kolmapäev, juuli 29, 2015

Pullerits: Kes on parim rattakommentaator ja kellest saab EOK president?

Juunikuu viimasel nädalavahetusel, mil ilm oli pilvine-tuuline ja trenni ei tõmmanud, tuli meelde, et veebis pidavat nägema Eesti meistrivõistlusi grupisõidus. Lülitusin ülekandelainele siis, kui sõita jäi veel üle 80 km ehk ligi kaks tundi. See on pikk aeg, ei kavatsenud seda kõike ekraani ees kulutada. Ometi oli raske ekraani eest minema saada.

Põhjuse sõnastasin sõnumis kahele reporterile, Sander Maasingule ja Rene Mandrile:

«Pühapäevane veebireportaaž Eesti rattameistrivõistluste grupisõidust oli suurepärane: asjatundlik, informatiivne, jutt jooksis ladusalt, nauditav oli jälgida. Väga hea töö! Võtke ETV kommentaatoritelt töö üle!
Aga kaks kriitikat ka: ühe grupist mahajäämise magasite maha (Hallop?) ja Reinule hakkasite isegi minusuguse tšainiku arvates liiga vara kulda kaela riputama - ta läks ju poolteist kilti enne lõppu eest, kuid juba kilda kohal oli näha, et tempot ei jätku, kiirus kukkus 41 peale - ma küll ei uskunud, et talle nii vara võib kulla kaela panna.
Kuid need kaks detaili ei riku asja. Peabki olema, mille arvelt edaspidi veelgi paremat reportaaži teha. Igatahes mulle oli see kõige asjatundlikum reportaaž, mida ma rattavõistlustelt eales kuulnud olen.»

Puhas rõõm oli kuulda ja tõdeda, et ETV oli Mandri (fotol paremal) palganud kommenteerima ka Tour de France’i. Parim valik, mida ETV selles vallas kunagi teinud. Jah, tunnistan, et Mandri jagas mulle eelmiseks rattahooajaks valmistudes soovitusi, mis tõid mu elu parima, 188. koha Tartu rattarallil, aga ausõna, ma ei kiida teda siin seepärast, et ta mind mullu aitas. Minu raudse veendumuse kohaselt on Mandri parim kaasreporter, keda ETV rattavõistluste kommentaatorina eales kasutanud. Miks?

Sest ta teab, mida ja millest räägib; ta on ise asja sees olnud; ta tunneb enamikku sõitjaid; ta jagab võidusõidu taktikat ja nüansse; ta oskab hästi rääkida. Ainult üks märkus, millest talle ka Touri ajal teada andsin: kui ta jagab mingit taustainfot, aga telepildis juhtub midagi kriitilist – näiteks keegi jääb teistest maha või satub raskustesse –, siis visaku oma tasutajutt kas või poole sõna pealt kus see ja teine ning lülitugu koheselt ümber selle seletamisele, mis juhtub ekraanil. Pärast võib taustaloo vestmisega rahulikult edasi minna.

Nüüd väike käiguvahetus. Kuulsin juuli keskel spordiringkondadest, et Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi (fotol vasakul) pidi hoidma end stardivalmis juhuks, kui EOK president Neinar Seli oma kohtusaagas kaotajaks peaks jääma ning seejärel ametipostilt taanduma. Mida selle infoga teha? Otse loomulikult: helistasin Teigamäele ja küsisin järele.

Teigamägi läks mu küsimuse peale päris lõbusaks. Aga ei kaotanud pinda jalge alt, vaid väitis, et pole sellele võimalusele üldse mõelnud. Samas lisas, et ma pole esimene, kes talle seesuguse küsimuse esitab. Kuid ta rääkis, et tal on kergejõustikuliidu juhina niigi tegemist kuhjaga.

«Loodetavasti on Eestis ambitsioonikaid inimesi, kes soovivad seda [EOK presidendi] tööd ja vastutust võtta,» ütles Teigamägi. Kuid praeguse seisuga, kinnitas ta, tema oma mitmete suurte ülesannete tõttu nende hulka ei kuulu. «Päevas on kaheksa tundi tööaega, midagi peab puhkuseks ja iseendale ka jääma,» lisas ta.

Saame näha. Praegu on küsimus EOK presidendi kohast siiski pelgalt teoreetiline, aga kui teema peaks muutuma reaalseks, võib kihla vedada, hakkavad nii mitmedki mehed küsimusele hoopis teise pilguga vaatama. Usun, et nonde vaatajate seas on kindlasti ka Teigamägi.
***
Homse juubeli puhul teile väike mõistatus kah: kes arvab ära, millise Eestimaa kohaga on pildil tegemist? (Foto autor: Priit Pullerits)
******
Horse Canyon in Elaterite Basin seen from the edge of a jeep road leading towards the Maze Overlook, Canyonlands National Park, Utah 29. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Tanel Kangert (vasakul) ja Rein Taaramäe Eesti meistrivõistlusi grupisõidus. Foto autor: Alar Truu, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Rein Taaramäe (vasakul) ja Gert Jõeäär jagamas grupisõidus Eesti meistritiitlit. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 3: Rene Mandri Londoni olümpiamängudel pressikonverentsil. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 4: Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi. Foto autor: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix

54 Kommentaarid:

At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

Nõme ja ebaviisakas, ka ebapädev kriitika ETV kommentaatorite pihta.

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

Kas Teigamägi kah ei taha roadec2015 temposõidu rada läbi sõita? Aga Manner?

 
At 13:21, Anonymous twitter said...

"Kaksi keski-ikäisehköä miestä sauvakäveli just kotitiellämme. Melko harvinainen näky täällä. Alkavat virolaismiehet pehmentyä?"

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

Kuuse Lembit mulle meeldib, igati positiivne inimene ning emotsioon ja empaatiavõime kõigele lisaks.

 
At 13:47, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits,
te EI PEA etteantud märkide arvu täis kirjutama. Kui teil ei ole millest kirjutada.
Teigamäel oleks mingi uudisväärtus.
Teie aga alustate meedia oma naba vaatlemisega.
Ja kuidas need kaks marginaali üksteisega seotud on?
Aga ega te isegi vastata oska.

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

TdF kommenteerimisel jäi Mandri selgelt alla Kirsipuule.

 
At 13:56, Anonymous Anonüümne said...

Ehh, tuleb välja, et Tartu-Kärkna-Kärevere-Tartu ring on PP kodu uksest ukseni täpselt 39,4 km mitte 41 km pikk. Seega on PP keskmised juba eriti kahtlase väärtusega. Igatahes võib julgelt 1 km/h nendest numbritest maha arvutada. Ilmselgelt mõõdab PP oma teekonda kalibreerimata seadmetega. Aga noh, numbrid tulevad ju nõnda uhkemad.

 
At 14:07, Blogger Priit Pullerits said...

...te valisite vist kõige otsesema tee ning jätsite arvestamata linnas need ringid ja haagid, mis ma marsruuti olen kaasanud, et pikkus ei jääks mingil juhul alla 40 km.

13:47 - vaadake blogi nimetust. See on minu blogi, kus minu sõnalist osa toetab Scanpix oma piltidega. Ja ma kirjutan siin, millest taha, ja kui pikalt tahan.

Jah, 13:54, Lembitu Kuusel on hea ja ladus jutt, aga niipea, kui tuli kommenteerida vahetult seda, mis teleekraan näitas, oli vaja Mandri panust, et asjast täpsemat sotti saada. Kuuse andis taustainfot (kes millal sündinud, mis meeskonnas sõitnud, millal miski ehitis on valminud jne), aga kõik see, mis puudutas võistluse käiku, rääkimata muudest rattaspordi spetsiifilistest nüanssidest, oli Mandri suust asjatundlikum ja detailsem ja veenvam. Mis on ka loomulik, arvestades, et ta on olnud profisõitja.

13:54, mis puudutab võrdlust Jaan Kirsipuuga, siis nagu ikka, inimesed on erinevad, ja Mandri jutt on kiirem ja ladusam kui Kirsipuul. Ta suudab kommentaatorina rutemini reageerida ja initsiatiivi haarata ja hoida. Aga see-eest, jah, maanteel finišiheitluses paneks Jass Mandrile kindlasti pika puuga.

 
At 14:58, Anonymous Anonüümne said...

Paraku on nii: kes ratta seljas kangem, selle sõnal suurem kaal. Pullerits võib Mandrit ladusa ja lõbusa veste koolitusel dresseerida palju tahes, Jass paneb oma oleku ja konkreetsusega kommenteerimises pika puuga ära (mitte mingi krdi grõmmi võrra). Kirsipuu võib vaatajate küsimusele vastata „Ei tea.“, teised seda endale lubada ei saa.
Nii et, parim oli tandem Kuuse Lemps ja Jaan Kirsipuu.

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

Pildil on Ahtme (äärmisel juhul Sompa (samoe opasnoe mesto posle Ahtme (Ameriki))

 
At 15:30, Blogger Priit Pullerits said...

Ei ole õige vastus, 15:20.

 
At 15:32, Blogger Priit Pullerits said...

Huvitav, kelle IP-aadress on gw.ilves.ee, kes sisenes täna siia blogisse kell 15:30.12?

 
At 15:46, Anonymous Anonüümne said...

Priit teeb reklaami ISC meestele. Huvitav millest selline IP alane küsimus?

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

AS Ilves-Extra webmail
https://gw.ilves.ee/exchweb/bin/auth/owalogon.asp?url...://gw.ilves.ee/...

 
At 16:07, Blogger Priit Pullerits said...

Tubli, Ilvesega saite hakkama! Aga nüüd nähke ka seda, mis teil otse silme ees: kus kohas Eestis on ikkagi tehtud seekordse sissekande lõppu lisatud pilt?

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

Selge on see, et erialast juttu võib enam oodata endisaegselt tegijalt, kuid sellest vaid ei piisa. Ilmselt tandem sportlane ja ajakirjanik moodustavad kena sümbioosi.Kuuse on vana jooksumees, ilmselt praegustest tegijatest siiski kõige lähedasem spordile. Aastaid tagasi kommenteeris Mikser Kruuda televisooonis kergejõustiku ülekandéid ja üllatavalt hästi. Hetkel Osila loeb mitmevõistluse punkte, Tiislerid, Süvari ja paljud teised on pallimöngude fanaatikud. Vastupuidavusala kommentaatoreid justkui ei olegi.

 
At 16:43, Anonymous Anonüümne said...

Ei eelda, et kõik seda (juba) teadma peaksid, aga all tasuta üldharidust 2015:
IP-aadress koosneb ainult numbritest 0-255, 4 punktiga eraldatud numbrit. Selle abil ilma turvaandmeid teadmata kellegi "aadressi" otsida on umbes sama hea nagu tigukirjale adressaadi aadressi asemel katastriüksuse numbri kirjutamine. ilves.ee on domeen ja gw.ilves.ee teise astme domeen.

Palun paluge ühtlasi ka põhikoolimaterjalidesse lisada, kui koolides tuttavaid näete või kui haridusminister vastu peaks tulema:
https://et.wikipedia.org/wiki/Domeeninimi
ja
https://et.wikipedia.org/wiki/IP-aadress

Aitäh.

 
At 17:46, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, hoia end vaos.

 
At 18:34, Anonymous tsiklist said...

Kõrgessaare

 
At 18:36, Blogger Priit Pullerits said...

Tubli, 18:34! Teie võit! Kui veelgi täpsem olla, siis Viskoosa.

Nüüd, kui see küsimus vastatud, eks öelge sõna sekka, kes on teie arvates Eesti parim rattaspordikommentaator!

 
At 18:38, Anonymous tsiklist said...

Kirsipuu

 
At 18:42, Anonymous tsiklist said...

Mulle meeldis eriti see, kuidas Kirsipuu finishiheitluses Kuusele lausele vahele segas ja ütles, et Katjuša võit pole üldsegi kindel kuigi Kuuse pakkus viimasele võitu. Hetk hiljem selgus, et vanameister nägi olukorra väga täpselt läbi ja Katjuša pidi leppima kolmanda kohaga...

 
At 18:43, Anonymous Anonüümne said...

Ärge öelge talle. Selle isiku võtab ta järgmisel korral solvanguobjektina käsile. Just imetlesin Lembitut, kui hästi ta on taastunud peale "Veerpalu traumat".

 
At 19:17, Anonymous Anonüümne said...

Kuhu need kommentaarid siit kadusid?
Neid oli siin vähemalt 45 tk.
http://www.postimees.ee/3272581/vao-pagulaskeskuse-kakluse-ohver-vajas-kiirabi#comments

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pulleritsu lembitukuusestumine, näen, on täies hoos.
Kes on TV-s - ükski kultuurne inimene, muide, ei vaata TV-d - parim lobelõug ja jutuvestja, on muidugi ülimalt oluline küsimus.
Üritaks siinse kõrvalise blogi diskurssi siiski mõneti vürtsikamaid noote tuua?
Hr Pullerits,
Kuhu on jäänud aga teie sõbra, mitmeid erinevaid ministriameteid proovinud Jürgen Ligi, Venemaa suhtes kõvatanu, kelle poeg hoopis Vabaduse platsis venelastega kaklusse sattus (ja Ligi enda sõnu parafraseerides - haledalt lüüa sai) - tegevuse kajastamine? Kui hr J.Ligi juhtute nägema, palun võtke nööbist kinni ja küsige Eesti Vabariigi rahvusvaheliste kohustuste kohta. Kreeka asi ei ole ju kaugeltki lõppenud.

 
At 08:51, Anonymous Anonüümne said...

üksviiskümmendviiskomaüheksa soovib:

Palju Õnne Eesti esimesele mittemugavuszooni harrastussportlasele!

Uues aastakümnes tuleb mahte oluliselt tõsta ja näidata noortele lödipükstele kätte nende õige koht!

ps. sellest legendaarsest ajast üksviiskümmendviiskomaüheksa on muide kiiremad old läbi aegade vaid 26 naist (ja neistki mõned üsna mehelikud)

 
At 09:15, Anonymous Palju õnne juubilarile! said...

Egle Pullerits: kas see on juubel?

12.03.2012 8:57
Rubriik: Arvamus
Kümme keelesäutsu on eetris käinud. Kas võiks öelda, et see on juubel? Firmal täitub viis tegevusaastat. Viies juubel? Ei, kindlasti mitte!
Sõna juubel näikse olevat kaotanud pea täielikult oma algse tähenduse. Kas teate, millest see sõna tulnud on? Eks ikka antiikajast ja ladina keelest, tähendades algselt viiekümne, hiljem ka 25 eluaasta täitumist. 50. sünnipäev oli siis esimene juubel ja teine juubel saabus 75 eluaasta täitumisel, kolmas saja-aastaseks saades.

Keelt muidugi enam vana aja liistule tagasi ei tõmba ja keeleteadlased ja -korraldajad sedastavad, et sõna juubel tähistab ümmargust tähtpäeva. Ometi ei saa selle sõnaga asendada sõna sünnipäev.

 
At 10:51, Anonymous Anonüümne said...

Umbes 12-15 aastat tagasi, kui ETV samuti TdF näitas, kommenteeris seda Jurtsenko. Ja see oli tase; ta rääkis nii, et ma vaatasin ja sain aru. Et millised on ülesanded sellel, keda praegu veetakse ja et vaadake sinna alla paremale nurka, sealt hakkab praegu end kokku tõmbama see ja see ning neid ei ole vaja tähele panna, sest sealt ei sünni midagi, vaid säärase küljetuulega tuleb võitja sellest servast jne. Ta ei rääkinud sellest, mis niigi näha on, vaid sellest, mis juhtuma hakkab ja kuidas see juhtub. Ma ei sõida ratast, lihtsalt vahest tööle ja poodi õlle järele, aga sellest paremat kommentaari ei ole ma iial enam kuulnud. Ja vist ei kuule ka. Ükskõik millisel spordialal.

Antsu vend

 
At 15:32, Anonymous Anonüümne said...

Kuuse Lemps sai väga hästi kommenteerimisega hakkama, selge on see, et tema kõrval peab olema mõni spetsialist. Mandri oli hea, Jass samuti. Üldiselt oli tase väga hea, kuigi alati saaks ka paremini. Näiteks teinekord vastas Kirsipuu küsimustele kuidagi poolikult. Näiteks sellele, et miks rattaspordis viitstart ei õigusta. Olnuks too mägede etapp viimane ja Quintana läinuks 3 mintsa peale Froomi rajale, siis Valverde, Contador jne, mis siis saanuks? Selge on see, et sprinterid sealt tunni kaugeselt end ette ei süga ja ilmselt ei süga ka need, kes on 20 minuti kaugusel. Kirsipuu vastus oli see, et see lihtsalt ei töötaks, samas null põhjendust sellele küsimusele. Küsimus võib alati rumal olla, aga vastus ei tohi olla rumal/lakooniline. Kui juba küsimus välja valitud oli, siis tuleks sellele ka vastata :) Mind endiselt huvitab. Mis ikkagi saanuks, kui too viimane mägede etapp olnuks viimane ja rajale minduks samamoodi nagu Tour de Skil. Minu meelest rattas oleks see oluliselt põnevam, kui suusatamises. Tekiks igasugu põnevaid gruppe. Aga se on ka minu arvamus :)

 
At 15:44, Anonymous Joel said...

Õnnitlused juubilarile!

Priit kas sina saaksid uurida, kuidas hr.Kelk hindab linnatänavate asfaltkatte olukorda EM U23 Maanteerattasõidu korraldamiseks? Minu tänane kogemus ütleb, et nii perses (nt.Turu tänav) pole Tartu linnatänavad veel olnud. Kuidas saab mnt rattaga täiel kiirusel ületada teravaid risti sõidusuunaga läbikaevatud kohti? Lisaks tänavatel varitsevad põhjatud ohtlikud trassiaugud? Euroopast tulnud proffidele jääb pärast võistlust veel pikaks meelde Tartu tn. olukord. Vaevalt, et keegi enam siia kunagi võistlema tuleb...

08.08 olen stardis. Kas tulla mnt või mtb selles on küsimus...

Tervitades,
Joel

 
At 15:52, Anonymous Anonüümne said...

Kui minu teha oleks, siis ma muudaks rattasõidu MM võistluse tunduvalt põnevamaks, võttes palju üle suusatamisest. Aga no ratturid on samasugused nagu jalkavennad. Traditsioone ju murda ei saa, mis sest, et see MM ei huvita tglt kedagi.

MM võiks koosneda nädalasest tuurist, nagu ka suusatamine. Medaleid annaks välja erinevatel aladel ja ka kokuvõttes.

1. MM võiks alata meeskonnasõiduga (kvalifikatsioon), igas tiimis 6 meest. 33 parimat tiimi (riiki) saavad edasi võistelda, ülejäänud lähevad koju. Jääks järgi 198 ratturit nagu Tour de France´l. 3 parimat riiki saaksid medalid

2.Teine etapp võiks olla tavaline sileda etapp (spint), kus võiksid olla ka vahefinišid (preemiasekundid) touri üldarvestuse jaoks. 3 parimat saavad medali.

3.Kolmas etapp võiks olla selliste mägine. Vahefinišid (preemiasekundid). Üldarvestuse 3 parimat saaks taas medalid.

4.Neljas etapp eraldistart. 3 parimat saavad medali. 10 esimest saaksid ka preemiasekundeid. Parimad saaks medalid

5. Viies etapp võiks olla teatesõit 4*50 km linnaringil. 3 parimat tiimi saaks medalid.

6. Etapp oleks mägede etapp mäefinišiga viitstardist. Eraldi medaleid ei jagaks.

Kokkuvõttes kestakski tuur täpselt nädala.

6. komplekti medaleid:

1) meeskonnasõit
2) sprint
3) mäed
4) eraldistart
5) teatesõit
6) tuuri parimad (sinna arvestusse ei kuulu meeskonnasõit ja teatesõit)

Usun, et põnevust oleks rohkem kui rubla eest :)

 
At 16:45, Anonymous Anonüümne said...

Ja vahepeal võiksid võistlejad osaleda veel puusahööritamises, vürfli viskamises ja anektootide rääkimises. See lisaks veel rohkem põnevust.
Omapärane publik käib siin bloogis.

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Joel, ka temposõidu rajal on asfaldi asemel mingi suure teraga puru ja sideaine segu, niiet valusad randmed on garanteeritud. Isegi blogi autor ei ole julgenud sinna sõitma minna.

Niiet võtame ikka MTB pealt tolmu maha.

 
At 17:39, Anonymous Kärna Ärni said...

Palju õnne, jõudu ja tervist vanameistrile!

 
At 18:06, Anonymous Anonüümne said...

15.32
jaan vastas su viitstardi küsimusele. Rattasõidus on teise taga istumise effekt kordades kasumlikum kui suusatamises. Mis muudaks põnevuse tekitamise asemel grupikestes istumiseks.
Nagu eraldistardis keelatud sinust mööduva ratturi vedajana kasutamine.
Suht reeglina möödutakse teine teiselpool tee äärest. Suusatamisel on palju rattasõidust õppida...
1. kuidas toimub meeskonna töö.
Rattasõit ei pea vaatajate lisa saamiseks ala jaburaks muutma nagu suustamine teinud on. See on ise üle 100'aastase traditsiooniga paika loksunud.

 
At 20:42, Anonymous Anonüümne said...

18:06
Väga hästi mõistan, et rattasõidus on tuules istudes kordades effektiivsem. Mis ma tahan öelda on see, et rattasõidus oleks viitstart mingi tuuri lõpus oluliselt põnevam kui suusatamises. No aga las mehed istuvad grupikestes. See ongi põnev, kes kuhu gruppi satub, mis grupp keda püüdma hakkab. Parimad peavad ikka selguma, kes tahab grupikesega jooneni tulla, kes mitte. See grupis "loksumine" on ka hoopis muu, kui praegune grupis "loksumine". Kui ikka Contador ja Valverde ning Quintana oleks Froomi kinni püüdnud. Las nad sõitnuks 4 kesi koos, jube põnev oleks ju olnud. Mägede etappidel on niigi gruppe kordades vägem kui siledal ja kui mehed erinevatel aegadel stardivad, siis seda väiksem on võimalus, et suured grupid tekivad. Ja kui tekivadki grupid, siis mehed on eelnevalt oluliselt erineval määral tööd teinud ja see hakkab etapi lõpus maksma.

"Rattasõidus on teise taga istumise effekt kordades kasumlikum kui suusatamises, mis muudaks põnevuse tekitamise asemel grupikestes istumiseks". Julgen ristivastupidist väita, kui formaat oleks hästi välja mõeldud ja lõppeks lõputõusuga. Ma ei mõtlegi, et suvalisel võistlusel siledal viitstarti teha, sel poleks tõesti mingit pointi. Aga antud juhul minu meelest Jass isegi ei süvenenudki küsimusse.

Jalka -ja rattamehed ongi traditsioonides kinni. MM-il võiks seda ju katsetada, seda enam, et see on rattameeste jaoks nii mõttetu võistlus. Aga ei, traditsioone ei riku, las olla MM aasta tähtuselt 60.-s võistlus. Milleks seda üldse siis pidada??? Vastus: traditsioonid ???

Kui veel traditsioonidest rääkida, siis miks tekitati raadioside ??? Ilma oleks ju oluliselt põnevam, isegi Kirsipuu väitis nii. Siinkohal olen Jassiga vägagi nõus :)

Mismoodi see suusatamine jaburamaks läks? Võeti ju rattasõidust snitti. Ennem oli ainult eraldistart (jalgrattas ju ka selline formaat olemas). Millegipörast on rattas ka grupisõidud, suusatamisse toodi rattasõidu eeskujul ka ühistardid sisse ja ka sprindid (loe: ratta siledaetapp). Veerpalu oli puhtal kujul rattasõidu Tony Martin. Tänapäeva suusatamises oleks AV-l tunduvalt keerulisem läbi lüüa.

Tour de Ski ja Tour de France on oma olemuselt küllaltki sarnased. Ma lihtsalt arvan seda, et Tour de ski formaat töötaks rattasüidus veelgi põnevamalt kui suusatamises. Jah, Mandri rääkis põnevalt ja Jass rääkis põnevalt, igasugu taktikad ja asjad (mõtlen siin sileda etappe). Lõpuks on ikka nii, et 90% juhtudel jooksikud ei võida ja võitja tuleb ikka 3-4 mehe valimist. (See oli vägagi ette ennustatav, vaadake kasvõi kihlveokontoreid). Kui neid ei usu, siis on teil lihtne viis rikkaks saada :) Mis point siis sel eelneval meeletul takitkal, mis toimub 30-140 kilomeetril, kui etapp on 220 km pikk :D ?

Ei, ma ei hädalda ja ma ei arvagi, et oleks vaja revolutsioonilisi muutusi. Küsimus on pigem detailides. Vaatasin ka kogu tuuri ja täitsa põnev oli, aga võinuks veelgi põnevam olla.

 
At 21:56, Anonymous Anonüümne said...

Viimastel Touri mägede etappidel oli raja ääres palju pealtvaatajaid.Ega vist rohkem poleks mahtunud,nii tihedalt elati kaasa.Seega on piisavalt huvitav ja arusaadav,mis toimub.Sama ei saa öelda suusatamise kohta,seal rajaveerel paljud treenerid,määrdemehed pealtvaatajateks.Rattasport ei pea erinevalt suusatamisest pidevalt midagi muutma,et oma olemasolu tõestada.Priidule aga palju õnne ja jõudu võistlustel!

 
At 22:16, Anonymous Anonüümne said...

Rattaspordis on suvi, seepärast on ka pealtvaatajad. See pole argument. Eestis vaadatakse kossu oluliselt rohkem kui jalkat. Põhjus on ilmas, sest Barcelona mänge jalkas jälgib rohkem kui kossus. Mõlemad satsid on tegijad.
Suusatamise kandepind pole võrreldav rattasõiduga. Just klimaatilistel põhjustel, ratast saab harjutada igas maailma riigis. Kui oleks vastupidine olukord, siis pole sugugi kindel, et rattas oleks rohkem pealtvaatajaid kui suusatamises. See ei tähenda, et ratta formaat on ideaalne. Muud tegurid määravad selle.

 
At 22:22, Anonymous Anonüümne said...

Palju õnne juubilarile :)
T.

 
At 23:07, Anonymous Anonüümne said...

Palju õnne juubilar!

 
At 10:40, Blogger Andres P said...

IP teemal rääkijale täienduseks, et:
IPv4 aadress koosneb jah numbritest. IPv6 sisaldab lisaks ka tähti a-f ja kasutab eraldajana ":". Ehk ei saa väita et IP aadress koosneb ainult numbritest.
Hostinimi gw.ilves.ee EI ole teise taseme domeen. Tegemist on A kirjega.
IP'de geolokatsiooni avalikult kasutatav teenus on täitsa olemas, aga see pole väga täpne. Eesti tingimustes pannakse enamus oma ISP asukohta (ehk siis antud juhul Tallinnasse, Telekomi)

 
At 11:15, Anonymous Anonüümne said...

Nuhite või?

 
At 15:47, Anonymous Martin said...

Rahvuslikult mõtlevad pikamaamehed, koonduge!
Homme on august. 08/08/08, 31/08, 09/01, 09/11. Microsoft on lansseerinud küberrelva Windows 10, Venemaa on käivitanud uue põlvkonna soomusmasinate T 14 Armata jmt tootmise. Suve lõpp ja sügis saab tõenäoliselt olema palav, nii sisepoliitiliselt kui ka kogu Ida-Euroopa ja Läänemere regioonis.

 
At 21:16, Anonymous hiidlane said...

Õige vastus on siiski Kõrgessaare, Viskoosa on vaid rahvakeelne nimi. Tegu on Sadama tee majadega.

 
At 04:15, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:18, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:24, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:45, Blogger Minko Chen said...

toms outlet
phone cases
converse shoes
nike running shoes
michael kors outlet online
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
winter coats
barbour jackets
jordan shoes 2015
michael kors outlet online
true religion jeans
mizuno running shoes
moncler jackets
true religion outlet
air max shoes
christian louboutin,louboutin,louboutin outlet,louboutin outlet italia,scarpe louboutin
roshe run men
replica handbags,replica handbags outlet,cheap handbags,purses and handbags,wholesale replica handbags,replica bags,bags outlet,replica handbags wholesale,cheap purses,discount handbags,handbags sale,wholesale purses,handbags and purses,replica purses
snapbacks wholesale
mlb jerseys
1205minko

 
At 04:00, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 01:45, Blogger نور الهدى said...تنتشر الحشرات صيفا بسب ارتفاع درجة الحرارة والرطوبة فاغلب مناطق المملكة تعانى من انتشار عدة انواع من الحشرات للتغلب عليها لابد من الاستعانة بشركة مختصة باعمال
مكافحة الحشرات المختلفه فكل حشرة تحتاج الى مبيد خاص بها ليتم القضاء النهائي عليها
يمكنك دوما الاستعانة بافضل شركة مكافحة حشرات بالرياضفهى تقدم افضل مكافحة للحشرات باستخدام افضل المبيدات وبدون مغادرة المكان

وتعد الاول الاشمل في مكافحة الحشرات فهى تعد افضل شركة مكافحة حشرات بابها و افضل واحسن شركة مكافحة الحشرات بالاحساء وافضل شركة مكافحة حشرات بينبعوافضل شركة مكافحة حشرات بالجبيل وافضل شركة مكافحة حشرات بجدة و افضل شركة مكافحة حشرات بمكة وافضل شركة مكافحة حشرات بالخرج وافضل شركة مكافحة حشرات بالقصيموافضل شركة مكافحة حشرات بالخبر وافضل شركة مكافحة حشرات بالمدينة المنورة

 
At 01:45, Blogger نور الهدى said...تعد الاخلاص افضل شركة تنظيف ومكافحة حشرات بالطائف فهى تقدم افضل الخدمات وباقل الاسعار لانها تتميز بانها افضل :
رش مبيدات بالطائف
شركة مكافحة الفئران بالطائف
شركة غسيل خزانات بالطائف
شركة نظافة بالطائف
افضل شركة تسليك مجارى بالطائف

_____________
شركة تنظيف بالخرج
شركة نقل عفش بالخرج

 
At 15:15, Blogger dong dong23 said...

moncler coats
coach factory outlet
canada goose online
louis vuitton
canada goose sale
michael kors handbags
ugg uk
uggs on sale
ugg boots
nike roshe run flyknit
2016.12.15chenlixiang

 
At 13:03, Blogger واحة الرياض said...

أفضل شركة كشف تسربات المياه وحماية المنازل بشكل صحيح مما يساعدد على العيش فى المنزل بدون أى مشاكل تسربات تواجهه فلا تتردد بالإتصال والبحث عن واحة الرياض لخدمات كشف تسربات المياه
The best company to detect leaks and protect homes properly, which helps to live in the house without any problems leaks face, please feel free to contact and search for Riyadh Oasis for water leak detection services

كشف تسربات المياه
كشف تسربات المنازل
كشف تسربات
كشف تسربات المياه بالرياض

 

Postita kommentaar

<< Esileht