reede, juuli 18, 2014

Pullerits: Kas Tour de France on muutunud mõttetuks?

Mida teevad need, kes läinud Jõgeva või Tartu rattarallit sõitma sooviga, et kihutaks koos peagrupiga ja saaks kirja tugeva tulemuse, aga siis millegipärast maha jäänud? Mu tagasihoidlikud tähelepanekud näitavad, et nii mõnedki kaotavad sel juhul motivatsiooni, löövad käega ja katkestavad. Sest miks ennast tühja nimel rihmaks tõmmata, näib raalivat nende aju, kui peagi on tulemas uus võistlus, kus võiks uuesti soovitud tulemust püüda.

Tänavusel Tour de France’il toimuks justkui midagi sarnast, kuigi siin on mängus üks valus lisategur, mis mehi – ja milliseid mehi! – enneaegselt sadulast viinud. Mark Cavendish – kukkus, vigastas, katkestas. Chris Froome – kukkus, vigastas, katkestas. Alberto Contador  – kukkus, vigastas, katkestas. Touri on pooleli jätnud ka Andy Schleck. Samuti Fabian Cancellara, et valmistuda sügisel Hispaanias toimuvateks MM-võistlusteks.

Kui nii nimekad ässad suurtuuri katki jätavad, peaks see olema korraldajaile tähelepanu nõudev signaal, et midagi tuleb võistluses muuta. Kui vahe parematega käriseb lootusetuks, siis mis peaks kedagi üldse sadulas hoidma? Ainult kaks asja: 1) kui vaja meeskonnakaaslast tuuri võidule aidata, nagu Tanel Kanget aitab Vincenzo Nibalit; 2) kui panna oma panused sellele, et äkki õnnestub siis, kui staaride jõuvahekorrad on enamjaolt selged ning paljud muud ässad loobunud, võita mõni etapp, nagu loodab Rein Taaramäe.

Miks ja mille nimel enamik neid, kes pole Astana mehed ega pretendeeri etapivõidule, edasi väntavad, sellest on loogiliselt võttes raske aru saada, sest, nagu kõik kohalikudki rattamehed teavad, siis, nagu räägitakse, polevat mingit vahet, kas lõpetad mingi rattaralli (või Tour de France’i) 51. või 131. kohaga – nagunii keegi sellele erilist tähelepanu ei pööra ega sellest mingeid põhjapanevaid järeldusi tee.

Nii mitmedki spordialad, nende seas ka väidetavalt maailma üks igavamaid alasid, murdmaasuusatamine, on muutnud võistluste olemust (vältimaks siinkohal tobedat võõrsõna «formaat»), et huvilistele rohkem pinget pakkuda. Aga Tour de France käib laias laastus samas rütmis ja taktis, nagu sada aastat tagasi. Kellele kuradile pakuvad huvi need tundide pikkused lauskmaaetapid, kus pinevaks läheb alles viimastel kilomeetritel? Miks peab kogu võidusõidu kolme nädala peale venitama? Tehku kohe tuuri algul korralik eraldistart, et algusest peale tõmmataks selged vahed sisse – kui mina jõuan nädalas trennis mitu 30-40-kilomeetrist eraldistarti sõita, siis kuidas elukutselised ei jõua?! Reljeefid olgu kohe algusest peale vaheldusrikkamad (ei, mitte nii tapvad, et sprinterid juba avaetapist alates mägedest üles ei saa), et need soosiksid äraminekuid – see teeb tuuri üksnes paeluvamaks. Distantsid olgu lühemad, siis läheks ikka kohe stardist paugutamiseks ega aetaks grupis tühja loba.

Tänavu toimub 101. Tour de France. Uut sadat on mõistlik alustada uuendustega. Senine süsteem on igav. Nagu ma ei vaata jalgpalli, ei vaata ma ka Tour de France’i. Sest mida seal vaadata on? Ma võiksin vaadata, aga võistluse korraldajad ei ole teinud absoluutselt midagi selleks, et ma tahaksin vaadata.

Sama passiivsed ja käpardlikud on Tour de France’i ülekandvad telekompaniid, igatahes Eurosport. Oletame, et ma tahan teada, kas Taaramäel, kes on jooksikute grupist maha jäänud, on lootust, et peagrupp teda enne lõpujoont alla ei neela. Kust ma seda teada saan? Mitte kusagilt. Sest Eurosport seda ei näita. Ometi on just see kõigi nende huvi, kes Taaramäele pöialt hoiavad ja tema käekäigust huvituvad. Ma saan aru, et kaameraid iga sõitja selja taha ei jätku – aga kas see saab olla mingi vabandus? Ei saa. Kurat, maailmas on tuhandeid absurdseid mobiilirakendusi, mida keegi ei vaja, aga miks ei ole keegi tulnud selle peale (miks peab selle ettepaneku tegema minusugune tehnikavõhik?!), et paigaldada iga võistleja rattale mikrokiip, mille abil saab siis iga huviline näiteks oma mobiililt – aga miks mitte telekapuldi abil ka teleriekraanil, kus on ikkagi suur ja korralik pilt – jälgida, kuidas suureneb või kahaneb vahe Taaramäe ja gruppi vedava kelle iganes vahel? See teabegraafika, mida pakub Eurosport, on nii mannetu ning ajast ja arust, et lausa hale vaadata.

Ja kuna seal ei ole midagi vaadata, siis ma Tour de France’i ei vaatagi. (Olgu, toimuks sõit Utah’s, siis minusugusele pakuks vähemalt Utah’ vaated huvi, kui midagi muud vaadata ei ole. Aga Prantsusmaa koos oma tühisusest ja Vene-sõbraliku presidendiga ei ole minu maitse. [Nõus, see on minu probleem; ega ma seda teistele «pähe» määrigi.])

Kui teie ka ei taha Tour de France’i vaadates oma aega mõttetult kulutada, siis siin on teile üksikasjalike juhistega kaks marsruuti, kus võiksite ise rattaga nädalavahetusel sõitmas käia. Üks variant on sõita Hiiumaal ümber Kõpu poolsaare (kaart on viienda slaidina) ning teine võimalus on teha tiir ümber Pühajärve ja Kekkose rajal (kaart on samuti viienda slaidina) – saate nii proovida asfalti kui metsaaluseid teid.
******
GMC Terrain on Castleton-Gateway Road, Moab, Utah, 24. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Rein Taaramäe (keskel) veab Tour dr France'i viiendal etapil jooksikute gruppi. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2. Alberto Contador on Tour dr France'i kümnendal etapil kukkunud. Peagi saab võidusõit tema jaoks läbi. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 3: Nicolas Roche (Iirimaa) asub meeskonnakaaslastele vett kandma. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 4: Peagrupp (taamal) saab peagi Rein Taaramäe (ees vasakul) jooksikute grupi Tour dr France'i viiendal etapil kätte. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 5: Suur päevalill lisab Tour de France'ile värvi. Foto autor: AP/Scanpix

57 Kommentaarid:

At 19:23, Anonymous Anonüümne said...

Meie Ameerika-president lubavat sõda. Teatavat sellest Twitteris. Selle sõja tahaks veel ära näha.
Pulleritsul on muidugi õigus. Taaramäe (1 h 50 min pakki summaarselt senistelt etappidelt) väljavaated Touri etapivõiduks on head. Kui kogub 3 tundi kokku, siis lausa suurepärased. Nagu ka Eestil meie presidendi lubatud sõjas.

 
At 21:27, Anonymous Anonüümne said...

Väga vale arvamus, et Taaramäe võiks etapivõidu võtta. Kaotagu ta või 5 tundi. Sest temasuguseid tundmatuid sõdureid on 150 tükki, kelle elu sõit oleks etapivõit. Üks on see et T sarnaseid mehi, kes kaotavad tunde ja unelevad etapivõidust on palju. T ei pruugi sest seltskonnast parim olla. Teiseks, ka kõvad mehed tahaksid etappi võita, sest see on oluline punkt CV-s. Niisama ei saa Taaramäe seal midagi.

Aga Priit räägib õiget juttu. 5tunnine sõit ei anna midagi peale reklaami sponsorfirmadele ja aerovideo. Mehed panevad 200km ja siis lõpus spurdivad nagu pesakond herilasi. Müstika. Sprinterid võistelgu trekil. Selline Cavendishi moodi spurt ei ole ilus vaadata. TdF peaks koosnema ainult erineva pikkusega TT-st ja mägistest etappidest, mis oleks max 80km pikad. Lisaks veel seel et aastal 2014 ei saa edetabelit ette toodud kui esimesed 10 meest ainult. Rahvaspordivõistlused tuhandete osavõtjatega on reaalajas netis nähtval, ei saa aru miks ESport ei näita tabelit.

 
At 21:49, Anonymous Anonüümne said...

Priit räägib õiget juttu, kuid see ei ole Priidu jutt. Sest jätab allika(d) nimetamata. "Mõnede asjatundjate arvates", "nagu eelmistele blogikannetele antud anonüümsetes kommentaarides ette pandud" jms lõigud tuleks lgp ajakirjanduse õppejõule omandada.

 
At 22:55, Anonymous Anonüümne said...

Priit paneb kulda. Täpselt minu mõtted.

 
At 23:05, Anonymous Anonüümne said...

Priit sa pole ju ühtegi eraldistarti sõitnud . Mida sa räägi. Hakka meheks ja tegutse mitte ära ürita ennast suureks kirjutada.

 
At 23:24, Anonymous Anonüümne said...

Aastad pole vennad. Päevad samuti. Nagu ütleb poeet:

Ei ole endisi, ei tulevasi vene aegu.
Kestab igavene praegu.


Aga inimene tahab ikka võrrelda. Temal on kahtlus hinges närimas. Kas Taaramäel on mõtet grupis "pakipoisina" jõlkuda? Kas Kangert oleks top 10-s, kui ei peaks Nibali teenriks olema? EKJL alarühma peatreener T. Tarm on ette võtnud Võsu maratoni pikkuse võrdlemise: http://maratonitiim.ee/kui-pikk-on-jooksumaraton/
Vanemtreener Tarmi argumendid on kõik õiged. "Maratonist lühemad distantsid on lihtsalt pikad jooksud". "Maratoni kogujatel ei tohiks see võistlus maratonina arvesse minna,sest tegu ei olnud maratoni vaid pika jooksuga." Jne
Aga kas võrdlemine ja parima tagaajamine teeb meid õnnelikumaks?
VÕib olla leppida "Postimehe" igavese praeguga ja lihtsalt nautida suve?

 
At 23:51, Anonymous Anonüümne said...

Siiski, kui TdFi jälgida, mida me ei tee, siis mida vingemat kui Jassi etapivõite ja "maillot jaune" kaitsmist ikkagi vahtida, Tony Martini TTd?

 
At 04:30, Anonymous Anonüümne said...

T. Tarmi ettepanekud on asjalikud. Maratonijooksus tuleks kord luua. Pulleritsu parafraseerides - maraton on muutumas mõttetuks.
1. Tuleks keelustada igasugused kaelkirjaku ja konna kostüümid.
2. Maraton läbitakse joosteks. Algusest lõpuni. Käimine võrdub katkestamisega.
3. Jooksuks loetakse liikumist kiirusega vähemalt 5:20 km kohta. (Piir on vaieldav). See tähendab kontrollaega u 3:40.
Uute reeglite kohaselt, muu hulgas muutuvad kehtetuks ka selliste maratoniläbijate nagu Dr Holden 30 maratoni läbimist.
Õigemini, tulemused jäävad alles, neile tuleb lihtsalt mingi muu ala nimi leiutada.

 
At 09:13, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pulleritsu blogi on muutunud mõttetuks? Enam-vähem, aga ka Don Quijotest on kirjutatud raamat ja operett.

 
At 10:15, Anonymous Anonüümne said...

09:13, olge nüüd mõistlik. Suvine aeg, laske spordimeestel ikka vähe rahulikumalt ka võtta.
Ise viimastel päevadel sirakil selili päikse käes vedelenud ja nii isegi ei näe eriti ekraanil kirjutatut, rääkimata veel millegi asise kirjutamisest.
Relax ja nautige suve!

 
At 10:50, Anonymous Valdemar said...

Priidul on õigus - tdf on muutunud mõttetuks, lisaks esineb seal varjatud seksismi, ehk naised on seatud vaid lilleseadja positsiooni.
Naiste tdf võiks täiesti olla, aga eeldusel et sõidetakse 40km pikkused etapid ning osalejad eviksid lopsakaid rindu ja muid häid kehalisi- ja iselöomuomadusi.

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Asjal on lihtne psühholoogiline seletus. Jalgratta pikamaasõit on surmigav ala. Arusaadav, et Pullerits, kes tervislikel põhjustel ala sunnitud harrastama, püüab ala kuvandit parandada - iga sant kiidab oma karku. TdF-l aga sellised 50 m-sed ettepoogeldamised, mida veloklubi trennis võib teha, ei ole proffide hulgas muidugi võimalikud.
Miks siis TdF täispikkuses teles on? Pöörlevatel ratastel on hüpnotiseeriv mõju. Televisioon aga töötabki elanikkonna (intellektuaalselt kehvema) osa zombeerimise põhimõttel.

 
At 14:04, Anonymous Tom said...

Kiidan Priidu tänast artiklit Arteris.

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

kas internetis seda artiklit ei mole?

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

kas internetis seda artiklit ei mole?

 
At 15:15, Anonymous Anonüümne said...

Appikene, Priit, õige ajakirjanik on ikka kodutöö ka teinud. Need võimalused on TdF ametlikul appil olemas, tracki oma lemmikvõistlejeiad jne. (http://www.letour.com/le-tour/2014/us/mobile-tablet-applications.html)

Kuidas see veel telepilti sul integreerida tuleks, et sa just vajadusel oma 200. kohal olevat ratturit saaks jälgida? Ajuvaba jutt sul. Häbi häbi.

 
At 15:19, Anonymous Anonüümne said...

Ehk siis küsimus oleks, mida sa lõugab ja kirud alati, parem uuri ennem, kui jälle oma lollide avaldusetega välja tuled. Enam pole vist midagi kirjutada ja juba lepitud sellega, et kõigi naerualuseks on muututud?

 
At 16:45, Anonymous Anonüümne said...

Milles Pullerits küll Eurosporti süüdistab pidevalt? Ega nemad seda üekannet ei tooda. Selle eest vastutab ikka France Television. Ülejäänud TdF-i üle kandvad telekanalid (sh. Eurosport ja ETV) peavad leppima pildiga mis sealt tuleb.

 
At 16:56, Anonymous Anonüümne said...

Jah suvi on.
Mehed ei viitsi lugeda ega kirjutada,
aga Priit võiks lahkelt Scanspixist mõne pildi vahendada, sellise vähem seksistliku, naised velosipeedi seljas

 
At 19:04, Anonymous Anonüümne said...

kõige mõttetum kirjutis üldse.

 
At 19:15, Anonymous Anonüümne said...

Nagu alati, sai PP blogilugejatelt jällegi õppetunni. Nüüd varsti isand tuleb, kustutab vastavad kommentaarid ära ja taob rindu, et ta on ikka üks õige mees. Nartsisistile omane käitumine.

Ja nii lolli juttu, et Eurosport olek süüdi, et PPle ei meeldi ülekanded on raske kommenteerida... samahästi võiks küsida, miks Postimees otseülekannet Taaraka seljatagant kaameraga ei tee. Vana päss ei jaga tehnoloogiast ka kottigi.

 
At 19:18, Anonymous Anonüümne said...

Nojah, mõni paneb oma lapsele nimeks Christiano ja mõtleb, et seeläbi top class. Teine ostab endale Ameerika auto, mingi GMC ebaökoloogilise panni ja avaldab artikleid, millest jääb mulje, et Eesti ei olegi Euroopa Liidu liige, vaid pigem mingi Utahi osariik. Tour de France'il on sajandipikkune ajalugu. See peaks ikka olema prantslaste enda asi, milliseid võidusõite nad korraldavad.

 
At 20:20, Anonymous Anonüümne said...

Loomulikult on see prantslaste enda asi, kuidas tuuri korraldada ja ülekandeid teha.

Ja mitte ükski lödipüksist kõrend ei tule neid õpetama!

 
At 20:48, Anonymous Kaarel, tsiklist ja lobimees said...

kritiseerda ikka võib.
Okei ilusad looduse võtted, kuid mis keelab näidata 40 esimest meest etapil ja kokkuvõttes? Kurat nagu mingitele amatööridele teeks ülekannet.
aga ETV? Mis asi seal Lempsile alatasa nalja teeb? Räägib midagi suvalist ja kõkutab naerda? Teadjad mehed rääkige lahti Lempsi fenomen?
Seega, Priidul igati õigus viriseda. Meie näeme seda ju maksumaksja, ehk meie enda raha eest.

 
At 21:19, Anonymous Anonüümne said...

Lobimees räägib õigust

 
At 23:07, Anonymous Lepiku Salme said...

Homme hommikul kell10:00 antakse vooremäe 3000 start. Loodan ka Priitu stardis näha. Mõtlesime Astaga,et tuleme homme ergutama pähvkades. Saladus katte all võin öelda,et Astal on suured tissid!

 
At 03:11, Anonymous Anonüümne said...

Marathon100 kirjutab huvitavalt ärajäänud Mulgi maratonist.
Kas Mulgi maraton on muutunud mõttetuks? Ei, ei ole. Mulgi maratonile ei jätku lihtsalt osavõtjaid. Juulikuine kõrvetav kuumus, raske rajaprofiil ja arusaamatus kohas paiknev start. Maratonide korjajad läksid hoopis Võsule. Logistiliselt kergesti ligipääsetav, rannamets, jahutav meri, kerge rada, mis väidetavalt ka lühem. Dr Holdeni Rõuge maratonil olevat ka osavõtjaid eelmise aastaga võrreldes veidi vähem. Kasv ilmselt on peatunud ja algab maratonituru korrastumine.
Palju maratone oleks siis Eestile optimaalne? Korralikult valmistuv harrastaja suudaks aastas joosta 1-2 maratoni. Kui sedagi. Seetõttu on meil maratone selgelt liiga palju. Last but not least - teadlased (Port) väidavad, et maratoni jooksmine pole tavalise inimese tervisele kasulik.

 
At 14:52, Anonymous Puljongi Mati said...

Port ei tea, et Eestis tavalisi inimesi pole. Kõik on isiksused.

 
At 20:43, Anonymous Anonüümne said...

On küll mõttetu jah. Aja peale sõit on jama, peaks tegema nagu vormelis punktide peale. Finishis palju punkte, paaris vahefinishis vähem. Kel lõpuks enim punne on võitja kah.

 
At 21:38, Anonymous King Marauli said...

Huvitav miks veloklubide autoriteedid sõna sekka ei ütle? Puhkusel?

 
At 23:39, Anonymous Anonüümne said...

TdF telekast vaadata pole tõesti suurem asi, vaadata kannatab ainult sprinterite kolme viimast kilomeetrit ja kui GC mehed mägedes paugutavad. Oma osa on selles ka olematus infos, et saada aimu kes kus parajasti rajal paikneb. Võtk endale paari nõustajat vormel-1st ja suusatamisest. GPS igale ratturile külge, pardakaamerad, jne.

Samas hoopis teine tera on asja kohapeal raja ääres jälgida. Võimas elamus. Kohalikud hakkavad juba nädalaid varem selleks valmistuma. Ning pole märkigi, et publikuvi väheneks.

 
At 00:14, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti nõus, TdF ülekande info-pool on teleekraanil ümmargune null!
Esimese hooga ei oskagi nimetada teist sarnase kaaluga üritust, kus oleks nii nigel ülekande tehniline tase.
Vormel 1 ja suusatamise ülekanded on sellega võrreldes nii selgelt teisest maailmast kui näiteks maailmarekord Elva linna rekordist.

No aga kui konnaõgijad on telepildi tootjad, siis rohkemat soovida - oleks juba ka ilmne võimete ülehindamine...
Kurb muidugi.

 
At 00:42, Anonymous Anonüümne said...

Nii on. Kusjuures sarnast idiootsust on Vana-Euroopa silmini täis, piisab kui natukenegi ringi liikuda. Ise aga mehed rind kummis õhinal seletamas kui kunnid ja innovaatorid nad kõik on. Värise, Ameerika! :))
Nii hale, nii hale on see olukord tegelikult...

 
At 00:49, Anonymous Frantsuaa said...

Näidata max esimese kümne aegu ja sedagi alles pärast finišit - see on muidugi tase 2014 aastal!
Kui seda poleks nii valus vaadata, siis naeraks kõva häälega.

 
At 09:23, Anonymous Anonüümne said...

Priit, on näha jah, et sa pole tuuri vaadanud. Sellel aastal pole olnud minu arvates ühtegi igavat etappi. Juba esimesed inglismaa etapid olid üliägedad ja põnevad, edasi juba munakivid ja siis kergemate tõusupõksudega rajad, mis siiski piisavalt gruppi lõhkusid.

Enne kui suu täis võtad võiksid ikka end kurssi viia, millest kirjutad. Niisama pole mõtet lahmida ja kõvatada.

Kas sa oled targutamise asemel mõelnud, et võiks ise midagi suurt ära teha. Näiteks korralda üks võistlus, mis oleks kõige-kõige ja mis meeldiks kõigile.

 
At 10:06, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpall sai läbi (ise ka ei vaadanud), nüüd asub Priit hambaid teritama rattasõidu kallal.
Priit teeb trennis 30-40 km. tuuri mehed tehku sama. Priit paugutab vastututuules trenni tehes mõtetult eest ära minekuid. Tuuri mehed tehku sama. Priidule meeldib Utah. Mis püreneedel ja eriti alpidel viga on?
Kui järgmine kord raja ääres Priitu näen silmad punnis 200. koha pärast veeremas karjun et astu maha ..võitu täna ei tule. Ise olen arvatavasti samal ajal 1200 koha peal veeremas küll.
Rattaspordi tegemine ja vaatamine on tasakaalukate inimeste ala. Kel on aega mõtetel vahepeal uitama lasta.
Priit soovitan keskmaajooksu juurde tagasi pöörduda. Saab ruttu läbi. Actionit kui palju.
Kui ei meeldi ära tee. Miks pead vaatama ja siis kõik p___ga intriigi ülesse kiskudes üle kallama mis ei meeldi.

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

Näete kui osavalt Columbia mehed tegutsevad. Jalgpall (soccer) on pask; Tour de France on pask. Ainult NBA, Ameerika jalgpall ja Nascar - jt alad, kus ameeriklased kõvad - on tõelised.

 
At 12:24, Anonymous Kaštanov said...

11:48 õiget juttu räägid mees.
Ameerika on inimkonna häll ja lootus

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Täitsa õige. GMS bensiiniõgija perse alla, Baseball Cap pähe ja (intelligentsema oleku väljendamiseks) "Vanity Fair" kaenla alla. Ning "Fifty Shades of Gray" on rohkem väärt kui kogu prantsuse kirjandus.

 
At 15:54, Anonymous Anonüümne said...

Tead Priit kui TdF ikka ei kõlba siis ma ütleks ka nüüd paar sõna nende Arteri matkaülevaadete kohta, et ühesõnaga boring, kahe sõnaga - lame 2D, kolme sõnaga - oled võimeline paremaks. Võb-olla leidub keegi, kes selle alusel mingit plaani sätib, kuid antud tasemel on tegu haltuuraga. Mida teha, et asi oleks parem? Vaja on parda kaamerat ja avaldada sõidu 4D video mis on integreeritud interaktiivse kaardiga, kus kõrval on näha täpselt kaamera hetke asukoht ning vajadusel klikid kaardil uue rajapunkti peal ja kohe jätkub 4D video sellest kohast. Vot nõnda. Ja, et asjast tegelik ettekujutus ka oleks, siis peaks olema avalikustatud ning lingitud juurde ka pulsigraafik koos tõusugraafikuga. Nii, nüüd juba hakkab looma. Aga tavaliselt on 4D kvaliteet suht nõrk, vaja on ka POI-s teha 4K videod, sellest, mis ümbruses paistab vähemalt sama kvaliteetsel tasemel nagu seda näeb ilma prillide vajaduseta inimene. Nõnda, nii oleks juba hea. Kuid isegi kui seda kõike ei suuda siis tuleks teha rajast ohtralt korraliku kaameraga pilte ja need internetis ka avaldada. No kui oled ikka featuuri tegemas, siis võiks teha seda põhjalikult, milleks teha poolikult? Nii jääbki poole mehe mentaliteet külge. On veel võimalus, mitte ajada iba, siis teised ei aja ka su tegemiste kohta iba, lihtne.

 
At 18:28, Anonymous Anonüümne said...

TDF-i asemel võiks eesti rullnokkrahva lemmikut, rallisporti mõnitada. Sõidavad ennast kooma aga kiidavad veel takka.
http://epl.delfi.ee/news/sport/eestlased-sarasid-rally-estonial-nii-korralduse-kui-ka-soiduoskusega.d?id=69389379

Eesti kamikadze-rahvas arvab, et kui sõidab kiiresti, siis järelikult oskab sõita. Kas on see nii?

 
At 18:32, Anonymous Anonüümne said...

Kes peale eilse touri etapi lõpplahendust, ütleb et on igav ja tuur on muutunud mõttetuks, on ikka täiega jobu.

Selline traagika jooksikule, sihuke võit norrakale!

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

Etapi viimased 10 sekundit oli huvitav.
Küll aga mitte 200+ kilomeetrine etapp. Priidul on õigus - TdF on muutunud mõttetuks.

 
At 21:52, Anonymous Anonüümne said...

POMM-UUDIS! Andres Keba pani oma blogi kinni.
No nii. Ärevad ajad? Raskused ettevõttes? Ei oleks uskunud, et just Keba. Ennem oleks uskunud, et Pullerits tõmbab - nagu kommentaarides mitmeid kordi soovitatud - osad kokku.
Keba blogi kadumisest on tõesti kahju. Ei saa öelda, et mahlakas (igaühele mahlakas stiil ei meeldigi), omapärane ja sõltumatu mõtlemisega, oli Keba blogi küll.

 
At 23:04, Anonymous Anonüümne said...

väga huvitav? Ei olnud suuremat false fläägi kui Keba blogi. Kes mäletab millest seal juttu oli. Jalad olid pidevalt haiged ja siis tuli rulluisutamisega tegeleda. Mida veel? Kuna mees oli mingi elektrienergia müügivahendaja ehk puuk, siis oli hea "sponsorluse" abil kunni mängida. Lugeda seal küll suuremat ei olnud.

 
At 23:17, Anonymous Anonüümne said...

Endine Let`s run blogi on aadressi ja nime muutnud, mitte kinni pandud

 
At 23:30, Anonymous Anonüümne said...

21:52 palun kirjeldage, mis täpsemalt oli Keba blogis "sõltumatu mõtlemisega"? Ette tänades.

 
At 23:57, Anonymous Anonüümne said...

Keba oli rohelise mõtlemise eeskäijaid. Keba seadis endale reegli, et osaleb võistlustel, mille stardimaks ei ületa 10 €. Keba oli harrastaja, kes tegi (üritas) tõsiselt trenni teha. Juba need kolm asja näitavad sõltumatu mõtlemise võimet.

 
At 00:09, Anonymous Anonüümne said...

Mees jääb ju kuivale, aastal 2015 ei ole enam võistlust mis maksaks alla 10 euro. Eestis on tuhandeid harrastajaid kes mitte ainult ei ürita, vaid ka teevad tõsiselt trenni.

Sõltumatu mõtlemine on sõltumatu mõtlemine, nitte otsus, ega üritus.

 
At 00:29, Anonymous Anonüümne said...

Ei pea paika. "Tallinn liigub" üritustesari on kõigile tasuta. Sealhulgas Eesti 10 000 m ja poolmaratoni 2014. a meistri Roman Fosti tasuta jooksukoolitus jpm.
(Eestisse sissetoodud neegermees Turay õpetab seevastu ajalehes, kuidas Tallinnas kõik valesti.)

 
At 09:46, Blogger Andres Keba said...

Ma tänan tähelepanu eest. Kes on rulluisutamises toimuvast rohkem huvitatud, leiavad lihtsalt üles minu blogi uue aadressi.

Blogi autorile ja kommentaatoritele soovin ilusat suve jätku!

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Mulle ka ei meeldi paljud asjad, näiteks need Utah pildid siin iga postituse all. Koledamat kohta annab maamunal otsida.

 
At 15:28, Anonymous Ricardo said...

Need Utah'i pildid on suurepärased. Ei ole paremat visuaalset silmapuhkust kui mäed ja päike ja karmide meeste matkarajad - just täpselt mis näidatud on. Sooviks vaid lisa siivsaid arenenud muskulatuuriga spordinaisterahvaste pilte, muu on kõik ideaalne.
Tak derzat dalže i pahat spartivnõje prostranstva, gospodin Pullerits! Maladets!

 
At 03:44, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:47, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:50, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht