neljapäev, juuli 24, 2014

Pullerits: Kus tuleb õppida ratast valitsema?

Kus on küll Eesti vaprad rattataltsutajad? Jah, kus? Ilmselt leidub meie maanteedel ja maastikel küllaga mehi, kes arvavad, et nad on sigaosavad. Suudavad foori taga 24 sekundit võidukaga paigal seista, minna 42-kilomeetrise tunnikiirusega kurvi, mis kannatabki 42 km/h-ga läbimist, ja sõita kuskil Rõuge rajal niiviisi mäest alla, et jalga maha ei pane. Vägev!

Vägev?

Mina ei arva, et ma oskan ratast hästi valitseda. Ma isegi ei arva, et ma oskan seda keskpäraselt teha. Aga palun, ärge teie ka, kes te isegi 43 sekundit rattaga kohal suudate seista ja Toomemäe treppidest alla riskite sõita, arvake, et olete mingi meisterlik sadulamees.

Mida siis teha?

Aitab küll siin Eestis jukerdamisest. Käige ära American Southwestis - imekaunis, eks ole? -, näiteks Utah’s, ja katsuge omal nahal järele, mis seal teha saab ja mida seal ka tehakse.

Inspiratsiooniks vaadake seda, mida mehed teevad Lõuna-Utah’s Zioni rahvuspargi lähistel – olen seal pargis käinud kolm korda, väga vägev –, ja siis ehk mõistate, kui suur on teil arenguvaru. Jah, mõnikord lõpevad nood sõidud seal ikka üksjagu õnnetult, aga harjutamine, teadagi, teeb meistriks. Vaat need mehed seal Utah’s on ehtsad ja tõelised rattavalitsejad. (kes tahab läbi Zioni rahvuspargi sõita, saab seda teha siin - see on nagu sõit Disney lõbustuspargis.)

Äge, kas pole?
******
Castle Valley seen from La Sal Loop Road, Moab, Utah, 24. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Jalgratturid Zioni rahvuspargis Lõuna-Utah's, kus kandis toimub ka maailma pöörasemaid rattavõistlusi, Red Bull Rampage. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2: Zioni kanjon Lõuna-Utah's. Foto autor: AFP/Scanpix

39 Kommentaarid:

At 10:52, Anonymous Fotograaf said...

Priit, väga hea võtte oled saanud viimasel pildil. Ten points!

 
At 11:13, Anonymous Jakup said...

mis tähendab ten points? Kas ülbitseme edasi või õpime viimaks eesti keel selgeks?

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Otsene reklaam punapullile. PP on leidnud omale uue sponsi :)

 
At 11:18, Anonymous Anonüümne said...

Ootaks asjaosaliste seletust et kust on pärit selle rahvuspargi nimi?

 
At 11:23, Anonymous Fotograaf said...

Jakup, minu viga, näpukas.
Vahest annad andeks.

 
At 11:31, Anonymous Jakup said...

ülbitsege palju tahate, aga tehke seda eesti keeles, sest kauaks seda mõnu enam pole. Ootaks blogimeistri poolt karmimat (puutinlikku) sõna, sest segaduses viibiv rahvas vajab seda.

Vaadake tänast meedia rünnakut. Mistralid pole meie ohuks, Iisrael peaks lõpuks vaenlase maatasa peksma, Vooglaid on vaenlasega voodis.

 
At 11:37, Blogger Priit Pullerits said...

11:18 - minu teada sellest, et kui omal ajal Springdale'i jõudnud mormoonid sealt läbi rändasid, siis neile tundus too paik nii kaunis ja võimas ja püha, et andsid talle nimeks Siion. Rahvusparki, kui õigesti mäletan, taheti algul nimetada teisiti, vist oli Mukuntuweap, aga see tundus ameeriklastele nii võõras, et rahvuspargi rajajad leidsid, et selle nime peale ei tule küll keegi sinna kohale ja andsid talle nimeks Zion ehk Siion.

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

Zion, also transliterated Sion, Tzion or Tsion, is a place name often used as a synonym for Jerusalem.

 
At 14:12, Anonymous Paul said...

Tere
tulin siia et andeks paluda.
Olen ülbitsenud kommentaariumis rohkem kui ühe korra ja rääkinud halba juhtide ja spetsialistide kohta. Südametunnistus piinab ja muidu ka paha olla. Loodan väga et annate mulle andeks.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Siioni targad valitsejad ütlevad, et allamägesõit on teise tehnika sport kui jalgrattasõit.

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Ei sa Paul va rüveduste kirjutaja loodad nüüd andeks saada? Olid siin kõva mees Priitu, kommentaatoreid, Putinit ja Lembitu Kuuset sõimama. Prae nüüd oma rasvas terviseks. Loodan et sinusugusele raisale ei anna keegi andeks.

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Oooo õudust, pidin siia üllasse keskkonda peitu tulema, sest et rattaproffides, mis pidi igati siivas seltskond olema, tuli terve hulk jalgpallipedesid kapist välja ja hakkas tänaseid Eesti klubide Euroopa liigade mänge arutama. Pesin silmi seebiga, et sellest rõvedusest lahti saada.

Üllas Priit, tule löö kord majja ja karista futbooliste oma raevuga!!

 
At 20:45, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas sul on uus vorm? Ei või olla. Loodetavasti see on veits korralikum ja ei lopenda sarnaselt vanaga tuules nagu hernehirmutisel.

Ma ikka vahest imestan kust kurat inimesed saavad selliseid rattariideid, mis istuvad seljas nagu kaltsud. Priit vaata tuuri, kas seal lopendab kellegil särk? Ei, sest nad on soliidsed inimesed ja austavad rattasporti ja seetõttu riietuvad korrektselt, mitte nagu klounid:)

 
At 20:46, Anonymous Majakavaht said...

Õige ta on, PP, ja vaated on ägedad, kuid kui kiiresti ma ka ei jookseks torni tuld süütama, ei suudaks sellist mammonat kõrvale panna, et rattavalitsemise kunsti sealsetes kanjonites õppida.
Aga torni otsast näeb ka nii mõndagi, millest mormoonidel halli aimugi pole.

 
At 21:02, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits sai Ameerikas tõenäoliselt mormoonidelt teatud liiki ajupesu vms. Valge särgi ja tumesinise ülikonna värk on sellest ajast.

 
At 21:43, Anonymous Paavel, vinnilise näoga said...

Järelikult mormoonid olid sionistide kannupoisid? Priitu ma küll milleski ei süüdista. Sel ajal kui vaba meediat (internetti) ei olnud, ei saand kuskilt asjalikku infot.
Vaadake etv-st kui ajupestud meil täiskasvanud inimesed.

 
At 21:52, Anonymous Anonüümne said...

Tõesti,
eilne söök tõuseb kurku kui Eesti jalgpalli klubisid promotakse vägisi. No kellele valgele inimesele läheb korda Floora või Levaada kohtumine mõne tšehhi või serbia klubiga? Ometi leidub tribüünidel mingeid kaasaelajaid ja lehed teevad jutu. Üäkk!

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Paul, va ülbar ja rüvedik!
Et siin sinu haisegu enam ei oleks, mine vene delfisse ja krõbise seal kui tingimata tahad kommida.

 
At 22:05, Anonymous Vidrik, kossusõber ja tsikllismo harrastaja said...

Bulgaarias alanud kuni 18-aastaste noormeeste korvpalli Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril kaotas Eesti D-alagrupi avavoorus Islandile 45:72

Millega tegeldakse korvpallimaa Eestis? Üks kossusõber mulle seletas et pakke saavad vaid täiskasvanud. Et vaata kuidas noorte ja juuniorite mansad lammutavad. Veel natuke ja kasvavad täiskasvanuks ja siis on Eesti taas tipus. Ei usu ma millegipärast seda juttu.

 
At 22:28, Anonymous Anonüümne said...

Priit, oled juba valmis mõelnud, mis spordiala bandwagonile siis hüpata, kui Kangert ja Taaramäe lõpetavad? Vehklejatel ja sõudjatel läheb viimasel ajal hästi, mõõgad ja aerud kätte

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, unustage ära eestlased ja meeskondlikud alad. Individualistlikumat rahvust kui eestlane annab lõuna poolt tulles ikka päevi otsida.
Räige kontrast, kui tullagi mõned nädalad alt üles ja siis üle piiri jõudes hakkad silmamunasid pealuust välja jõllitavaid, alaväärsuse all kannatavaid, suhtlemisprobleemidega (vabandust määratluse pärast, aga nii lihtsalt on) tölle nägema. Loomulikult on palju meeldivaid erandeid, aga üldpilt on masendav...

Kui edu peal väljas oleme, siis tipptasemel panustada tuleb ainult indiciduaalaladele. Gibraltari majakavahtidega ja Islandi lambakarjustega võib loomulikult nalja teha (siiani on see tähendanud rohkem enda kulul), aga siis nii peabki seda võtma, mitte kirjutama täis lehekülgi nuttu ja hala, miks jälle nii läks. Mis tähendab jälle?

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

22:42 kirjutad kulda mees,
vaat selliseid selgeltnägevaid visioone vajab Eesti sport. Las Haapsalu naised harrastavad vehklemist, neil tuleb see heasti välja.

 
At 23:11, Anonymous Kamratov, kolonel, Kaitseliit said...

Mis plaan oli neil mormoondel ikkagi eesti rahvaga? Meelitada nad tagasi totalitaarsesse ühiskonda? Kui PP on vabade müürimeeste poolt palgatud agent, siis ma küll ei tea mis edasi saab.

 
At 00:00, Anonymous Anonüümne said...

Noojah jalgratas ja jalgpall. Aga kergejõustikku, kui spordi kuningannat ei analüüsita enam kuskil?
Jooksuportaal seda igatahes ei tee. Kaur Kivistik jooksis Soomes 3K takistusi 8.48 Mida siit välja loeb?

 
At 01:00, Anonymous habemik said...

Mida te siin sonite neist myyriladujatest? Kui neil sellidel yldse miskites vandenõu teoorites miski koht on, siis ainult jooksupoiste oma. See,et PP on agent ei muuda asja. Räägime parem kagebiitidelt NL lammutamise ajal kuuldud stoorit. Nimelt tollal juba oli kvantarvuti valmimisjärgus, mis oma võimekuselt on valgusaastate kaugusel ka praegusest laiatarbe ITst. See võimaldab jälgida, profileerida ja lavastada inimestega seotud syndmusi ning hoida masse kontrolli all. Tavainimestele paistab see maavälise tehnoloogiana kuid reaalsuses on tegu inimeste kätetööga. Harmoonilise arengu tarbeks antakse jupp haaval seda tehnoloogiat räniorgude kaudu tavakasutusse. Selleks,et rahvas ei nõuaks kogu stuffi oma kasutusse ongi vaja PP suguseid tolmukeerutajaid,kelle ylesandeks on tõe hägustamine, et valitsev eliit saaks muretult tyyri taga juga suunata.

 
At 02:56, Anonymous Anonüümne said...

Lugupeetud härra Pullerits!

Palun, kas võiksite öelda, kas Paet on veel välisminister?
Olen juba kolmandat kuud "infodieedil" - loen ainult Teie blogi, lisaks veel Dr Jooksuportaali, Andres Keba blogi 'Let's Run'. Korra nädalas vaatan Dr Holdeni blogisse. Raadio ja TV kuulamisest-vaatamisest olen loobunud, Teie eeskujul lülitasin end välja ka jalgpalli MM-st, samuti Tour de France'st. Ajalehti ei loe. Juba ammu.
Seetõttu Teie blogi koos Jooksuportaaliga on praktilised ainukesed infoallikad minule. Tahaks hirmsasti teada, ega sõda pole lahti läinud. Noored mehed Nooda Andi ja Kivistiku kaur jooksevad Soomes võistlustel isiklikke, sellest järeldan, et parved Soome siiski käivad. Kui võimalik, siis oleks tore, kui lülitaksite oma blogisse vahel ka rahvusvahelise olukorra lühidaid tutvustusi. Muidu jääb silmaring väga ahtaks ja ei orienteeru enam ilmaelus.

 
At 11:47, Blogger Priit Pullerits said...

Tänases Õhtulehes on kaks huvitavat materjali.

Esiteks saame teada, et Raido Ränkel ei jää Andrus Veerpalust maha vähemalt selles suhtes, et kes suudab oma lapsele (...?) nime panna. Ränkeli järeltulija nimi: Loreen Shisell. - ?!!??

Teiseks on huvitav lugeda, kuidas LA Clippersi omanik Donald Sterling kotib NBAd, kuigi NBA üritas teda kottida, kui Sterling ütles seda, mis NBA-le ei meeldinud - lahe on see seepärast, et mees ei tõmba saba jalge vahele, vaid paneb vastu, ja see, kes on tahtnud teda karistada, ei ole seda kuidagi suutnud, sest mees lihtsalt ei tõmba ega tõmba saba jalge vahele, mis muudab mehe karistamise ürituse vaid totramaks ja naeruväärsemaks ja lootusetumaks. Kuidas NBAs öeldaksegi: I love this game!

 
At 13:24, Anonymous Anonüümne said...

Ränk lapsepõlv on olnud neil, kes oma lastele võõramaiseid nimesid panevad.
Don Sterling, Ameerika rassist, kes mustanahalisi väheväärtuslikeks peab? This game we play in this blog too?

 
At 11:27, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,"toms outlet,toms wedges,toms.com,cheap toms,cheap toms shoes

"
toms outlet store
ray ban sunglasses
jordan shoes
ugg boots
pandora rings
cheap jerseys
true religion sale
coach factory outlet
michael kors handbag
michael kors outlet online
ray ban wayfarer
louis vuitton handbags
jordan retro 5
ugg boots
michael kors outlet
ray ban sunglasses
jordans for sale
christian louboutin shoes
kevin durant shoes 2015
coach factory online
coach factory outlet online
pandora bracelets
ralph lauren outlet
longchamp pas cher
louboutin
kate spade outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
coach outlet online
coach outlet
coach outlet online
michael kors outlet
jordan 8.0s
cheap oakleys
louis vuitton outlet
oakley holbrook
ugg boots cheap
instyler curling iron
q

 
At 03:44, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:47, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:50, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:07, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 03:32, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 17:19, Blogger 03 Yang said...

true religion uk outlet
tiffany jewellery
barbour coats
wellensteyn jackets
michael kors factory outlet
nobis outlet
ugg boots outlet,ugg outlet
winter coats
fitflops clearance
louis vuitton bags
fitflops clearance
discount ugg boots
oakley sunglasses
coach outlet store
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ugg outlet
tory burch outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg sale
black friday deals
true religion outlet uk
oakley sunglasses sale
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
tory burch sale
hollister shirts
canada goose jackets
woolrich outlet
michael kors uk outlet
ferragamo outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet
fitflops clearance
belstaff jackets
moncler outlet
ray-ban sunglasses
tory burch outlet online
snow boots

 
At 10:21, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
celine bags
ugg outlet
canada goose outlet
cheap ugg boots
tory burch boots
ralph lauren
louis vuitton outlet stores
coach outlet store
tiffany jewelry
canada goose outlet online
ralph lauren
kids lebron shoes
uggs on sale
swarovski crystal
p90x
ray ban outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton
christian louboutin outlet
kate spade outlet
louis vuitton outlet
burberry sale
ralph lauren outlet
coach outlet
michael kors outlet online
louis vuitton
timberlands
uggs boots for women
coach outlet
ugg boots
michael kors outlet
vans sneakers
chanel outlet
ugg boots
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
michael kors handbags
oakley sunglasses cheap
air max 95
louis vuitton outlet stores

 
At 02:49, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 11:17, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.6.22
chrome hearts
pandora charms outlet
pandora
pandora
canada goose
coach outlet online
pandora
dsquared2
pandora charms outlet
coach factory outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht