reede, detsember 09, 2016

Pullerits: Kuidas ma leidsin mehe, kes võib päästa Eesti suusatamise?

Paljud imestavad, miks ma oma autoga ei sõida, vaid ikka koos teistega. Aga seepärast, et kui sõidad üksi, ei satu sa eales kasuliku info otsa. Vaadake, mis juhtus eile hommikul, kui sõitsin rongiga Tartust Tallinna.

Tamsalus, kui lugesin parajasti Vanity Fairi detsembrinumbrit, vaatasin, et tuttav kuju tuleb piki koridori, suur kott näpus. Ja temaga koos veel kaks inimest. Tõusin kohe püsti ja surusime heameeles kätt. Vanity Fair tuli kõrvale panna. Nüüd tuli hakata tegelema ikka Eesti teemadega.

Pavo Raudsepp (fotol ülal paremal), kunagine Eesti esisuusasprinter, ütles, et sõidab määrdemeistrina MMile. Mis MMile?! Noh, Dominikaani, viitas ta silmadega oma naise poole. Jajah, tean, et ta naine Õnnela tegeleb bikiinifitnessiga (vasakpoolsel fotol vasakul). Olin sajandivahetuse järel esimene, kes temast pikemalt kirjutas – tookord, Eesti suusatamise hiilgeaegadel, oli teemaks, kuidas suusatajate naised oma mehi toetavad ja üksi hakkama saavad, kui mehed pikki kuid laagris ja võistlustel käivad. Postimehe fotograaf käis 2001. aasta veebruaris koguni Tamsalus Õnnela Raudsepast pilti tegemas (fotol all vasakul).

Aga määrdemeistrina?! Raudsepp tõstis käed õlgade kõrgusele ja ajas sõrmed laiali ning ütles kavalalt, et see on nüüd veidi teistmoodi määrimistöö kui too, mis suusatamisest tuttav.

Ja siis läks andmiseks. Siis tuli sellist infot, millest Eesti ajakirjandus ja avalikkus võib vaid und näha.

Teada ju on, et Pavo Raudsepp oli n-ö süsteemiväline mees ega allunud peatreener Mati Alaveri tahtele ja käskudele. Näiteks rääkis Raudsepp, kuidas Alaver pidas sageli pärast õhtupoolset trenni ligi tunnise koosoleku, kus seletas sportlastele üksipulgi treeningupõhimõtteid lahti, aga kentsakas oli see, nentis Raudsepp, et kui seejärel trenni mindi, ununesid noodsamad põhimõtted hetkega ära – ei, mitte tal - ning töö käis risti vastupidi sellele, mida koosolekul oli räägitud. Samuti rääkis Raudsepp, kuidas ta oli Alaverile öelnud, et tema arvates peaks trenni kvaliteetsemalt tegema, mille peale Alaveri oli öelnud, et miks ta siis ei tee – kuigi treener oli ju Alaver. Rääkimata muudest väiksematest asjadest, kuidas Alaver oli sundinud teda Pentagonis elama, kuigi Raudsepp polnud tahtnud.

Loomulikult võttis Raudsepp, kindlasti Eesti kõigi aegade kavalaim ja osavaim suusasprinter, kelle kontole jäid parimatena MK-sarja individuaalne viies ja sprinditeates koos Meelis Aasmäega saadud teine koht (tulemused, mis nüüdsel ajal on Eesti suusatajatele absoluutselt kättesamatud), tükkideks Eesti sprinterite viimased ja samuti varasemad olulisemad võistlused. Ta seletas põhjalikult, kuidas Marko Kilp hooaja avaetapil ise oma lollusest ja valest tegutsemisest tingituna poolfinaali ukse taha jäi. (Mäletate ju, kuidas Kilbi kohta on räägitud, et ta on mees mehe vastu võistluses kehv.) Ja kuidas Siim Sellis mõned aastad tagasi oma elu parimal võistlusel samuti finaalikoha maha mängis. Õigupoolest oli Raudsepp juba paar aastat tagasi valmis Eesti suusasprinteritele taktikalisi ja tehnilisi nõkse õpetama, rääkisin sel teemal isegi toonase suusaliidu presidendi, Eesti Energia juhi Sandor Liivega, aga sinnapaika otsustajad tolle mõtte suretasidki.

Muu seas sain teada, et omal ajal sõideti paaril MK-etapil sprinti isegi mees mehe vastu paarides, kuid see lõpetati ära – kas teate, mis põhjusel? Sest võistlused venisid liiga pikaks.

Loomulikult ei vaadanud me mööda Eesti suusatamise nüüdsest seisust ja käekäigust. Ja siis koorus välja põnev tõsiasi: Raudsepp on asunud tegutsema ses suunas, et temast saaks Eesti koondise mänedžer. (Mulle ütles ta, et ei taha selle tegevuse eest tasugi. Arusaadav, kui ta saab keset talve võtta naise ja tütre ning sõita nendega kaheks nädalaks Dominikaanidele, kus toimub ühtlasi bikiinifitnessi MM.) Ja kui see tõesti nii läheb, siis on oodata Eesti suusatamisse suurt sõõmu värsket hingamist. Raudsepp ei ole selline mees, kas suu kinni hoiaks ning laseks tasapaksu panna.

Ühe esimese asjana võtaks ta ette Merko juhi Toomas Annusega (fotol vasakul) asjad sirgeks rääkida. See summa, mis Annus paari suusataja heaks viskab, on tegelikult turu solkimine – see raha võib aidata Team Haanja paari suusatajat (kuigi, nagu nende tulemused distantsisõitudes seni näitavad, on see tuulde lennutatud raha), aga ei aita kübetki Eesti suusatamist tervikuna. Raudsepale läheb aga korda suusatamise käekäik Eestis, mitte mõne mehe egoprojekt. Ta lööks korra majja näiteks nii: kui on Eesti sildi all võistlustele minek, lendab igasugune M-tähega firma märk dressilt raksti minema ning selle asemele läheb kas või Kükametsa Kolla firma silt, olgugi et Kolla on toetanud Eesti suusaliitu vaid saja euroga. Ja kui ärimees ei ole nõus eraldama sellest suurest rahast, mis ta on visanud Team Haanjale, ka Eesti suusaspordile tervikuna, siis... no siis, oletan, et läheb mahtraks, sest Raudsepp pole mees, kes moka maas ja suu kinni hoiaks.

Ja ärge unustage: ma ei oleks sellest kõigest kuulnud, kui sõidaksin ringi oma autoga. Tuleb ikka liikuda rahva seas.

Ootan igatahes põnevusega, et Raudsepp saaks suusaliidu mänedžeriks. Kindel on üks: Eesti suusatamine saaks kõvasti värvi juurde.

Aga veel intriigi: miks on FISi koduleheküljel ilmunud Jaak Mae ja Kaspar Koka nime ette värviline kaart ja staatuse all on värvilisel taustal rasvaselt kirjas Not allowed – kiri, mida ei ole näiteks Raudsepa ega Anti Saarepuu ega Meelis Aasmäe nime ees, kelle kohta on lihtsalt neutraalselt täheldatud Not active? Mina tean, milles asi. Aga kas teie ka teate?

Foto 1: Pavo Raudsepp 2001. aasta märtsis suusasprindivõistlustel Rakvere turuväljakul. Foto autor: Jarek Jõepera, SL Õhtuleht / Scanpix
Foto 2: Õnnela Raudsepp, Tuuli Jõgar ja Evelin Ainomäe oktoobris bikiinifitnessi võistlusel. Foto autor: Toni Läänsalu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Pavo Raudsepa tütar Marleen näitab 2001. aasta veebruaris ema Õnnelale pilti, kuidas isa Pavo suusatab olümpial. Foto autor: Egert Kamenik, Postimees/Scanpix
Foto 4: Pavo Raudsepp 2001. aasta novembris MK-etapil Kuopios. Foto autor: Jarek Jõepera, SL Õhtuleht / Scanpix
Foto 5: Õnnela Raudsepp turgutamas mullusel Viru maratonil võistlejaid. Foto autor: Meelis Veilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 6: Toomas Annus 2013. aasta jaanuaris maadevahetuse kohtuprotsessil ringkonnakohtus. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix
Foto 7: Pavo Raudsepp 2001. aasta novembris MK-etapil Kuopios. Foto autor: Jarek Jõepera, SL Õhtuleht / Scanpix

63 Kommentaarid:

At 12:32, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi nägi jälle mingeid molekule kuskil?

 
At 13:06, Anonymous Anonüümne said...

Või et Raudsepp. Esmalt rääkigu suu puhtaks dopingu teemadel, saaks suusatamise juures endiselt tiirlevaid ja poolausa mehe näoga ringi käivaid tüüpe vähemaks. Aga näed, ei julge teha. Ei julge. Ja mis puutub taktikalistesse nõksudesse, siis on Raudsepa suusatunnid olnud kättesaadavad kõikidele inimestele, tuli ainult suusad kaasa võtta ja trenni minna. MA soolodest ning arsenalist oskavad vist kõik suusatajad huvitavat juttu rääkida. Ainukese vahega, et neil, kelle leivaisa on ta tänaseni, on suu vett täis.

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsul tuleb olümpiate hooajale, mille teleõigused Eesti meedia võitis, vastu minnes oma triibuline tohletanud ülikond tolmust puhtaks kloppida ja allikate kvaliteeti tõsta, et ei juhtuks see, mis möödunud spordipidude aegu – mõned lookesed niisketest trikoodest ja Vene spordi ja sportlaste ülistamisest.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Sellist ülikonda ei klopita. Alla 500 dollarilisi võid kloppida. Tohletamise kohapealt olen nõus.

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

kas kellelegi on esitatud kahtlustus aga süüdistust veel ei ole?

 
At 16:46, Anonymous Anonüümne said...

FIS-i reeglites on lisaks dopingu võimalusele vähemalt 6 eraldi punkti keelu põhjendamiseks. Uuriv ajakirjanik uurib?
http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Cross-Country/03/21/20/ICRCross-Country2016_markedup_English.pdf

 
At 20:18, Anonymous Anonüümne said...

Mis nii viga praalida, päris mänedžeriks saadeks kukutakse reaalsusse tagasi või siis jäädakse ennast mänedžeerima.

 
At 20:24, Blogger Priit Pullerits said...

Vaatan, et Raudsepa idee lendab täitsa hästi. Rõõm näha. Muidu oleks ju vastalised siin ammu massiliselt sõna võtmas, aga pole. Ma olen varemgi juhte paika pannud, nt Teigamäe EKJLi ette. Lugege mu varasemaid kirjutisi PMis, kui äkki ei usu.

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

Lumeinfot RP-lt: Alutagusel endiselt olud talvised ja saab suusatada kōigil pōhiradadel. Tule ja naudi kuni 7,5 km pikkust rada!

Pildil ka klassikajälg olemas.

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

Jahh sa võid olla mehi varem paika panna (ülimalt subjektiivne järeldus)..võid Tartu rattaralli teises suunas sõitma panna (ülimalt subjektiivne arvamus).
Mis sul ajakirjanik asja hr. Annuse rahast?
Puhta oma raha..paneb kuhu tahab. Tahab kulutab selleks et Toomemägi ära asfalteerida..tahab teeb suusa teami.. .Tahab ostab mõisa.
Paiguta oma raha ise (Maob..Chrysler jne)..jäta teiste rahad rahule. Muide ,mis on kasu sinu kulutatud Moabi rahast? Kuidas see arendas eesti noortesporti? Samane küsimus team Haanjale ja Priit Pulleritsu era klubile.

 
At 21:16, Anonymous Vello, mälumänguharrastaja aastast 1981 said...

Mälumänguhuvilistele oli lõppev aastaring erilise tähendusega. Möödus ju 40 aastat legendaarsest Eesti-Soome mälumänguvõistlusest (Naapurivisa) 1966. a. Hardi Tiidus, Valdo Pant ja Voldemar Panso! Suusameestele aga küsimus:
22.02-5.03.2017 (Tartu Maratoni ajal!) peetakse Soomes Lahti linnas suusatamise MM. Mitu korda on varem Lahtis suusatamise maailmameistrivõistlusi peetud?
Et, Lahti MM saab alanud suusahooaja tippsündmuseks, siis küsime järgmiste nädalate jooksul siin mitmeid küsimusi Soome suusaajaloo kohta. Iga õige vastus annab 2 punkti. Võitja sõidab Lahti MM-le! Vauhtia vaan!

 
At 21:33, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, mida teie arvates, kas selles, et Venemaa välisminister Sergei Lavrov ajakirjanikke taas debiilideks nimetab, on omajagu süüd ka ajakirjanikel endil? Ajakirjanikud, kes peaksid täitma olulist sotsiaalset rolli, on oma lati alla lasknud. Kas mitte see pole põhjus, et neisse suhtutakse kui paariatesse?

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Vello on mälumänguga nii hoogu läinud, et matemaatika sootuks ununenud:) vastus oleks enne 6 korda, see seitsmes
kah Priit

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Vello, kesse rapsib sedasi...
Ventileeri enne klaviatuuri taguma hakkamist ikka mõned korrad sügavalt sisse-välja, sisse-välja. Nõnna, ja korra veel.
Tunnetad vahet? Kohe parem justku, onju.

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

mida ma siin ventileerin, 1966 vs 2016 on igal juhul 50 aastat,mitte 40, ventileeri ise
kah priit

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

kah priit, sa peaks tegelikult isegi rohkem ventileerima kui Vello, sest 22:27 ei maininud sind mitte sõnagagi...
Seega head ventileerimist!

 
At 23:30, Anonymous Vello said...

Kuus korda on õige vastus! Priit - 2 p - ja võistlust juhtima
Kohe ka uus küsimus.
Lahti MM-il 1958. a võitis tervelt kolm medalit (15 km, 30 km ja 4x10 km) - kõik hõbedased üks Eestimaaga seotud mees. Kes see oli?
Mehed, kes mäletab? Pead tööle!

 
At 00:07, Anonymous Anonüümne said...

Eriti ülbe tekst. Mis on Raudsepa asi, keda Annus oma rahaga toetab või ei toeta?! Annuse raha, kui tahab, paneb või põlema ja Raudsepal pole seal midagi kobiseda.

 
At 00:30, Anonymous Anonüümne said...

Pavel Koltsin

er

 
At 00:33, Anonymous Anonüümne said...

Kui Raudsepp hakkab nii pravuurselt praalima jääb suustamine nendest viimastest toetajatest ka ilma. Aga see tundub olevat PP püha kohus ja siis on tal pidu laialt.

 
At 00:37, Anonymous Anonüümne said...

Priit, mis sa siin plõksid, ole mees ja mine loe Annusele moraali, kuidas ta paari suusatajaga toetamisega turgu solgib)))

 
At 07:25, Anonymous Filoloog Mirjam said...

Ai-ai-ai, 00:33, koolis olete käinud aega ainult surnuks löömas...
Pravuurselt??!

Teeme siis puust ja punaseks.
Kui Raudsepp hakkab nii bravuurselt praalima, (koma) jääb suus(a)tamine nendest viimastest toetajatest ka ilma.

Mõikate?

 
At 10:19, Blogger Priit Pullerits said...

Tubli, Mirjam, pange kirjaoskamatud paika!

00:07, seetõttu on Raudsepa asi, et tema armastab suusatamist kui spordiala Eestis, mitte ei näe selles ühe mehe egotrippi (jah, Alaverist räägin), nagu ärimees Annus. Näete vahet? Või ikka ei mõika? Raudsepp on väljas Eesti suusaspordi eest. Mille eest on väljas Annus ja Alaver, ah?

 
At 11:31, Anonymous Vello said...

Õige vastus. Pavel Koltšin oli see kõva suusamees, Alevtina Koltšina abikaasa, kes 1973. a oma elu Eestimaaga, Otepääga sidus. Vikipeedias on Koltšinist artikkel tervelt 2 keeles.
Priit - 2p, er - 2 p. Otepääga seoses ka järgmine küsimus.
Oslo - Holmenkollen
Otepää - Tehvandi
Tallinn - Mustamäe
Lahti - ?

 
At 12:07, Anonymous Anonüümne said...

10:19 lubage, parandame:

Raudsepp on väljas Eesti bikiinifitnessi eest, mitte suusatamise. Või nägite rongis ühtegi rotoharja?

 
At 12:19, Blogger Priit Pullerits said...

Minu poole ei ole vaja numbritega pöörduda, eelmine. Mul on erinevslt teist siin nimi ka, ma ei varja seda.

Bikiinifitnessi harrastab siiski Pavo abikaasa. Teil on kõik sassis.

 
At 14:45, Anonymous Vello said...

Pavo Raudsepp võiks ehk tõesti peatreenerina Eesti suusatamisse uut hingamist tuua. Miks mitte

Seni aga mehed mõtlevad. Kui lähte 22.02-5.03.2017 toimuvatele Lahti suusatamise MM-le ja küsite teed suusamäele, mis sõna peab siis tarvitama?
Muide, soomlaste suusatamine 1939-1944 toimus maskeerimishalatt seljas ja konekivääri üle õla. Soomlased oskavad oma maad vajadusel kaitsta ja leiavad selleks ka motti.

 
At 18:22, Anonymous Anonüümne said...

Lahti-Messilä
kah Priit

 
At 18:28, Anonymous Anonüümne said...

Davosi 30km-s oli kaotus parimatele katastroofiline, Rehemaa 6,5 min ja Veerpalu 7,5 min. Samas on see raske distants ja juba lõpuni sõitmine on tubli töö.

 
At 20:41, Anonymous Anonüümne said...

salppauselkä

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

Vahest siiski Salpausselkä.

 
At 22:22, Anonymous Vello said...

Salpaussselkä on õige vastus. Ärge tähte lõhki aja, 2 p 20:41.
Seis: kah Priit - 2 pt, er - 2 pt, 20:41 - 2p.
Oi, põnevaks kisub, mehed!
4. küsimus. Soome pikaaegne president Urho Kaleva Kekkonen on tuntud ka Eesti suusaradadel. Kõvad riigimehed olid! Idanaabriga aeti tulusat äri, majandus kasvas kohinal, soomlased lõid margad "Virus" letti ja elasid kui kuningad. Nüüd aga kerge küsimus: Kekkoneni nimel on ka üks Soome rekordipüstitus ja ühtlasi meistrivõistluse kuldmedal. Mis alal?
A) suusatamises
B) kõrgushüppes
C) hoota kolmikhüppes
D) poksis

 
At 23:39, Anonymous Anonüümne said...

Ärme ole nüüd põhjanaabri puhul tagasihoidlikud. PAljud siis meist ikka teavad, et Kekkose sportlaskarjäär sai osaks tema legendist. Aastal 1924 võitis ta hoota hüpete Soome meistrivõistlused kõrgushüppes ja kolmikhüppes. 1924. aasta Kaleva mängudel tuli ta võitjaks kõrgushüppes. Ta oli ka hoota kolmikhüppe Soome rekordiomanik (9.72)(seega vastus C). Ka Kekkose aeg 100 meetri jooksus oli päris hea – 11,0 (käsitsi mõõdetud). Kõrgushüppe tulemus oli 1.85 ja kolmikhüppes üle 14 m.

 
At 23:59, Anonymous Vello said...

Fantastiline, 23:39! Siin ei olegi midagi lisada ega kommenteerida. 2 p teile.
Meie presidendikandidaat Allar Jõks, ka "kaljupää" hüppas samuti. Aga võta näpuks, ei saanud presidendiks. Enne viimast küsimust on neljal mehel kõigil 2 p.
5. küsimus. 22.02-5.03.2017 suusatamise Lahti MM-i korraldajamaa Soome üheks suusalegendiks on Juha Mieto. Mieto paljudest sõitudest kuulsaim on 1980. a Lake Placidi taliolümpial 15 km. Mille poolest?
A) läbis esimest korda suurvõistluste ajaloos distantsi vabastiilis
B) suusa murdudes läbis viimased viis km ühel suusal
C) murdis kukkudes mõlemad kepid, finišeerus rajatööliselt haaratud lumelabida abil
D) mingi muu (nimeta mis?)

 
At 00:16, Anonymous Ants Klamber - vana suusaäss said...

D) kaotas Thomas Wassbergile ühe sajandikuga olümpiakulla ja pärast seda mindi murdmaasuusatamises üle kümnendikajavõtule kui vähem "traumeerivale".

 
At 00:20, Anonymous Anonüümne said...

Selline sõit siis...

 
At 00:20, Anonymous Vello said...

Ants, pagan võtaks, võtad sõnad suust! 2 p. Antsule
Tulemused: kah Priit 2p, er 2 p, 20:41 2 p, 23:39 - 2p, Ants - 2p!
Siin läks tihedamaks rebimiseks kui Thomas Wassberi ja Juha Mieto vahel.
Las blogiomanik härra Pullerits otsustab, kes sõidab Lahti MM-le või sõidavad kõik.
Hääd ööd kõigile!

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

Ebaaususe kehastus tuleb spordist viia võimalikult kaugele.
Annus on kriminaalkorras karistatud isik ning ilma tema heakskiiduta Merko sponsorraha suusatamisele ei jaga.
Merko ja seotud ettevõtted on Eesti ehitusmaastikul kindlasti valgemal poolel, kuid tumehallist mitte palju paremad.
Selline on Eesti.

Raudsepp ja ilmselt ka Pullerits teavad suurepäraselt, millist taaka kõnesolev tiim kaasas kannab.

Enne ei muutu midagi kui see taak seljataha jäetakse ning kaasaegseid põhimõtteid kasutades harjutama asutakse. Praegu ollakse veel valgusaastate kaugusel, et uus tõus saaks ehitatud.

Kui me seda tahame, peab juba 10-12 aastastega tehtav töö muutuma, spordigümnaasiumi fookused paika sätitama. Varustus ja nende hooldus peavad juba lapseealistel olema klassist, mis võimaldaks suurtel kiirustel suusatunnetust, nii allamäe kui ülamäe osal ideaalse libisemisega võimalikult suure kiirusega õiges tehnikas sõita. Tänased asjatundjad si saa isegi sellest aru. Vaadaku, kuidas konkrentide süsteemid on üles ehitatud.

Ja Pavo võiks alustada kardinate langetamisest. Saab kiiremini asjad paika.

 
At 11:32, Anonymous Walter Võrust, lõuna-eesti suusakonsultant suusatamise alal said...

Miks peaks üldse preili Vonni ja Shiffrini pilte panema, kui Pavka naine on palju parem ja ilusam?
Viimane küsimus, kes sellele ära vastab, siis see ka võidab.
Kes oli süüdi, et Juha Mieto ei saanud individuaalset kulda tiitlivõistlustelt?
A - Juha mieto ise
B - Thomas Wassberg
C - karhu suusad
D - määrdemeistrid
E - keegi muu

 
At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

D - määrdemeistrid

 
At 12:52, Blogger Priit Pullerits said...

Vello, 00:20, Lahtisse ei sõida ükski neist. Sõidab Peep Pahv. Kuid ühe olulise piiranguga: ainult sprindivõistluseks. Distantsil pole TH esituses midagi vaadata. See on fakt. Siseinfo. Martinson teeb samuti. Vaat nii mutta on TH Eesti suusatamise oma Merkoga vedanud, et isegi MMil ei taha keegi seda vaadata!

11:14 märgib õigesti, et Merko ja muuga veab Eesti suusatamine kaasas kohutavat taaka ja enne missgi ei parane, kui sellest lahti ei lasta. Eesti suusatamine vajab Aivar Pohlakut, võiks olla lööklause. Vaadake, kuidas Pohlak otsis uusi juhtoinaid, kui eelmine oli töö teinud ja ummik käes. Mehed, siin on vist jõulise kolumni ainest, kas pole?

 
At 13:35, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, kelle huvides te tegutsete? Ei, jätame Columbia Ülikooli ja Alakurtti raketipolgu kõrvale. Kelle ülesandel te Merko ja TH vastu tegutsete? See keegi peab olema Eestist.

 
At 14:14, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, meie lemmik, maailmakarika üldliider slaalomiprintsess Mikaela juhib pärast esimest sõitu tänast slaalomi MK-etappi Itaalias.
Kl 14:25 algab teine sõit. Kaasa elada saab Eurospordis.

 
At 14:26, Anonymous Martin, spordiimagoloogia tudeng said...

Bioloogilised erinevused meeste ja naiste vahel ei ole määravad. Soorollid on tegelikult väga suures osas konventsioonid, kokkulepped. Inimesed "mängivad" soorolle. Etendavad, esitavad end kui meest või naist. Aga see ei ole enam vabatahtlik mäng. Paljud inimesed on sunnitud soorollide mängu mängima. Kes kellega kokku leppis? Kes ütles, et mehel peavad olema nii- ja naisel naasugused "tahtelis-moraalsed" omadused (millest armastab oma blogis jaurata tuntud misogüün ja panna-tuleb-meestespordi propageerija, Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits)? Vabatahtlikku kokkulepet pole, on pettuse ja manipulatsiooni abil kaela määritud väärarusaamad.

 
At 15:59, Anonymous Anonüümne said...

Martin mõistab idu. Idu ongi selles, tugevamad ruulivad ja kehtestavad mängureeglid. Ei mingit vandenõud, lihtsalt rafineeritud oma agenda kaelamäärimine kapitalistide ja haridussüsteemi abil. Nt roosale värvile tütarlaste imago kaelamäärimine on puhtalt kapitalistide kasumiahnuse tulemus. Ja imagoloogitudengite esmane siht on samuti kapitalistidele kasumlike imagote väljatöötamine. Kelle huvides töötab Martin. Kas selleks on kapitalistide huve teenivad võimustruktuurid?

 
At 16:01, Anonymous Martin said...

Enesestmõistetavalt on naist objektistavad, teenindavasse või dekoratiivsesse rolli suruvad vaated kõvasti esindatud ka selles, mida Tartu Ülikoolis üliõpilastele õpetate, hr Pullerits? Kas teete juttu women deskilling-ust, male dominance ja sexual harrassment teooriatest? Mehi esiplaanile ja naistest kõrgemale seav mentaliteet paistab valitsevat ka Postimehe toimetuses. Sõidavad Peep Pahv ja Jaan Martinson.

 
At 16:17, Anonymous Anonüümne said...

Kaheteistkümnes järjestikune võit on tõsiasi, ja mäekõrguse ülekaaluga.
Suurepärane tehniline tase ja tohutu vaimne enesekindlus ikka slaalomipiigal.
Jaa, harvaesinev ülekaal tänapäeva konkurentsitihedas tippspordis.

 
At 16:33, Blogger Priit Pullerits said...

Mind ajab see vasakliberaalne jura, mis sealt pealinna ülikoolist tuleb, öökima. See on haige ilmavaade, mis seal juuri on ajanud ja mida sealt propageeritakse. Selle ilmavaate pärast ongi lääs lodav, nõrk, jõuetu, inpotentne, selle ilmavaate pärast lääs rebenebki (vt suutmatus peatada immigrantide ja islami pealetungi). Loomulikult pooldan mehiseid vastuhaku meetodeid. Kõik muu viib hukatuseni. Mark my words here!

 
At 17:10, Anonymous Martin said...

Tänan, hr Pullerits, selgelt väljaöeldud seisukoha eest. Paar blogipostitust tagasi jagasite siin lugejatele nõuandeid, kuidas okset lahti saada.
Ilmselt vajalik õpetus. Eks tulevik paneb paika. Nn haige ilmavaate kursuste vastu on TLÜs tudengite poolt suur tung. Gender-based social studies, Critical theory ja kindlasti ka gender-based critical journalism on perspektiivsed asjad.

 
At 17:48, Anonymous Anonüümne said...

PP(16:33) ütleb asja! Toetame.

 
At 00:06, Anonymous Martin said...

Jah, muidugi on sõda lahendus igasugustele majandus- jm probleemidele. Meil on võimsad liitlased, kelle peale saab kindel olla.
Kuid Venemaa olevat katsetanud võimast uut tuumatorpeedot. Mis siis, kui me äkki peaksime kaotama, hr Pullerits?

 
At 09:29, Blogger Priit Pullerits said...

Hooaeg edeneb, aga TH tulemused hoopis halvenevad, vt Davos. Siin kohalikud targad lubasid vastupidist. Merko taak? Kättemaksu viljatus?

 
At 11:25, Anonymous Anonüümne said...

Mulle tundub, et see on hoopis Pulleritsu taak. Iga asi, millele PP käe või sule külge paneb, see viltu läheb. Et mitte ropumalt öelda.

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

11:25, kas mõtlesite, et 'lendab nagu lehma ihust'?

 
At 18:30, Blogger Priit Pullerits said...

Kui mitmenda koha saavutas Pavo naine äsja MMil? Vihje: kõvasti parema kui TH suusatajad MK-l.

 
At 21:49, Anonymous Anonüümne said...

Õige vastus oli A, Mieto ise oli süüdi. Pavka naine võib ilus olla, kuid ärgem seda jõusaali beibendust ikka tõsispordina võtame. Edevuse laat on asja tegelik nimi. Päris sellega nõus pole, et kõik mida vanameister käsitleb, haiseb pärast nagu sitt. Harrastusspordile on mees ikka jumet andnud kõvasti, ülikooli õppejõuna ilmselt samuti, olgem ausad sulg jookseb vanal ikka hästi.

 
At 23:12, Anonymous Martin, TLÜ magistrant said...

Linnar Priimägi - sulg jookseb ja jutt jookseb. Rahvas on pöördes, kui Priimägi Delfis aeg-aejalt kolumni või arvamuse üllitab. Vajadusel võib aga ka perse saata. Õpilasi palju pole, aga kes on, need on ka tipptegijad.

 
At 08:09, Anonymous Anonüümne said...

mis manageerimise atestaadid siis PR karmanis on? avalikest registritest ei tule küll miskit välja.
kah Priit

 
At 23:27, Anonymous Anonüümne said...

Palju oli Paavo naisel kaasvõistlejaid?..vean kihla et palju vähem kui Davosi MK'l

 
At 23:29, Anonymous Anonüümne said...

Küsimus oli hea!
Kelle huvides te Priit seda TH vastast kampaaniat veate?

 
At 14:23, Blogger LCc 03 said...

lacoste outlet
yeezy boost
yeezy boost 350 v2
cheap jordans
kobe 9
jordan shoes
nike huarache
cheap jordans
air yeezy
michael kors factory outlet

 
At 10:00, Blogger raybanoutlet001 said...

ralph lauren outlet
salomon boots
the north face
boston celtics
michael kors outlet online
christian louboutin outlet
bills jerseys
fitflops sale clearance
converse shoes
mont blanc pens outlet
2017.3.29

 
At 06:08, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.19
kate spade outlet online
canada goose jackets
snapbacks wholesale
canada goose jackets
pandora
ferragamo shoes
pandora
canada goose outlet
ferragamo outlet
air huarache

 

Postita kommentaar

<< Esileht