neljapäev, juuli 31, 2014

Pullerits: Mis teeb jooksmise rattasõiduga võrreldes rõvedaks?

Maailm on oma tolerantsusega peast segi läinud. Tänasest Postimehest loeme, et Saksamaa meistriks kaugushüppes tuli kunstjalaga Markus Rehm, kes hüppas 8.24. Tema äratõukejalg, too kunstjalg, on 15 sentimeetrit pikem kui teine, terve jalg. Mees peaks saama riigi meistrina osaleda ka EMil, aga Saksamaa kergejõustikuliit ei taha teda sinna lasta.

Minu hinnangul ei peaks samuti Rehmi ja Oscar Pistoriuse sugused kunstjalgadega inimesed saama tervete inimestega konkureerida. Aga nüüd on just Rehmi ja Pistoriuse näite varal džinn pudelist välja lastud – eks püüdke edaspidi väita, et kunstjalgadega sportlased ei peaks saama luust ja lihast jalgadega inimestega koos samade medalite pärast võistelda. Ja see kõik, pange nüüd eriti hoolega tähele, on taas kord tekkinud ei millestki muust kui tolerantsuse ja mittediskrimineerimise diktatuurist.

Kogu probleem oleks lahendatav lihtsalt: võistlusmäärustesse tuleb lisada punkt, et kaugushüppes, jooksus, rattasõidus, kus iganes tohivad tava- ehk tervete inimeste klassis võistelda need, kellel on luust ja lihast kaasasündinud jäsemed ning need, kellel on kunstjäsemed, võistlevad invasportlaste klassis (näete, ega neil puude – tänapäeval tuleb öelda erivajaduse! – tõttu võistlemata jää, nii te diskrimineerimist pole). Muidu jõuame varsti sinna, et näiteks rattasõidus ilmuvad starti mehed, kellel on – lähtudes meditsiinitehnika kiirest arengust – mingi südametegevust tugevdav aparaat või kopsumahtu ja hapniku tarbimise võimet parandav seadeldis vms.

Hiljuti lugesin, et rattasõidus on võistlustel keelatud isegi kompressioonsukkade kasutamine. Mulle meeldib selline konservatiivne hoiak rattasõidus. Ma pole täpselt uurinud, mis on selle keelu põhjus, aga mulle meeldib see kas või esteetilistel kaalutlustel. Minu silmis on viimaste aastate üks rõvedamaid «uuendusi» jooksuvõistlustel tihked jooksupüksid, mis rõhutavad kubemepiirkonna reljeefsust, muutes jooksuvõistlused sedaviisi justkui homoparaadiks. Teine inetu «uuendus» on kompressioonsukkade/-põlvikute kasutamine.

Spordi üks võlusid on see, et sport peaks olema ilus. Kompressioonpõlvikud, olgu või lumivalged, kubemepükstest rääkimata, on aga röövinud jooksmisest loomuliku ilu ning on teinud selle samasuguseks mutantlikuks ja ebaesteetiliseks, nagu on Rehmi ja Pistoriuse kunstjäsemed. (Rattaspordis on tihked püksid tuuletakistuse vähendamise nimel õigustatud, lisaks istutakse enamik aega sadulas, nii et väliselt pole nagunii näha, mis sorti püksid seal kellegi jalas on.) Kompressioonpõlvikute all ei näe me jooksja treenitud lihaseid ega pikki kõõluseid – need varjavad jooksja peamiste töövahendite esteetika. Lisaks sellele, kas olete märganud, kui inetuks, lõdvalt jämedaks muudavad pikkade reieosadega kubemepüksid jooksja põlve kohalt tema reielihased.

Mulle meeldib, et rattaspordis ei ole kompressioonsukkade ja -põlvikute kasutamine lubatud. Seetõttu on rattavõistlusi ka esteetiliselt hea vaadata. Jooksjad võiks samuti nende kasutamise ära keelata, kui tahavad, et nende spordiala säilitaks mingigi inimliku esteetika ega muutuks robotlikuks. Pealegi, kui kompressioonpõlvikud keelata, jääks kõik jooksjad nagunii ühesugustesse võrdsetesse tingimustesse.

Võiks küsida ka nii – isegi peaks küsima: miks peaks mõned, kes, ütleme, et tõepoolest saavadki kompressioonpõlvikutest teatava eelise võrreldes konkurentidega, kellele need sama tõhusalt ei mõju, niisugustest välistest, mitteinimlikest, tehnilistest teguritest teiste ees eelise saama? Minu arvates peaks spordis võistlema eeskätt inimesed ja nende loomulikud võimed, eriti nii loomulikul spordialal, nagu jooksmises, mitte otsima lisaeelist teaduslaborites nn inimkeha pikendustest, olgu selleks kompressioonsukad või kunstjäsemed.
******
Hell's Revenge jeep trail, Moab, Utah, 25. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Noored kubemepükstes jooksjad. Foto autor: Elmo Riig, Sakala/Scanpix
Foto 2: Kompressioonpõlvikutega jooksjad Tartu nn jooksumaratonil. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 3: Normaalses jooksuriietuses jooksja Tartu nn jooksumaratonil. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

61 Kommentaarid:

At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

"mis rõhutavad kubemepiirkonna reljeefsust, muutes jooksuvõistlused sedaviisi justkui homoparaadiks" - Seda saab küll öelda ainult mees, kellel on seesmine tung seda nii näha ja seda kubemepiirkonda vaadata. Ei pane seda ükski normaalne mees tähele ega arva nii kuskil võistlustel. Niiet järgmine kord peitke oma hargivahe ära, mehed, kui Pulleritsu kuskil spordivõistlusel näete!

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

"Minu arvates peaks spordis võistlema eeskätt inimesed ja nende loomulikud võimed, eriti nii loomulikul spordialal, nagu jooksmises, mitte otsima lisaeelist teaduslaborites nn inimkeha pikendustest, olgu selleks kompressioonsukad või kunstjäsemed." Nii loll väide mehelt, kes rattasporti (hetkel) taevani kiidab.

 
At 11:29, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kui te tahate näha heteroseksuaalsuse tippu, tõelist alfa isast, kuningat, arvamusliidrit ja vallutajat, siis vaadake Pulleritsu. See on tõeline mees, mitte lonti vajunud lödipüks

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne said...

Ja veel 11:27-le lisaks: Pullerits, kas sa jooksid oma 800m rekordi, millega siin pidevalt kelgid, naelikutes või paljajalu?

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

Nii, ärge jamage. Priit paneb kommentaariumi kinni nii jälle, kirjutab IP aadressid üles ja räägib oma juristiga!

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Tõeline pommuudis on see, et Pullerits on aktiivselt kasutanud ära "õiguse olla unustatud" Euroopa Liidu määrust ja oma enda vasteid Googlest hakanud laskma aktiivselt eemaldada, kõigest varsti lähemalt!

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

11:29

Appi, mis taga juhtunud on seal pildi peal..???

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

Ei imesta, et Priit ennast Googlest tsenseerida laseb, ta on ju alati siin imetlenud Putinit. Kõik see parempoolne jutt on möga, tegelikult on mees õrna hingega lödipüks, hinges vasakpoolne, mida tõestab ka kohe see, et siit hakkavad kommentaarid kaduma :D

 
At 12:58, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsul on tuline õigus. Jooksuüritused on muutunud preparaadideks. Ja pole saladus, kes need neoonpõlvikute peapeded meil on. Ning naiste poolel pole pilt parem. Labane neoon, roosa ja lilla ruulib.

 
At 13:33, Anonymous Anonüümne said...

Treeningute postitused on omamoodi lahedad, kuid see omasooiharuse propaganda hakkab ära väsitama.

Lihtsalt taustaks - alateadvus ei tunnista sõna "ei". Ehk eesmärgiks ei saa panna "ei suitseta enam", sest alateadvus nopib välja sõna "suitsetamine". Sama on nende PP anti-homo postitustega. Peab vist pausi tegema blogi lugemises.

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

Ja alles see oli, kui PP ise öösiti sukkadega magas... St võistluse väliselt on OK?

Kirjuta ka sellest, miks ikka need ratturid TDFi ajal nii palju põit tühjendavad, tõsine liputamine käib telepildis vahepeal, häirib ju lausa, rohkem kui nende liibukad püksid. PP ajaks küll 0.5 liitriga see 6 tundi sõitu seal läbi, kordagi põit tühjendamata?

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Heal possal olles kusetakse ka nö. liibukatesse. Ei teagi, mis rõvedam on. Samas, looduse vastu ei saa...

 
At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

Rattasport tundubki olevat siukeste salapehmode ja salapedede ala.. liibuke, kleenukesed mehed, pissivad püksi... igati õige spordiala valik rillekale.

 
At 15:53, Anonymous Raivo said...

Jah, tõepoolest on kummaline:

http://suusk.blogspot.com/2012/06/pullerits-mis-imerelv-annab-lihastele.html

 
At 16:12, Anonymous Anonüümne said...

Ma olen oma lühikese elu jooksul aru saanud, et rõvedaks teeb jooksmise PP jaoks see, et ta ise joosta ei saa.

 
At 16:56, Anonymous Anonüümne said...

Kubemepükste loo, kui rohkem lahti kirjutada, võtan homoajakirja avaldamiseks.
Reido.

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Jah, Eesti on täis kibestunud inimesi, kelle suurimaks rõõmuks paistab olevat kõige ja kõigi mahategemine, mis / kes hallist massist eristub. Haige on me ühiskond...
Aivar

 
At 18:24, Anonymous Anonüümne said...

Priidu möga ja selle kuulamine on isegi pededele vabatahtlik, ning järelikult pole koolide õppematerjal. Oma jura saavad nad ajada ainult seal, kuhu kutsutakse, kuid koolidesse eriti ei kutsuta, kuna pedekoolitus pole õppekavas. HTM on oma pedefoobsusehirmus kogemata kinnitanudki, et nad seda möga karistamatult levitada tohivad. Seda pedestunud jura aetaksegi tegelikult pededele, et nad teineteise perseid puhta ribadeks ei rapiks, sest nende paikamine läheks Haigekassale kalliks. Muidugi lisandub ka kartus pedefoobseks riigiks/asutuseks/arstiks/etc. tembeldatud saada.
Kõigile normaalsetele inimestele teadaolevalt on IGASUGUNE rattasport, hoolimata kõikvõimalikust pedestunud mölast, niivõrd ilge, räpane ja terviseohtlik perverssus, millega tegelevad ehk vaid üksikud, eriliselt väärakad pervarid. :D

 
At 20:41, Anonymous Anonüümne said...

Priidul on õigus. See kompressisukkade mood Eestis on väga ebaesteetiline vaatepilt. Endal on ka sääremarjad peale võistlust valusad, kuid neid sukki ei kasutaks kunagi. Sama lugu põlvepükstega.

 
At 20:50, Anonymous Anonüümne said...

Samuti on kole sokkide kasutamine naelkingas, eriti kole on mustad sokid.
Milleks kasutada sokki naelikus? kui sa just 10000m ei jookse. Olemas on täitsa madalad, ilma sääreosata sokid. Tänase tehnoloogia juures valmistatakse ju pehmed naelikud. Mis ei hõõru.
Eriti jube maitse on mustad sokid ja sinised põlvpüksid kokku panna.
PP võitleb estetismi eest ja lohhidel pole siin midagi kommida. Tüüpiline suvine eesti mees patseerib kortsus aluspükstes ja sokid sandaalides ringi. Üäkkk!

 
At 21:31, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake kõvemaid maratonimehi, keegi ei kanna neid põlvikuid.
Meil on igal memmel jalas :)

P.

 
At 23:44, Anonymous Anonüümne said...

Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Eesti kergejõustiku meistrivõistluste sponsor on Saku Õlletehas. Allikas: http://www.ekjl.ee/uudised/eesti-meistrivoistluste-eelvaade-sprindi--ja-kestvusaladele-780, vaadatud 31.07.2014.
Pange tähele - ÕLLEtehas. (Jutt, et ei, tegelikult mõeldakse vett on samast kategooriast, et Donbassi separatistid leidsid oma tankid-suurtükid põõsast.)
Big tobacco, vabandust - Big alco, ei ole mitte ainult Eestis jooksualal aktiivselt liikumas. Maailma suurim ja mõjukaim harrastusjooksuajakiri Runner's World ilmutas äsja õllele pühendatud eriväljaande: http://www.runnersworld.com/fun/introduction-beer-week. Õllest räägitakse seal positiivses võtmes.
Siit saab olema huvitav jälgida edasisi arenguid. Massispordiüritustele on tugev surve muutuda meelelahutuslikeks ajupesuüritusteks. Ajupesu vormiks on muide ka maratonideks valmistumise treeningrühmad, mida mitmel pool pakutakse. Pakun, et õlu saab meie suurematel jooksudel-sõitudel üha rohkem pildil. Miks ka mitte? Õllesummer ja Oktoberfest ei ole toimemehhanismilt palju erinevad SEB Tallinna maratonist, Eesti ööjooksust jt sellistest. Loogiline on, et nad ühte sulavadki.

 
At 00:19, Anonymous Anonüümne said...

Pildivalik on väga hea. Pullerits on siin teatud maaletoojale kõvasti varbale astunud ("rõve!"). Evelin Taltsi pildi kohta võiks ehk lisada, et E. Talts on põlvikute kasutamise kõrval ka hüpoksia kasutaja. Teine tuntud hüpoksia tarvitaja ja põlvikukandja on Kristo Reinsalu.
Fotol 1 noori poisse aga ei maksa liiga karmilt hukka mõista. Tyson Gaysonil on kubemepüksid, poisid tahavad ka!

 
At 02:03, Anonymous Anonüümne said...

23:44, ajupesul on toime erinev, mõju sama. Proosit!

 
At 02:43, Anonymous Anonüümne said...

Ja neil pimedatel augustikuu
öödel
ärkab minus filosoof - suur
Gödel.
Maailma lahendamatust
lahendades,
probleemi ahendades
mõistan, ah, ei saa külastada
enda matust.

 
At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

Ei tea kas eelmise sissekande ohhoota tüdrukutest on Scanpixil veel pilte olemas? Kui on, siis ei maksa vaka all hoida.

 
At 09:56, Anonymous Anonüümne said...

see hüpoksia värk on ikka väga piinlik.

 
At 09:58, Anonymous Anonüümne said...

Kuule, tont, vaata miuke sa ise välja näed:) Ja siis räägime spordi ilust?:) Haa-haa! Kõik spordivõistlused oleksid pooel kaunimad, kui kõrendsportlane ja padukarsklane ei osaleks:)

 
At 10:01, Blogger Priit Pullerits said...

...on küll Scanpixil Ohhoota tüdrukutest veel pilte. Ja teiseks: mitte põlvpüksid, vaid kubemepüksid. kordame, et meelde jääks: kubemepüksid. Nimetagem asju ikka õigete nimedega.

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

Õhtulehest on lugeda et ka T Nurme hingeldab toruvoolik suus. Ning peale pikka hingeldamist ületab Turbi 40a vana rekordi 0,36 sekundiga. Edasi eesti sport!

 
At 11:11, Anonymous Anonüümne said...

Kas priit on purjus?

 
At 11:23, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge spetsialistid.
Tööd on kuhjaga, teie aga virisete. Mis nüüd Reinust saab?

 
At 12:11, Anonymous Anonüümne said...

Hüpoksia on ka harrastajale kättesaadav.
"istusin hapnikumask peas Sparta 2.korrusel. Kergest lõigutrennist oli möödas vaid poolteist tundi. See saigi saatuslikuks. Läksin ahneks. Päev varem Liivamäel jaksasin joosta nagu loom. [..] Kogetud positiivse emotsiooni foonil mõtlesin, et keeraks hüpoksiaga veel ühe vindi peale."

 
At 12:18, Blogger AlarS said...

Tere Priit üle pika aja,
Mul pole au olla sellise keha(ehituse-)ga, kui Sina ja teised rohkem pikamaameestele sarnanevad tüübid- sihvakate jalgadega jne..
Kui alustasin rohkem (esialgu tervise)-jooksmisega, siis 2x läbisin Tartu Jooksu Maratoni (23km sic!)nn liblikates, mis sulle meeldivad selle sissekande põhjal.
Mis juhtus, oli korralik hõõrdumine kintsudel ja verised marrastused hiljem, sest higistan ka mõnuga ja reied käivad kokku.
Vahelduva eduga on reid olnud peenemad-jämedamad, sõltuvalt kui palju jooksen ja kaalun, aga lahtisi liblikaid pole enam kasutanud - vaid ainult liibuvaid. Lisaks veel, et osadel sellistel on väga mugavad taskud auto võtmete, taskuräti või geeli tarbeks, mida täismaratonil teinekord vaja läheb). Lahtistel kõik kõlgub, rappub.. :(.

Mulle ei lähe korda, mis keegi sellest arvab (kuigi ju kirjutan siin, jah - sest lihtsalt proovin olla ratsionaalseks vastukaaluks vildakale kubemeküsimusele), vaid et mul endal oleks mugav ja poleks avalikult sõgedalt ebaeetiline /paljalt näiteks ma ei jookse :)/.
Sellest ka mõnedel näiteks liibuvad t-särgid, et triitseps ja deltalihas omavahel ei hõõruks - paljudel särkidel on seal kehv õmblus.
Kas suusakombinesoonid on ka üle-keha-"kubemeprobleem"? Mul on näiteks püksid 1 nr väiksemad kui ülakeha jupp - ma poosetan liibukatega avalikult, kui suusatan.. :)
NB!
Rattamehed poodiumitel on palju ebameeldivam vaatepilt oma "kubemepüksiga", sest pehmendus lisaks ka kipub end välja näitama eestpoolt:) Eriti kui veel on värviline õmblus - täitsa öökima ajab.
Sukad-sokid, las igaüks jookseb kasvõi nagu karnevalil. Vedrujalad jms. on hoopis teine teema. Kunagi keelati Brumelil tõukejalal kasutada paksema tallaga naelkinga mälu järgi - seega on see teema juba ammu selgeks tehtud - kahju, et sakslased ja ROK ka vahepeal lubasid vedrudega joosta/hüpata tavaklassis s.o. tõesti "lõtvusid" võrdõiguslikkuse sildi all.
Ise-enesest on Rehmi ja Pistoriuse ponnistused ja tulemused muidugi imetlust väärivad, kuid peab jääma "omasse klassi". Võrdlus tavajalgadega on ainult hea referents aru saamaks nende pingutustest.
AlarS

 
At 12:18, Blogger AlarS said...

Tere Priit üle pika aja,
Mul pole au olla sellise keha(ehituse-)ga, kui Sina ja teised rohkem pikamaameestele sarnanevad tüübid- sihvakate jalgadega jne..
Kui alustasin rohkem (esialgu tervise)-jooksmisega, siis 2x läbisin Tartu Jooksu Maratoni (23km sic!)nn liblikates, mis sulle meeldivad selle sissekande põhjal.
Mis juhtus, oli korralik hõõrdumine kintsudel ja verised marrastused hiljem, sest higistan ka mõnuga ja reied käivad kokku.
Vahelduva eduga on reid olnud peenemad-jämedamad, sõltuvalt kui palju jooksen ja kaalun, aga lahtisi liblikaid pole enam kasutanud - vaid ainult liibuvaid. Lisaks veel, et osadel sellistel on väga mugavad taskud auto võtmete, taskuräti või geeli tarbeks, mida täismaratonil teinekord vaja läheb). Lahtistel kõik kõlgub, rappub.. :(.

Mulle ei lähe korda, mis keegi sellest arvab (kuigi ju kirjutan siin, jah - sest lihtsalt proovin olla ratsionaalseks vastukaaluks vildakale kubemeküsimusele), vaid et mul endal oleks mugav ja poleks avalikult sõgedalt ebaeetiline /paljalt näiteks ma ei jookse :)/.
Sellest ka mõnedel näiteks liibuvad t-särgid, et triitseps ja deltalihas omavahel ei hõõruks - paljudel särkidel on seal kehv õmblus.
Kas suusakombinesoonid on ka üle-keha-"kubemeprobleem"? Mul on näiteks püksid 1 nr väiksemad kui ülakeha jupp - ma poosetan liibukatega avalikult, kui suusatan.. :)
NB!
Rattamehed poodiumitel on palju ebameeldivam vaatepilt oma "kubemepüksiga", sest pehmendus lisaks ka kipub end välja näitama eestpoolt:) Eriti kui veel on värviline õmblus - täitsa öökima ajab.
Sukad-sokid, las igaüks jookseb kasvõi nagu karnevalil. Vedrujalad jms. on hoopis teine teema. Kunagi keelati Brumelil tõukejalal kasutada paksema tallaga naelkinga mälu järgi - seega on see teema juba ammu selgeks tehtud - kahju, et sakslased ja ROK ka vahepeal lubasid vedrudega joosta/hüpata tavaklassis s.o. tõesti "lõtvusid" võrdõiguslikkuse sildi all.
Ise-enesest on Rehmi ja Pistoriuse ponnistused ja tulemused muidugi imetlust väärivad, kuid peab jääma "omasse klassi". Võrdlus tavajalgadega on ainult hea referents aru saamaks nende pingutustest.
AlarS

 
At 12:44, Anonymous Vähe suurem mees said...

Väga õiged argumendid, Alar.
Samadel põhjustel jooksen ka ise ainult liibukates, vastasel korral tuleksin maratoni distantsilt verisena tagasi...

 
At 12:44, Anonymous Kaarel, vana jahimees said...

need ohhoota tüdrukud on väga ohhootad. Ohhootaks lisa kui väga tüli ei tee.

 
At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

"Liblikatega" (ingl k nimetatakse 'split'-it) käib õhk lihtsalt paremini läbi.
Sügiseks ja talveks on nüüd võimalik saada väga häid vabalõikelisi jooksupükse (ise kasutan Mizuno Warmalite Pant, kuuldavasti olevat ka Saucony'l samalaadseid). Nende soojapidavus on parem, kuna õhukiht on vahel. Talvel end kombesse tirida tundub ebamõistlik.
Ei saa aga nõus olla, et igaüks jooksku nagu karnevalil, kui tahab. Traditsioone tuleks austada. Õige jooksu treeningriietuse värv on tagasihoidlik - hall, tumesinine jne. Öökimaajavad neoonsärgid ja joped ratta- ja terviseradadel pole hea vaatepilt. Sama käib ka jooksukingade kohta. Ultraneoon punane, kollane, roheline. Või siis must, must, must (meestel). Probleem on selles, et inimestel pole ka erilist valikut, sest peale neoonrõivaste ja -tossude poes eriti midagi ei müüdagi. Heitke näiteks pilk Tallinnas Viru Keskuse Nike'i naiste jooksupoodi. Naised on aga suurkorporatsioonide ajupesule eriliselt vastuvõtlikud.

 
At 12:57, Anonymous Anonüümne said...

Kahju, et Priit minu eilse postituse jälle "ära kaotas".
Aga õnneks räägib samadest asjadest AlarS ja siia lisan tema toetuse.

Lgp. 12:45 - "...Traditsioone tuleks austada. Õige jooksu treeningriietuse värv on tagasihoidlik - hall, tumesinine jne. Öökimaajavad neoonsärgid ja joped ratta- ja terviseradadel pole hea vaatepilt..."
Kõik ei saa terviserajal joosta. Kas maanteel hämaras liikunud traditsioonilises tumedas värvis ja surnuks sõidetud jooksja/rattur on parem kui neoonvärvides ELUS jooksja, kes autojuhile kaugelt silma hakkab?

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

12:45, värvilised jooksuriided on siiski omamoodi praktilised. Mitte üksnes ratturitel, vaid ka jooksjatel tuleb nii hämaruses kui ka valgemal ajal end märgatavaks teha.
Jooksjatel eelkõige - et oleks ratturitele nähtavamad ja ka nutifonidega jalutajatele, kes ei jaga sageli ümbritsevast ööd ega mütsi.
Traditsioonidest pole ka mõtet rääkida. Me ei jookse ju enam toogades ega nii nagu Vana-Kreeka võistlustel sageli juhtus - paljalt.

 
At 13:08, Anonymous Anonüümne said...

See triitsepsi ära hõõrumine on jah samuti valus teema. Ka kõvadel firmadel on paraku palju selliseid särke, millega arenenud ülakehaga mehel üle 1,5h joosta pole võimalik, õmblus hõõrub naha täiesti marraskile. Sõrmede vahel, samas, ei saa midagi aru, õmblus nagu õmblus ikka.
Kui peaks sellisega maratoni jooksma, siis omast kogemusest ütlen, et see pole võimalik - räige valu ja veri jookseb mööda kätt alla.
Seega on siin mättaid rohkem, millelt vaadata.

 
At 13:11, Anonymous Ain said...

Väga meeleolukas lugu. Ma tõesti loodan, et selle kirjutaja tundis loo kirjutamisest rõõmu ja naeris omaette või kasvõi kaaslasega, kes tal sel hetkel kõrval istus. Mind on alati jalgratturite juures painanud küsimus, millistel alustel saab seda spordiala pidada mehelikkuse väljenduseks. Tegemist oleks justkui mees-mehe vastu võitlusega, kus nö alfaisased määravad otsese võitlusega see suurem ja tugevam. Kuid reaalsuses näib oluliselt teine. Kuivõrd mehelikuks saab pidada ala, kus liibuvates riietes mehed, kes on jalad hoolsamalt ära raseerinud kui keskmine naistesauna külastaja, ronivad kaksiraksi ühe imepisikese pingi otsa, et paar tundi lihtsalt tiksuda grupis? Pealegi on jalgratturite puhul sageli tegemist väiksemakasvuliste kribulatega, kes tõsiste meeste kõrval ulatuvad heal juhul nabast kõrgemale. Jooksmises on vähemalt mees mehe vastu võitlus, kus ei sõltuta õnnest ega tehnikas. Seal ei eristata üksteist karvaste jalgade, rattamargi või uhkete siltide järgi särgil. Õige mees ei roni orgi otsa, vaid sikutab rauda ja teeb mehele ikka otseses kontaktis tuule alla.

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

õige Ain.
Vaatan küll meeledi tdf-i aga sellest grupifinishi jandist ei saa aru. Mehed tulevad ikka kõva kiirusega kogu distantsi ja siis viimased paarsada meetrid süstivad mis hirmus. Kuidas on see võimalik?

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Ain jagab asja. Kohe tunda, et tegu tõsise vana spordimehega, mitte mingi ilueedist neoonsuka kandjaga. Oleks aind selliseid mehi rohkem.
Ütlen ausalt, ka endal ajab s..a keema, kui selliseid nn varustusemehi sõitmas näen. Meestel on kõht selja tagantki vaadates külgedelt rõvedalt näha, varustus on aga nagu Kanksil! Erilised koomikud.
Ja no larhv on veel kõigele lisaks selline ees nagu oleks 5 a järjest TdF võitnud... :)

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Mis siis saab, kui kõik end nähtavaks tahavad teha?
12:45

 
At 14:56, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh Alarile heade vastuargumentide eest! Sellistest sõnavõtjatest, kel ka midagi öelda on ja kes argumenteerima vaevuvad, on puhas rõõm. Niisama ärplejaid ja lahmijaid on kogu ilm täis, nood ei lisa siin midagi, ainult imestavad, miks ma nende jura ja möga ära olen kustutanud. Õigupoolest on siin ainult mõned üksikud peale Alari ja Aini, kel midagi tummist öelda. Mehed, ärge näidake oma idiootsust ja väiklust, näidake oma väitlusoskust! Mul ei ole midagi selle vastu, kui keegi mulle risti vastu väidab, kui ta seda ka korralikult ja viisakalt põhjendab. Neil ei ole vaja karta, et ma nad ära kustutan.

 
At 15:15, Anonymous Paavel said...

Jah Priit, niisama suksutajad kustuta ära jah. Aga spordimeeste lood las kõlada.

 
At 15:31, Anonymous Anonüümne said...

Ah et Reinsalu tegeleb ka pettusega? Ei teadnud.

 
At 17:24, Anonymous Anonüümne said...

Priit Ailt on hüpoksiamees. Õed Luiged kasutavad AlterG antigravitatsioonimasinat. Ega seal erilist pettust pole. Teenused on avalikult saadaval. Hüpoksia seanss maksis vist 12 € pooletunnine seanss.

 
At 17:33, Anonymous Anonüümne said...

Siinkohal lihtne õpetus, kuidas kodus käepäraste vahenditega hüpoksiat teha. Võta kilekott - terve, aukudeta. Võib olla ka aiakile. Varu meetri jagu nööri või tugev kummiriba (või -voolik). Tee kääridega kilekotile kaks hästi pisikest auku. Tõmba kotta pähe. Kinnita tugevalt nööri või kummiga. Heida kušetile pikali. Poole tunni pärast oled valmis nagu hobune igast Liivamäest üles kappama.

 
At 17:59, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ära ülba. Muidu teeme sulle hüpoksiat.

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

Mis ma näen? Jälle läheb ülbitsemiseks? Kurram küll. Meie suusa bloog peaks ikka sel määral küps olema, et ülbitsemise lastehaigus peaks juba põetud olema, kuid võta näpust!
20:50 ülbitseb väga silmnähtavalt.

 
At 20:22, Anonymous Anonüümne said...

Ära ülbitse 20:08
Tule kell 22 Sõpruse sillale kui julged ja ma keeran sul nina selja va

 
At 09:45, Anonymous Anonüümne said...

Kompressioon säärised pole minu jaks mingi sekspesu. Need hoiavad mu veenilaiendeid koos, et õhtul jalg päris rõe ja valulik poleks.
Sama hea..ma keelan sul prillid ära. Need on ohtlikud ja näävad geid välja.

 
At 08:53, Anonymous Anonüümne said...

Selle aasta Bostoni maratoni võitja, Meb, tegi seda CEP kompressiooni põlvikutega muuseas... Kasutavad ka kõige suuremad tipu ja mustanahalisedki!

 
At 03:43, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:46, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:50, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 04:31, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 05:54, Blogger chenminghui said...

kate spade outlet store
coach outlet online
pandora charms
kate spade outlet
coach outlet
pandora outlet
kate spade outlet
nike shoes outlet
snapbacks wholesale
canada goose outlet store
chenminghui20180322

 

Postita kommentaar

<< Esileht