis käes ärevad ajad ja otsuseid on vaja. Kiireid otsuseid! Täna aga nagu ikka, mõtteid palju, mõtteid segased, mõtted hajevil...

Liigutakse vilkalt Browni, ei tunnelit sirget
käib tulistamine pingilt, ei valgust mingit.

Sad but true.
http://sport.err.ee/v/varia/526c36ec-680f-44a8-bb6a-06e67da17a47

 
At 23:41, Anonymous Anonüümne said...

"Kogu vastupidav Eesti teab, et ma ei vaata jalgpalli ega hooli sellest."

...välja arvatud juhul, kui on vaja oma uskumatut tähelepanuvajadust rahuldada jalgpallist negatiivselt kirjutamisega. Siis selgub äkitselt, et Pullerits on absoluutselt igat Eesti koondise mängu otsast lõpuni, edasi ja tagasi, vasakult ja paremalt ära näinud.

Näiteks Eesti-Hollandi mängu järel oli ta kohe platsis ja teatas, et lisaminutitel Hollandlaste kasuks määratud penalti oli 100% õige ja Eesti fännid olgu vait ning kohtunik Boiko on üldse läbi aegade maailma parim kohtunik. Millegipärast pole aga hüper-super-mega-kohtunik Boikod pärast seda mitte ühegi rahvusvahelise matši (anglitsism) kohtunikuks määratud. Kuidas härra Pullerits seda vastuolu küll seletab? Äkki ikka leidsid FIFA kohtunike järelvaatajad, et see penalti ei olnud korrektne...

Ja miks te järjepidevalt lihtlabaselt valetate, väites et te jalgpalli ei vaata ja see teid ei huvita? Kas see pole teiesuguse "arvamusliidri" puhul mitte taunimisväärne tegu?

 
At 01:47, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpall.. Eesti-Holland.. kohtunik Boiko.. kes triblas.. kes kellele väravasse lõi..
With all respect, I don't give a shit.
Poisikeste mänguna on pallitagumine OK..

Dr Holden kirjutab, et läbib homme st täna Varssavis oma 26. maratoni. Seni läbitud 25 maratonist ükski pole Holdenil alla 4 h küündinud. Mis on rohkem väärt, kas Pulleritsu Tartus joostud 1.51 800 m või 25 (26) maratoni läbimine?

 
At 07:43, Anonymous Anonüümne said...

Kuna juba praegu on tugevad tendentsid selles suunas, et eestlane ei ole sibirahvas ja meenutab selles muud Euroopa Liitu, siis on vältimatu (näeme seda kõik veel), et siia hakkab erineva silmalõike ja nahavärviga maailmakodanikke saabuma vaesusest pääsemiseks. Meil on praegugi palju eri rahvusi, kuid probleemiks on, et nad ei paista silma. Varsti tuleb see silmapaistmine. Ja see tasakaalustab ka ajaloolisi pingeid venelastega, kuna siis nad ei ole enam nii suures fookuses.

**
Aga jah, jalgpall. Pohlaku mõtted ja teod ei läe kokku. Minu meelest on ta lolli massiinimese vastane. Aga publik on loll mass, töölisklass õlledega, röögivad jne ehk ebakultuursed. Samuti on "ebakultuursed" jalka sponsorid, kutsuvad mängurlusele jne, samuti, millele Pohlak on sisimas vastu. Raske on ilmselt tema nahas olla, kus suu on üks ja käsi teine.

 
At 13:06, Anonymous Anonüümne said...

Eestlase-härrale (7:43)
> Meil on praegugi palju eri rahvusi, kuid probleemiks on, et nad ei paista silma. Varsti tuleb see silmapaistmine.
.. ja siis ka aeg, kus eestlane (kelle arv parempoolse valitsuse tegevuse tulemusel sündimuse katastroofilise vähenemise ja noorte massilise väljarände tulemusel juba kõvasti kahanenud) end sibide hulgas märkamatuks püüab teha. Eestlane on siis taas sibi. Nagu 700 aastat. Ometi oli võimalus. Isegi kaks, kui mõelda.

 
At 15:57, Blogger Andres P said...

1:47 - need on nii võrreldamatud asjad, et kogu lugupidamise suhtes mõlemisse härrase - vahet pole.
Niikaua, kui see ei puutu otseselt hindajasse (või tema personaalsetesse sümpaatiatesse). Noh, kergelt võiks seda ju võrrelda, et kumb oli olulisem, kas Mumbu Kongo poolt "Ida-Serengeti vabariigi" väljakuulutamiseks antud 1 allkiri või H.R.Rowlingu kirjutatud tuhanded leheküljed Potterit.
@ vb panen segast tegin just raskel maastikul 2h20 min sörkjooksu (palju aeglasemlt kui 3:20 m/km)

 
At 18:26, Blogger Priit Pullerits said...

Ja mis te enda 800 meetri aeg on, 20:43?

Ja kus ma olen seda kirjutanud, 23:41? Kust te seda kõike võtate? Ah et peast mõtlesite välja, niisama lahmisite... Nojah - tase...

Veel kord, 23:41 - ma ei vaata jalgpalli. Ma ei ole selle kohta valetanud. Aga nii mõnestki asjast tean küll, sest töötan ju infobisnises ja sinna jookseb kõiksugu teavet kokku, nii et olen kuulnud ka Boikost ja sellest, et Holland viigistas Eesti vastu penaltist. Aga selle teadmiseks ei pea ligi kaks tundi teleka ees istuma. Õigemini, ei pea minutitki istuma.

07:43 juhib kahe tärni järgselt tähelepanu väga huvitavatele tõsiasjadele - vaat sellistel remarkidel on mõtet, mitte niisugusel lahmimisel, nagu paljud teised harrastavad.

 
At 19:41, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit!
Mina vana jooksjana põlgan jalgpalli just selle platsikõrvalise pärast. Kunagi oli Tartus Balti Matshi raames Eesti - Leedu. Sattusin jalgpallihaigla lähedusse. Matsikari. patsientide suust tuli ainult rõvedusi.
Jalgpalli nuputasid inglased et oma poisse füüsiliselt kasvatada. Vajas ju impeerium vapraid kaugete maade anastajaid. Edasi kujunes mäng proletariaadi tähelepanu eemalejuhtimise vahendiks nende tõelistelt probleemidelt. Mis me räägime salvadorist? Vaatame vanasid euroopa kultuurmaid. Oli mingi dokfilm kuidas briti fännid läksid itaaliasse mängule. Said seal nuga ja andsid ise ka mõnuga tagasi. No ma ei tea.
Mängin ise seda mängu hästi ja väga nõus ühe eelpoolse kommiga et poisikeste spordina on see OK. Just odavue pärast. Kõigil kolkaküla lastel ei ole ju korvpalliplatsi käepärast.

Pohlakule on jp isikliku rikastumise objekt.

 
At 20:03, Anonymous Anonüümne said...

Vaba meedia ja Eesti "kuulsa" e-riigi häbiplekk on see et Postimees sulges kommentaariumi Rasmusseni artiklile. Nõrk väga nõrk! Kus on on THI kaebamine vabast sõnast ja selle osaast maailma demokraatia arengule?

Kuuldavasti ei vasta kommentaariumi tingimustele? Kustutagu siis halvimad ära, aga kogu kommnetaarium kinni panna? rahvas kommis stiilis et aitab sellest lääne p-lakkumisest, rumalamadki mõikavad juba et Eesti mängib ohtlikku krantsi rolli. Pärast kannatavad ju tavalised inimesed, kes pole milleski süüdi.

 
At 20:42, Anonymous Anonüümne said...

Suured sündmused - suur blog
Suured jooksjad kõvad mehed
Mis sündmustesse puutub siis kunagi küsiti kus olid sina mees kui Gagaarin kosmosesse lendas?
Täna küsitakse kus olid sina mees kui Berliini müür langes? Näiteks Sarkozy ja THI olid kohal ja andsid kirkaga valu. Mina olin, kahju küll - kakil. Samuti kui Eesti vabaks sai.

 
At 21:11, Anonymous Edmund said...

Ei ole meist mehed asja.
Kui mõni eesti mees 2014 alla 2:20 jooksep siis see on Vedehhin. Teised on üle treeninud.
Aga Priidul on õigus. Kuniks noored jookske keskmaad. Vanaduses hea linnamaratoni lontsida.

 
At 21:38, Anonymous Üks Sass said...

Timothy Henry Charles Tamm - noor eestlane, kes ütles just AK-s mõne sõna.
Oi jah...
Kuid miks vana ja väärikat nime kandev suguvõsa pole vahetanud seda palju väärikama ja vanema "lääne" nime vastu, vat selles on tegelik küsimus.
Uhke Su üle, Eesti!
Üle 20 aasta oleme kõvasti ja püüdlikult pingutanud.

 
At 21:50, Anonymous Anonüümne said...

> Mina olin, kahju küll - kakil.

Pole paha valik, 20:42. Nagu Šveijkis lauldi:
Sõtta ei tiku me!
Sõja peale s.tume!

 
At 21:53, Anonymous Anonüümne said...

Oi-oi, Pullerits valetab nii, et suu suitseb. Või et tema pole üldse jalgpalli vaadanud ja kohtunik Boikost teab ainult selle tõttu, et töötab infobisnises? Aga kuidas siis seletada seda, et kõigest mõned minutid pärast Eesti-Hollandi mängu lõppu ilmus siia blogisse järgnev kommentaar:

"At 23:49, Priit Pullerits said...

Vaatasin üle mitme aasta jalgpalli. Kahju, et võit käest libises. Aga Eesti spordikommentaatoritel ja muidu sõnavõtjail võiks nii palju ikka aumehe tunnet olla, et ei hakka udutama, et Holland sai penalti teenimatult. Piiroja rippus ikka selgelt hollandlase õla küljes. Jah, hollandlane võis ka pisut dramaatikat juurde panna, aga selge oli see, et Piiroja käsi aitas teda tasakaalust välja viia, mistõttu löök ebaõnnestuski. Seda kõike on kordusest selgelt näha, ja seda peaks olema mehisust tunnistada."


Härra Pullerits, kas see postitus oli tehtud siis mingis deliiriumis, sügavas joobes, narkouimas vms seisundis? Sest muidu tuleb siit ju selgelt välja, et te ikka vaatasite jalgpalli ja olete nüüd selle kohta lihtlabaselt valetanud.

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Just, perekonnanimi vajab kiiret välja vahetamist. Kas Dubõi, või siis äärmisel juhul Thamm

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

21:53, kui Te oleksite läbinud Pulleritsu kursuse TÜs, siis te enam ei imestaks ega küsiks.

Muide, kas Mart Laar on ka Ukraina teemal sõna võtnud. Šveijkis oli kuulus stseen Praha Hradecany linnaosas Maailmasõja esimestel päevadel, kus kedagi saksa vanamutti sõidutati ratastoolis ka demonstratsioonile. Too vehkis karguga ja karjus "Edasi! Belgradi peale!"

 
At 22:24, Anonymous Jaagup, Vana-Pärsti said...

Kas tuleb taas 100 täis? Andke agu, mehed!

 
At 08:26, Anonymous Paul said...

Priit kus sa eile jäid. meil oli super trenn 120 km.Kiireim 40km 1.03
Oleksid saanud ka kihutada.

 
At 08:29, Blogger Priit Pullerits said...

Paul, ei tohi isetegevust harrastada. Kui Rene Mandri ei ole sellist trenni plaani lülitanud, siis ei hakka ka tark rattur end ettenägematu trenniga lõhkuma. Ja nagunii te poleks ju neid lõike teinud, mis mul plaanis on.

 
At 08:30, Blogger Priit Pullerits said...

Timothy Henry Charles Tamm - ja see pole veel kõik. Tema õde on Lilith Sylvia Daisy Tamm. Vaat nii.

 
At 08:57, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 09:00, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 09:00, Anonymous Anonüümne said...

Talts teeb ettevalmistusi juubeliks - suure tõenäosusega.

 
At 09:58, Anonymous Tennistega jooksin sada neli said...

Olukord on karm.
Hea et on koht kus saab välja elada, nö. patja nutta

 
At 10:17, Anonymous Endel, Suuremõisa ankrumees said...

Tuleb jätkata igapäevast tööd ning mitte alluda provokatsioonidele. Ei siin ega mujal.
Välismaise spiooniga kohtumisel püüa jääda märkamatuks.

 
At 10:36, Anonymous Anonüümne said...

Välismaise spiooniga kohtumisel teata sellest sisejulgeoleku töötajatele.

 
At 18:01, Anonymous Paul said...

No ma siis enam ei kutsu sind "TARK RATTUR" :)

 
At 03:39, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 11:06, Blogger Gege Dai said...

san francisco 49ers jersey
celine outlet online
denver broncos jersey
instyler
air jordan 13
jacksonville jaguars jerseys
cleveland cavaliers jersey
falcons jersey
miami heat
los angeles lakers jerseys
giants jersey
new york knicks
nike outlet store online
raiders jerseys
air jordan 11
tods shoes sale
minnesota vikings jerseys
carolina panthers jersey
indianapolis colts jersey
cheap nike shoes sale
air max uk
san antonio spurs jerseys
houston texans jersey
nike roshe run
tommy hilfiger uk
titans jersey
texans jerseys
cleveland browns jerseys
vans shoes
carolina panthers jerseys
vikings jerseys
valentino outlet
patriots jerseys
new balance shoes
abercrombie outlet
linyuan0520

 
At 04:13, Blogger Gege Dai said...

tory burch outlet
louis vuitton bags cheap
nike outlet store
kobe shoes
michael kors outlet
polo ralph lauren
christian louboutin outlet
ugg outlet
swarovski crystal
oakley sunglasses wholesale
michael kors wholesale
michael kors factory outlet
timberland shoes
coach outlet online
moncler coats
coach outlet store
hollister
tory burch outlet online
nike trainers
michael kors uk
louis vuitton outlet
lululemon outlet
louis vuitton outlet
adidas shoes
nike air max uk
ralph lauren outlet
ugg boots
nike tn pas cher
ugg boots on sale
pandora jewelry
moncler outlet
louis vuitton
polo ralph lauren
ysl outlet online
louis vuitton handbags sale
czq20160908

 

Postita kommentaar

<< Esileht