pühapäev, juuli 06, 2014

Pullerits: Kuidas spordist elavalt rääkida?

Aru ma ei saa, miks Eesti spordimehed on nii aeglased ja tuimad ja uimased. Noored mehed, kes Euroopast raha said, tulid paar kuud tagasi minu juurde ka küsimustega, kuidas meedia mõjutab sporti, ja panid oma intervjuudest kokku video «Avatud silmadega spordist: meedia ja sport». Hästi tegid, et mind kaasasid, sest kui seal oleks sõnama jäänud vaid Mati Alaver ja Peeter Kümmel ja Neinar Seli – kõik head ja väärt mehed iseenesest, ei ole mul neist ühegi vastu midagi –, siis võiks noored mehed oma videot mängida lastele unejutuks. Aga kui mikrofon nina alla pannakse ja kaamera näkku suunatakse, siis tuleb end ikkagi kokku võtta ja anda endast parim, mitte apaatselt üles astuda.

Siit siis spordimeestele ja ka teistele tegelastele juhised, kuidas kaamera ees intervjuud anda. Kui te vaatate seal minu esinemisi, siis näete, et jutt ei tohi olla ümar ega üldine, vaid peab olema terav, konkreetne, irriteeriv; kasutama peab näiteid, esile tooma peab nimesid; rääkimise tempo peab olema hoogne, intonatsioon ei tohi olla monotoonne; tuleb kasutada ka näomiimikat ja kehakeelt (džiizös kraist, see on ju video ikkagi, mitte raadio!). Eks selle pärast, et ma seda kõike teen, noored mehed ongi mind oma videos kõige rohkem kasutanud. Häid esinejaid, mis seal salata, ei ole Eestis just üleliia palju võtta.

Aga pildimaterjaliga oleks noored mehed võinud rohkem vaeva näha. Vaadake, mis maailmas amatöörid teevad: siin on kaks efektset videot minu lemmikpaikadest maailmas -
«Aerial Southwest» ja «Aerial Southwest DJI Phantom 2 Vision». Kas pole imelised? Ja nüüd kujutage end sinnakanti MTBga sõitma. Mis võiks sellest veel parem ja põnevam olla? Peaks tuleval kevadel sinna äkki rattalaagri korraldama? Seiklejaid oleks?

Ja kes veel milleski kahtleb, siis siin on vähem kui minuti pikkune võimas kokkuvõte sellest, kus on maailma ägedaimad MTB kohad.
******
The Priest and Nuns (left), called the Rectory, and Castleton Tower (right), Castle Valley, Moab, Utah, 24. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1 ja 2: Inglane Mark Cavendish on Tour de France'i esimese etapi lõpu eel kukkunud ja lamab asfaldil, meeskonnakaaslased kutsuvad abi (ülemisel pildil) ja proovivad aidata (alumisel pildil). Fotode autor: AFP/Scanpix

37 Kommentaarid:

At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Kuule, Priit. Kirjuta siis ka kommentaarid ise, kui lugejate omad sulle ei kõlba.

 
At 13:25, Anonymous Anonüümne said...

Ma võin lugejana kirjutada (eelmise postituse kommentaariks), et piip ja prillid sõitsid ka 32km läbi Tartu linna avatud liikluse. Ja ikka ei jõudnud läbi linna.

 
At 18:59, Blogger Priit Pullerits said...

Mõttetutel ehk sisutühjadel kommentaaridel ei ole mõtet. Neid kustutades hoian kokku lugupeetud lugejate aega.

 
At 20:21, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäe sai Kanksi käest 15 min paki, tasemevahe on ikka väga selge.

 
At 20:39, Anonymous Anonüümne said...

Selline postitus siis. Vaadake mind, ma olen hea. Ja need kes aru ei saa, neile ma ütlen igaks juhuks ise selle üle ka. Selges eesti keeles.

 
At 21:29, Anonymous Anonüümne said...

Vandenõuteoreetiku promoja kutse peale ma küll videosse ei tormaks kui vandenõuteooriaid ei usuks.

 
At 22:26, Anonymous Anonüümne said...

Tuur, futbolli MM, Neinar Seli, Mati Alaver jah, teataval määral ka Peeter Kümmel ühelt poolt ning Lääne ühiskonda sisemiselt sööv "pederastia" teiselt poolt ei ole muud, kui ühe ja sama medali erinevad küljed. Tuuride ja MM-de virvarr, meedia tohutu masinavärk selle ümber on täpselt samuti ummikussejooksva ühiskonna haigusnähtused nagu homoaktiivsus. Keda sügavamalt huvitab, võiks tutvust teha näiteks Vene tsivilisatsiooniteoreetiku Aleksandr Duginiga.

 
At 10:31, Anonymous Anonüümne said...

Häid mehi on tõesti vähe. Vaid mina ja Priit.

Priit

 
At 11:46, Anonymous Anonüümne said...

Mõttetutel ehk sisutühjadel blogipostitustel ei ole mõtet. Neid mitte kirjutades hoiate kokku lugejate aega.

 
At 14:02, Anonymous Anonüümne said...

Futbolli seos pederastiga on leidnud kinnitust!

"Vene õigeusu preester Alexander Shumsky ütles, et World Cup Brasiilia kajastab kohutava moraalse seisundi inimkond. Seoses sellega, et ta hea meelega vastas halb jõudlust Vene meeskonnaga turniiril.

Minister kiriku usu, et mängijad ei tohiks mängida roosa, sinine, kollane ja roheline saapad. Tema arvates need mehed kingad värv peaks olema must ainult. "Kanda roosa või sinine mees kingad - see on nagu kanda naiste aluspüksid või rinnahoidja," - ütles Shumsky. Priest kritiseeris ka "mõeldamatu" juuksed mõned mängijad.

"Ideoloogia Globalismi Liberasticheskie selgelt tahan jalgpalli seista kristlus. Ma olen selles kindel. Seetõttu on hea meel, et vene mängijaid on läbi kukkunud, ja Jumala arm, ei osale enam selles gay häbi, ja pealegi, isegi pärast "- kirjutas preester tema veerg site" Vene Inimeste Line."
Российский православный священник Александр Шумский считает, что чемпионат мира в Бразилии отражает жуткое морально-нравственное состояние человечества. В связи с этим он с радостью отреагировал на неудачное выступление сборной России на турнире.

Служитель церкви уверен, что футболисты не должны играть в розовых, голубых, желтых и зеленых бутсах. По его мнению, у настоящих мужчин цвет обуви должен быть только черным. «Надеть мужчине розовые или голубые бутсы — это все равно что надеть женские трусы или бюстгальтер», — заявил Шумский. Также священник раскритиковал «немыслимые» прически некоторых игроков.

«Либерастические идеологи глобализма явно хотят противопоставить футбол христианству. Я в этом уверен. Потому и радуюсь, что российские футболисты провалились и, по милости Божией, не участвуют больше в этом гомосексуальном позорище, да к тому же еще и в пост», — написал священник в своей колонке на сайте «Русская народная линия».


NB! Vaadake kindlasti Aleksandr Duginit. Eestis ei ole tema kaliibriga mõttemehi.

 
At 14:36, Anonymous Anonüümne said...

Sellele seisukohale vaidlen vastu. Eestis on oma segased täiesti olemas, kui riik võtaks neist mõne sõnumit võimendada, siis oleks kandepind kodumaal kindlasti arvestatav.

 
At 19:15, Anonymous Anonüümne said...

Miks peaks spordist elavalt rääkima? Kas on miski, millest ei pea elavalt rääkima?

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

Teate aga jutt on ju õige. Peale kadunud Hololeid oli hirm, et normaalseid reportereid ei tulegi enam. Õnneks nüüd ikka juba on. Ja peale tänast võin öelda, et Postimees on ikka lootusetult ajaleht #1 Eestis, ei avalda sellist s1tta nagu EPL. Kui pidi viide inimesele ka olema, siis olgu selleks wannabe poliitik irlist,

 
At 00:22, Anonymous Anonüümne said...

Hololei sihuke imelik nimi. Eesti nime moodi küll põle.

 
At 08:15, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, võite seal kaamera ees seista pea või käte peal, olla tsirkuse alal rahvakunstnik, midagi ei aita. Kui ikke asja ei tunne, pole sest etlemisest tolku.
Spordireporteri üks ja ainus tunnus on räägitava põhjalik tundmine, mille annavad elukogemused ja praktiline töö. Intervjueerimisel loomulikult ka põhjalik taustatöö, empaatiavõime ja psühholoogivõimed, mis võimaldavad intevjueeritavast ka mingit teavet välja pigistada.
Enamus meoie rääkivast pressist teeb oma tööd aga papi nimel, kus konkurents on olematu ja kriitika tundmatu. Heaks näiteks teie enda viimase olümpiaraamatu peatükid aladest, mida te ei tunne. Sorry.

 
At 10:35, Blogger Priit Pullerits said...

Ära lahmi, 08:15. Mis seal siis valesti oli? Mis oli viltu? Mis vääriti? Tühja möla ära aja.

 
At 15:24, Anonymous Anonüümne said...

Mis lips see selline veel on? Sellise lipsu kandmine ei jäta tõsiseltvõetavusele mingit ruumi, isegi kui see on nali, on see halb nali.

Midagi sellist võib kanda oma 4. klassi aktusel, mitte täiskasvanud mees.

 
At 16:49, Blogger Priit Pullerits said...

...Ma teadsin seda - see lips pole veel kellelgi kunagi tähelepanuta jäänud. Mida siis sai ka nüüd siin tõestatud!

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

Lipsuga mees võiks tsipa tagasihoidlikumalt võtta. Blogi (oli?) ikkagi käidav koht, päris piirideta räusata, olgugi, et oma blogi, pole just comme il faut.

 
At 20:12, Anonymous Anonüümne said...

Arut Yun Yan kirjutab Jooksu portaalis.
"Marina Järve on tuntud treener Urmas Randma õpilane, kes jooksis Peterburi maratonil oma isikliku rekordi, ning oli autasustamisel välja kuulutatud naiste N45 arvestuses maratoni pronksi võitjaks."

 
At 22:35, Anonymous Anonüümne said...

Arut Yun Yan, Jakson ja Jooksuportaal on lootusetu kolmik. Nii vigast keelt nagu Jooksuportaalis ei harrasta ka googliga tõlgitud Defi artiklid.

 
At 12:01, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 05:00, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 04:03, Blogger xumeiqing said...

151207meiqing
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet clearance
ugg australia
chanel bags
michael kors outlet stores
michael kors outlet
michaek kors outlet
prada outlet
canada goose jackets
ugg clearance
ugg outlet
replica watches
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet
kate spade handbags
louis vuitton handbags
abercrombie fitch
uggs on sale
celine
adidas originals
pandora jewelry
ray ban sunglasses outlet
michael kors bag
michael kors outlet online
uggs outlet
gucci shoes
coach outlet store online
ugg boots
cheap jordans
coach outlet
coach outlet
cheap uggs
michaek kors handbags
uggs for sale
supra shoes
uggs australia
ray-ban sunglasses
toms shoes
michael kors outlet online

 
At 03:30, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 17:17, Blogger 03 Yang said...

true religion uk outlet
tiffany jewellery
barbour coats
wellensteyn jackets
michael kors factory outlet
nobis outlet
ugg boots outlet,ugg outlet
winter coats
fitflops clearance
louis vuitton bags
fitflops clearance
discount ugg boots
oakley sunglasses
coach outlet store
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ugg outlet
tory burch outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg sale
black friday deals
true religion outlet uk
oakley sunglasses sale
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
tory burch sale
hollister shirts
canada goose jackets
woolrich outlet
michael kors uk outlet
ferragamo outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet
fitflops clearance
belstaff jackets
moncler outlet
ray-ban sunglasses
tory burch outlet online
snow boots

 
At 10:32, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
burberry outlet online
abercrombie and fitch
michael kors outlet
uggs on sale
tory burch shoes
coach factory outlet online
beats by dr dre
ugg for women
louis vuitton handbags
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes

 
At 11:27, Blogger Gege Dai said...

JIANBIN0704
adidas wings
iphone case uk
coach outlet
ralph lauren uk
ray ban sunglasses
christian louboutin online
air max 90
louis vuitton pas cher
fitflop clearance
links of london
beats by dr dre
jordan shoes 2015
calvin klein underwear
prada outlet online
beats by dre
swarovski crystal
replica watches
coach outlet
ray-ban sunglasses
ferragamo shoes
michael kors handbags
ralph lauren polo shirts
futbol baratas
fitflops sale
michael kors handbags
juicy couture tracksuit
lululemon outlet
asics
kate spade handbags
air max 2015
longchamp outlet online
tiffany and co
polo ralph lauren
ferragamo shoes

 
At 10:38, Blogger Hua Cai said...

michael kors handbags clearance
cheap snapbacks
michael kors outlet
louis vuitton sunglasses
ugg boots outlet
nike outlet store
lululemon outlet
true religion jeans
cheap nhl jerseys
moncler coats
michael kors outlet online
oakley sunglasses
michael kors outlet
ugg outlet
ugg boots
hollister
calvin klein outlet
nike roshe run
ugg boots
kate spade handbags
hollister clothing
nike air force 1
ugg boots
tory burch outlet
oakley sunglasses wholesale
true religion jeans
cheap ugg boots
mulberry handbags
new balance shoes
adidas outlet store
oakley sunglasses
ugg clearance
ugg outlet online
mulberry handbags
nike soccer shoes
20160812caihuali

 
At 04:10, Blogger chenlili said...

christian louboutin paris
coach outlet online
adidas superstars
gucci belts
michael kors outlet
gucci handbags
hogan scarpe
cheap jordan shoes
discount jordans
ray bans
louis vuitton outlet
celine bags
oakley canada
ray ban sonnenbrille
air jordans
canada goose outlet
toms wedges
moncler pas cher
adidas yeezy
coach outlet store online clearances
nike store
canada goose sale
louis vuitton bags
giuseppe zanotti outlet
michael kors handbags
concords 11
louis vuitton outlet
adidas shoes
moncler paris
jordan 11
ray ban outlet
louis vuitton purses
longchamp sac
louis vuitton paris
san antonio spurs jerseys
coach outlet
chenlili20160829

 
At 03:27, Blogger chenlina said...

chenlina20161007
christian louboutin outlet
coach factory outlet
christian louboutin pas cher
christian louboutin paris
ray ban sunglasses
nike air max
mont blanc pens
coach outlet online
nike outlet store
coach outlet

 
At 12:26, Blogger chenlili said...

mcm bags
chanel bags
sac louis vuitton
rolex watches
ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
ralph lauren uk
michael kors
washington wizards jerseys
louis vuitton outlet
hzx20161226

 
At 17:56, Blogger Meiqing Xu said...

ugg boots
cheap jordans
rolex watches
coach outlet store
the north face outlet
canada goose jackets
gucci outlet
lebron james shoes 2016
nike free flyknit
polo ralph lauren outlet
20170217caiyan

 
At 11:03, Blogger Meiqing Xu said...

cheap jerseys
michael kors handbags
coach handbags
yeezy boost
nike store
oakley sunglasses
oakley sunglasses
kate spade handbags
oakley sunglasses
coach factory outlet online
20170419caiyan

 
At 13:25, Blogger shengda xu said...

parada handbags
tory burch outlet store
ralph lauren outlet
michael kors outlet clearance
sac longchamp
chaussure louboutin
pandora bijoux
fitflops shoes
michael kors uk
fake rolex
xushengda0619

 
At 06:28, Blogger raybanoutlet001 said...

oakland raiders jerseys
nike huarache
rolex watches
nike shoes
prada outlet
ugg boots
mont blanc outlet
longchamp handbags
ray ban sunglasses outlet
browns jerseys
2017.8.26

 
At 11:30, Blogger raybanoutlet001 said...

nike air huarache
ray ban sunglasses
coach handbags
coach outlet online
nike shoes
coach outlet
cheap ray ban sunglasses
arizona cardinals jerseys
snapbacks
polo ralph lauren

 

Postita kommentaar

<< Esileht