neljapäev, märts 05, 2015

Pullerits: Jälle võit!

Aastaid olen võistlustel läinud starti mõttega, et kui ma nüüd ka ei võida, ei võida ma mitte kunagi. Juba esimesest korrast saadik, kui nii mõtlesin, ongi niimoodi läinud – ma ei ole mitte kunagi võitnud. Umbes viis aastat tagasi koos Art Soonetsiga Haanjas saadud kolmas koht harrastajate laskesuusatamise šõuvõistlusel ei olnud ju võit – kaks meeskonda olid paremad. Viimane võit tuli 2004. aasta mais Tartus Raekoja platsil n-ö täismaja ees munakivisuusatamises, kus teiste seas pidid mulle kaotust tunnistama nii Jaak Mae, Andrus Veerpalu kui Raul Olle. Isegi Mati Alaver surus pärast naeratades käe pihku ega suutnud esimese hooga aru saada, kuidas minusugune autsaider tema kolmele ässale kandu näitas. Aga too võistlus, tunnistagem, oli ka šõuvõistlus, milles olümpia- ega MM-medaleid ei jagata, ja kindlasti ei võtnud suusatuusad toda jõuproovi sama tõsiselt, nagu mina.

Niisiis, pärisspordis ei ole ma võitnud midagi alates tollest ajast, kui lõpetasin tudengipõlves jooksmise. Aga ärge parastage ega kahjurõõmustage, vaid küsige enne endalt: millise korraliku ja arvestatava ja tõsise ja klassikalise võistluse olete teie võitnud? Mitte midagi ei ole, eks ju?

Niisiis, kui spordis ei ole võitu võimalik püüda, tuleb leida mingi muu ala, kus vähemalt üle-eestilisel tasemele kõrgematele kohtadele konkureerida. Üks selline võistlus on spordiajakirjanike konkurss – kuigi siin tuleb tõdeda, et ma ei ole spordiajakirjanik, vähemalt kutseline mitte. Ent ega seetõttu keelata tol konkursil kaasa lüüa.

Nüüd siis selgus, et seal läkski edukalt, ja juba teist aastat järjest. Kui üle-eelmise aasta loomingust tõi mulle võistlusülevaadete kategoorias esikoha lugu sellest, kuidas Joel Lindpere mängis Chicago Fire ridades San Jose meeskonna vastu jalgpalli, siis eelmise aasta loomingust osutus samas kategoorias võidukaks minu lugu Tartu rattarallilt.

Nagu eilsel konkursi võitjate väljakuulutamisel ja autasustamisel selgus, olin ainus mullune võitja, kes mahtus võitjate sekka ka seekord. Ei näe põhjust, et ei peaks eilse võidu üle heameelt tundma ja väljendama. Kas teie siis ei tunneks ja väljendaks, kui samuti võidaksite?
******
Jaanus Laidvee entering the narrowest section of the jeep trail from Elephant Hill to Devils Kitchen, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 28. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1 ja 2: Priit Pullerits (nr 322) tänavusel Tartu maratonil. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Eesti spordiajakirjanike konkursi võitjate autahvel OlyBeti spordibaaris. Foto: Jekaterina Eilart

51 Kommentaarid:

At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

Gut Priit, gut! Äkki pigistaks siit ka mõne maailmarekordi välja, neist pole samuti viimasel ajal midagi kuulda?

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:54, Anonymous Afanassi, Maardu meister kirikabes said...

ma saan aru kategooriatest uudis, foto, kommentaar, olemuslugu, elektroonilise pressi ülekanne. aga mis krdi žanr on ülevaade??? kas tänapäeval nimetatakse niimoodi reportaaži? või on see lohutuskategoooria neile, kel mujale polnud töid saata? ja mitu oma šedöövrit Te komisjonile üleüldse läkitasite, tahaks tabavusprotsenti välja arvutada?

ps. vaat kui palju küsimusi lugejal tekib, kui blogipidaja ei pane pealkirja lõppu küsimärki! tavaliselt on nii, et Priit esitab oma küsimuse pealkirjas ära ja siis lahked lugejad vastavad talle. aga nüüd Priidult pelgalt lakooniline ülevaade oma auhinna pälvinud ülevaatest. probleemipüstitust pole, küsimärki pealkirjas pole - kogu positus on ju justkui pointless! niimoodi ei tohi lugejaga käituda, me ei ole selliseks rolliks veel valmis. nõuame ikka verd ja/või pisaraid. ei mingit tilulilutamist!

 
At 16:01, Blogger Priit Pullerits said...

Igaüks tohtis igas kategooria esitada ainult ühe töö.
Varem hädaldasid mõned, et kõik pealkirjad on küsimuspealkirjad. Kui nüüd üks ei ole, on jälle häda.
Verd ja pisaraid tuleb ka, peagi, aga võtame vahepeal rahulikult ja tunneme rõõmu võidust, millesse andsid panuse paljud, kes rattarallil osalesid (eriti need, kes seal kägarasse lendasid - loodan, et nende haavad on paranenud).

 
At 16:32, Anonymous Anonüümne said...

Mulle reportaaž meeldis, sai RR emotsiooni kätte ja ei pea ise aadrit laskma/väntama minema!

15:54 - kakoi üллевааде? Või mis küsimus Teil selle reportaaži-ülevaate kategooria-žanriga on?

Kui blogis pole valesti sihitud küsimusi, on kõik hästi ja ei ole mingit häda (v.a häda 15:54, kui ta peaks soovima asja järgmises kommentaaris nõnda esitada). Kui tulevad mööda sihitud küsimused, küll siis asja eest nurka lastakse.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Rattasõiduks tiba varane aeg veel, +1 ja lörts ja kanged jäsemed.

 
At 17:24, Anonymous Anonüümne said...

Delfi
POMMUUDIS: Joel Lindpere jätkab karjääri mitte Tortmundi Porussias, vaid Nõmme Kaljus!

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pulleritsu võit on samal ajal ka kõigi meie, vähemate vendade võit. Täna ma trenni ei lähe vaid kaksan viskipudelilt korgi pealt. See on õge magus - musta sildi Johnny Walker. Hurraaaa!

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Ilus oleks oma lähemad võitluskaaslased kõrtsi kutsuda ja neile ring kõige odavamat Alekoki pissimaitselist premiumi välja käristada. Meil kilulinnas nii tehakse kui mõni suurem õnn sülle kukub.

 
At 19:24, Anonymous Volts said...

Siinne blogirottide kollektiiv võiks Priidule väikse kingituse teha. Näiteks rahvariides nuku või ... pudeli kangemat? Mida Priit ise eelistab? Kes on rottide brigadir? Kuidas pudel sujuvalt kätte toimetada?

 
At 20:09, Blogger Indrek Sarapuu said...

18:42, siitkandi omad on eraklik rahvas, tähistavad, joovad ja surevad üksi. siin selliseid kilulinna kombeid ei peeta millekski. vaadatakse viltu. tead arvestada kui siia satud.

 
At 20:53, Anonymous Anonüümne said...

Ühinen härra Sarapuu hoiatusega. Kilulinna vurled hoidku heaga eemale. Ei ole siin midagi oma sadamageto kombeid ausate inimeste hulka levitada.

 
At 20:53, Anonymous Juss said...

Miks peaks normaalne inimene üldse tartu sattuma? Elu peab ikka edasi minema, mitte tagasi. Mis elu teil seal tartus üldse on? Pole teil isegi normaalset suusarada, siis pole üldse imestada, et kilukarbi mehed teevad teile iga kell tuule alla. Seda muidugi tänu Edgarile, kes oma suhtumisega ja kommunaalpoliitikaga igati spordimehele abiks on.

 
At 21:13, Blogger Priit Pullerits said...

20:53, võtke veidi vaiksemalt. Jah, on kilulinnas ka häid mehi, aga meil Tartus on nt Teppanid ja Austa ja Oras ja Taaramäe näitab end mõnikord ja Kirsipuud on kohal ja Mae Jaak põikab mõnikord läbi ja... üleüldse, kus te võistleksite, kui poleks Klubi Tartu Maraton üritusi. Teil Tallinnas pole seal õiget maratonigi, näe, see aasta jäi üldse ära.

 
At 21:41, Anonymous Anonüümne said...

Meil Tartus on ka Georg Kängsepp. Noorena malevas pani köie PAZ bussi taha, teise otsa võttis hammaste vahele ja tõmbas raginal paigast. Muidu vaikne mees, aga kilulinna omasid ei salli silmaotsaski.

 
At 21:55, Anonymous Anonüümne said...

Andres Keba: "Kui ei tea kuhu liikuda ja mida saavutada tahad, siis mis mõtet on rassida trenni teha? Panin ka spordi alaselt endale eesmärgid paika. Eesmärke on küll rohkem, aga aastal 2016 tahan hakkama saada kolme asjaga:

1. Joosta maratoni alla 3:30.
2. Tõsta kangi sirgetele kätele VÄHEMALT 100 kg.
3. Rulluisutada maratoni alla 1:20."

Keba ruulib! (Muide, Keba on tallinlane.)
Siinjuures on hea küsida, palju on tänapäeval mehi, kes 100 kg sirgetele kätele jõuavad tõsta? Kardan, et nooremate meeste seas neid just palju pole.

 
At 21:56, Blogger Indrek Sarapuu said...

korjanduse võiks teha küll. tartlased teavad küll kuhu kivi alla koguda. ma võin pärast poest läbi käia ja kätte toimetada. loodan et blogiautor ei loe seda kommi, sest tal pole õrna aimugi kui käeulatuses kauba kohaletoimetamine oleks. valikuga on muidugi veider lugu, sest ma ei guugeldanud välja ühtegi pilti, kus blogiautor kärakaga peal oleks. rääkimata rahvariides nukust.
P.S. kas hr Kaun ka kuidagi tartu-tallinn teemaga suhestub? tahaks veel heidelda sel teemal. sest mul endal pole mitte mingit tulemust ette näidata nagu selles postituses autor välja toob. selles on tal õigus.

 
At 22:14, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Ints, aga teeme ära! Võta näiteks Belõi Aist ja toimeta homse päeva jooksul kohale. See on väärikas tükk ja pole väga kallis. Poisid toovad nädala jooksul oma osa ära. Iga mats paneb 2-5 euri ja siis jääb ehk veidi ülegi.

 
At 23:34, Anonymous Anonüümne said...

Keba ja tema lapselikud heietused "Miks suusatamise MM nii igav tundub?"
Pole ise suusataja, aga arvan, et iga suvaline amatöör ei peaks endale lubama teksti "kui meie suusatajad lõpetasid keemiast abiotsimise". Kui ise ninapidi juures ei olnud, võiks olla väärikust sellest otse mitte rääkida. Et meie suusatajate tulemused läksid alla? Kas härra Keba käis ise stopperiga mõõtmas? Kui ei, siis suu kinni. Pigem läksid teised edasi, meie suuskurite võimed jäid samale tasemele.
Tõsine spordihuviline vaatab suusatamist ka siis, kui seal eestlasi ei võistle. Tegemist siiski esteetilise alaga.

 
At 00:41, Anonymous Martin said...

Keba oskab kriitiliselt ja loogiliselt mõelda ning oma peaga järeldusi teha. Muidu ei saaks ettevõtluses edukas olla. Ei pea ise ninapidi juures olema. Kas eesti jooksjate lugude raamatus esineb sõna doping? Ilmselt mitte. Ometi tabab hea asjatundja ka kaudsete tunnuste järgi raudselt ära, millal doping eesti kestvusaladesse hakkas sisse imbuma. Nagu siin blogis üks kommentaator kirjutas, siis, kui mahutreening moodi läks. Ajalooraamatuid tuleb üldse lugeda ridade vahelt.

 
At 01:54, Anonymous Ants said...

Keba on pehmo suure Pga. Mees, kes mõtleb katkestamisest rattamaratoni lühikesel distantsil on pehmo, siin ei ole isegi arutelu kohta.

 
At 06:53, Blogger Priit Pullerits said...

"Kas eesti jooksjate lugude raamatus esineb sõna doping?"
Jah, esineb küll! Sest üks, kellest raamatus jutt, jäi dopinguga vahele. Palun lugeda ja veenduda, mitte niisama küsimustega kahtlust külvata. Nüüd hakkate pärima, et kes see seal on, kes vahele jäi. Ma ütlesin: lugege ise!

 
At 09:22, Blogger AinK said...

Kui juba PP-le kingituste valimiseks läks, siis võiks Priidule kinkida 1. schrader- presta ülemineku 2. nr 15 lehtvõtme. Muidu jääbki oma ameeriklasega linnavahele tossutama, kui jälle vaja rattal kumme pumbata või pedaale vahetada.

aink

 
At 09:33, Anonymous Joakim, blogirott ja teatrikriitik said...

Priit sai auhinna. Palju õnne! Aga kas siin pole ka meil, blogirottidel oma osa mängida? Meie innustus, virtuaalne kohalolek, meie kannustus, ... kas pole mitte kõik see aidanud Härra Pulleritsul kujuneda teravaks arvamuseavaldajaks, tunnustatud kolumnistiks, meheks kelle sõna maksab, meheks kelle järgi joonduda?

 
At 10:43, Anonymous Anonüümne said...

Kinkige ikka midagi asjalikku, näiteks koerakutsikas või kassipoeg või kilpkonn. Või soe lambavillane tekk. Mis kurg?

 
At 10:53, Anonymous Ants, Assamallast said...

Ikka mõni korralik kinkekaart(vanameistril ikkagi juubel tulemas), näiteks soojamaareisi oma, mõnda kevadisse rattalaagrisse.

Rahakogumise saaks seal käima tõmmata:
www.stardipaik.ee

 
At 10:56, Blogger Priit Pullerits said...

Toredad ideed kõik, aga millegipärast kahtlen, et tegudeni siit küll keegi ei jõua. Igaüks näitab teist ju näpuga teiste peale. Aga mulle piisab ka sellest auhinnast, mis on Pahvi käes hoiul.

 
At 10:57, Anonymous Eduard, vana rott said...

Koerakutsikaid, lilli ja patju kingivad teineteisele peded. Tõsised mehed kingivad pudeli viina. See soojendab südant ja püsib mälestustes ka aastate pärast.

 
At 11:05, Anonymous Anonüümne said...

Pudeli viina KINGIB ainult üks jõhkard teisele.

 
At 11:11, Anonymous Kessu said...

Reedene spordiviktoriin.

Kes on öelnud nii:

"Ma soovin teile kõigile edu, kuna me ei pruugi pärast seda ainet enam näha. Aga soovin, et te ei oleks mingid tšainikud, kes tagareas oma aega täis tiksuvad. Kurat, kui sul on Putinile võimalus küsimus esitada, siis sa teed seda. Ise hoolitsen, et vastasel korral tööst ilma jääd."

Ja kes on tema kohta öelnud nii:

"Ma imetlen teda. Tema persoon on toonud muidu hallile spordimaastikule värvi ja vürtsi. Ma olen väga õnnelik selle üle, et just praegu on meil olemas ..., ja ma olen väga õnnelik, et ta just suusatamisest huvitub."

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Viinast on KASU kui vaja haige põlve peale kompressi teha. Või väike psükoloogiline restart läbi viia. See diskreetne protseduur on päästnud nii mõnegi spordimehe hooaja. Gripp on ka liikvel. Mis on parim vahend kurgu piirkonnas luusivate streptokokkide hävitamiseks? Ah?

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

Kessu, teine ütleja on kindlasti Mati Karlovitš ja loomulikult PP kohta.
Aga esimene ütleja on vast siis PP ise?

 
At 17:27, Anonymous Anonüümne said...

11:16 - "Alcohol impairs the host immune system, rendering hosts more vulnerable to infection. Therefore, alcoholics are at increased risk of acquiring serious bacterial infections caused by Streptococcus"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21827928

Teisisõnu, võite oma viinad autole paaki kallata ja poodi mee järele sõita.

 
At 11:38, Blogger Lin Shijun said...

shijun 7.9
oakley outlet
fitflops
lv handbags
dior outlet store
michael kors uk
cheap jerseys
toms promo code
polo ralph lauren outlet
abercrombie
jordan retro 3
juicy couture handbags
coach outlet online
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
abercrombie outlet
ed hardy clothing outlet
abercrombie kids
soccer shoes
new jordans
abercrombie
ray ban wayfarer
air jordan 11
jordan retro 8
abercrombie
oakley sunglasses outlet
cheap toms
jordan shoes
concord 11
oakley vault
true religion outlet
abercrombie and fitch outlet
coach factory outlet
timberland outlet
white timberland boots
louis vuitton
soccer jerseys
tory burch outlet online
tod's outlet
louis vuitton outlet

 
At 11:40, Blogger Lin Shijun said...

shijun 7.9
oakley outlet
fitflops
lv handbags
dior outlet store
michael kors uk
cheap jerseys
toms promo code
polo ralph lauren outlet
abercrombie
jordan retro 3
juicy couture handbags
coach outlet online
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
abercrombie outlet
ed hardy clothing outlet
abercrombie kids
soccer shoes
new jordans
abercrombie
ray ban wayfarer
air jordan 11
jordan retro 8
abercrombie
oakley sunglasses outlet
cheap toms
jordan shoes
concord 11
oakley vault
true religion outlet
abercrombie and fitch outlet
coach factory outlet
timberland outlet
white timberland boots
louis vuitton
soccer jerseys
tory burch outlet online
tod's outlet
louis vuitton outlet

 
At 04:57, Blogger 小 Gg said...

cheap oakley sunglasses
ray ban sale
nike outlet
prada outlet
nike sneakers
swarovski crystal
ralph lauren polo shirts
cheap oakley sunglasses
michael kors usa
wellensteyn coats
true religion jeans
air force one shoes
lululemon outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
ralph lauren
true religion sale
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
canada goose outlet
instyler ionic styler,instyler,instyler ionic styler pro
cheap ugg boots
air jordan 11 free shipping
swarovski outlet
hollister pas cher
cleveland cavaliers
cheng1203

 
At 03:30, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 17:05, Blogger 03 Yang said...

true religion uk outlet
tiffany jewellery
barbour coats
wellensteyn jackets
michael kors factory outlet
nobis outlet
ugg boots outlet,ugg outlet
winter coats
fitflops clearance
louis vuitton bags
fitflops clearance
discount ugg boots
oakley sunglasses
coach outlet store
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ugg outlet
tory burch outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg sale
black friday deals
true religion outlet uk
oakley sunglasses sale
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
tory burch sale
hollister shirts
canada goose jackets
woolrich outlet
michael kors uk outlet
ferragamo outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet
fitflops clearance
belstaff jackets
moncler outlet
ray-ban sunglasses
tory burch outlet online
snow boots

 
At 10:19, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
louis vuitton outlet
ray ban outlet
hollister kids
kate spade handbags
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
cheap ugg boots
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
uggs on sale
tory burch outlet
canada goose
air jordans
oakley sunglasses
ugg outlet
nike air max uk
nike free 5.0
pandora charms
oakley sunglasses sale
ugg outlet
louis vuitton handbags
nfl jerseys
fit flops
lebron james basketball shoes
louis vuitton bags
tiffany and co
ugg boots
louis vuitton bags
the north face jackets
fake oakley sunglasses
ugg boots on sale
retro 11
ugg boots outlet
coach outlet
louis vuitton handbags
nike roshe run mens
concords 11
discount ugg boots
ugg boots
ralph lauren sale

 
At 02:43, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
ugg boots
ugg australia
canada goose outlet
ed hardy outlet
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
uggs on sale
abercrombie & fitch
hollister clothing
tods sale
true religion jeans outlet
kobe 10
timberlands
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
ugg outlet
oakley sunglasses
ray ban outlet
nike air huarache
louis vuitton bags
celine bags
kate spade purses
louis vuitton bags
lebron james basketball shoes
louis vuitton outlet stores
michael kors handbags
longchamp handbags
rolex watches
oakley outlet
burberry outlet online
gucci handbgs
ralph lauren outlet
kobe 8
canada goose
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
burberry sale
cheap toms shoes
coach factory outlet
cheap oakleys

 
At 08:45, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
coach factory outlet
jordan 4
jordan retro 3
christian louboutin shoes
toms shoes
pandora outlet
christian louboutin outlet
kate spade handbags
cheap nfl jerseys
true religion outlet
nike uk
jordan 3 white cenment
basketball shoes
gucci belt
ugg boots
nike huarache shoes
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
burberry outlet
adidas originals
michael kors outlet
jordan retro 11
coach outlet online
michael kors outlet online
ugg outlet
ralph lauren uk
louis vuitton
caoch outlet
louis vuitton outlet
coach factory
christian louboutin shoes
coach factory outlet
ray ban sunglasses
louis vuitton
michael kors outlet
longchamp outlet
ed hardy clothing
michael kors handbags
toms shoes

 
At 10:55, Blogger Gege Dai said...

hollister
lacoste pas cher
cincinnati bengals jersey
ed hardy clothing
chicago blackhawks jerseys
chicago bulls jerseys
chicago bulls jersey
los angeles lakers
golden state warriors jerseys
bills jerseys
cowboys jerseys
ravens jerseys
nike roshe run shoes
los angeles clippers
jaguars jersey
minnesota vikings jersey
eagles jerseys
celine outlet
ed hardy tshirts
redskins jerseys
nike trainers
kansas city chiefs jersey

abercrombie and fitch
converse shoes
denver broncos jerseys
air max 2014
chicago bears jerseys
new york jets jersey
nike outlet store
nike free run
carolina jerseys
los angeles clippers jerseys
chicago bears jersey
marc jacobs sale
linyuan0520

 
At 17:00, Blogger 林磊 said...

2016-5-24 leilei
michael kors outlet clearance
burberry outlet
coach outlet online
true religion
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
michael kors handbags
coach outlet
ugg sale
hermes outlet
nike free run black
oakley sunglasses
vans outlet
nike huarache
timberland boots
nike huarache white
birkenstock
cheap jordans
ed hardy uk
canada goose jackets
louis vuitton bags
the north face
ray ban sunglass,ray ban sunglasses,ray ban outlet,cheap ray bans,cheap ray ban sunglasses,cheap ray bans,ray bans
michael kors handbags
cartier watches for sale
cheap oakley sunglasses
adidas pure boost
oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet
kate spade outlet
kate spade outlet
pandora jewelry
longchamp bag
ray ban sunglasses
vans shoes
louboutin pas cher
christian louboutin shoes
armani exchange
kobe 9

 
At 07:17, Blogger Unknown said...

canada goose outlet
dior sunglasses
valentino outlet
ugg boots
adidas trainers
canada goose outlet
nike roshe
oakley sunglasses wholesale
uggs outlet
ugg boots
chanyuan11.18

 
At 03:18, Blogger 姚嘉 said...

ray ban sunglasses
christian louboutin outlet
yeezy boost 350 black
ray ban sunglasses
san francisco 49ers jerseys
canada goose outlet
uggs outlet
nhl jerseys
ghd flat iron
salomon boots

 
At 08:05, Blogger Gege Dai said...

kobe bryant shoes
michael kors outlet
michael kors
michael kors outlet clearance
toms outlet
michael kors handbags outlet
ugg uk
cheap nba jerseys
toms outlet
louis vuitton outlet
20170214lck

 
At 14:17, Blogger LCc 03 said...

longchamp
yeezy boost 350
michael kors outlet
longchamp outlet
michael kors handbags
michael kors outlet online
adidas ultra boost uncaged
adidas superstar
kyrie irving shoes
nike air huarache

 
At 10:20, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors outlet
canada goose
nhl jerseys
lions jerseys
fitflops shoes
chaussure louboutin
versace shoes
abercrombie and fitch kids
ed hardy outlet
michael kors
2017.3.29

 
At 04:50, Blogger chenlili said...

polo ralph
jordan
supra shoes
coach
ugg
longchamp
canada goose jackets
tory burch
ralph lauren
cartier jewelry
20182.11chenjinyan

 
At 03:55, Blogger chenmeinv0 said...

christian louboutin
canada goose
adidas outlet
sac michael kors
nike air
air max 97
nike air max plus
prada
flip flops
timberland boots
2018.3.23xukaimin

 
At 15:59, Blogger dong dong23 said...

hermes
nike roshe
air max
nike air max
nike free run
sac longchamp
soccer jerseys
true religion
mizuno running shoes
true religion jeans
2018.4.4chenlixiang

 

Postita kommentaar

<< Esileht