laupäev, august 09, 2014

Pullerits: Kuidas käituda dopingusüüdistuse puhul?

Te teate ju 80-20 põhimõtet? Kes ei teaks, muidugi teate! Selle põhimõtte järgi toimub 20 protsenti info edastamisest suuliselt ja 80 protsenti kehakeele abil. Esmapilgul tundub see liialdatud... suulise 20 protsendi kasuks! Mäletate ju ise, kui koolis mingi sigadusega hakkama saite ja teid liistule võeti, siis võisite ju öelda küll, et mina ei teinud, aga te kehakeel (pilk, käte asend, kehahoiak, suu liikumine jne) andis täiega ära, et valetate, et tegelikult tegite küll.

Kahjuks on lääne läppuv ühiskond pöördunud liiga sõnausku ning minetanud oskuse lugeda muid, palju kõnekamaid märke.

Kuid õnneks pole nii juhtunud kõigiga. Minuga küll mitte.

Kas nägite neljapäeva õhtul ETV spordisaates seda lõiku, kui suusatreener Mati Alaver ning kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu saabusid Tallina lennujaama ning reporter kostitas neid küsimustega Vitali Bernatskilt väidetavalt soetatud dopinguainete kohta?

See olnuks naljakas, kui see polnuks ennekõike siiski kurb ja traagiline, kuidas ilmselgelt pea kaotanud, kuid väliselt rahu teesklev Alaver käis lennujaama fuajees ringiratast nagu peata kana, teadmata ise ka, kuhu minna ja mida öelda, kui reporter jälitas teda valusate küsimustega Bernatski kundeks olemise kohta. Lõpuks, kui kolmandale ringile minek olnuks juba liiga tragikoomiline või polnud enam lihtsalt kusagile pageda või oli Alaver suutnud end koguda, peatus ta ukse kõrval ja vastas napilt reporteri asjakohastele küsimustele.

Veerpalu, nagu nägite, toimis laias laastus samamoodi, ignoreerida püüdvalt, vastates reporteri küsimustele moka otsast, et tema ei kommenteeri.

Ma tean, et Alaver on aastaid pühendanud palju aega meediatreeningule ehk sellele, kuidas suhelda ajakirjanikega, aga neljapäeval polnud selle ettevalmistuse tulemusi põrmugi näha. See, mida me nägime, oli Alaveri ja Veerpalu totaalne läbikukkumine.

Miks nii läks?

Lähme tagasi siinse sissekande algusse: Alaver ja tema õpilased on oma meediatreeninguil olnud liiga sõnausku. Et kui nad midagi ütlevad – näiteks, et kellegi 47. koht on väga hea tulemus, sest Hjelmeset selles vanuses.... teate küll –, siis nii ka on ja neid peab uskuma.

Aga mis nende meediaettevalmistuses on täiesti puudulik olnud – see on kehakeele-alane ettevalmistus. Ja kuna seda ettevalmistust pole tehtud, siis oligi tulemuseks too fiasko, mida kogu Eesti rahvas neljapäeva õhtul televiisorist näha sai.

Kõik see, kuidas Alaver ja Veerpalu käitusid, räägib sellest, et kõik see, mida nad on seni püüdnud sõnadega väljendada, ei vasta absoluutselt tõele. Räägib sellest, et kogu asi on must ja haiseb halvasti.

Ma ei saa aru, kuidas Alaver, pealtnäha ju tark ning arukas mees, on kellelegi nii ühekülgse ja puuduliku meediaettevalmistuse eest maksnud.

Kuidas oleks tulnud Alaveril ja Veerpalul neljapäeval käituda, kui televisioon valusate küsimustega neid avalikus kohas liistule tõmbas? Sellele küsimusele vastamine läheb nüüd sinnakanti, et peaks kellelegi siinse vastuse eest arve esitama – ja mitte väikese –, aga vahetevahel võib ju mõnda asja ka ühiskondlikus korras teha, selle eest tasu kasseerimata.

Kõigepealt: tuleb käituda enesekindlalt ja väärikalt. Tulnuks seisma jääda, suhtuda küsijasse, kes oli ju liiati noor naisterahvas, lugupidavalt, pisutki austust üles näidata, sest lõppeks tegi noor reporter ju lihtsalt oma tööd – ja seda pealekauba rahvusringhäälingut esindades. Tulnuks vaadata otse küsijale silma, mitte mingil juhul mängida edasi kapates lolli. Seejärel tulnuks vaadata otse kaamerasse ja esineda selgesõnalise, veenva, üksikasjaliku, ammendava vastusega.

Näiteks: kujutage ette, et teid on pikka aega süüdistatud naabri auto ärandamises. Mõelge ise, kuidas mõjuks seejuures teie väited, et te pole oma naabrit peaaegu kunagi näinudki, et te peaaegu ei tunnegi teda või et te ei kommenteeri neid jutte – kuidas sellised vastused mõjuksid, ah? Loomulikult vassimise ja keerutamisena. Selle asemel tuleks öelda, et jah, oleme olnud naabrid juba tosin aastat, alati hästi ja viisakalt läbi saanud, jah, ma tean, et naabril varastati kolm aastat tagasi tema hall Merdeces, mis alati seisis tal akna all, aga ma kinnitan siinkohal nii teile [küsijale] kui kogu Eesti rahvale, vandudes seda nii oma vanemate kui [kelle iganes] nimel, et ma ei ole mitte kunagi oma naabri halli Mercedest sõrmeotsagagi puudutanud, rääkimata selle varastamisest, röövimisest, ärandamisest, kasutamisest või ükskõik millisest muust sellelaadsest tegevusest, nagu ma ei ole mitte kunagi ka kedagi teist ahvatlenud, ässitanud, palunud, sundinud jne naabri halli Mercedest ärandama, röövima, varastama, ära ajama jne, ning siis lõppu lisama, et hea meelega vastan koheselt ka teie kõigile järgmistele küsimustele – ja loomulikult seda tegema.

Vaat alles sellise vastuse puhul tekiks inimestel põhjust uskuda, et äkki tõepoolest on kõik need süüdistused alusetud, sest süüdistatu lükkas ju otse vaatajaile silma vaadates kõik need süüdistused ammendavalt, keerutamata tagasi.

Miks ei võinuks Alaver ja Veerpalu neljapäeva õhtul sama teha?

Ju siis ei olnud põhjust.

Nende kehakeel kinnitas, et põhjust polnud.
******
Hell's Revenge jeep trail, Moab, Utah, 25. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Suusatreener Mati Alaver 16. juulil Otepääl treeningut läbi viimas. Foto autor: Stanislav Moshkov, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Andrus Veerpalu, Karel Tammjärv ja treener Mati Alaver 16. juulil Otepääl treeningul. Foto autor: Stanislav Moshkov, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Suusatreener Mati Alaver võtab 16. juulil Otepääl Kasahhi suusatajalt Aleksei Poltoraninilt treeningul verd. Foto autor: Stanislav Moshkov, Õhtuleht/Scanpix
Foto 4: Suusatreener Mati Alaver 16. juulil Otepääl oma varustusega treeningut läbi viimas. Foto autor: Stanislav Moshkov, Õhtuleht/Scanpix
Foto 5: Ohhoota õlle tüdrukute pilte Scanpixis rohkem pole, seetõttu tuleb leppida õlletüdruku pildiga kaugetest 1950. aastatest. Foto autor: Mary Evans Picture Library / Scanpix

65 Kommentaarid:

At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

tubli
kiidame heaks

 
At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

Jõudu, "kehakeele ekspert" Priit Pullerits!
Sedaphku sõitis ratas raginal võsasse. Kahju! Kena sõiduriist oli. Ja sõitja kah vahel üpris nutikas.

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

Puhas lahmimine, 14:50. Erinevalt Pulleritsust ei näe ma teilt mitte ainsatki argumanti. Teie jutt on hülgesitt.

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
algus on tugev. Isegi väga tugev. Oled vist jälle "Vanity Fair"-i lugenud - idioomid ja retoorilised käigud paistavad küll tekstist läbi. "Näiteks, ..." järel läheb aga mölaks. Keegi ei viitsi Sinu "ühekäigulist" lugeda. Eriti veel ( või isegi veel?) suvisel ajal.
* *
Kas Eestis eksisteerib keskmaajooks? Tundub, et ei eksisteeri, sest T.Tarmi paistab, et on 100m, 200m, 400m - lühimaa- ehk kiirjooksud, kõik ülejäänud - 800m, 1500m .. maratonini välja - kestvus- ehk pikamaajooksud. "Maratonimees" Fosti teeb EMV-l 1500 m mehele Nurmele ära. Mida teha, et Eestis tekiks taas keskmaajooks?

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

Mis mõte on Zürichi EM-l Farah Mo ja Abebe Aragawa, Mujinga Kambundji ja Kariem Husseini (kes ei tea - kaks viimast on Šveitsi esindajad) taoliste osavõtjatega?
Ürituse reklaamnäoks on kah neeger: http://www.zuerich2014.ch/en
Mis tunne on meie Andi Noodal, Saaremaa noormehel, kellel EM-le teel sein ees - kuna Mujinga Kambundji ja teised Ida-Aafrika mehed on vana Euroopa kooondistesse sisse ostetud? ... Miks nt meie suurepärane välisminister Paet teemal ei võiks sõna võtta. Allamiljonirahva väliminister Paet peab maailma suurima riigi diktaatorile Putinile ajakirjanduses loengut, kuidas tsiviliseeritud ühiskonnas käituda. Oleks siis ehk vaid väike ettevõtmine see Mujinga Kambundji asi korda ajada?

 
At 19:18, Anonymous Anonüümne said...

• Tõde tõuseb, vale vajub
• Midagi ei ole ilmas, kel lühem eluiga on kui valel
• Valel on saba taga
• Kõver tee viib kõrvale
• Kes valega haukap, sii valuga neelätäp
• Kes valetab, see varastab
• Vale viab vargile, võlts võlla
• Ühe kännu võsud on vale ja vargus
• Kes noorelt valetab, see vanalt varastab
• Näputäis tõtt on parem kui sületäis valet
• Kes palju räägib, see palju valetab
• Parem tükk tühja juttu rääkida kui vaks valetada
• Kes kord on valetanud, seda teist kord enam ei usta
• Kes üks kord valetab, valetab alati
• Kes valetab, see kannatab
• Kis isi valetab, see ei usu, et teine tõtt räägib

 
At 21:03, Anonymous Doonau jõe kallastel said...

Mis tunne on meie Andi Noodal, Saaremaa noormehel, kellel EM-le teel sein ees - kuna Mujinga Kambundji ja teised Ida-Aafrika mehed on vana Euroopa kooondistesse sisse ostetud? ... Miks nt meie suurepärane välisminister Paet teemal ei võiks sõna võtta.

seda trendi enam ei peata, sest paljudes riikides need Muijingad juba sündinud seal. Kuidas sa ütled et kuna vanemad ida-aafrikast, siis koondisse ei pääse. Inimõiguste rikkumine ju. Valgetele jäävad vaid heitealad. Kuigi, Türgis kus maadlus rahvussport, sealt leiaks pujäänisid, kes heidaks, viskaks.

 
At 21:49, Anonymous Anonüümne said...

Leidsin värdjaliku eesti inimese nime - Kayvo. Vanemad vist lootsid, et kui on äkki mõni Kaivo, siis nende laps saab siiski olema unikaalne.

 
At 22:00, Anonymous Anonüümne said...

Mina ei pea tõestama enda süütust, kõigepealt peab mu süü olema tõestatud.

 
At 23:27, Anonymous Anonüümne said...

Kes siis Letzigrundi staadionil Zürich'i rootslanna Aregawale reaalset konkurentsi võiks pakkuda? Madalmaade esindaja Sifan Hassan! http://en.wikipedia.org/wiki/Sifan_Hassan
Üllatus: Sifan Hassan sai Hollandi kodakondsuse 2013. a novembris, kohe pärast väga edukat 2013. a hooaega. Hassan on teatud mõttes Aregawa üleaedne - mõlemad on pärit Etioopiast.

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Minister Paet võiks ikka Burkhardtile või kes temas Šveitsi kolleeg ongi, samuti Rootsi välisministritele kõne võtta ja asja uurida. Saaremaa noorele mehel Andi Noodale, kes Eesti rekordeid nagu pilpaid ümber jookseb, ei ole Letzigrundil kohta.

 
At 00:15, Anonymous Anonüümne said...

6 maratoonarit, 3 odaviskajat, 3 kettaheitjat, 1 vasaranaine

Maratoonaritest on ainult Fosti (kes tegelikult pole ju maratoonar) käesoleval aastal maratonidistantsi läbi jooksnud. Pika vinnaga ala. Samas harrastajad nagu dr Holden läbivad kümmekond või rohkemgi maratoni aastas.

Roman FOSTI, maraton PB ja SB: 2.20,29
Ilja NIKOLAJEV, maraton PB: 2:17.31 (2013), SB: -
Leila LUIK, maraton PB: 2:37.11 (2013), SB: -
Liina LUIK, maraton PB: 2:40.45 (2013), SB: -
Lily LUIK, maraton PB: 2:50.17 (2013), SB: -
Evelin TALTS, maraton PB: 2.39,18 (2012), SB: -

 
At 00:22, Anonymous Anonüümne said...

00:15, ja jutu uba on... milles?

 
At 02:50, Anonymous Anonüümne said...

No liiguta ise väheke ajusid. Yuki Kawauchi, töö kõrvalt harjutav 2:08 mees, jookseb kümmekond maratoni aastas, mitmeid poolmaratone veel lisaks. Meie naistel on see asi ikka väga ettevaatlikuks sätitud. Kui tahad heaks maratonijooksjaks saada, peab palju maratone jooksma. Meie puhul see reegel nagu ei kehtiks.
Donetski nn Rahvavabariigi uus peaminister, muide, on hämmastavalt Roman Fosti nägu.

 
At 03:36, Anonymous Anonüümne said...

Ma pean seda asja vist siiski natuke rohkem lahti seletama. Meie tippmaratoonaritele on iga esinemine tohutu risk. Juhtub midagi minema mitte nii, nagu ideaalis plaanitud, on põnts terveks aastaks või isegi kogu karjäärile. Nt kui Evelin Talts jookseks nüüd 2:50-2:55, tekiks kohe palju negatiivseid küsimusi. Kristo Reinsalu tasemega jooksja, kui läheb kehvasti, võib juba kolme nädala pärast uuesti proovida. Rääkimata Dr Holdenist, kes praktiliselt ei ebaõnnestu kunagi. Priit Aus, kui tal tekib tahtmine võistelda, leiab alati võistluse. Meie maratoonarid aga võistlevad minimaalselt harva. (Kõva või vähem kõva trennina joostud võistlused jätame kõrvale). Erandiks on Fosti, kuid nagu juba öeldud, Fosti polegi maratoonar, vaid ikka keskmaajooksja. Kõik ehitatakse mingile kaugele EM-le, MM-le, OM-le pääsemiseks. Nagu õed Luiged (kes EMV-test loobusid, oma blogis kirjutasid: "Loodame, et Liina ja Katja meistrivõistlustel hullu panema ei hakka".) Lembit Kaun ei mõelnud kunagi, et suur või väike võistlus. Pani alati täiega. Enamasti kustus ära, aga mis sellest. Nüüd on meil noori jooksumehi Priit Aus, Allar Lamp, Nooda Andi, kes ka valmis hullu panema. Kahju, et neile tee EM-le suletud on.

 
At 04:06, Anonymous Anonüümne said...

Ja nüüd küsime miks Priit Aus, noor terve, energiline eesti mees, Tehnikaülikooli tudeng, 2014. a Eesti meister 3000 m tj ei saa Letzigrundil Euroopa parimatega võrdluses end proovile panna ja Eestit väärikalt esindada? Miks? Et tema 8:50 ei ületavat läve. Mukanji Kajinji jt teised Etioopia sellid - vabandust värsked Madalmaade ja Šveitsi Konföderatsiooni kodanikud - jooksvat veel kiiremini. Rõhutagem, et tegu oli dramaatilise võitlusega samuti väga hea jooksja Kaur Kivistikuga. Paradoksaalselt on Euroopa meistrivõistlustele pääsu tegelikuks kriteeriumiks hoopis Ida-Aafrika jooksjatega konkureerimine. Somaali, etioopia ja keenia kambad on juba lennukis kohas sisse võtnud. Sorry! Ja kõigil oleks nagu piletid ka ette näidata. Eestile on siin selgelt kott pähe tõmmatud. Meile on jäetud kettameeste ja odameeste platsid. Seal võime isekeskis müherdada. Siit tulevad ka veidrad nähtused, et meistrivõistlustel hullu panemine ei tasu ära. Asjade sirgeksajamiseks oleks vaja.. mida? Meil on uhke Välisministeerium. Väga vähesed alla miljoni rahvad saavad ukhustada välisministeeriumiga, kus otseliin Briti välisministri Ashtoniga.

 
At 08:32, Anonymous Anonüümne said...

Ja ma mõtsin, et Andi Noot on Noot, Noodi, Nooti. A siin Noot, Nooda, Noota. Näe mis kõik teada saan. Eks see vist selles kinni, et ma pole iial kalamees olnud. Mõne laulu olen seevastu aga laulnud küll.

 
At 09:15, Anonymous Anonüümne said...

Öötundidel kirjutatud kommid on väga head. Olen päri. Ei ole kerge maailma parimate jooksjatega konkureerida, eeldused on meie vastu. Vaadake kui sujuvalt, elastselt ja kassilikult liiguvad aafrika naised. Meie Evelin ja Jekateriina on ikka väga jäigad. Õdede Luikede näol on leitud head tüübid. Joostud kilomeetrid on näha kah. Tüdrukud on täitsa jooksjate nägu ja tegu. Pikamaajooks tipptasemel on kulutav. See ei ole sul kuul või ketas, teibid sõrmed ja võistled või 2x nädalas.
Eesti pikamaajooks liikus viimastel aastatel edasi, kuid Lamp ja Kivistik jäid oma arengus seisma. Ei tea kaua Noot kestab?

 
At 09:33, Anonymous Anonüümne said...

Hädasti oleks vaja epot ja selle kasutamise nou-haud. Saaks tüdrukud maratonis sinna 2.30 joostud. Oleks vähemalt valgete naiste seas konkurentsivõimelised.
Aga selline mõte et kas looduselapsed ka dopingut tarvitavad? Neilgi omavahel kõva konkurents ja kui omavad eurooplastest managere, kellel suhted meditsiini personaliga? Mine võta kinni, eks ?

 
At 10:34, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 22:00, teil on seda täielik õigus väita ja nõuda kohtus, aga avaliku arvamuse areenil ehk avaliku arvamuse kohtus see nii ei käi. Avaliku arvamuse kohtus, kui sa oled löögi alla jäänud - ja oi kui palju on neid, kes Alaveri ja Veerpalu ei usu (liiati, tuletame meelde, oli Veerpalu näit üle piiri ka pärast dopingutesti piirmäärade rekalibreerimist) - tuleb paraku tõestada ka oma süütust.

 
At 15:13, Anonymous Anonüümne said...

Priit, mis neil sellest, et sina ei usu? Eks see ole närvikava küsimus, et kas on vaja kellegi arvamise pärast põdeda või mitte. Sa peaks ka seda õppima.

 
At 16:17, Anonymous Valdek, amatöörsportlane ja lobimees said...

PP räägib õigust. Valskus kadugu eesti spordist ja ruttu! Ning kui ohhoota tüdrukuid enam ei ole, siis mõned sportlikud tüdrukud, kel kurvid õiges kohas pildipangas ikka peaks leiduma? Ma kohe ei usu, et ei leidu. Scanpix pole ju mingi amatöör tegija?

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Tühja noist ohhootadest, vaat ERR-i tsikk on tegija - nõnda tempokalt ja otsekoheselt tulebki vassijaid ja susserdajaid küsitleda.

 
At 16:42, Anonymous Anonüümne said...

Millised koosseisuga tuleb välja Hispaania, kus atletismo traditsiooniliselt olnud väga kõrgel tasemel? Antón Abel, keda huviline kindlasti mäletab, on juba vana mees, peab vaikselt oma jooksuklubi. La Selección Española-s on siiski näha, et hispaanlased on suuresti suutnud OMA jooksutraditsiooni veel säilitada. Hombres (mehed): Pilt on hea. Hispaania nimed, ainult paar muslimit on sees. Marokolane Lamdassem on kõva mees ja Maroko ongi Hispaania üleaedne - probleemi ei ole. Kas kõik aga on nii roosiline? EAAF promob oma veebisaidil Hispaania koondise juhtisikuna käijat Miguel Lopezit. Käimine on üks isevärki sport. Nagu enese vigasena simuleerimine. Käija puhul on alati küsimus, kas tal on midagi viga, et ta ei jookse. Soomlastel oli ka periood, kui Soome jooksualadel järele hakkas andma, siis tekkis Soome käijaid nagu Kononov jt. Kui suure riigi esikergejõustiklaseks saab käija, siis on selle riigiga lood sandisti.
Mujeres - naised. 800 m on välja pandud üks naine. Khadija Rahmouni, sündinud Marokos. Muidu aga puha hispaania nimed.
Arvata võib siiski, et Hispaania Zürichi EMi rahvusvahelises meediakajastuses eriti löögile ei pääse. Hispaania atletismo koondises ei ole staare (kui marokolased Lamdassem ja Rahmouni kõrvale jätta), kelle nimed Euroopa vaatajale midagi ütleksid. (Euroopa-araablastel on kergem - nende nimed paistavad Gomezite taustal paremini välja). -- Arvata võib, et Zürichi staar on taas brittide "omamees", Somaalias sündinud ja Ameerikas treeniv Mo Farah. Samuti rootslane Aregawa. Selle tagab Inglismaa võimas meediamasinavärk BBCga eesotsas. Arvata võib, et ka ERRis jm eesti meedias saab olema sama. Ja kõike seda pakutakse Euroopa oma spordipeona.

 
At 17:09, Anonymous Anonüümne said...

Olen küll kõva rahvuslane ja teblade vihkaja, kuid minu lemmik-kergejõustiku teema on naiste 4x400m kus vene naised tihti (ja loodame et ka edaspidi) mustadest koosnevatele GBR FRA NED BEL jne pähe teevad. 80 lõpus dopsi aegade panid tollased nsvl naised nii kõva rekordi kui 3.19 Souli olümpial, mis kehtib tänaseni. Venelased, kuid ikkagi valged naised.

 
At 18:35, Anonymous Anonüümne said...

Laske professoril toimetada. Küll ta lahenduse leiab.
Aga kes on RL (Raviv Limonaad) kes alati kommides seletab nagu viimsepäeva ekspert? Peaks olema siseringi mees, sest ajab spetsialisti juttu.

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Kõik siinsed kommijad on spetsialistid, ei maksa alaväärtustada et Rein on jobu, Karla aga spetsialist. Autoriteetidega on teine lugu. Mitte iga spetsialist pole autoriteet.

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

Ses teemas Priiduga nõus. Hullumeelne kuidas Porki ja Bernatskit meedias hulluks tembeldatakse.
Ja rahvas kiidab takka..nagu toetama veerpalu kampaanjal. Kurjam kasutage pisut oma ajusid..ja tehke lihtvõrrand.
Mati on üdini mäda mees ja oleks tulnud eelmise jama puhul eemale spordist peletada.
Ma hakkan vist vanaks jääma..üha sagedamini ma Pulleritsuga nõus. Kui ta vaid selline äärmuslane ja provokaator poleks.

 
At 21:38, Blogger Priit Pullerits said...

Jaa, 17:09, ka mina olen naiste 4x400 meetris olnud sageli venelannade poolt, ja just seepärast, et neil on aus tiim, mitte mitte-Euroopa kontinendi omadega tugevdatud.

 
At 23:02, Anonymous Anonüümne said...

The New Yorker'i avaleht, Putini all, hämmastav sarnasus, kas pole?

 
At 23:48, Anonymous Anonüümne said...

19:16, see on Aaviksoo doktriin tegelikkuses. Igasugune valetamine on lubatud, kui see ainult täidab "rahvuse ehitamise huve". Pork võib-olla kuulutataksegi ametlikult hulluks ja pannakse erihaiglasse kinni. Nagu nõukogude ajal.

 
At 00:06, Anonymous Anonüümne said...

naistest osutus kiireimaks Spartalanna Kaisa Kukk.


Sportlanna? Tõesti on tõsine probleem kuidas näidata, et tegu pole ajaloost väljakaranud antiik-Kreeka linnriigi naisatleediga. Võib-olla aga lepiks kokku, et "spartalanna" ongi Sparta spordiklubi liige. Vanas Kreekas ju naisi üldse staadionile ei lastud.

 
At 00:25, Anonymous Anonüümne said...

Kui MA on mitmel puhul oma hoolealuste sooritusi hinnanud sõnapaariga "pole paha", siis tema enda neljapäevase etteaste kohta tuleb paraku öelda - pole hea.

Peamiseks põhjuseks sellise rabeda ja ebameeldivalt ülbe soorituse tekkimises pean ajakirjanike välja ilmumist kui välk selgest taevast.
Selle eest kahtlemata max punktid ajakirjanikele oma soorituse eest.

Oleks MA saanud teada teda ees ootavatest "hagijatest" kasvõi paar minutit varem seal pagasisabas, oleks väga kogenud meediasuhtleja laulnud pigem nagu kulda.
Et aga üllatusmoment oli totaalne, suutis see halvata ka nii kogenud mehe ja kuni lõpuni ei suutnudki MA ennast koguda ning uuesti leida.
Ja nii saigi tulemus mitte sellisel positsioonil oleva mehe vääriline, kahjuks.

PS. Aga Bernatski on loomulikult vana kaabakas ja maotu limukas, kellel ümbritsevast aru saamisel ja adekvaatsel tajumisel on väga tõsiseid puudujääke...

Alaveri talendi austaja

 
At 01:08, Anonymous Anonüümne said...

Remark meediakajastusele, tervikuna on pigem tasakaalustatud - EPL vs PM - aga muidugi mitte absoluutlelt. Mingil põhjusil pöördus Bernatski teise linna lehe toimetusse (see fakt vajaks kah lahti mõtestamist), ja noil, selline lugu sülle langenud, ei jäänud muud üle, kui kogu sporditoimetuse ja enamagi asja ajama hakata. PP sõnastas umbes seda juhtumit lahvatamisel kui "sellest loost ei tule küll midagi..." ja nüüd, uurimiskomisjoni aruande avaldamisele järgneval päeval, PM päises ilutses "Tühi töö" iseloomustamaks Pordi ja co. tegevust. Kui tühine see tegevus oli, näitab aeg, kuid siiski lisandus uus kaudne viide siinse tippspordi (ja mitte ainult) dopingupõhisele taristule.
Kas algaval suurvõistlusel oleme puhtad? Kellelt küsida, keda uskuda?

 
At 03:55, Anonymous Anonüümne said...

Port on hull. Enam ei ole kahtlust. Mehe väljaastumiste kogu joon on ju aetud mõttest, et Mai Alaver, Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Neinar Seli, Andrus Ansip, Kirsipuu, Poltoranin, Jelena Välbe, Vinokurov, endine Suusaliidu juht, reformierakondlane-mis-ta-nimi-oligi, Tartu Ülikooli teadlased ka õppejõud - lugupeetud avaliku elu tegelased, tippsportlased, tipptreenerid, tipp-poliitikud, Eesti ja Vene omad tihedates seostes, kõik on ringkaitses. Mees, kes seda väidab (pole vahet, kas otsesõnu või mõista andes), on igasuguse kahtluseta täielik hull.
Kuidas Tallinna ülikooli selline hull on saanud tekkida? Tartus oleks selline asi mõeldamatu. Rektor Raua ajal juba lasti kord käest ära. Võib-olla tuleks Tallinna ülikool hoopis kinni panna (nagu TÜ kogu aeg on soovinud)?
Ühte asja tahaks ag loota - et ühiskond oleks hullu mehe Pordi vastu humaanne.

 
At 08:02, Anonymous Anonüümne said...

Eestlane on Mogri Märt,
Rehepapp ja Arvo Pärt.
Meile meeldib Ameerika,
ei meeldi Vene värk.
Kõige lähedal
on siiski oma särk.
Eestlasi on veel üks sort -
ja see sort on Kristjan Port.

 
At 08:18, Anonymous Anonüümne said...

.... osutus kiireimaks Spartalanna Kaisa Kukk

asi palju proosalisem. JP tegijatel ei ole eesti keel käpas.
Keenialanna ja etioopialanna kirjutavad küll "õige" algustähega. Mis mõtet on ..lannatada"? Eesti keeles ei ole sugusi. Seega võiks ka naiste kohta vabalt kasutada spartalane. Või on siin Anu Sääritsa infektsioon mängus?

Kunagi oli spordiklubi Kalev. Liikmed olid ikka kalevlased, mitte Kalevlased või Spartalased.

 
At 08:40, Anonymous Ragnar said...

Mati on legend. Laske tal tegutseda. Näete isegi, kui oma poisse ei ole, tulevad väljamaalt Mati juurde harjutama. Siis on Kuuse Lempsil kellele talvel kaasa elada. Uskuge mind, Lemps karjub hääle kähedaks kui Poltoranin medalile hakkab lähenema.

 
At 09:50, Anonymous Anonüümne said...

Arvan nii nagu Tartu arst Toomas Teingi, kes ühes intervjuus pakkus välja, et äkki süstis Bernatski rohud hoopis rebastele.

Ühtlasi ühinen nende paljude rõõmsameelsete, sinisilmsete ning linalakkadest eestlastega ja arvan, et Mati, Andrus, Jaak ning veel mitmed ja mitmed tublid sportlased on õiged mehed. Pori loopimise asemel tuleks neid kätel kanda ja nende jalajälgi suudelda. Sel tegevusel pidi olema tervendav mõju ja sportlikud tulemused pidavad ka kohe paranema.
Seevastu Vitali, nimigi juba viitab valetamisele, on üks maotu limukas.

Eestlase veri ei võta EPOt ja kasvuhormooni vastugi. Varasemalt söödud tangupuder ja joodud rammus lehmapiim tõrjuvad sedalaadi keemilise jälkuse kohe välja.

 
At 10:08, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kogu sinu argumentatsioon on vildakas, sest sa kogu aeg otsid märke mis tõestaks, et nagunii on süüdi ja valetavad... (mitte vastupidi)

Alaveri ja ajakirjanike suhtlemine meenutab juba pikemat aega üht teist valdkonda - kui palju me ei üritaks Venemaale väita,et eestlased EI TAHA neid vallutada, ikka ei usu ja valmistuvad meie tagasilöömiseks. Eesti piiride taguses sõjaväeringkonnas on ainuüksi puht sõjaväelasi rohkem kui meil kogu julgeoleku ala töötajaid kokku (mingist leitnandist alates kuni siseministri sekretärini ja Kükametsa tuletõrjujani). Aga ikka oleme nende jaoks agressorid!!!

 
At 10:58, Blogger Priit Pullerits said...

00:25 - just sellistes loomulikes, spontaansetes olukordades, kus ei saa ette kanda ettevalmistatud teksti, ilmnebki selgemini asjaolude tegelik olemus. Tänapäeva maailmas on üks suur häda - ja see on PR-tegelinskite õhutamisel päheõpitud ning tõde moonutava teksti tuima näoga ettekandmine, kusjuures oodatakse, et publik võtab seda samasuguse tuima ehk uskuva näoga vastu. Ega ikka võta küll - vähemalt targemad ja kriitikavõimega inimesed ei võta.

10:08 - märke pole vaja otsida, need on kõigile näha, ainult pime ei soovi neid märgata. Avage silmad, palun!

08:40 - jah, see võib tõesti nii minna, nagu te väidate, et Kuuse Lembitu hakkab Poltoranini medalile nihkumise puhul häält ära karjuma. Ja sellest on tohutult kurb. Ei, mitte sellepärast, et Mati Karlovitš on tema treener, vaid seepärast, et kes on Poltoranin meile, ERRi vaatajaile, Eesti inimestele - absoluutselt mitte keegi, mingi välismaalane. Miks peaks talle kaasa elama (okei, kaas elada ju võite, igaühe oma asi, kellele), õigemini, miks peaks keegi ERRi kommentaatoreist tema võidu puhul rõõmustama? Las ma ütlen teile: homme rõõmustate Poltoranini võidu üle, ülehomme kellegi Eesti-Arigawe võidu puhul ja üleülehomme annate oma juurtetuses ja rahvusetuses ära kodumaa. Pidage silmas ja meeles: kodakondsus (Aregawi puhul näiteks Rootsi oma) on lihtsalt tehnilis-bürokraatlik konstruktsioon, aga rahvustunne on geneetiline, vere ja emapiimaga saadud - ja see, kes rahvustunde reedab, see kuuli väärib, kui olukord ukrainalikuks peaks minema. No mercy!

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Meestest võitis suure eduga Tiidrek Nurme keenialasest treeningpartner Ibrahim Mukunga (15.38), ......

Vaid kolme sekundiga kaotas talle Täppsportlaste pikkade distantside naisjooksjate esinumber Kristiina Verevmägi.


Kus mõnel on alles tiitleid! Spartalanna Kaisa Kukk on lihtsalt spartalanna, ei kellegi treeningpartner ega esinumber.

Treeningpartner on kahjuks vigane sõna. Korrektses eesti keeles on treeningupartner. Kunagi mingid talendid panid oma klubile nimeks Sportkeskus. Palju õnne! Õpime eesti keel iga päev ja tsutikene korraga.

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

09:50, olles lugenud Bernatski intervjuusid, siis ma isegi väga ei imestaks, et ta rohte peamiselt rebastele süstiski. :))

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

10:58 PP kommentaari viimane lõik on klassika! No mercy!

 
At 11:35, Anonymous Morro Bay said...

11:26 ei saa irooniast aru. Asi on siiski naljast kaugel, et siin rebasejuttu ajada.

 
At 12:43, Anonymous Anonüümne said...

Ja nüüd pole muud kui bernadski bernadski. Kui poleks teda, oleks mõni teine seltsimees/härrasmees tema koha täitnud. Am I right?

 
At 13:16, Anonymous Anonüümne said...

Nö Bernatski nimekiri on päris pikk, kuid mitte keegi sellest ei tunnista, et oleks teinud seda, mida Bernatski väidab. Ei saa ju olla nii, et kõik nimekirjas olevad sportlased - treenerid - sporditegelased nagu üks mees valetavad. Pigem tundub, et see luuletaja on ikka Bernatski, kes kibestumisest või mingil muul talle teada oleval põhjusel teisi mustata üritab (ja seda kahjuks õnnestunult).

I.A.

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Ah, et "täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa?" See blogi on üsna koledaks muutunud - Priidu egotipile on lisandunud ports kaasanoogutavaid paranoikusid.

 
At 13:51, Anonymous Anonüümne said...

Ratas käib täie hooga edasi ja mitte midagi ei muutu siin ilmas...
http://sport.postimees.ee/2883967/kanteri-kova-konkurent-jai-emi-eel-dopinguga-vahele

Vaatame natuke enda ümber ringi. Nii igapäevaste toimetuste juures (tööl, äris, kogukondlikus suhtlemises naabritega või milliseid jutte/tegusid näeme poliitikute esituses jne).
Üks vale ja vassimine ajab teist taga!
Miks me siis järsku hakkame eeldama, et spordis see elu kuidagi teistmoodi peaks olema?
Et kas need inimesed on ühelt teiselt, Suure Headuse, planeedilt?

 
At 14:00, Anonymous Ricardo, reljeefse sääremarjaga mees said...

" Ei saa ju olla nii, et kõik nimekirjas olevad sportlased - treenerid - sporditegelased nagu üks mees valetavad."

Ikka saab.
Karta on et Bernadskil on siiski tõendid olemas. Kui ikka Bernadskiga pole tegemist tehtud, siis võiks ju vastandamisele minna ja küsida, et mees tõendid laulale? Kus ja millal me kohtusime. Aga ei minda.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

13.51, teie leplikkus jamade suhtes on teie asi, kuid juhiks teie tähelepanu hoopis sõna "kogukond, kogukondlikkus" liigtarvitamisele. See tuleb vist nonde MTÜ aktivistide usinusest, aga mida peate silmas, kui kõnelete "kogukondlikust suhtlemisest naabriga". Mida see tähendab?

 
At 14:53, Blogger Priit Pullerits said...

No mida värki?! Poliitiline korrektsus ka dopingumaailma jõudnud. Varem öeldi, et jäi dopinguga vahele või andis positiivse dopinguproovi, nüüd räägitakse, selle kettaheitja ja Kiku puhul ka, mingist halvast analüütilisest leiust - nagu oleks analüüsides lihtsalt midagi halvasti, aga kui arstid rohu leiavad, siis saab sellest halvast seal lahti ja kõik on jälle lill... Mingi kogukondlikkuse parasiteerimine sõnavaras on selle halva analüütilise leiuga võrreldes kökimöki.

 
At 15:04, Anonymous Anonüümne said...

14:29, sellised mõisted nagu külakogukond ja vallakogukond on teile vist võõrad.
Niisiis kogukond, küsite?
ÕS: mingis piirkonnas elav, teat. sotsiaalsete suhete võrgustikuga seotud inimrühm.

Isegi väga individualistlikus Eestis on siiski veel jäänud inimesi, kes omavahel suhtlevad ja võtavad asju ette natuke suuremas hulgas ja ulatuses kui ainult üle koridori elavale naabrile tere ütlemine.
Pealegi, kogukondlikus korras saab päris palju asju ära teha, mis ka sisuliselt kogukonna elukvaliteeti parandavad, ainult tahet on vaja. Tasub proovida.

Aga nii omavahel, ülikooli juures võib kursuseid võtta vabalt veel ka vanemas eas. Tänapäeval ei ole see enam asi, millele imelikult vaadatakse.

 
At 15:08, Anonymous Anonüümne said...

14:53 väga hea kommentaar.
Need eufemismid on tõesti väga naljakad. Halvad molekulid sattusid minu proovi, tuul oli valest suunast.

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake kuidas meedia kantseldab lugejat nagu titat. Kui on juttu Hartingist või Malachovskist, siis on pealkiri "Kanteri kõva konkurent...", kui S Williamsist või mingit Hantucovast, siis on "Kanepi kõva konkurent ....."
Mukunga jääb vist eluks ajaks Tiidrek Nurme treeningupartneriks.

 
At 15:48, Anonymous Anonüümne said...

Priit, eksid. Mitte arstid ei leia halva analüütilise leiu vastu rohtu vaid advokaadid.
Piisava summa eest saab endale korraliku kaitsetiimi palgata ja nagu õige mees kunagi edasi jalutada ning seletada, et mina ei tea midagi. Ma olin üldse trennis ja kus ma selle ajagi oleks võtnud, et süstimas käia. Tegin aga muudkui trenni ja seepärast võitsingi.

See, et käisid kuskil mingis pere leiva kabinetis kasvuhormooni ostmas, kasvuhormooniga ka hiljem vahele jäid ei ole tähtis. Senikaua kuni sind just otseselt telekaamerate ees kasvuhormooni süstimas ei tabata kannatab alati udujuttu ajada.

 
At 15:55, Anonymous Anonüümne said...

Mul hakkavad vaikselt rusikad rulli tõmbuma, kui siin kommentaariumis mõnede poolt väljaöeldut loen..

 
At 16:05, Anonymous Valdek, 51 4467 said...

15:55 mul ka.
Saame kokku, teeme ära? Sellega tõestame, et blogi ja kommentaarium on tõeliselt "elav".

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Kahju et Kauna Lempsi enam meie hulgas ei ole. Tal oleks kõige selle homo-tralli kohta kindlasti mürgine sõna sekka ütelda.

 
At 17:02, Anonymous Avramov said...

Kauna Lemps oleks teile vastu tšainikut koputanud et kõliseb. Tema tühje sõnu ei raisanud.

 
At 03:44, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:47, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:50, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:53, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 06:18, Blogger 郑佳颖 said...

nike polo
asics running shoes
balenciaga shoes
jordan 13
jordan retro
fitflops sale clearance
basketball shoes
golden goose
jordan retro
adidas tubular UK

 

Postita kommentaar

<< Esileht