esmaspäev, september 01, 2014

Pullerits: Loome Eestis maailmaklassi profimeeskonna!

Vaevalt enamik teist märkas eelmise nädala lõpus uudist, et lätlaste lennukompanii airBaltic teenis tänavu esimese poolaastaga 14 miljonit eurot puhaskasumit. Küsimus pole siin võrdluses Estonian Airi vastava näitajaga. See, millele ma osundada soovin, on tõsiasi, et ainuüksi Läti ühe firma poolaasta kasumi arvelt saaks rahastada väga kõva tasemega jalgratturite ProTeami. Võrdluseks: venelaste Katusha meeskonna esimese aasta eelarve oli 15 miljonit eurot ja seda peetakse väga kõvaks summaks.

Niisiis ei ole minu reedel Tartu Postimehe sporditeemalises kuukommentaaris avaldatud ettepanek luua Eestis Eesti-nimeline ProTouri meeskond Team Estonia midagi saavutamatut, utoopilist, võimatut. Kui üks lätlaste firma suudab poole aastaga anda kasumi, millega saaks terve hooaja pidada ülal esmaklassilist profimeeskonda, siis ega me saa ju ometi lätlastest kehvemad olla?

Miks meil jalgratta profitiimi on vaja ning kuidas seda finantseerida ning kes võiks sinna kuuluda ja kes seda vedada, sellest kõigest on juttu mu kuukommentaaris ja siin seda kordama ei hakka.

Mida teie, olles enne tutvunud mu kommentaaris kirjutatuga, Team Estonia nimelise ProTeami loomise mõttekusest arvate?
***
Minu eelmise nädala esimesest treeningust epeevehklemise mulluse maailmameistri Julia Beljajevaga saate lugeda siit!
******
Jaanus Laidvee descending Hell's Gate on Hell's Revenge trail, Moab, Utah, 25. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod: Kui Eestil oleks oma jalgratturite ProTeam tasemel profitiim, saaks see ka osaleda nii kauneid paiku läbival võidusõidul, nagu Garden of the Gods USAs Colorado osariigis Colorado Springsi lähedal, kus neil piltidel pedaalivad USA Pro Challenge tuurist osavõtjad. Fotode autor: AP/Scanpix

47 Kommentaarid:

At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ainuüksi sinu poole kuu palgast saaksin ma oma aasta küttepuud. Aga sa ei taha oma poolt kuupalka anda? Airbaltic tahab? Nojah. Võõra rahakoti sündroom.

 
At 12:43, Anonymous HK said...

Täiesti jabur idee.

 
At 16:10, Anonymous Spordimees said...

Loomulikult oleks uhke tunne tuuridel Eesti nime ja värve rohkem näha, kuid ainult või ka peamiselt riigi rahaga selle tegemist ei pea õigeks. Väiksele riigile siiski ebamõistlikult suur summa. Aga kui Eestis sarnane tiim erasponsorite toel püsti pandaks ja seda ka riik toetaks mingis osas, siis riigi poolt vaadates oleks asjal kindlasti jumet. Iseasi, kas erasektorist leiaks sellist raha ja kohe võib ka lisada, et 99% tõenäosusega ei leiaks.
Koos soomlastega või baltiüleselt võiks juba kõne alla tulla.

 
At 16:40, Anonymous Anonüümne said...

Paistab, et iroonia on võtnud skisofreenia tuulde ja kogub üha hoogu:
http://suusk.blogspot.com/2014/03/pullerits-eestis-tuleb-tippsport-ara.html
Kas leidub üldsegi mõnda teemat, millele PP poleks tees-antitees paari moodustanud? Sisu on kaotanud igasuguse rolli, on vaid oluline esitada oma reljeefne seisukoht.

 
At 20:14, Anonymous Anonüümne said...

http://www.jooksuportaal.ee/2014/08/tiidrek-nurme-ja-keiti-mets-voitsid.html

Talle järgnes keenialasest treeningpartner Ibrahim Mukunga 21.18,3-ga ....

otse loomulikult treeningpartner taas ja jälle grammatiliselt valesti kirjutatud.
Kui Mukungat ikka IGA kord tiitliga "Tiidreku treeningpartner" nimetada, tekib vägisi tunne et tegemist on mingi spetsiifilise ekspluateerimise suhtega. Kas autor mitte ise ei tule selle peale, et PIDEVALT "treeningpartnerist" vadistades teeb ta T Nurme renomeele pigem kahju. Isegi juhul, kui tegemist oleks igati ausa suhtega, kus Tiidrek maksab väikese vaevatasu "partneriks" olemise eest, ei ole siiski väga kena pidevalt seda "partnerlust" rõhutada. Väga imeliku mulje jätab.


 
At 20:24, Anonymous Anonüümne said...

Väga õigeid tähelepanekud, 20:14. Tiidrek Nurmel ei ole see muidugi nii mõeldud, kuid välja kukub tõesti just nii, nagu kirjutasite: ekspluataatoriliku suhtena. Nurme on niisiis - mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu - teadaolevalt esimene inimene Eestis, kellel on isiklik neeger. Partnerlus, pangem tähele, eeldab semantiliselt võrdset suhet. Kuid Nurme maksab Mukungale, mitte vastupidi. Või kas maksab ikka? Vahet pole. Jalgpalliklubide mängijad ka nagu ei saagi ametlikult palka. See on teema, mida muide, kaudselt käsitleb T. Tarm maratonitiimi blogis. Aga ainult kaudselt. Pullerits oli ka kange mees lubama, et võtab "suures meedias" teema üles. Aga ei midagi. Kardetavasti ei ole meie ühiskond selliste teemade käsitlemiseks ka veel küps.

 
At 20:26, Anonymous Anonüümne said...

Mis toimub? Ajakirjanik Pullerits ei taba enam aja biiti.

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

Ja veel. Mida tähendab "treeningpartner" - kestvusjooksus. Äripartner, tantsupartner, bridžipartner, seksuaalpartner. Väljakujunenud mõisted. Jooksupartner?! Enn Sellik, Toomas Turb, Galen Rupp, Arthur Lydiard, koolkonnad läänes ja idast ei räägi "partnjööridest". Kes on treening(u)partner, training buddy, trennisemu? Mis funktsiooni ta täidab?

 
At 21:16, Anonymous Anonüümne said...

Jah, treeningpartner kestvusjooksus on harukordne. Vehklemises, maadluses, poksis, tennises etc etc lausa peab olema sparringupartner, selleks sobib kasvõi treener, aga et jooksus? Seltskonnaga on ikka hea koos treenida, Sellikul oli nooruses "treeningpartner" Ülo Kriisa. Kestvusjooks on aga ikka tuntud kui äärmine individuaal-ala. On ju olemas mõiste : "The loneliness of a long-distance runner".
Vevalt et Tiidrek nüüd kõik trennid koos Mukungaga teeb. Pigem ainult intervalljooksud staadionil, ja kas needki 100%. Aga too Jakson on tõesti naljavend. Usun et Jooksuportaali lugejad teavad niigi, et Mukunga on "treeningpartner", kuid et seda pidevalt korrata??

 
At 21:45, Blogger Indrek Sarapuu said...

Kas autor kommenteeriks ka seda projketi veidi: http://www.vandamehed.ee/ ?

 
At 21:49, Anonymous Pukker said...

Eelmise sissekande kohta kommenteeriks et parimad naisvehklejad ja treener Kotova on väga kütkestavad naisterahvad. Kui mina oleksin PP moodi vabariigi tuntuim harrastus-sportlane, siis võtaksin ka heameelega kinni võimalusest nendega koos treenida, viskaks nalja, lõõbiks eesti spordi teemal, flirdiks veidi, suruks kätt, patsutaks õlale. Kuna mina ei ole nii tegija mees kui Priit, siis jääb selline võimalus mulle kättesaamatuks. Kahjuks!

 
At 21:56, Anonymous Anonüümne said...

Jakson teeb kõik õigesti. Kuidagi peab ju inimesi nimetama. Ilma mingi tiitlita paljudes kultuurides ei ole kombekas nime mainida. Sergei Tšerepannikov ja Priit Aus on Jooksuportaalis "klubikaaslased", Tiidrek ja tema ustav sidekick aga lihtsalt trennisemud.

 
At 22:17, Anonymous Romantik said...

20:26, mulle tundub, et PP tabab aja biiti jätkuvalt, kuid mida päev edasi, seda fragmenteeritumaks inforuum muutub ja järjest raskem on leida teemasid, mis suuremat inimhulka kõnetaks just täna siin ja praegu.
Kindlasti neid teemasid leiab jätkuvalt: proua President, strippar Marco, sinised sokid, Air Force One vms, kuid päev-päevalt üha raskemaks läheb.

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

http://www.jooksuportaal.ee/2014/08/umber-ulemiste-jarve-jooksu-voitsid.html
Foto allkiri:
Viljar Vallimäe on pärast isaks saamist tagasi jooksurajal.

Jaksoni on kirjamehe-anne avaldub ikka väga eredalt. Kas pole siin tegemist maailmaspordi ulatuses esimese nähtusega? Selles kontekstis on ikka naistest kirjutatud. Ei tule nagu ette et mõni meessportlane oleks teinud olulise vaheaja seoses isaks saamisega? Kõigele lisaks, emaks- ja isaksaamine kirjutatakse ühe sõnana. Aga katsu sa Jaksonit parandada - saad eluaegse bänni.

 
At 10:02, Blogger Priit Pullerits said...

Lp Indrek Sarapuu, vändameeste projekti kommenteerisin lingitud TPMi kommentaaris. Algatus on ilus, aga sihtida tuleb palju kõrgemale, ProTeamide sekka, mitte Continentalisse, mis on madalaim tase, kus ka poolamatöörid kaasa saavad teha ja kus on juba kaks lätlaste tiimi ees, Alpha Baltic-Unitymarathons.com ja Rietumu-Delfin, ning mis veelgi hullem - ka neli Venemaa tiimi, sh heidutava nimega Russian Helicopters (no kidding!).

 
At 10:25, Anonymous Anonüümne said...

õige, alati tuleb sihtida maksimumi. vanemad peavad püüdlema selle poole, et nende laps ei pooldaks homoabielusid. ajakirjanik peab püüdlema selle poole, et artiklis ei oleks üle 2 faktivea. blogija peab püüdlema selle poole, et ei kustuta ühe postituse alt üle 2 kommentaari. ja nii edasi.

 
At 11:48, Blogger Priit Pullerits said...

...ja kommenteerijad peaks püüdma selle poole, et püsida teemas, mitte minna isiklikult õelaks, mitte ülbitseda, prõõgata, möliseda, õiendada jne jne.

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

Nõus Priiduga, pahasoovlikud kommenteerijad kustutada KOHE.
Kahju et autoriteetsed majandust tundvad tsiklistid seda profimeeskonna asja ei kommenteeeri.
Minu mitte-autoriteetne arvamus: ütleme et rahad leiame ja õnnestub üle maailma nii kõvad ratturid kokku ajada et too loodav mansa sõidab nii umbes Cofidise tasemel.
Mis tuleks mansa nimeks? Mida me reklaamiks? "Welcome to Estonia" see enam olla ei saaks? Astana reklaamib oma linna nime. Kuigi neil oleks kindlasti mingi oma naftarahadega suur firma, millele reklaami teha. Kuidagi imelik oleks rattamansale Tallinn nimeks panna. aga mis siis? Swäädbank ju ei saa panna? Kuigi rootslastel poleks selle vastu midagi.

 
At 12:59, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 12:13, ma pakkusin ju nime välja, Team Estonia. jah, ja võib küll sellise nimega, riigi nimega meeskonna luua.

 
At 13:17, Anonymous Anonüümne said...

Lp hr Pullerits, aga keda see "Team Estonia" heidutaks? Kardan, et sellise men in tights (mehed liibukates) komanda heidutusvõime oleks madal. Siis pigem ikka M. Laar koljaskaga, laigulistes ja pumppüssiga. Nagu Hašeki Šveijkis maailmasõja alguspäeva stseenis to Praha saksaproua "Belgradi peale!".

 
At 13:47, Blogger Priit Pullerits said...

Ja mis on teie kommentaari mõte, lk 13:17? Miks te raiskate enda aega ja teiste aega ka selliste mõttetuste kirjutamise peale. Internet võib küll olla otsatu, aga olgem säästlik enda ja teiste aja suhtes!

 
At 13:59, Anonymous Anonüümne said...

13:17 soovis omast arust "vaimu panna", aga intellektuaalsed võimed paraku ei luba ja ei tulnud välja. Peale Švejki võiks teise ja seejärel veel mõne raamatu läbi lugeda, siis võib-olla hakkab ka mõtestatud juttu tulema. :)

 
At 14:02, Anonymous Anonüümne said...

13:17 lugu pole sugugi vähem vaimukam kui "10 aastat pidevalt treenimist hakkas moraalselt väsitama ja igal pool võitmine ei andnud enam motivatsiooni."

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

Kolm kommentaari vähem kui tunniga. Seda on rohkem kui mõnel blogiautoril nädalaga. Tahtsin osutada just sellele - nagu 14:02 õigesti välja toob - et igal pool võitmine hakkab Eestit moraalselt väsitama.
13:17

 
At 15:33, Anonymous Anonüümne said...

On sihuke riik nagu Leedu. Võtab ikka suurelt ette. Suuremad firmad, rohkem raha. Tsiklismus on neil ka alati populaarne ja ikka rahvusvah. pildil olnud. Näiteks on neil naiste treki ja maanteesõidu mm om em tiitleid rohkem kui meestel, kellel ka mitte vähe ei ole. Aga näe, oma meeskonda ei ole. Kas pole neil küllalt ambitsioonikaid mänedzere? Või on põhjus nagu paljudel muudelgi aladel, et vana Lääne-Euroopa hoiab kavalalt "litsentsi" enda käes ning kasutab teisi riike ja rahvaid "alltöövõtjana"?

 
At 15:35, Anonymous Anonüümne said...

Siin on mingi kala peidus mida vaid kõrgintellektuaalid suudavad lahti hammustada. Miks ei saa Mandri koos Soome rahade ja spordi-management know how-ga siis profitiimi tehtud? Tegid nagu ju ainult mingi juuniorite kasvulava meeskonna, kust poisid kui juba kael kannab euroopasse kusese kofidise juurde õnne proovima lähevad.

 
At 15:36, Blogger Priit Pullerits said...

...ja Leedu rattur võitis TdF-il tänavu etapi. Millal Eesti rattur viimati suurtuuril etapi võitis? Taaramäe kaks aastat tagasi... Aeg lendab.

 
At 15:48, Anonymous Anonüümne said...

Kas Eestis President Obama ka võiks kohtuda Mukangaga?
Ei tea! Sest ajakirjandus ei tööta. Peab pimeduses kobama.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Ma usun, et Obamal oleks Mukungaga nii mõndagi pajatada, tegu peaaegu ju oma küla mehega Keeniast.
Kui Mukunga teaks, et Obama siia tuleb, küll ta siis ka temaga kohtuks, aga vaevalt ta teab, tema fookus on mujal. Tiidrekule on vaja toeks olla.

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

Kahju et bernadsky süsteem uppi läks. Tiidrek oleks meil 5K 13.06 mees ja 10K 27.45 Kui mitte rohkem

 
At 17:06, Anonymous Jürgenson, vana tsiklist said...

Praegu erutab meie meeli küsimus kas härra Pullerits on kutsutud Tema Ekstsellents B F Obama lonegule? Kui on, kas siis asjalik eesti mees ei peaks demonstratiivselt boikoteerima?

 
At 17:17, Anonymous Anonüümne said...

...ja millal Leedu rattur enne viimast võitu mõne suurtuuri etapi võitis. Aeg lendab.

 
At 17:17, Anonymous Anonüümne said...

Kas pole mitte imeline paik...

Sündisid Keenias, siis tuled aastakümneid hiljem sõbrale väikeriiki külla, teed hommikujooksu ja järsku kuuled kõrvades tuttava hääle väga tuttavat hüüdu:

„Hi, Ibrahim, Barack here, how’s it going, why are you running?“
„Ä-ähh-ä-ähh, hi buddy! To Tiidrek and Harry. Ä-ähh-ä-ähh...“
„Oh dear! Ya-ya... I see. Okey then. Nice run, bud!“
„Ä-ähh-ä-ähh...“

...see meie väike Maa?

 
At 20:54, Anonymous Anonüümne said...

Ohh Priiduke. Astud jälle reha otsa. Selleks et saada Pro Touri on vaja palgata punktidega mehi. Eestlased need ju pole järelikult Team Estonia sisseostetud meestega. Mille poolest nad paremad oleks kui Teie poolt kirutud Mstanahalised Eurooplased kes raha eest kodakondsust vahetavad???

 
At 21:01, Anonymous Anonüümne said...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/obama/nuud-on-selge-vaata-kuhu-on-oodatud-tavalised-inimesed-obamale-lehvitama?id=69658055

kas mõni meie bloogi fänn ka läheb Obamale lehvitama? Ma läheks aga ei tea veel kuhu.

 
At 21:04, Anonymous Anonüümne said...

20:54 rattatiimid võistlevad vaid kommertsvõistlustel. Nibaali võib ju Pro-Estonia tiimi osta, kuid vaevalt saaks ta Eestit esindada olümpial.

 
At 13:33, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 21:04, tegite asja 20:54-le välkkiirelt, 10 minutiga selgeks. Hea töö!

 
At 20:43, Anonymous Anonüümne said...

Blogipidaja demagoogiavõimed pole kadunud. Kes kellele mida selgeks tegi. Mis olümpiast te räägite kui postitus räägib pro teamist???? Raske oma viga tunnistada? Pehmo kirjutada julgeb aga vastutada mitte.

 
At 08:52, Anonymous Anonüümne said...

Hea töö jah. Rumalusele takka kiita sobib, peaasi, et ei peaks oma viga tunnistama. PP ju ei eksi.

 
At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

PP võib eksida, aga ta teeb seda oluliselt vähem kui kärnased kommijad

 
At 12:08, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 11:41, Blogger Lin Shijun said...

shijun 7.9
oakley outlet
fitflops
lv handbags
dior outlet store
michael kors uk
cheap jerseys
toms promo code
polo ralph lauren outlet
abercrombie
jordan retro 3
juicy couture handbags
coach outlet online
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
abercrombie outlet
ed hardy clothing outlet
abercrombie kids
soccer shoes
new jordans
abercrombie
ray ban wayfarer
air jordan 11
jordan retro 8
abercrombie
oakley sunglasses outlet
cheap toms
jordan shoes
concord 11
oakley vault
true religion outlet
abercrombie and fitch outlet
coach factory outlet
timberland outlet
white timberland boots
louis vuitton
soccer jerseys
tory burch outlet online
tod's outlet
louis vuitton outlet

 
At 11:29, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,"toms outlet,toms wedges,toms.com,cheap toms,cheap toms shoes

"
toms outlet store
ray ban sunglasses
jordan shoes
ugg boots
pandora rings
cheap jerseys
true religion sale
coach factory outlet
michael kors handbag
michael kors outlet online
ray ban wayfarer
louis vuitton handbags
jordan retro 5
ugg boots
michael kors outlet
ray ban sunglasses
jordans for sale
christian louboutin shoes
kevin durant shoes 2015
coach factory online
coach factory outlet online
pandora bracelets
ralph lauren outlet
longchamp pas cher
louboutin
kate spade outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
coach outlet online
coach outlet
coach outlet online
michael kors outlet
jordan 8.0s
cheap oakleys
louis vuitton outlet
oakley holbrook
ugg boots cheap
instyler curling iron
q

 
At 05:01, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 06:35, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:35, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes
toms shoes
louis vuitton outlet stores
polo ralph lauren
louis vuitton outlet stores
polo outlet
replica rolex watches
louis vuitton handbags
tory burch outlet online
abercrombie and fitch

 
At 11:30, Blogger raybanoutlet001 said...

nike air huarache
ray ban sunglasses
coach handbags
coach outlet online
nike shoes
coach outlet
cheap ray ban sunglasses
arizona cardinals jerseys
snapbacks
polo ralph lauren

 

Postita kommentaar

<< Esileht