kolmapäev, juuni 18, 2014

Pullerits: Uus suur eesmärk - püsida nulli peal!

Üksteist aastat tagasi eraldas Siim Kallas, tollane Eesti peaminister, mulle oma kabinetis tervelt kolmveerand tundi. Meie jutuajamise tulemusena sündis kirjutis, mis kuulub oma sõnumilt ja kaalukuselt ilmselt minu loomingu top-kümnesse, aga mida lehe tookordne peatoimetaja millegipärast ei avaldanud. (Olgu rõhutatud: toimetuse praegustel juhtidel ei ole sellega vähimatki pistmist, nii et minu arvates ei tohiks kellelgi olla põhjust pahane, et juhtumi, mis siiamaani valusalt hinge kriibib, seekordses sissejuhatuses korra jutuks võtan; teate ju küll, kuidas paljud asjad jäävad vaevama – närivad ja närivad ja närivad –, kuni ükskord viimaks selle kõik välja ütled ja kuidas see aitab lõpuks, viimaks ometi, hinges veidi rahu saada, tasakaalu taastada; seepärast sellest siin nüüd veidi räägingi – oma hingerahu nimel; mul on ju sellele õigus?; kas kellelgi oleks südant seda keelata?) Ma ei tea siiani, miks mu lugu ei avaldatud. Olen seda kummalist mitteavaldamist kahel korral hiljem ka Kallasele tunnistanud – sest piinlik on olnud: peaminister eraldas väärtuslikku aega, rääkis talle väga-väga tähtsatest asjadest, rääkis ülimalt avameelselt, ja siis seda lihtsalt ei avaldata... – ja vabandanud ning lisanud, et küllap tema erakonnakaaslane, kes siis lehte juhtis, oskab mitteavaldamise põhjuseid seletada, kui ta seda juhtumit üldse mäletab. Ja et kogu too juhtum veel pentsikum oleks, siis sain veebruari lõpus üksteist aastat tagasi, samal ajal, kui mu valmis kirjutis kuskil laual või sahtlis asjatult ootas, ülesande kirjutada hoopis lugu, miks vabariigi aastapäeva vastuvõtul ei jätkunud külalistele suupisteid.

Ma saan aru, et nii intrigeeriva teema juurest on teil lugejana väga raske siirduda nüüd spordilainele, kuid tol vestlusel tosin aastat tagasi ütles Kallas ühe mõtte, mis mul on siiamaani eredalt meeles, ja mis seostub praeguse aegruumiga, jalgpalli MMiga. Ta ütles toona, et on kerge ja populaarne olla Ameerika vastu, aga palju raskem ja keerulisem on olla Ameerika poolt. (Võinuks ju arvata, et kehtib siiski vastupidine aksioom.)

Et kuidas seostub see ütlemine jalgpalli MMiga?

Väga lihtsalt: hirmus lihtne on olla praegu koos paljude teiste jalgpallist sõgedatega jalgpallilainel, elada futbollile kaasa, istuda teleri ees ja targutada kaasa – kohe võite tunda end popi poisina. Aga palju keerulisem, eriti avalikult, on vastupidine käitumine: teatada, et ma ei vaata jalgpalli MMi ega ela sellele kaasa.

Veteranlugejad juba teavad, et ma ei ole nii kergesti mõjutatav, et jookseks odava populaarsuse nimel koos massiga amokki. Ei! Üks õige mees peab endale kindlaks jääma. Mihkel Uiboleht, Eesti Jalgpalli Liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja, kes on tore mees, mind mitut puhku aidanud ja konsulteerinud, püüdis küll mind esmaspäeval libedale teele ja õhukesele jääle meelitada, tuletades õhtu eel meelde, et peagi hakkab USA mängima Ghanaga – aga sellest polnud kasu. Mängu tulemuse sain teada eile, teisipäeva pärastlõunal, kui Postimehe sporditoimetuse juhataja Peep Pahv ütles, et USA võitis 2:1. Ega rohkem teada vaja olegi, ja tegelikult on seegi teadmine liiast ja tarbetu.

Ent futbollisõpradele lohutuseks võin öelda, et käin ühte sammu Eesti jalgpallikoondisega. Nagu noil on sageli esmane eesmärk hoida vastast nulli peal, nii on minu eesmärk tänavuste MM-võistluste ajal hoida samuti oma jalgpalli vaatamise aega nulli peal. Ja seni on see edukalt õnnestunud. Ausõna, vähimagi kiusatuseta. Ma ei ole vaadanud ühtegi mängu. Mul on kirjas null minutit jalgpalli MMi. Suudaks Eesti koondis ka nii kindlameelselt oma vastaseid nulli peal hoida, võiks hakata mingeidki tulemusi lootma.

Siinkohal kutsun kõiki endaga konkureerima: kes suudab nende MM-võistluste ajal püsida mänge mitte vaadates kõige kauem nulli peal! Praegu kuulun kindlalt liidergruppi. Aga kui suur see grupp on? Kui paljud hakkavad sealt järgnevate päevade jooksul välja pudenema? (Atrõõvi pole kahjuks võimalik minna.)

Ja kui see küsimus ei eruta ega paku pinget, siis vaagige küsimust, mida teha tolle üheteist aasta taguse looga, mis heidab avameelset valgust Eesti välispoliitikale Euroopa-Ameerika teljel ja mis tõmbab kardinad eest igasuguselt diplomaatiliselt lävimiselt ning toob otsesemalt kui keegi või miski kunagi varem välja, millistest kalkulatsioonidest lähtub Eesti valitsus Eesti välispoliitika ajamisel?
******
Jaanus Laidvee descending on Fins & Things Trail, Sand Flats Recreation Area, Moab, Utah, 24. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1 ja 2: Venemaa koondise poolehoidjad vaatamas Moskvas spordibaaris Venemaa mängu Lõuna-Koreaga. Fotode autor: ITAR-TASS/Scanpix
Foto 3: Ameeriklanna Georgeanna Chacon vaatamas Californias Pasadenas Lucky Baldwinsi baaris USA mängu Ghanaga. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 4: Vägivaldne jalgpall: Ghana mängija John Boye (vasakul) näitab ameeriklasele Jermaine Jonesile oma hambaid ja virutab käega kaela pihta. Foto autor: Reuters/Scanpix

66 Kommentaarid:

At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits teeb näo, nagu kirjutaks ta olulistest asjadest ja usub, nagu keegi teda ka usuks.
Mina teen näo, nagu usuksingi Pulleritsu.

 
At 11:25, Anonymous Anonüümne said...

Mõttetu lugu, hale isegi

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpall selleks, me kõik teame, et see mäng pole teie teetass. Mul on hoopis teisest vallast küsimus, valdkonnast, mida te hästi tunnete ja armastate. Jalgrattaspordist nimelt, ja täpsemalt, jalgrattaspordi sõnavarast. Miks te kasutate sageli vene keelest laenatud sõna "atrõõv?" Kas mitte te ise ei ärgitanud kunagi pöörduma eestikeelse terminoloogia poole ja seda vajadusel looma? Vähe sellest, et "atrõõv" on vene otselaen, see on eesti keeles kole sõna! Kole! Ega "jooksik" nüüd teab mis parem pole (mis jooksik jalgrattal?)...
Palun, võtke midagi ette!

Diskleimer: vaatan vutti, ei hoia nulli peal.

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Einoo kui vanadest asjadest rääkida siis saabub enne maailmalõpp kui nende rääkimisest kergem hakkab. Igal rääkimisel peab olema kaalutletud mõte. See on kivike laotavas müüris. PP ladus välja loo mis näitab, et juba 11 aastat tagasi olid RE-s suured sisepinged. Täna sellest rääkimine näitab, et tegelikult pinged ei kao vaid eskaleeruvad ning lõpuks väljenduvad need nagu maakoore pingedki maavärinates. Ennustame siis vuti tulemuste asemel, et kus, kes ja millal värisema hakkab!

 
At 12:18, Anonymous Anonüümne said...

Tabeliseis peale eilset mängudepäeva on järgmine.
Liidergrupis anonüümne harrastussportlane Harjumaa suurimast omavalitsusest. Teda jälitavas pelotonis hoiab positsiooni võistluse alguses aktiivsust ülesnäidanud PP, keda omakorda seirab tundmatu näomaski kandev anonüümne kommentaator. Ülejäänud võistlejad on neljanädalase tuuri katkestanud juba esimestel päevadel.

Konkreetsemalt rääkides, mis eesmärk saab olla püsida nullis? Ise tuleb atakkida ja atrõõvi minna.
Selle asemel, et püüda kuidagi hädapäraselt seisu nullis hoida, nagu Eesti jalgpallikoondis juba aastaid on lootusetult üritanud, olen haaranud initsiatiivi ja läinud PP vastu juhtima. Hetkel on seis 1:0 minu kasuks. Nagu Teiegi, PP, pole ka mina ühtegi mängu vaadanud. Selle asemel käisin hoopis ise jalgpalli mängimas ja õnnestus lüüa ka üks värav.
Kuidas proovite minu jõulisele ründele vastata, on veel Teis jõudu minna kontrasse, mis tooks kaasa ka muutuse tuuri tabeliseisus?

PS. Alates jalka MM algusest olen rattaga läbinud 265 km + löönud ka ühe värava.

 
At 12:46, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Kadunud reamees Kõvatoomas ja anonüümik 12:18 on praegu atrõõvis PP ees, kas Priit suudab kiirendada ja jooksikud kinni püüda? Kas Priidu jalgades on veel matsu, või juhtub nii nagu viimasel tuuril Chris Froome-ga? See on küsimus, millele oskab vastata ainult Igor Mang.

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits nüüd küll liidergrupi mees pole, isegi kahesaja hulka ei mahu, erinevalt Rattarallist. Päris liidergruppi kuuluvad need, kes ei tea, et praegu toimub jalgpalli MM, veel kõvemad mehed ei tea, et jalgpallis üldse MM-e peetakse ja absoluutne tipp ei tea, et üleüldse eksisteerib selline spordiala, nagu jalgpall.

 
At 13:02, Blogger Priit Pullerits said...

11:34 - asjalik märkus. Ega mul teile head vastust olegi, tunnistan. Peale selle, et paljudel subkultuuridel on oma sõnavara ja jalgratturid (erinevalt jalgpallureist?) moodustavad omaette subkultuuri, kuhu kuulujad kasutavad sõnu, millest ainult grupi liikmed aru saavad. Niiviisi kinnistatakse oma "vandeseltslaslikkust".

12:18 - Jalgpalli mittevaatamise asemel ise futbolli mängida on sama, kui teistega viinalaus istudes ja mitte juues minna ise ühtäkki nurga taha althõlma hangitud puskarit kurgust alla kallama. Nii et midagi te ei juhi, olete diskvalifitseeritud ebasportlik käitumise tõttu.

 
At 13:02, Blogger Kajar said...

Jalgpalli seisukohalt jään eriarvamusele, aga loo võiksid avaldada siinsamas, see peaks kuuluma sulle - Postimehe omaks saab alles siis, kui nemad on avaldanud.

 
At 13:03, Blogger Priit Pullerits said...

Eksite, 12:52! Sellised mehed, nagu kirjeldate, ei saa sellisel võistlusel, mille välja kuulutasin, üldse osaleda, sest nad ei tea ju ega saagi teada, et sellisel alal võitlus toimub. Logish?

 
At 13:05, Blogger Priit Pullerits said...

Ometi ka üks asjalik sõnavõtt - Kajarilt. Tänan, soovisin enne testida, kas selle loo järele siin võiks olla üldse nõudlust ehk kuidas publik reageeriks. On ka teisi huvilisi?

 
At 13:18, Anonymous tsensor said...

"...siis vaagige küsimust, mida teha tolle üheteist aasta taguse looga, mis heidab avameelset valgust Eesti välispoliitikale Euroopa-Ameerika teljel..."

Siin pole vaagida midagi, avaldada. Kui Mart-poiss ka täna ei luba, siis keskkonda, kus seda teha, peaks ju jaguma. :)

 
At 13:50, Anonymous ajaloo huviline said...

Kui ma koolis käisin ja tundsin imestusega huvi revolutsiooni järgsest Eesti ajaloost siis oli vastuseks, et 70 aastased asjad ei ole ajalugu vaid olevik ja need ei kuulu käsitlemisele kuna need võivad muuta tulevikku ja oleviku kulgu.

Aastaid hiljem ülikoolis ütles eksajakirjanikust ajaloolane, et me esitame teile versiooni Eesti ajaloost mida te võiksite teada. Detailsemat käsitlust ei pea te teadma.

Need 2 vaadet ajaloole ütlevad selgelt, et kui avaldad selle loo siis sa muudad maailma, kui aga kardad avaldada siis oled arg.

 
At 13:59, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pullerits, olete diskvalifitseeritud jalgpalli MM mittevaatamise võistlustelt seoses reeglite rikkumisega. Lugedes ja vaadates blogi sissekannet on mustvalgel (tegelikult lausa värviliselt)näha, et olete jalgpalli MM vaadanud ning sellele kaasa elanud, laadides üles MM seotud pilte ja kirjeldades oma emotsioone ning mõtteid seoses jalgpalliga.

Mida oligi tarvis tõestada, et jalgpall ei jäta kedagi külmaks. Isegi mitte Pulleritsu, kes paaniliselt üritab väita, et teda jalgapll ei huvita. Jalgpallist on kõigil midagi arvata. Seetõttu on jalgpall ka oluliseim spordiala.

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Huvilisi ei ole. Miks? Sest arvata, et see följeton midagi, mis eluks vajalik on, on nullilähedane. Ma arvan, et eneseimetlejale oleks vaja ühte korralikku, vähemalt kolmekordselt suurendavat peeglit koju, töölaua ette.
Ja enesele kindlaks jäämisest ei peaks meesisik Pullerits kindlasti kõva häälega arutlema. Kui ta oleks enesele kindlaks jäänud, siis ei sõidaks rattaga, sest see on mugavussport. Või kui sõideks, siis naise vana Optimaga. Üldiselt on see väga piinlik blogi. Selline wannabe.

 
At 14:11, Blogger Priit Pullerits said...

... - ja sina oled anonüümne, mõttetu dikkheed. (Nagu sina mulle, nii mina sulle.)

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Just sellest ma räägingi. Säärane blogi ja blogija tase täpselt ongi.
Lugupidamisega Dikkheed.

 
At 15:38, Blogger Priit Pullerits said...

Tase on korralik, üks paremaid, mis Eestis pakkuda on, kui poleks selliseid, nagu 14:07 ja 15:26, kes tulevad siia nagu lastetoata proletaarlased anonüümselt laiama ja õiendama ja laamendama.

 
At 16:13, Anonymous Anonüümne said...

Mina olen seni vaadanud kõiki mänge.

 
At 16:28, Anonymous Anonüümne said...

See oli valus praegu, 16:13.

 
At 18:24, Anonymous Heikki said...

päris hale tossike. häbi peaks olema kelkida sellise "saavutusega".

 
At 18:39, Anonymous Anonüümne said...

Väga huvitav on see sõnavara. Jalgratturid on omaette punt ja meie internetti levis atrõõv Taaramäe Reinu läbi. Mis näitab ilmekalt et eesti rattasport on tulnud kust? ja püsib kus? Side on katkematu NSVL aegadest; eks Ljadov Pikkuus Suun ja Co selle meile Kapitonovi koondisest tõid. Ning kestis see sõnavara üle põlvkondade, sest millal hakkas RT rattatrennis käima? Eesti Vabariigi ajal of kors. Tema Cofidise mansafti mehed kasutavad jooksus olemisel mingit muud väljendit? Prantsus- või itaaliakeelset mugandust? Kes teab?
Kunagi avaldas Priit tsiklisti sõnavara, mina rohkem ei mäleta, kuid kindalsti oli venekeelest deriveeritud "oskussõnu" veel hulgi. Kamanda? Otboi? Atakk? viimane on tulnud muidugi läänest.

Olen ise küll äge võõrsõnade vastane, kuid atrõõv (mida kasutatakse vaid rattameeste seas) on väga naljakas, lausa lahe sõna.

Pahandan pigem "inspireerima" jms. moesõnade peale, mida vohab kõikjal meie ümber.

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Tunnistan et olen vaadanud 2 mängu, kell 7 ja kell 10 alanut. Kuna muud targemat ei osanud teha. Näppisin nina ja näppisin nokut, aga lõpuks jäin ikka jalgpalli vahtima.

 
At 20:02, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 20:17, Blogger Priit Pullerits said...

20:02 - ma ei kavatse hakata anonüümsete õiendajatega ega nn õigusemõistjatega üldse keskustelu arendama.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Ma ka ei vaata, aga mis tost ikka rääkida siin, parem võiks mingit muud huvitavat spordijuttu juba siis kuulda MMi ajal...

 
At 20:24, Anonymous Kenny said...

Suusataja vaba aja veetmise top - trenn, trenn, trenn.
Jalgpalluri vaba aja veetmise top - prostituudid, kanep, hasartmängud.

 
At 20:36, Anonymous Anonüümne said...

Suusatajal ei ole raha jalgpalluri hobide tarvis, muidu harrastaks sama.

 
At 20:39, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

Ei saa Pulleritsust edukat ärimeest. Puudub oskus oma toodangut turustada. Kümne aasta tagust pullisitta blogi lugejad näha ei soovi. Miks peaksid soovima? Kui Keba energialahendusi ja Holden harrastusspordilahendusi samamoodi üritaksid müüa, oleksid pankrotimehed.

 
At 21:15, Anonymous Anonüümne said...

Võttes aluseks teatmeteosed siis inspiratsioon on ikka parem sõna kui vaim. Esimene neist on ebateadlik (inglise unconscious) ja äkiline loomingulisuse sähvatus (või ka loomingulise aktiivsuse seisund), mida esineb kirjanike, muusikute jt kunstialade inimeste loomingutegevuse käigus. sisendus, loominguline innustus; füsiol sissehingamine. Kunstnik sai loodusest inspiratsiooni maalimiseks. Inspiratsiooni+allikas
v`aim <22e: vaimu, v`aimu>. Keha ja vaim. Võimu ja vaimu vastuolu. Oma kooli vaim. Näeb vaimus, vaimu+silmas oma elatud elu. Rahutu vaimuga inimene, rahutu vaim rahutu inimene. Sind ootavad raskused, pane vaim valmis. Vaim on valmis, aga liha on nõder. Vaimust vaevatud nõdrameelne. Kunstnikule tuli vaim peale, kunstnikul oli vaim peal (inspiratsioon). Kas usud vaime (kummitusi, tonte)? Mõisa vaimud aj (nais)teolised. Rügab tões ja vaimus (ihu ja hingega).

Võtan omaks, et tegin sõnaga inspireerima meemi mis pidi asendama copy-paste'i aga raip rabeles käest ära ja muutuks poppsõnaks. Ju siis elu kubiseb plagiaadist, et see nii hästi levis ;(

 
At 21:15, Anonymous Anonüümne said...

Sinu võit, Priit.

Lugupidamisega
anonüümne Dikkheed.

 
At 21:33, Anonymous Valdu, blogi staažikas lugeja, Abja-Paluoja said...

Palve blogi külastajatele: palun ärge muutke seda kommentaariumi peldikuks. Jah, peldikus käite iga päev. Samuti Pulleritsu blogis (kah "asjal"). Siis on need kaks erinevat asja.
Tänan.

 
At 22:06, Anonymous Anonüümne said...

Keba kirjutab: "Vastupidavusaladel on eestlaste hulgas vähe sportlasi, kellel on asja maailma tippu. [kirjeldus kui sitad me oleme] Aga kuidas on seis rulluisutamises? Mina usun küll, et rulluisutamises on Eesti tänastel parimatel uisutajatel võimalik jõuda juba lähemal ajal maailma absoluutsesse tippu ning aitan sellele kõigele ka omalt poolt nii palju kaasa kui on minu võimuses."

Kas Keba plaan õnnestub? Rulluisutamine on juba praegu meil väga populaarne.

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

Rulluisutamine on ikka väga nišiala. Isegi jalgratas on, sest seda ei harrasta aasia ega aafrika rahvad. Oleks siis toodud mõned numbrid millele toetudes saaks öelda, et eestlased murravad lähiajal end maailma absoluutsesse tippu. Ei taha seda uskuda. Kui keegi sellele tipule lähedalgi oleks, küll siis meedia pasundaks asjast.

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

eks ta ju kirjutab ka, et laupäevasel MK-etapil saab näha, millises seisus ollakse võrreldes maailma tipuga. Ja kuna ise sponsoreerib rulluisutamist, siis muidugi usub ja loodab parimat :)

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

Kõik on õige. Blogi on terav ja kommenteerijad tasemel. Vahel on tunda frustratsiooni, aga kokkuvõttes on eesti mehed dikkheedid (ma küll ei tea mida see tähendab) ja igati tublid ja toimekad. Ega asjata Eesti futbolistid ja tsiklistid välismaa klubides möllu tee.

 
At 22:45, Anonymous Anonüümne said...

Ei mõista kes on see eestlane (Keba arvates) kes pikamaajooksus on võimeline võistlema maailma parimatega?

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Ratas olevat jooksu suhtes koefitsiendiga 2,5-4 (korda nõrgem koormus). Palju on rulluisutamine? 8?

 
At 22:49, Anonymous Anonüümne said...

See eestlane on nn Roosa mehike a.k.a Rünno Ruul..

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Ultrajooks ei ole ju sport issand jumal. See on nagu kunagi ameerikas harrastatud maraton-tantsimine. Et kogume hullud kokku kellel oma ajaga midagi muud paremat teha ei ole.

 
At 23:02, Anonymous Anonüümne said...

Turunduslikult on Keba mõte hea. Suhteliselt varjus, aga arenev ala, kus, olgem ausad, tõesti on mingi tõenäosus, et maailma tipule (kus valitsevad praegu mingid kolumbialased vist) lähedale jõuda. Ala tippharrastajad on kergliiklusteedel hästi nähtavad. Kes on Bont? Keegi Ameerika dickheed. Asendage Bont trikool Kebaga ja varsti teavad kõik, et Keba energialahendused on Eesti gasell-firma, kes pürgib maailma absoluutsesse tippu. Ja kuna ala on suhteliselt vähetuntud, siis see ei maksagi palju.

 
At 23:08, Anonymous Anonüümne said...

22:59, öigelt ajal. "22. juulil toimub Ida-Virumaal Iisaku staadionil maratonijooks. Ühtlasi on korraldajatel palve, et kui kellelgi on infot staadionil maratoni jooksmise kohta (kas või selle kohta, kui seda on tehtud mitteametlikult mõne huvigrupi üritusena), siis võiks sellest teada anda .."

Nad võiksid seda staadionimaratoni Avinurme toobrid peas jooksta, siis oleks kindel, et oleksid Eestis (ja kogu maailmas) esimesed. 8)

 
At 23:21, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas sa ei taha lugu teha, kuidas Keba viib Eesti rulluisutajad maailma absoluutsesse tippu? Meil napib kohalikke väikeettevõtteid, kellel nii suured ambitsioonid.

 
At 23:40, Anonymous Anonüümne said...

Valitsev maailmameister Hispaania on praegu püsti hädas, jube keeruline seis.

 
At 23:41, Blogger Andres Keba said...

Ma tänan tähelepanu eest oma tagasihoidlike tegemiste vastu ja soovin kõigile head jätkuvat kommenteerimist. Aga rulluisutamise teemat ei tasu siin liiga palju kommentaaridesse sisse tuua, see on siin blogis enam-vähem sarnases seisus ju jalgpalliga.

 
At 23:41, Blogger Andres Keba said...

Ma tänan tähelepanu eest oma tagasihoidlike tegemiste vastu ja soovin kõigile head jätkuvat kommenteerimist. Aga rulluisutamise teemat ei tasu siin liiga palju kommentaaridesse sisse tuua, see on siin blogis enam-vähem sarnases seisus ju jalgpalliga.

 
At 23:46, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole miski ime. Hispaania vutt käis alla juba mõni aeg tagasi.

 
At 23:54, Anonymous Nukker Mati said...

Ei ole sarnases seisus jalgpalliga. Jalgpall on aktiivse vihkamise objekt. Rulluisutamine aga lausa null. Alfameeste sport on suusk, velo, jooks ja orienteerumine. Isegi rogain. Rulluisk pole sport, vaid hobi.

 
At 23:56, Anonymous Anonüümne said...

Uskumatu. Maailmameister alustab turniiri väravate vahega 1:7 kahes esimeses mängus.

 
At 00:15, Anonymous Anonüümne said...

"Alfameeste sport on: 1) suusk, 2) velo, 3) jooks." Õige. Siin ei saa vastu vaielda.
Sponsorluse edetabelis on aga järjekord erinev. Sponsorluses mängivad vaatemängulisus, tehniline täiuslikkus, artistlikkus ja veel paljud teised tegurid olulist rolli.
Orienteerujat, velomeest, pikamaameest on raske mingi tootega, ettevõtte kuvandiga arusaadaval ja samas alateadvusel mängival viisil siduda. Seetõttu spondeerivad firmad alasid nagu purjetamine, tennis, korvpall, teised pallimängud.
Energiafirmale on rulluisutaja (sisuliselt kiiruisutaja) hea kuvand.

 
At 09:07, Anonymous Anonüümne said...

teen ettepaneku hoopis ikk akorralikuks vöistluseks. Ja nimelt. Ühel pool köik need,kes jalka MM ei vaata minutitki ja teisel pool need,kes Tour de France ei vaata. Keda rohkem koguneb, see ongi vöitja.Lihtne.
kah Priit

 
At 09:11, Anonymous Anonüümne said...

A Dickhead Nation.. hurling insults t0 each other - their "culture". For truly intelligent conversation, heed to Finnish or Swedish forums (juoksuforumi.fi, jogg.se).

 
At 09:18, Anonymous Anonüümne said...

Kuule 20.39, saa juba ükskord üle. Igal täiskasvanud inimesel on õigus oma isiklikule arvamusele ja ka õigus seda välja öelda, isegi siis kui see ei ühti tema isa arvamusega.

aink

 
At 10:33, Blogger Priit Pullerits said...

Õigus, Ain. Tore, et siin on mehi, kel ikka mõistus peas.

Kah Priit, 09:07 - ja kumma poole mina peaksin valima?

09:11 - tule, taevas, appi, me peaks pehmorahvaste foorumisse minema?! Kas te eile tõesti ei lugenud, mida Anna Levandi Õhtulehes teie põhjamaalaste kohta ütles?

23:56 ja 23:46 - who cares and gives a fakk?

Üllatav ja kõnekas on see, et rulluisk, mis, nagu 23:54 tõdeb, on lausa null, saab siin kommentaariumis teemaks - mis värk käib? See siin on foorum number üks, numero uno?

Aitäh õnnitluste eest, 21:15! Ja kuna teis paistab olema elutervet eneseirooniat, siis omalt poolt vabandan teie ees, et kasutasin teie aadressil seesugust sõna. Luban, et enam ei tee. Veel kord: vabandan! (Aga pole hullu, mõned mehed ei saa nagunii selle sõna tähendusest aru, nagu lugeda võib.)

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Rulluisutamine, nagu jalgrattasõitki, rääkimata jalgpallist on juba ammu minevik. Uus trend alfaisaste seas on võistukudumine. Viimasel võistlusel sai näha imeliste näpuosavust ja suurepärast meeskonnatööd, ning erinevalt muudest aladest valmis võistluse lõpuks ka midagi praktilist - paar maavillaseid käpikuid.

Selline kummaline paralleel tekkis lugedes blogi ja blogi kommentaare.

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Kõigil on õigus. Asjal jälle käidud ja puhtam-kuivem tunne.

 
At 11:24, Anonymous Anonüümne said...

arvestades blogipidaja eelnevaid seisukohti siis järeldan,et autor on kindlalt jalka MM teamis! aga see vöistlus on ju olemuselt selline,kus 1 inimene vöib olla mölemas tiimis:)!
Siim Kallase lugu tahaks ka-väg ahuvitav on lugeda 10 a taguseid mötteid
kah Priit

 
At 11:33, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, kah Priit, tuleb Siim Kallase lugu ka, mõne aja pärast.

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Pane Priit! Sa oled legend!

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

Oot, aga kui ma olen terve elu jalgpalli fännanud ning olen pikalt MMi oodanud ning nüüd vaatan fanaatiliselt kõik mängud ära. Kas satun su põlu alla?

Btw: Annan oma hääle, et avaldaksid Kallase loo :)

 
At 04:25, Blogger Shijun Lin said...

shijun 4.8 2
louis vuitton outlet
ray ban eyeglasses
cheap jerseys
coach purses
kate spade totes
ray-ban sunglasses
coach outlet store online
coach outlet store online
ray ban sunglass
ray ban sunglasses wholesale
coach factory outlet
michael kors purse
prada uk
louis vuitton handbags
tory burch handbags
chanel purses
michael kors outlet sale
coach factorty outlet
louis vuitton handbags
michael kors bags
toms shoes
michael kors canada
michael kors outlet
ray ban eyeglasses
coach factory outlet online
concord 11
michael kors handbags
jordan 9
fake watches
louis vuitton
louis vuitton outlet
jordan retro 3
abercrombie & fitch
prada sunglasses
louis vuitton handbags
abercrombie
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
michael kors uk

 
At 03:42, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:46, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht