esmaspäev, juuli 25, 2016

Pullerits: Kuidas ma tegin pika ja võimsa soolosõidu? Ja edasi...?

Sellal, kui enamik teisi mehi Eestis lõpetab töönädala ja laseb rihma lõdvaks, oi kui lõdvaks, võtsin ette soolosõidu Tartust Valka. Plaan oli sealt edasi ka üle riigipiiri minna. Kuni Läänemere kaldani välja.

Kas alternatiiv eraldistardist sõidule? Ei, seda mitte. Aga ihuüksinda asusin teele küll.

Õhus oli pidev uduvihm. Sellest hoolimata võtsin kaks joogipudelit kaasa. Lisaks plastpudelisse pigistatud kolm pakki SiS-i spordigeeli ja ühe Sponseri energiakommi – too oli ainus, mis pakist järele oli jäänud.

Alustasin kodu ukse eest rahulikult. Esimesed 5 km läbisin keskmise kiirusega 33 km/h. Linnast väljudes panin hoogu juurde. Järgmised 5 km väntasin juba keskmisega ligi 40 km/h. Esimesele 10 km-le kulus 16.37, keskmine pisut üle 36 km/h. (Siin ja edaspidi Endomondo kogutud andmed.)

Teisel kümmekonnal kilomeetril (fotol paremal) lisasin veidi tempot, saades keskmiseks 37,66 km/h. Elvasse keerava maanteesõlmeni jõudsin umbes kolmveerand tunniga. 15.-20. km läbisin keskmise kiirusega 39,13 km/h ning 20.-25. km keskmisega 38,63 km/h.

Rõngusse (fotol all vasakul), kust sõitsin ühe jutiga läbi, ehkki sealses kaupuses müüakse häid pagaritooteid – kui dr Leho Rips mind 2012. aasta sügisel Valka põlvelõikusele sõidutas, tegime ka seal peatuse –, jõudsin tunni ja seitsme minutiga.

30 km läbisin 48.55-ga ja 40 km 1:05.43-ga. Minek, mis seal salata, tundus hea ja mõnus. Ilmselt elu üks parimaid tundeid rattasadulas, hoolimata sellest, et tohutu õhuniiskus tegi prilliklaasid märjaks, häirides pisut nähtavust, ja rattavormi samuti.

Isegi Rõngu-järgne pikk ja suur tõus ei suutnud hoogu eriti kärpida, kuigi tõusul tuli üks kõne vastu võtta. Tolle 5 km lõigu läbisin keskmise kiirusega 35 km/h. Olin jõudnud umbes poolele teele Valga suunas.

Siis piisad tihenesid. Tühja sest. Ikka püsis 5 km pikkuste lõikude keskmine kiirus raudselt üle 35 km/h. 50.-55. km lõik möödus keskmisega 38,38 km/h ning 60.-65. km lõik keskmisega 38,38 km/h. Viimasel 15 kilomeetril enne Valgat (fotol paremal) püsis keskmine kiirus 5 km pikkustel lõikudel kenasti üle 37 km/h. Ei tea, kas aitas kaasa ka see, et olin Valgale liginemise ajaks ühe pudeli vett juba ära joonud ning spordigeelide pudelikese ka peaaegu tilgatumaks ammutanud.

Kui Valgas enam-vähem kesklinna jõudsin, olin kodu ukse eest läbinud 84 km ning olnud teel 2:22.20. Endomondo väitis, et kilokaloreid oli kulunud 3001 ja vedelikku kulunud 1,22 liitrit (neid arve ma väga tõsiselt ei võta, sest vaevalt Endomondo mu kehalisi parameetreid teab).

Jõudu ja jaksu oli endiselt piisavalt. Võtsin innuga Pika tänava tõusu, et keerata selle otsas paremale Kungla tänavale.

Keerasingi ja...

...siis muutus kõik.

Kõige põnevamad lood lõpevad ikka kõige ootamatuma koha peal. Nii ka seekord. Mis juhtus - loodetavasti aitab te närve rahustada see rattasõidu kaunisvideo, sest eelmine video oli vist juba alguses liiga heidutav.

Foto 1: Hollandlane Bauke Mollema on Tour de France'i laupäevasel etapil teistest lahti rebinud. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 2: Tartu-Valga maantee Külitse ja Nõo vaheline lõik. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Rõngu kergliiklustee. Foto autor: Andres Ehrenpreis, Postimees/Scanpix
Foto 4: Tartu-Valga maanteel jääb Valgani 4 km. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix
Foto 5: Ratturid võtmas kurvi Tour de France'i laupäevasel etapil. Foto autor: GodingImages / PA Images / Scanpix

62 Kommentaarid:

At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

Jutt sellest, kuidas Priit vihmas üksi pedaalis. Väga põev süźee. Selle kogutud teosed oleks ilmselt samasuur hitt, kui kunagised ENE-d või Lenini kogutud teosed.

 
At 09:21, Anonymous Anonüümne said...

Miski lilla esmaspäeva hommikune loomekriis või?

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea, too, jah, nood maksuoptimeerijatest tõprad alkoostjad ja -müüjad meie ette häbiposti!

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

Endomondo järgi ütles keeramise hetkel käikari keeviskõrv lepingu üles. Seega on soolofännidel aeg pakkuda Priidule vähemalt ajutiseks kasutamiseks tipptaseme eraldistardi ratast.

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Suht normaalne tulemus, kuid ei midagi erilist - reedel oli sul päris hea tagant tuul.

 
At 13:12, Anonymous Anonüümne said...

Mis siis muutus, tahtsid Tartu tagasi sõita, aga tuul oli vastu ? Sel juhul olnuks keskmine kiirus 27km/h :)?

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

Jälle. Mees paugutab nädal tagasi et lühikesi trenne vaja teha mitte tunde sadulas muneda. Käitub ise risti vastupidi.
Otsusta ära, või siis ära lärma tühja

 
At 14:48, Anonymous Martin said...

Hallo, hr Pullerits
Eesti partner Erdogan on andnud käsu 42 Türgi ajakirjaniku vahistamiseks. Paet vaikib, järelikult odobrjajet. Tehke vähemalt teie suu natuke lahti. Poliitiliselt takistusi pole: Erdogan ja Putin on nüüd sõbrad.

Ja veel. Kas olete kuulnud, et WADA süüdistused Venemaa suhtes osutusid fabritseerituiks? Te ei ole seda kuulnud? Ah jaa, muidugi, teie loete lisaks Eesti meediale veel vaid Vanity Fairi. Seal aga sellest ei kirjutata.

 
At 15:29, Blogger Priit Pullerits said...

Väga loll jutt Martinilt. Lugege seda:
ROKi presidenti peetakse Putini marionetiks
http://sport.postimees.ee/v2/3776607/roki-presidenti-peetakse-putini-marionetiks

 
At 15:48, Anonymous Martin, üliõpilane, Tallinn said...

WADA võltsingute kohta tuleb järjest teavet juurde. Rahvusvahelise hokiliidu president Fazel osutab WADA raportis sisaldusvatele väljamõeldistele. Erinevate väljaannete analüütikud küsivad: kui Venemaal olevat olnud "uriiniproovide vahetamise" riiklik programm, kuidas siis 2008. kuni 2014. a ja ka hiljem nii palju Venemaa sportlasi ikka dopinguga vahele jäi? IAAFi president Coe, kahtlaste ordude rüütel, keda ppetakse Briti eriteenistustega lähedastes suhetes olevaks isikuks, närib praegu küüsi. Plaan Venemaa kõrvaldamiseks ei läinud läbi. Vastupidi, kaadervärk on kokku varisenud.
* *
Hr Pullerits, kus saab Tartus parimat šaurmad?

 
At 16:10, Blogger Priit Pullerits said...

...see on mõttetu vene mõjuagendi iba, mida te suust välja ajate, see ei vääri tähelepanu ja ärge sellega rohkem aega raisake ja keskustelu risustage. Tagasi tüviteksti juurde!

 
At 16:33, Anonymous Anonüümne said...

Tuginedes tüviteksti mõistele, peab tõdema, et Priit põeb Anton Tšehhov'i novellist "Must munk" tuntud mania grandiosa't millega heitlemises kahtlustati seal Kovrinit. Treeningpäeviku sissekannet nimetada tüvitekstiks suudab vaid inimene kes on selle teksti täispikkinud salateenistustele kergelt lahtihammustatavaid koodsõnu.

Copy-paste Sirbist: "Tüviteksti mõiste pärineb kirjandusteadusest ja esmakordselt tuli see sõna kasutusele seoses „Kalevipojaga”:1 „Kalevipoeg” kui tüvi, millest hakkavad hargnema igasugused muud tekstid, sealhulgas teiste kunstialade teosed. Hoolimata „Kalevipoja” motiivi jätkuvast kasutamisest,2 pole tüviteksti täpsel määratlemisel päris ühele seisukohale jõutud. Nii on eesti kirjanduse tüvitekstina mainitud ka näiteks klassikaliste teoste kogumit, millel on rahvusele identiteeti loov roll, eesti kultuuri tüvitekstina on nähtud ka laulupidu.3"
1 Jaan Undusk, Rahvaluuleteksti lõppematus (saatesõna). Rmt: Felix Oinas, Surematu Kalevipoeg. – Keel ja kirjandus, 1994.
2 Marin Laak, Kalevipoeg kui tüvitekst. – Keel ja kirjandus 2013, nr 3.
3 Rein Veidemann, Laulupidu kui eesti kultuuri tüvitekst. – Sirp 17. IX 1999.

 
At 17:06, Anonymous tüvijuurikas said...

hahahaah, väga hea 16:33 :)

 
At 17:16, Anonymous Seenior semiootik said...

Ohh teid isehakanud tobukesi. Nii ju ongi, et Priidu iga sissekanne on tüvitekst, "kui tüvi, millest hakkavad hargnema igasugused muud tekstid". See blogi on selle parimaks kinnituseks eesti kirjanduses ja kultuuris.

 
At 17:56, Anonymous MargusM said...

..ükspäev kühveldasin Puhjast Tartu, keskmine üle 40-ne. Sõidu keskmine tuli ikka ~32km/h : l
Äkki oleks pidanud kohe Jõgevani rallima, et keskmist üles saada?? ..või hoopis Puhjas kella käima panema?

..minule arusaamatu on küll see, et milleks koguda Endomondosse ~1,2km jalutuskäike ja 2km rattasõite? Nende andmetega pole eriti midagi peale hakata.. võibolla on uhke tunne sellist mummulist kalendrit vaadata kuid ei enamat. Palju täppe vähe villa.

 
At 21:44, Anonymous Anonüümne said...

Sellise kirdetuulega oleks pidanud õigel rattamehel keskmine 45 olema Valka jõudes.

 
At 22:08, Anonymous Martin, spordipolitoloogia ja -imagoloogia üliõpilane said...

Dmitriy Kogani (Saksamaa) sissejuhatus spordi geopoliitikasse https://centerforpoliticsanalysis.ru/position/read/id/osnovy-sportivnoj-geopolitiki
Vene keeles, kes oskab lugeda.
Kogan, kes muide ka Eesti kommentaariume väisab ka eestikeelt näib oskavat, selgitab, mida ROK kardab.

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Kopi-peistime igaks juhuks siia (motiveeritud mahus):
"Чего пуще прочего боится МОК? Развала олимпийского движения. Бойкоты МОК уже проходил. Воспоминания у всех остались не очень хорошие. Другая опасность — «альтернативщина». МОК — общественная организация. Там, где есть одна общественная организация, может быть создана ещё одна. И ещё. И ещё. Наконец, всё упирается в деньги. Подавляющему большинству спонсоров Игр будут приятны победы спортсменов из США. Но не тогда, когда они будут происходить на условном «открытом чемпионате США». Соревнования должны быть проведены по гамбургскому счёту. Это, кстати, ещё одна причина, почему Россию нужно на Олимпиаду допустить, предварительно, однако, «переломав ей ноги».

Чего пуще прочего боится WADA? Реорганизации. WADA живёт на деньги МОК и государств. Не дай бог, МОК захочет что-то изменить"

Siit ka selgitus, miks Kristjan Port räägib sellist juttu, nagu räägib. Kes maksab, see tellib muusika.

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

seal on juttu ka norrakatest. Lugege.

 
At 22:22, Anonymous Anonüümne said...

Kogan näitab ka, miks Pulleritsu haibitud "Bild"-i plaan venelaste saavutusi olümpial ignoreerida, pöördub lõpuks Lääne enda vastu. https://centerforpoliticsanalysis.ru/opinion/read/id/nachalo-kontsa-olimpijskogo-dvizhenija

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

Mida Martin siin jahub? Isegi vene riiklikes telekanalites räägitakse, et selline "riiklik proovide" vahetus programm oli olemas.
Ära karanud laborijuhi kohta on algatatud venes kriminaalasi.
Et venelased ajavad ise enda kohta ka nüüd jama?

Ah, et miks ikka venelased vahele jäävad?
Sest kõik ei kuulunud valitute ringi ja vahele jäänute proove on testitud väljaspool Venemaad, kus laboris ei olnud seina sees luuki.

 
At 23:02, Anonymous Anonüümne said...

22:43, te vaatate vene riiklikke telekanaleid? Ma peaksin teid nüüd üles andma vä?
See selleks. Tagasi tüviteksti juurde, nagu ütleb hr Pullerits. Kogan targa mehena visandab seda, mis oleks juhtunud, kui venelasi Riosse poleks lastus. Risto, eesti odamees. Rassib kõigest jõust. Palk aga niru. Paksud Teigamäed ja Paedad ei anna söögirahagi. Käi ja kerja, käsi pikal. Sporti aga tahaks teha. Siis aga kutse. Moskvasse. V-I.Lenini nime Lužniki Keskstaadionile. Kergejõustiku Olümpiamängudele. Hotell, toit, reis - kõik tasuta. VÄGA korralikud päevarahad ja esinemistasud. Mõelge.
** Hr Pullerits, andke neid Kogani tekste Jaan Martinsonile lugeda. Aga nii, et keegi ei näe. -M

 
At 23:25, Anonymous Anonüümne said...

Palju Risto maksab?
Kui nii odavalt saab, siis võib ta ka vabalt Moskvasse jäädagi.

 
At 23:31, Anonymous Martin said...

Kogu seda asja tervikuna vaadates, liikudes analüüsilt sünteesile (intellektuaalne operatsioon, mis 22:43 jt sellistele selgelt üle jõu käib) - ning Eesti konteksti asetsedes jõuan väga huvitavatele järeldusteni -ei, konkreetsete ettepanekuteni! Mida ütleb "suur pil"? Sellest aga homme.

 
At 23:44, Anonymous Martin said...

Ja veel: Holdeni seitse ringi ümber s*tamaja http://blogger-holden.blogspot.com.ee/2016/07/105-ringi-oisel-staadionil-ei-ole-asi.html Jooksuharrastus võtab üha veidramaid vorme

 
At 00:01, Anonymous M said...

Ilnur Zakarinit https://en.wikipedia.org/wiki/Ilnur_Zakarin tahavad Olümpiale mitte lasta. Sead!

 
At 00:14, Anonymous Martin said...

Euroopa tuuridel võistlev, Küprosel elav mittepraktiseeriv moslem ja raamatusõber, TdF 2016 etapivõitja Ilnur Zakarin on küll parim näide Venemaa "riiklikust dopinguprogrammist". Mägisel rajal on vähe mehi, kes Zakarinile vastu saavad. Temposõidu noorte maailmameister. Jne. Aga võtame maha - mees pole isegi venelane, vaid tatarlane. Jah, Zakarinil on 2009. aastast dopingukaristus. Aga Taaramäe ja Veerpalu - puhtad poisid.

 
At 00:48, Anonymous Anonüümne said...

M ei jaga matsu välja, kahjuks, õppimine siin enam ei päästa, vist.

 
At 00:58, Anonymous Anonüümne said...

Ehh, mehed! Mida toda äput ROKi ikka hurjutada. Meil siin paralleelskeem ammu paigas ja töötab: on ESL ja on Team Haanja.

Lisaks meeleolukatele piltidele tasub vaadata ka imika videot - on ka Treener.
https://www.facebook.com/teamhaanja/

 
At 02:54, Anonymous Anonüümne said...

Just in: USA OK toetab ROKi otsust. Miks? Lugege Dmitriy Koganit, siis saate teada, miks. Stepanova? Äkki Paet tahab temaga kohtuda. Pakkuda kohta Estonia koonduses. -Tähtsamast aga päeval. Olge ootel! -Martin

 
At 02:59, Anonymous Martin said...

http://www.nytimes.com/2016/07/25/us/politics/donald-trump-russia-emails.html
Ainult kinnitab minu versiooni. Esinen päeval võimsa avaldusega! Kuuldele, mehed!

 
At 04:22, Anonymous Martin, biciclismo di corsa said...

Froome (Sky) võit TdF-l võib meeldida, võib mitte meeldida. Vattide täpne arvestus, kellavärgina töötava tiimi toetus, enese strateegiline tagasihoidmine ja realistlikud eesmärgid. TdF 2016 näitas, et lõuapoolikust blogijale ja "tunde järgi" "panijale", enese "pildituks" sõitjale nagu Taaramäe pole tuuril kohta. Tour de France on võistlus PROFESSIONAALIDELE.

 
At 07:05, Anonymous Anonüümne said...

..minule arusaamatu on küll see, et milleks koguda Endomondosse ~1,2km jalutuskäike ja 2km rattasõite?

Vahemärkusena Priidule - ka väike koer vajab siiski palju enam liikumist kui annab aktide nr 1 ja 2 kiirustatud sooritamine.

 
At 07:44, Anonymous Anonüümne said...

Ma hakkasin kuua ega tagasi ka rattaga sõitma. Üle päeva väntan 10-15 km. Nüüd kui tunnen, et konditsioon lubab pingitada, otsustasin nii enam-vähem maksimaalse lähedase jõuga läbida 15 km. Sõitsin keskmiseks välja 30 km tunnis. Nüüd aga taustast. Rattas on mul tavaline nõukogude aegne "meestekas", vanust 50, varasem taust ei mängi olli, aga olin jooksja, päris noorusasjal sõitsin omalõbuks ratast. Pole paha!

 
At 09:45, Anonymous MargusM said...

7:44 Väga tubli, jätka samas vaimus.
siiski edasise huvi korral soovitan kolida eesmärgipärasema ratta peale. Piisab alumiiiniumraamiga isendist, asend õigeks ja sõidurõõmu rohkem..
Jõudu ja ära üle pinguta!

Lõbusat inspiratsiooni kahh..
https://www.youtube.com/watch?v=FzoPQYNiiiI

 
At 10:56, Anonymous Anonüümne said...

Paistab, et Priidul on ka jalg kipsis, tema Endomondo eetris on täielik hauarahu juba mitmendat päeva. Ae Priit, mis juhtus? Kes tegi? Ajame siin cyberväelased rivvi ja võtame süüdlase liistule.

 
At 10:59, Blogger Yoko Hao said...

kickfit |
boxing | vo tu ve | kick boxing | Quyen Thai | muay thái | võ gậy arnis
học muay thái ở hà nội | lớp học boxing cho nữ tại hà nội | học võ tự vệ tại hà nội | kick boxing hà nội | kickfiness

 
At 11:07, Blogger Priit Pullerits said...

07:05, ega siis Morgensilber Eye Candy ainult kaks korda päevas jalutamas käi ja ega ainult minuga. Tal tuleb ikka neli käiku minimaalselt ära, enamasti ikka viis.

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

Haapsalu kutt pani keskmise kiirusega ära. Aga paneme tähele - ta sõitis ka vastutuult, mitte ei tirisenud ainult allatuult.

 
At 14:25, Anonymous MargusM said...

Ma põrutan oma Aftereight Backside Lollipop´ga pikemalt, u.60km ringi. Keskmine kiirus tuleb ~30+ aga kulminatsiooni lõikudel ~45+ ja neid on mitu..
Minu omal 2x10 käiku, ise panen kaheksa ja tavaliselt kaks jätan varuks.
Täna õhtul lähen ka purakat välja laskma, panna on vaja!!

..a´mille jaoks ikkagi Endomondos need 1,2km sutsakad?
Kas prügiämbri väljaviimiseks ka Endomondo käivitate?
Kaarti millegipärast ei näe kuid arvan et 2km rattaga on tööle-koju sõidud, kellaja järgi eeldan..

 
At 16:25, Anonymous Martin said...

Margus M, selle asja nimi on vanadus. Olete ise ka kord 50+,
siis on prügiämbri väljaviimine ka sport.
Pullerits võiks aga rakendada saksa ajalehe "Bild" meetodit (seesama Bild, kust venevihalisi artikleid ja uudiseid Postimehesse kopeeritakse). "Bild" nimelt on vastu võtnud otsuse, et kui mõned venelased ka Rio olümpiale peaksid pääsema, siis "Bild" teeb nagu neid poleks olemaski. Edetabelid, uudised jm toimetatakse kõik ümber nii, et venelasi ei mainitagi, tulemused tõstetakse ümber. Rassiliselt väga kindel otsus!
Keda Pullerits aga TRM ja TRR tulemustest võiks välja toimetada?

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Midagi pole öelda, Endomondoga Pulleritsu taga ajada on hoopis vingem kui Pokemon Go'd käiata.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

Täna 133km, tempo polnud eesmärgiks. Katsetasin, kuidas saavutada viimast, ökokäiku.

 
At 20:10, Blogger Priit Pullerits said...

Ja saite selle? Ikkagi, kui kaua läks?

 
At 20:57, Anonymous Anonüümne said...

Alustasin tasakesi 30-ga, matka eesmärgil, lõpus stabiliseerus 20-25km/h, eks mõte oligi, et keha leiaks väsimuse piiril õige asendi, seda hoida, amatööri asi. Selg ei läinud haigeks, hea, ainult tagumik natuke. Viimased 15km oli veel teeremont. Söögipausid tuli ka teha, sõiduaeg üle 5 tunni. Tunne on nõrk, aga midagi ikka. Juhtus olema ka vägev leitsak täna.

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit on juhtumiste koha pealt vait kui sukk. Eelmine kord rattaga üle piiri kalpsamise järel kadus mäletatavasti ära eriline Kohver. Seekord tundub, et oli ratta kord. Jüri Ratast on ikka keegi näinud? Pakun, et inimkaotuste vältimiseks sekkusid seekord vägevamad jõud ja ei lasknudki Priidul piiri ületada. Mis selle takistamiseks juhtus seletab vast Priit ise.

 
At 22:29, Anonymous Anonüümne said...

Ma tegin täna 172 km treeningu. Katkestasin kuuendal kilomeetril. Sinnamaani oli hea, keskmine oli ulme. Ja mis edasi sai, seda veel ei ütle. "Kõige põnevam koht" on vihjeks.

 
At 23:13, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, teie kui Lewinsky’ga lähedalt seotud mees, enne Billi kõnet DNC-l, õelge ausalt, kumb meeldib teile rohkem, kas Michelle või Melania?

 
At 23:16, Anonymous Anonüümne said...

Mis seal ikka juhtus, naine tuli autoga järgi (sai kätte) ja viis vanamehe koju koti peale tagasi.)))

 
At 00:38, Anonymous Anonüümne said...

PÄEVAINTERVJUU Port Vene olümpiakoondisest: ROK lasi võimaluse käest

http://arvamus.postimees.ee/3777523/paevaintervjuu-port-vene-olumpiakoondisest-rok-lasi-voimaluse-kaest?_ga=1.98701662.1919202886.1446970523

 
At 00:52, Anonymous Martin said...

Port ei jaga poliitikat. Seda on selgelt näha. Sellises olukorras oleks targem tunnistada oma võimete küündimatust ja "suumulk koomal hoida". Eriti kui Postimees jm meedia Portile sõnu suhu topivad, nagu kõnesoleva intervjuuga. Kogu see asi on aga selgelt välja toonud Eesti praeguse poliitilise juhtkonna ebapädevuse ja rahvuslikele huvidele mittevastava kursi. Eesti vajab võimuvahetust. Olemas on ka teovõimeline ja realistlikku poliitika võimelike alternatiivorganisatsioon EOK näol. Sõõrumaale tuleb anda juhtimine üle. Sõõrumaa lepib kokku nii USA uue presidendi Trumpiga kui ka Putiniga. Venemaaga aga paneb äri käima. Praegu on selleks kõige parem ja magusam aeg. Tallinna eest ei ole vaja enam kellelgi surra! Sõjaõhutaja Paet aga otsigu endale teine töö. Loodame, et võimuvahetus saab teoks tsiviliseeritult.

 
At 01:43, Anonymous Anonüümne said...

Raske öelda, kas rohud võtmata või siis üledoos?

 
At 02:59, Anonymous Anonüümne said...

Mõelge ise, kui Pahvi asemel oleks PP pidanud valima EOK suurkogus, kas Ratas või Sõõrukas - õudne. PP peab tänama õnne. et ta spordiajakirjanike tsunftist omal ajal minema saadeti.

 
At 03:33, Anonymous Anonüümne said...

Miks Priit Pulleritsu sõit Läti piiril katki jäi?
A. Pullerits jäi vahele homopropagandaga
B. Pullerits ei läbinud piiril korraldatud ekspress-testi, vastates küsimusele Nõukogude okupatsioonist (mille kuritegeliku iseloomu avalik eitamine on Läti Vabariigis kuritegu) segaselt ja fakte segi ajades
C. Pulleritsul läks purunes ratta sisekumm (nn "flat tire"), kummi parandada aga Pullerits ei oska, isegi kui parandusvahendite komplekt käepärast olnud
D. Pulleritsul sai jaks otsa (sest kuni tunniste "sutsakate" põhjalt endurot või touring sõitu teha pole nali

 
At 06:32, Anonymous Anonüümne said...

Mulle see blogi meeldib! Alguses loed blogiomaniku lugu, siis loed kommentaare. On tore tõdeda, et huumor pole kuhugi kadunud. Inimesed on erinevad. Mõnikord jääb küll jah selline mulje, et mõni võtab oma hommikused ravimid ära, teine jälle ei võta. Aga saa sa aru, kes on kes?
Arvata, võib nii ja naa aga on selge, et Priit Pulleritsu näol on tegemist fenomeniga. Ja see on kindel, et Priit Pullerits kirjutab tüvitekste. Siit ikka hargneb alati midagi! Kuhu ja milleks? Ega see vist olegi tähtis.
Palju tervist kõigile! Tervis on tublile rattaharrastajale tarvilikum kullakoorem ja hõbevara kui " Kalevipojas" nimetet tarkus. Päris ilma aruta ikka ka ei saa. Ega midagi ei ole kindel siin elus, kui siis ainult see, et Priit Pullerits on fenomen!

 
At 07:20, Anonymous Anonüümne said...

E. Nutikas andis otsad. Lõplikult.

 
At 09:14, Anonymous Anonüümne said...

Minule ei meeldi tolerassismi viljelevad terminite väänajad. Bloggeris on ainuke tüvitekst blogger.com mootori kood, mille abil saab võimalikuks igasuguste artiklite avaldamine ja nendel kommentaaride pookimine või langetamine. Koodikirjutajad on reaalne tüvi. PP võib oma artiklisse panna ka lihtsalt Carte blanchepealkirja, et "kas täna keegi kommenteerib?" Ja ikka kirjutatakase soravalt kohustuslikud 50+ kommentaari ära nagu koolikirjandeid. Seega palun neil, kes PP tekstides mingit tüviollust märkavad kohe kibinal-kabinal hommikkused rohud sisse võtta. On viimane aeg. Ilus päev alles algab. Ees ootavad suured teod!

 
At 09:17, Anonymous Anonüümne said...

7:20 vale vastus. Nutikas registreeris eile 21' koeraga jalutamist. Koeral oli eile pidu, sai pikalt jalutada.

 
At 09:20, Anonymous Anonüümne said...

Teeskleb nutika lõppemist, raisk.

 
At 10:49, Blogger Hua Cai said...

oakley sunglasses
longchamp
ralph lauren femme
adidas wings
true religion jeans sale
bottega veneta outlet
coach outlet store
michael kors handbags on sale
swarovski crystal
uggs clearance
michael kors outlet
michael kors handbags
mizuno running shoes
louboutin pas cher
kobe shoes
prada outlet
adidas wings shoes
mulberry outlet
burberry outlet
tods shoes
ugg boots clearance,ugg australia,uggs on sale,ugg slippers,uggs boots,uggs outlet,ugg boots,ugg,uggs
tiffany and co
uggs outlet
uggs outlet
polo ralph lauren
valentino outlet
ferragamo shoes
coach outlet
michael kors outlet
longchamp bags
canada goose outlet
coach outlet store
ugg outlet
fitflops sale
nike trainers
20160812caihuali

 
At 05:41, Blogger raybanoutlet001 said...

jordan retro
tiffany and co jewellery
tiffany and co outlet
yeezy boost 350
nike air zoom structure 19
nike huarache
http://www.oakleystoreonline.us.org
yeezy boost
nike roshe run

 
At 03:09, Blogger 姚嘉 said...

michael kors handbags
fitflops
coach outlet store
true religion outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
michael kors handbags online
ugg boots
canada goose jackets
cheap ray bans

 

Postita kommentaar

<< Esileht