teisipäev, september 02, 2014

Pullerits: Mida uurida epo-spetsialistilt?

Ma ei hakka midagi peitma, sest tänapäeval miskit nagunii ei varja – isegi Eesti esiproua amüsantne seiklus pealinna öös tuli päevavalgele –, mistõttu tunnistan otse ja heaga, et keegi ei saaks pärast süüdistada, miks ma varjasin ja õigel ajal ei rääkinud, et mul on lähipäevil plaanis kohtumine erütropoetiini- ehk epo-spetsialistiga.

Ma ei ole kunagi dopingut tarvitanud. Seega puuduvad mul vastavas vallas kogemused. Jah, ma kohtusin esmaspäeval Tartu kesklinna külje all Tartu Ülikoolis mehega, kes mind epo-efektidega ja epo-problemaatikaga laias laastus kurssi viis, et ma enne spetsialisti palge ette ilmumist oleksin pisutki informeeritud, ent elu näitab, et antud küsimuses ei saa alahinnata anonüümsete spordimeeste teadmisi ja küsimusi.

Niisiis, minu väga konkreetne küsimus teile: mida teie tahaksite küsida epo-spetsialisti käest? Ma räägin täiesti tõsiselt. Ma ootan teilt tõepoolest väärilist abi. Kasutage võimalust kasulike vihjete ja teemade andmiseks, et pärast mitte esineda viljatute etteheidetega, et miks ma seda või teist ei küsinud. Seega, nüüd on võimalus pärida epo kohta kõike, mida te eales teada olete tahtnud, aga mida te seni veel ei tea. Näidake, mida te minu asemele suudaksite, kui oleksite minu asemel!
******
Jaanus Laidvee pushing the bike up Hell's Gate on Hell's Revenge trail, Moab, Utah, 25. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto: 1998. aasta Tour de France'i kaks paremat, võitja Marco Pantani Itaaliast (kollases särgis paremal; tema nimega sadul on Priit Pulleritsu maanteerattal) ja teiseks tulnud Jan Ullrich Saksamaalt, olid mõlemad epo tarvitajad. Foto autor: AP/Scanpix

41 Kommentaarid:

At 19:02, Anonymous Anonüümne said...

"Hi, Ibrahim! How ya doin'?"
"Hi, Hussein! Great"
"Why yo runnin bro'?"
"I'm training for SEB Tallinn Marathon. Äh-äh-äh.. Ya'll know - this country is nice. Lot's of runs. Good prices. Locals are weak."
"Eh-eh. Keep doing good work!"

 
At 21:14, Anonymous Anonüümne said...

"Oh, Hussein! I fear. Hope they don't kick me out of this country. Tiidrek and Harry have been so nice."
"No worry, Ibrahim. This country believes they run you. I RUN this country. Locals are 100% pro-American. Foreign minister is a poodle. They do not kick you out. Keep running!"

 
At 22:33, Anonymous Anonüümne said...

Kas EPO on tippspordis jätkuvalt laialt levinud?
Kuna teatavasti proove kõigele vaatamata väga sageli ei võeta (kallis nii testimise kui "tagaajamise" tõttu) ja jäljed peaks vist ka kiiresti kaduma.

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Mis on tippspordis uueks nn EPO-ks - aineks või meetodiks, mis on sama efektiivne, kuid veel pea võimatu tuvastada?

 
At 23:54, Anonymous HK said...

küsi suitsule tuld!

 
At 00:14, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tule mullist välja. Jäta need Tartusse eksivad omal kitsal alal suured teadlased, rändavad kerjuskapitalistid ja patenteeritud imesiklite leiutajad rahule ja kirjuta millestki mõistlikust.

 
At 08:10, Anonymous Anonüümne said...

00:14 kõigi aegade tabavaim kommentaar
(kummardan teie ees maani)

 
At 08:36, Anonymous Anonüümne said...

Pole võimatu, et võiduheitluses läbikukkunud harrastajad seda tarvitavad. Mida see täpsemalt nende tervisega taustal teeb?

EPOt kasutatakse legaalselt haiguste ravis. Kas niisuguste haiguste ajal on keelatud võistelda või saab ka seda paberite ratifitseerimisel teha nagu skandinaavia astmaatikud oma ravimitega teevad?

 
At 08:39, Anonymous Laane Jakup said...

Ma ei saanud vastust küsimusele kas Mister Pullerits on kutsutud Mister Obamaga kohtuma Tallinna pealinna? Kui jaa, siis leian et meie kangelane peaks demonstratiivselt keelduma.
Sest üks õige eestlane ei kummarda ei saksa ega kupja ees. Ammugi siis kiltri või aidamehe.

 
At 08:40, Anonymous Anonüümne said...

Et kohalikud bernadsküd ei peaks apteekidest arvetega vahele jääma, siis kas nad saaksid seda mugavalt ise põlve otsas toota? Või on ikka tervet farmatseutide armaadat ja keemiavabrikut vaja?

 
At 09:42, Anonymous Anonüümne said...

Kui Mister Pulleritsul pole aega ega huvi silmakirjateenritega kohtuda, siis ta seda ka ei tee.

 
At 13:01, Anonymous Anonüümne said...

Nõrk eesti press, nõrk!
Kas ei olnud paremat "seltsimees ajakirjanikku" valida kui Postimehe väsinud, karvane, ülekaaluline ja vaevu ärkvel püsiv Argo Ideon?

 
At 15:13, Anonymous Anonüümne said...

Mehed mida te munete? Härra Obama võimleb Tallinnas, lubab teile kaitset Alabama farmeri poja laia turja taga, teie aga istute kodus ja liigutate nahka ühe teatud organi peal. Võtke initsiatiiv, olete ju spordi poisid vä?

 
At 16:40, Blogger Priit Pullerits said...

Kas nägite nüüd Ameerika taset? Nägite, kuidas tuleb kõnet pidada? Peast. Ühegi prohmakata. Veenvalt, rahvale pidevalt silma vaadates. Ei mingeid pabereid. Vaat see oli supertase! Müts maha Ameerika ja president Obama ees. Esinemistehniliselt supertase. Jääb vaid üle eeskujuks võtta ja samas suunas püüelda.

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Siin tuleb nõustuda. Läbi aegade kõvim Eesti promo üleilmselt. Hommikul pressikonverentsilt tund otse eetrit CNN-s, õhtul teine tund otse CNN, BBC. Pluss päev läbi otselülitused Tallinna. Lisaks kindlasti muid vähemaid kanaleid. Not bad!

 
At 18:43, Anonymous Märt Mogri said...

Jah Priit, ya right man!
Obama võib küll puppet olla ameerika tegelike omanike käes, kuid pressuks ei valitud teda niisama. Mees on ikka esineja 100%.

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Aga Priit, kas käisid vaatamas kuulamas? Ma ei mõista miks Argo Ideon sai oma 1 minuti kuulsust. Kas Mister Kadastik ei saanud soliidsemat esindust välja panna?

 
At 21:06, Anonymous Kalmu Ain said...

kus Mister Kadastik ise oli? Programmiliste kõnede ajal peaks tegijad mehed ikka platsis olema.

 
At 23:00, Anonymous Anonüümne said...

Priit, saalisolejana oleksid Sa märganud läbipaistvat tahvelekraani, mida Obama pidevalt kiikas. Pakun, et tema poolelt vaadatuna oli seal ka kenasti kõne tekst ekraanil jooksmas. Aga kõne oli hea ja väga hästi ka ette kantud küll.

 
At 23:03, Anonymous Anonüümne said...

Kui varem on Hollywoodist tulnud president siis Obama võib pärast ametiaega minna hollywoodi, hästi esineb. Kuid Kas mitte kõnepuldi kõrval polnud abivahendid kõne teksti projektsiooniks justkui vaataks oma auditooriumile silma, kuigi luges sealt hoopis kõne?

 
At 01:35, Anonymous Anonüümne said...

Siin on väga hästi näha need läbipaistvad tahvlid, millele 23:00 viitas, kuid ka seda - ja tegelikult mitte väikest nüanssi - arvestades, väga veenev ette kandmine ja võimas kõne. Kahtlemata ajalukku minev.
Kuidagi isegi raske seletada, aga nagu värkse sõõm õhku käis meie läppuma hakkavast konnatiigist läbi...

http://www.aripaev.ee/article/2014/9/3/fotod-obama-kone

 
At 07:51, Blogger Priit Pullerits said...

Värske New York Times alustab oma Obama-teemalist analüütilist lugu nii:

WASHINGTON — In vowing in Estonia on Wednesday to defend vulnerable NATO nations from Russia “for as long as necessary,” President Obama has now committed the United States to three major projections of its power: a “pivot” to Asia, a more muscular presence in Europe and a new battle against Islamic extremists that seems very likely to accelerate.

Loo keskel kirjutab leht Venemaad käsitledes nii:

In the Russia of President Vladimir V. Putin, Mr. Obama faces a declining power, afflicted by a shrinking population, a strident nationalism and an economy vulnerable because of its extraordinary dependency on oil exports. Washington is betting that while sanctions are having little effect now, over time they will hollow out Mr. Putin’s poll ratings. But the short term is more complex. For months now, arguments inside the administration have been over how directly and where to draw the line. In Tallinn, Estonia’s capital, on Wednesday Mr. Obama drew it at NATO’s own boundaries. The question is whether Mr. Putin believes him.

Aga loo kõige lõpus on üks väga oluline tähelepanek - näis, kas Eesti ajakirjandus ka selle üles korjab. Seda vaadake ise loo päris lõpust, muidu tsiteerin NYTi siin lubatust suuremas mahus:
http://www.nytimes.com/2014/09/04/world/europe/commitments-on-3-fronts-test-obamas-foreign-policy-doctrine.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&version=HpSum&module=first-column-region&region=top-news&WT.nav=top-news&_r=0

 
At 07:57, Anonymous Anonüümne said...

Nähtavasti mõned mehed käisid härra presidenti kuulamas. Aga PP ise?

 
At 08:41, Anonymous Anonüümne said...

Priit, oled sa ikka kindel, et peast? Miks ta otse ette ei vaadanud, vaid enamasti 2ele poole poolviltu kõrvale, teatud punktidesse? Mis läbipaistvad ruudukesed kahle pool teda varee otsas veel olid?
Aga EPO-spetsile küsimus: kas tavaline rekombinantne EPO on vahetatud millegi peenema vastu, et mitte vahele jääda? Kust nad seda saavad? Kas kasutatakse minidoose, et mitte vahele jääda? kaua EPO kuuri järel efekt kestab? Kui pikk peab minimaalselt EPO -kuur olema?

 
At 09:00, Blogger Priit Pullerits said...

Eelmine: head küsimused - aitäh!

 
At 09:38, Anonymous Kamratov, väravavaht said...

Olen nõus Priidu ja kõigi teiste ausate spetsialistidega. We must chase them (the dope-buggers) down to the gates of Hell.

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Põrguväravad ootavad meid ees. Gospodin Putin sellist reetmist ei andesta.

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

Tahaks sõbrad teie eufooriat siiski jahutada. Kõige mõjuvõimsam mees maailmas on siiski V Putin. Tema ei oleks sellist naeruväärset sabatit Tallinnas korraldanud.

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

Kahjuks pean eile saalis viibinud inimesena PP vaimustust Obama suhtes jahutama. Kõne ja esitlus olid väga head aga kõik maha loetud. Küll mitte paberilt vaid kaasaegset tehnikat kasutades. Saalis oli selgelt näha kuidas tekst presidendi silme ees jooksis. Nii, et neil oli õigus kes ütlesid - ikkagi inimene

 
At 12:37, Anonymous Anonüümne said...

Seda minagi. Vaadake RTR kanalilt Putini esinemist. Ei mingisugust läbipaistvat ega muidu lapatsit. Mees loeb kõik isiklikust peast.

 
At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

Nondest kanalitest vaatab vastu närvilise ja pinges esinemismaneeriga nn. autoriteet, olgu paberilt loetud sõnum nii lühike kui tahes.
Aga kas suurriikide presidendid tegid eile visiidid kõige sõltumatumatesse (st. neist ei sõltu midagi)riikidesse? Oleneb. Milline on Mongoolia visiidi mõju Obamale ja Eesti visiidi mõju Putinile. Eilsed Kremli tv kanalid olid pigem vait, kui midagi mainitigi punnissilmsete vahendajate kaudu, siis a la ajaloosünduste segiajamisest jne.
See raketikilp on vist samasugune suurepärane animatsioon nagu tähesõdade programm. Too töötas suurepäraselt - NL rahastas end hauda.

 
At 07:36, Anonymous Anonüümne said...

Võiks küsida, kas on tõsi, et EPOt mikrodoosidena tarvitades ei ole võimalik selle kasutamisele jälile saada (v.a muidugi verepildi suure kõikumisega), kuna sportlasi ei tohi testida vist kella 12-6ni. Paned õhtul sutsaka ära ja hommikuks oled "puhas poiss".

 
At 13:37, Blogger GuidoMukk said...

Priit, Priit..kõne oli ässalt peetud aga peast mitte, Kahel pool olid displayd mida ka piltidel näha.
Sellisel mehel pole aega sellist asja pähe õppida ja ka vajadust mitte.

 
At 21:01, Anonymous Anonüümne said...

Lood on kurvad, Eesti saab kotti igast suunast

 
At 12:00, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 11:40, Blogger Lin Shijun said...

shijun 7.9
oakley outlet
fitflops
lv handbags
dior outlet store
michael kors uk
cheap jerseys
toms promo code
polo ralph lauren outlet
abercrombie
jordan retro 3
juicy couture handbags
coach outlet online
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
abercrombie outlet
ed hardy clothing outlet
abercrombie kids
soccer shoes
new jordans
abercrombie
ray ban wayfarer
air jordan 11
jordan retro 8
abercrombie
oakley sunglasses outlet
cheap toms
jordan shoes
concord 11
oakley vault
true religion outlet
abercrombie and fitch outlet
coach factory outlet
timberland outlet
white timberland boots
louis vuitton
soccer jerseys
tory burch outlet online
tod's outlet
louis vuitton outlet

 
At 05:01, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 10:21, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
celine bags
ugg outlet
canada goose outlet
cheap ugg boots
tory burch boots
ralph lauren
louis vuitton outlet stores
coach outlet store
tiffany jewelry
canada goose outlet online
ralph lauren
kids lebron shoes
uggs on sale
swarovski crystal
p90x
ray ban outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton
christian louboutin outlet
kate spade outlet
louis vuitton outlet
burberry sale
ralph lauren outlet
coach outlet
michael kors outlet online
louis vuitton
timberlands
uggs boots for women
coach outlet
ugg boots
michael kors outlet
vans sneakers
chanel outlet
ugg boots
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
michael kors handbags
oakley sunglasses cheap
air max 95
louis vuitton outlet stores

 
At 17:03, Blogger 林磊 said...

2016-5-24 leilei
versace
ralph lauren outlet
michael kors outlet online
jordan pas cher
adidas nmd
cheap basketball shoes
louboutin
instyler max
fitflops outlet
birkenstock sandals
ferragamo shoes
under armour outlet
true religion
nike force 1
nike cortez shoes
fitflops
coach purses on sale
nike free run
timberland outlet
adidas stan smith
coach outlet
michael kors outlet clearance
michael kors outlet
ray ban outlet
under armour shoes
louis vuitton factory outlet
rolex replica watches
air max 90
louboutin outlet
louis vuitton outlet
new balance shoes
valentino shoes
christian louboutin shoes
ray ban sunglasses
tiffany and co
louis vuitton handbags
adidas gazelle
ralph lauren
timberlands

 
At 03:15, Blogger 姚嘉 said...

oakley sunglasses
ray ban sunglasses uk
chicago bulls
nike trainers
boston celtics jersey
michael kors handbags
nike huarache trainers
miami heat jersey
pandora charms sale clearance
ed hardy clothing

 
At 08:23, Blogger Gege Dai said...

ralph lauren
coach outlet online coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
moncler outlet online
canada goose jackets
cartier outlet
replica watches
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
20170214lck

 

Postita kommentaar

<< Esileht